AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kaqusha

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kaqusha   Lun 23 Juin - 18:06

Conversation démarrée 4 octobre 2013
Haxhi Kuçi
04/10/2013 00:20
Haxhi Kuçi
Zonja Kaqusha,kam nje pyetje per ju?Ne amerike po pergaditet krijimi i,nje jugosllavie te re!Komunistave po u vije rendi i ri.Dhe titizmi po ngjallet si po duket.A ka shanca qe edhe shqiperine ta shtine ne kete konfederat.Serbet po thone se kosova do te hyne ne jugosllavine e re jo si shtet,por si pjese perberse e serbise...Ne kete jugosllavi te re dot hyne keto shtete;Shqiperia,serbia,kosova si krahine autonome,maqedonia,basna,mali zi dhe bugaria.....Amerikanet kerkojn nje milion nenshkrime per tu bere realitet.Une me sa e di se nderkombetaret e sidomos amerika ka te drejte kan do mundet me ba shtet e kan don e riroberon,nese e shohin se ai popull nuk ka mbledh mend.
Zonje e nderuar,une  tere ate mund qe  punova kinse per shqiptar mi dhiven sikur te kisha qen tradhetar.Tan keta qe i ke ne parlament shumica e ketyre mi vodhen veprat e mia dhe u beren atdhetar bre zoti i vrafte.Sa ishte Fadili ne pushte me pat quajtur ne zyren e tij bandit dhe me tha se sa te jete gjalle une edhe nje qind fakulltete ti kryej ne pune kurr me u ikuadrue jo.Punen e Fadilit ne suhareke e din ma se miri Sokol Elshani qe ka qen sekretar i komitetit,dhe ai far Lumi qe ka qen kryeshefi policise se kosoves nen tavolina kan hyre duke e praptue tavolinen keta.Kjo ka qen ne vitin 1981 ku  para kesaj ngjarjes me 11 mars 1981 ne menzen e studenteve une i kam nis demostratat qe me ka qellue qimja ne gjelle.Per shqiptar te punon ne te miren e tyre qenka mekat dhe po te etiketojkan tradhetar.Edhe intervenimi i natos  nga antaret e OSCES eshte bere nga shtepia ime,nga perfaqsuesit turq.Shkak ishte masakra e Raqakut,por hatri im.Paskna qen budalla ma i madhi sepse edhe serbet me kan thene se tan shqiptaret jan me ne e vetem ti ke mbetur si qyqe,bashkpuno edhe ti dhe le te behen te gjithe shpiuna.Dhe  serbet me paten thene se ne ty nuk e kemi ndermend me te denue pa na dhene besen qe nuk do punon kundra nesh.Spo e zgjasi ma teper se historia ime eshte e gjate dhe  e budallafte.Ju pershendesi dhe ju uroj suksese ishalla fiton ne Prishtine,por  Thaqistet pa e pare friken nga amerika dhe serbija nuk u lejoin.Sepse keta kan lidhje ma te madhe me serbine.Nese e teprova me fal.
5 octobre 2013
Kaqusha Jashari
05/10/2013 20:18
Kaqusha Jashari
Nuk muj me komentu historien tonde sepse me duhet shum kohe, ndoshta takohemi pas zgjedhjeve. Faliminderit per urimin ne zgjedhje
8 décembre 2013
Haxhi Kuçi
08/12/2013 00:21
· Conditions d’utilisation · Cookies · Publicité ·
Plus
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kaqusha
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: