AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mehmet Loci dialog me mua

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mehmet Loci dialog me mua   Mar 24 Juin - 3:57

Conversation démarrée 9 février
Haxhi Kuēi
09/02/2014 14:11
Haxhi Kuēi
otri Mehmeti,ky Moravac qe ka lapidar ne beograd dhe ne kosove eshte Mehe Uka.Eshte dhendrri i cili ju kunderpergjigjet neper debate,ky zagar eshte Reshat Badallaj.Ju lutemi cili shqiptar ka mundur te punsohet pa qen antar i LKJ ?Ky Reshat Badallaj thote vete se ata qe kane organizue demostrata kane qen te organizuar nga qarqet serbe.Pra ky pis tregone se ka organizue demostratat ne zhur.A eshte ky zagar i udbes ?
Sinqerishte Haxhi Kuēi
Meti Loci
09/02/2014 14:18
Meti Loci
Zoteri Haxhi! Nga korektėsia me duhet t'iu theme: Pėr here tė pare ate mbremje degjova dhe thitha njohuri pėr ato pseudonime. Unė sinqerisht ju them se nuk kam ditur e as qe dija se kush eshte moravac, cume etj. Me sinqeritetin me te madhe ju them se ne kete moment mosova nga ky shkrim. Urojė shendet ty dhe familjes.
Meti Loci
09/02/2014 14:28
Meti Loci
Unė ne debat nuk kam diskutuar ne kete temė pasi qe nuk kasha njohuri e as qe kam sot. Te them te drejten unė punojė dhe jam ne shkrimin e nje monografije per Shėrbimet Informative ne Kosovė, gjegjesiaht historinė e tyre. Mua keto ditė me shantazhojnė, kercenoin pse isha parimor dhe korekt ndaj opinionit shqiptar. Unė nuk fola me fjalor rugaqerie edhe ate qe te tjeret e thane me pershkruhat mua. Te jam mirnjohes per informacionin qe ma japet.
Haxhi Kuēi
09/02/2014 14:44
Haxhi Kuēi
Ne kete forum kam shkru kundra meje dhe juve zagari Reshat Badallaj.Ja adresen i nderuar hapne dhe lexoni.
http://www.infokosova.net/2013-04-04-19-21-26/opinion/item/264-leter-e-hapur-nazim-bllaces-vrases-me-pagese.html?fb_comment_id=fbc_500027256755203_3702043_568625403228721#f8af115d
Ka shkrue kundra meje dhe juve.Ju kam kunderpergjigjur zagarit dhe e kam lutur qe te intervistohemi si burrat,por ku sulmon duke e mbrojtur veten dhe dhendrrin e tij Mehe Uken
Haxhi Kuēi
09/02/2014 14:50
Haxhi Kuēi
https://www.youtube.com/watch?v=q2UTbrPHrc8
Lire la vidéo
Rubikon - Veprimi i shėrbimeve sekrete nė Kosovė dhe jashtė 29.01.2014
www.youtube.com
Rubikon - Veprimi i shėrbimeve sekrete nė Kosovė dhe jashtė 29.01.2014
Meti Loci
09/02/2014 15:15
Meti Loci
Z.Haxhi! Para se te vendosė te dale pėr here te pare ne jetė para kamereve te nje TV, kam shkruar dhe publukuar opinione nga fushė veprimtarija qe ushtroja dhe ateher janė perpjekur te me ofendojnė dhe ..., por jeta e jonė eshte kjo. Dua ta theme se nga toka e ligė edhe rendimentet janė te dobėta. Ata qe kanė problem me shkrkim dhe nuk mund te shkarkohen nga ANUSI, duhet te shkarkohen nga GOJA. Unė nuk jam paraqitur me maska dhe nofka.POr si do qe te jetė edhe ofendimet dhe denigrimet ndoshta ne kete moshė me duhen, por jo nga ata por nga ju dhe te tjeret. Me respect.
Haxhi Kuēi
09/02/2014 16:00
Haxhi Kuēi
Ji kuptoj shume mire i nderyar qe ju shpifen ata qu tinzash kane bashkpunue me serbine siq eshte LPK.Shumica e ish te burgosurve politike jane vete burgosut vetem sa per te perfitue fame ne mesin e shqiptareve.Mua personalishte ju them qe serbet nuk me burgosen,duke me thene se pa ju betue qe nuk do te punoje kundra serbise dhe servilave te serbise nuk e kane ndermend te me burgosin.Me thojshin se ne ty po te burgosem,kur te leshohesh nga burgu te rritet fama si atdhetar.Ka pasur njerez si ju qe kane qene te punsuar neper organet e larta te sistemit komuniste,por nuk kane punue me derektivat e serbise.Ramadan Nrecaj ka qene komandir i policise ne Suhareke,por me ka lajmrue mua permes nje njeriut qe te iku nga Kosova per nje kohe.Por nuk kam ikur dhe me kane arrestue dhe ju kam pergjigjur si njeri me fakte kur si delegat i zgjedhur nga masa qe i vizituam Minatoret ne vitin 1989.Pastaj edhe Halit Berisha ka qen kryetar i Suharekes,por ky ka punue ne te miren e shqiptareve.Edhe daja im Shefqet Sylaj ka qen kryetar i gjygjit per kundervajtje por nuk ka distancue shqiptar.Bile ky daje me pate thene ;I ke dosjet shume te keqia o nipi im dhe sa do qe te ke diploma nuk ke shance mu punsue diku.Por kur u hape nje konkurs ne llotarin e Kosoves ne Suhareke,me tha;Po ta shkruaj nje lutje per ty por me mbiemer Sylaj.Dhe me tha qe mos ta qoje me lutjen diplomen.Fati im konkurence nuk kam pasur,dhe kur me kane pranue ,daja me tha shko ne prishtine e shtini ne ndonje qebaptore e piji mire me raki dhe kur te qoheni thuaju qe ta japin vendimin.Keshtu dhe ja kam bere dhe sekreta ishte njefare Kastrata e drejtor Murat Murati dhe kur ma dha vendimin me tha sekretari;Po ti ne lutje nuk je Kuēi por Sylaj.Gabim e kam shkrue,se e kam perzi me mbiemrin e dajve te nanes time dhe vendimin e kam shti ne gjep dhe jam kethye ne Suhareke.Ne kioske ne vitin 1991 kur ishte referendumi gjithe popullor shumica e shqiptareve ne kioskun tim kane votue dhe policet shqiptar ma thyen kioskun per tmi nxene fletushkat,por fati qe une keto fletushka ja dorezojsha njefare Afrim Berishes.Mu ata polic ishin komandanta te uēk es dhe sot komandire te policise ne prishtine siq eshte Skender Krasniqi edhe njefare Basriu nga ana e ferizait.Po dua tju them se te gjithe ata qe ishin me shifra te koduar ,apo me njofka edhe ne lufte kishin njofka.Mua ne korrik te vitit 1998 ne Marali sa isha i strehuar,me rrethuan te uēkes dhe mu kercnuan duke me thene ;Po bane e organizove me dike me mbrojte popullin civil shqiptar kemi me te likvidue.Dhe mbasi ti done ta mbrone popullin nga serbet,ti ēenke i lidhur me serb!Zotriu Nafi Cegrani me tha para ca diteve ,le te flasin keta qakaj,se kam dosje te filmuara per te gjithe se kush e ēka ka punue kundra shqiptareve e kundra Kosoves.Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,Ibrahim Kelmendi jane kokat e krye udbashave,qe permes mbrojtjes se tyre dhe shokeve te tyre,na sulmojne neve me qellim qe masa te mos na besoje.Nga shtepia ime perfaqesuesit e OSCES nga turqia Ihsan Akasay kur erdhi nga tereni qe e kishte ne pergjim Raqakun ,Si shkak i kesaj masakre me tha;A ke deshire qe ta lajmroje NATON qe ta bombardoi serbin ?A mundesh i kam thene se si nuk kam deshire.edhe pse kishin radio lidhje,me tha qe ma se mirei me ja gjete nje telefone nga nje fqiu im.Por kur ja kerkova fqiut telefonin me tha spo me intereson NATO a done me bombardue serbin.Dhe me mjetet e veta e ftuan OSCEN dhe mbas disa oreve pasi e perfundoi biseden me tha ta plotsuam deshiren.Dhe te nesermen me 16 janar e kam leshue Kosoven.A serbet me nxiten qe ta nxisi perfaqesuesin e OSCES qe ta lajmroi NATON me bombardue serbin?KUKU per neve,kur jane bere tradhetaret me na njullosur ftyren.Me sinqeritet;Haxhi Kuēi
Meti Loci
09/02/2014 16:17
Meti Loci
I respektuari Haxhi, me vjenė keqė pėr kete histori qe shkruani. Por ne pergjigjejen time ne Ekspres, kam thenė diēka. Nese se keni lexuar do ju dergojė me thua.
10 février
Haxhi Kuēi
10/02/2014 00:03
Haxhi Kuēi
Po i nderuar,nese keni mundesi te ma dergoni ju jam mirenjohes.
10 février
Meti Loci
10/02/2014 09:45
Meti Loci
NĖ VEND TĖ REAGIMIT
Mehmet Loci
Mė i qetė, shumė i qetė se sa ne emisioni e “Rubikon” datė 29. 01. 2014, u pėrgjigjem atyre qe me shkrime nė Gazetėn e juaj, qofshin intervista, opinione, si dhe atyre ne portale te ndryshme, e qė mendojnė se vetėm ata i kanė tapitė e: ILIRISĖ PARAHISTORIKE, DARDANISĖ ANTIKE, KOSOVĖS MESJETARE, KOSOVES E METOHISĖ, KRAHINES SOCIALISTE AUTONOME TE KOSOVĖS, REPUBLIKĖS SE KOSOVES , KOSOVĖS PROTEKTORAT dhe KOSOVĖS SHTET NDERKOMBĖTARISHT I PRANUAR, me leni te jemi edhe unė qytetar dhe shtetas i Kosovės ,me te gjitha tė bėrat,e tė pa bėra, me apo pa ligj, me dobėsi dhe vlera? Ēfarė do qe te jem , edhe unė jam hisedar i kėsaj historie te vendit . “Zotėri! Unė jam qytetar dhe shtetas i Kosovės dhe s’kam dyshtetėsi , s kam dy pasaporta apo tre, kam dokumente zyrtar te shtetit. Dhe si qytetar i kėtij vendi, qė gėzoi privilegj dhe te drejtat, kam edhe detyrim. Pra, duke pranuar ftesėn e njė gazetari qė reflekton ne gazetari investigative, e pranova si detyrim dhe obligim ti pėrgjigjja ftesės se Adriatik Kelmendit dhe opinionit , qe tė reflektoj mbi temėn . Jo dikujt ti bėhem “ Ciceron dhe Neroni”, Romak. Unė u pėrpoqa qe me vogėlinė time pėrgatitore dhe profesionale, tė prezantojė temėn nga kėndė shikimi i imė e jo edhe te tjerėve. Mesazhi imė , ishte tė flasė pėr njė temė pėrvėluese, gjithnjė duke u mbėshtetur ne etiken profesionale. “ Ne ish “ UDBASHET”, duke ju plotėsuar dėshirėn atyre qe pėrdorin kėtė term –PUNETORET OPERATIV TE SHERBIMIT TE SIGURIMIT SHTETĖROR TĖ KOSOVĖS, gjithnjė flasė ne vetėn e parė te njėjėsit, duhet dhe ruajtur tė fshehtė emrin e dhe mbiemri tyre ( Bashkėpunėtoreve, informatorėve, lidhjeve operative, agjenteve dhe spiuneve) ē’ka lidhet me interesin dhe nderin e qytetarit, anėtarėve te familjeve te ngushtė dhe interesit te shteti, pra ata tė mos ekspozohen asnjėherė si burim informacioni. Duke shkuar ma tej kjo strukturė nuk bėnė te zbardhet se vėshtirėson punėn e AKI-sė, Policisė se Kosovės , FSK-sė dhe tash diplomacisė sė Kosovės, ne drejtim tė pėrfitimit te pozicioneve te reja . Nga zemra falėnderojė pėrmbajtjen qe na japi emri me peshė dhe vlerė te shenjtė i ORGANIZATĖS SE VETERANEVE TĖ LUFTĖS SE UĒK-sė, ku edhe anėtaret e familjes sime janė pjesė e saj. Ēuditėrisht shumė njerėz kishin dėshirė te kanė dosjet e personave te pėrpunuar , vėzhguar dhe te mbuluar pėrmes pozicioneve operativė, qe ne njė mėnyrė apo tjetrėn tė mėsoi pėr veten dhe tjerėt.
Me vejnė keq nga ju qe trilloni dhe nuk e dija si qėndron gjendja e tė dėgjuarit te juaj, unė ju them: “ Nėse ėshtė hėngėr pitja ,tepsia ka mbetur”, nė asnjė rast ne asnjė mėnyrė nuk jam ndal te merrem me institucionet e Shtetit te sotėm te Kosovės, e aq ma pak me UĒK-nė. Opinioni e ka dėgjuar dhe dinė ēka kam debatuar. Prandaj, po me detyroni te thirrem ne poemėn e Mjerimit, tė Migjenit: “ Kafshėt qe s’kapėrdihet ... ėshtė.... mjerim.... kafshėt qė tė zė ne fyet ėshtė trishtimi” . Unė kam folur pėr numrin e bashkėpunėtorėve te identifikuar gjatė vitit 1992-1994, ishin afėr 100 veta, dhe nga qendra e Shėrbimit Informativė tė Kosovės ne Republikėn e Kosovės- drejtoratin ne Pejė, ishin katėr( 4) bashkėpunėtor, dhe pėrmenda njė pseudonim i cili ishte “Sedra”. Ju lus te gjithėve po qe se nuk keni mundėsi tė keni “Telegrafin” 29. mars 1995 , Beograd, faqe 45-52. Ballina,” ULTRASENZACIONALNO , Telegraf provalio Rugovinu Policiju, Ultrasenzacionalno Telegrafi depėrtojė nė Policinė e Rugovės “. Ejani te unė ne Pejė se do ju fotokopjoj. Jam i vetėdijshėm se dikush nga ju mund te tundet, ndoshta, dėshiron te pėrfitojė kredo politike, ekonomike e te ngjashme, ėshtė fenomen qe njihet me emėr “ PRAGMATIZĖM POLITIK” e qe donė tė thotė “Tė gjitha te mirat pėr veti e ēdo te keqe pėr te tjerėt. Kjo ėshtė grabitje pushteti. Kėsaj i themi mangėsi e moralit, e mjerisht secili nga ne sė paku duhet te ketė njė ēikė moral pėr te reflektuar drejtė. Duket qe ne duam te jemi vendi i vetėm, me model shtetėror te habitshėm, pa arkiva dhe pa sekrete? Po pėr te pėrmbyllur kėtė pėrgjigje ne te cilėn insistuat ju, po e rendisė me thėnien profesor doktor i gjuhės Shqipe, Xhavit Aliēkaj, para disa muaj u nda nga ne, por la pasuri intelektuale, shkencore pedagogjike dhe studiues i Fishtės. Ne librin e tij. Lahuta e Malcis nė Leximin Estetik, kapitulli V: Tragjikja , “ Aty ku zhvillohen luftėra, aty ku mbrohet liria dhe atdheu, aty ku shkel kėmba e pushtuesit dhe ndodhin plaēkitjet, vrasjet e maltretimet, aty lind tragjedia njerėzore, aty lind edhe tragjikja si kategori estetike.”
Ne ketė pėrballje tė ashpėr ne mes tė forcave te juaja , dhe format e luftės psikologjike , shantazhimeve , fyerjeve me bėjnė nderė si dhe kuptojė forcėn e juaj ne retoriken orale dhe oksidentalizmin qe po shfaqni. E shėmtuar dhe e ulėta me duket se po ju pėrcjellė ju. Kur kam vendosur te dalė e dija edhe reagimet ēfarė mund te jenė. Nuk, ju shpallė te vdekur por dua te jeton te shėndetshėm edhe pse ju me shpallet te vdekur.
Redaksi se Expresit; Nisur nga obligimi i juaj ku emri im lakohet, ju lus ta botoni kėtė shkrim. Ju jam mirėnjohės.
10 février
Haxhi Kuēi
10/02/2014 22:03
Haxhi Kuēi
I nderuari M.Loci;Reshat Badalles po i djege qe e permendet me shoket se kater shqiptar me njofkat kane lapidar ne kosove e edhe nebeograd.Sidomos i ka djege njofka e Moravacit.Sepse Moravac ka qen dhendrri i ketij Reshat Badalles ,pra Mehe Uka,qe ishte leshue nga burgu me Adem Demaqin qe ta marrin ne dore uēken,dhe Meha me detyra qe ta pergjone Adem Jasharin.Ndoshta ne konflikte me grupin e Adem Jasharit ka rene i vrare.Por ky qen eshte vrare apo eshte mbyte aksidentalisht ne ndonje ndeshje.Keshtu perflitet,ddeshmitaret ne hage kane deklarue per Mehen e Reshat qenit.Mjafte eshte mundue me Avdi Ibrahimin ,dhe njefare Bahtir Hamza qe ka qene redaktor i nje revistes ne prishtine me emrin Penda shqiptare,.Me kete pis mire e kemi que dy vite,dhe ne fund mu kercnue pse e kam inqizue ne jou tybe Rexhep Qosjen qe me nxiti ta theje bustin e Vukut prane univerzitetit te prishtines.Dhe pse te verteten e kam inqizue e kishte pergaditur nje jou tybe dhe keta dyte si Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj,me shpifen me gjera qe kurr as qe i kam mendue,por na rrofshin prapanicen me falish i nderuar.Ne ato gazeta qe kane shkrue jane te ketyre ne diaspore,dhe ky qen ne Hanover e ka nje shoqate me emrin "Gryka e Lumes"qender e informimeve serbe.Krete zhuri mbi 80%kan qen kufitar roje.Po nje po ta them ;Se udbashat jane ne gjendje ne ēdo forme me mbrojte veten duke ju shpifur atdhetareve.Keta Dy Avdi Ibrahimi dhe Reshati jane shume te rrezikshem dhe manipulojn me qeveritaret ne ēdo truall .Per Avdiun Reshati i kendojke,kinse pushka dhe krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne bark shkines dhe serbia iku nga kosova.JU kam Lutur komandantit te Avdi Ibrahimit ne femi e zot qe te me tregone se kur Avdi Ibrahimi ju ka bashkangjitur atij ne lufte?Ruzhdi Saramati ne privat me shkroi se po bre mik po te tregoj;Avdi Ibrahimi mu ka bashkangjitur ne lufte,siq thone populli mbas ēlirimit,me 12 qershor te vitit 1999.Pra pushken e Avdiut qe ja beri Reshat zagari i serbise aq te madhe i doli mut.Une qe mbas mbarimit te luftes kam shkrue qe ja dhefsha luften e Avdi Ibrahimit,se gjere ne fund te dhetorit 1998 me pergjonte ne ēdo hape,se ka me shihte as vete nuk e mirresha me mend.A e ke pare qe i them Reshatit hajde si burr shkruajna dhe bejna dialog me fakte.Dhe cili cilin e nxejna me mate poteze?Keta nuk kane fakte,pos pergaditen nga kuzhinat e tyre dhe te beogradit dhe ta fusin ne gazeta qe jane nen ndikimin serb apo shpiuna.E kam lajrmrue edhe ne gjygjin e Hages,kam fole tri dite rreshte me ta,por kishin be pyetje ne kosove dhe me thane se te njofim ty dhe ate shpifes,nese te ka kercnue mundeni me be kerkese per kallzim penal.Ai ne ate shkrim e keni lexue ndoshta edhe ju,ku i drejtohet Blaces pse edhe mua nik me paska vrare ?Ramadan Mujen edhe Mehdi Elezin,Esat Has Kuken,Bajram Ollonin,Tefik Gecin gjere ne shkurti te vitit 1998 e kam que me taxin tim pa pare ne shkollen e larte me dhene mesime studenteve.Me kane rrahur policet ne nje punkt sherri Ramadan Mujes sepse se kishte me vete leternjoftimin,.Ku ne vend te tij ja dhash timin kinse me sjpetue,por me zunen dhe me kondakte me meshojshin trupit dhe u detyrova tjua japi prus 100 marka gjermane.Me paskan shfrytezue si populli si akademiket per hamall.Haram i qofte mundi im qe e ushqeva tere popullin dhe ja hoqa sagjin nga koka.Frigoju atyre qe ju ke bere mire,se atyre qe nuk u ke bere mire nuk te njofin.Sinqerishte Haxhi Latif Kuēi.
Haxhi Kuēi
10/02/2014 22:08
Haxhi Kuēi
Une ne interviste ne radio.https://www.youtube.com/watch?v=HMA7Wedjzz4
intervista me Z. Haxhi Kuēi ne Albaradio pjesa 1/5
www.youtube.com
Meti Loci
11/02/2014 00:26
Meti Loci
Zoteri Haxhi! Informacionet qe po I shtrini per mua janė risi dhe shumė te panjohura. Si do qoftė unė ju flm. keto fare nuk me hyjnė ne punė, Por do te konsulltojė avokatin dhe ndaj Badalles do te ushtrojė fletėparaqitje penale mbi shkrimin ne wwwdiplomacia.dk." Perse nuk po burgoset qeni I Serbisė Mehmet loci" dhe Spiuni Mehmet Loci dhe gazetarija e keqe." Kjo eshtė ajo qe unė duhet bere pasi qe unė fare nuk kam njohuri per regjionin e Prizrenit. Tani kam shkrimet e tijė.
Haxhi Kuēi
11/02/2014 01:32
Haxhi Kuēi
Shume ka shkrue kundra juve dhe kercnon qe tju burgosin.Ndersa per mua i shkruan Bllaces qe pse nuk me ka vrare.Me Arkanin as qe e kam njohur as qe kam bere shoqeri as me ne serb kurr ne jeten time.Une ju tregova kam fole tri dite me Hagen,me thane se kemi fole ne kosove dhe ske be kurgja.Kurgja e di qe skam be por nese me njeh suhareka tane kosova nuk me njehe .Me beso e kam shajte dhe i kam shkrue ndoshta e keni lexue ēka i kam thene .Cili prej neve dyve ka qen me udben e serbise dhe eshte edhe tani tan shqiptaria ja sh... robet e shtepise ne lule te drandafilit.Ky eshte ka lyp me ja teleis ballin.Bashk me Avdi Ibrahimin.Ne france spo di me be padi,kur e di qe nuk na dojne neve qe kemi punue per te miren e shqiptareve.Udbashet i kemi ne krye te qeverise.Per shqiptar ore miku im,ma te mire paskan qen ata qe bashkpunuan me serb.Kesi njerez i done populli yn qe edhe ky mut popull paska qen i lidhur me serb.Per suhareke po te tregoje ,te me vrasish po ,a me ta gjete nja te paq nuk muj ,sepse e njohe si paren e kuqe.Reshati eshte ka zhuri ,jeton ne Hanover ,ka nje shoqate ""Gryka e mutit te Lumes""me inciativen e serbise e ka hape para luftes e cila edhe tani eshte ne jete per interesa te serbise.Ky qen ka lidhje me Sabit Gecin,Sanije Gecin,Avdi Ibrahimin.Eshte nje rrjete shume i gjane qe ju kercnohen atdhetareve qe mos te gabojne me u thene se kush kan qen.Une nuk ua kam fute fare sepse po bere e ju frigove ketyre keta edhe ne goje te dhijne.Ndoshta e ke lexue ēka se kam shajte.Motra e keti qeni eshte gruaja e Moravacit,pra Mehe qen Uka.I cili eshte vrare ne vitin 1996 mes grupit te vete dhe grupit te Adem Jasharit.Ky qen edhe ne vitin 1993 kur ne Zajas eshte mbajte mbledhja per lufte i ka shpiunue te gjithe shoket.Me kete qen eshte shpiun edhe Ali Ahmeti qe bashkpunon me qeverin e maqedonise.Ky me mua me ba dialog te shtruat nuk ka kapacitet se ja kam ne grushte te gjitha me fakte.Ju kisha lutur qe mundeni tja gjeni ndonje fakte te Reshatit,ma dergoni mua dhe e botoje ku te doni.Keta qe paskan bashkpunue me serb,vertete qenkan ne gjendje me tu shpifur pa asnje marre.Pra me keta nuk duhet pasur as frige as marre.I nderuar ta kisha ditur se kesi pis populli paskna pasur ,pa bashkpunue me serb nuk e kisha lane.sinqerisht Haxhi Latif Kuēi
Vu : 11 février
Choisissez un autocollant ou une émoticōne

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Mehmet Loci dialog me mua
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: