AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ibrahim Kelmendi shkruan

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ibrahim Kelmendi shkruan   Lun 23 Juin - 18:35

17 novembre 2013
Haxhi Kuēi
17/11/2013 16:13
Haxhi Kuēi
Zotri Ibrahim Kelmendi,ju pershendesi,dhe me intereson puna e nje fare mesazhit qe ma ke que para disa viteve dhe pakes jemi pas shty,dhe nuk te pata bere pyetje pse?A ke kohe me fole?
Ibrahim Kelmendi
17/11/2013 16:14
Ibrahim Kelmendi
Jam goxha i zėnė, pėr ēfarė ėshtė fjala?
Haxhi Kuēi
17/11/2013 16:15
Haxhi Kuēi
Ka qen nje mesazh me titull ta nismi punen per pajtimin me serbin.
a po ju kujtohet,po bejme muhabet shtrut
mos u shqetsoni,se edhe une jam i zhgenjyer me kete popull
dhjete % jan malltretue nga serbet,e 90% nga shqiptaret
Mos u frigo nga une se nuk me ke armik.Nese deshiron folim,nese jo me thuaj dhe ja nisim tjeter muhabetit
Pse u koqite bre burr?Shliroju.
A deshironi me ua que ate mesazhe ?
Haxhi Kuēi
17/11/2013 16:29
Haxhi Kuēi

Pour votre sécurité, les éléments présents dans ce message ont été bloqués.
Afficher le contenu|Je fais confiance ą ibrahim_kelmendi@yahoo.de. Toujours afficher le contenu.
Tė nderuar Zonja e Zotėrinj,
Tė dashur Miq,

Po mbushėn dhjetė ditė qė kur bėmė publike nismėn pėr pajtim tė popullit shqiptar me popullin serb. Deri tani apelin e kėsaj nisme e publikuan disa gazeta nė Kosovė e nė Republikėn e Shqipėrisė, ndėrsa disa tė tjera po vazhdojnė tė hezitojnė qė ta botojnė. Rėndom, gazetat dhe mediat elektronike nuk po praktikojnė tė pėrgjigjėn, pėr tė shpjeguar arsyet e mosbotimit. Kurse nė mediat e Perėndimit praktikohet pėrgjigje arsyetuese, edhe nė letrat e ēdo lexuesi.

Deri tani nė mail-adresėn kontaktuese pėr komunikim kanė ardhur tetė reagime refuzuese dhe qindra reagime pėrkrahėse. Pothuajse qė tė gjitha reagimet refuzuese janė nga shqiptarėt nė emigracion dhe atyre ju mungon arsyetimi konstruktiv.

Nė bisedat gojore dhe nė vizitat qė u kemi bėrė disa familjeve mė eminente nė Kosovė, nisma pėr pajtim me popullin serb ėshtė pėrkrahur. Sidomos thirrja pėr t’u kthyer refugjatėt serbė nė trojet e nė shtėpitė e tyre nė Kosovė ėshtė mirėkuptuar nė mėnyrė tė theksuar.

Edhe pse pėr kėtė nismė janė informuar me mijėra vetė, qoftė pėrmes tė gazetave, qoftė pėrmes komunikimit elektronik, pjesa mė e madhe e tyre po vazhdojnė tė hezitojnė qė tė shprehin opinionet e tyre. Kurse opinionet e “anonimusėve” nė forume debatimi nė shumė faqe interneti nuk kemi ndėrmend t’i vlerėsojmė, pasi pėr kėtė nismė kaq domethėnėse, mendojmė, nuk ia vlen tė vlerėsohen opinionet e atyre qė fshehin identitetin e tyre.

Edhe kėsaj radhe, do ju lusnim tė shprehni opinionet Tuaja. Njėherit, do lusnim ata qė janė pro kėsaj nisme kaq madhore, tė prononcohen nėse janė tė gatshėm pėr t’u angazhuar nė mėnyrė aktive nė kėtė mision. Pėr kėtė arsye po ua dėrgojmė prapė apelin tonė (edhe nė gjuhė angleze), me shpresė se do shfaqni opinionet dhe gatishmėrinė pėr t’u angazhuar qė kjo nismė tė hovėzohet nė pėrmasat e dėshiruara.

Paraprakisht kėrkojmė falje ndaj atyre qė ndjehen tė bezdisur qė po ju drejtohemi mė kėtė letėr dhe me apel tė nismės sonė.

Me respekt e miqėsisht

Ibrahim_kelmendi@yahoo.de

Mob.Tel.: 00377 44 151959
Haxhi Kuēi
17/11/2013 16:31
Haxhi Kuēi
a ja nisim tjeter muhabetit e po i harrojna keto mesazhe.
Ja edhe sa tjereve u ke dergue kete mesazhe
Haxhi Kuēi
17/11/2013 16:34
Haxhi Kuēi
De : Ibrahim Kelmendi (ibrahim_kelmendi@yahoo.de)
Envoyé : mer. 23/05/07 09:57
Ą : npistulli@yahoo.it; nradomirovic@yahoo.com; nspahiu@yahoo.com; nueu2000@yahoo.com; Nufri Leka (nufri@online.no); nuhi_pacarizi@yahoo.com; nurjet (nurajet.aj@sympatico.ca); nurijella@gmx.de; nurishahehulaj@hotmail.com; nveseli@infosistem.hr; nyc-l@alb-net.com; ibrahim Rugova (office_president@yahoo.com); office@radio21.net; Amerikė (olimpia112@aol.com); Oliver Jens Schmitt (oliver.schmitt@univie.ac.at); Olsi Jazexhi (olsi@rocketmail.com); online.redaktion@nzz.ch; Fazliu Adnan (orbitconsulting@hotmail.com); oseku@hotmail.com; owner-kcc-news@alb-net.com; p_isufi@yahoo.com; paccarizi@yahoo.com; pallekaj@yahoo.com; pandi@iamb.it; paridt@hotmail.com; pasquale renda (pasqualerenda@hotmail.com); paulin83@hotmail.com; pdk_pdk@hotmail.com; PDK (pdk-ch@bluewin.ch); peja-l@alb-net.com; permetaret@yahoogroups.com; BSH Pėrparimi (perparimi@bluewin.ch); hagi krasniqi (perparimi@hotmail.fr); peterplatzmann@aol.com; petraq@ufl.edu; petrit.skende@us.crl.com; Petrit Menaj (petritmenaj@hotmail.com); piro@publish.org.al; pirraku@hotmail.com; pirraku@yahoo.com; pirro_dr@yahoo.com; pishina-medi@hispeed.ch; P Kapllani/Canada (pkapllani@rogers.com); RTK (planifikimi@rtklive.com); Pavli Qesku (plmf16@hotmail.com); Marcia Poole (poolem@un.org); post@rtklive.com; Korrieri gazeta (posta@korrieri.com); postmaster@agimsulaj.com; pranvera_xhelo@hotmail.com
Ibrahim Kelmendi
17/11/2013 18:39
Ibrahim Kelmendi
Do mė falėsh, kisha shkuēje tė lidhjes nė internet. Jam nė ambient ku w-lines nuk ėshtė aq funksional.
Nuk kam arsye tė ngurrojė e tė frikėsohem nga 'muhabetet', por nuk kam kohė e enrgji tė bjerrė kohėn pėr tematika tė konsumuara, nė kohė hapėsirė.
Shpreh mendimet, kritikat e (ē)vlerėsimet Tua pėr tė gjitha veprimtaritė, angazhimet e meinimet e mia, kur tė mė del kohė do t'u pėrgjigjem, patjetėr.
Tė falėnderoj pėr mir(keq)kuptim.
Kalofsh mirė.
Haxhi Kuēi
17/11/2013 18:54
Haxhi Kuēi
Kjo eshte kryesorje qe mos me pase frige,edhe me dhene pergjigje te dereta,sepse si jemi dhe i kemi punet,ndryshe nuk mundemi me qen.Mos ta ndin per asgje i nderuar.
20 janvier
Haxhi Kuēi
20/01/2014 01:17
Haxhi Kuēi
Zotri Ibrahimi,ju lutemi a e njifni mire Reshat Badallen?Ky shume po i permend udbashat,dhe nepermjete ketyre listave ,po ja fute edhe atdhetareve.Shume ka nise edhe PDK me shajte,a me keta te PDK bene dafranga.Ky thote se ka qen me ju shok,ne formimin e uēk,a dini diēka te me tregoni per kete bizdar ?Nese nuk doni,eshte e drejta e juaja.Por edhe per Mehe Uken dhendrrin e ketij organet e larta serbe kan shkrue,kinse e kan leshue nga burgu me percjell Adem Jasharin,a dini diē me teper te me tregoni?Sinqerishte te mbete mes nesh.
Haxhi Kuēi
20/01/2014 01:28
Haxhi Kuēi
Ky deklaron se 500 mi marka ja ka dhene Hazer Susurit dedikuar per kosove.Kur dihet se Hazeri ka qen ne organet shteterore te jugosllavise!!!!!Ky deklaron se ka organizue demostrata ne zhur.Kurse mu me shpifet,se ata qe kane organizue demostrata jane te nxitur ne udba serbe.A je ka kuptoni?Pergjigju diēka ju lutem?
Haxhi Kuēi
20/01/2014 01:29
Haxhi Kuēi
nga
KY pizdar mua me shpifet me mesimet e Avdi Ibrahimt.
A po shkruan diēka ?O zotro
Me ke premtue para disa muajve se do me pergjigjesh,lexo ma larte shkrimet e tua,mos i gelltitni premtimet.
Haxhi Kuēi
20/01/2014 01:43
Haxhi Kuēi
sllogant e moqme e shkrimet e stilit te zbukurum morren fund......
....
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ibrahim Kelmendi shkruan
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: