AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sazan Papraniku,dialog

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sazan Papraniku,dialog   Mar 24 Juin - 5:34

Conversation dmarre 26 mai
Sazan Papraniku
26/05/2014 17:28
Sazan Papraniku
z. Haxhi t kishnja sygjeruar q n repikat dhe shkrimet mos prdor fjalt: "mos ha mut...{ e si kto) ,pa marr parasysh se kuj i kunder vihesh. T fala nga dibra!
Haxhi Kui
26/05/2014 17:42
Haxhi Kui
Po te nxisin edhe nanen me ua ladrue se tradhetareve kurr nuk ja kampasur frigen as serbise.PO mundohem te permbahem,por pisat te nxisin.Ju kuptoj me konsiderate te plote.
26 mai
Sazan Papraniku
26/05/2014 21:52
Sazan Papraniku
Perdore mbi te gjitha forcen e njeriut sa do i ditur apo i rendomte qe te tregohet FISNIKERIA e kohes -KOSOVA E LIRE qe din te beht SHTET. Ne kemi probleme shume pikerisht me njerez qe shume shpejte bijne ne demagogjite e majta apo pas lufta i ben edhe te pa ditur se si duhet te luftohet per te ndertuar-SHTET. Nese perdoresh shpesh ne shkrime -BANALITETET, aq ma shume shtohet mosbesueshmeria per ata qe jane hamendes,sepse ata qe te lexojne e kuptojne nuk asht e veshtire. Ju pershnedesi !
Haxhi Kui
26/05/2014 23:08
Haxhi Kui
Ju kuptoje shume mire,por nga pervoja sa here qe ja kam shpetue jeten shqiptareve ne fund me kane shajte dhe me kan detyrue qe edhe nje bumerang tjua ketheje,se pa ja thye turint shqiptareve nuk ta kan frigen.Per me rrahur shpiuna nuk me mbetet marak ama hiq jo a me vra kesi zagarenje nuk mu dha rasti se nuk kisha dite te ngopem.Per here kam pasur marak me shpiuna dhe me policin serbe te kacafytem edhe me keta per me rrahur nuk me mbetet marak edhe qe kam ngre me kerr e hudhur si mercdinat sme mbetet marak.Kam luftue qysh ne ditet e feminise kundra shkaut,me force e me menquri,por bariere kryesore i kisha shqiptaret.Nje raste po ta tregoje;Ne vitin 1971 si ma i riu qe isha ne nje akcion vullnetar ne sutjeske ,ne rrethuan serbet dhe na dhane ultimatum qe flamurin shqiptar ta hekim gjere te nesermen ndryshe do na masakrojn te gjitheve 50 shqiptareve,dhe tane shqiptaret trima vendosen qe ma mire me hek nje flamur se ka me dhene jeten per te qe mundemi me fshi prapanicen dhe vendosen me ja dhene nje serbit me hek,.Por te nesermen vertete na kishin rrethue shume mijera serb e ushtar qe ne kete vit gjirohej filmi sutjeska dhe komandanti i ushtrise jugosllave NIkolla Lubiqiqi ,po sa beri ky serb me heke flamurin tone kam kercye dhe e kam grushtue duke i ra mundi dhe flamurin e kam lidhe e lene duke value,dhe te gjithe sebet iknin si fluturat duke thene lene kete budalla se koka tranue per nje flamur.Ne mbremje 50 shqiptar ja nisen nga friga qe do ti masakrojne serbet dhe vendosen qe te me rrahin mua e tju thone serbeve qe ne e rrahem Haxhiun pse e mbrojti flamurin e shqiptareve.Po sa u ngriten ne kembe e kam kapur nje karrike e hudhur ne dritare duke ja thye xhamin e pastaj karriken mbi shqiptar dhe kam kercye nga dritarje e fjete ne maet e sutjeskes gjere ne mengjez duke mos guxue nga shqiptaret me fjet e jo nga serbet.Ja kush jane shqiptaret. dhe me paten quaht tradhetar te jugosllavise.
Vu : 26 mai
Choisissez un autocollant ou une moticne
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sazan Papraniku,dialog
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: