AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Valon Maloku

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Valon Maloku   Lun 23 Juin - 18:09

Conversation dÚmarrÚe 20 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
20/12/2013 19:49
Haxhi Kuši
Mire mbrema zotri Valon Maloku,ju pershendesi shume me tere sinqeritetin qe kam.
A keni mundesi te ma dergoni nr e telf.fix
Valon Maloku
20/12/2013 19:50
Valon Maloku
te televizionit a
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:13
Haxhi Kuši
Si te deshironi zotri,tendin apo te televizionit.Ose ta jepi timin,pa kurrefare problemi,vetem te informohet i shkreti popull per te verteten e luftes edhe para luftes.
Valon Maloku
20/12/2013 22:14
Valon Maloku
Ma jep nunrin te kontakton dikush
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:17
Haxhi Kuši
Pse dikush te me kontaktoi,?Kush eshte ai a bane me dite?Por me ju po dua ore burr.
Valon Maloku
20/12/2013 22:17
Valon Maloku
A po ta merr mendja qe muj un me i kry krejt punt vet a
A badihava i kam 35 puntor a
Per cka i paguaj
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:19
Haxhi Kuši
Per bese se di a mundesh vete,me falish he burr,e paskna gabue adresen se kujt miu drejtue .
Ju qenkeni padroni i forte ,hallall ju kofte buka
Valon Maloku
20/12/2013 22:20
Valon Maloku
Ok i nderuam si te duash. Me duket se sjemi tu diskutu per mu po per ju
Nese ke dicka.me than e len numrin te thrrasin dikush nga televizioni
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:21
Haxhi Kuši
Per mua e pata me bisedue i nderuari Valon,por nese doni edhe ketu mundemi me fole
Valon Maloku
20/12/2013 22:22
Valon Maloku
Un e kam lexu mbram vone deklaraten tande
Dhe e di per cka bahet fjale
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:22
Haxhi Kuši
Po si e vlersuat ?
Valon Maloku
20/12/2013 22:22
Valon Maloku
Se di
Interesant si deklarate
Po asht veq deklarate e juaja
Sdi a mkupton
Seciki mundet ke deklaru te ngjajshme
Sa ka peshe dhe te vertete aty e vlersojn tjeret
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:24
Haxhi Kuši
shume mire dhe kam besim ne juve i nderuar se shume sende qe kan qen jo me vend ne kohen e luftes dhe pase saj nuk jane si duhet ne realitet dhe kan me na kushtue shume.
Valon Maloku
20/12/2013 22:24
Valon Maloku
Ku jetoni ju
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:26
Haxhi Kuši
Kam kontribue si para luftes ne lufte dhe mudin tim ma vodhen,dhe nepermjet mundit tim shume persona jan ba te famshem.
ne jetojm ne france
Valon Maloku
20/12/2013 22:28
Valon Maloku
Ok kur t jesh n kosove lajmrohesh
Dhe flasim
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:28
Haxhi Kuši
po fasim ketu nese je ne gjendje te beni biseda si mendoni ?
Valon Maloku
20/12/2013 22:29
Valon Maloku
Ti sigurisht don me dal n tv
Kot qe flasim ketu
Kur tjesh n kosove flasim dhe te shti ne emision
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:29
Haxhi Kuši
ka problem ne tv apo permjet kesaj fb
Valon Maloku
20/12/2013 22:30
Valon Maloku
Po cka kem me fol ketu
Kur t vijsh ne kosove
Keto cka ke deklaru i deklaron ne emision
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:30
Haxhi Kuši
kam shume me fole
Valon Maloku
20/12/2013 22:31
Valon Maloku
Te shti intervistr
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:32
Haxhi Kuši
per marsin e vitit 1971,per marsin e vitit 11 mars 1981,per vitin 1989 per luften e viti 1998/99
Per cien date keni deshire ja nisim i nderuar sepse historia ime eshte tejet nje histroi e ngjarjeve te medhaja,por mi vodhen hajdutet dhe emrin tim as qe dojn me njehur
Valon Maloku
20/12/2013 22:33
Valon Maloku
Per marsin e 81shit
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:36
Haxhi Kuši
Po ne kete viti me 11 mars 1981,mua me ka qelluar qimja ne gjelle ne menzen e studenteve ku kete qime me heton cimeri i im qe kishim banue ne nje barak ne qendern e studenteve me 1976/77 dhe kete dite Bajrush Ahmeti ma dikton apo e sheh qimen ne gjelle dhe me tregon šfare qime ta paskan qite me ngere
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:38
Haxhi Kuši
Une jam ai student qe u kam meshue pjatave per toke,dhe kam thye ška kamm gjete duke u nisur qe nga karrikat ,tavolina e xhama dhe kam shajte komunistet duke i ftue edhe tjeret qe te thejne e te demolonin ne menzen e studenteve ne Prishtine.
Pyet ška te deshironi?
Valon Maloku
20/12/2013 22:39
Valon Maloku
I lexova
Kur t jesh n kosove bisedojme
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:41
Haxhi Kuši
Ende nuk e kam shtetesin franqeze dhe kur ta marri ateherit mundem me ardhe.Ndoshta edhe nja 9 muaj
Valon Maloku
20/12/2013 22:41
Valon Maloku
ani de
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:41
Haxhi Kuši
Me Fatmir Limen kam pasur deshire te flasim
le ta njef ma mire populli se ška me ka bere ne kohen e luftes
Shaktar ka qen Avdi Ibrahimi pobratini i Milaim Zekes qe e pata zbulue minikun mes maskave te AKSH
Valon Maloku
20/12/2013 22:43
Valon Maloku
haxhi kur te vish ne kosove un te baj nje emision
cka ke me than i thua aty
te un cenzure nuk ka
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:44
Haxhi Kuši
e edhe deshmitar jo ne por sa te doni se si kan rrjedhur bisedat mes meje dhe Fatmir Limes
Po une qysh heret i pari kam shkrue per keto ndodhina
ku mua Fatmiri me njeh ne gjysh e stergjysh more ,ai as mua as baben nuk ma njeh,sa une qe kurr si syret sja kam njohur ftyren as qe e kam njohur si atdhetar
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:49
Haxhi Kuši
E din mire nese nuk gaboi ne shtabin e tij ne vitin 1998 ne Deberdelan kur me tha mua se kinse te Rugoves me ka que me spiunue dhe njerit nisoj ja pate ba qe e kan que me spiunue a ushtar te tij ishin mixhallaret e tij,dajt e nipat dhe u kacafyten ku ja drejtuan automatiket Limes,por prape une nderhyra mes tytave dhe nuk i lejova qe ta vrasin Limen.Por ska faj Lima une kam faj qe nuk i lejpva ta vrasin
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:57
Haxhi Kuši
Nese e njeh Afrim Morinen nga ana e Therandes bani pyetje,si ka qen puna me mua ne shtabin e Reshtani si me provokuan disa dhe kur ua bera hajde qe ku i kemi serbet e po i sulmojna,por me nje kushte qe ju larg meje 100 metra,e vetem nese ikni kam per tju vra si lepurat e nese iku une me vrisni.AAA njani i Kušve ,na kemi bisedue mes vedi dhe e kemi ba mend qe ty mos me te marr ne lufte,se ti qysh je i tremt mos me te ndegjue na vrasish.Pyetje Afrim Morinen a ka qen keshtu ore Valon.Si te duket ty,me te rrethue ušk,dhe me tu kercnue me keso fjale;Po bane dhe e mbrojte popullin nga serbet kemi me ta qi nanen kemi me te vra dhe mbasi ti po dojke me mbrojte popullin shqiptar je tradhetar .A ka ne bote kesi ushtri šlirimtare.Une di mire se lufterta behen kinse per šlirim,por ato nuk e kan intenzitetin per tu šlirue pos me masakrue ne dyja anet si qellim zvoglimin e njerezise.Por bash keshtu kete lufte nuk e kam besue.
Haxhi Kuši
20/12/2013 22:58
Haxhi Kuši
Mundem me te shkrue per historikun tim me muaj e vite sepse nuk e kam besue qe ka shume pisa tradhetar ne mesin e shqiptarev.
Valon Maloku
20/12/2013 22:58
Valon Maloku
folim live
se kam pune tash
kam angazhim krejt kohen
kur dot qe t jesh ne kosove ta organizoj nje emision
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:00
Haxhi Kuši
Dhe intervenimi i NATOS,nuk eshte bere hatri as i ušk as i Rugoves as i Thaqit pos hatri i im dhe shkaku i masakres se Raqakut.Ftesa eshte bere me 15 janar te viti 1999 nga shtepia ime.Pse?
Sepse ne shtepin time ishin duke banue perfaqesuesit e OSCES nga turqia,Ihsan Aksai dhe Mehmeti.Ma se miri e dinte historin tim OSCE se sa une.Ihsan Aksai eshte ai qe e ka tregue rastin e Raqakut.
Me nuk po shkruaj,veten nese ju me parashtroni pyetje.Je i fundit qe kam kerkue qe nje gje e vertete te dali ne shesh,e do kqyri me ja ba si Idriz Seferi qe ka luftue kundra serbise dhe ja kan dhen pernzionin ž
Valon Maloku
20/12/2013 23:04
Valon Maloku
Haxhi ti n france e un n prishtine skem cka bojm
Hajde n kosove ta boj nje emision
Tjeter skam mundsi
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:04
Haxhi Kuši
Populli shqiptar nuk i intereson e verteta,sepse me tradheti ushqehen si parazita
Kysmet nese e ka ba ai i larti
Valon Maloku
20/12/2013 23:05
Valon Maloku
Kismet po
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:07
Haxhi Kuši
Mundesh me keta emra qe ti tregova ta bani nje rrethe me biseda e nese po genjej,ateherit te mbetem borgj.Por nese eshte nevoja ju paguaj o i nderum por me nje kamerman duke inqizue se si te ndahesh po bane edhe nje here interviste me te ti hajn fjalet pasha zotin.
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:12
Haxhi Kuši
Sikurse me ju edhe me Thaqin kam mesazhe.Kam edhe me Dacin.Kam edhe shume biseda me te ndjerin Kajtaz Rrecen perafersishte nja dhjeta kaseta dhe tere historin dhe ndodhin ma ka spjegue,por mu ka lute qe mbas vdekjes me ja qite hapatas.Kam me Bujar Fugollin,me Mark Krasniqine me shume komandanta te ušk.Bani pyteje Bujar Dugoolit se ška kami bisedue ?
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:15
Haxhi Kuši
Begzad Bali nuk kam besue se eshte nje dhelper dinake,as per Rexhep Qosjen ndoshta ke pas rastin ta ndegjoni biseden kur me shtiu qe ta rrenoi bustin e Vukut para univerzitetit ne Prishtine .
Valon Maloku
20/12/2013 23:15
Valon Maloku
Kam lexu krejt senet ne murin e juaj
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:16
Haxhi Kuši
Me kan keq perdorue e zoti e mallkofte kete popull.
Te gjitha temat qe i kam postue kudo asgje nuk kam shtue e genjye,per te gjitha ška kam shkrue jam ne gjendje mi mbrojte me argumente e filma.Ishalla ka zot e u hakmirret se ška me kan ba.
Po ta kindapon dikushi komandirin e policise ne Therande Millan Shiken ai e din ma se miri per tan komandantat e luftes por edhe une me qen ne gjykim se ška me ka ba ky kur me nxuren te gjalle tek brica Sherifi dhe ku e diti krejte se ška kam fole me Limen ?????
Millan Shipken
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:26
Haxhi Kuši
Popull ma te poshter ishalla nuk sheh kesi.Shpirti veq qe nuk i kam then dil e shpetoje shqiptarin.Kam ftue ndihma si para luftes edhe gjate luftes ne Therande e ne Malisheve,dhe ndihmat i shitshin.Vete ne Prishtine Daut Hoxhen dhe Selajtin Fazliun kush eshte Haxhiu?Vte edhe Ramadan Mujen si u rreva ne gjakove per te.I kam ushqye me sugjuk te prizrenit e haram u kofte tanve e femit e mi i lijsha pa buke.I vetmi qe me ka perkrahur ka qen Bajram Kurti dhe Esat Has kukaj rof dr ne shkollen e larte ne gjakove.
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:27
Haxhi Kuši
Kam pajtue edhe gjaqe e emrin tim kurr nuk ma kan permend.Mundem edhe emrat e te pajtuareve me ti dhene dhe banju pyetje a ju ka pajtue Haxhiu a tjeret.
Se ndoshta te lodha,nese je lodhe e nderpresim zotri Valoni.
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:31
Haxhi Kuši
Sa per demonstratat e 11 marsit nese deshironi e ke ne fb Bajrush Ahmetin dhe bani pyetje ose ma ka dhane nr e tel. dhe ta japi dhe fole edhe me te a po genjeje.I ke ne kosove ne universitet edhe nje deshmitar qe me kan lajmrue te drejtori i menzes ai eshte Ruzhdi Kuši prof.dr. Jep nese nuk gaboi lenden e biologjise.
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:33
Haxhi Kuši
Ky nuk me ka lajmrue,por ketij dy studenta qe nuk jau di emrat e kishin pyet ku banon Haxhiu,dhe mi pruni qe te bisedojna.
Nje mundem me thene se nuk paskem qen te roberuar kurr nga serbet,pos nga keta tradhetarqe nuk e paskna dite qe kaq shume me bollek.
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:38
Haxhi Kuši
A eshte ma trimeri me ngrite flamurin kuq e zi ne Vlore apo me mbrojte nga mijera serb e sidomos nga Nikolla Lubiqiqi ?Dhe ne vend te serbeve,mu versulen 50 pisa shqiptar qe ti tregojne serbeve ja ne nuk e dojm flamurin dhe Haxhiun e rrehim.Kjo ka qen viti 1971 ne sutjeske.Une kundra serbeve e shqiptaret kundra meje a jan qenje njerezore apo majmunat popull?
Haxhi Kuši
20/12/2013 23:42
Haxhi Kuši
qe numrin e telefonit,nese keni mundesi te me ftoni permes ndonji emisionit te juaj,faliminderit nga ndergjegjeja e juaj,por edhe po te mbani msheftesi vuajtjen time prap zoti ju ndihmofte.0033781133677
Valon Maloku
20/12/2013 23:42
Valon Maloku
un te ftoj ne emision ckado qe ke per te than
por duhesh te jesh ne kosove
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
 
Valon Maloku
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: