AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Naser Islami

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:15

Conversation dÚmarrÚe 26 octobre 2013
Haxhi Kuši
26/10/2013 10:44
Haxhi Kuši
"O PerŰndi, a ndjeve?
TradhŰtaret na lan pa Atdhe.
E ti rrin e gjuen me rrfe,
Lisat n'pŰr male kot."
............................
Jan shumue tradhetaret ma teper se ne kohen e Rankoviqit,ateherit kan qen tradhetar pa shkolle e tani i ke tradhetaret me shkolle edhe qindra here ma te rrezikshem.Per mi vra perendia tradhetaret duhet edhe neve te merituarit me na vra.Kur ne mesin e atij popullit jan mbi gjysma tradhetar me norma nderkombetare duhet me zhduk ate popull.90% e deputeteve votuan pro marveshjes me serbine,e ška po don ma teper veq me na qit do brina e me hanger bari.Nje po ta them shoku;Nuk ka me lind pidh shqiptare qe ka ba apo ka me ba ma teper se une per shqiptar.Me 1971 e kam mbrojtur flamurin shqiptar nga mijera serb e ushtarak te jugosllavise.E shqiptaret sa ishin ne vend qe serbet te me vrasin,shqiptaret dojshin te ma hekin faren duke me thene pse e mbrove nje harren me fshi bythen.E qata sot i ke ne qeverin e kosoves.Une jam ai student qe i kam nis demostratat e 11 marsit te vitit 1981,dhe kush karin nuk ma fute,vetem me thone ti ke qen me shkije.Po cili shka te thote mshome e qome ne spital.Mshome e qom ne vorr!?
Me 1989 kur kam qen ne zgafell tek minatoret ,u pata thene dilni perjashta e une po flijohem per shqiptar.Sa ke jugosllavija,isha person i pa deshiruar,por pse ne ušk nuk me pranuan?Sepse tan i njifsha dhe tan ishin me serbin duke bashkpunue.Armet si Thaqi,e Ramushi i kan marr ma shume nga serbia.Serbia po te jep arme me luftue kundra saj.Kam ble automatik nga Sami Lushtaku ne malisheve 1600 marka dhe nje kren te mercedesit ja kam dhane ,e kamprovue me gjuajt plumi as ne toke nuk u ngulte.Une jam ai qe per hater timin e shkaku i masakres se Raqakut u ba qe NATO ta bombardoi serbin e jo shkaku i luftes se ušk es.Une gjate luftes kam thirr qe te bijne ndihma humanitare ne Suhareke e ne Malisheve.ška ka ba Adem Demaqi per shqiptar?Qajurie shukarije,duke fjete me maca neper hotele ma prestiqioze,e ne burgje ka ndejte sa me thane tjeret se une kam ndejte me Demaqin.Populli yn mashtrohet me fjale
Naser Islami
26/10/2013 11:03
Naser Islami
OO qe besa o trim, nuk t paskam njohur, por keto qe i ke thene teper te ngjashme me te verteten. Sepse nuk esht veshtire ne keto rrethana te krijuara kshtu katastrofhone me e verejt realitetin. Edhe megjithese tash u perzi hesapi aqe sa qe ndoshta jemi tu i thane mikut armuk,e armikut mik. Fort na i kan perzi hesapin. Pasha besen ndoshta un jame armiku me i madh, shpesh nuk po i besoj vetevetes. Por meqenese ju keni qene nje veprimtare e sakrifikues tejet i sinqert, vertete ty nuk te mbetet vend neper vendimmarrje per popullin. Ato me shume i bejne horrat.
Un per vete sa kur m duket hashimi petriot, hajde m duket AlbinI ttradhetare dhe anasjelltas , dhe kshtu vec po e rrotulloj e po e rrotulloj mendimin. Shum zhvillohen do gjana aqe te cuditshme sa qe vertete shumica mendoj vijne ne keso dyshime. Flm qe me keni shkru. Gezoni rrespektin tim. M e te vertete te gjithe ata si ju meritojne shume. Por ja qe horrat e kane ne dore heheh. Ju pershendes.
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:26
Haxhi Kuši
Po njfare Reshat Badallaj qe e ka nxite nje ish kinse shoku im Avdi Ibrahimi,Reshat Shkau kishte propozue VV qe Avdi Ibrahimin ta kandidoi per kryetar ne prizren.Avdiu para luftes me ka hyre ne shtepi ,kinse per te ma bere perhajer librin e pare qe e pata shkrue ne vitin 1996 dhe gjere ne mbarim te vitit 1998 ka qen šdo dite tek une apo me ftojke ne shtepin e tij.E i pata marr ere se šfare eshte,por siq thone pleqet ;Leshoje hajnin,o babe une po e leshoj por ky nuk po me leshon.Ky naten mbas meje ka shkue tek shoket e tij dhe u ka dhene informata.Mi kerkojke me kembe ngulje tja tregoj se kan e kam dost dhe ta qoj te ata me ndejte.Reshat Badallen ky qen e ka shti qe te shkruan kundra meje kinse e kam shetit ne lufte Arkanin .Po kete e kam shetit ne kohen e luftes,me ka que tek Bajram Bekteshi te shoket e Demaqit,tek motrat e vete here ne krushe e here ne sallagrazhde tek motra e tek Riza,e Rame Vata.Keta Limes ja kan dhane listen kan me pushkatue.Behadin Allaqin e kan vra vetem pse e ka formue i pari ne pz njesin e ušk.Edhe ismet Jasharin keta e kan vra.I kam tregue edhe vellaut te ndjerit Muratit por ky edhe trim edhe jo me dashte qe ja kan vra vellaun keta,spo i pelqen me nje fjale.Kam edhe mesazhe nga familja e Adem Jasharit,zotit me thone po ja lajna ai hakmirret ne keta dilingji.Po kqyr šfare qena,edhe me te vra edhe me ta perkrah vorrin kinse shkijet e kan vra.
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:34
Haxhi Kuši
Sa per Albinin;si eshte e mundur qe nese eshte kundra serbise,ta liroin te gjalle nga burgu,siq eshte puna e Ukshinit,por e hane rrenen dhe perkdhelejn populli.Ky a nuk ka qen ne kohen e Milloshit kryetar i unionit st.?Eshte i menqur e kam vrejte mire,por eshte hy ne politik me ndihmen e amerikaneve dhe i nxitur nga Nexhat Daci.Per kete mi kan que bisedat qe ka zhvillue Daci me amerikan.Rrethe vetes e ka Rexhep Selimin e kryetradhetari i kesaj klike eshte Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj servili i Avdiut si ndihmes.
Naser Islami
26/10/2013 11:36
Naser Islami
Euv bre.!!! Qe besa edhe un kam pas dyshime ne vrasjen e Ismet Jasharit. Sepse kur u mbajt tubimi perkujtimorer ne kosove atje, nje bashkeluftetare refeu se si ka ndodhur renia e heroit Ismat Jashari. Kur vjetin e rradhes ne orizare u mbajt tubimi perkujtimore, nje tjeter bashkeluftetare mashkull e tha krejt ndryshe renien e Ismat Jasharit, dhe aty kam thene .av bre vet e paskan vra , mirepo ju pe dini ma populli qysh e han foren , jo edhe jo ku bohet ata me e vram thojshin mos t nije dikush set vrasin qysh me jav njgjit ashtu, heheh. Edhe per Jasharajt kam thene disa her , po a nuk paska pas as nje shok Adem Jaashari a . Atehter pse thirren patriotet ne Adem Jasharin, por edhe per kete me thone mos mos shti hunet kudo heheh. dhe cka me ba hehehe. gjunah i madh
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:37
Haxhi Kuši
s Thaqi,as Albin Kurti,as Berisha as Rama,as Musliu as Ahmet nuk guxoin tja luajn ,ška u thote ky ,keta aminin ja bejne.Esat Pasha nuk ka mundur me shite troje nga franca,por tugjaret e brendshem i bejne keto ndytesira.Dhe nuk eshte e vertete qe Avni Rrustemi qe e ka vra kete,por e ka vra nje kapiten franqez dhe ja ka lan ketij qe te shkon ne shqiperi dhe te bahet atdhetar.Thell eshte genjeshtra jone.
Naser Islami
26/10/2013 11:40
Naser Islami
Haj, haaaaaj bre. Kuku bre edhe njonji m ka pas thon kshtu dicka se nuk u kon Hesati qashtu qysh e kan paraqit dicka por se c nuk ma merrte mendja bre , thosha a bohet bre Krejt me shtet e ka krejt merrejt kshyu, e nese osht kshtu ateher vaj hallli per neve breeee.
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:43
Haxhi Kuši
Ismet Jasharin ne Kleqke e kan vra e ne melet e Javorit permbi biraq e kan gjaujte kinse eshte vra me forcat serbe,a mbrapa shpines e ka vra nje nga suhareka bashkqytetar i imi,por me ka dal mendesh pasha zotin.Avdi Ibrahimin e pata lute kur Adem Jasharin e kishin rrethue qe ti shkojna ne ndihme,dhe qeshte me mua e me thoshte hajte shko ti se mua nuk mu ka merzite hala jeta,a ne oden e tij mbas vrasjes e mbante me qellim kinse e ka dashte.dhe kur i thash nje dite pis je pse e mban kur ke refuzue me shkue me mua ti dalim ne ndohme?Me thoshte le te kujtoin njerezit qe une e dua.Au zot pafsh me pagofsh,por edhe zoti na ka harrue.
Naser Islami
26/10/2013 11:46
Naser Islami
Av bre burrre
po shum ngjarje trishtuese kto
Po m duket me pare the se ke shkru liber
nese po
si munde ta kem ate liber per ta lexu
qe t kisha njoh me mire
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:49
Haxhi Kuši
Pa ndegjo pash te madhin perendi.Lima me thoshte nuk te marrim ne lufte se je shoqerue me nje udbash Avdi Ibrahimin,prezente ka qen Bajram Bektesh shoku i Avdi Ibrahimit,dhe kur i thash ne prani te Limes a i ndegjon ška po me thone ?Me tha ma mire ta qete mos hyne ne lufte se gjerat nuk jan mire.Ani i thash nese nuk jan tue shkue leje edhe ti se edhe ti ke qen shok me Avdiun dhe une me ty jam njohur permes Avdi Ibrahimit.As Lima as ky nuk folen ma teper dhe me tha skam kohe me fole me tye se jam ka i ushtroi ušk en.Qe.
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:52
Haxhi Kuši
Libren time e kam shperndar ne kohen 1997 ka qen ne shitje dhe permbi gjysmen ua kam fale nxensave neper shkolla.Vepra ime titullohet"Leter Popullit Tim"Kam ne tavan edhe nja 600 egzemplar,ne suhareke je i pari qe po te tregoje.Ne korishe e kam shperndar,ne suhareke,ne shkollat e malisheves,prizrenit,gjakoves,tiranes amerike .Ku gjindeni tani ,ne kosove apo jashte vendit?
Naser Islami
26/10/2013 11:54
Naser Islami
Jo un gjindem ne fyrom heheh ne nje fshat llojan komuna e likoves ne kufi me miratos ne Lugine te presheves
Kufizohem me fsh Miratoc me Luginen e Presheves
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:56
Haxhi Kuši
mendova mos je ne ndoni shtet te perndimit
Naser Islami
26/10/2013 11:56
Naser Islami
Jo
Po ju ku gjendeni
Ketu nuk esht mire me bisedu ato qe nuk ke deshire per ti ditur te tjeret, sepse edhe ketu mujn me i lexu keto biseda a din po me siguri e din
Haxhi Kuši
26/10/2013 11:59
Haxhi Kuši
ese ke mundesi te kontaktoni me Begzat Baliun,ky ka qen redaktor i imi,ndoshta i ka mbete ndonje liber dhe mos i thuaj se ke kontaktue me mua,pos thuaj me intereson tja lexoi poezit e Haxhiut.Ose nese ke mundesi me kontaktue me Ramiz Kelmendin se ketij ja pata dhen nja 300 libra falas,por ky ish qen dhe se pranone qe ja kam dhurue.Ky pis mi ka botue ne shtypshkronjen e tij ne prishtine.
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:00
Haxhi Kuši
Jo ketu nuk munden me lexue perpos meje e tje se eshte privat.
etem une e ti mundemi me shkrue e lexue
Une e di qe ketu ska mundesi mi lexue tjeter njeri,
Naser Islami
26/10/2013 12:02
Naser Islami
Shiko. Mua me ka then njeri se ktu ata zkz-se mujn me e lexu heheh
nejse un te thash si me ka thon njeriu e tash nuk e di
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:03
Haxhi Kuši
ndoshta por opinjoni jo
Naser Islami
26/10/2013 12:04
Naser Islami
jo jo opinioni jo por kta pushtetaret kurdone i lexojne
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:04
Haxhi Kuši
po qijau nanen shpiunave se edhe ashtu haptas perhere kam fole dhe sja kam frigen kerkujna,pos drejtesise.
Naser Islami
26/10/2013 12:05
Naser Islami
heheh po e sakt por thash helbete pershkak te atyre qe i rrefeve per Ismet e Adem Jashari a din
po ski faj
rrasja troc
a nuk ke mundesi me e postu ne youtube librin a
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:08
Haxhi Kuši
Haptas kam shkrue neper gazeta per keto ndodhira.Po kujt me ja shkrue more shok?Nje popull qe nuk ti njeh meritat qe jeten e kam shkri per keta dhe nuk folin ška bahet edhe po ti botoje,kam shkrue edhe tjera poezi ne forume e ne forumin tim Haxhi Kuši kerko dhe gjen sa te don zemra.
Naser Islami
26/10/2013 12:09
Naser Islami
do i kerkoj
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:10
Haxhi Kuši
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t748-poezit-e-mija?highlight=poezit+e+haxhi+ku%E7it
Naser Islami
26/10/2013 12:10
Naser Islami
po jo de jo popullit te ngrate shnet i thua, plaq i duket heheh . nuk kane njohuri fare. hehehh. po edhe un jam nje i tille heheh.
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:13
Haxhi Kuši
Per šfare arsye e nisen luften ne luginen e presheves?Musli Junuzi kaqabinuzi tani thote se nuk e kemi nis luften as per nacionale as per bashkim kombetar,e per šfare kari e qen nanen ja qifte ne pidhe ketij zagari qe kikiriste si knus nuk e lam serbin me na rrenue bustin.Luften e nisen dhe prape ju la nen serbi a nuk eshte e vertete kjo?
Naser Islami
26/10/2013 12:14
Naser Islami
po po qashtu dicka por un jam ne anen e maqedonise vetem kufiri na ndane
Mire. Cka kishe me thene per Ibrahim Rugoven
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:16
Haxhi Kuši
Po mire e ne maqedoni a e nisi luften Ali Ahmeti qeni i serbise,dhe ne vend qe ti bashkoi trojet me shqiperi ua rrasi karin shqiptareve duke i vra,duke i masakrue,dhunue debue dhe ne fund nen sllave ,a nuk eshte evertete edhe kjo qe e them.
Naser Islami
26/10/2013 12:21
Naser Islami
vAlllahe qashtu
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:43
Haxhi Kuši
Ka disa gabime ne poezi se i lexova tani,por i kam shkrue pa i krehur fare.Sa here qe shkruaj poezi,nuk i shikoje per se dyti,ky eshte gabimi im qe mendoi nuk gaboi.Por me rendesi eshte brenia e saj.
Naser Islami
26/10/2013 12:46
Naser Islami
per fat t keq un nuk po muj me i lexu se nuk di me i nxjerr ato fraksionet ato vizat e per ate nuk po m dalin heheh , por e thirri mas anej dikon dhe mi nxjerr heheh
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:47
Haxhi Kuši
po ti qoj menihere nese i deshirone
qe dhe lexoi ,krehi
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:49
Haxhi Kuši
Lamtumirė,geneshtar
Haxhi Kuši
Premtimet e tua
na bere fantazi
per nje kosove
qe as vete si din!
Ike si dhelper
genjeshtar qe na le
mik yni ti
qe i pabese!
Koha jote ke
dhe shkove genjeshtar
genjeshtrat ua le
pasardhesve!
Tradhetija per ty
ndaj shokeve tu
nuk eshte tradheti
po mjeshtrim dinakrise!
Edhe pasardhesit e tu
te njejten rruge ta ndjekin
ku kerkojn fati
per te ardhmen!
Per heshtjen tende
kishe kepin e dhelperise
dhe ne vend qe te skuqesh
rakin e kishe ne goje!
Lamtumir genjeshtar i shqiptarise
perendit shkelin drejtesin me zjarr
duke u mbrojtur juve
si profet genjeshtar
DerniŔre Údition par Perparimi le Dim 1 Aoű - 8:46, ÚditÚ 6 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Lun 18 FÚv - 22:14
g
Pavaresin e shpallen horet,por u mungoi himni(hymni)i kombit kosovar ?Si dhe kushtetuta kerkund!!!!Diška po zihet ne vorber,dhe kjo shpallje eshte nje loje me permasa qe do e paguan perseri populli yn,sepse rezuluta 1244 nuk prijashtohet nga brendesija e pavaresise,?!Ku i ipet e drejta e serbise qe te kethehet ne kosove.Mos e harroni kete ?
Pershendetje nga poeti
Haxhi L.Kuši
DerniŔre Údition par Perparimi le Mar 10 Mar - 8:11, ÚditÚ 1 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Dim 24 FÚv - 9:40
Sot Kosoven pavaresuan
por roberija dot s'na hiqet
shkau prape komandon
qeverija duke na shkele!
Mitrovicen e veriut
serbet me flamur
aty ma ska Sheremeta
se iken pa plisa!
Pavaresija tri dite qudira
me shqiptar keshtu
se kengen dhe rrospillanun
ne zemrat e qeveritareve!
Per keta nuk eshte interesant
se a masakrohet kombi
pos tu ruhet fotelja
qe te na shtypin si shkau .
DerniŔre Údition par Perparimi le Dim 1 Aoű - 8:51, ÚditÚ 1 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Dim 9 Mar - 6:39
Pavarsia
Gezonu,gezonju
pavaresija u troket
hymni ku na mbete
ne gjepin e Sabriut!
Simbolet u treten
diku ne malesi
do vjen nje dite
ne pranveren e kaluar!
Krenohu qeveri krenohu
pavaresin e ke moti
si nen roberi
ashtu dhe tani!
Ata qe vuajten
dhe tani pa drite
djelte e martireve
bredhin rrugeve rrugeq!
(Nese UNMIKU
kundershton pavaresin
deputetet do ikin
sikur ne Kaqanik! )))))
Sa shume po jetoni
me fantazma neper endrra
pa u pjeke buka ne furre
ngopeni tue ngrere!
....................................................
Per tu shpallur pavaresija me pare duhet te mbahet referendumi qe ju o shqiptar ta votoni per pro,apo kundra!Pastaj shpallja e pavaresise behet nga kuvendi!Ketu nuk shihet asgje e pjekur vetem do te shihni se ška do u linde me vone!!!Ishalla behet mire dhe bahet pavaresija,sepse po kam frige qe diš do te ndodhe,ishalla mire e bene zoti!!! Dhe nuk enklavizohet Kosova !
DerniŔre Údition par Perparimi le Sam 31 Juil - 8:06, ÚditÚ 1 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Dim 9 Mar - 7:04
Gjashte muaj mbas demostratave te vitit 1981
Ja filmin qe e kam iqizue para disa viteve nepermjet telefonates.
https://www.dailymotion.com/El-Kosovar/video/x5xsam_haxhi-kuci-ne-bised-me-shefki-stubl_news
DerniŔre Údition par Perparimi le Ven 27 Juin - 21:59, ÚditÚ 1 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Dim 9 Mar - 8:14
minatori Haxhi l. Kuqi thotŰ:
25 Qershor 2006 @ 7:58 pm
Mjafte ma ore shqiptar te zinje
gjere kur doĺt ngopeni
duke me tradhetua
djegur e na degjenerue!
Me lini te qete
se nĺshpirt me perveluat
o njerez majmuna
apo jashte toksor!
O zot,o qiel
hapu sezam
dhe mbi keta servila
hedhe vrere e meteore?!
si popullin e
Themudit e Lutit .
minatori Haxhi l. Kuqi thotŰ:
25 Qershor 2006 @ 8:12 pm
Do te shkruaje,dhe nuk do ndalem
gjere sa perendin
ta shtinje tju gjykoi
dhe ta merrni denimin e
merituar!
siq shkruhet ne Bibele e Kurhan !
Pastai do ma kujtoni
se tradhtar te keqinje qet
dhe mua me perbuzet
duke ndegjuar urdherat e serbit
e mbi mua si ne Mesin
dhe Isan
deshtet te me vrisni
vetem pse punova
per popullin shqiptar.
Po i lutem perendise
dite e nate
dhe kurr nuk do ta ndali mallkimin
ne ata qe shpirtin ma kallen!
dhe kurr nuk do ta ndali
mallkimin gjere sa
secili ta mirrni
denimin e merituar!
DerniŔre Údition par Perparimi le Sam 31 Juil - 8:23, ÚditÚ 1 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Dim 9 Mar - 8:16
Ti arberore
lulekurore
me je shprese
me JE JETE
e pse na tradhtuan
ne te dyve
SI Dhimitri
TEUTEN E MJERE.
Ah se dine
sa forte te deshta
arberesha ime
t'merrshem ne perqafim
sepse jeten
ti ma gatove
per ty punova šdo dite.
Por tradhetaret
me treten larg
te plagosur
sepse kishin marr
rrugen e djallit.
Mu kundervuan
sikur Jakobit
dhe nga populli
u detyruar
te mergoje
ne vend tjeter.
T' lutem mos me harro
oj toke arberore
ty te mbaje ne shpirt .
E dine,ai qiell
ai qiell qe na mbulonte
vetem mua dhe ty
nga njeher nga larte
na shuante epshet
dhe malet u shkundeshit
nga pabesit qe na bejshin
njerezit e pa shpyrte
Te kam lule te kam gjane
brenda n'zemer
ta kam bere nje dhome
dhe aty ,ti tmi ruan kujtimet
sa t'a bota tue jetue
neper kete kosmos!
Dhe kur te plakesh
ti shpalone
kujtimet e mia
e nje dite mengjezi
pasardhesave te mi
t'jau shpalosesh
vuajtjet e mija.
janar2000 Haxhi latif Kuši(Krasniqi)
Une e ti
Une e ti
tani te ndare
ti rri robereshe
une skllave
une me zemer s'te harroi
ti prore prore pse s'me ftone?
Ti ende shtypesh
dhe tradhtaret i durone
e une large nuk gjeje qetesi
sepse mendja me rrine tek ti.
Sa shume te deshta
sa kam merzi
ti sikur me harrove
tjeret i deshirone
qe te tradhtaojne
sa gabim bene
ndalu te lutem
se po me tranove
oj arberesha e trazume!
Haxhi L.Kuši(Krasniqi
DerniŔre Údition par Perparimi le Sam 31 Juil - 8:36, ÚditÚ 2 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Dim 9 Mar - 8:22
Sofra(Shpati)
Sofra(Shpati)Sofra(Shpati)Sofra(Shpati)Sofra(Shpati)Sofra(Shpati)Sofra(Shpati)
Sofra(Shpati)
UnŰ jam Ahmeti jon
Osmani jam nŰ ZvicŰr tuj jetu


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Sam 21 Juin - 7:26
Ti Idriz Seferi
shqiptaret dot si kuptoi
te shpallen heroje
kinse luftove per Kosove!!
Nuk po e kuptoi fare
šfare patriot
kur krali serbise
ta dha penzionin !!!!
Haxhi Kuši
DerniŔre Údition par Perparimi le Sam 21 Juin - 7:32, ÚditÚ 2 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Sam 21 Juin - 7:31
http://www.telegrafi.com/data/image/nexhmije_pagarushavjeter.jpg
Nexhmije Pagarushes
Ti bilbil i Kosoves
te therrasin qeveritaret
dhe masa u beson
qe si kendove Rankut!!!
Ne Beligrad '66
cullakaqe ne sllavi
kendove si bilbil
pran kasapit te shqiptareve.
Sofra(Shpati)
UnŰ jam Ahmeti jon
Osmani jam nŰ ZvicŰr tuj jetu[img][url]


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Sam 21 Juin - 7:49
Ti mor Mark
Mark millani
keshtu te thirr
Hakif Bajrami
se kurr ti
ne jete s'pranove
kur tradhetin
na gatove!!
DerniŔre Údition par Perparimi le Sam 31 Juil - 8:39, ÚditÚ 1 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Sam 21 Juin - 11:40
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:jy2ltjK7l1SOdM:http://bp2.blogger.com/_zOApibcRjk8/RqIs8_TfE8I/AAAAAAAAA
shqiptar azgan
e vrete vellan
per qefi
te shkas
fjale shume
e pune
si Demush!!!
ne zemer e ne shpirt
tradhetin me lezet
Ti qe thuash
si.stuhia,
eh villni vrere
dhe shtriheni pa ju prek
kush nga serbi ne dyshek
.!!!! ai popull qe eshte i fort
e i menqur
nuk leh si qeni
por ta ngjete
e te gelltit
si luani
e ta humb faren e gjenin
siq na humben neve
sllavet me tradhetaret !
Dhe mbasi na masakroin
e na debuan ndere shekuj
nga atedheu(
ne nuk e pranojna humbjen
sepse na ka fale perendija
dhe europa e poshter!
Fajtor per roberi
eshte vete qeveria
servilore
qe zbaton urdhera serbesh
ne dem te popullit.
DerniŔre Údition par Perparimi le Sam 31 Juil - 8:48, ÚditÚ 1 fois


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Ven 27 Juin - 21:57
Kole
Ja kush jam une qe i beje pyetje ish drejtorit te menzes se studenteve ,kur i fillova vete demostratat e 11 marsit te vitit 1981 ne mezene e studenteve.Dhe a e ndegjon me vemendje se si ky serbofil ne fillim e pranon qe ka bere biseda informative me neve por thote ne salle.Pastai genjen ne fund thote se nuk u kujtohen emrat dhe se fundi thote se nuk ka marr student ne biseda iformative.Dhe ne fillim thote se ne vitin 1981 nik ka qen drejtor a pastai thote nderkohe qe po kam qen ne kohen e demostratave,dhe shenimet kan qen dhe tani thote se di.......Eh zot mallkimi im mbi kete popull kurr mos i lafte te qete ,sepse populli edhe ky eshte si qeverija qe e perkrah ja nga friga ja nga skamja!Por sidoqofte shqiptarija eshte popull qe e paraqet veten ne niglizhence te pa fundshme!E tani ju kikireza qe nuk deshironi te ma pranoni mundin tim qe e shkattrrova jeten time per ju a keni ftyre me mi pergjigj,e kam fjalen per disa qe kinse une po fryhem!!!Hajt se edhe per Rugoviqet kam inqizime dhe le ta sheh bota mbar se kush jan shqiptaret!Edhe per Thaqjanet do i qesi dhe ku kjo qeveri qenefash do e bene qerdhen!!!!!?
Ja filmin qe e kam iqizue para disa viteve nepermjet telefonates.
https://www.dailymotion.com/El-Kosovar/video/x5xsam_haxhi-kuci-ne-bised-me-shefki-stubl_news


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Mar 1 Juil - 15:58
Subject: Zot imadhe i gjithesise Tue 22 Aug 2006 - 17:05
--------------------------------------------------------------------------------
Xhevat Kryeziu,Cen Desku,Une Haxhiu,dhe Rrahim Buzhala,ne nje pajtim ne Baje te Malisheves,dhe foto e dyte _ mars 1997 ne promovimin e vepres:Eshte Prof Mejdi Elezi
Zit i medhe i gjithesies
ma degjo kete zerin tim
e shpetoma popullin tim
qe ti rronje fara e tije.
Me dore tende
na beko
t'ardhmen ta shejoim
e ushqim na dhuro
qe fara e arberit te mbijetoi.
Bashkoi vellezerit tane shqiptar
qe djallin ta largojme
qe vellazerija dhe dashurija
te zotroi ne mesin tone.
Zot i madhe tu kisha lutur
qe shqiptaret tani ti nxitesh
te bashkuar si kombet tjera
mos te humbim si era.
A s'eshte mjafte qe jetuam
te roberuar njezet shekuje
dhe roberija nuk na hiqet
tuj na shkel tane njerezija.
Edhe ne jemi t'ut
si njerezit e tjere
na ndihmo vetem kete here
e te mbesim gjalle ne kete jete.
Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 9754
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: poezit e mija Jeu 18 Sep - 10:41
Kerkoje
ZemrŰs s'ime ja pluheroset,
rrezen e drites plote shkelqim.
mblodha lotet e vajtimit,
ta shperlaje kete ndytesire.
Ishte vonŰ per šdo gje,,
smundja shpirtin e kishte kape
ndihme kerkoje,por dot s'gjeje
sepse šdo gjese i kishte hyre zise!
!
EMIGRANTI
Mendova gjere ne piken e fundit,
neper udhetimin perplote vuajtjesh,
neper debore e fortuna,
harrova varre e farefis
duke kerkue rruge per shpetim.
Ne nje pjese te nje kufirit
u mbylla ne dhome vetem,
ne mendime u thellova,
vaji vete rrodhi,
ne kete dhome te panjohure.
Si te iku si zog mali,
e ta shoh ate popull,
ku shqipet horollohen,
duke mekembur njeri tjetrin
shtangim i poshter s'eq me kapi.
Me lot grushtin e kam mbushur,
si ti harroje poshtersirat
vete i paster sikur loti,
si nje hu ne mes gardhi
ti bashkoje gjithe shqipetaret.
Kur ta dŰgjoni nemen time,
hapni veshet e ndegjoni.
nese me urreni,vetes i foli,
si nje shqiponje ne qiell
duke shikuar memedhen.[img]
Last edited by Perparimi on Wed 17 Sep 2008 - 16:23; edited 12 times in total
Back to top Go down
View user profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteOnline
Perparimi
Admin
Joined : 30 Apr 2006
Posts : 5083
PostSubject: Re: Poezi Tue 6 Mar 2007 - 15:42 Reply with quote Edit/Delete this post Delete this post View IP address of poster
kosovapresit
Une nje njeri shqipetar qe nga vegjelia me hyri ne shpirtin tim bashkimi i trojeve shqipetare jo nga vullneti i imi personal,por nga deshira e babes tim Latifit i cili i mbylli syt pa e realizue kete enderr te ka motqme!Por po kam frige qe as une e as ju nuk do ta arrim kete enderr,sepse servilat jane te shumet,dhe duhet me i largue nga jeta!
E sa ka kesi servila bile tane qeverit ka jane shqipetare jane ka na qeverisin!Si tja nisni qe nga Zogu, e Enveri keta erdhen ne pushtet nga qarqet serbe!A nuk eshte e vertete,mos mu ngermoni ju lutna!Pastaje ne Kosove:Fadil Hoxhen e pruren sebet,rugoven poashtu,ušk po ashtu ne prijashtim te disa individeve qe nuk kane qen ne dituri se si po zihet pasuli,kinse per šlirim!Une isha ba vullnetar qe tua pastroje mekatet e ketyre,por kujna mi nxene bese kur šdo shqiptar me ka spiunue edhe atehere kur i kam besue si mik e si shok!!!!!
Vdekje tradhetareve ,shpetim popullit te roberuar dhe bashkim kombetar shqipetar ,duke deshiruar tja plotesoi endrren e babes.
Ska shtepi shqipetare qe se ka ka nja ,apo ka dy spiuna qe punojne per shpirtin e tyre e ne dem te vellaut apo moteres apo motra kundra vellaut e nana,apo baba kundra njani tjetrit!!!!Keto nga pervoja ime shume vjeqare po ua shkruaj e jo me kafiqat qe i ndjekin shqipetaret....
Last edited by Perparimi on Wed 17 Sep 2008 - 16:25; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteOnline
Perparimi
Admin
Joined : 30 Apr 2006
Posts : 5083
PostSubject: Re: Poezi Sun 8 Apr 2007 - 21:07 Reply with quote Edit/Delete this post Delete this post View IP address of poster
O qeveritar,
shqiptar tradhetar
O qeveritar shqiptar
vidhni
mblidhni te mbjellurat
e tjereve
tradhetoni
popullin
mashtrojene
sepse ska ne dore
asgje i gjori popull
dhe mos i zbritni nga supet
udhetoni mbi ta
neper bote
dhe mesoni tjeret se si shtypet vellau
se ju ka mbetur adet
dhe ves i poshter
duke jetue ne korriz te etrit
sepse nuk po u kundervihen
as me fjale
e as me mjete te forta
duron shqiptari vellau juaj
e ne te huain ne fqiun jashta kufirit
ja lipin bythen e duke i treguar atyre
se ēfare trimi je ore qen i poshter
e zgerdhir dhembet me fqin
e ftue ne dafrange qe ti shfryen hordhet
e mbushura plote me berllogje
mbi motrat e tua e ne nanen e vellaut
ah zoti te vrafte
te vraft pushka e drejtesise
ore pis ore qen tradhetari
ore bari mbrapeshtani
qe ujqit per inat qe mos
ta humbasiesh fotelen
ua ngarshen moteve tua
e grave te vellezerve tu.
Per ju e kam fjalen ore qeveritar shqiptar tradhetar
shkerdhavqa
majmuna
lakuriqa
zagar te poshter qe ndjekni
ata qe e deshirojn ta thithin driten e LIRISE
Poeti i popullit
Last edited by Perparimi on Wed 17 Sep 2008 - 16:25; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteOnline
Perparimi
Admin
Joined : 30 Apr 2006
Posts : 5083
PostSubject: Re: Poezi Thu 26 Apr 2007 - 20:27 Reply with quote Edit/Delete this post Delete this post View IP address of poster
Agimi.com - HAXHIU: KOSUMI ĒDO DITĖ E MĖ SHUMĖ I NGJAN PASTRUESIT ...- [ Traduire cette page ]Ndėrkaq, kryeneqėsinė e kryeministrit Kosumi, se me ose pa pajtimin e opozitės decentralizimi duhet tė ndodhė, Haxhiu nuk e komenton, por thotė se Kosumi ...
www.agimi.com/modules.php?name=News&file=article&sid=222 - 65k - En cache - Pages similaires
Back to top Go down
View user profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteOnline
Perparimi
Admin
Joined : 30 Apr 2006
Posts : 5083
PostSubject: Re: Poezi Wed 1 Aug 2007 - 19:08 Reply with quote Edit/Delete this post Delete this post View IP address of poster
Sa here qe na vizitonin
keta nderkombtaret
na sjellin šrregullime
si koetat e Kadares
Ti perendi na krijove
jo djalli mallum
pse te vuan kaq shume
populli arberit?
Na nxiten ne grindje
te vritemi mese vellezerve
na ndane ne dyshe
ne tradhetar e patriote!
Edhe kesai here
tradhetaret na munden
dhe prape qeverisin
si sllavi vellaun!
Do na vie dita
perendia do jete me ne
dhe mbi tradhetar
do vjellim vrere pa ndale!
Haxhi Latif Kuši(KRASNIQI)
Sufreka[/color]
Lire la vidÚo
Haxhi Kuši ne bised me Shefki Stubllen per demost.e 1981
www.dailymotion.com
...
Haxhi Kuši
26/10/2013 12:52
Haxhi Kuši
Bisede me kryetarin e prizrenit Ramadan Muja..https://www.dailymotion.com/video/x63ixj_haxhi-kuci-ne-bised-me_news
Lire la vidÚo
Haxhi Kuši ne bised me...
www.dailymotion.com
...
27 octobre 2013
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:02
Haxhi Kuši
Tungjate jeta Naser shoku,si jeni ?
Naser Islami
27/10/2013 14:03
Naser Islami
Oooo. Tungjate jeta edhe ty z. Haxhi
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:04
Haxhi Kuši
Si po kaloni atje r?
Naser Islami
27/10/2013 14:05
Naser Islami
Po ja kalojna disi kure s ka ma mire edhe keshtu mireheheh
po ju si ja kaloni
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:06
Haxhi Kuši
Per neve ska problem ore shok,mire shume,por per ju e di,por spo me shkone fjala
Naser Islami
27/10/2013 14:07
Naser Islami
heheheh
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:07
Haxhi Kuši
A te kan prijashtue nga ai fb i albin kurtit ? Na kan shlye krejte ška kemi shkrue
A po e shef se edhe vv eshte ma e keqe se e thaqit e edhe e rugoves
me shkie edhe vv ore vella,e ne shpejte po mashtrohemi
pakes me na marr me te mire na mashtrohemi dhe i besojna
dhe drejte e ne humnere
pastaj au edhe keta na mashtruan
Naser Islami
27/10/2013 14:11
Naser Islami
mo bre . un s po e disha qena kan largu heheh
bash ta shoh heheh
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:11
Haxhi Kuši
kqyri a eshte e vertete
Naser Islami
27/10/2013 14:12
Naser Islami
Jo bre mua nje Albin Kurt nuk m paska largu po se di se di hehheh
jo more po
mpaska largu qe tash po eshoh
heheheh
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:13
Haxhi Kuši
A jan shkrimet tona aty hala
Naser Islami
27/10/2013 14:13
Naser Islami
jo jo m paska laru edhe mua po get heheh
ta shoh se ka edhe albin tjeter bash me intereson
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:14
Haxhi Kuši
tjeret jan falca e ky ka qen i verteti
Naser Islami
27/10/2013 14:15
Naser Islami
a esht kjo i verteti ku shkruan vetevendosje v 61
po i dergoj edhe njeher kerkese tashoh cka po bon heheh
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:16
Haxhi Kuši
une edhe pse nuk jam antar i ketyre,keta me qojn šdo mesazhe qe behet nga vv,por sjau rrasi karin hiq,sepse ne qerdhe e kan tradhetarin Rexhep Selimin,Reshat Badallen dhe kryetradhetarin e tyre Avdi Ibrahimin,kurgja ska nga vv ore vella,keta behen kinse jan kundra thaqit a ne nje aspekt jan duke e mbrojtur me te madhe por qaq jemi te meqem
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:17
Haxhi Kuši
nuk te pergjigjen fare se i njoh ma mire se ti,kam mesazhe nga gazetaret e amerikes se per frae arsye ka hy ne politke albin shkau
Naser Islami
27/10/2013 14:18
Naser Islami
po vAllllahe ne nje menyre edhe mue m tingllon sikuur e mbrojn duke e kundershtu heheh se ma e fort esht kjo menyre e mbrojtjes heheheh mun mun
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:22
Haxhi Kuši
po de mire e keni
Naser Islami
27/10/2013 14:22
Naser Islami
po ama umne mbeso qaq jam i mahnitur nga keso gjana konfuze sa qe m fal por edhe ty jam duke ee mbajt nje rezerve a din , sepse sicpo e sheh edhe vet se edhe vetevetja nganjeher po m bahet e dyshimt m fal qe kshtu po them por pi zori ma mire me majt kapak rezerve e le te del puna mire pastaj leht. edhe megjithese theniet e tua me tingellojne te verteta, por te padeshiruara te verteta, sepse kurr nuk kisha dashur qe keto qe i thua ti te jene te verteta, sepse vertrete humbje e pakompenzueshme. Nese m ke kuptu mire . heheh.
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:25
Haxhi Kuši
Po mire te kam kuptue shoku im,por per me njohur dike duhet me ja ditur rrenjet forte mire e pastaj me iu bashkue
Naser Islami
27/10/2013 14:25
Naser Islami
Po e sakt
Naser Islami
27/10/2013 14:27
Naser Islami
ama ate qe e thash nje r ezerve te rezerevuar e pata qe secili ndaaj secilit po duhet me e mbajt reciprokisht rezerva sepse ja vec kur po del si kepurdhe patriot ai patriot ky etj etj , pas ca kohe kur thuhen gjana trishtuese bash per ata. heheh edhe ndaj mua duhet me pasrezerve e nese dalin punet mire nga un ateher leht .
Naser Islami
27/10/2013 14:28
Naser Islami
po ne populli jemi si tufa e deleve
veshtire te njohim ngjarjet
nuk po kemi kapacitet te intelektit per me i kap ngjarjet sic jane .
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:30
Haxhi Kuši
po qashtu eshte,sepse thone,pa e hanger nje thes kripe nuk mundesh me njohur dike,por sot kan ndryshue gjanat dosti im,dreqen jan ba shqiptaret
Naser Islami
27/10/2013 14:31
Naser Islami
per fat t e keq po
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:33
Haxhi Kuši
am duke shkrue edhe me nje shok qe ka qen deshmitar i im ne kohen kur me 11 mars 1981 i kam nis demonstratat ne menzen e studenteve,por kapakes po ja ka nis me ik,ndoshta e kan kercnue siq po me duket sepse i ka shlye shkrimet qe i paten shkembye dhe qe e pranon qe une jam ai,ndoshta i ke lexue dosti imi
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:35
Haxhi Kuši
Por une edhe ma kopil i kam fotografue dhe ndrydhe foton e ma mire mundesh mi lexue se ška me ka shkrue Bajrush Ahmeti ne fb tim i ke te gjitha,une kurr gjere me sot ne as nje shkrim kerkan nuk e kam genjye,dhe per šdo shkrim jam ne gjendje ta mbroje
Ja une e pyesi pse i ke shlye tani ne kete qast dhe ja ška me thote:;

Bajrush pse bre i ke shlye qato shkrimet ne fb tend,se i ke kall tradhetaret.
Bajrush Ahmeti;
Pa kurfar qellimi dosti i im, por me randesi esht vepra, se shkrimet shkojnn e vijn, tung dost
Haxhiu;te kuptoj dosti im nese deshiron me bisedue me trego sonte a je ne disposim me ba muhabet,dhe ne ora sa?Tung Shoku im Bajrush
Bajrush Ahmeti;
Okej, te lajmeroj
Naser Islami
27/10/2013 14:39
Naser Islami
ahaaa po e kuuptova
Naser Islami
27/10/2013 14:41
Naser Islami
por mue per momentin me duhet de dal nga kjo dhoma te komp sepse nje komshike erdhi don te flase mre djalin e saje ne austri m e kupto a e me vone prap do bisedojme dhe nese qendrojne punwetr si thuua ti duhet disi me ja ba se nuk bon me e shkatrru nje person pozitiv per disa negativ
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:41
Haxhi Kuši
ška kuptove qe i ka shlye shkrimet ?Dhe a i lexove shkembimet mes meje dhe Bajrushiti tregova se jam i nxanun nje herit
Naser Islami
27/10/2013 14:42
Naser Islami
jo se do te dal tash e me vone hy dhe i dhokoj gjithqysh
mfal qe po dal pprap do hy kur ta kryje biseden kjo komshika se ska kuptim
Haxhi Kuši
27/10/2013 14:44
Haxhi Kuši
A bane te me thuash per qate bashkluftetarin e Ismet Jasharit ne perkujtim qe ju ka thene se ndryshe ka vdek dhe qe i kan thene mshile se te vrasin.Si e ka emrin a me tregoni ju lutem,se ndoshta e njeh.
27 octobre 2013
Naser Islami
27/10/2013 19:59
Naser Islami
Jo jo nuk ia di emrin edhe nuk i kan then mshile se te vrasin. Por unthash se kur u pat mbajt perkujtimi ne Kosove atje doli nje vajze dhe rrefeu per ngjarjen e kur ka ra Ismet Jashari Jo tha se na ka thirr ne toki-voki per me shku e me e terhjek se jam plagosur, por kjo vajza vazhdoi tha se ne e degjuam duke na thirr ne ndihme, por ne nuk i besuam ,se mendonim se Ismeti ehte i vrare, por ndonje serb ia ka marre tokivokin eqe e din gjuhen shqipe e po na therret kin se Ismeti e me na fut ne kurth edhe neve , dhe tha nuk kemi shku, per me i ndihmu. keshtu dicka perafersish ka qene, ndoshta njo 10 perqind nuk kom mujt me e majt n men por kjo ishte kryessorja ket nuk eharroj sepse m erdhi si rrenqethese rrefimi i vajzez. Kurese ne vjetin eradhes u mbajt per here te pare ne vendelindjen e Ismet Jasharit, e aty doli nje djale dhe edhe ai rrefeu ngjarjen e po te njejtes dite pra te renies se Ismet Jasharit, dhe ai djali e tha krejt ndryshe, asgja nuk u perputhte merrefimin e asaje vajzes . Dhe un qe menjhere mendova, thash kuku, e paskan vra vet. Edhe mua nuk me hiqet nga mendja se nuk eshte me hile i vrare. Ashtu dicka me pak plus e minus por thelbi i ketyre rrefimeve eshte i sakte qe e thash. Kete asnje njeri nuk e ka verejtur, pervec mua. Epata perserit njo disa her bash atyre qee kemi percjell se bashku ato por methoshin Poo jooo bre se nuk ka thon ashtu e ajo kshtu. Ku e di ti m thoshin edhe i lash cka me bo .
Naser Islami
27/10/2013 20:01
Naser Islami
Ato mu kon dikush me i kerku nese jon ne internet a din perkujtimi i pare bash aty ku ka rene Ismet Jashari dhe perkujtimin menjeher ne vitin tjeter ne Orizare te Kumanoves, dhe ndoshta aty me siguri duhet t jene te gjitha ato, dhedo te shihet qarte se dy rrefime te aqe te ndryshme sa qe edhe budalla ma i madhi do ta kuptontese ka nje hile aty.
Haxhi Kuši
27/10/2013 21:29
Haxhi Kuši
Ore shok i dashur;ma ka tregue mua njani i suharekes se kus e ka vra mbrapa shpines,ketij ja di emrin,por mi ba apet pyetje mesiguri bahet shybe mos po e qesi dhe nuk me pergjigjet.Nja tre a kater emra me jan perzi e njani nga ata eshte por pa qen i saket ma mire me mbyllgajen.
pa fakte mos te flasim
Naser Islami
27/10/2013 21:31
Naser Islami
e po qashtu pa fakte nuk bon se pastaj ka te drejte te hakemerret se behone e rone osht kjo
me pas mujt me e dit emrin kish qen mire a din
se kadaldal cdo gja vjen n ven t vet.
Haxhi Kuši
27/10/2013 21:33
Haxhi Kuši
per bese ky qe e din me vete bahet i dyshimi dhe frigohet ska faje,e qe nuk e kam shkrue une emrin e atij vrastarit gabimi im eshte se shume kam perjetue nga mijera shqiptar
Per me rreh shpiuna e serb nuk me jete marak,a me vra nuk me la Lima,sherri Avdi Ibrahimit.A keta kishin qen te lidhur mes vedi,qe.
Vetem nje dite te kisha qeni veshur,sot ndryshe ishte puna e shqiptarise dhe e kish pa serbia se ku e ka vendin,tani eshte vone.
Naser Islami
27/10/2013 21:44
Naser Islami
me habisin kto qe i thua ne vazhdimesi. Aspak nuk kam deshire te jene te verteta, por gjithenje te vertetat jane te hidhura sepse te verteta trishtuese. dhe zakonisht gjasojne te jene me te verteta te keqiat se te mirat per fat t ekeq.
Haxhi Kuši
27/10/2013 21:45
Haxhi Kuši
A ka mundesi ti beson nje njeriut qe ne kohen e Milloshit ka qen kryetar dhe tani te jete udheheqes i shqiptareve?ška mendon ne keta njerez?A munden me qen atdhetar?A ke mundur ti te jesh kryetar e mos te jesh servil i shkaut???
Naser Islami
27/10/2013 21:45
Naser Islami
Jo vAllllah jo
heheh
Bajrush Morina a e njeh ate
Haxhi Kuši
27/10/2013 21:48
Haxhi Kuši
Redaktor a eshte ne bota sot,se njo,por kam ndegjue e vellaun e ka kryeredaktor,pse per ška po me bane pyetje a e njef?E per Albin Kurtin a e din qe ka qen kryetar i unionit studentor ne Prishtine?A ta merr mendja se serbet e kishin lan ne jete,me kan vertete kundra serbeve?
Naser Islami
27/10/2013 21:51
Naser Islami
heheh
Bajrush Morina diku 1988 a 89 nuk po m kujtohet bash por ishte kryredaktor i dhunshem i gazetes mujore studentore Bota E Re.
Dhe un e pata hapur nje kafeteri ne kurriz
dhe ja patem lene emrin Bota E Re
dhe shumica e studenteve ma me si t them me influence silleshin aty
dhe nje shok i imi nga Depca e Lugines se Presheves
Vehbi Bajrami
pershkak timin ashtu dhe e pranoi Bajrushi REDAKTOR . ne boten e re
dhe Baton Haxhiu edhe ky sillej me neve dhe bile edhe ky pretendonte per redaktor por pershkak timin sepse un mjaft i mbaja ata me ushqime e me te ndryshme dhe u be Vehbiu
Muharrem Mjeku fotoreporteri edhe ai sillej me ne
Dhe meqe ishte e caktuar cenzura ne TV e Ne te gjithe mjetet e informimit.
Nje dite e kemi pi Bajrushin dhe ai Vebiu i tha hajde bre vetme nje artikull t shkurt po eshtim ne gazete hajde hajde dhe nga q3e e u pi nga birrat se ahum i ka pas merak, dhe pranoi heheh. Dhe aty ne artikull u shenua KOSOVA NUK ESHTE SERBI.
NEJSE U BOTUA DHE TE NESERMEN DISA I RRAHEN NGAPAK MILICIA ATHERSHME
dhe gazeten e konfidkuan por nje pjese vetem u pat shitur
dhe qe prej te nesermen kur e poane tjerat mjete te informimit se nuk u bo kurgjo
ateher ja filluan te gjitha pa cenzure me shkru.
E kjo indirekt ka qene krejt nga un e bere
poor direkt esht nga ai Vehbi Bajrami sot gjendet ne ShBA eshte pronar i gazetes Ylliria
se tshurdhova pak kjo nuk osht gja a por un pata me te tregu se bajrushi ishte kryeredaaktor i dhunshem dhe pastaj ishte edhe delegat i kuvendit te serbise per kosove
e njedite i ofrova nje perkujtim e me tha ooo po po si stembaj mend
por tha vetem atay e ke ngaterru se nuk kam qene i dhunshem heheh
por tha kan kujtu njerezit se mos jam i afert i rrahman morines e per ate kan mendu heheh ndersa un e di sakt qe i dhunshem ka qene heheheh
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:06
Haxhi Kuši
Edhe kjo e jotja ka nje randesi te madhe,sado pakes qe ke shkru kundra okupatorit serb ka qen pune dhe sakrifice e jotja.Por keta qe kan qen te dhunshem nuk e pranojne qe kan qen me dhune ,pos me deshire,dhe kush ua rrun leshin.Kurr Avni Rrustema ska pas as qe ka me lind shqiptarja
Naser Islami
27/10/2013 22:08
Naser Islami
jo jo une nuk e kam shkru kete ai Vehbiu e ka shkru
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:09
Haxhi Kuši
o edhe ti ke qen indirekt edhe kjo eshte nje lloje mjeshtrie
Naser Islami
27/10/2013 22:09
Naser Islami
gjithmon kam ba harxhime finasiare per keta qe munoheshin mei nejt karshi okupuesve..
e po ajo mjeshteria ka qene e imja
vertete fort kam prirje me e hedh gurin e me e fsheh doren por pozitivisht
eh se harrova me t tregu
se ti the qe ke qene minatore ne zgafelle i ngujuar a po
ate dite ne mbremje kemi qene ne shtepine e Ismet Bexhetiti duke bere muzike meqe un jam instrumentist
dhe papritmas vetem kur e kemi pa po qet dicka grup minatoresh tv prishtina dhe un thash pa ndale muziken kur degjojme
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:13
Haxhi Kuši
Jo kam qen ne zgafelle me nje delegacion qe ne sallen e kinemas na zgjodhen si delegat mi vizitue e miu ndihmue minatoreve dhe familjeve te tyre.Une u para thene minatoreve ,se i pash qe nuk e kan syrin e vertete;Dilni nga zgafella e une po behem kurbani i kosoves.Deshmitar prezence,dDeme Ndreca,Sali Hoxha(kapuqi),shaip Gashi
Naser Islami
27/10/2013 22:13
Naser Islami
thot se minatoret e trepces jane ngujuar ne zgafelllat e trepces dhe jan zotuar mos me dal por pa dhen doreheqje rrahman e husamedin e ai tjetri harrova
dhe un e leshova instrumentin dhe thash jo un nuk muj t baj muzike
ata koleget me than po hu mare cka po ta nin yhyyy
un thash qysh bre po nuk m luajn duart bre nuk shkon me zor
ata per neve jan nguju atje poshte .
dhe qe nga aty diku njo afer 15 vite nuk jam more me muzike hehe
e tash merrem deri diku
ahaaa aa e po mir e kuptova tash
po mir sidoqoft
po ti paske qene delegacion
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:17
Haxhi Kuši
Po po me ka zgjedhur populli ne sallen e kinemas qe u tubojshim.Minatoret se kan pas me plote deshire,kan qen te manipuluar.
Naser Islami
27/10/2013 22:18
Naser Islami
po a
evve bre
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:19
Haxhi Kuši
he puna e Rrahman Morines ka qen plan i Azem Vllasit me rrexue,bashk me Remzi Kolgecin,sepse Rrahman Morinen e kan vra ne mbledhje kur eshte kacafyt per flamurin kuq e zi,por populli jone shpejte i beson genjeshtrave te pergaditura.
Naser Islami
27/10/2013 22:20
Naser Islami
vAllahe axha i babes tim na thojke kush ma shan Rrahman Morinen keq i ka punt me mue se ai per shqiptari u vra
dhe na e urrejshmi qysh po thot ky kshtu
hehe
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:22
Haxhi Kuši
Rrahman Morina,kur policia e suharekkes ma paten thye kioskun qe te mi nxejn do fletvotime se di per šfare ishte pune e pavaresise se kosoves apo republika e shpalljes shume mu kan mbeshtjlle.Pata hy me dhune ne zyren e Rrahmanit dhe pasha nji zot i pata thene ner sy kush eshte kundra republikes se kosoves nanen ja shkerdhefsha.
Naser Islami
27/10/2013 22:23
Naser Islami
po de po
ai mixha na thojke tukse u vraa ai u vra se nuk ka pranu dicka te madhe dhe e kan vra
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:24
Haxhi Kuši
Pasha diten e vdekjes,me tha edhe une ja qifsha!!Phoooo thash edhe ky paska qef republiken e kosoves.Dhe i tregova se filan e filan polici ne suhareke per shkak qe e din tan kosova qe jam i tremt per me ba Kosoven Republike me kan rrahur me dru ,e kam policin ne jou tube nese ke deshire mundesh me ndegjue.Te une haptas e kam
Naser Islami
27/10/2013 22:27
Naser Islami
vAllllahe o Haxhi kenaqessi trishtuese me bisedu me ty por a beson nuk po ma ka ana me kon kto t verteta.
heheheh
ti per momentin ne france je a
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:27
Haxhi Kuši
M.Pse e pyeta?E me bacin ne vitin nuk po me bjen ndermend bashk me keta e patem bisede qe te shokjna ne bg dhe tja kerkojna TITOS republiken e kosoves.Dhe tha nanen lyp qie Remzi ,MahmutiKolgeci,Kaqusha Jashari, Azem Vllasi dhe Fadil Hoxha
Po ne france
Naser Islami
27/10/2013 22:28
Naser Islami
po a rrahnman moorina tha ashtu a
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:30
Haxhi Kuši
Po de.ne vitin 1981 Fadil Hoxhen Sokol Elshanin,
Naser Islami
27/10/2013 22:30
Naser Islami
aha
a je tu punu per moentin a jo a cka i ki punet kshtu me jete
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:31
Haxhi Kuši
he kryetarin e komitetit te suharekes me automatik u kam hyre ne zyre mi vra kur ato dite ma burgosen vellaun 15 vjeqar vetem me ma thye zemren
Naser Islami
27/10/2013 22:31
Naser Islami
jooo moree
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:32
Haxhi Kuši
am qen shef i firmes sime nja tri vjet dhe tani jam ne penzion invalidor nga zemra 70%i smut,ma shume jam smur nga policia shqiptare
Naser Islami
27/10/2013 22:33
Naser Islami
aha
sa vjecare jeni nese bon heheh
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:33
Haxhi Kuši
Aty ne zyre ka qen edhe Mehmet Lumi ,a Sokol Elshani dhe Fadil qen e kan rrotullue tavolinen dhe kan piskat,o Haxhi mutin ta hankshem mos na mirre ne qafe se kemi femi,ška deshiron kemi me ta plotsue deshiren.
Naser Islami
27/10/2013 22:34
Naser Islami
un te 50 tat i mbusha tash bile 51
a a apo a
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:34
Haxhi Kuši
Une 59 pranvera
lexoje nalte
Naser Islami
27/10/2013 22:35
Naser Islami
ani i gezofsh edhe maspaku edhe aqe i kalofsh bukur
po po e lexova
dhe a ti plotesun pastaj
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:36
Haxhi Kuši
O burr une jam historia e kosoves dhe e tere shqiptarise.Me vete ish komandirin e suharekes Ramadan Ndrecen,ti nuk me beson ška i kam ba nje policit te larte te serbise kur me paten marr ne stacion qe patem shkue te minatoret.Kerkoji keta emra dhe banu pyetje a po genjen Haxhi Lata?
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:39
Haxhi Kuši
o me than vetem na prite pese minuta dhe besen e shqiptarit ška ke kemi me ta plotsue deshiren,U thash se vellaun ma moren me tradheti policet dhe drejte ne burg ma kan que eshte i ri dhe nuk duhen me kesi te ri ti burgosin.Me thane edhe nese ka ba vellau yt diška,banja me koke qe te thote kurgja skam ba ta leshojna.
Naser Islami
27/10/2013 22:40
Naser Islami
bre bre bre bre
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:40
Haxhi Kuši
Automatikun ja pata marr njefar Agimit nga terna e suharekes ja futa nje grushte ne barke dhe u dorezue meniheroit dhe kur dola prape ja dhashe
polic rezervist ishte
Naser Islami
27/10/2013 22:41
Naser Islami
ahaaa hahhahha
po de po mir kokshe gjet heheh
dhe a e leshuan vellane
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:42
Haxhi Kuši
ška, kam ba per shqiptar,as nje profet nuk ma merr mendja qe ka kontribue per popullin e vete
Naser Islami
27/10/2013 22:42
Naser Islami
besa cudi emadhe qysh kshtu me t anshkalu ty ashtu
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:43
Haxhi Kuši
emi shkue ne prizren ata me kerr te vetin e une me timin edhe pse me luten qe te shkoj me ta me mercedes.Fadil Hoxha nuk ka ardhe por vetem Mehmet Lumi
ur hyrem ne polici ne dhomen nr 18 si sot me kujtohet aty ku ipshinperpara pasosha ne prizren me te hyre iu kam drejtu evllaut a mos te kan rreh?Jo,trego psh zotin a te kan rreh?Jo,prape.
A ke ba ndoj send qe te kan burgosur a me koke po ja beje jo thuj ,jo njehere por disa here dhe vellau ma priti kam kal veturen e policise dhe nuk i bije pishmanit,rroft kosova republike ma bante
Naser Islami
27/10/2013 22:46
Naser Islami
hahahaha jooo moreeee eheeee
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:46


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:23

Haxhi Kuši
aty ishte edhe Bashkim Visari dhe ma bani ky eshte bandit.
Ja kam ngjite per gjyksi Bashkim Visarit dhe ja bana ta qi nanen ne pidh bre qeni serbise
ehmet Lumi me tha ;O burr me preve ne bese.Ta dhefsha besen tende dhe i tregova se kan me te likvidue shoket e mi kysmet bashk me qenin Fadil Hoxhen se ju sa nejta perjashta e keni shti vellaun keshtu te me thote
Mehmet Lumi spo dalin shesh germat
A shok pasha besen kerkan se kampasur qe e jep jeten per mua
ete por kam dite me lujt lojna me keta shpiuna
Vete kan qen perhere
Kam qen,pa shok,spo dalin prape germat mire dhe pe humbin kuptimin
Naser Islami
27/10/2013 22:51
Naser Islami
ani ani se pi kyuuptoj mir
Haxhi Kuši
27/10/2013 22:53
Haxhi Kuši
e te nesermen ja kam gjete nje avokat ne prizren dhe me mesoi qe ti shkoj nje gjygjetarit ne shtepi e ti kercnohem se nese e denon me vit thuaj se kam me te likvidue me familje dhe keshtu pata veprue,por e denuan tre muaj prape,ška me ba
Kurse Reshat Badallaj me Avdi Ibrahimin me shpifen kinse une kam pas shoqeri me udben e serbise a vete qent kan qen te lidhur me ta.por thojne nje fjale mbama femiun sa nuk me ka thene kurve(shpiun)
veta vetem une ti shti nja nje ore ne dore kan me tregue edhe si kan dal prej pidhit te naneve te tyre
or le te lehin pasi nuk jam atje se mu kan ne kosove me perkulen si kurvat dhe thone po bajna hajgare
Naser Islami
27/10/2013 22:59
Naser Islami
po mire po ti a s mun me ardh a jo a cka i ki punt
ev bre burre po m vika keq qysh t kan anashkalu kshtu more kta hajvana po a kan zemer more kta a cka kana
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:02
Haxhi Kuši
e pari se kam shtetesin franqeze se edhe me keta kacafytna si ne kosove dhe a beson qe kater here parlamenti franqez me qon thirrje qe te jem ne parlament,por nuk kam shkue dhe ma e kan lan,pse nuk vij ne kosove,me tregue qe po shkoj ne kosove dikush mi prishin azilin dhe ška me ba ne kosove,dhe tjeter me shkue baje šrregullime se i dije metodat e mija dhe diška mu dallashit keq menzi keta qeveritar presin me ma lan fain mua qe ška na bane .
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:03
Haxhi Kuši
Kete qe ti tregova as pese % te jetes sime nuk jane kam fakte me shkrue me dhjetra romane
as Rambo nuk besoj ne filma qe ka ba
kam kall takse ne kohen e demostratave kam deshitar,kam kall kamiona te jugosllavise por deshmitaret nuk qohen e me thene ky ka qen Haxhi Kuši,pos meritat e mija mi vodhen dhe ne vend timin sot jan disa deputet e kryakara
Naser Islami
27/10/2013 23:05
Naser Islami
mo bre besa m k e habit krejt
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:06
Haxhi Kuši
am luftue me Helikopterin e serbise qe me ndiqte sikurse lepurin ku ja pata thye gjamin dhe snajperistin ne helikopter e kam qellue ne sy.
deshmitar eshte Xhemajli Shala minsiter ne suhareke
Luftetaret e ušk nuk me deshiruan dhe me kete tregon se nuk kan luftue as per shtetin e kosoves as per bashkim me shqiperine
Naser Islami
27/10/2013 23:09
Naser Islami
po po nese qendron keshtu qashtu po del
po mir Haxhi a ke kriju familje a jo a cka jan pnt
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:10
Haxhi Kuši
je me mbete marka shoku im i nderuar qe amanetin e babes tim nuk mujta me ja que ne vend qe pakes pa vdek me tha;O bir mos me dalt shpirti pa ti pa qizmet e ushtrise shqiptare duke rrahurr rrugeve te shqiperise se bashkuar,kjo me djeg ne shpirtin tim dhe qofte per jet i mallkum populli shqiptar.
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:11
Haxhi Kuši
nje deshta me te thene
e fillim
Nuk kam luftue per shqiptar qe te vdesi,por ta shoh shqiptarin e bashkuar per se gjalli.Ndersa shqiptaret paskan dashur qe te me vrasin serbet bashk me keta zagar,dhe ne fund me te etiketue udbash pa qen fare,kjo nuk ka bari qe b ta sheron shpirtin e helmosur.
Naser Islami
27/10/2013 23:17
Naser Islami
shiko Nese nuk je i tille dhe un menoj qe nuk je nuk ka cka te han ne bark
se ma e keqe e madhe eshte me qene te gjith ataq epo thu ti te tille sepse atajan duke vendimmarre pe kombin dhe nese jan ata te tille vaj hallli per neve se paku cka pasmi pas me mrrri nuk do ta mrrim kurr ose shum me vonese
dhe jeto krenar se siq po shihet puna vertete me fatekesi te madhe populli jone se krehjt udheheqesit horrra
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:21
Haxhi Kuši
re kundershtar,i kam,njeri me shpifte shkaku qe nuk e kam shly ne jou tube Qesjen qe me pate nxite qe ta rrenoi bustin e VUKUT pran univerzitetit ne prishtine ai eshte qen Bahtir Hamza,kete me inati ma ka ba,kam bisedat e inqizuara,por i ruaj qe sy me sy te dalim ne duel,por ska byth,..Ndersa Avdi Ibrahimi ka qen shok me mua gjere ne fund te dhjetorit 1998 dhe thote qeni se ne ušk eshte inkuadrue qe ne fillim e i kam then edhe ne gazete ta dhefsha luften tende dhe te ushtareve tu qe me tradheti qen ke hyre ne luften e mutit.A per kesi kosove u betuan ne lufte ?ška me fole ma shume allahile
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:25
Haxhi Kuši
eshat Badallen e ka shti Avdiu me shkrue se une kurr ne jete se kam njohur as qe me ka njohur.Pos i erdhi qenit inati ne nje shkrim i pata thene se kusheriri i tij Imri Badallaj ne shkollen normale ne prizren e ka marr per grua nxensen e vete dhe ketu filluan shpifjet kundra meje dhe sa per Avdiun kush po ja qin anen por edhe Reshatit se kam gjete qe ish te burgosurit politik serbia i kish leshue me marr ne dore ušk,prej Demaqit e gjere tek dhendrri i Reshat Badalles qe edhe ketu pi djege.A don gazeten serbe se per ška i ka leshue?Ndoshta dhendrri dhe ky Reshat kan gishte ne vrasjen e Adem Jasharit e me la veten eshte mundue mi mi qite te zezat e veta mua por le tja shet keto fora nenes se vete ne vagine
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:28
Haxhi Kuši
Serbia kerkan nuk e ka burgos pa ja dhene besen se nuk punone kundra saj.Nese je betue ateherit ka pergadit gazetaret dhe mjetet e RT te prishtines me ba inqizime qe populli me than qe atdhetarin e burgosen serbet.Te burgosurit politik le ti mashtrojn fukarenjet dhe fudullet e nane qent ua qifshin ,nese ke shok gazertar apo ke shti ne kete pune shoke veti ose te kan tregue se si serbija i ka burgosur patriotat me bateria
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:31
Haxhi Kuši
Donika e Isuf Gervalles po shkruan me mua ta rroft leshin,ja kap qep se thojke babi i ka organizue demostratat
Dhe nanes Aishe i kam tregue sa ishte gjall qe jo djali yt,por oje nana Aishe une ato i kam nis po me vjen keq qe po te them.Kam fjete me te shkreten bashk sikurse me nanen time dhe me ka dashur me thante te dua sikurse Isufin te kam djal
Naser Islami
27/10/2013 23:38
Naser Islami
eeeheheheh edhe kto mjaft interesant
po po qysh po thu ti duhet me qene se edhe logjikisht kshtu duhet te jet e
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:39
Haxhi Kuši
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1381460_1410205712544012_606202125_n.jpg
Naser Islami
27/10/2013 23:39
Naser Islami
nje pyetje tjeter a je i maruar a jo acka i ki punt me familje allahile
po d o e shilkoj
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:42
Haxhi Kuši
dy vaza i kam te martume njeren ne gjermani e tjetren ketu ne france me shtetesi jan,nje djal e ka te martuar dhe dy n hala jo,keta kan femi qe jan te martum,te gjithe jan ne pune edhe gruaja eshte ne penzion,te gjidhe me paga,por secili per vete,sjam iftiaq i marri diku ne mauaj me gruan 1600 euro
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:43
Haxhi Kuši
kam shtepi kala me dhjet dhoma qe dora ime prej temelit e ne fund e ka krijue kete veper madheshtore qe ne frnace nuk ka
eshte pa dallim si shtepia e bardhe ne amerike
Naser Islami
27/10/2013 23:44
Naser Islami
gezohem
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:45
Haxhi Kuši
po ju si i keni hallet ka ana e juaj
Naser Islami
27/10/2013 23:45
Naser Islami
por ato nuk mujta me i lexu sepse shum shkronja te imta sa qe i mora nje pale sya as me syza nuk lexohen kur i rritsha u prshkllishin shum
besa edhe un i kame nje djale dhe tri vajza nje te martuar dy te fejuara dhe djalin akjoma nuk eshte i zene hehe.
qe te gjithe te papunesuar pervec njeres vajze por ajo te burri
dhe ne nje shtepi rrime 4 vellezer hehe
te gjith te martuar dhe me nga tre kater femije
ne kur ishim mire me buxhet i kemi ble do shkije ktu afer fshatit tone me shtepia e me toke e me ka krejt i kemi ble dhe nuk jan me ketu
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:48
Haxhi Kuši
kam ndihmue shume famijleve shqiptare qe ti marrin lejet e qendrimit,por as nje gjere me sot as nje falenderim nuk ma bejne as ne telefon nuk thirrin,qesi qen pis mileti jan,por as njerit nuk do tu ndihmoj,veq kur ju vjen veja te bythi pash zotin mos le se ma mire me na mbyt se me na kthye ne kosove.Shkoni bre ne rrote sames bani ška doni,per nate kur kan nevoje allahile,a jo per bese ma mire spo hupi koh ma me shqiptar se po ta kethejn me te keq
Naser Islami
27/10/2013 23:49
Naser Islami
po e vertete ate qe thua edhe un kam qene nje mini ndihmetari
por askush nuk me perfilel heheh
a e lexove me lart per gjendjen familjre timen qe te shkrujta
O Haxhi i nderuari
cka po ta merr mendja a nuk bon me bo m boll per sonte jo qe nuk po du por syt po m lotojn prej monitori
kurr nuk kam qendru kaq gjat me shkru me dikon per her te pare kaq gjat po qendroj duke bisedu
se sikur biseda me ty nuk me ka qene akoma ndonje me kaqe interes
dhe e cuditshme
Haxhi Kuši
27/10/2013 23:56
Haxhi Kuši
Ne kosove ne kohen e luftes,erdhi qeni Uke Bytyqi bashk me Malush Berishen dhe mu afruen dhe pastaj kqyr qfare zagar,jo po shkojna se skemi ftyre me te kerkue?Folni,ja bana,a e sheh qe suhareka eshte mbush me refugjate dhe skemi ndihma,e ti mundesh mi ftue qe te na bin.Kam shkue neper granata te nje shitore dhe a me beson e kam pague se pari e pastaj me dha telefoni.I kam thirr te kryqit te kuq dhe neser ma banen shtate kamiona i dergojna.Dhe a beson ato ndihmat e mija i shperndante nje shpiun emri Muharrem Shaban Kuši,dhe shkova me ja kerkue nje thes mill se vertete edhe mua mu hargjue,a beson ma bani shko te jep Milloshi.E kam inqizue qenin dhe ky Avdi Ibrahimi me Reshat Badallen me thone pse shpiun e ke inqizue atdhetarin a ka zot more.Kam ftue edhe ne Mailsheve pakes pa e marr serbia malisheven nja dy dite mbai ušk me kishte rrethu ,pse une kisha organizue me disa qe nese vijn serbet qysh mi mbrojte te strehuarit.Tani 10 %te veprimtarise sime ta kam tregue
Naser Islami
27/10/2013 23:58
Naser Islami
heheh
po de po
a ban nje pyetje
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:00
Haxhi Kuši
sa te deshiron zemra veq urdheroni
ka di
ška di
Naser Islami
28/10/2013 00:07
Naser Islami
jo vAllah ksaj here po mvje keq ama a m beson se syt po m djegin pi monitori e thash a bon nese nukki kunder me e nderpre per sonte se kurre kaq gjat nuk kom nejt duke shkru me dikon por kto me ishinbisedat me interesanteedhe pse trishtuese nuk po muj me u ngop por m beso brree vella se syt lot po m qesin prej ma heret po m vike keq me t thane bre se ti vertete paske kalu gjana trishtuese .
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:09
Haxhi Kuši
po e nderpresim edhe une po ta beje te mbramen pyetje;A e ke ndoni mundesi ta gjen ndoni gazetar qe te shkruan per demostratat e 11 marsit 1981 qe une i kam nis ato dhe deshmitarin e gjeta te gjalle mbas 33 viteve kaq.
Naser Islami
28/10/2013 00:11
Naser Islami
per momentin nuk e kam por do te analizoj per ket pune do te interesohem qe mos po e bindi ndonje gazetar pe r tu marre me ty qe te dalin ne drite te gjitha keto
personalisht do te intersohem per ket vetem nese jon te jitth pisa
a kishte bo ku milaim zeka helbete a ndoshta edhe ky qashtu asht
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:14
Haxhi Kuši
e kam lute Milaimin,por nuk me pergjigjet,sepse inqizimin qe e kishte pergadit te AKSH e pata zbulue ne ate inqizim Ku ne mes atyre ushtareve te AKSH ishte Avdi Ibrahimi
Naser Islami
28/10/2013 00:14
Naser Islami
po a
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:15
Haxhi Kuši
une jam i zgjedhur nga diaspora si perfaqesues i AKSH per france nga Xhavit Dalloshi mundesh ke kerkue dhe e gjen
Naser Islami
28/10/2013 00:17
Naser Islami
a asht ky qe ne kaqanik po thot ka kry studime
poo nga kacaniku po thot osht
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:17
Haxhi Kuši
he nga ky moment u prish puna e AKSH sepse i zbulova se kush qendron mbapa skenave makabe.Krejt me tradheti kam me qindra mesazhe nga perfaqesia kryesore dhe shume mesazhe edhe nga Gafurr Adili qe me thote se Avdi Ibrahimi na ka shkatrrue.Edhe Xhemshit Krasniqi qe e kan burgos me thete se sherr te madhe me ka ba Avdi Ibrahimi i ka qite neper gazeta qe te gjitha me fakte
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:18
Haxhi Kuši
Haxhiu
kerko se i gjen ose ti gjeje une
Naser Islami
28/10/2013 00:21
Naser Islami
a ke ndegju per njefar Xhemail Hyseni
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:23
Haxhi Kuši
E di qe ka qen ne LDK dhe kryetar ne gjilan.dhe ka vdek ne vitin 2011Naten e mire se edhe une jam lodh,se neser kam nje udhetim te gjate
fole se ska dert
nje po ta them se pa qen argat i serbise as sot nuk ke shanca te bahesh as rojtar i vc as ne kosove as ne presheve as ne maqedoni
ata qe jan me serbi jan ne brendi te trojeve ose kan ndonji shoqat ne diaspordhe sa per mi ,mjel te shkretet.
Naser Islami
28/10/2013 00:32
Naser Islami
Jo jo ky xhemail osht vends i i mi ky ka marr pjes ne te gjitha luftrat por interesant me rzerva e mbajn
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:33
Haxhi Kuši
A tjeter koka spaskam ndegjue per bese.Por sa shqiptar qe ma rrejshin gjoksin e me thonte kqyrem mua se une ma apre e pije helmin se qe te tradhetoja,me dilte maja e shpiunit,por kur e nxijsha ja qijsha rroten e nanes,per bira te hundes ja kam qite tamlin e gjut.
Naser Islami
28/10/2013 00:33
Naser Islami
ehhheh
po mir e mbase ke me udhetu edhe ti ateher nese pajtohesh e lame per neser e tutje ne sidomos do komunikojme
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:35
Haxhi Kuši
ah me ka lan takati tani,medet koha pe baka te veten,por se kam dite qe ka shume shpiuna dhe po shiten atdhetar qesaj ška mi ba
o more e lam vallahi se fjala fjalen se ndal dhe mengjezi do na nxen,naten e mire e gjumin e embel
Naser Islami
28/10/2013 00:36
Naser Islami
eh un te falenderohem qe biseduam dhe nate te mire
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:37
Haxhi Kuši
os harro qata tung
mos e harro qata tung
Naser Islami
28/10/2013 00:37
Naser Islami
popo un do te interesohem per kete
Haxhi Kuši
28/10/2013 00:37
Haxhi Kuši
lm naten e mire pra
Naser Islami
28/10/2013 00:37
Naser Islami
naten e mire
2 novembre 2013
Haxhi Kuši
02/11/2013 10:04
Haxhi Kuši
http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
2v835l1.jpg
oi38.tinypic.com
Naser Islami
02/11/2013 13:03
Naser Islami
haj haaaaaj. s kam koment
2 novembre 2013
Haxhi Kuši
02/11/2013 21:35
Haxhi Kuši
Eh medet se šfare populli kemi.
4 novembre 2013
Haxhi Kuši
04/11/2013 19:20
Haxhi Kuši
https://www.youtube.com/watch?v=JWPcgyzfGvM&feature=youtu.be
Lire la vidÚo
shtepija e haxhiut
www.youtube.com
Naser Islami
04/11/2013 19:55
Naser Islami
e gezofshi me familjee me te gjithe te dashurit e juaj. per bukuri.
Haxhi Kuši
04/11/2013 21:50
Haxhi Kuši
Falimenderit dosti im edhe juve ju pafsha edhe ma mire se mua.Pakes me vonese se nuk kam qen ketu.
Vete e kam nderue qe nga temeli gjere ne fund.Por me djemt e mi.
Naser Islami
04/11/2013 22:14
Naser Islami
bukur shum. me gezon fakti
Haxhi Kuši
04/11/2013 22:15
Haxhi Kuši
Flm per respekt
Si kalove sot ,a i percolle votimet?
Naser Islami
04/11/2013 22:35
Naser Islami
Jo nuk i kam percjell, aty ketu naga pak. Sepse mu kan bo thi kah po na postohe lloj-lloj informate, si nga ty ashtu edhe nje pjese e madhe edhe nga shum te tjere.
Mu ka rras mendja se ma e madhe perqindja e popullit tone tradhetare se sa kombetare
vAll-llahe un as vetit nganjiher nuk po i besoj heheh,
Haxhi Kuši
04/11/2013 22:37
Haxhi Kuši
eh more shok,une moti keshtu si ju kam thene qe ma teper tradhetar se atdhetar,por me te rrezikshem jan pseopatriotet ,qe shpallen atdhetar e mbrapa na rrasin siq po na ngulin ne hunje mire dhe spo i merr vedsh populli
spo i merr vesh hajvan populli
ur atdhetaret shkilen nga tradhetaret dhe populli nuk reagon dalin qe edhe populli eshte me tradhetaret
Naser Islami
04/11/2013 22:39
Naser Islami
jo jo populli edhe me i mare vesh , per nje interes te vogel personal iu shkon mas e nuk e ka dert aspak se ka per t n a kushtu shtrenjt e ma shtrenjt
Haxhi Kuši
04/11/2013 22:40
Haxhi Kuši
me ty pajtohem plotesisht,ashtu eshte,e merr vesh populli,por mashtrohet per nje thes mill si ne kohen e rugoves e dini mesiguri.Me nje fjale me ua permend luften šlirimtare te thone lufta ti nxjert syt!
Naser Islami
04/11/2013 22:41
Naser Islami
vetem se nuk muj gjat me qendru pran monitorit sepseqe dje kam saldu e pa ate masken per saldim dhe syte me djegin por pak thash ti ndrrojme njo dy tri fjale.
Haxhi Kuši
04/11/2013 22:41
Haxhi Kuši
jo per bese nderprite menjeherit
Por ndegjome mire nese nuk din
shtype pakes sheqer
dhe dy syve ja qet nga pakes dhe silli syt poshte e nalte e anash gjere sa te dalin lotet
dhe merri do patate bani rriska dhe nga nje rriske ja qesish syve dhe i lidhe me shami e futja gjume e nese mundesh mi nderrue nja dy here ne mengjez kurgja ske
Naser Islami
04/11/2013 22:44
Naser Islami
flm edhe pse jame tu e perdore do uje te tharrte kohepas kohe dhe po mi qeteson mire por ne cdo 10 min po duhet me i lage me uje te tharrte
Haxhi Kuši
04/11/2013 22:45
Haxhi Kuši
bane sheqerin pluhur dhe provoje dhe neser flasim
Naser Islami
04/11/2013 22:45
Naser Islami
po do e provoj flm
Haxhi Kuši
04/11/2013 22:46
Haxhi Kuši
aten e mire pra e di qe ke dhimbje te syve se shume here me ka ndodhe edhe mua
Naten e mire
Naser Islami
04/11/2013 22:47
Naser Islami
aaa aha a po a ee pe dishe ti heheh
ah bre zorr
zor
Mire Z. Kuci un te falenderohem per mirekuptim e ne do biisedojme ne ditet e ardhshme
Haxhi Kuši
04/11/2013 22:48
Haxhi Kuši
provoje meniher dhe do bindesh meniherit,bile qe tani hiq mos prito se gje te keqe nuk te bene
ung tung
Naser Islami
04/11/2013 22:48
Naser Islami
po po do e provoj
7 novembre 2013
Haxhi Kuši
07/11/2013 02:00
Haxhi Kuši
https://www.facebook.com/GAZETAVOTRA/posts/389426911189257?comment_id=2030099&offset=0&total_comments=6&notif_t=share_reply
29 novembre 2013
Haxhi Kuši
29/11/2013 01:33
Haxhi Kuši
Naser a mundesh me hy tek Begzadi e ti thuash pse nuk i pergjigjesh Haxhiut ne pyetje
Naser Islami
29/11/2013 01:34
Naser Islami
heheh po po more po por s di a po ja vlen se
si je ti Haxhi
Haxhi Kuši
29/11/2013 01:35
Haxhi Kuši
Mire bre ška me ba
y nuk don me pranue qe kam fjete me nanen Aishe
me nanen e Isuf Gervalles ne vitin 1998
ne shtepin e Begzadit bashk me prof Bajram Kurtin,po tutet se e kan kercnue
Naser Islami
29/11/2013 01:37
Naser Islami
po mire ai e din kete edhe nuk pergjigjet a
Haxhi Kuši
29/11/2013 01:37
Haxhi Kuši
o me thote se vetem une kam fjet te ky a jo edhe keta dy qe po ti permendi
I bana pyetje ne promovimin e vepres time a ka qen me Avdi Ibrahimin nuk me pergjigjet se i frigohet ketij,se ky qen Avdiu po paraqitet kinse me mua nuk ka qen te kerkushi.
Hyne tek Begzadi banja perhajer diten e pavaresise dhe thuaj pse Haxhiut nuk i pergjigjesh?
Naser Islami
29/11/2013 01:41
Naser Islami
por me duket nuk e kam ne miqesi por tashoh
a ekam mik ne fb
Haxhi Kuši
29/11/2013 01:42
Haxhi Kuši
Mundesh me hy,se hapur e kishte.
Naser Islami
29/11/2013 01:42
Naser Islami
mbiemrin si e ka
Haxhi Kuši
29/11/2013 01:42
Haxhi Kuši
ndrydhi fotografit dhe e sheh ku une i shkruaj
Begzad Baliu
Naser Islami
29/11/2013 01:43
Naser Islami
aha
Haxhi Kuši
29/11/2013 01:43
Haxhi Kuši
kur te shkruan me te me mua nuk mundesh
Naser Islami
29/11/2013 02:00
Naser Islami
Po mai vetem ne ket puuetjren e funndit nuk tu ks pergjigjut
ndersa ne ato qe nuk po i pranon ndoshta esht i frikesuar nga dikush
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:01
Haxhi Kuši
Po tutet pisi mu pergjigj se kam fotografi dhe e qesi ne kete faqe dhe po due me nxene me pele per dore
shkruaj e thuaj,mos u tute he akademik se akademiku nuk frigohet nga e verteta po edhe nese vdesi.thuaj diška ška ta merr mendja.
Naser Islami
29/11/2013 02:08
Naser Islami
A elexove cka i shkrujta
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:08
Haxhi Kuši
po
Naser Islami
29/11/2013 02:08
Naser Islami
si tu duk
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:08
Haxhi Kuši
thuj pse nuk po i pergjigjesh Haxhiut
Diška e dyshimt po na duket tek ju zotri akademiku,keshtu nuk behet bashkimi shqiptar.
Naser Islami
29/11/2013 02:11
Naser Islami
po mire de un ne komentin e pare i thash se obllgim e ka per tu pergjigjur pyetjeve te haxhiut te cilat ia ka shtru publikisht dhe i thash bile do te ishte mire nje liber me e shkru ai per keto ngjarje te rendesishme
ok
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:12
Haxhi Kuši
si ta merr mendja shkruaji,mos ta nin hiq se eshte me dy ftyra ky dhe shoket edhe gruan e ka dhelperake si urithet jane
O shok e kam mbajte me buke e e vrafte buka ime kete dhe gruan e ketij,sepse kur shkojsha mi vizitue me thojshin po na vjen zoti me na vizitue e sot kerceva drinin ta dhefsha kalin
a e lexove kur me shkruan kinse e ka majte me buke nanen e Isuf Gervalles,sa lavd i jep vetes
Naser Islami
29/11/2013 02:16
Naser Islami
Tkuptoj. se edhe mua me kan ndodhur gjana te ketilla xazhdimisht hehe
po po e lexova heheeh
un prap i shkrova koment a e lexove mire ja kam shkru
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:20
Haxhi Kuši
Shume mire i ke shkrue,nese ka ndjenja njerezore e morale do pendohet dhe ta thote edhe nje here te verteten.
Naser Islami
29/11/2013 02:21
Naser Islami
eee po un i thash ate qe duhet njime qashtu eshe asht seai nuk guvon me i fshehe gjanat sepse ka pergjegjesi
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:21
Haxhi Kuši
o si po ka ftyre me thene jo
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:23
Haxhi Kuši
uk kemi fjete ne nje dhome me nanen Aishe dhe prof Bajram Kurtin,te gjitha po genjen se une jo qe kam deshirue me fjete te ky se ne prishtin e kam qiken e migjes,kam shoqeri te madhe ,por ky kur ja zbrazja gipekin me gjera ushqimore u vinte lezet dhe marka kur ua mbushja gerklanin
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:25
Haxhi Kuši
Nuk me leshojshin me u kethye ne suhareke.E ky a e lexove ku thote se vetem nje here kam fjet te ky.
Naser Islami
29/11/2013 02:25
Naser Islami
po po krejt e kam lexu
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:27
Haxhi Kuši
Nuk po due mia cek sa ndihma te kryqit te kuq ja qojsha ne banesen e ketij,jo vetem kete por shume shqiptareve u kam dhene ndihma e femit e mi i kam lene deshen ne njefare menyre,kete sja fali vetes
Ky ja ka shume frigen Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles ,per kete nuk me pergjigjet se ketu e kam nxene ne mate pozicioni
Naser Islami
29/11/2013 02:29
Naser Islami
po po oe verejta qe ka frige nga dikush bile ia ceka ne koment
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:30
Haxhi Kuši
E pash,shume mire ja ke thene,te falemenderit shume
Po a je ka e sheh še kam bisedue me Refki Reshiten ?
dhe ky po frigohet me thene te verteten se edhe ky ka qen ne shtepin time me Begzadin e Avdiun qe nuk e kam dite qe eshte me serb qenin.
Naser Islami
29/11/2013 02:32
Naser Islami
ska pse
jo more po edhe ne te gjithe e kemi obligim me i thene ato qe mendojme qe jane te vlefshme te verteta
Haxhi a po m fal se mbeso se nuk po muj m e qendru gjar pran monitorit se mi sakatoi syte pastaj te nesermen po mdhomin sut
ene sigurisht qe do te bisedojna
\
edhe me tej
me kenaqesi
Nese me lejon a di se vertete kshtu ndoshta si bajat por un prej zori e kam
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:36
Haxhi Kuši
Mire nese jeni i lodhur e lajna per neser ose nje dite tjeter
Naser Islami
29/11/2013 02:37
Naser Islami
po nese do te qellohemisukur sonte sigurisht qe do bisedojme
se mua kto me vien interesante
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:39
Haxhi Kuši
A e sheh qe une edhe pse mbas 33 viteve e gjeta deshmitarin qe une i kam nisur demostratat e 11 marsit te vitit 1981 kerkush nga gazetaret nuk guxon me shkrue te verteten pse nuk mundem ti kuptoi keto gazeta
Naser Islami
29/11/2013 02:40
Naser Islami
e po ti haxhi n mujsh me ra ne kontakt me Vehbi Bajrami new York
ai e posedon ate gazeten ylliria
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:40
Haxhi Kuši
Po
si me ra ne kontakte me te kjo eshte problem
Naser Islami
29/11/2013 02:41
Naser Islami
e ky Vebiu esht ai qe e pat shkru ate artikullin ne bota e re kosova nuk eshtes erbi
e po qe un po ta jap nr e vellaut te tije e ti thuaj atije qe leta jape numrin e vebiut per ti rrefy dicka informata
un mendoj nese nuk ka ndryshu ai fort osht kurreshtar per risi te ketilla
e nese ka ndryshu ateher skem cka bajna
duhet me i thon noj tjeter kujt
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:45
Haxhi Kuši
Po pse more vella mu tute gazetaret me shkrue te verteten se nuk jan tjeter kush qe i ka nis demostratat por i verteti jam une,pse frigohen?
Naser Islami
29/11/2013 02:45
Naser Islami
une e kom nji katundar quhet Iljasa Salihu kerkoi miqesi ne fb. se ky osht fort i guximshemm osht magjister i ri ka fillu te hshkruaj libra dhe ka zon mu bo si publicist edhe osht fetare islam dhe foert nuk ja nin e thot te verteten
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:46
Haxhi Kuši
Lljasa Salihu
Naser Islami
29/11/2013 02:47
Naser Islami
e pogazetare behen gjithenji ata te cilet nuk duhet te bahen ata bahen vetem per te mare rroge nuk e kan detrt a e thone te verteten a jo
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:47
Haxhi Kuši
eshte
Naser Islami
29/11/2013 02:47
Naser Islami
I L J A S A S A L I H U
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:47
Haxhi Kuši
tani e kuptova mire
Naser Islami
29/11/2013 02:48
Naser Islami
PRIT TA JAP NUMRIN E ATIJE VELLAUT T E VEBIUT
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:48
Haxhi Kuši
ani qoma
Naser Islami
29/11/2013 02:51
Naser Islami
7186556600
EH UNE KTO E KOM MAJT NJE KOHE ME BUK E ME KA KREJT
AMA PREJ VITEVE 89 NUK JAM PA ME TO MA
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:52
Haxhi Kuši
ndoshta e kan harrue
a kishe mujt me fole ti se pari me ja tregue rastin e pastaj une isha lidh,spo di si me ja ba
Naser Islami
29/11/2013 02:53
Naser Islami
JO JO NUK BESOJ QE KA HARRU
PO KU ME E DIT HEHE
TI NMUJSH ME RA N KONTAKT ME KET KY E KA EMRIN NUHI
VELLAU I VEBIUT ASHT
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:54
Haxhi Kuši
sikur mue edhe une kam mendue se nuk ma harrojne po qe,po e sheh edhe vete
Naser Islami
29/11/2013 02:54
Naser Islami
EDHE I THU QE PO E KERKOJ VEBIUN PER T BASHKEPUNU PER INFORMACIONE PER SHTYP ME RENDESI TE VECANTE I THU
EEE PO KUR INDIHMOHET DIKUJT MOS PRIT MIRE NGA AI POR NGA ZOTI
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:55
Haxhi Kuši
E provoj nese e hane
Naser Islami
29/11/2013 02:55
Naser Islami
NJONJIT I KISHIN THON MORE RUJU SE PO T VRET FILANI
E AI I KISHTE THENE
JOOO SE ATIJ NUK I KAM BO MIRE HEHEH
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:56
Haxhi Kuši
qashtu eshte
Naser Islami
29/11/2013 02:56
Naser Islami
MIRE TI PROVOE EDHE EDHE NESE NUK JAM NE LINJE M SHKRYAJ KTU E UN KUR HY E LEXOJ
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:57
Haxhi Kuši
ani
Naser Islami
29/11/2013 02:57
Naser Islami
E TASH A E BAJNA BOLL SE MENZI PO SHKRUJ KREJT KRYT ME NJI ANE TU E MAJT P I MONITORIT
Haxhi Kuši
29/11/2013 02:58
Haxhi Kuši
por i pata thene xhavit dalloshit qe deshmitarit ti thote si ja pave qimen Haxhiut ne gjelle,ai ma as ne telefon nuk me lajmrohet sepse kish mendue se po shitem patriot me bateria
Naser Islami
29/11/2013 02:59
Naser Islami
BILE TI KOKA MIRE TASH ME E PROVU N TEL SE TJE ASHT ORA 21
NE NEW YOTK ORA 21 TASH ASHT E EPROVOJE THIRRI NJIHER VCKA PO THONE HEHE
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:01
Haxhi Kuši
u se kam pa oren sa eshte tre e mengjezit te paskna lan pa gjume ,neser e thirri se jam shume edhe une i lodhur ,e thirri ka ora tete neser.A e din hymjen e atjehit
Naser Islami
29/11/2013 03:02
Naser Islami
JO NUK E DI
MUN ME VETE NE INFORMATA TE TREGOJNE NEPERMES TELEFONIT
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:02
Haxhi Kuši
E gjaje ska problem
Naser Islami
29/11/2013 03:02
Naser Islami
SE MUE MA DHA NJONJI PREJ NEW YORKU E MA DHA PA HYMJE
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:03
Haxhi Kuši
e kam vellaun e gruas atje tue jetue
Naser Islami
29/11/2013 03:03
Naser Islami
E PO TE UROJ SUKSES IN SHALLAH TE REALIZOHET KJO
PO A PO MIRE DE
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:03
Haxhi Kuši
Ishalla flm shume
Naser Islami
29/11/2013 03:04
Naser Islami
UN E CKA MUJ ME OFRU NOJ SADOPAK NDIHME JAME NE DIZPONIM E CKA NUK MUJ NUK MUJ CKA MA BO
E NESE BIE N KONTAKT ME ATE VEBIUN TREGOI TI SE UN TKOM THON ME IU PRAQIT ATIJE
EDHE NESE IA MER R TEL MA JEP EDHE MUA
KALONI MIRE
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:06
Haxhi Kuši
Ju pertej mundesive me keni ndihmue e a do del e verteta ne drtite se di,ne fund miu drejtu serbise e miu thane a po shkruani per mua qe ua kam shkatrrue serbine
Naser Islami
29/11/2013 03:06
Naser Islami
PO MA N FUND EDHE ASAHTU BON
PO NJIHE PROVO ME KET
VEC KY GAZETA E TIJE NE AAMERIKE ASHT
JO N KOSOVE
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:07
Haxhi Kuši
vallahi se hane serbia se i them sma nin
Naser Islami
29/11/2013 03:08
Naser Islami
NEJSE PROVOE ME KET VEBIUN NJIHER PASTAJ E SHOHIM DYQQYSH DUHET ME JA BA
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:08
Haxhi Kuši
e kosove Kosova presin e kam lute ,jo nuk lajmrohen,kryerdeaktorin e kosova sot me premtoi ma sme thirri.Refki Reshiten e ke lexue,nuk guxon
Naser Islami
29/11/2013 03:09
Naser Islami
Po ky Baton Haxhiu ne cillen gazete ishte
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:10
Haxhi Kuši
e qetu ne kosova sot Kryeredaktor eshte Idriz Morina e vellaun e ka redaktor
Nuk dojne me qite te verteten se po dalin shume rrena te kesaj qeveries
Naser Islami
29/11/2013 03:11
Naser Islami
po ky batoni fort i ka bo do intervista j o me riza salihub e me milaim kelmendin e me sabri novosellen e a din thash
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:12
Haxhi Kuši
II di,por frigohet me shkrue kete timen se krejte qeveria del e qelbur rrenacake sepse ka rreh gjyks kinse keta i kan organizue a po ta rroke.
Naser Islami
29/11/2013 03:12
Naser Islami
po po
ateher a thu a bon eulx-it me ju paraqit heheeheh
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:13
Haxhi Kuši
Mati te ketyre dhe timen sa dallim ka vepra ime dhe e ketyre se edhe keta dalin rrenca
s eulexi nuk i qet se eshte i lidhur me keta qeveritar se ju konvenojn besoj qeshtu se di ma teper
Naser Islami
29/11/2013 03:14
Naser Islami
po po mun mun me kon qashtu ski faj
po hajt se ma merr menja se do ja bojna dyqysh
njihewr provoe te vebiu
ta shohim cka po thot
\
po kshyr tento kerkoe vebiun ne twinter a si i thone asaje faqes
se une nuk dii aty me hy
e mos po e gjene ne faqe e neeprmes faqes komunikon me to e bile edhe un e do ti them qe le te shkruje per ty
jo jo i thom ju kokshni krejt tradhetare
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:19
Haxhi Kuši
ketu ne fb nuk ka as vehbi bajrami as nuhi
Naser Islami
29/11/2013 03:20
Naser Islami
jo jo ne twinter mdoket ata te amerikes ma teper hyne
ama un nnuk di me hy aty
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:20
Haxhi Kuši
nuhi bajrami po del
Naser Islami
29/11/2013 03:20
Naser Islami
po a po kerkojj miqesi
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:20
Haxhi Kuši
nova europa
Naser Islami
29/11/2013 03:21
Naser Islami
jo jo gjimnazi skenderbeu
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:21
Haxhi Kuši
nga presheva
https://www.facebook.com/nuhi.bajrami.336?fref=ts
a eshte qeky
Naser Islami
29/11/2013 03:23
Naser Islami
po
qe edhe un ia bena nje kerkese
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:23
Haxhi Kuši
e pranova ,edhe ky nese me pranone,shkrui edhe ti dhe pranoje
mire shume
Naser Islami
29/11/2013 03:24
Naser Islami
po ai vebiu thone se asht shum i ngarkuar me pune e ai nuk ka kohe me u paraqit po nepermes ktij nuhiut ndoshta ta shohim
po po edhe une i thom
bile une i thom le tme lajmerohet vebiu
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:25
Haxhi Kuši
shume mire behet ju nese komunikoni me te
he tja sqaroni punen
Naser Islami
29/11/2013 03:26
Naser Islami
aa po nese komunikoj un drejtperdrejt me vebiun une i thom qeseriozisht le ta marre parasyshe ket
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:27
Haxhi Kuši
shume mire ishte ba sa ma shpejte aq ma mire
Naser Islami
29/11/2013 03:28
Naser Islami
po te sshohim tash cka po bohet
a bon tash me bo boll se vec marova e hajt
hehhe
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:28
Haxhi Kuši
ese deshiroin ja japi edhe telefonin e deshmitarit,nese edhe kete e kan kercnue po me duket po vallahi
Naser Islami
29/11/2013 03:29
Naser Islami
nuk e di po uk mam mer mendja qe frigohet ky
se ky vebiu e ka shkru nje liber per shqipetaret e amerikes
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:30
Haxhi Kuši
i thash para do diteve pse i ke shlye shkrimet tona?Me tha me randesi ti i ke nis demostratat kur deshiron ti qoj ška kemi file
fole
Naser Islami
29/11/2013 03:31
Naser Islami
oo nesee ky pranon me i botu kto qe i thua ti pastaj vet dalin ne shesh gjanat
edhe ma nuk po muj me nejt para monitorit Gaxhi
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:32
Haxhi Kuši
fotokopjet jan ne fb i ke pa mesiguri edhe ti
e ma mirrke mendja se dikush ka me kercnue Bajrushin dhe i fotokopjova dhe ne jou tybe i qita por ma kan shly
Naser Islami
29/11/2013 03:33
Naser Islami
ani ani se e shohim neser cka po bohet Haxhi se nuk jam ka shoh ma mu kan loddh sye
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:34
Haxhi Kuši
ajte naten e mire me fale pash zotin se je lodh,edhe une jam lodhur,naten e mire e gjumin e embel
Naser Islami
29/11/2013 03:35
Naser Islami
more une per ty nejta kaq se vertete me vjen keq qe e verteta te mbulojet po ai neser bisedijme
tung natene mire
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:35
Haxhi Kuši
gjumin e mire ishalla e flej deri ka ora 10
tung tung neser ishalla per te mire folim
Naser Islami
29/11/2013 03:36
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:42
Haxhi Kuši
Naser me pranoi Nuhi Bajrami e juve a ju ka pranue?
Naser Islami
29/11/2013 03:43
Naser Islami
jo br e
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:45
Haxhi Kuši
Mire mbrema zotri Nuhi Bajrami dhe njeherit u falenderoi qe me pranuat ne fb e juaj.Ju pershendesi juve dhe vellaun e juaj Vehbi Bajramin,si dhe dostin e juaj shume te nderuarin Naser Islamin.
Naser Islami
29/11/2013 03:45
Naser Islami
heheh
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:46
Haxhi Kuši
kete ja shkrova
Naser Islami
29/11/2013 03:47
Naser Islami
ani ani mire
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:47
Haxhi Kuši
ndoshta mujta ma mire,por shpejte i shkrova qe te tregoj edhe juve
Naser Islami
29/11/2013 03:48
Naser Islami
jo brw e mire mir e ska rendesi aq mir ja ke shkru
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:50
Haxhi Kuši
lm ishalla ju pranon juve e ja nisish muhabetit,e sidoqofte nese u vonon neser ja nisi une se sonte jam teper i lodhur psiqikisht me Begzadin qe me qellim nuk mu pergjigjete drejte,por ishalla zoti sonte ja kethen tradhetin qysh e lypt.
Naser Islami
29/11/2013 03:51
Naser Islami
mire pra edhje un po bie ma se u lodhem e shendosh neser hajt se bahetmire
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:52
Haxhi Kuši
Po kysmet me juve,ishalla ne rrugen e zotit.
Naser Islami
29/11/2013 03:52
Naser Islami
amin pop qasgtu
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:53
Haxhi Kuši
naten e mire
Naser Islami
29/11/2013 03:53
Naser Islami
po mpranoi ky
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:53
Haxhi Kuši
shyqyr zotit
tregoj se jemi lodh e neser ka ora tete i mbremjes folish ,si ta merr mendja baja
Naser Islami
29/11/2013 03:58
Naser Islami
popo ja dhash un imeilin e tha ja jap vebiut
dhe shohim neser e tutj e se si do shkojn punet
Haxhi Kuši
29/11/2013 03:59
Haxhi Kuši
shume mire paske ba
Haxhi Kuši
29/11/2013 04:19
Haxhi Kuši
12 octobre
12/10/2013 20:32
Haxhi Kuši
Po zotri Fahriu eshte nga Gjilani qe e ke ne shoqeri ne fb ka te kryer ekonomikun.Ne vitin 1976/77 kemi banue ne nje dhome ne barake.Une ,Bajrush Ahmeti,Gani Kukaj,Arif Hasi,solom Elshani,njefare Bajrami nga Korisha.Ne krevetin tim ka fjete Refki Berisha,por ky ka fjete ne vitin 1977 me mua gjere sa ne maj po te ketij viti me vdes baba dhe me mbesin te gjitha obligimet e familjes mbi kokeRefkiu as nje muaj nuk me ka ndihmue me ba pagesen pergjysme siq e kishim me marveshje.Po kete vit 1977 kam shkue ne sherbim ushtarak dhe e kam perfundue ne mbarim te vitit 1978.Ne vitin 1981 kam qen ne vitin e trete ne juridike.Dhe me 11 mars te ketij viti isha ne provim tek Kurtesh Saliu,dhe mbas provimit kam shkue ne menze per te ngrere buke dhe pasi jam servisue me pjata mu ka afrue afer meje Bajrush Ahmeti dhe me ka thene;Au cimo ška te paskan qite me ngrere ?Kqyre se šfare qime te kalit..U kam meshue pjatave per toke dhe kam kap karrika e thye trapezarin e gjama dhe kam bertete ;O shoke keta komunista dojne me ne helmue.Poshte ne menze nuk ka shkue as dy minuta ja kan nise me thye edhe tjeret studenta ku me vone une kam dal dhe kam shkue ne koviktin nr kater ku banojsha.Ne oret e mbremjes me thirri Ruzhdi Kuši bashk me vellan dhe me thane se te kerkojn dy student te cilet te kan lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stublla dhe ata dy me thane se neser ne ora shtate duhet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit.Dhe keshtu te nesermen jemi lajmrue,por keta dy student hyren te paret dhe mua me thane se ti nuk ke nevoje me hy se drejtori na premtoi se do ua rregullojna kushtet.Emrat e ketyre dy studentave es ateherit as sot nuk ua di emrat,ndoshta Ruzhdiu me vellaun Samiun e dijn se si quhen.Demostratat ma skishin te ndalura per šdo dite,dhe nje dite nje shok i klases fillore qe ne prishtine ishte polic me ka ardh dhe me ka thene Haxhi duhet te ikish per disa dite pash zotin se eshte urdheri qe ty duhet me te likvidue.Ky e ka emrin Qemail,mbiemri nuk po me kujtohet per tani,por motra e ketij e ka pas per burr Sokol Elshanin qe ka punue ne komitetin e Suharekes .Kjo moter e ketij Qemailit quhet Fatmire qe ka pas punue ne barnatoren e Suharekes.Kete qe ta tregova eshte ngjartje e vertete,por njerezit nuk dojn ta thone ate se une i kam nis demostratat e para ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981.Kam kontribue edhe ma shume se keto demostrata,por per asgje deshmitaret nuk dojn te tregoin te verteten.Po pse ?Mesiguri qe meritat e mija mos te dalin mbi siperfaqen e tokes,dhe veprimtaria ime tju mbesi servilave te serbit.SinqerishtHaxhi Latif Kuši.
12/10/2013 20:37
Fahri Musliu
Ju kuptoj por ashtu e ka jeta. Tek ne shoallen heronj ats qe i ka vra policia duke vjedhe. Turperohem pse jam shqiptar qe nuk kane dinjitet e integritet pir skam kah tia mbaje.
12/10/2013 20:43
Haxhi Kuši
I nderuari Fahri ,Ja ne kete momente mu lajmrue shoku im i dashur Bajrush Ahmeti dhe e pranone se une jam ai Haxhiu qe kam rrokullisur tavolina e thyer šdo gje.Ja edhe mesazhin komplet te Bajrush Ahmetit qe ma dergoi ne keto momente te mira.
Bajrush Ahmeti a Úgalement commentÚ sa photo.Bajrush a Úcrit : ź Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuši)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj. ╗RÚpondez Ó ce message pour commenter cette photo.
12/10/2013 20:46
Fahri Musliu
E shihni angazhimi shpaguhet. Ju pergezoj. Gjithe te mirat
15 octobre
15/10/2013 09:53
Haxhi Kuši
Zotri i nderuari Fahri Musliu;Nese keni mundesi te ma beni nje nder. ,E sidomos nese keni guxim te shkruani diš per mua dhe deshmitarin tim qe i kam nis une demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981 ua kisha ditur per nder.Por nese nuk keni guxim per kete me tregoni u lutemi shume.Qellimi im eshte qe genjeshtrat e psopatriotave tua qesi per lendine.Mjaft mi vodhen meritat qe 33 vite .Dhe shumica ne emer timin sot jan kryetar e nepunsa .
Sinqerisht
Haxhi Latif Kuši
15/10/2013 10:09
Fahri Musliu
Tung Haxhi me vjen keq por une nuk merrem me kete teme. Do te ishte mire ti lajmerohesh gazetarit Halil Matoshi ne Koha ditore.
16 octobre
16/10/2013 00:38
Haxhi Kuši
Nuk e besoj qe ka guxim Halil Matoshi ta merr per siper kete btemen time.Por sidoqoft ma ka borgj,sepse para ca viteve patem ba muhabet me ane te ms dhe nje gazetar i RTM Voca emrin ndoshta ja dini i pate thene qe te kete kujdes se ška fole e ška shkruan me mua se ja botoj,e nderpreu muhabetin dhe mu lute ne femi qe mos tja qesi shkrimet e dobeta.Une i dola besnik dhe i shlyva muhabetet .Ky me pate thene se une dhe Suroi e kemi ftue Pacollin qe te vjen ne Kosove.Nuk po e zgjasi ma shume flm per ndihmen qe ma jep dhe e konsideroj si nje ndihme te mire.Ndihma nuk eshte e thanun vetem me material,por edhe kur te udhezon dikushi eshte ndihme materiale qe duhet kerkuar.
Ju jeni i pari qe me keni pergezue per angazhimin time qe te verteten e qita ne drite mbi siperfaqen e dheut.Kam marr qindra mesazhe nga qe nuk ma ka marr mendja fare.
Ju pershendesi sinqerisht
16 octobre
16/10/2013 09:34
Fahri Musliu
Halili e ka guximin e nese nuk mundet te udhezon cili gatetar mund ta trajtoj kete teme. Dite te mbare
16 octobre
16/10/2013 23:09
Haxhi Kuši
I kam shkrue dje Halil Matoshit,me duket nuk ka guxim te me pergjigjet.Por as bile te me udhezoi se cili gazetar ka guxim!!!!Me shkrue te verteten o vella Fahri po ndryshohet historia dhe aktiviteti shqiptar po del genjeshtra.Por siq po e shoh edhe pse doli e verteta pos vete me shkrue,e neper gazeta e di qe nuk mi botojne se frigohen,nga kjo qeveri e sidomos nga ish te burgosurit politike.Sepse edhe ata shume ish te burgosur jan burgosur kinse kan qen organizator te demostratave.I di mire edhe keto dallavere,por tradhetia e shqiptareve po lulezojka eh vella Fahri.
Sinqerisht
Haxhi Kerkushi
16/10/2013 23:13
Haxhi Kuši
Nese keni mundesi te flisni me Halilin e ti thuani a mundet,do e paguaj tek e fundit sa do qe kerkon.Ose burr ma gjeje ndoni trim dhe le ta thote te verteten.Pos ketij deshmitarit te kam tregue se i kam edhe dy tjere qe me kan lajmrue tek ish drejtori i menzes Shefki Stubla .Nuk po di tek e fundit do i angazhoi gazetar zvicerrjan e franqez te shkruajn do i paguaj sa do qe kerkoin vetem drejtesia le te triumfoi.
17 octobre
17/10/2013 08:36
Fahri Musliu
Haxhi Haliili nuk e ka zakon me u paraqit menjehere se eshte duke shkruar nje liber. Mund ti drejtihesh edhd Arben Idrizit ae eshte redaktir ne portalin e gatetes Express. Ai ka edhe guxim edhe me kritikue mitet nadje edhr Adem Jasharin qe kush ska guxue me e orek dhe me emer e mbiemer i ka oermend te gjithe komsndantet per vrasje, gajni e pasurime enorme ne emer te lirise e patriotizmit te rrejshem. Por gjithesesu do te bisedij edhe me tjere gazetare e madje edhe me ara ta KTV dhe Klan kosives. Jemi ne kontakt pak durim
Naser Islami
29/11/2013 04:22
Naser Islami
mire haxhi un ia sqarova rastin tend ketij nuhiut dhe ky metha se do ti tregoj vebiut
dhe do shohim neser cdo te na thote vebiu
Haxhi Kuši
29/11/2013 04:23
Haxhi Kuši
Ani flm shume e ishalla me te mira ta ketheje juve dhe mbare shoqerise tende.
Lexo ta dergova ška kemi shkrue me Fahri Musliun
Lexo neser
Naser Islami
29/11/2013 04:25
Naser Islami
e lexova
Haxhi Kuši
29/11/2013 04:25
Haxhi Kuši
qaq shpejta i lexove
Naser Islami
29/11/2013 04:25
Naser Islami
po nese ti ej ai qe thua t vec prej moti e ke kthy te miren por ne smujm ta kthejme se
po vetem ket te fari musliut
senuk po muj m beso neser sate me larte e lexoj po ato i kam lexu edhe heren e pare kur kemi bisedu
po po te ffariut qe te ka thene keni pak durim jemi ne kontakt
Haxhi Kuši
29/11/2013 04:29
Haxhi Kuši
Meniherit kur mu lajmrue deshmitari.Kam punue qe ti qesi ne drite tan shqiptaret,por ishalla vepra nuk me harrohet sikurse babes dhe e babgjyshit qe krejte pasurin e kan dhane per shqiptar qe mos te hup fara jone
Ma si kam shkrue kurgja
marri vesh meniherit njeriun a ka force mi dal perballi drejtesise,frigohet edhe ky a e lexove ku thote se jam i deshpruar edhe une me shqiptar,frigohet de.
29 novembre 2013
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:27
Haxhi Kuši
Naser a pushove ore shoku
Naser Islami
29/11/2013 22:51
Naser Islami
shum pak kam pushu se kam pas edhemusafir gjate dites edhe mbas darke qe sa shkuan do musafir i [pata
edhe jam zgju heret
do te thote seshum pak gjum kam ba
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:51
Haxhi Kuši
ani therrja gjum meniherit
Naser Islami
29/11/2013 22:52
Naser Islami
po ato komentet qe ia kam shkru atije akademikut i paska pelqy shyhrete behluli hehe
jo jo edhe pak do te rri
po nese lodhem ma teper e la pernjeher edhe duhna me pushu severtetet jam pa gjum a kam fjete tri ore krejt jo
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:53

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:30

Haxhi Kuši
shume mire i ke shkrue,mua me shkyqi nga fb tij,sepse i tregova se po genjen
Naser Islami
29/11/2013 22:53
Naser Islami
ndersa aai vebiu dhe nuhiu nuk mu kan lajmeru akoma
te shohim metutje a do te me l;ajmerohen a joa
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:54
Haxhi Kuši
Nuhiun e ke ne fb
Naser Islami
29/11/2013 22:54
Naser Islami
po po e kam por njeher do te pres
se ai me tha se di i tregoj vebiut dhe do te lajmerohet ai
por ama shum me rendesi qe shyhrete beluli e ka pelqy ate qe i kame sshkru un atij fare akademiku heheh
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:55
Haxhi Kuši
Vallahi me sa po e shoh as ky as qe i tregon
Naser Islami
29/11/2013 22:55
Naser Islami
jo jo ma merr mendja se i tregon
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:55
Haxhi Kuši
Begzad Baliut
Naser Islami
29/11/2013 22:56
Naser Islami
se nese nuk m lajmerohet ai vebiu nuk ka fytyr me u taku me mua
se e boj hore
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:56
Haxhi Kuši
e shohim
Naser Islami
29/11/2013 22:56
Naser Islami
po edhe sonte do te preesim
te shohim ndoshta sonte me lajmerohet se atje tash cfare kohe duhet te jete mengjes me duket heheh
se gjashte ore eshte dallimi
atje atasjh ora 5
tash ora 5 atje
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:58
Haxhi Kuši
po mengjez atje qenka tani
Naser Islami
29/11/2013 22:59
Naser Islami
e tash do ti shkruaj shyhretes ti them se te lumte vetem ti i ke pelqy ato komentet
Haxhi Kuši
29/11/2013 22:59
Haxhi Kuši
thuaj
po me kan pelqye bile shume
a shyhretja te ka thene se i kan pelque komentet?
Naser Islami
29/11/2013 23:01
Naser Islami
ooo shyhrete beluli i ka pelqy komentet qe ia kam bere un atij begzadit
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:02
Haxhi Kuši
nuk e kam lexue
Naser Islami
29/11/2013 23:02
Naser Islami
e kjo don te thpt se edhe dikush i rendesishem e ka ne dijeni kete dhe dmth se po dakordohet qe kerkesat tua nga akademiku
po hyn te faqja ime dhe lexoi dhe e sheh se sgyhrete i ka pelqy like i ka bo
kjo eshte mjafte me rendesi
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:03
Haxhi Kuši
Shyretja e njef mire Avdi Ibrahimin dhe deshiron me tregue per pisin,por Begzadi i frigohet ketij
ne fb tend me hy
Naser Islami
29/11/2013 23:04
Naser Islami
hyn
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:34
Haxhi Kuši
O Naser me trego ku,se per bese nuk marr shume vesh ne kete fb.Kopjoje e ma dergo
Naser Islami
29/11/2013 23:48
Naser Islami
more edhe ky akademiku i paska pelqy like komentet e mia
kuku jo bre pasna gabu se aty po thot begzad baliu ne shoqeri me shyhrete beluli i ka pelqy hehhe
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:49
Haxhi Kuši
Nuk po di ku mi gjete skam lan vend pa kerkue
opjoje adresen e qoma se ndryshe nuk di
qoma adresen e asak faqes
Naser Islami
29/11/2013 23:50
Naser Islami
aaa jo te faqeja ime nuk jan se unec te faqeja e tij i kam ba komentet
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:51
Haxhi Kuši
aty nuk muj
me ka shlye Begzad bagla mu ka idhnue,pse i kam thene genjeshtar
Naser Islami
29/11/2013 23:53
Naser Islami
e po hape nje fb tjeter me emertjeter dhe dergoi shoqerim e kur te pranoje mun me i pa
nuk u dasht me i then ashtu
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:53
Haxhi Kuši
O mire ma kujtove pasha zotin
i ke lexue ška i kam shkrue
Naser Islami
29/11/2013 23:54
Naser Islami
ti duhesh tee jesh i durueshem se a pe sheh te ka largu dhe ma nuk mun me ba gja
ma mire mmos me i thene e ai kadaldal qet dicka
qe une aty ku e kam shkru bile ka qene mire me e shkru nje liber edhe per keto ngjarje ai e kishte bo like
krejt komentet i kishte bo like
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:56
Haxhi Kuši
Por nuk e njef ma mire se une se nja tri vjete e kam vizitue te shkretin dhe eshte dhelper e poshter,genjen dhe nuk te thote qe te ka marr ne qafe
Mos i ka ba tjeter kushi se
Naser Islami
29/11/2013 23:57
Naser Islami
jo jo aty po tregon se po thot begzad baliu e pelqen komentin tuaj
Haxhi Kuši
29/11/2013 23:58
Haxhi Kuši
i kam shkrue privat ore shkau i serbise nese une dhe ti takohemi kam me ta qite lakun ne fyt
a e ke lexue kur i thash po nese gjanat ndryshoin a do me thuash pasha zotin mu ka kercnue avdi ibrahimi
Naser Islami
30/11/2013 00:00
Naser Islami
kujt ju ka kercnu
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:00
Haxhi Kuši
Mbasi nuk jam atje le te leh qeni si te doja,por nese behen ndryshime qysh e kam planin ma nin zanin qysh kam mi tredhe zagaret e shkines
Naser Islami
30/11/2013 00:01
Naser Islami
heheh
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:02
Haxhi Kuši
Avdi Ibrahimi iu ka kercnue ketij Begzadit qe mos te thote se une kam fjete ne banesen e ketij me nanen Aishe nanen e Isuf Gervalles dhe me profesorin Bajram Kurtin qe kete e ka helmue ky qen Avdi Ibrahimi.
Naser Islami
30/11/2013 00:03
Naser Islami
jooo more aaa ahaaaaa
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:03
Haxhi Kuši
E ka helmue Bajram Kurtin se djali i tij pas vdekjes me tha baca Haxhi baba me vdiq pa qen i smut diška i banen e kam me shkrim kete
Ketij bir qeni ska mujt mi lujt Bajram Kurti e ka ngre si qenin per kapreshi dhe ju ka frigue shume.Ky qen
Naser Islami
30/11/2013 00:04
Naser Islami
ti osht mire me mbledhe fakte deshmi dhe me i padit te eulxi ata krejt i mshelin
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:05
Haxhi Kuši
o more ky eshte i lidhur me eulex edhe me serbi
Naser Islami
30/11/2013 00:05
Naser Islami
po nese ashtu ateher cfare akademiku ky bre
po ndoshta ju ka kercnu moore heheh
e frigohet njeri
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:06
Haxhi Kuši
eta qena keta dy e kan ne dore qeverin e kosoves,shqiperise,maqedonise,luginen e presheves dhe kujt ja mesyejn ja bajn kulaqin,a me mua ma hankshin leshin
Naser Islami
30/11/2013 00:07
Naser Islami
mo br e po un per veti nuk i kam njohur kta asnjeeher
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:08
Haxhi Kuši
as adem demaqi avdiut nuk guxon mi lujt
Naser Islami
30/11/2013 00:09
Naser Islami
jooo moreee
aav bre
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:10
Haxhi Kuši
y i ka krejt kriminelat ne dore krejt qeverit e shqiptareve ,veq me mua ska ku leshi te me rroket,me shpifet por po ja šveshi me fakte
per kete e mora ne pyetje Begzatin qenin,e ka dite qe e kam ne foto Avdiun ,begzadin me mua ne shtepin time,se as kete qe kam qen te ky me fjete se kishte pranue a nuk e pave me šfare germa e ka shkrue emrin e Avdiut ?dridhmet e kan kap se i frigohet si ujkut avdi shpiunit
Naser Islami
30/11/2013 00:13
Naser Islami
vAllllahe cudi breee po qyush more kshtu eeev bre zor me kon shqiptar hehhe
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:14
Haxhi Kuši
As junuz Musliu,as Ali Ahmeti As Thaqi as Lima nuk guxoin mi lujt as qeku as ramushi se ua bane kulaqin sjen kerkund o shqiptar
Kete me pas shqiptar qim nanes e me nxene kete qen e mos me lejue me fole me dal nga tema se te bane me vra veten dhe te bane shybe qe ti je shpiun pa qen ,ka aftesi shume te madhe
s Qosja as ne wc nuk guxon me dal prej ketij
Naser Islami
30/11/2013 00:16
Naser Islami
ev bre po ku rrin ky aka noj funsion se un nuk e kam pa ket njeri
Qysh epat emrin dhe mbiemrin
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:17
Haxhi Kuši
Ky ka jetue se pari ne Mushetishte
Avdi Ibrahimi
Naser Islami
30/11/2013 00:17
Naser Islami
aha
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:18
Haxhi Kuši
Pastaj ne Krushe te madhe ku edhe nje moter e ka te martume
pastaj ka ndryshue vendbanimin dhe ka dal me shpi ne Dushanove
astaj nga ketu ne suhareke
ne rrugen e reqanit as ne suhareke as ne reqan,ka qen punsue ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej vitit 1984 gjere ne citin 1987
o bahet patriot po thote se ne vitin 1981 ne sherbimin ushtarak e paskan denue si irendentist ne suhtrin jugosllave
Ushtrin jugosllave
Hajde ty po te beje pyetje
e vitin 1981 e paskan denue si irendentist ne ushtri sa paska qendrue
Dhe si ta merr mendja ty me prabue ne mardhenje pune ne sherbimin e mbrojtjes popullore ne suhareke qe ka qen njesi e ushtrise se jugosllavise
Naser Islami
30/11/2013 00:23
Naser Islami
besa shume edyshimt
vetem nese ka laku kahata
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:24
Haxhi Kuši
PRa i denuar ne vitin 1981 si irendentist,dhe ja paska besue kete detyre ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987
Naser Islami
30/11/2013 00:24
Naser Islami
aaa paska vend per dyshim
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:25
Haxhi Kuši
ra si po mendon serbija ja paska besue nje iredentistit kete pune a ška ta merr mendja
Naser Islami
30/11/2013 00:26
Naser Islami
nese kshtu e kan denu si irredentist, ather 99 perqindeshte spiun
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:27
Haxhi Kuši
Ani ška po thote qe kam punue ne kete vend te punes une po thote e kam shkatrrue serbin sikurse skenderbeu turqin
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:56
Haxhi Kuši
Begzad Baliu Pershendetje Naser. Mbreme isha shume i zene dhe jo te gjithe kam mundur t'i lexoj. Sonte i lexova komentet tuaja. Deshiroj te them se Per aq sa e njoh Haxhiun nuk mund te jem deshmitar i perpjekjeve te tij ne Paris per te dale hero nga lufta. Nje luftetar mund ta kete deshmitar vetem nje kolege te tij luftetar e jo thjesht njerez publik si une. Kjo pra nuk ka te bej me trimerine po me te verteten njerezore, e cila eshte me shume se akademike, Une kam pasur te hapur deren per shume luftetar por une nuk kam qene ne lufte, prandaj nuk mund te jem deshmitar i askujt. Pertej saj me vjen keq qe qendrimin e Nenes Ajshe ne shtepine tone (para luftes!) duan ta bejn objekt deshmie te tjeret si Haxhiu. Avdiu Ibrahimin e kam njohur para lufte (deri sa shkoi ne ushtrime ushtarake ne Shqiperi) dhe ka qene edhe nderlidhje me Bajram Kurtin, me te cilin kemi shkruar kater vellimet e para te librit "Gjaku i lirise". Pertej gjithe kesaj me habite fakti qe Haxhiu dhe Avdi Ibrahimisi duket kane mosmarreveshje, prandaj haxhiu persore emrin time per te sulmuar nje njeri i cili familjarisht ishte qerthull i disa prej aktiviteteve tona ndermjet viteve 1989-1994.
Haxhi Kuši
30/11/2013 00:57
Haxhi Kuši
Kur i parashtrova pyetje qe te dali hero nga lufta ketij qenit o shok,?Lexo a kam shkrue diku keshti siq hane balte ky zagar?Kqyr se šfare shpifesi?
Avdiu Ibrahimin e kam njohur para lufte (deri sa shkoi ne ushtrime ushtarake ne Shqiperi) dhe ka qene edhe nderlidhje me Bajram Kurtin, ......Vete ne cilen date shkoi ne shqiperi ne ushtrime ushtarake ?
Haxhi Kuši
30/11/2013 01:03
Haxhi Kuši
haxhiu persore emrin time per te sulmuar nje njeri i cili familjarisht ishte qerthull i disa prej aktiviteteve tona ndermjet viteve 1989-1994.pergjigje;ška po me interesoin keto vite mua more hori horave?Mua po me intereson viti 1997 gjere ne vitin djetor apo fillim te janarit 1999
Haxhi Kuši
30/11/2013 01:05
Haxhi Kuši
je tue par qenin kerkund nuk jep pergjigje si duhet,iu ik.A tha se Avdiun e kam pare gjere ne diten kur ka shkue ne ushtrime ushtarake ne shqiperi ?Daten le ta tregon kur ka shkue dhe vitin.
Naser Islami
30/11/2013 02:12
Naser Islami
Nejse une nuk do ta nguci shum seedhe mue do te me largoje nga fb heeh etani nuk mujna ma shum me bisedu me to e une ia keshoj erepasehee nga nje pyetje kshtu pi veti.
Un do ta pyes
pra cka mun me thene ti per Haxhiun a eshte njeri patriot e i besueshem apo jo.
bile une i thom a mun me qene nga keta dy ndonjeri spiun i serbise ,
a din tashoh cka po thot
heheh
Haxhi Kuši
30/11/2013 03:43
Haxhi Kuši
Vete ška ta don shpirti.Por thuaj;Haxhiu nuk eshte ka te kerkon nga Parizi qe ti bahesh deshmitar qe ka qen luftetar se ne lufte nuk e kan marr Haxhiun sherri Avdi Ibrahimit Fatmir Lima.Ose thuaj Haxhiu nuk po thote se ka luftue .ška po hyne ky qen llugave!Ky qen a po te tregoi ty Naser se me Avdiun ka ba shoqeri gjere kur ka shkue ne ushtrime ushtarake ne shqiperi Avdiu.Ti bani pyetje a na tregon akademik ne cilin muaj ka shkue dhe ne cilin vit?Bajram Kuri ka vdek edhe nana Aishe ka vdek dhe skam si tju beje pyetje a kemi qen bashk te ky qen.Nese e don nr e telefonit te nje shokut tim ne prishtine ta japi dhe thuaj se po dojna me te pyet se haxhiu a ka qen te ju dhe a ka bujt me Avdiun dhe ška i ke thene Haxhiut per kete njeri.As Rame Vata nuk me pergjigjet,as vellau i ketij Riza Vata,as shume te tjer.qe nr e telefonit te shokut Selajtin Fazliut djali i Ilaz Ages qe ka luftue per qeshtjen kombetare.0038138220583 dhe bani pyetje a te ka thirr Haxhiu ne telefon ne kohen e luftes qe ti dergoni ndihma ne suhareke dhe ne Malisheve .Nese don edhe te Rexhep Qosjes ta japi dhe pyete a eshte e vertete qe ti e ke shti Haxhiun me rrezue bustin e Vukut pran univerzitetit te prishtines ne vitin 1996.Jan mundue me me shti te rrokem me serb e te vritem e keta me shkrue romane per heroizmin tim,por nuk e hangra nga keta zagar te serbise.E kam inqizim ne kamer Qosjen krejte.Ky ka qen redaktor i librit tim ne vitin 1997.Une nuk kam pas lidhje me kete ne vitin 1996.Selajtin Fazliu ky ma ka gjete Begzadin.nuk di ma teper spo muj mi kuptue shqiptaret se šfare muta kokan.Sealtin Fazliun nese e merr ne pyetje pergaditu mire dhe i qete ti beni pyetje dhe tu kisha lutur qe ti inqizon dhe qiti ne jou tybe.Vete edhe Begzadin kush ta pruni Haxhiun te ti qe ti behesh redaktor?
Haxhi Kuši
30/11/2013 03:46
Haxhi Kuši
Mos i thuaj qe une ta kam dhene nr e telfonit Selatinit,thuaj se e ke marr permes postes dhe kam lexue shkrimet e haxhiut ku ju permend edhe juve qe keni kontribue shume per qeshtjen shqiptare.Te fala
Haxhi Kuši
30/11/2013 03:54
Haxhi Kuši
Si ti marrish ne pyetje keta dy(Selajtinin e Begzadin) i analizon dyte dhe nxjerrish konkludim ma te mire.Dhe njani nga ne duhet me dal dore e shkaut qija nanen ai qe i mbetet.Mos harro veti kush ua ka que Haxhiun tek Begzadi?Te dyte.
30 novembre 2013
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:02
Haxhi Kuši
Naser si je ne keto momente,a je pushueshem?
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:26
Haxhi Kuši
Naser shoku a i lexove ška te shkrova ta kam dhene edhe nr e tel te Selajtin Fazliu,ky me ka njoftue me Begen,thirre dhe bani pyetje.Nese nuk ke lek me trego te qoj
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:53
Haxhi Kuši
Te lutem bane inqizime qe te kesh fakte te gjalla
Haxhi Kuši
30/11/2013 18:31
Haxhi Kuši
O Naser,ška ba puna e jote qe nuk shkruan he burr?
po hyne e po del ne fb!!!nese je nxene me trego bile.
Naser Islami
30/11/2013 19:22
Naser Islami
ooo jo bre se nuk kam qen e e kam lane hapur ekan hy fmija vellaut heheh
e ku me e dit cka kan ba heheh
se e kam lan hapur e kom harru
po edhe ma kan msu paswortin heheh se e kom te lehte e m kan pa tu e shkru
jo mor jo mos ke dert se nuk kam ba dic me qellim
ata femija hyn cdo dit ketu ne rrjet e ato kan prek
Marre po vje o Haxhi po m beso se nuk kom lekk por se i kom do femije neper shkolla dhe nuk po mlan as nje lek menzi ja boj qaren
se me gjithe deshire do ia kisha ba ato pyetje vetem duhet me e gjete nje forme qe te mos e diktoje swe ti m ke porosit. por kin se mua po m e intereson
jo lek nuk dua te me dergosh
se mvjen sikur po shitem
se per keso pune secili duyhet me e dhane kontributin aqe sa ka m,undesi
por fatekeqesishht per momentin nuk kom as nje cent. se menjeher ia kisha sjell telefonin.
Por do te shohim une e di menyren se si ti a bej ato pyetje nese e han do ta provoj permes fb do i kerkoj miqesi
t pershendes
mire e ke thene
ne njonji patjeter te jemi te shitur
per juve kur e tha me heret deose tiu spiun ose ata.
kjo shum me vend
e mue vertete me dhemb nese i thuhet tradhetarit patriot er patriotit tradheteare.
prandaj un vullnetarisht do te perpiqem qe tua bej disa trika a nepermes pyetjeve a qysh doqofte veetem mos hellbete po zbardhim dicka te vertete me argumente
qe ata te amerikes akoma nuk mu kan pergjigjur
por ndoshta asht i zanun ai vebiu se thonese teper esht i ngarkuar
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:37
Haxhi Kuši
Marre mos te vjen hiq nese ke nevoj te dergoj.PO a je nga Kumanova more se i kam pas nja dy shok te klases ne normale ne vitin 1971 gjere kur kemi diplomue dhe ma sdi a jan gjall
Naser nese nuk pergjigjen leji se krekujt e verteta nuk po u intereson kam kontaktue me Martin Vulen ,kam pas pakes muhabet dikuri me te ai ka qen kryetar i shoqates shqiptaro amerikane por skish kurgja nga ata qe ishin ne amerike
Naser Islami
30/11/2013 19:44
Naser Islami
kush jane ata dy shoket
si quhen
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:44
Haxhi Kuši
Haruni mbiemri nuk me kujtohet
i madhe
mesues diku ka ju
Naser Islami
30/11/2013 19:45
Naser Islami
cila gjenerate je ti
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:45
Haxhi Kuši
dhe Begzat ,nje trup shkurti floket kaqurela
ne vitin e pare ne normale te prizrenit me 1971
Naser Islami
30/11/2013 19:46
Naser Islami
Ev bre kto emra si te nmjohur me duken po per momentin nuk po ma pret dickas
jo Haxhi nuk po m kujtohen keta persona
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:48
Haxhi Kuši
Kam qen nxenes i shkelqyshem,por edhe kur kam diplomue me shpallen person i pa pershtatshem moralo politike pse e mbrojta flamurin shqiptar ne kete vit ne sutjeske
Naser Islami
30/11/2013 19:48
Naser Islami
ama cka ka mesu atje ai begzad se nje bejzad a begzad a e kemi n kumanove asht msus i muzikes
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:49
Haxhi Kuši
po me normale ka pas mundesi edhe muzike me dhene
kendojke kengen e qanakalas per šdo ore
Naser Islami
30/11/2013 19:49
Naser Islami
aaa jo jo ky nuk mun me kon se nuk ka qene n prizren tash mu kujtu
po un do ti ves dis adhe ndoshta i gjeje klush jan ata
bash interesant nese gjinden
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:50
Haxhi Kuši
Haruni baben e ka pas ne gjermani ateherit
Haruni e ka nje shok ne suhareke e nese e gjeje kete ja marri edhe mbiemrin e me tregon
ashk ushtar kishin qen
Naser Islami
30/11/2013 19:51
Naser Islami
aaa aha a po a
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:52
Haxhi Kuši
djem turt kan qen kurr nuk kan ba probleme me kerkanin
Naser Islami
30/11/2013 19:52
Naser Islami
shiqo Haxhi
per mua ai veprimi yt ne menzen e studenteve ka rendesi te vecante
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:53
Haxhi Kuši
hume ne nota u kam ndihmue nga nishi ja permirsojsha noytat dhe e kalojshin klasen
Naser Islami
30/11/2013 19:53
Naser Islami
kuptohet nese nuk ke qene qysh po ta mveshin heheh
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:54
Haxhi Kuši
alimenderit ore vellau im,por a po e sheh qe kerkush nuk done me shkrue te verteten e hidhure
Naser Islami
30/11/2013 19:54
Naser Islami
po te isha un noj vendimemarres une me mujt edhe ato copat e pjatave do i kisha ruajt dhe sot do te ishin ne muze,
sikur shpata e Skender beut
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:55
Haxhi Kuši
Le te ma mveshin sa dojn spo ma ndin palla se kerkujt keq si kam ba as nuk ja kam qi nanen as baben ,vetem sa kam mujt u kam ndihmue ketij popullit shashave
Naser Islami
30/11/2013 19:55
Naser Islami
sepse kush e kupton ajo ngjarje eshte me rendesi sepse aty ka filluar prishja e Jugosllavise
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:56
Haxhi Kuši
Ne vitin 1971 isha ne sutjeske dhe serbet na paten rrethue qe gjere neser me hek flamurin shqiptar
Naser Islami
30/11/2013 19:56
Naser Islami
ajo vepra yte ka qene shkendia e pare e zgjidhjes se problemeve te gjithe popujve te Jugosllavise e edhe popullit shqipetare
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:57
Haxhi Kuši
he serbet na dhan ultimatum qe nese gjere neser nuk e hekim flamurin kan me na masakrue
Naser Islami
30/11/2013 19:57
Naser Islami
po pse ke qene ne sutjeske
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:57
Haxhi Kuši
Po te betohem se une ja kam qi nanen jugosllavise
Naser Islami
30/11/2013 19:57
Naser Islami
heheh
po po e vertete kjo
Haxhi Kuši
30/11/2013 19:58
Haxhi Kuši
Ne sutjeske shkova me nje brigad vullnetare qe si i ri ju bashkova ,edhe une se nje djali migjes me tha e marrish ndoni diplome
Naser Islami
30/11/2013 19:58
Naser Islami
Haxhi.
un per vete tjeter nuk po muj me ba per kto ngjarje
vetem ketu pari jame duke u treguar njerezve
se jam njohur me personin i cili e ka filluar demonstraten e marsit te 81-shit
dhe ata disa po habiten
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:00
Haxhi Kuši
Problemi im ka qen me gjete deshmitarin Bajrush Ahmetin
Naser Islami
30/11/2013 20:00
Naser Islami
ndersa disa nuk reagojne asquyshe
sepse po vie e cuditshme
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:01
Haxhi Kuši
me keto fjale te tuat po me bane te bahem i ri a me beson pasha nji zot qe e kam
Naser Islami
30/11/2013 20:01
Naser Islami
qysh asht e mundur qe ai te trajtohet ashtu se un po ju tregoj se ty te kan shpall si spiun hehe
a ne te vertete po u them se ata ishin spiuna
po u them secilin patriot duhet mire me ia analizu se bon vaki na i duartrokasim ndersa ata jane armiqet tane
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:02
Haxhi Kuši
po shoket e mi po hajn balte qe i kam mbajte si qurana e ata tinza tue bashkpunue me serb e serbi nanen atyre ua kafte
Naser Islami
30/11/2013 20:03
Naser Islami
Po ty esht dasht me te zbulu nese je tradhetare ti ateher u dasht me mare masa ndaj ty
mirepo vete punet po tregojne se ata nuk po done te komunikojne me ty per keto ngjarje
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:04
Haxhi Kuši
po de e jo po muj e po ja ngjesi faqen e zeze pa u kan shpiun as dhe nje sekonde
Naser Islami
30/11/2013 20:05
Naser Islami
po te kisha qene ne vend te tyre un do te kisha fute ne histori ty
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:05
Haxhi Kuši
po te kisha qen shpiun,sot isha ne kosove ne qeveri
Naser Islami
30/11/2013 20:05
Naser Islami
hehehe po vAllllahi edhe un mendoj ashtu hehheeh
por une do ta jap kontributin tim te vogel per te reklamu ty ashtu si c je
dh ndoshta pak ngadal por sigurt qe do te rehabilitohesh ma merr mendja
sepse un e ndjeje pergjegjesi dhe obligim
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:07
Haxhi Kuši
Nuke te tregova qe per flamur e kam rrahur Nikolla Lubiqiqin dhe me dru sa kam mujt tue u sjell serbeve.A ma i riu kam qen diku 15 vjeqar mendo dhe kjo qe e mbrojta flamurin e shqiptareve me shpalli Fadil Hoxha bandite te jugosllavise
Naser Islami
30/11/2013 20:07
Naser Islami
qe nje personi i cili ka vepru patjeter qe cka eshte ne mundesine time per ti ndihmu per drejtesi
mo bre
po nuk m tregove pse pate qene ne sutjeske a ku thae
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:08
Haxhi Kuši
i don deshmitaret emrat e mbiemrat
Te kam shkrue por edhe ti ishe duke shkrue dhe si ke lexue
Naser Islami
30/11/2013 20:10
Naser Islami
jo per mua por asht mire ti me e ba njifare histori kronologjike ashtu per ty e me e shkru e me e dergu diku e me e shtyp ne liber
po po ama une edhe nuk po muj me i mbajt n men sa duhet se per mue kto gjana te panjohura gjer me tani
un po tepreferoj qe ti kape noj laps e noj fletore dhe me i shenu te gjithe historine tende prej kur e mban mend
te gjitha cka ke ba
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:13
Haxhi Kuši
OO shoku une kam shkrue mbi dhjete mije artikuj qe nga dita mbas perfundimit te luftes dhe para luftes,por te gjithe jan kundra meje
Naser Islami
30/11/2013 20:13
Naser Islami
me shkru edhe ata qe mendon se jan spiuna e ta kan lan ty e tregjitha
Ani po ti edhe nese je spiun duhet me e thane se filan spiuni i ka fillu demonstratatt heheh
kjo esht ngjarje historike
un po e di qe ski lidhje me spiunllek po o po tham per ataa din heheh
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:14
Haxhi Kuši
erko ne gogel haxhi kuši dalin edhe ata qe me etiketoin edhe kunderpergjigjet e mija neper gazeta,une ju pergjgijem me nje artikull dhe nuk e qaj koken me ta sepse une me fakte e ata duke fabrikue rrena
Naser Islami
30/11/2013 20:15
Naser Islami
se ti me qene spiun rri qaty n france edhe nuk paraqitesh askund edhe hajt
ama ti po don me e zbardhe te verteten
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:16
Haxhi Kuši
PO une ketu i kam punet mire,por per inati qe po mi vjedhin meritat e mija po due me ua qie nanen shpiunave
Naser Islami
30/11/2013 20:16
Naser Islami
po po qashtu asht
ske faj
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:16
Haxhi Kuši
Me dite bota se kush kam qen une e kush po e shtyp popullin shqiptar
Naser Islami
30/11/2013 20:17
Naser Islami
po po qashtu po del
a e sheh une bajrush morines i kam than
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:18
Haxhi Kuši
serbia nuk ashte fajtor qe po na ka roberue,pos keta zagarenje pa serbin nuk munden me qen ne qeverisje me ja qi nanen shqiptareve
po
ška te tha
Naser Islami
30/11/2013 20:18
Naser Islami
o bajrush morina a e din kur u thye akulli i cenzures se mediavee te shtypit me artikullin ne boten e re kosova nuk eshte serbi
e i thash ti ke qene kryeredaktore i dhunshem
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:19
Haxhi Kuši
Idrizin vella e ka kryeredakor
Naser Islami
30/11/2013 20:19
Naser Islami
e ai ma ktheu ooo po krejt ajo e vertete pervec i dhunshem
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:19
Haxhi Kuši
pra po del sherbetor i serbit qysh do merre
Naser Islami
30/11/2013 20:20
Naser Islami
ani ani por une ia ktheva po ani se ke qene i dhunshem
ska gajle se ti e ke leju artikullin qe ke mujt me hanger
ama ma nuk mu pergjigj
heheh
po ka qe ka punu ne pune te brebdshme ateher por ka ba gjana me patriotiket
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:21
Haxhi Kuši
a po e sheh se edhe vellau tij me premtoi qe do te foli me mua dhe e nderpreu
Naser Islami
30/11/2013 20:21
Naser Islami
megjithese na e patmi pijave me birra e per ate e ka leju
ama ani ajo eshte ngjarje qe ka ndodhur kto jan me rendesoi i
po de p0o
ama a din cka Haxhi me siguri kur konsulltohen me dikend atje ata u thone
jo mosni mos bisedoni me Haxhiun se ai sht spiun
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:23
Haxhi Kuši
ashtu pra eshte
Naser Islami
30/11/2013 20:23
Naser Islami
Kurese per mue po te isha ne vendin e tije
bile se paku do te kisha njoftu se vAllllahi spo guxoj bre se mthan kshtu-kshtu
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:24
Haxhi Kuši
ee dijn ata a kam qen shpiun,por me tuten mua mu kan afer tyre ketu eshte problemi se ua qi nanen
Naser Islami
30/11/2013 20:24
Naser Islami
e jo mos me u lajmeru ma
po de po sigurisht te njohin
mire haxhi ake qene nevkosove ma prej se ke dal ne europe
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:25
Haxhi Kuši
Tani po me tregojn disa tu kan tut mos pe marrish ne dore ušk en
Naser Islami
30/11/2013 20:25
Naser Islami
popo edhe ajo qendron
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:26
Haxhi Kuši
o profesora me kan tregue
Naser Islami
30/11/2013 20:26
Naser Islami
Haxhi un patheter po mduhet me dale ne dhomen tjeterse erdh dikush e ne prap do bisedojme
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:26
Haxhi Kuši
Ramadan Muja me njef shume mire
Qosja
Naser Islami
30/11/2013 20:26
Naser Islami
un gjithesesi cka kam mundesi kam me ba te thash se paku ma me u tregu njerezve
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:27
Haxhi Kuši
deshta me te pyet diška
Naser Islami
30/11/2013 20:27
Naser Islami
une kam me hulumtu edhe ndonje gazetare ketu nese guxojne me i hy ksaj pune e me e publiiku
fol
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:28
Haxhi Kuši
A ka ndonje permendore te sllaveve ne qytetin e juaj?
Naser Islami
30/11/2013 20:28
Naser Islami
po
un jam nefshat
por n kumanove ka
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:29
Haxhi Kuši
me hidherohesh me te thene diška
o flasim si miq
Naser Islami
30/11/2013 20:29
Naser Islami
po jo bre une muj mos me u pajtu a jo me u hidheru
po more si jo
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:29
Haxhi Kuši
Ndegjom pra;
A behesh burr timi e merr nje qekan pese killash dhe shkon dhe e thene ate permendore te atij sllavit?
Naser Islami
30/11/2013 20:30
Naser Islami
urdheno
jo se ktu nuk bon me fol kshtu
se kto t garantoj se lexohen wse kam argu,ment
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:31
Haxhi Kuši
Dhe nese sllavet juve ju vrasin,une per ju do e shkruaj nje romane te mire.
Naser Islami
30/11/2013 20:31
Naser Islami
un po them jo
e pastaj bisedojna
hahahah
po mire e kje
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:32
Haxhi Kuši
a eshte fjale e mire per ju me te nxite e une me ndejte ne shtepi?
Naser Islami
30/11/2013 20:32
Naser Islami
hahahaha
e kuptova
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:33
Haxhi Kuši
Pergjigju pa rrotulla
Naser Islami
30/11/2013 20:33
Naser Islami
jo jo nuk asht mire
ate duhet vete methan aj un aj un
mire e kethane
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:34
Haxhi Kuši
a jam dashamiri juaj nese une ju nxisi ta shkatrroni permendoren e vete ne dhome,ty le te vrasin e une mu paraqite atdhetar
Naser Islami
30/11/2013 20:34
Naser Islami
hahahaha
po cfar miri bre
po po e di se kshtu ja kan ba gjithehere
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:34
Haxhi Kuši
Ndegjo mire
Naser Islami
30/11/2013 20:35
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:35
Haxhi Kuši
Nese ti me inqizon dhe keto shkrimet e mija i boton boterisht
je ti shpiun apo une
Naser Islami
30/11/2013 20:35
Naser Islami
un
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:36
Haxhi Kuši
cili nga ne lypim qi nanen me fale ne keso fjale
Naser Islami
30/11/2013 20:36
Naser Islami
po mendoj nese jane te besueshme sekrete ne mes mu dhe ty nuk duhet me i qit
heheheh
po ai i cili e then merreveshjen
dhe i cili e shfrytezon tjetrin
e vet shpeton pa i therrre ne kembe ai lype ate
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:37
Haxhi Kuši
o shok nese une po due tye me ta qie nanen,dhe ti nuk bane za e nuk i qesish per ledine ti je budalla
e duket keshtu
Naser Islami
30/11/2013 20:38
Naser Islami
po po ashtu esht
ti Haxhi a vjen noj her n Kosove a jo
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:39
Haxhi Kuši
Une kur te them theje bustin e dikujt duhet me te thene hajde bashk e bajna nje gje e jo ty me ta rras
Naser Islami
30/11/2013 20:39
Naser Islami
po sakt qashtu
ndryshe nuk ban hiq
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:39
Haxhi Kuši
E tani ndegjo burri dheut
Naser Islami
30/11/2013 20:40
Naser Islami
ooo nuk jam un burre i dheut fort heheh
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:41
Haxhi Kuši
Pata shkue te Rexhep Qosja sepse nje dhenderr i im e kishte shtie policin e serbise te ma gjen menyren per te me likvidue duke u dhene edhe marka
Policia ja kishin thye shtepin e dhendrrit dhe nje dite me kapen tek taxistat dhe kur me quan me rrahin gjere ne alivanosje per šdo dite.
Naser Islami
30/11/2013 20:42
Naser Islami
cka je ka thu hej dhondrri ashtu
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:43
Haxhi Kuši
Ne fund me thane nese ti bashkpunon me neve,ti ke me jetue si zoti e ti nuk po don me dite ška eshte parajsa
Naser Islami
30/11/2013 20:43
Naser Islami
aha
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:44
Haxhi Kuši
rejt shqiptaret jan ka bashkpunoin me neve vetem ti ke mbete si qyqe bashkohna edhe ti 100 per 100 le te behet ky popull shpiuna
Krejte deshta te shkruaj spo dalin germat
Naser Islami
30/11/2013 20:45
Naser Islami
po po shum kishte pas
bile nje kamarier i hotel kristalit ne gjilan pas lufte na pat thene s4e edh gra ka pas spiune ne gjilan
bile edhe me milic serb kan fjet ne hotel tha
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:46
Haxhi Kuši
Kam shkue te Rexhep Qosja dhe i kerkova ndihme ška te beje?Viti ka qen 1996,dhe para kesaj ne gazeten zeri i rinis pata shkrue kundra Rugoves qe e ppate nenshkrue nje marveshje per arsim e qe si ndermjetsuese ishte ajo shoqata e Shen Egjidios
Naser Islami
30/11/2013 20:46
Naser Islami
tha bile jan te regjistruara ne ate ditarin e receprionit po tha ato nuk jan ktu tha
desh e kem kah plasim
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:47
Haxhi Kuši
Rexhep Qosiqi ne fund me tha
Naser Islami
30/11/2013 20:47
Naser Islami
heheh
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:48
Haxhi Kuši
Ta gjeta zgjidhjen
He shyqyr zot thash
SHko tek univerziteti i prishtines dhe theje bustin e Vukut
marre per neve me durue
Naser Islami
30/11/2013 20:49
Naser Islami
jo moreee
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:49
Haxhi Kuši
Opa
po i thash profesor kam me thye,por me nje kushte qe edhe ti te vjen me mua dhe nese na vrasin le te na vrasin te dyve dhe shkojna shehita per atdhe
A me tha
Jo palla ime nuk ma mbane mu kacafyte me serb a nese ty te vrasin ,une per ty do shkruaj nje roman
e cilen dore ja bera do e shkruan ate romanin per mua?
e kete,po e qoj doren e djathet e ja dhefsha
Mbas luftes e kam marr ne telefon Rexhep Qosiqin dhe kemi bisedue mu per kete histori dhe e kam qite ne joou tybe dhe qeta zagar mua ja nisen mu per kete te me shpifen me gjera te pa hishme,por ma rrofshin leshin
Naser Islami
30/11/2013 20:55
Naser Islami
jooo moreee
e ti a e pate thy bustin e vukutrt a jo
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:55
Haxhi Kuši
ii kam mbi treqind kaseta me shume komandanta te luftes qe tug e vrere te qohet se šfare lufte kan ba
Naser Islami
30/11/2013 20:56
Naser Islami
heheeh
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:56
Haxhi Kuši
Pse a budall kesh me thye e ky me pi kafe ne emer e gjakut tim e ta ngrent balten ty dhe mua
Naser Islami
30/11/2013 20:56
Naser Islami
hehehe
po de po per ate te veta thash mos e hanger helbete heheh
Haxhi Kuši
30/11/2013 20:57
Haxhi Kuši
175mi e kan ndegjue dhe tjera kaseta por mi kan shlye se di si
ke biseden me ish drejtorin e menzes se studentave hala ne jou tybe
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t1654-avdi-ibrahimi-dhe-haxhi-kuci
Ky eshte forumi im
Naser Islami
30/11/2013 20:59
Naser Islami
shiqo nese te bkerkon miqesi iljasa salihu pranoe osht nje djale i ri fetare i sinqert magjister ka ffillu me shkru libra dhe shum aktiv kritik
po po e kam pab
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:00
Haxhi Kuši
mbi 200 mi me kerkojn ti pranoi as me dite nuk mundem mi shikue me beso
etem nese ma qoni adresen e tij e beje pranimin
Naser Islami
30/11/2013 21:00
Naser Islami
a e lexove cka te shkrova ma nalt per ket personin
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:01
Haxhi Kuši
po
Naser Islami
30/11/2013 21:01
Naser Islami
Iljasa Salihu
shum djale i mire a
dmth gjer me tani vetem realitetin e cmon
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:02
Haxhi Kuši
kurr shpiunave sja kam rras
me beson as floke ne koke nuk ke sa kam rrahur si magaret,naten e diten ka kam mujt mi nxene
marak me mbetet qe sun hyra ne ušk e me ua qie nanat ka i kan
Naser Islami
30/11/2013 21:03
Naser Islami
heeheh po de po
HAXHI A MBESON SEME KAN ARDH MUSAASFIR NE TJETREN DHOOME DHE VETEM GRUAJA ASHT ATY
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:04
Haxhi Kuši
pa vete ti suhareken ,jo nnja por rend e ateherit do thuash kush paska qen Haxhiu
Naser Islami
30/11/2013 21:04
Naser Islami
VETEM I PERSHENDETA DHE U THASH VETEM PAKK EE BONA BAJAT ME TA HEHEH
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:05
Haxhi Kuši
Hec e shko e te fala shume u bane se ju te maqedonise ma te mire se te kosoves jeni kam punue ne zajaz nja pese vjet
Naser Islami
30/11/2013 21:05
Naser Islami
Heheh jo jo edhe ne jemi njohit
aty ktu diku diku
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:05
Haxhi Kuši
heeheee
Naser Islami
30/11/2013 21:06
Naser Islami
mfal Haxhioi se a beson po mvje maree shum u vonova
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:06
Haxhi Kuši
hec banju te fala shumeeeee
Naser Islami
30/11/2013 21:06
Naser Islami
ne prap do bisedojme edhe kur nuk te kthej pergjigje dije se ja nuk t kam verejt ja nuk jam ktu pran se kurr nuk ndodhe mos me u pergjegj
une nese nuk du me fol te them se nuk po du edhe hajt
nuk muj ashtu si dikush
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:07
Haxhi Kuši
mos shkruaj ma shko te miqt se edhe une kuptoi
Naser Islami
30/11/2013 21:07
Naser Islami
Nese kontakton me ket Iljasa Salihu
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:08
Haxhi Kuši
po
Naser Islami
30/11/2013 21:08
Naser Islami
thuja kto qe po mi thu mua ama prej fillimi nisja ama pjese pjese mios e nngarko shum gjat se ai nuk asht i lire si un
se ndoshta ky ia nis i shkruan keto diku
un t falemderit per mirekuptim
a ban me shku a
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:09
Haxhi Kuši
ji i keni ketu te gjitha shkrimet dhe mos gabo e ti humbish se nje dite djali yt hajrin do ja sheh,nxirri dhe botoi diku me lejen time personale
hko
shko
Naser Islami
30/11/2013 21:10
Naser Islami
ani anioi e kshyrim ket pun disi ndoshta mujna me ia ba
flm kalo mire
Haxhi Kuši
30/11/2013 21:11
Haxhi Kuši
mos shkruaj ma shko tek shoket te lutem
tung tung tung
1 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
01/12/2013 00:54
Haxhi Kuši
Naser shoku shko tek Begzadi se edhe dikush kishte shkrue mbas teje dhe e kishte matue.Bani pyetje Begzadit;Kur prof Bajram Kurti e kishte shkrue nje artikulle ne nje gazete per patriotizmin e Idriz Seferit,te nesermen a ju hyri kusheriri i Idriz Seferit dhe je drejtoi revolen profesor Bajram Kurtit qe gjere neser nese nuk distancohet nga shkrimi ka me vra.Dhe a ju tha se Idriz Seferin a e njjeh ti personalishte,apo po shkruan sipas gojthenjeve te sokaqeve.A i tha se Idriz Seferi ua ka plaqkitur bagetin shqiptareve ka dhunue gra te shqiptareve dhe ka pre shqiptar.Dhe a i the ti Begzat distancoju?Edhe une kam qen aty ne shtepin e Begzad bagles qe po thote vetem nje here kam fjete tek ai.Por mos gabo mi thene qe une te kam thene .Tung
10 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
10/12/2013 23:53
Haxhi Kuši
Mire mbrema zotri Naseri si jeni ju dhe familja e juaja?
11 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:17
Haxhi Kuši
Naser a je ne fb
Naser Islami
11/12/2013 20:20
Naser Islami
O po po Haxhi por kam pas mrom musafir e vetem nga nje blic dilasha te kompj e prap u kthesha ne dhomen tejeter se isha duke shkru me nje person dicka me rendesi e nuk ju kisha pa qe m keni shkru tek von plot m kishin pas shkru se une i hapsha do faqe tjera e nuk jan pa keto shkrimet se ato faqet tjera po i mbulojne keto shkrimet e heheh cka me ba
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:21
Haxhi Kuši
Po po e kuptoj se edhe mua keshtu me ndodhe,por a jeni mire?
Naser Islami
11/12/2013 20:22
Naser Islami
Po mire flm jemi te gjithe
po ju a jeni mire me familje e me te gjithe
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:23
Haxhi Kuši
Te gjithe njeherit jemi mire prej zotit,por ketu nuk hek njeriu ka me bollak šdo gje
Naser Islami
11/12/2013 20:23
Naser Islami
hehehe po mire mire edhe ajo eshte nje e mire
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:24
Haxhi Kuši
Po kur ska ma mire,ma mire me thane mire.
Naser Islami
11/12/2013 20:24
Naser Islami
E di ma mire do te ishte qe ti te ishe aty ne Kosove . Por me qe ujera te turbullt ma mire rri atje
se ketej nuk ka gjate hajrit
ma keq se nen serbi jemi
tash per tash vetem pse nuk na burgosin pse thome kososva republike heheh
te tjerat jane edhe me keqe
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:26
Haxhi Kuši
E di per per bese krejte se si jeni duke jetue,per kete me therre ne shpirt gjendja e juaj.Dhe mjerimi.
Bash qeshtu qe ka kaq shume shpiuna e pisa isha trenue.
skam besue por qe edhe populli po e sheh
Naser Islami
11/12/2013 20:28
Naser Islami
po po po doken ashiqare ska ma
vec krejt po dalin ne shesh
heheh
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:29
Haxhi Kuši
dhe kerkush as qe po guxon miu thane kush jeni e ška po na bani!!!
Naser Islami
11/12/2013 20:30
Naser Islami
Ky kryetari i komunes pejes e kishte cek se vrasesit e paseluftes jane struktura te aferta me AAK -ne
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:30
Haxhi Kuši
Per Ramushin
Ramush Haradinajn e kan fjalen?
Naser Islami
11/12/2013 20:31
Naser Islami
Dhe Ramushi e kishte padit ne gjyq pse ka fol ashtu. Por ai i kishte thene se ti duhet te ndihmosh ne zbardhjen e rasteve e jo te me padisesh pse e kamthene te verteten heheh
popo Ramush Haradinaj
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:31
Haxhi Kuši
E kam pas musafir nje ushtar te Ramushit ketu te une
Naser Islami
11/12/2013 20:32
Naser Islami
po
tani
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:33
Haxhi Kuši
eje me bante se ky Dauti ,e kishte vra nje ushtar te vetin,vetem pse i kishte lajmrue qe Luanin e kan vra ,dhe ja kishte pas ba e ty pse nuk te vrajten,e kishte nxjerr revolen dhe ne goj plume ja kish dhene,me te vertete eshte per tu habitur pse nuk shkoi me vra serb por ushtarin e vete
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:34
Haxhi Kuši
Beje me bante se nuk doli germa b
Qazim e ka emrinQaza nga Deqani
Naser Islami
11/12/2013 20:37
Naser Islami
Jo moreeee avvv breeee
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:43
Haxhi Kuši
Mu ndal kompjuteri
Naser Islami
11/12/2013 20:43
Naser Islami
popo e di se edhe mue m ndalet shpesh
Haxhi Kuši
11/12/2013 20:44
Haxhi Kuši
Kurse vellzni Gervallaj qe ishin po ushtar te Ramushit ška me kan thene mazamakeq ketu nuk po shkruaj ma mire
Naser shoku me kan ardh do musafir nga prishtina nja 20 minuta nese bahet tju foli dhe vij meniherit
Shkruaj ška ke e te pergjigjem
Naser Islami
11/12/2013 20:46
Naser Islami
Cka me shkru dite e me zi cka po degjojme
por ani se edhe un kam do kojshi nijo dy en dhomen tjeter po thash
te bisedfoj pak seprom nuk t kisha verejt
hajt tani biisedojna prap
Haxhi Kuši
11/12/2013 22:18
Haxhi Kuši
Naser dosti a tu lajmroi ai shoku juaj nga amerika?Po me duket nuk tu ka lajmrue
Naser Islami
11/12/2013 23:20
Naser Islami
heheh mire e kishe dit
jo jo ma nuk kam kurrefare pergjigje heheh
Haxhi Kuši
11/12/2013 23:24
Haxhi Kuši
Eh te kam thene se kan ndryshue njerezit,sjan ata shqiptar qe ishin dikuri,kan dale nga udha e zotit jav ka qi dreqi rrejen qe ju ka perzie.
Naser Islami
11/12/2013 23:28
Naser Islami
Po besa qashtu hehehee
nuk ma ka more mendja se nuk do t me lajmerohet ky i amerikes hehehe
Haxhi Kuši
11/12/2013 23:29
Haxhi Kuši
Ev shoku ska mbetur ma shqiptar per mashallah
Naser Islami
11/12/2013 23:30
Naser Islami
heheheheh
Haxhi Kuši
11/12/2013 23:30
Haxhi Kuši
ecili qe te thote me beso mua se une jam me ty dhe vdes per ty,mos i beso se ai te qete ne kurthe
secili
Naser Islami
11/12/2013 23:30
Naser Islami
po po e vertete
po shum un ju kame besu bre
n presheve njo njin e kam pas majt me paree
se njime u rrehke me milicine efederates shpesh
e une bile me pare e majshna veten e lisha keq e ato jo
a,ma ai njiher ppat dal jasht ne finlande e kishte pas bo pare me thase soi thone e une pata mbet pa kurrefare te ardhura edhe nuk mu ka lajmeru bile hehhehe
edhe m thojke ah cka kam ba qe nuk ti kam pru do pare ty bre
Haxhi Kuši
11/12/2013 23:38
Haxhi Kuši
Po lajmroju,ndoshta ka probleme atje se njeriu ne gyrbet eshte si qeni ne zingjir
12 dÚcembre 2013
Naser Islami
12/12/2013 12:46
Naser Islami
hahahahaha
Haxhi Kuši
12/12/2013 13:17
Haxhi Kuši
shqiptari din te arsyetohet,gjene fakte.
Naser Islami
12/12/2013 13:28
Naser Islami
heheh po
po jo do e pres edhe noj kohe a din qe ta shoh a po i bie ne mend a jo a se un nuk i falem atije , vetem nese don ai te mos koritet heheh. Po mduket se si thua ti do del edhe kjo pune hehehhe.
Por me duhet t ia dergoj telefonin njonjit ketu ne fashat se nje i burgosur me porositi qe t ia degoj se po don me fol me ate e nuk ka kuptim t ia kry ket pune se megjithate ne burg a din
Haxhi Kuši
12/12/2013 13:34
Haxhi Kuši
Ai me tu pergjigjur jo vallahi,se i ka ba mire punety e veta,si te bahet mire shqiptari si hane palla
per ška me fole me te?
kesh tue e shikue nje kengetar Beqir Gashin,haj medet qe tan me paskan pergjue,avava šfare populli per dite po i kutoj,kush paskan qen..
Naser kur ke kohe shkruaj,mos u merzit per asgje.
Naser Islami
12/12/2013 13:44
Naser Islami
po m duhet te shkoj te njonji me ja dhane telefonin tim me fol me njonjin qe gjindet ne burg e per ata thasht mos m keqe kuptosh.
se sa fola pak me pare mu lajmerua eia dhash fjaslen qe do tia kryej ket pune
Haxhi Kuši
12/12/2013 13:58
Haxhi Kuši
Ani me shokun veq puno se ska tjeter gje
Ku eshte ne burg ai shoku dhe per ška eshte o Naser?
17 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
17/12/2013 18:59

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:34

HaHaxhi Kuši
Si jeni Naser?Kishe shkrue do fjale dhe nuk ka si ma mire.Por ketyre nuk u hane palla sepse jan ne pushtet.A mendon qe nuk me njeh e tere qeveria e kosoves?Pasha zotin shume mire me njohin,e pa u hy ne bythe keta nuk kan me shkrue per mua.Kurse une nuk ua futi fare,kete e dijn mire keta pisa.
Naser Islami
17/12/2013 20:31
Naser Islami
Ou pershendetje z.Haxhi nuk e paskam pa qe me ke shkru heheh.
hajt hajt se kadaldal e do tebohet mire
ti vetem hedi ne fb keso shkrime e na komentojna e hyn edhe dikush komenton e tu dal tu dale e verteta ne publik edhe dell sak kah ja mban
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:32
Haxhi Kuši
ishalla e te lumt goja
Naser Islami
17/12/2013 20:33
Naser Islami
mos ki dert se krejt ka me dale sheshit
si tu duk shkrimi im ]hehehe
po menoj komenti
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:34
Haxhi Kuši
Shume me vend e kish shkrue
Naser Islami
17/12/2013 20:34
Naser Islami
Po po de njime qashtu esht
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:34
Haxhi Kuši
te verten e ke shkrue
Naser Islami
17/12/2013 20:34
Naser Islami
un e kam thene te drejten pamarre parasyshe a per ty a per mu a per ata
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:35
Haxhi Kuši
ška e ke thene nuk e lune as topi
Naser Islami
17/12/2013 20:36
Naser Islami
heheh
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:36
Haxhi Kuši
Dhe mire ke shkrue qe Haxhiu po kerkon duel mu ballafaque me kan e kush deshirone
o me Demaqin o me Ali Lajqin,o me Hysenin o kush ka qen prezence ne demonstrata
Naser Islami
17/12/2013 20:37
Naser Islami
po mde un thash nuk beso qeHaxhi Kuqi me qene udb-ash se nese do te ishte ai nuk do guxonte te kerkoje sqarime publikisht
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:38
Haxhi Kuši
As njeri nuk ka guxim me dal ball per balli e me tregue vetem te verteten
Se dalin tan te krymte
Naser Islami
17/12/2013 20:39
Naser Islami
po po e kam kuptu po kadalkadal e do t eshperndahen inforatrat neper popull
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:40
Haxhi Kuši
Me sa me duket e verteta ime do te triumfoi me ndihme tende.
Naser Islami
17/12/2013 20:40
Naser Islami
heheheh
jo vetem me ndihmen time por me ndihmen e disave se un jam tu ju tregu shume njerezve edhe gojarisht
por edhe ketu ne fb kam me i shpernda . Nuk e di harrova a e shperndava kete te funddit bre
a e ke pa helbete se une nuk muj e shoh kur i shperndaj
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:42
Haxhi Kuši
Po per bese nuk di si me shpernda se
Naser Islami
17/12/2013 20:42
Naser Islami
jo jo un e shperndaj po qe ta shoh edhe njeher ta shperndaje ate qe ke shkru
qe ta lexoje miqesia ime
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:43
Haxhi Kuši
Po ška ke mundesi mos e le pa e ba o shoku im .
Naser Islami
17/12/2013 20:44
Naser Islami
po mor po qysh jo
po nuk lihet kjo pune kaqe e madhe anash
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:45
Haxhi Kuši
E pergadita nje shkrim qe tja qoje diaspores ne zvicerr a me ta que e lexoje ška ta merr mendja ,juve
Naser Islami
17/12/2013 20:45
Naser Islami
obligim kombetar moral e fetare e kam cka t muj me ba baj e cka nuk muj nuk muj
po dergoma ta lexoj
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:45
Haxhi Kuši
Zoti te bekofte
Naser Islami
17/12/2013 20:45
Naser Islami
e ndoshta e shperndaj edh une ne fb
\
amin edhe juve Zoti ju bekofte
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:47
Haxhi Kuši
Kuku ška bana
ja dergova e dreqi e mart
Naser Islami
17/12/2013 20:47
Naser Islami
hehehe kujt ia dergove
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:47
Haxhi Kuši
uke mendue se ta qoj ty e atyre
ajahh
qe prite merre e lexoje e me trego mos ka gabime
Haxhi Kuši
17/12/2013 20:48
Haxhi Kuši
Vellezer e motra me gjen shqiptari ;Protagonisti kryesor i demonstratave te 11 marsit te vitit 19891,jam une Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)i lindur ne Suhareke.Demonstrata e kesaj dite nuk ka qen e organizume nga kerkushi.Pos depresionin qe e kam pasur qe ne prvim me rrexoi Kurtsh Saliu me inati.Dhe tjeter menjeherit me te dalur nga provimi,ju kam drejtue menzes qe teushqehem.Pasi e kam marur ushqimin dhe jam drejtue ku ta gjeje nje vend ne tavoline,mu ka afrue ish cimeri i viteve 1976/77 zotri Bajrush Ahmeti,dhe mi nguli syte ne pjate dhe me thote;O cimo ška te paskan qite ne gjelle?ška bre me kan qite ne gjelle?A je qorrue bre,kqyre se šfare qime ta paskan qite?Sa te kalit!Po sa e kam pare ate qime te madhe,kam bertitur sa kam mundur o shok,keta komunista po dojne me na helmue dhe kam shajte ne nane e ne ška nuk kam lene.Dhe pjatat qe i kisha ne duare u kam meshuar per toke dhe kam kapur karrika e tavolina ku ja nisa ti theje me sa kam pasur force.Kam thye edhe xhamat e trepezarise e ška kam gjetur para meje.Nuk di ,nuk kemi qen shume student ne ato qaste,por ne anen e poshtme te menzes ka ana e koviketeve ja nisen edhe disa me thye ška kane gjetur dhe me veq sa vinte e u shtonte numri i studenteve qe thejshin sende.Ashtu i qete kam shkue ne konviktin nr.kater ku isha duke banue ,ne katin perdhes .Ne oret e mbremjes isha ne koridor duke shkue qe ta mbushi nje shishe te plastikes me uje ,dhe ja dy vellezer nga suhareka ;Ruzhdi Kuši dhe Sami Kuši me drejtohen ka une dhe me thone;Kusho keta dy studenta te kan lajmrue qe ti i ke nisur demonstratat dhe neser ti bashk me keta dyte duhet te lajmroheni tek drejtori i menzes se studenteve tek Shefki Stublla.Une ua prita;Po a nuk kishit tjeter gje pos te me lajmroni se kush i nisi ato demonstrata?Keta kusheri me thane;Kusho ska problem ,ti nuk je fajtor,sepse ty te ka qellue qimja dhe thuaja te verteten ,dhe ashtu mbeti qe neser ne ora shtate e mengjezit te lajmrohemi ne zyren e drejtorit Shefki Stublla.Erdhen keta dy studenta para pakes ores shtet me ftuan dhe ju drejtuam zyres se drejtorit.Emrat e ketyre dy studentave edhe sot e asaj dite nuk ja dij ,as qe ua kam pase kerkue nje gje te tille.Por ndoshta keta dy vellezer ja dijne,por nuk jam i informuar me tutje a ja dijne emrat e ketyre dy studentave.Kur hyrem brenda ne koridor,u ulem neper karrika secili,dhe njerin e ftoi drejtori,dhe mbase disa minutave doli dhe u ule ne karrike ,por duke mos fole gje.Hyri edhe i dyti,edhe ky mbase disa minutave doli dhe mua me thote se juve nuk po ju ftone,eneve na premtoi se do ja permiresoi kushtet e higjienes se gjellerave te ushqimit.Por demonstratat me nuk kishte kush qe ti ndali,edhe te nesermen vazhduan e me dite me radhe ku policia dhe sherbimet e tyre vriteshin e plogoseshin ne kan kan hasur pa patur meshire e shume shqiptare e shqiptare pa dallim moshen e gjinin beren ška deshten.Pas disa diteve ka ardhur nje polic ne dhomen time qe kete polic e kisha shok te shkolles fillore emrin e ka Qemajl,ku motra e tij punone ne farmacin ne Therande emrin e Fatmire Basha dhe me ftoi qe te dalim perjshata,duke me thene se kam diška me te thene.Kur dolem perjashta dhe me qoi ne nje kafiq pertej menzes ne anen tjeter te rruges kur u ulem me tha;Haxhi te kam shok te klases,pash zotin qe ik nga Prishtina se na kan dhene urdherin qe ty me te likvidue.Keshtu mbas disa diteve e pash te rruges qe te shkoje ne Suhareke.Dhe me nuk kam qendrue ne Prishtine.Pos kam marr pjese ne šdo demonstrate qe zhvillohej ne Suhareke.Nje gabim e kam bere ,ku ne vend qe ta kerkoje Bajrush Ahmetin,ju pata rroke zotriut Bajrush Xhemajlit duke mendue se ky eshte cimeri qe ma kishte pare qimen ne gjellen time.Por me ndihmen e djalit te Gani Kukes dhe Fahri Musliut qe ne ato qaste kur mu pergjigje Bajrush Ahmeti Fahriu me shkruajti duke me pergezue per mundin,qe e verteta me triumfoi si rrezja e drites. .qe vetem ta kupjoj e po ta qoje
Naser Islami
17/12/2013 21:08
Naser Islami
kontrolloe edhe njehere vitin e ndodhjes e paske shkru gabim me duket
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:08
Haxhi Kuši
Mos bre ta kqyri se edhe syt mu kan dobesue pasha zotin shume
Naser Islami
17/12/2013 21:09
Naser Islami
heheh edhe njiher permiresoe edhe dergoe
shperndaje ne fb e edhe un dio e shper5ndaje
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:09
Haxhi Kuši
Po shpejte do e korigjoi dhe banmu redaktor mos ja nxjerr fundin
Naser Islami
17/12/2013 21:10
Naser Islami
heheh
korrektor heheh
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:11
Haxhi Kuši
si te deshironi vella
Paskna gabime se nuk e korigjoje asnjehere kur shkruaj dhe po me kritikojne me vend e kan
Naser Islami
17/12/2013 21:12
Naser Islami
jooo kto duhesh gjithehere me i korrigju per se dyti e pastaj me i dergu
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:13
Haxhi Kuši
Dembel llaku i ka te gjitha te keqijat
Naser Islami
17/12/2013 21:13
Naser Islami
se ata dashakeqijt mezi presin te gjejne ndonje gabim heheh djhe aty menjeher thone eee po ne ate vit nuk kan qen demonstratat heheheh
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:14
Haxhi Kuši
po mire e ke
Naser Islami
17/12/2013 21:16
Naser Islami
Shkruje ti edhe njeher emire e sa ma pa gabime edhe shperndaje e une kur do e shperndaje do e shkruaj keshtu.
RISI RISI
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:17
Haxhi Kuši
Gati jam po ta qoj mba dy minutave
Naser Islami
17/12/2013 21:23
Naser Islami
JA PRA U ZBULUA NJE BEFASI E RENDESISE SE VECANTE KOMBETARE E CILA GJERE ME TANI KA QENEPOTHUAJESE NJE ENIGME PER TE GJITHE NE E PERVEC ATYRER QE ME KOHEE KANE DITUR KETE NGJARJE TE VECANTE POR NUK E KANE TREGUAR ASKUND, E QE DON TE THOTE SEATA MBAJNE PERGJEGJESI PER MOSPERHAPJEN E KESAJE NGJARJE HISTORIKE TE VITETEVE TETEDHJETA. PRA BEGHET FJALE PER ZBULIMIN E PERSONIT I CILI E SHKREPI SHKENDINE E PARE ME THYERJEN E PJATAVE NE MENZEN E STUDENTEVE NE 11 MARSIN E VJETIT 1981, ME CKA QE NGA KJO NGJARJE FUQISHEM IU SHKUNDEN THEMELET E jUGOSLLAVISE FAMEKEQE TE ATEHERESHME, QE ISHTE E ZEZA E SHQIPETAREVE. PRANDAJ JU LUSE TE GJITHE ATA QE E NDJEJNE VETEN SHQIPETARE LE TA SHPERNDAJNE KETE INFORMATE TE RENDESISHME GJITHANDEJ. QE LE TA DIJE BOTA MBARE.
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:26
Haxhi Kuši
Mire shume vetem shtoja edhe kete,se plote mbas 33 viteve doli ne drite qe keto demonstrata i kishte nise ish sudenti i fakulltetit Juridik Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)
Naser Islami
17/12/2013 21:27
Naser Islami
PO AMA DERGOMA TI ATE QEE SHKRU SE UNE ATY E SHKRUJ KETE
SHPERNDAJE NE FB
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:28
Haxhi Kuši
vetem pakes te lutem
Naser Islami
17/12/2013 21:29
Naser Islami
ANI ANI KUR TA DERGOSH QATEHERE EDHE UN E SHPERNDAJ
KADALDAL MOS U NGUT
\
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:31
Haxhi Kuši
A me ja shtue edhe ška e pata pyetur Bajrush Ahmetin deshmitarin dhe ška mu pate pergjigjur
Naser Islami
17/12/2013 21:32
Naser Islami
JO JO NUK KA NEVOJE PER DESHMITARE
NESE DIKUSH E MOHON KETE ATEHER PO BAN ME DESHMITARE
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:32
Haxhi Kuši
a e sheh te arsyshme se eshte ma mire
ni si te doni
Naser Islami
17/12/2013 21:33
Naser Islami
TI VETEM SHKRUAJE SI KA RRJEDHE NGJARJA SHPERNDAJE NE FB
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:33
Haxhi Kuši
Po ta qoj
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:33
Haxhi Kuši
Vellezer e motra me gjen shqiptari ;Protagonisti kryesor i demonstratave te 11 marsit te vitit 1981,jam une vete Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)i lindur ne Suhareke.Demonstrata e kesaj dite nuk ka qen e organizume nga kerkushi.As nga sistemi serbo Rus,as nga qarqet e shtetit shqiptar,e as nga ilegalistet per mbrenda ne Kosove e as nga diaspora.Pos ka qen depresioni qe e kam pasur nga provimi,ku me rrexoi Kurtesh Saliu me inati.Dhe tjeter menjeherit me te dalur nga provimi,ju kam drejtue menzes qe te ushqehem.Pasi e kam marur ushqimin dhe jam drejtue ku ta gjeje nje vend ne tavoline.Ne kete qaste mu ka afrue ishe cimeri i viteve 1976/77 zotri Bajrush Ahmeti,dhe mi nguli syte ne pjate dhe me thote;O cimo ška te paskan qite ne gjelle me ngrere?ška bre me kan qite ne gjelle?A je qorrue bre?Kqyre se šfare qime ta paskan qite?Sa te kalit!Dhe ja nisi me qesh!!Po sa e kam pare ate qime te madhe,kam bertitur sa kam mundur o shok,keta komunista po dojne me na helmue dhe kam shajte ne nane e ne ška nuk kam lene.Dhe pjatat qe i kisha ne duare u kam meshuar per toke dhe kam kapur karrika e tavolina ku ja nisa ti theje me sa kam pasur force.Kam thye edhe xhamat e trepezarise e ška kam gjetur para meje.E di ,qe nuk kemi qen shume student ne ato qaste,por ne anen e poshtme te menzes ka ana e koviketeve ja nisen edhe disa me thye ška kane gjetur dhe veq sa vinte e u shtonte numri i studenteve qe thejshin sende.Ashtu i qete kam shkue ne konviktin nr.kater ku isha duke banue ,ne katin perdheses .Ne oret e mbremjes isha ne koridor duke shkue qe ta mbushi nje shishe te plastikes me uje ,dhe ja dy vellezer nga Suhareka ;Ruzhdi Kuši dhe Sami Kuši me drejtohen ka une dhe me thone;Kusho keta dy studenta te kan lajmrue qe ti i ke nisur demonstratat ne menzen e studenteve.Dhe neser ti bashk me keta dyte duhet te lajmroheni tek drejtori i menzes se studenteve tek Shefki Stublla.Une ua prita;Po a nuk kishit tjeter gje pos te me lajmroni se kush i nisi ato demonstrata?Keta kusheri ,nderhynen duke me thane;Kusho ska problem ,mos ta ndin fare,se ti nuk je fajtor,sepse ty te ka qellue qimja dhe thuaja te verteten .Dhe ashtu mbeti qe neser ne ora shtate e mengjezit te lajmrohemi ne zyren e drejtorit te Shefki Stublles.Erdhen keta dy studenta para ores shtete.Ku me ftuan dhe ju drejtuam zyres se drejtorit te menzes.Emrat e ketyre dy studentave edhe sot e asaj dite nuk ja dij ,as qe ua kam pase kerkue nje gje te tille,qe tjua mbaje ne mend.Pse?Sepse mu dukeshin sikurse te ishin njerez te sigurimit te serbise!!!!Por ndoshta keta dy vellezer ja dijne,por nuk jam i informuar me tutje a ja dijne emrat e ketyre dy studentave.Kur hyrem brenda ne koridor,u ulem neper karrika secili.Ku pase pakes njerin e ftoi drejtori ne zyren e tij,dhe mbase disa minutave doli dhe u ule ne karrike ,por duke mos fole gje me mua se ška kishin bisedue!!.Hyri edhe i dyti,edhe ky mbase disa minutave doli dhe mua me thote ; Juve nuk po ju ftone drejtori!!!!,.Ndersaneve na premtoi se do ja permiresojme kushtet e higjienes se gjellerave te ushqimit.Por demonstratat me nuk kishte kush qe ti ndali,edhe te nesermen vazhduan ,por edhe diteve tjera me radhe,gjere ne luften qe ende nuk na ka perfundue nje gje e tille qe ti bashkojm te gjitha trijet tona.Kete amanet ma la ne supe babai im qe vdiq me sy hapur pa ja que amanetin ne vend. .Ku policia dhe sherbimet e tyre vriteshin e plogoseshin ne kan kan hasur pa patur meshire ne shume shqiptar e shqiptare pa dallim moshe e gjini .Beren ška deshten,por me ndihmen e servilave te tyre shqipfolesave.Pas disa diteve ka ardhur nje polic ne dhomen time .Ku kete polic e kisha shok te shkolles fillore emrin e ka Qemajl,ku motra e tij punone ne farmacin ne Therande emrin e ka Fatmire Basha .Ky me ftoi qe te dalim perjshata,duke me thene se kam diška me te thene.Kur dolem perjashta , me qoi ne nje kafiq pertej menzes ne anen tjeter te rruges kur u ulem afer nje tavoline me tha;Haxhi te kam shok te klases,pash zotin qe ik nga Prishtina se na kan dhene urdherin qe ty me te likvidue.Keshtu mbas disa diteve e pash te rruges qe te shkoje ne Suhareke.Dhe me nuk kam qendrue ne Prishtine.Pos kam marr pjese ne šdo demonstrate qe zhvillohej ne Suhareke.Nje gabim e kam bere ,ku ne vend qe ta kerkoje Bajrush Ahmetin,ju pata rroke zotriut Bajrush Xhemajlit duke mendue se ky eshte cimeri qe ma kishte pare qimen ne gjellen time.Ku ketij Bajrush Xhemajlit i kerkoj ndjese hapatas e boterishte.Por me ndihmen e djalit te Gani Kukes dhe Fahri Musliut ,e zbulova se nuk eshte Bajrush Xhemajli,por eshte Bajrush Ahmeti .Duke me dhene adresen Fahri Musliu te Bajrush Ahmetit,ne ate qaste e mora letren nga cima Bajrush Ahmeti duke mu pergjigjur..... Fahriu ,edhe ky e lexonte dhe me shkruajti duke me pergezue per mundin,qe e verteta me triumfoi si rrezja e drites.
Naser Islami
17/12/2013 21:33
Naser Islami
COJE COJE
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:34
Haxhi Kuši
Lexoje
A me ja shtue edhe kete
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:39
Haxhi Kuši
. Pra nese deshironi ta dini se deshmitari im jeton ne Zvicerr tani dhe kemi shkembyer shume letra mes vedi,nese deshironi qe ti lexoni ,mundem qe tju dergoi ,apo ta botoje nje Roman te vocker qe te jete nje histori e gjeneratave qe do na percjellin.Kjo le tju jete leksion dhe bari sherues qe mos te gabojne te tjeret tua vjedhin mundin atyre qe dhane jeten apo shpirtin per popullin e tyre.
Naser Islami
17/12/2013 21:50
Naser Islami
e shperndava Haxhi
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:51
Haxhi Kuši
Po ne zvicerr
Naser Islami
17/12/2013 21:51
Naser Islami
jojo thash e shperndava un por a po e sheh bre tiu a doli a jo
Haxhi Kuši
17/12/2013 21:51
Haxhi Kuši
ku
Naser Islami
17/12/2013 21:52
Naser Islami
dmth te ti nuk ka dal a
qeta shoh edhe njehere
Naser Islami
17/12/2013 23:00
Naser Islami
po o Haxi passka dal ne fb te une ta shohim tash
nese nuk interesohet askush
do ta hapi nje fb ne emer te nje femre dhe do ta qes nje femer sexi edhe nepermes asaje ki me e pa te gjithe kane me e shpernda heheh
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:02
Haxhi Kuši
Nuk do interesohen se ju dalin rrenat,e vetmja eshte ne ndonji shtet me pague ndonji gazete e pastaj vrapojn gazetat e shqipfolesave
Naser Islami
17/12/2013 23:02
Naser Islami
se pis milet jemi na
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:03
Haxhi Kuši
Po e din mire per bese
vetem provije qite nji rrene me koke lidhem tan kan me ti besue
Naser Islami
17/12/2013 23:04
Naser Islami
a bre neser po e hapi nje fb ne emer te nje femredhe po e vendosi ne profil nje foto seksi dhe e sheh qysh e pelqejne edhe e shperndajne ose ndoshta e i thom noj shoq3es ajo le ta qese
hehheheh po de po hehheheh
ah medet per ne
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:05
Haxhi Kuši
qysh te doni
Naser Islami
17/12/2013 23:05
Naser Islami
po po une njiher kam me dhan zor me e publiku sa ma shum kete ta shohim
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:05
Haxhi Kuši
mua ma kan fute mire,me kan qeth rena rena kjo qeveri qe deri dje ishte me serb
keta jan demonat e kesaj toke
Naser Islami
17/12/2013 23:06
Naser Islami
po po e vertete
ama haxhi un jam lodh spo muj ma a beson se spom uj ma me shiku ne monitor
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:07
Haxhi Kuši
Ani e lajm per sonte shoku
Naser Islami
17/12/2013 23:07
Naser Islami
neser do ta vazhdoj ket pune
ama m beso se mu kan lodh syte
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:08
Haxhi Kuši
dhe ma mire e pushojm bile
Naser Islami
17/12/2013 23:08
Naser Islami
a beson dicka lexova e nuk mujta me e kry e e mora nje lupe e me lupe e lexova heheh
po de po
e po ani Haxhi pra nese nuk ki dic me shtu
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:09
Haxhi Kuši
o a nuk ke syza me lexue
Naser Islami
17/12/2013 23:10
Naser Islami
jo jo lexoj pa syaz a po si mu lodhen syte po nga reflektimi i drites monitorit mu kan lodh syt
a pershendetemi a si po thu
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:10
Haxhi Kuši
o vetem se e kam ndryshue edhe pakes a don me ta que,dhe ška ta merr mendja a ja vlen
Naser Islami
17/12/2013 23:11
Naser Islami
ani dergoma ktu e e lo une ktu e neser ta shohim njihe a po reagon dikush ne ket qe e shperndava
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:12
Haxhi Kuši
Vellezer e motra me gjen shqiptari ;Protagonisti kryesor i demonstratave te 11 marsit te vitit 1981,jam une vete Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)i lindur ne Suhareke.Demonstrata e kesaj dite nuk ka qen e organizume nga kerkushi.As nga sistemi serbo Rus,as nga qarqet e shtetit shqiptar,e as nga ilegalistet per brenda ne Kosove e as nga diaspora.Ku te gjitha thash e themete individeve qe thone jo une jo ai i ka organizue keto demonstrata jane genjeshtra qe nuk pijn uje fare. Pos ka qen depresioni qe e kam pasur nga provimi,ku me rrexoi Kurtesh Saliu me inati.I cili i tregoi kembet e gjarperit ne vitin 1989,kur Milloshi me qeverin serbo qetnike e beri te mundur suspendimin e Kushtetutes se Kosoves.Ku Sali Kurteshi pate deklarue haptas nepermjet mjeteve te informimit se me humbjen e kushtetutes se Kosoves,Kosova nuk po humbi asgje.E din shume mire prof dr. Ismet Saliu kur ne salle ja pata ngjite per fyti dhe deshta tja nxjerri shpirtin .Por Ismet Saliu me ndau duke mu lute ne perendi qe ta leshoi se eshte frigacak i madhe.Por edhe kete dite qe me rrexoj nga provimi ja kam ngjite dhe e kam hudhur mbi studenta,ku donte te me lajmronte ne polici.Dhe i pata thene ti po bere e i ftove policin jo vetem ty por krejte familjen kam me ta farue.E dijne studentet dhe ku batakqi a jam ka e flasi te verteten.Dhe tjeter menjeherit me te dalur nga provimi,ju kam drejtue menzes qe te ushqehem.Pasi e kam marur ushqimin dhe jam drejtue ku ta gjeje nje vend ne tavoline.Ne kete qaste mu ka afrue ishe cimeri i viteve 1976/77 zotri Bajrush Ahmeti.Ku mi nguli syte ne pjate e me thote;O cimo, ška te paskan qite ne gjelle me ngrere?ška bre me kan qite ?A je qorrue bre?Kqyre se šfare qime ta paskan qite?Vertete ishte nje qime sa e kalit!Dhe ja nisi me qesh Bajrushi!!Po sa e kam pare ate qime te madhe,kam bertitur sa kam mundur o shok,keta komunista po dojne me na helmue dhe kam shajte ne nane e ne ška nuk kam lene.Dhe pjatat qe i kisha ne duare u kam meshuar per toke dhe kam kapur karrika e tavolina ku ja nisa ti theje me sa kam pasur force.Kam thye edhe xhamat e trepezarise e ška kam gjetur para meje.E di ,qe nuk kemi qen shume student ne ato qaste,por ne anen e poshtme te menzes ka ana e koviketeve ja nisen edhe disa me thye ška kane gjetur .Numri i studenteve veq sa vinte e u shtonte duke thye sende.Ashtu i qete kam shkue ne konviktin nr.kater ku isha duke banue ,ne katin perdheses .Ne oret e mbremjes isha hecur koridorit duke shkue per ta mbushi nje shishe te plastikes me uje .Dhe ne keto qaste i shoh duke ardhur dy vellezer nga Suhareka,bashk me du te tjere ;Ruzhdi Kuši dhe Sami Kuši me drejtohen ka une dhe me thone;Kusho keta dy studenta te kan lajmrue qe ti i ke nisur demonstratat ne menzen e studenteve.Dhe neser ti bashk me keta dy duhet te lajmroheni tek drejtori i menzes se studenteve tek Shefki Stublla.Une ua prita;Po a nuk kishit tjeter pune per bte bere pos te me lajmroni se kush i nisi ato demonstrata?Keta dy vellezer nderhynen duke me thane;Kusho ska problem ,mos ta ndin fare,se ti nuk je fajtor.Tek e fundit ty te ka qellue qimja ne gjellen tende,dhe thuaja te verteten. .Dhe keshtu mbeti qe neser ne ora shtate e mengjezit te lajmrohemi ne zyren e drejtorit te Shefki Stublles.Erdhen keta dy studenta para ores shtete,me ftuan dhe ju drejtuam zyres se drejtorit te menzes.Emrat e ketyre dy studentave edhe sot e asaj dite nuk ja dij ,as qe ua kam pase kerkue nje gje te tille,qe ti mbaje ne mend.Pse?Sepse mu dukeshin sikurse te ishin njerez te sigurimit te serbise!!!!Por ndoshta keta dy vellezer ja dijne emrat,por nuk jam i informuar me tutje a ja dijne emrat e ketyre dy studentave.Kur hyrem brenda ne koridor,u ulem neper karrika secili.Ku pase pakes njerin e ftoj drejtori ne zyren e tij,dhe mbase disa minutave doli dhe u ule ne karrike ,por duke mos fole gje me mua se ška kishin bisedue brenda me drejtorin!!.Hyri edhe i dyti,edhe ky mbase disa minutave doli dhe mua me thote ; Juve nuk po ju ftone drejtori!!!!,.Ndersa neve na premtoj drejtori se do ja permiresojme kushtet e higjienes se gjellerave te ushqimit.Por demonstratat me nuk kishte kush qe ti ndali,edhe te nesermen vazhduan ,por edhe diteve tjera me radhe,gjere ne luften qe ende nuk na ka perfundue nje gje e tille qe ti bashkojm te gjitha trijet tona.Kete amanet ma la mbi supe babai im qe vdiq me sy hapur pa ja que amanetin ne vend. Policia dhe sherbimet e tyre vriteshin e plogoseshin ne kan kan hasur pa patur meshire ne shume shqiptar e shqiptare pa dallim moshe e gjini .Beren ška deshten,por me ndihmen e servilave te tyre shqipfolesave.Pas disa diteve ka ardhur nje polic ne dhomen time .Ku kete polic e kisha shok te shkolles fillore emrin e ka Qemajl, motra e tij punone ne farmaci ne Therande emrin e ka Fatmire Basha .Ky me ftoi qe te dalim perjshata,duke me thene se kam diška me te thene.Kur dolem perjashta , me qoi ne nje kafiq pertej menzes se studenteve,ne anen tjeter te rruges kur u ulem afer nje tavoline me tha;Haxhi te kam shok te klases,pash zotin qe ik nga Prishtina ,se na kan dhene urdherin qe ty me te likvidue.Keshtu mbas disa diteve e pash te rruges qe te shkoje ne Suhareke.Dhe me nuk kam qendrue ne Prishtine.Pos kam marr pjese ne šdo demonstrate qe zhvillohej ne Suhareke.Nje gabim e kam bere ,ku ne vend qe ta kerkoje Bajrush Ahmetin,ju pata rroke zotriut Bajrush Xhemajlit duke mendue se ky eshte cimeri qe ma kishte pare qimen ne gjellen time.Ku ketij Bajrush Xhemajlit i kerkoj ndjese hapatas e boterishte.
Si e gjeta Bajrush Ahmetin?
Por me ndihmen e djalit te Gani Kukes dhe Fahri Musliut ,e zbulova se nuk eshte Bajrush Xhemajli,por eshte Bajrush Ahmeti nga Gjilani .Duke me dhene adresen Fahri Musliu te Bajrush Ahmetit,ne ate qaste e mora letren nga cima Bajrush Ahmeti duke mu pergjigjur..... Fahriu ,edhe ky e lexonte dhe me shkruajti menjeherit,duke me pergezue per mundin tim qe nuk me shkoj huq,dhe e verteta triumfoi si rrezja e drites.
Pra nese deshironi te dini me teper per Bajrush Ahmetin;Ky tani jeton ne Zvicerr .Ku kemi shkembyer shume letra mes vedi.Nese deshironi qe ti lexoni keto letra tona ,mundem qe tju dergoi ,apo ta botojem se bashku nje Roman te vocker qe te jete nje histori e gjeneratave qe do na percjellin ne te vertete te hidhure.Kjo le tju jete leksion dhe bari sherues i tere popullit shqiptar e me gjere,qe mos te gabojne te tjeret,qe tua vjedhin mundin atyre qe dhane jeten apo shpirtin per popullin e tyre.Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)
Naser Islami
17/12/2013 23:16
Naser Islami
ok
naten e mire a
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:17
Haxhi Kuši
A eshte edhe ma mire apo mos thone po lavdrohem a ma se e vertete eshte se ška kam shkrue vetem ška e kam zvoglue rastin
Naser Islami
17/12/2013 23:17
Naser Islami
a e bajna boll se qe besa mu kan sterlodh syte hehhe
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:17
Haxhi Kuši
Naten e mire e mire u degjofshim
Naser Islami
17/12/2013 23:17
Naser Islami
ani ani neser edhe ket e shperndaj
por njiher te presim cka po bahet me ket te paren
po qashtu te mos e teprojme shum po si gradualisht a din
po mireudegjofshim
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:18
Haxhi Kuši
O kam shkrue edhe para 10 viteve por nuk dojne me pranue
Naser Islami
17/12/2013 23:19
Naser Islami
na ju shkrujm shoqerise jo atynve mas anej atynve
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:19
Haxhi Kuši
Futja gjume e neser ndegjohemi se fjala fjales po jemi lodhe
Naser Islami
17/12/2013 23:19
Naser Islami
po naten e mire
Haxhi Kuši
17/12/2013 23:20
Haxhi Kuši
dhe ma te mire e befshit
24 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
24/12/2013 16:10
Haxhi Kuši
O Naser shoku si jeni?
Haxhi Kuši
24/12/2013 18:43
Haxhi Kuši
Naser dosti mbreme isha ne nje radoi te zvicrres,me redaktorin Kadri Ismailin,albaradio
Naser Islami
24/12/2013 19:18
Naser Islami
Tung Haxhi
oo se nuk e kam pa se plot m kishin shkru
se une tu lexu ne tjera sene e ho ta shoh zse kush ka shkru e qe tash i hapa njo 7 persona m kishin shkru
Po paaske qene atje a
e cka u ba
se m doket edhe ti nuk qenke tu epa
po ani me shkruaj si ka rrjedhe ngjarja dhe un do e lxoj
Haxhi Kuši
24/12/2013 19:22
Haxhi Kuši
Kam fole nja nje ore e gjysme,
or per demostrata e lam per tjeter here
a nisa me fole ne mbrojtjen e flamurit ne vititn 1968 pastaj ne vitin 1971 ,diška per Limen e per demostrata vetem qe e kam gjete deshmitarin,por koha sna dhe ma teper mundesi
Po me duket e kan kercnue se nje here me tha ua mbushi gojen me barute pastaj tani me thote kam shume strese
Haxhi Kuši
24/12/2013 19:29
Haxhi Kuši
Naser shoku,a kishe pasur mundesi qe te hune ne fb e deshmitarit tim e ti thuash a keni mundesi bre burr me thirre Kadri Ismailin redaktorin e albaradios e te deshmoni realitetin e ngjarjeve te 11 marsit te vitit 1981?Kadri Ismaili ma dha nr e telefonit qe tja japi Bajrush Ahmetit ,por une ti them qe ta thote deshmin,po me duket diška sikurse me dhune eme detyrue.
Naser Islami
24/12/2013 22:16
Naser Islami
si e pat emrin edhe njehere se po more qysh jo, pse mos me i thene
vetem me shkruaj edhe njehere emrin e deshmitarit qe ta di cillit ti drejtohem
se mos po e gaboj helbete,
ma shkruaj emrin e deshmitarit edhe njeher e qe te jeme me i siigurt4e
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:15
Haxhi Kuši
Naser me falish se isha poshte me domusafir,qe tani sa i percolla
Deshmitari eshte Bajrush Ahmeti,
Naser Islami
25/12/2013 00:16
Naser Islami
aha po mire
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:16
Haxhi Kuši
https://www.facebook.com/bajrush.ahmeti.9?fref=ts
Naser Islami
25/12/2013 00:16
Naser Islami
se thash a din te mos e ngaterroj helbete te mos bojm noj ga bim
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:16
Haxhi Kuši
Ta qova edhe fb e tij
Naser Islami
25/12/2013 00:17
Naser Islami
;po mire tash un do i shkruaj ]
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:18
Haxhi Kuši
Nuk te koka i lidhur por qoja nese nuk e pranon i shkruan edhe nje here kur qilet
Naser Islami
25/12/2013 00:18
Naser Islami
tash po shkoj ne shpi se jame ne nje laptop ne nje kafeteri heheh e pre atje i shkruaj
po mor po
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:18
Haxhi Kuši
qe edhe numrin e telefonit te Kadri Ismailit
ani si te doni
0765882104
Naser Islami
25/12/2013 00:19
Naser Islami
ama ti ne zvicer a bash ne radoi ke fol apo vetem ke bisedu kshtu privat me atte redaktorin
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:20
Haxhi Kuši
direkt ka qen emisioni e,bile e ka ritransmetue disa here edhe sot
albaradio
Naser Islami
25/12/2013 00:20
Naser Islami
po mire de
a muj un ne you tube me e e ndegju ate emison a thu a jo
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:22
Haxhi Kuši
se kam prite mbrenda 20 minutave me tha ja fillojna gjere sa e pergadita sky koha u afrue,qashtu dhe me duket se mire ka perfundue
epse u deshta qe edhe historin qe kam kontribue para dhjeta viteve me tregue
Naser Islami
25/12/2013 00:22
Naser Islami
po mire de shum qe vec ja ka fillu te del e verteta ne shesh
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:22
Haxhi Kuši
me lidhe me 1981 dhe mbas saj
edhe Valoni me ka ftue me shkue ne kosove,por nuk mundem se nuk e kam shtetesin e munden ška mos me pergadite
Naser Islami
25/12/2013 00:24
Naser Islami
po mire qenka
po a thua a uk mun disi nepermes internetit te beni nje emision te valoni a \
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:24
Haxhi Kuši
o kjo ka qen shume mire per fillim me ja qel syte e vesht popullit
tregova qe mundesh edhe permjet internetit siq e ke pergaditur me Milaim Zeken e Bllacen,spe hane,dreq eshte ky
Naser Islami
25/12/2013 00:25
Naser Islami
po a
aaa shum keq ee po
po nejse nejse edhe me evropen e lire duhesh me tentu
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:26
Haxhi Kuši
ky me Valoni me Zeken jane te lidhur me Naim Miftarin e Blacen e kan me sherr tane
A me mujte me kete ishte ba edhe me spektakulare
skam lidhje me keta te europes se lire
Naser Islami
25/12/2013 00:28

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:38

Naser Islami
po ketyre duhesh me iu lajmeru ti me e gjet adreswen nepermes interenetit disi
se atynve bile iu interesojne keso gjana \
edhe une po shkoj ne shtepi tash
se mbeta ktu hehhe
edhe shum tym me ngulfaten heheheh
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:29
Haxhi Kuši
Me lajmrue tjeter kush e me ju tregue se njeriu i vertete i ngjarjeve te 1981 eshte njeriu qe kerkush nuk ja permend emrin per interesa te ketyre elite
Naser Islami
25/12/2013 00:29
Naser Islami
ani ani se edhe une do te tentoj
po tash po shkoj ne shtepi e atje e hapi prap fb
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:30
Haxhi Kuši
ani mos hup kohe ketu shko ne shtepi e hape
Naser Islami
25/12/2013 00:30
Naser Islami
po tung
Haxhi Kuši
25/12/2013 00:31
Haxhi Kuši
tung
Naser Islami
25/12/2013 01:26
Naser Islami
un atije Bajrushit ia dergova nje mesazh
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:27
Haxhi Kuši
Shume mire
Naser Islami
25/12/2013 01:27
Naser Islami
i thash qe nese nuk keni noj pengese a munde ta publikoni ate ngjarjeen e thuerjes se pjatave ne menzen e studenteve me 11 mars 81
bile pak ma gjersisht i kam shkru po ta shohim tash si do te vepron
un i thash nuk po na intereson kush e ka ba ate
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:28
Haxhi Kuši
a ja dergove nr e telefonit
Naser Islami
25/12/2013 01:28
Naser Islami
por ajo eshte nje rendesi historike e vecante
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:28
Haxhi Kuši
aha
Naser Islami
25/12/2013 01:28
Naser Islami
aha nr e atij redasaktorit a
po shkruma edhe njeher
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:29
Haxhi Kuši
0765882104
ne zurich kjo radio eshte por edhe Bajrushi jeton ketu
uk e ka larg fare
nuk e ka large
Naser Islami
25/12/2013 01:32
Naser Islami
po ia dergova edhe numrin
a ishte ai Kadri Ismajli
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:33
Haxhi Kuši
po ai eshte
Naser Islami
25/12/2013 01:33
Naser Islami
e po mrie se un shtu i thash
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:33
Haxhi Kuši
mu kan ky Bajrushi si deshmitar me iu lajmrue ish ba shume mire
Naser Islami
25/12/2013 01:35
Naser Islami
E po te shohim tash cka do te thoje. e nese nuk bohet deshmitare une do t ia qes publikisht neper fb qe ja ky eshte deshmitare i ngjarjes dhe nuk po e deshmon
se ai bie poshte nese nuk deshmon per kesi ngjarej
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:35
Haxhi Kuši
o i ke faktet ne foton time qe i kam fotokopjue
Naser Islami
25/12/2013 01:36
Naser Islami
Haxhi mue me duhet te fle sepse kam per tu zgju heret e kam me shku diku per nje pune
popo i kam
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:36
Haxhi Kuši
ani naten e mire shoku im e ju pershendesi shume
Naser Islami
25/12/2013 01:36
Naser Islami
edhe un ju pershendes kaloni mire
se m beso se kam me u zgju heret sekishim nejt edhe nje kohe heheh
hajt se ka me u ba mire
ka me dal kjo publikisht
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:38
Haxhi Kuši
e te lumte goja siq thone pleqet ka ana jone,ishalla me te mira ta ketheje.
Naser Islami
25/12/2013 01:38
Naser Islami
shum shpejt
une nuk jam duje te bere ty mire
un vetem po tentoj te kontriboj sa kam mundesi per te publiku nje ngjarje te me se te rendesishme
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:39
Haxhi Kuši
Shume me keni ndihmue,nuk di si do u ketheje,por gjere sote i vetmi jeni ju.
Naser Islami
25/12/2013 01:39
Naser Islami
Joo Haxhi, Por sa me keni tregu une shum vetave u kam rrefy per ju kshtu neper muhabete
dhe nuk reagonin por vetem dis habiteshin
e bile edhe kshtu per publikim ne fb e tj. kemi me dhene zor za te mundemi
po kjo eshte me obligim per neve se per ty
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:41
Haxhi Kuši
Eshte nje deshmitar ne france prof eshte e dine se ne vitin 1989 ška i kam ba Hysen Kajdomqes ne salle,me tha do ta lajmroi kete radio,por eshte tuci madh e kam edhe mik por ska kurgja nga ky miku,a ka njoftesi te madhe ne kosove.
Naser Islami
25/12/2013 01:41
Naser Islami
se ti obligimin e ke kry kur ke bere ate. ndersa obligimi yne eshte qe te mos e shperfillim nje gje te tille
aha jo more po edhe atije do ti japim shtytje qe te mos frigohet se nuk ka cka i bon kush
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:43
Haxhi Kuši
Shume faleminderit vella,ta kishe ndegjue se ška kam fole e kishe pa edhe ma shume se keto ngjarje kam ba,por as nje kush nuk ma permend
Naser Islami
25/12/2013 01:44
Naser Islami
Shum mangesi e madhe kjo te mos permenden ngjarjet shum te rendesishme kjo mangesi qe shtrejt paguhet , por do rregullohet kjo mos ki merakun
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:45
Haxhi Kuši
Keshtu edhe Kadri Islami si ju ne fund me tha,ishalla del ne drite veprimtari ime qe tane jeten ma shume ja kam kushtue popullit shqiptar.
Naser Islami
25/12/2013 01:46
Naser Islami
E tash Haxhi a bon une me ia fut pak gjum se na jesmi deri n mengjes heheh
po mire dmth ai Ismajli qenka burre i mire a
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:46
Haxhi Kuši
Ani fleje se neser kysmet folim,šdo te mire e gjum te ambel
shume me ka ndihmue gjate pyetjeve,sepse sikurse ju me me thene ja fillojna tani
bane mend nje ore e 10 minuta pa u ndale,vete ku mundemi me ndegjue mos harro
Naser Islami
25/12/2013 01:49
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:49
Haxhi Kuši
qenka ne fb
Naser Islami
25/12/2013 01:50
Naser Islami
kush
qenka ne fb
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:50
Haxhi Kuši
albaradio
Kadri Islami
Naser Islami
25/12/2013 01:50
Naser Islami
un nuik po e shoh bre po edhe un e kam mik ne fb
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:51
Haxhi Kuši
e ka si te mshefte por po e di se aty eshte
Naser Islami
25/12/2013 01:51
Naser Islami
e po nejse se me heret e kam pa qe eshte por tash e paska te msheht
nejse neser edhe un do ia them ca fjale miradie per ate qe te ka intervestu ty
edhe nese nuk ke dic per t eshtu HAxhi abon un te flej heheh
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:52
Haxhi Kuši
bash mire kishe ba,pse jo
Naser Islami
25/12/2013 01:53
Naser Islami
po po gjithesesi e di un si i them
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:53
Haxhi Kuši
naten e mire e mos shkruaj ma hiq
Naser Islami
25/12/2013 01:53
Naser Islami
se meriton nje gje te tille
ok flm per mirekupti,m
naten e mire e gjum te embel
Haxhi Kuši
25/12/2013 01:54
Haxhi Kuši
a falemenderimi eshte edhe per ju
aten e mire
naten e mire
Naser Islami
25/12/2013 01:54
Naser Islami
naen e mire
27 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:01
Haxhi Kuši
Si jeni zotri Naseri ?Pershendetje.
Naser Islami
27/12/2013 00:02
Naser Islami
Ooo . pershendetje zotri Haxhi.
si jeni me familje e me te gjithe a jeni mire
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:03
Haxhi Kuši
Mire jami ju flm shume,ju si jeni dhe a jeni te gjithe shendosh e mire
Naser Islami
27/12/2013 00:07
Naser Islami
po mire jemi ka dashta Zoti
ku gjendesh per momentin a je ne france apo mos je ne zvicerr
se dek ate nate the qe ke qene ne zvicerr de
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:08
Haxhi Kuši
Jo ne france,pse a ke ndegjue diška te reje?
Naser Islami
27/12/2013 00:08
Naser Islami
Jo jo por ti me ssa kuptovaate nate a ke qene ne ate radion albaradio a po ne zvicerr
e thash ndoshta akomaje atje
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:10
Haxhi Kuši
Jo nuk kan qen ne zvicerr,por permes internetit skay kemi fole.
misioni ka qen drejtepersedrejti
Naser Islami
27/12/2013 00:10
Naser Islami
aaa ahaaaa ooo po mire de
heheh o une krejt kam mendu se ke qene aty pper aty ne albaradio
po nejse njejt eshte .
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:11
Haxhi Kuši
jo jo ne zvicerr se te kisha tregue
po
Naser Islami
27/12/2013 00:11
Naser Islami
jo mor jo,
nuk eshte patjeter me me tregu heheh
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:12
Haxhi Kuši
Nuk mbaje msheftesi nga ai qe me perkrah
Naser Islami
27/12/2013 00:13
Naser Islami
por unduke mendu se ke qene atje e te pyeta demek a je kthy ne france apo je akoma ne zvicer , duke mendu se ke qe ne atje por paska qene ndryshe.
jo nuk duhet te me besosh, edhe pse te perkrahi un
sepse njerezit cdohere kur kanera ne kurthe, kane ra bash nga ata perkrahesit etije.
sepse ti mua me beson dhe un munde te te pres ne bese,
ndersa atije qe nuk i beson ai nuk i din shehtesit tua, dhe ska se site hedh ne kurth. heheh
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:15
Haxhi Kuši
Me se e vertete eshte por kur hapesh me letra dyere hapura edhe dine tju kundervihesh šdo kujt nuk merzitem dhe aq forte
Kur nuk e tradhetone shokun,nese ai te tradhetone i mane mend me kane ke fole ato fjale dhe e dine se cili ka qen dhe pergaditesh me la veten.
Naser Islami
27/12/2013 00:17
Naser Islami
me mire te mos besohemi aqe shume, por veprat te tregojne besnikerineheheh .
popo ashtu eshte por
e kam nje daje ai vazhdimisht thoshte ,
All-llah ruajem prej dashamirit.
dhe un nje dit i thahs
na korite krejt
po qysh po thu me te ruajt prej dashamirit ,i thash duhesh me thene Alllllah ruajem prej hasmit.
Jooo ,tha. prej hasmit ruhna vet.. hehhe.
po dashamiri te ben kurth yu i besu .
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:20
Haxhi Kuši
Mire e ka pase de
e luni topi
se lune topi
Naser Islami
27/12/2013 00:22
Naser Islami
ee po qashtu Haxhi
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:22
Haxhi Kuši
Jul Qezarin kur e therren
fer atentaorit ishte edhe Bruti qe e kishte biresue Qezari dhe pa i dal shpirti kur e pa Brutin i tha;A edhe ti biri im ?
afer atentatorit
Naser Islami
27/12/2013 00:23
Naser Islami
heheh
po de po
me teperkshtu ka ndodh ngjarejt
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:25
Haxhi Kuši
Ruaju nga i yti,apo nga ai qe i ke ndihmue,sepse e nxisin korbat e zinje qe te vrasin.
a mos i bane pyetje Bajrush Ahmetit qe ta ftone Kadriun ne radio
Naser Islami
27/12/2013 00:28
Naser Islami
po jo bre Haxhi un i thash qe ta deshmoje ate nepermes albaradio dhe edhe ja dhash edhe nr e tel.
por akoma nuk ka reagu asgja,
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:29
Haxhi Kuši
aha,mesiguri i ka hi friga po mendoje se di
Naser Islami
27/12/2013 00:31
Naser Islami
por duhet pas durim se kadal dal ne do ti paraqitemi perseri nuk do eleme rehat dhe mendoj nuk ka kah ja mban patjeter te deshmoje, sepse ti i i ke ato komunikimet qe i bere atehere kur e pohoi ate ngjarjen e 11 marsit 81. dhe ne me nefunde to ta hedhim ate neper fb dhe do e mer vesh populli.
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:33
Haxhi Kuši
Faliminderit shok,por ishalla zoti done e shtine ne rrugen e tij dhe ta thote edhe me gojen e vete qe kishte me qen edhe ma se miri.
Kadriut iu luta qe ta ftone ne biseda ,apo te shkone te ky,por me tha se nuk ka mjete financiare.
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:39
Haxhi Kuši
ajrush jeton ne zyrich edhe Kadriu jetone ketu,por se di i dash edhe kushte qe te kerkone pare sa e ka pazarin,me tha mbas vitit te ri se eshte i nxenur me do perkthime.ška po di bre burr,une nuk dijta kurr me ba dallavere me kerkanin pos kam kontribue vetem per qeshtjen e shqiptareve e burrat nuk po kane kohe dhe mjete.se di
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:39
Haxhi Kuši
Hajrushi
Jo Hajrushi se gabova ,por Bajrush Ahmeti
šenka ne fb Bajrushi
Naser Islami
27/12/2013 00:42
Naser Islami
e se tash un i them edhe njehere
Haxhi Kuši
27/12/2013 00:42
Haxhi Kuši
Provoje
Naser Islami
27/12/2013 00:44
Naser Islami
po do e provoj
Naser Islami
27/12/2013 01:25
Naser Islami
Eh ja kam shkru nje referat
vec nese shum eshte i kercnuar nga dikush,ose ne qofte se asht ndonje pis i madh se nuk e len pa e deshmu heheh,.
un i thash shperndaje neper fb bile dhe ne do e vazhdojme shperndarjen tuaj si deshmi te nje ngjarje me rendesi te vecante kombetare.
Haxhi Kuši
27/12/2013 01:27
Haxhi Kuši
Te lumte shoku im,nuk po kam edhe komente nga keto te mirat e juaja.
Naser Islami
27/12/2013 01:33
Naser Islami
o shoku. un vetem mundohem te hedh vetem nje pie uje ne oqeanin atlantik, kete e kemi obligim te mundohemi per nje te vertete, e sa do te arrijme per ta jetesuar do te trgon koha. ne mundin skajshmerisht do t ia japim ne llojlloj forme dri sa te arrijme qellimi nuk do te ndalemi
Haxhi Kuši
27/12/2013 01:34
Haxhi Kuši
Shume jua dije per ndere kete veprim qe nuk e kam mendue .Zoti ju bekofte per mote e jete.
Ju me jepni shpresen e jetes,dhe te veproje edhe ma shume per qeshtjen shqiptare.
Naser Islami
27/12/2013 01:36
Naser Islami
flm amin ashtuqofte, edhe per ju dhe per te gjithe ata qe e kane pa hile.
Haxhi Kuši
27/12/2013 01:37
Haxhi Kuši
Amin
27 dÚcembre 2013
Naser Islami
27/12/2013 22:54
Naser Islami
O Haxhi. PO ky i Albaradios ishte i vaksinces heheh ketu afer meje komshi me fshatra hehe
Un ia shpreha nje mirenjohje qe te ka intervistu ty, edhe kur ia filloi nga je un i tregova dhe kur me tha po un jame i vaksinces hheehe
e pastaj i ndrruam nja disa fjale.
hahahahah
bravos
shum me pelqeve
o se gabova ktu se jam tu shkru me ate kadriun .
28 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
28/12/2013 18:17
Haxhi Kuši
Naser te me falish se interneti qe nji dite nuk me ka ba,dhe nuk ishte pune mu kyq.
29 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
29/12/2013 01:05
Haxhi Kuši
O Naser a je zgjut apo mos je i lodhur
Naser Islami
29/12/2013 02:40
Naser Islami
OH more Haxhi
po nuk t pasma pa se ekam pershkru nje vjershe te gjate, e shperndava ne fb. Nuk kam qene i lodhur me hert , por tsh jame molise i teri hehe.
qe tash kur e largova ate faqen tjeter bi kete e pashe se mke shkru.
Por siqofte une te pershendes,
29 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:22
Haxhi Kuši
Mire mbrema Naser si jeni ju dhe mbare famoljen
amiljen
familjen
spo dalin germat
Ma Kadriun ška folet a tu pergjegje ?
Dhe ate poezi ku e ke qite.
Naser Islami
29/12/2013 19:34
Naser Islami
tung tung mire mire jemi ka dashte Zoti
po ju si jeni me familje e me te gjithe
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:34
Haxhi Kuši
Po njeherit mire jemi te gjithe
Naser Islami
29/12/2013 19:35
Naser Islami
o nje kenge te kenduar nga rapsodt ebotuar ne librin e kengeve historike te institutit albanologjik te prishtines
gezohem qe jeni mire
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:35
Haxhi Kuši
po e lexova
Naser Islami
29/12/2013 19:36
Naser Islami
qe eedhe njeher po e shperndaje dhe e sheh ]
aa a e lexove q
e po mire de
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:36
Haxhi Kuši
Kral Nikollen
Naser Islami
29/12/2013 19:36
Naser Islami
popo
po de kur ka shku n kosove me i osrtodoksu dhe serbizushiptaret
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:37
Haxhi Kuši
po e lexova mire
Naser Islami
29/12/2013 19:38
Naser Islami
mire
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:38
Haxhi Kuši
e mire nuk ka te keqe
Naser Islami
29/12/2013 19:38
Naser Islami
jo jo po ajo eshte gjate nje shekulli e kenduarnga populli
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:39
Haxhi Kuši
Rapsod popullor
Naser Islami
29/12/2013 19:39
Naser Islami
dhe kenget qe i ka thur r populli e vetmja histori e pa shtrrembruar
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:40
Haxhi Kuši
popuj ska te keqinje,por udheheqesa po tradhetar qe me shekuj na morren ne qafe
Naser Islami
29/12/2013 19:40
Naser Islami
po de
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:41
Haxhi Kuši
Bajrush a mos tu ka pergjegje
Naser Islami
29/12/2013 19:42
Naser Islami
jo bre!
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:43
Haxhi Kuši
eh ai eshte pakes i rezervum,dhe ndoshta mos e kan kercnue,nuk frigohet,por se kam pa qe 33 vite kushedi a eshte ende ai me ato veprime
os kishte me qen ma e se mires qe ta thirr Kadriu ne bisede Bajrushin,mos po i vjene si me urdherue Bajrushin
po di per bese.
nuk po di per bese
Naser Islami
29/12/2013 19:46
Naser Islami
teshohim do t bisedojme me kadriun shum djal i mire ishte
edheshum njeri i afte kadriu
edhe nuk ka frige
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:46
Haxhi Kuši
e pash vertete ishte i afte
te nesermen Kadriu me tha kam pase shume shtrese gjate intervistes
Naser Islami
29/12/2013 19:47
Naser Islami
nese don hyn ne eyou tube vala maja shou kadri ismajli
dhe aty e sheh me mire
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:48
Haxhi Kuši
e cilen si emertohet titulli
a e ka qite intervisten time ne kou tybe ?a e vete ?
ne jou tybe
Naser Islami
29/12/2013 19:50
Naser Islami
jo jo Kadriu kur ka qene me heret ne vala mala shou
poqe ma perkujtove nese e ka akoma intervisten me ty do ti them qite ne tou tube
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:51
Haxhi Kuši
po de
ška te tregoje Kadriu per intervisten a ishte i knaqun apo jo ?
Naser Islami
29/12/2013 19:55
Naser Islami
me te thene te drejten une nuk e kam lane fort ,me fol ai sepse
sepse ai vazhdimisht i ngarkuar
edhe ishte i zene
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:56
Haxhi Kuši
po keshtue edhe mua me pate thene
Naser Islami
29/12/2013 19:56
Naser Islami
po un gjithenje tu e falemderiuu per ty a din qethash le ti jap ee zor ma teper per ty adin
e e lame qe do kontaaktojme edhe herave tjera
por kur i shpreha mirenjonjen qe kishte bere nje xhest te mire
ai me tha un nuk e kam problem per kete
se un i thash je tregu guximtar
se gjithkush nuk po e ben ket e
pak do te jem i zene njeher nuk do t muj me shkru se mu lajmeru nje person ta shoh cka po m thot dicka per nje pune tjeter
Haxhi Kuši
29/12/2013 19:59
Haxhi Kuši
ška te tha ?a mos e kish kritikue dikush
ani masandaj flasim
Naser Islami
29/12/2013 20:00
Naser Islami
jo jo askush nuk e ka kritiku
nuk po ja nike atij more [po ai nuk ishte cka do njeri
ai ishte kameraman me profesion
ne nje tjeter radio a tv a se di ishte redaktor
Haxhi Kuši
29/12/2013 20:01
Haxhi Kuši
Ish guximtar
Naser Islami
29/12/2013 20:01
Naser Islami
edhe ket te veten alba radio ma te veten
popo
tash do bisedoj pak me ate tjetrin cka te thash
se po habitem kur po shkruj me du e me shumheheh
Haxhi Kuši
29/12/2013 20:01
Haxhi Kuši
ani ska problem
Naser Islami
29/12/2013 20:02
Naser Islami
flm qe me kuptove,
Haxhi Kuši
29/12/2013 20:02
Haxhi Kuši
njerez jemi
Naser Islami
29/12/2013 20:02
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
29/12/2013 20:11
Haxhi Kuši
Fati qe e gjeta deshmitarin e demonstratave Naser shoku,se Kadriut vend kund nuk i kishin lane.Kur ta perfundon me keta shok me shkruan.Kadriu kishte me qen burr nese e thirre Bajrushin ne fb ose ne telefone se ai eshte me grada i nalte Bajrushi ne zvicerr dhe ky lehet nuk fole me šdo kanin.E nofi shume mire sepse gati dy vjet ne nje dhome kemi fjete bashk.
Naser Islami
29/12/2013 20:52
Naser Islami
Pse cka punon ky Bajrushi
Haxhi Kuši
29/12/2013 20:52
Haxhi Kuši
Ne nje foto nese e ke shikue si epror me duket
i marinar a dreqi e dine
Naser Islami
29/12/2013 20:52
Naser Islami
ama cfare eprori
aa aha
Haxhi Kuši
29/12/2013 20:53
Haxhi Kuši
nuk e kam pyete fare se ška punone
Naser Islami
29/12/2013 20:54
Naser Islami
po jo more mue mu duk si ndonje rojtar apo naj sigurim i nj bnake a qashtu dicka mu duk nuk e di
nuk kam njohuri per ate uniforme
Haxhi Kuši
29/12/2013 20:54
Haxhi Kuši
me ka thene dikush se punone ne nje firme ta gjeje prite pakes
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:03
Haxhi Kuši
Bashkim Isufi
DÚbut de la conversation
1 octobre 07:22
do ta verifikoj ne komun se nga esht ky person
dhe ateher do te shikoj te takohemme te dhe tia marr nr e tel
klm me falni per mospergjigjen ne shkrimin e meparshem
1 octobre 12:28
Ju falemderit zotri apo shok Bashkimi per ndihmesen qe ma ofruat.Mu ka lajmrue vete,.NUk e kam par tjeter shkrim kerkoj ndjese.
Ju uroj suksese ne fitore.
1 octobre 20:23
I nderuar z. Haxhi Kuši, e kam gjetur se ku gjendet z. Bajrush Ahmeti, sipas te dhenave te tij ne fejsbuk ai tani gjendet me venqendrim ne shtetin Zvicrran ku dhe eshte duke punuar ne kompanin ALSTROM. Me posht po ua dergoj linkun e fejsbukut per te ber shok ne fejsbuk. https://m.facebook.com/bajrush.ahmeti.9?__user=100000400688951 .Besoj se kjo do t'ju mundesoj komunikimin tuaj me te. Faliminderit dhum per urimin e ju deshiroj shum suksese dhe ju ne jete.
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:13
Haxhi Kuši
Bajrush Ahmeti
7 abonnÚs
Travaille Ó Alstom Power
A ÚtudiÚ Ó Univerziteti i Prishtines, Fakulteti ekonomik
Habite Ó PrishtinŰ
Naser Islami
29/12/2013 21:24
Naser Islami
po cka asht kjo informate
spo ekuptoj
po nejse nejse
s prish pune
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:24
Haxhi Kuši
Ma ka que njani nga gjilani
Kur e kerkojsha Bajrushin
Naser Islami
29/12/2013 21:25
Naser Islami
ahaaa aaa popo tsah e kuptova
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:25
Haxhi Kuši
po,pse mos me tu lajmrue
Naser Islami
29/12/2013 21:25
Naser Islami
po ku mee dit hehe
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:26
Haxhi Kuši
te tregova se shume persona e kan detyrue qe te me pergjigjet
Naser Islami
29/12/2013 21:27
Naser Islami
Hajdekshtu ti thuaj Alba radios thuj a mun me e postu ne you tube ate intervisten
nes ebohet kjo inntervista me dal ne you tube krejt sqarohet
ma e mirra rruge kjo eshte
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:27
Haxhi Kuši
i kam thene
Naser Islami
29/12/2013 21:27
Naser Islami
cka tha
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:28
Haxhi Kuši
po me tha,dhe hala jo
Naser Islami
29/12/2013 21:28
Naser Islami
eee po neseka thene po mir pra qetash edhe uneo ia shkruj edhe njeher un po i them
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:28
Haxhi Kuši
Menjeherit me tha do e qesim
thuaj,pse jo
Naser Islami
29/12/2013 21:29
Naser Islami
nuk qenka ne linje
hajt se i them un
po kadal ta shohim njiher s enashta e ka qit bre se aifort ne google i qet m duket
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:30
Haxhi Kuši
nuk e di a e ka qite ne gogel
Naser Islami
29/12/2013 21:31
Naser Islami
jo
ta shoh ne you
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:32
Haxhi Kuši
dhe une e kqyri por ska me duket provije edhe ti
Naser Islami
29/12/2013 21:32

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:40

Naser Islami
jo jo nuk ka
hajt se i them une
bile po ia dergoj nje mesazh
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:33
Haxhi Kuši
ani nese mundesh
Naser Islami
29/12/2013 21:36
Naser Islami
popo qe sa ja dergova nje mesazh edhe i thash ne s ki mundesi poastroje ne you tube
tash kur ta lexoje do te shohim ma merr mendja se do e postoje
he qe do me m shkru
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:37
Haxhi Kuši
ja ka nis me te shkrue perqendroju me te
Naser Islami
29/12/2013 21:38
Naser Islami
jo me tha O naser kur ta ndoj aty ta dergoj
e un i thash a nuk mun ma shpejt me e ndu a
tash ta shohim se cka dio beje
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:39
Haxhi Kuši
prite se ška po te thote
Naser Islami
29/12/2013 21:41
Naser Islami
o po thot kam aqe shum pune po thot qe nuk po kam kohe as buk me ngrene me nje prjekt dicka qenka duke u marre
se une i kerkova qe sa me shpejt a din eper ate ai metha kam shum pune
po ma merr mendja se nuk e vonon aq shum
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:41
Haxhi Kuši
me do prekthime eshte i nxanur
Naser Islami
29/12/2013 21:42
Naser Islami
ee po qashtu dicka
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:43
Haxhi Kuši
shtu me pate thene para tri diteve
Naser Islami
29/12/2013 21:43
Naser Islami
i thas nese mun me me tregu perafersisht kure do e postosh
por akoma nuk kam pergjigje
se un njeher vetem u pershendeta me te
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:45
Haxhi Kuši
Naser edhe une e kam te inqizuar me kameren time,nese e qete ma mire eshte qe ai ta bane,por ma me randesi eshte qe Bajrushin Kadriu me thire ne telefon,dhe me inqizue meniherit qe nga biseda e pare te paraqitjes se tij
Naser Islami
29/12/2013 21:45
Naser Islami
a mun me a dergu vetem mue ti ate qe e ke incizu
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:47
Haxhi Kuši
uhet me ba edhe nje here inqizimin me kamert e telefonit se kasetee kameres nuk po mundem me gjete qe direkt me qite ne jou tybe,por e pergadisi dhe e qesi ,por e kam prite Kadriun.Per kete nuk jam ngute
Naser Islami
29/12/2013 21:49
Naser Islami
pyete kadriun thuaj me lejen tende a ben une ta postoj ne you tube
thuj se duhet prej teje me marre leje sepse ne radio tene jame intervistue
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:49
Haxhi Kuši
PO me ka pyet a bane me qite eshte edhe inqizimi?Ja kam dhene para opinjonit kete te drejte
Naser Islami
29/12/2013 21:50
Naser Islami
more ti thuj atije a ta qesune thuj
se ai ndoshta po e vonon
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:50
Haxhi Kuši
kam thene para tri diteve
se nuk e qet
me tha se jam i nxenur me do perkthime,me tha mbas vitit te ri
Naser Islami
29/12/2013 21:51
Naser Islami
jo jo qite pra a mun sonte me e qit ne you tube
qite sam shpejt
Haxhi Kuši
29/12/2013 21:52
Haxhi Kuši
Vete nuk di,duhet mi thene djalit sepse duhet ma pare ne kameren e telefonit nje ore e disa minuta ka edhe aq ore gjere sa ta qesim ne jou tybe
tri ore ma se paku a Kadriu vetem e instalon dhe drejtepersederjti e bene.
Me pate thene,aty per aty qe a mundem me dhene interviste,sepse po te me kishte thene nje dite perpara e kisha pergaditur ndryshe une siq duhet
por sidoqofte do ta beje kete dhe ta dergoje ty dhe nese e ke kameren e inqizoni dhe me thuani e pastaj e shly,sepse ma interesant eshte udheheqesi me ba kete,disi pa e logjikshme po me duket
Naser Islami
29/12/2013 22:08
Naser Islami
nejse po qashtu ma mire eshte kadriu me e postu
Haxhi Kuši
29/12/2013 22:08
Haxhi Kuši
edhe une mendoj ashtu
30 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
30/12/2013 15:03
Haxhi Kuši
a e lexove ne nje foto se ška shkruan Bajrushi;O ju njerez a e dini se ku gjindem ?Ky a i rezrevum dhe nuk i hyne kujte pa e lute.
3 janvier
Haxhi Kuši
03/01/2014 01:29
Haxhi Kuši
Naser a je mire o dost,si kaluat vitin e ri?
3 janvier
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:17
Haxhi Kuši
Naser ndoshta nuk je ne fb
Naser Islami
03/01/2014 15:18
Naser Islami
Po po jam
si je Haxhi
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:18
Haxhi Kuši
E po qe disa here ju kam shkrue e kam mendue se nuk je
Mire flm jemi ju si jeni ?
Naser Islami
03/01/2014 15:19
Naser Islami
po nuk e psn apa se plot po e shoh qe m paskan shkru
heheh
ama vec kanjiher kam hy ehe kam dal
se ashtu kam qene i zanun kohepeasekohe
po mire e dhe ne jemi ka dashte Zoti
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:20
Haxhi Kuši
Gezohem qe jeni mire
A tu lajmrue Bajrushi se edhe me mua nuk po shkruan
Naser Islami
03/01/2014 15:22
Naser Islami
jo more nuk po lajmerohet heheh
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:22
Haxhi Kuši
e pase mujt ky fare Kadriu sa ma pare me thirre ne bisede dhe si ta thirre me inqizue se ndoshta e kercnojne
Naser Islami
03/01/2014 15:23
Naser Islami
E po s po di bre Haxhi, ky me tha njehere jame teper i zene
tash edhe pak poduhet me prit
a din mos ti hym shum ne hunde e
ose po pse ti edhe nji here nuk po i thu
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:24
Haxhi Kuši
Mi thene Kadriut se edhe ju do te hyni ne historin e shqiptareve per zbulimin e se vertetes
Naser Islami
03/01/2014 15:25
Naser Islami
Po normal qashtu eshte
ama un po menoj ti me i pas thene edhe njiher
e mos po e kryen punen
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:26
Haxhi Kuši
Kadriut se Bajrushin e njoh shime,nuk fole shume
E njoh Bajrushi mire
Bajrushin
Sa eshte i fresket rasti
Naser Islami
03/01/2014 15:29
Naser Islami
po qashtu esht
por qyhs po thu ti a un pomenoj hajde tithuj edhe njiher e masandej edhe une po i thom
se ai njeher mdoket t kish pas thene se nukka pare a qysh t ksihte pas thonene
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:31
Haxhi Kuši
po qashtu me ka thene Kadriu,ama si kushtone bere shok shume me thirre se ne zyrich te dyte jetojne edhe Kadriu edhe Bajrushi.
Naser Islami
03/01/2014 15:32
Naser Islami
e po Haxhi edhe njeher thuaj ti e ta shohim cfare pergjigje po te jep. dhe pastaj e vendosim cka me tutje
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:33
Haxhi Kuši
Une sado qe i pari te flasi,nuk qone peshe,sa e deshmitarit
Naser Islami
03/01/2014 15:33
Naser Islami
po po qashtu deshmitaret jan me rendesi
por thuj ti edhe njiher Kadriut Haxhi
dhe qydh pot hot ta shohim
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:34
Haxhi Kuši
Po medoemos do ta lusi
Naser Islami
03/01/2014 15:34
Naser Islami
mos e lut shum
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:35
Haxhi Kuši
jo jo
Naser Islami
03/01/2014 15:35
Naser Islami
vetem thuaj edhe njeher e t a shohim se ndoshta thot hajt se po e thirr
me rendesi cka po thot se ndoshta htot popo e kry a din
e nese nuk e kryen ather te shiqojmeme noj foreme tjeter
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:37
Haxhi Kuši
Por duhet sa ma pare sa nuk e kane kercnue,apo edhe e kane kercnue Bajrushin
a qka i shkruajta Kadriut
Ja ška i shkruva Kadriut
Z.Kadriumu pershendetje.Ju lutemi a keni mundesi qe ta thirrni deshmitarin tim zotri Bajrush Ahmetin,qe ne menze ma ka pare qimen ne gjellen time.Me fole ky para meje qone peshe ma te madhe se une,me duket keshtu si doni ju?
Naser Islami
03/01/2014 15:38
Naser Islami
mire mire a ja dergove a
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:39
Haxhi Kuši
po
Naser Islami
03/01/2014 15:39
Naser Islami
po mirede teshohim tani cka dote pergjigjet
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:40
Haxhi Kuši
Edhe ky here e hape e here e mbyll fb
Naser Islami
03/01/2014 15:41
Naser Islami
po opo ama e sheh ai ate kur e hape dhe te dergon nje pergjigje
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:41
Haxhi Kuši
Shpesh nuk jep pergjigje
Naser Islami
03/01/2014 15:42
Naser Islami
do e presim sonte nese nuk kthen pergjegje un do ti thme pastaj
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:43
Haxhi Kuši
ani si te thuash ashtu e lena.
Naser Islami
03/01/2014 15:44
Naser Islami
e po tash rendi eshtkshtu ta presim sonte
dhe nese nuk pergjgjet sonte
kjo don te thote se ai sikur perton te beje ket pune
dhe pastaj edhe une do i them edhe njeher e
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:45
Haxhi Kuši
po e sakte eshte mendimi juaj
Naser Islami
03/01/2014 15:45
Naser Islami
e nese jo. e shohim nje tjeter forme
patjeter ka me u zgjidhe kjo
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:45
Haxhi Kuši
po por sa te zgjatet,njerezit ftohen me dhene deshmi
Naser Islami
03/01/2014 15:46
Naser Islami
a nuuk kishe mujt disi me e gjet nr e tel, te Baton Haxhiut
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:46
Haxhi Kuši
a kqyri a mos muj me gjete
Naser Islami
03/01/2014 15:47
Naser Islami
nese mun me egjet beni nje thirrje edshe Batonit ta shohim cka po thot ky
se fort ju ka hy ky do puneve kesilloj te rrezikshme
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:48
Haxhi Kuši
allahi nuk besoje qe guxon se krejte ata qe u krenojshin jo une jo ai i ka nise ato demostrata ju dalin rrenat dhe ftofet populli nga keta
Naser Islami
03/01/2014 15:50
Naser Islami
t i nese e gjene nr e tel . kur ta thirresh batonin incizoje krejt biseden dhe ma se pari mue ma tregon e pastaj e vendosim qysh me ja bo
se edhe kjo eshte deshmi e madhe per fshehjen e meritave de personit te caktuar .
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:51
Haxhi Kuši
Numrin e Bajrushit e kam ,ma ka dhene,por njehere nuk po ka deshire me fole me mua ky Bajrushi se di pse po ka frige o shoku im
Naser Islami
03/01/2014 15:51
Naser Islami
cili bajrush
ky deshmitaria
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:51
Haxhi Kuši
Deshmitari im
Naser Islami
03/01/2014 15:52
Naser Islami
o nejse te ky ka dicka
por ti nese mun Baton Haxhiut me ia rreh nje tel edhe me e incizu telefnaten
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:54
Haxhi Kuši
Me Baton Haxhiun,por do e provoje,por ky duhet me provue me Bajrushin me ja kerkue telefonin se me ja dhene une tele e Bajrushit e din qe une ja kam dhene dhe e njoh qe ka per tu prekur shume
Naser Islami
03/01/2014 15:54
Naser Islami
po po te ky po qashtu .
ama mos e le pa iu lajmeru BAatoni t nese ke mundes i sa me shpejte qe te jete e mundur
se shum me rendesi eshte
une po e kerkoj ne fb
por nuk figuron Baton Haxhiu
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:56
Haxhi Kuši
A mos punone ne gezeten ko bota sote
Naser Islami
03/01/2014 15:56
Naser Islami
Po po de
A pe din tash kush esht Batoni
Haxhi Kuši
03/01/2014 15:57
Haxhi Kuši
a kerkoj per nje minute e gjeje
Naser Islami
03/01/2014 15:57
Naser Islami
eh po pra
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:06
Haxhi Kuši
Botues: Mazrekaj Media; Kryeredaktor: Idriz Morina; REDAKSIA - ZvicŰr, Mazrekaj Media
8125 Zollikerberg. Tel: +41 44 210 00 77 Fax: +41 44 390 14 65 Mob: +41 79 159 74 42
REDAKSIA - PrishtinŰ, tel: +37744/185 699
REDAKSIA - ZvicŰr: info@botasot.info
PrishtinŰ 00377 44 185 699.
Naser Islami
03/01/2014 16:08
Naser Islami
po ama nr e Batonit duhesh me ua kerku atijdireht me ju thane
pastaj nuk kish qen keq edhe ne Alsat M me uparaqit it vet
me iu rrefy per rastin
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:09
Haxhi Kuši
Idrizin e kam thirre,me pate premtue qe do flasi me mua,por nuk lajrohet
Naser Islami
03/01/2014 16:09
Naser Islami
se kta sa e di un nuk jane proqeveritare
Aty eshte Muhamet ja harrova mbiemrin bre
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:11
Haxhi Kuši
Morina vellau i Idrizit eshte
Naser Islami
03/01/2014 16:11
Naser Islami
edhe te AlsatM KERKOE REDAKTORIN MUHAMETIN
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:11
Haxhi Kuši
ne ti kerkoje thone ky po lyp emer o miku im
Naser Islami
03/01/2014 16:11
Naser Islami
Po po e kuptovaaty nuk po bojka puna
O une jam i bllokum ketu ne fshat se nuk kom as nje cent ashtu jamene krize se un do te hskoja dere me dere per ket pune
Por cka meba bre vella un per momentin jam total ibllokuar
i bllokuar finansiarisht
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:15
Haxhi Kuši
Jo bre ske nevoje miu shkue neper shtepi njerezve por me fb miu lajmrue e mi lute,apo me telefone
Po sa me ti dergu lek spo di sa keni nevoje me ba kete pune ska problem ti qoj me western union
Naser Islami
03/01/2014 16:18
Naser Islami
po nuk po e di o haxhi un pare keto vjet i kom bo nuk i kom kerku askujt heheh vetem qe kam dhon e mue po mduket sikur me t shti ngjunah ty , por ama kwshtue kom gjendjen momentalisht
une pasuri te patundshme i kam rrethnjemilion por para te gatshme nuk kam per momentin smuj em lujat hiq
heheh
ama ku ta di une ti qysh i ke punet se
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:20
Haxhi Kuši
Une e kam pensionin 780 euro,por me mbesin anash si hargjoi edhe aq shume
Naser Islami
03/01/2014 16:23
Naser Islami
O Haxhi. Nese ke noj lek anash nese nuk keqekupton mi dergo mua do qe te shkoj aty e aty e ne disa vende a din e nese duhet te ju jape noj kafe e a din se kta pis milet krejt kshtu veprojne e bile une i mashtroj ja u kaj nonen iu them mase eta beni ket pun un ju jap shum mashum e vetem ti shty me e kry ket .
Naser Islami
03/01/2014 16:23
Naser Islami
por a e din sa po m vje marre e madhe kah te thash per leket
por nuk po di ndryshe si me ia ba
un e kkam per me e heshe ne siperfaqe kete veperte rendesishme se perndryshe kurr
bile po te kisha qee si pake me pare un vete do te isha interesuar
se un do te shkoja ne prishtine e shkup e do e gjejsha ndonje person qe do e bennteket
sepse po te kisha pas pare un nga te miat do i kisha shpenzu vetem e vetem per ta kry kete pune
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:29
Haxhi Kuši
Falimenderit shume per kujdesin qe keni tregue dosti im Naser.Kerkujt as dhe nje kafe mos ja qite per me shkrue nje te vertete.Pos do ti qoj 100 euro e ti te blen do mish e do birra e pije freskuese e ti pini me femit e tu
Naser Islami
03/01/2014 16:30
Naser Islami
jo Haxhi jo ashtu jo . Un nuk marr ashtu
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:31
Haxhi Kuši
Pasha nje zot ti tju shkone ne bythe sahana lipistrave e ti urdheroni me shkrue nje te vertete kurren e kurres jo
Naser Islami
03/01/2014 16:31
Naser Islami
vetem per kete punen prej zori pasi qe per momentin nuk kam sepse nese beson vajzes semestrin 6 euro nuk ja kamm pagu akoma sepse nuk kam por un per kete nuk marr par andoshta i bohet qarja
Am kjo e vertete nuk asht me rendei per ty sa per te gjithe
per kete edhe thiut do i kisha thene daje vetem ta ksiha kry me duket nje pune e madhe
un edhe kshtu do te mundohem
por ne fb nuk reagojn enjerezit se shum njerez teposhter o Haxhi
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:33
Haxhi Kuši
Jam ka foli me Kadriun ma kerkone telefonin e Bajrushit
Naser Islami
03/01/2014 16:34
Naser Islami
eeeh po mire pra
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:35
Haxhi Kuši
mos po preket Bajrushi me ja dhene tel
Naser Islami
03/01/2014 16:37
Naser Islami
e po tregi ti kadrut thuj mos po pejt thuj le ta kerkoje neprmes fb =se
e le t ia kerkoje kadriu nr e tel.
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:43
Haxhi Kuši
Ja dhash nr e telefonit te Bajrushit,se di ma tutje i thash qe tja kerkone ne fb,me tha mos ma jep,por ja qova
Naser Islami
03/01/2014 16:44
Naser Islami
po ani bre se s ka cka bohet
te shohim tash c do te behet me tutje
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:46
Haxhi Kuši
Mos po preket ne mua Bajrushi ketu e kam hallin se tek e fundit ska ška preket nese ka qen e vertete ta tregon hapatas.Une per vete nuk isha frigue me tregue nje te vertete.
Naser Islami
03/01/2014 16:46
Naser Islami
as un
por ai nese frigohet le te thote qe po frigohem edhe aqe
pastaj ka edhe forma tjera
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:48
Haxhi Kuši
Po mire e ke,se nuk rrezikohet jeta,i kuptoje edhe une gjerat se per fotele pisat bejne šdo te keqe
Naser Islami
03/01/2014 16:49
Naser Islami
po
un e kam edhe nje ide
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:50
Haxhi Kuši
po
Naser Islami
03/01/2014 16:51
Naser Islami
qe ti ta gjesh nje person atje kedo qofte dhta perhatitni nj einterviste me pyetje dhe pergjigje rreth kesaje ceshtje dhe pastaj pran ndonje kamere ame telefon a sidoqofte me e incizu, ashtu sikur ne televizion,dhje me e hedhe ne you tube edhe kshtu informata del ne shesh
ah te kishe qene ketu un do e kisha ba hehe
a e kuptove se pasna gabu ne shkrim ngapak hehhehe
ai tjeteri duhet te te thote ty. si munde te na e pershkruani ngjarjen e 11marsit te njetit 1981
Dhe ti do ia fillosh qe nga fillimi e deri ne fund
dhe e qet ne you tube dhe ja informata doli ti aty i cecke edhe personat qe kane qene prezente gjate asaje ngjarje
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:59
Haxhi Kuši
Lexoi ška me shkruan Kadriu dhe une
Naser Islami
03/01/2014 16:59
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
03/01/2014 16:59
Haxhi Kuši

Po ae kam une ne shoqeri
Si ta merr mendja banja,por nese e kan kercnue ,nuk kam deshire qe ti rrezikohet jeta.
I nderuar une spo kuptoj cfar konflikti bahet fjal
Une nuk jam ne ngjarje???
Une po frigohem mos e kane kercnue Bajrushin se nuk ka perqarje ketu.e mesin tonene mesin tone nuk ka perqarje,por disi Bajrushi fole si i rezervum
Po more z. Kuqi me trefo cfar kam une ne ket pune cfar me thuaj esini qe albaradio eshte radio intwrneti qe financohet nga zvicrra per mos mu marr shum me politik
Une bie nw konflikt me kodeksine radios nese futem ne keso pune
Mendoj qe nuk ja vlen une te hy te sqaroj dicka qe une tani 26 vjet nuk jetoj atje
Plus nji ceshtje qe une kamhumbur ne kosoven tine ?!!! 70MI EURO
Ja vlen temerrem hala me atje ?!!
Nuk ka te keqe nese ju do intervestoni nje deshmitar te ngjarjeve me nje histori te veqant, qe te tregohet e verteta e ketyre.Merrne ne pyetje ška te deklarone ja leje ne shpirtin e tij.Le tju dalin genjeshtrat e kesaj qeverie te qelbur,ketu edhe une si ju qe pasket humbur šdo gje le tju humbi edhe atyre genjeshtra.Edhe une kam humbur milionat.
Fin de la conversation
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:02
Haxhi Kuši
Ja prape Kadriu
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:02
Haxhi Kuši

Po ata jan shum te doet se jan nw mwndjet epopullit labil qe i voton dhe ja kan ahpwela trunin kupton sja vlwn dhe njihee po tham me u marr me te kaluaren se kwta nji band e kena ne mbeshtejte dhe jne sdu tu hy punve qe smw talojn une dua te shikoj punentimw dhe ata me zi u bafshin kalo mire i nderuar
Naser Islami
03/01/2014 17:05
Naser Islami
[p e leexova dhe e kuptova
por tash un po them qe merre nje person ose hiq pa person vetem ktheja vetes kameren incizoe mire ngadal paster, dhe rrefeje ngjarjen qarte dhe lehsoe ne you tube
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:07
Haxhi Kuši
qe ška i shkruva Kadriut ne fund
Si te donit zotri Kadriu benja,as juve nuk deshiroi qe tju rrezikohet jeta.Pra edhe ne po i perkrahim keta qe na shtypin,dhe le te na repin lekuren me krip.
Naser Islami
03/01/2014 17:08
Naser Islami
heheh. pod e po qashtu i bjen mir i ke thene
ev bre un bash mendova se do kryen pune ky
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:08
Haxhi Kuši
y me thote i kam humbur 70 mi euro ne kosove,edhe une ma shume se ky kam humbur a te trenohem tani?
Naser Islami
03/01/2014 17:09
Naser Islami
po kjo sk ane ket e lidhje ketu per tjeter dicka esht fjala heheh
po de po kur don jeriu mos me kry kshtu thot
Un po te tisha me mire do te thoja jo bre vella se nuk po guxoj
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:10
Haxhi Kuši
ška e di se kush ja ka marr 70 mi euro Kadriut,ška ka lidhje me rastin tim auha
Naser Islami
03/01/2014 17:10
Naser Islami
po edhe une kam humb pasuri per kosven por kjo krejt dicka tjeter esht
po pare secilt gati i kan humb
por kjo ngjarja vetem njerit i ka ndodh hehheh
por ja qe njerezit nuk ose s done ta kuptojne
A e kuptove
meree kameren vendose para vetes dheze dhe nisja qe nga fillimi e deri ne mbarim saktesisht rrefe e ngjarjen edhe trego sesi te kan quajtur spiun etj. edhe trego se deshmitaret nuk kan pranu me e thene publikist te verteten e te gjitha
edhe leshoe ne youtube
e ne do e shperndajme gjitheandej
e ata le te hynre nen toke nese munden
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:14
Haxhi Kuši
E di si kam per tja bere kam me shkue te Bajrush ose kam me ja ba punen aime ardhe tek une
Naser Islami
03/01/2014 17:15
Naser Islami
ee po ashtu edhe me mire
ma mire le ta thoteai te verteten
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:15
Haxhi Kuši
ysh ua kam ba shumices edhe ketij kam per tja ba
Naser Islami
03/01/2014 17:15
Naser Islami
nese eshte e mundur a s htu
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:15
Haxhi Kuši
qysh ua kam ba tjereve edhe Bajrushit po kysmet
Naser Islami
03/01/2014 17:16
Naser Islami
heheh.
Haxhi Kuši
03/01/2014 17:16
Haxhi Kuši
uha hala kam force
Naser a me besoni qe prej djehit skam shti buke ne goje,a me falni ta ha do buke per nje 20 minuta dhe ja fillojna prape e ju me shkruani mos u ndale se i lexoj dhe te pergjgjigjem shoku im,me mire kuptim.
Naser Islami
03/01/2014 17:20
Naser Islami
po po se edhe mua me duheshte do kohe por me vinte keq me e nderpre perty
nerregull bisedojme ne kur te dome s ka as nje problem
Haxhi Kuši
03/01/2014 19:59
Haxhi Kuši
Naser ma dergoni adresen e sakte te juajen qe ti dergoje ato leket qe te premtova,dhe ta japi kodin qe ne post mundeni ti terhiqni.
Naser Islami
03/01/2014 20:00
Naser Islami
Jo Haxhi. Un nuk muj t marr para nga ty.
pervec se per ti shfytezu per ate qellimin qe e kemi
Un per me ngran kam o Haxhi bile mos ta teproj por un edhe ndoshta ngapak i jap dikujt,. Por deri kah vera e ardheshme pritet kshtu te me shkoje. heh
cka me ba i vje rendi nganjeher kshtu.
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:02
Haxhi Kuši
Ani de bani si ua merr mendja,ška me te thene tjeter.
Naser Islami
03/01/2014 20:04
Naser Islami
Flm nga ty. Por un bile duke me ardh dhum zor te thash se nuk po jame ne gjeendje te mire me leke, per te hulumtu me e gjete nje njeri qe i kupton kto pune dhemendoj se munde te gjinde se paku ketu ne maqedoni. e per ate thash
se jooo bre haxhi un me mare ngaty para kshtu pa u njohur kjo i vjen sikur une te pasnabinde vetem deri tash hehhe,
Bile un e kisha ndermend ateher veres me ti kthy edhe ato , por thash t mos te tregoj, vetem kur ti dergoj , se jo bre edhe mua me takon aqe me ba ,
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:08
Haxhi Kuši
O vella,nuk je as i pari as i fundit,ska shqiptar qe nuk i kam ndihmue,i kam mbajte me aq sa kam pasur mundesi.Hiq pa i njohur edhe ne maqedoni pa para ja kam ndertue shtepin duke ja pare kushtet e jetes.Edhe ne Kosove,qe ne vend te me perkrahin me te keq ma kane kethye vetem kinse mos do ja permendi.Por zotiti ja la te gjitha.
Naser Islami
03/01/2014 20:08
Naser Islami
Une ne vitet tetedhjeta, njerezit si ti , me deshire vulnnetarisht i kame finansuar, me ka krejt per cka kan pas nevoje . kshtu un ndjehem per ksi soji.
njeresish
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:09
Haxhi Kuši
dergoma adresen e plote,mos ta ndin per asgje
Naser Islami
03/01/2014 20:12
Naser Islami
Haxhi po mdrridhen duart por po ta jap adresen. un do hulumtoj nuk t garantoj qindperqind, qe do te kry pune. pordo i jap zor ma shum se per vete. dhe veres rreth korrikut do ti kthej te mbrapa , sepse edhe nese e kry kete pune. po kam qef edhe un me maarre pjese , sepse kshtu do te jeme me i kenaqur.
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:13
Haxhi Kuši
Po a jeni ne punsim?Ne shkup kisha mujt me intervenue me te punsue diku.Nuk po ti qoj per tmi kethye.
Naser Islami
03/01/2014 20:15
Naser Islami
heheh jio mor jo nkk jame ne punesim Un kame autokombaj dhe ne korrik me ndryshojne punet per leke. dhe edhe jam muzikant edhe me muzike atehere i fitoj ca leke
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:16
Haxhi Kuši
a po ma qon andresen o dost?E flasim pastaj per tjera gjana.
Naser Islami
03/01/2014 20:16
Naser Islami
ok po ta coj adresen dhe un di si te veproj puna ime eshte me tutje ti mos mu perzi
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:18
Haxhi Kuši
Si ta merr mendja vepro
Naser Islami
03/01/2014 20:20
Naser Islami
qush po i dergon a vestern union apo qysh
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:20
Haxhi Kuši
po
Naser Islami
03/01/2014 20:20
Naser Islami
Naser Islami fsh, Llojane. kumanove.
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:21
Haxhi Kuši
u ba te hanen kysmet ne mengjez ti dergoje se neser nuk punone posta,e kqyri qe eshte qel ti qoje neser
Naser Islami
03/01/2014 20:21
Naser Islami
ok a duhet numri personal i imi a jo
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:22
Haxhi Kuši
jo,ta japi kodin sekret dhe emrin e kujt ti ka dergue
Naser Islami
03/01/2014 20:23
Naser Islami
eh po mire pra
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:24
Haxhi Kuši
A e njeh mire profesor Hisni Ismailin qe eshte profesor ne Fama ne prishtine qe ka konkurue si kryetar i nje zones ne shkup
Naser Islami
03/01/2014 20:25
Naser Islami
Jo Haxhi nuk mu kujtoka
me sigur nuk e njoh
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:26
Haxhi Kuši
e kam mik ne fb tim dhe kemi shkembye do biseda
Naser Islami
03/01/2014 20:26
Naser Islami
po a
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:26
Haxhi Kuši
po
Naser Islami
03/01/2014 20:26
Naser Islami
po ku me e dit bre haxhi
shum ky milet o prish ma ne rregull kemi qene nen pushti,m ne mes veti
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:27
Haxhi Kuši
po me duket se ne jou tybe po fole shume kundra tradhetareve sa eshte e vertete se di ma teper
Naser Islami
03/01/2014 20:27
Naser Islami
aaa e po qe un tash i kerkoj miqesi
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:27
Haxhi Kuši
Jo nihere
a deshiron ta pyesi a mundet me te punsue ne Kumanove?
Naser Islami
03/01/2014 20:28
Naser Islami
mire qe edhe un i dergova kerkeseper miqesi
More un ekam djalin 25 vjecar te papunesuar
vetem te mesmen e ka te krer se nuk munda ta shkolloj me teper se i kam edhe tri vajza e vajzat jane duke u shkollu
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:30
Haxhi Kuši
ani de po e pyesi per djalin,a ka shkolle djali?
Naser Islami
03/01/2014 20:30
Naser Islami
vetem te mesmen e ka
ekonomike
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:31
Haxhi Kuši
mire de
si e ka emrin djali?
Naser Islami
03/01/2014 20:31
Naser Islami
Agron Islami
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:32
Haxhi Kuši
o ta pyesi dhe te tregoje ška me thote
Naser Islami
03/01/2014 20:33
Naser Islami
po ani Haxhi ani por eshtire ktu eshte por nuk i dihet
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:33
Haxhi Kuši
jo kurr nuk i dihet fatit
Naser Islami
03/01/2014 20:33
Naser Islami
po po
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:34
Haxhi Kuši
nuk qenka ne fb,kur te hyne ja parashtroj kerkesen.
Naser Islami
03/01/2014 20:35
Naser Islami
ne rregull Haxhi.
Haxhi per ato leket dua ta ndrroj adresen se po kam frige po mi bllokojnre se tash mu kujtua se e kam nje denim pa e pagu heheh e ne tjeter emer a bon
se un ate denim nuk e paguaj edhe njo tre muaj edhe skadon kshtu m ka thene nje gjykates .
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:38
Haxhi Kuši
po more si jo
Naser Islami
03/01/2014 20:38
Naser Islami
Sali islami f. Llojane.
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:39
Haxhi Kuši
u ba
Naser Islami
03/01/2014 20:39
Naser Islami
e qashtu pra
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:42

Haxhi Kuši
03/01/2014 20:39
Haxhi Kuši
po po ska problem
Naser Islami
03/01/2014 20:40
Naser Islami
po de un do te shkoj edhe deri te baton haxhiu se jemi njohur me ate ne vitet tetedhjeta
Se a e ke pa ai i ka ba ato intervistat me riza salihu e milaim kelmendi e sabri novosela e me te gjiteh
e po menoj pse mos me e ba edhe per ty
me u pas frigu ky nuk do te kishte guxu edhe me at me ba intervista
po ma merr mendja se s dihet hehe
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:42
Haxhi Kuši
Mendoj ndoshta e kan pague perr genjeshtra,e une qe paskna punue pa sherr po duka te verteten me pague,sa e rande qenka me te perbuze nderin.
Naser Islami
03/01/2014 20:43
Naser Islami
por nese refuzon kom me ba rezil .
jo jo un vetem te kem ca lek a din sa me shku eme u kthy e se batonit nuk i jap lek
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:43
Haxhi Kuši
Nuk e kane derte per rezilellak keta,pos frigen e kane hakesh
Naser Islami
03/01/2014 20:44
Naser Islami
a bre une kam me i dhane zor ashtiu si ete di dhe si te mundem un
po ama une i thon se kam me shkru kah mos neper faqe qe baton haxhiu qe po bahet gazetar patriot nuk po e thote kete gje te rendesishme etj.
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:46
Haxhi Kuši
ani miku Naser banja si te dish qe behet ma se miri.
Naser Islami
03/01/2014 20:46
Naser Islami
po po un me i dhene zor po kesmet.
bile qe edhe te blendi fevziu tentova,
por me thot se eshte i ngarkuar me m8iqesi dhe i eshte mbush numri
se thash edhe atije ti them
se edhe ky fort trim esht tregu por
shum i hapur duket
po ia dergoj nje mesazh t ia them pefrty .
Haxhi Kuši
03/01/2014 20:48
Haxhi Kuši
provoje
Naser Islami
03/01/2014 21:00
Naser Islami
Pershendetje z. Fevziu. Jemi nje grup njerez, te cilet kemi deshire qe ju te hedhni ne drite, nje ngjarje te 11 marsit te vitit 1981, kurre filluan demonstratat ne menzen studentore ne Prishtine.
Ngjarja ka te beje me personin e paidentifikuar gjer tani, i cili i shkrepi shkendijat e para me ane te thyerjes se pjates se pare, ne menzen e studenteve, e qe rezultoi medemonstratat studentore,ne Pirshtine. Ky person per shkaqe objektive, apo subjektive, eshte lene ne harrese, ashtuqe nuk permendet fare. Konsiderojme, qe, kjo ngjarje e ka rendesine historike nga kushe doqioofte e bere ajo. Dhe mbetemi me shprese se kerkesa jone do te merret ne shqyrtim pozitivisht ngaana e juaj si publicist.
E kemi besimin tek ju.

Me nderime. Personi ne fjale quhet Haxhi Ltif Kuqi. Nga Suhareka. Kosove/ Gjendet ne France.
Naser Islami
03/01/2014 21:02
Naser Islami
kete ia dergovane mesazh
heheh
si tu duk
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:04
Haxhi Kuši
Mire shume,por sa do e merr per realitet,mvaret nga ky dhe mos e kercnojne qe mos te shkruan.Me dalje ne drite veprimtaria ime po bjene e tere qeveria poshte,e per mos miu ra boja keta jane ne gjendje me ba šdo te keqe.
Naser Islami
03/01/2014 21:04
Naser Islami
ani ani ai edhe mos me e ba ket mesazhin e ka aty te drgum heheh
une te gjitheve do tu dergoj mesazh edhe te alsati
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:06
Haxhi Kuši
Po ne alsat e ne tjera si ky nuk kishte me qen e keqe,se ne shqiperi kane mundesi per inati te shkruajn per te verteten
Naser Islami
03/01/2014 21:07
Naser Islami
eh po bre Muhamet Zeqiri ky i Alsaat -tit eshte hehe
mra nmen mbiemri
muamet zekiri
qe edhe ktije po ia dergoj nje mszh
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:08
Haxhi Kuši
Me provue cili ka trimeri me shkrue ma i pari.
Naser Islami
03/01/2014 21:09
Naser Islami
Se ky Muhameti ka qene haxhi sivjete hehe
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:10
Haxhi Kuši
Do njerez mu kan lute nga amsterdami a mundemi me ardhe te une ne france e me dhene interviste per demostratat e 11 marsit 1981
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:15
Haxhi Kuši
Kam mbi dhet mij mesazhe te ndryshme,qe jane te befasuar dhe a me beson edhe nga australia ka njerez qe deshirojne te vijne te me vizitojn,por vetem njerit i kam thene eja.Ky eshte Kujtim Kurti,migje e ka te ndjerin prof Bajram Kurtin qe e kam pase shoke te shtepise.Kete e kane helmue mbas luftes kriminelet qe kinse e kane pasur shok.
Naser Islami
03/01/2014 21:25
Naser Islami
breee
Naser Islami
03/01/2014 21:25
Naser Islami
Pershendetje z. Zekiri. me gjithe deshiren per tu miqesuar me ju, shihej se numri i miqeve tu ka arritur aty ku nuk kishte hapsire edhe me. Por siqdo qe te jete.

Ne nje grup njerz, vendosem per te bere nje kerkese deri te ju.
Kerkesa jone ka karakter historik patriotok. Konsiderojme qe ju do hidhni drite mbi nje ngjarje mese te rendesishme, e cila ka ndodhur ne 11 marsin e vitit 1981.
Me 11 mars 1981, Studenti juridik Haxhi Ltif Kuqi, i pari e ka ka filluar ngjarjen me gjetjen e nje qime ne gjelle per te cileni ka treeguar studenti Bajrush Ahmeti, dhe kur eka pa qimen ne gjelle Haxhi Ltif Kuqi, me nje force te madhe e ka thyer pjaten e pare ne menzen e studenteve, dhe edhe xhamat e menzes dhe qe aty fillojne demonstratat e pergjithsme studentore te prishtines me 11 mars 1981.
Ne emer te se vertetes, me qe ju njohim si person te drejte, sepse ju si duket e keni themeluar ate emisionin rruga drejte. Pra ju lusim, qe sa me pare te hidhni drite mbi kete ngjarje, te rendesise se vecante historike.
Ne me teper nuk po mundemi me bere. Por se paku te ju ofrojme nje informate rreth kesaje ngjarje, e pse jo edhe perte tjea te ketijelloji, ne te ardhemen.
Me nderime. Mbetemi me shprese, se rruga drejte, vertete do te qendroje e drejte. Dhe ashtu kemi besim. Ju flm Permirekuptim
Naser Islami
03/01/2014 21:27
Naser Islami
a e pe
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:27
Haxhi Kuši
PO shume e mire
Naser Islami
03/01/2014 21:29
Naser Islami
e po Haxhi a ban un me pushu bre sesyte po melotojne
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:29
Haxhi Kuši
Naser shoku une qe 20 vjete e kam nise kete edhe ne kosove Begzad Baliut ne pranin e nanes se Isuf Gervalles ,nenes Aishe,por Begzadi me gruan e vete Merveten,me thane mos pashe zotin mos e nguce.Kqyr se šfare dhelpre Mervetja
Naser Islami
03/01/2014 21:29
Naser Islami
se a e din qe sa jam tu shkru e tu lexu hehehhe
ahaaa
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:30
Haxhi Kuši
O menjeherit i nderuar e nderprejm,naten e mire dhe gjum te rahatshem
Naser Islami
03/01/2014 21:31
Naser Islami
jo nuk do fle po po dal pak se beso syte mu kan lodh bile mu moren mendt pak heheh
e po pra t pershendes dhe shpresoj se do te dale kjo ne publike
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:32
Haxhi Kuši
Ani de dil pakes e šlodhu,edhe ne ju pershendesim.
Naser Islami
03/01/2014 21:34
Naser Islami
flm per mirekuptim Haxhi
perseri bisedojna
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:35
Haxhi Kuši
po kysmet prej zotit
Naser Islami
03/01/2014 21:36
Naser Islami
ashtuqofte
tung
Haxhi Kuši
03/01/2014 21:36
Haxhi Kuši
tung i nderuar
4 janvier
Haxhi Kuši
04/01/2014 11:20
Haxhi Kuši
Naser numrin e postes te Kumanoves
Naser Islami
04/01/2014 11:28
Naser Islami
1300
ky eshte nr i postes se kumanoves Haxhi
Haxhi Kuši
04/01/2014 11:29
Haxhi Kuši
u ba si jeni,a pushuat
Naser Islami
04/01/2014 11:29
Naser Islami
Heheh mir mir por mrame dola ne kafeteri dhe kemi mbet deri ne menjgjes gati me disa aty
hehehe
pa gjum fare hehehehe
qe tash asa u zgjova nga gjumi
Haxhi Kuši
04/01/2014 11:30
Haxhi Kuši
utja gjum qe tani ,pusho
futja gjum meniherit
Naser Islami
04/01/2014 11:30
Naser Islami
heheheh flm
Haxhi Kuši
04/01/2014 11:30
Haxhi Kuši
aha
Naser Islami
04/01/2014 11:31
Naser Islami
po edhe pak mu dashka se krejt i pafresket hehehe
Haxhi Kuši
04/01/2014 11:31
Haxhi Kuši
e mire de
Naser Islami
04/01/2014 11:31
Naser Islami
he po ti a sot po i leshon ato a
Haxhi Kuši
04/01/2014 11:32
Haxhi Kuši
qe edhe une sa jam zgjue po dali e po e kqyri a eshte posta qel dhe vije mbas gjysme ore te ttregoj,qe eshte e mbyllur te hanen kysmet
Naser Islami
04/01/2014 11:33
Naser Islami
mire mire ska problem
ne rregull pra Haxhi.
Haxhi Kuši
04/01/2014 11:56
Haxhi Kuši
Naser shko e merri ne post paret 100. euro
umri sekret
Numri sekret
7463977280
nese te vete nga kush?
Hagi Krasniqi france
ne emer te Sali Islami
Naser Islami
04/01/2014 12:00
Naser Islami
Hagji Krasniqi a po
Haxhi Kuši
04/01/2014 12:00
Haxhi Kuši
po
numrin merre mire
Naser Islami
04/01/2014 12:00
Naser Islami
ne rregull
dhasht Zoti e te kryejme pune
Haxhi Kuši
04/01/2014 12:01
Haxhi Kuši
shnoshe
Naser Islami
04/01/2014 12:01
Naser Islami
po po e shkrujta
po
Haxhi Kuši
04/01/2014 12:02
Haxhi Kuši
nese eshte hapur posta shko meniherit
Naser Islami
04/01/2014 12:02
Naser Islami
ok do e provoj flm Haxhi
Haxhi Kuši
04/01/2014 12:03
Haxhi Kuši
ska problem
Naser Islami
04/01/2014 12:03
Naser Islami
tug se untani po dal
Haxhi Kuši
04/01/2014 12:03
Haxhi Kuši
tung
Naser Islami
04/01/2014 12:04
Naser Islami
tung tung
Se ky Hisniu mu paska paraqitur
4 janvier
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:10
Haxhi Kuši
A i ke marr qato lek Naser ?
Naser Islami
04/01/2014 16:11
Naser Islami
Po Haxipo sa mu lajmerua personi qe i ka mare
sepse neemer tetjeterkujt pe din ti
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:11
Haxhi Kuši
po po e di
mire qe i pasket marr
Naser Islami
04/01/2014 16:13
Naser Islami
po flm
po aty 100 euro
ti a ke pagu send atje a jo a
apo 100 ike leshu
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:14
Haxhi Kuši
plus 20 euro posten
Naser Islami
04/01/2014 16:14
Naser Islami
mo bre . heheh
Ani ta di .
qashtu me duhet ta dije
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:15
Haxhi Kuši
e po kur e mbyt arushen qite gjere ne vend ska problem ore dosti im
Naser Islami
04/01/2014 16:15
Naser Islami
Hehehhe qashtu besa
mire e ke thene
te gjithe do te mundohemi per ta mbytur arushhen dhe per ta qitur ne venbd
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:16
Haxhi Kuši
Po une gjere me sot kerkujt nuk i kam dalur nga fjala,e edhe tani ne ditet e pleqerise mos te kuritem
Naser Islami
04/01/2014 16:17
Naser Islami
hehehehe
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:18
Haxhi Kuši
dhe njeri me pershendet qe ja kam dergue para nje jave nja 60 euro e disave nga 20 e tridhjete qysh kam pasur mundesi
Naser Islami
04/01/2014 16:19
Naser Islami
Po. kush ben. i ben vetes thote populli/
E mira petjeer te gjindet diku.
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:20
Haxhi Kuši
More ka njerez qe u kam ble edhe kerre e ndertue shtepi me paret e mija por shume me te keq ma kan kethye,zoti i shpaguft ška me te thene.
Nuk eshte puna ime qe i kam nisur vetem ato demostrata,por edhe e kam shti NATON ta bombardoi serbin ore Naser,por kerkush nuk deshirone qe emri im te behet i njohur,zoti ishalla dine ška veprone
Ne kohen e luftres sa kam mujt kam ftue kryqin e kuq qe tju dergoj ndihma neper zonat qe ishte skamja e bukes dhe e ilaqeve
Kam inqizime edhe per keto,i pata qite ne jou tybe,por po mi shlunin
Per ta shkatrru jugosllavine siq me thote tani Bajrush;me thote ja ke kajte nanen e shkatrrove tere jugosllavine.
Naser Islami
04/01/2014 16:26
Naser Islami
Eh Haxhi. Kurre nuk po bojke me prite te mira nga ai te cilit i ke ndihmu. Se tjeter kush po te ndihmojke, qe nuk po ta mirrke mendja a beson kjo eshte me se e vertete.
po haxhi qashtu vertete.
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:27
Haxhi Kuši
Po e vertete eshte kane thene pleqet;Heje ruaju se filani ka me te vra.Jo i thote ai nuk me vrete se mire nuk i kam ba.
Naser Islami
04/01/2014 16:28
Naser Islami
hehhe
bash ashtu
O haxhi po nje komshike bre paska ardh me fol ne interent me djalin e saje heheh
a bon pak me dal une e le te fole se qeshtu disa qe uk kan rrjet te instalum vijne prej ktu flasin
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:30
Haxhi Kuši
ska problem pastaj folim tung
Naser Islami
04/01/2014 16:30
Naser Islami
po po qysh jo folim ne gjithesesi
flm per mirekuptim
Haxhi Kuši
04/01/2014 16:31
Haxhi Kuši
po ,le te folin
Naser Islami
04/01/2014 16:31
Naser Islami
mire
pra
6 janvier
Naser Islami
06/01/2014 18:30
Naser Islami
Si je Haxhi
thash t pershendes pak
Haxhi Kuši
06/01/2014 18:30
Haxhi Kuši
pershendetje edhe per juve
Naser Islami
06/01/2014 18:31
Naser Islami
sejam pak i zene jam tu fol me njonjin dicka pernje far pune per mue dicka
Haxhi Kuši
06/01/2014 18:31
Haxhi Kuši
ani fole e pastaj vazhdojna mos ta nin hiq
Naser Islami
06/01/2014 18:32
Naser Islami
ok
Haxhi Kuši
06/01/2014 20:44
Haxhi Kuši
ne ora 21 me ndegjoni ne radio mitrovicen
7 janvier
Naser Islami
07/01/2014 01:40
Naser Islami
O Haxhi a je mire
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:40
Haxhi Kuši
po po mire prej zotit
Naser Islami
07/01/2014 01:41
Naser Islami
un isha gatii gjithenjete axha im se ishte shum i semure dhe tash eshte dicka me mire
dhe jam i lodhur , po r thash pak tepershendes
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:41
Haxhi Kuši
hyqyr qe qenka ma mire,por ju a jeni mire?
Naser Islami
07/01/2014 01:41
Naser Islami
miremi re
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:41
Haxhi Kuši
shqyqyr
Naser Islami
07/01/2014 01:43
Naser Islami
por ai mixha esht enga diabeti a din mirepo sot dicka u semu sishum sa qe aty te gjithe rrinim her here nga nje blic visha ne shtepi por perseri atje se na u duk sikur don me vdeke, por tash pas mjekimeve ka bere mire
he a u intervisryatne radio a
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:44
Haxhi Kuši
Nuk hyra une u thash te flasim per demostrata ata me thane te flasim per gjendjen e femrave shqiptare ne shoqeri
Hajgare
Naser Islami
07/01/2014 01:45
Naser Islami
cka je vre ka thua
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:45
Haxhi Kuši
aiha
Naser Islami
07/01/2014 01:45
Naser Islami
uh nonen e hajvanave breeee
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:46
Haxhi Kuši
e po qka me ba kesi pis mileti jemi me ta hek mendjen nga ku e kam qellimin,keta jane qena
Naser Islami
07/01/2014 01:46
Naser Islami
breeeee breee bre breee.
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:46
Haxhi Kuši
keshtu eshte puna e shqiptareve
Naser Islami
07/01/2014 01:47
Naser Islami
eu bre nonen thite.
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:47
Haxhi Kuši
mos me te lane me thene ate qka e kam ba
Naser Islami
07/01/2014 01:47
Naser Islami
a e sheh se edhe kta te mediumeve m dukert spiuna
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:48
Haxhi Kuši
Po Óka ke mendue,keta jane shpiunat kryesor
araqiten si patriota a punojn kundra atdheut
Naser Islami
07/01/2014 01:49
Naser Islami
po bre nonen kta kishin qene te paracaktuar kush me qene ne mediume e kush ne qeveriseje etj.
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:49
Haxhi Kuši
paraqiten
Po a tani je ka e dini?
Naser Islami
07/01/2014 01:50
Naser Islami
po kujt i ka shku ndermend e kshtu bre o Haxhi
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:51
Haxhi Kuši
i kam njohur qsyh ne kohen e milloshit,kur serbet e burgoseshin nje atdhetar kinse keta vete serbija i organizonte me shkrue per ata kinse jan nacionalista
Naser Islami
07/01/2014 01:51
Naser Islami
une do te tentoj diku mos po ia arrije qelimit me do te provoj edhe kah Lugina e Presheves do tu them si qendron puna e ndoshta kta mos p o e kryejn kete pune.
se kta hala nuk jane te liruar
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:52
Haxhi Kuši
Jo ska kurgja as ka ju se serbija ua merr buken
Naser Islami
07/01/2014 01:53
Naser Islami
po po ama une kam me tentu
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:54
Haxhi Kuši
Hiq mos tento,se e kane ne dore shpiunat dhe nuk lejojne me ju dalle rrenat se bijne poshte
Naser Islami
07/01/2014 01:54
Naser Islami
ta shohimm ku i dihet ndoshta dikush ddo e pranoje ket e
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:54
Haxhi Kuši
Jo qe u hane palla per shqiptar,por para botes dalin rrenca
Naser Islami
07/01/2014 01:55
Naser Islami
po e vrertete !!!!!!!!!!!
por Haxhi a ban me pushu bre se hiq s kam pusshu krejt i angazhum kam qene deri para pak caste
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:56
Haxhi Kuši
po edhe une menxi po presi me ja gra gjum se jam i lodhune shume.
Naser Islami
07/01/2014 01:57
Naser Islami
e po hala ma mire se mue po m vej pak keq me e nderpre biseden sidomos me ty
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:57
Haxhi Kuši
Naten e mire e ndegjohemi.
Naser Islami
07/01/2014 01:58
Naser Islami
une vetem eedhe njo pes minuta ti lexo j qetu do mesazha edhe po pushojna pra
Haxhi Kuši
07/01/2014 01:58
Haxhi Kuši
po lexoi e naten e mire
Naser Islami
07/01/2014 01:58
Naser Islami
naten e mire Haxhi kaloni mire hajt se bohet bohet dicka kam me e mendu une nji ide qeysh mee hedhe ne drite kete te vertete
vec mosw mujsha hic sekam me i dhan zor deri ne piken e fundit
Haxhi Kuši
07/01/2014 02:00
Haxhi Kuši
O kadal kjo e kan marr vesh krejte,por qeveria e zagarenjeve nuk done me pranue qijau nanen
Naser Islami
07/01/2014 02:01
Naser Islami
ANI ANI SE DUHET DISI ME KA U QITE QE LE TE DIHET QE EDHE ATA PO E DINE
Haxhi Kuši
07/01/2014 02:02
Haxhi Kuši
shendosh o Naser
Naser Islami
07/01/2014 02:02
Naser Islami
PO
Haxhi Kuši
07/01/2014 02:03
Haxhi Kuši
Graja gjum shoku,naten e mire
Naser Islami
07/01/2014 02:03
Naser Islami
NATEN E MIRE HAXHI
10 janvier
Naser Islami
10/01/2014 00:53
Naser Islami
VAllahe, Haxhi pershendetje, po jam lodh shum e thash pak nje pershendetje edhe ti shoh do mesazhe e pasna edhe me pushu se jam lodhe shum
qysh jeni ju atje
a jeni mire
Haxhi Kuši
10/01/2014 00:54
Haxhi Kuši
Mire mire,nese jeni lodhur mundeni mos te kontaktoni,se ju kuptoj i nderuar.
Naser Islami
10/01/2014 00:55
Naser Islami
flm per mirekuptim
he a ka noj sen te re helbete
kah ju andej
Haxhi Kuši
10/01/2014 00:56
Haxhi Kuši
rejta me te vjetra,kesh duke shkrue me nje komandant te nje qenit
qesh duke shkrue
Naser Islami
10/01/2014 00:56
Naser Islami
hahahahaha
Haxhi Kuši
10/01/2014 00:57
Haxhi Kuši
i vetmi qe me ka dhene pergjegje te vertete deri me sot per nje fare Avdi Ibrahimin
Naser Islami
10/01/2014 00:57
Naser Islami
mo breee
aaa paska vyt pra
Haxhi Kuši
10/01/2014 00:58
Haxhi Kuši
PO bre pisi,shkruan neper gazeta se ne ušk eshte inkuadrue ne fillim a e di une dhe e veta komandantin e keti qeni kur ka hy ne lufte
e thote me 12 qershor 1999 ne perfundim te luftes
ekjo shume me ka vye
Naser Islami
10/01/2014 00:59
Naser Islami
ahaaaa
Haxhi Kuši
10/01/2014 00:59
Haxhi Kuši
kam argumente se nga ky e ka marr nje mirenjohje e ja dhefsha mirenjehjen e pisit
Naser Islami
10/01/2014 01:00
Naser Islami
heehehee
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:01
Haxhi Kuši
te gjitheve po ua marri shenimet dhe ne botim
Naser Islami
10/01/2014 01:01
Naser Islami
heheheheh
po mir mir
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:01
Haxhi Kuši
si ma kan rrase pa ua prere rrejet skam me lane
spo shaje ma mire
Naser Islami
10/01/2014 01:02
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:02
Haxhi Kuši
Edhe ky Hiseni,po luftojke per fotele me sa e pshe
Naser Islami
10/01/2014 01:03
Naser Islami
heheheheheh
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:03
Haxhi Kuši
e dallavere krejte shqiptaret
Naser Islami
10/01/2014 01:03
Naser Islami
popo e vertete
ndoshta Rufi Osmani e ka sinqerisht
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:04
Haxhi Kuši
fole e rruj veze
kurgja ska prej kerkujna mos bjere prehe e rrenave
Naser Islami
10/01/2014 01:05
Naser Islami
heheheheh
s ki faj qashtu asht
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:06
Haxhi Kuši
shume lehte mashtrohemi,dhe kur po na djege au ška na beri.
Naser Islami
10/01/2014 01:06

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:45

Naser Islami
por Ky Rufi Osmani ataeher kur e paten vendos mei vu flamujt neper komunat e tetoves dhe te gostivarit i vune flamujt tetova pranoj me hjek leht ndersa Rufiu nuk pranoi e e malltretuan edhe e futen ne burg e cka mos .
Popo megjithate qashtu qysh po thu ti eshte
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:07
Haxhi Kuši
e di
hajte se maqedonet ja kan bere me sy qe ti mashtron shqiptaret se keshtu mashtrohet populli shqiptar
Naser Islami
10/01/2014 01:08
Naser Islami
heheh pode po
ashtu simbas pervojes qashtu po na dalin punet gjitehere
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:09
Haxhi Kuši
ska koment ma teper,duhet me mbledhe mend
Naser Islami
10/01/2014 01:09
Naser Islami
tash veshtire me i besu edhe besnikut
se na ka djege tomli, e po i fryejm kosit
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:10
Haxhi Kuši
E veretete,ndryshe kemi me ngrere keq,nese nuk zgjohemi
Naser Islami
10/01/2014 01:11
Naser Islami
po besa
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:11
Haxhi Kuši
Hisniu,me premtoi kysmet iliriden shtet dhe bashkim me knaqi me perrallat e tija
ky po folke me do fjale te mijat,me imetue dikenin nuk eshte patriotizem,jam mesue me kesi
Naser Islami
10/01/2014 01:13
Naser Islami
heheh
Nuk dihet per maqedonine.
tingelon
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:13
Haxhi Kuši
jo de
Naser Islami
10/01/2014 01:13
Naser Islami
sikur amerikanet done ta ruajne maqedonine te plote
sepse po pritet kin se shqipetaret mee pas ne dore maqedonine deri edhe njo 15 deri 20 vjet
e Amerikaneve po jukonvenon mdoket me pas shqipetaret sa meteper teritor
se at anuke kan gajle pse pritmi na edhe gjys shekulli
vetem me i realizu punete veta
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:16
Haxhi Kuši
Amerika e ka te drejten e votes nga te gjitha shtete,dhe ška ti qohet ka te drejte me zhduk kane deshiron dhe kush nuk guxon me thene pse
Naser Islami
10/01/2014 01:17
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:17
Haxhi Kuši
eshte ka pergaditet diška jo mire,jo vetem per shqiptar,por per tere njerezine
Naser Islami
10/01/2014 01:18
Naser Islami
vAllllahe qashtu mire pe din
dicka njeme esht kah perzihet
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:19
Haxhi Kuši
dhe ketu te na nuk eshte gjendja stabile,ka mundesi lufte civile ne šdo moment dhe lufta e trete
Naser Islami
10/01/2014 01:19
Naser Islami
po a
aaaa aha
po de po
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:20
Haxhi Kuši
duhet me qen zghuar se e hane si qeni ne rrush
Naser Islami
10/01/2014 01:21
Naser Islami
po cka meba se
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:21
Haxhi Kuši
Lufterat šlirimtare vetem fjalen e kane šlirimtare,a ushtaret e šlirimtareve ja kajne nanen popullit te vete sepse armiku i organizon me arme ,kinse po luftojne kundra ketyre a me vra ata qe jane kundra
Naser Islami
10/01/2014 01:22
Naser Islami
hee po de po
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:23
Haxhi Kuši
Kush ka ra nga dardha duhet mos me ra per se dyti
ka pordhur patriotizmi ore shok,e kam hanger per kete une
e ke ndegjue Ali Ahmetin,mire kete e kishte thene a tjeter te mire ne te ska
Naser Islami
10/01/2014 01:27
Naser Islami
po de po
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:28
Haxhi Kuši
ška me ba
Naser Islami
10/01/2014 01:28
Naser Islami
po po
mire je tu thane
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:29
Haxhi Kuši
por edhe me dite ,ske ka i ikish
Naser Islami
10/01/2014 01:30
Naser Islami
jo jo
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:30
Haxhi Kuši
eh kur tju ipet urdheri edhe nene e vete kane me vra
Naser Islami
10/01/2014 01:33
Naser Islami
po de po
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:33
Haxhi Kuši
Popujt me qellim disa i roberojne e dini
Naser Islami
10/01/2014 01:43
Naser Islami
po ashtu disi
Haxhi Kuši
10/01/2014 01:45
Haxhi Kuši
e mire eshte puna pasi e dike
14 janvier
Haxhi Kuši
14/01/2014 14:25
Haxhi Kuši
hyne ne zerin e mitrovices dhe fole
Haxhi Kuši
14/01/2014 14:26
Haxhi Kuši
http://www.radiomitrovica.eu

Radio Zeri i Mitrovices
radiomitrovica.eu
Radio Zeri i Mitrovices
14 janvier
Haxhi Kuši
14/01/2014 19:22
Haxhi Kuši
O Nasero humbe si faksi hahaa
Naser Islami
14/01/2014 20:09
Naser Islami
tung haxhi
po kam humb por nanen e kam te se mure e ma teper kam qene ne teren
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:09
Haxhi Kuši
tungat jeta
Naser Islami
14/01/2014 20:10
Naser Islami
me shte rrexuar nana
nuk asht aq shum por neper mjek duke ecur \
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:10
Haxhi Kuši
e kam dite qe diška te ka ndodhe
ani ma mire qenka nana
Naser Islami
14/01/2014 20:10
Naser Islami
e po hysha nganjehere por shum shkurt
po po ma mire po u rreexua ne dhome dhe tash nje kohe duhet te rehab
o gabim
si je burha \
n
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:12
Haxhi Kuši
mire mire pi zotit ehamdurilah
Naser Islami
14/01/2014 20:12
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:12
Haxhi Kuši
po po
te pata pershendet me nje kange nga zeri mitrovices
bashk me Hisenin
Naser Islami
14/01/2014 20:13
Naser Islami
Po a me kenge m ke pershendet bre a hahah
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:14
Haxhi Kuši
po vallahi te pata shkrue dhe te kerkoj edhe Hiseni,por ti kerkund por ska gajle mundemi prape me hy ne radio e me fole
Naser Islami
14/01/2014 20:14
Naser Islami
po une mendova se thash mos kje intervistuu helbete e e kerkojsha po r e shiihsha se vetem kenge dhe bile duke e kerku tu mendu interviste as qe e kam degju kengen
hehhehee
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:15
Haxhi Kuši
po edhe ndermjet pershendetjeve e kerkuan pakes qe te flasi per ato demostrata
Naser Islami
14/01/2014 20:15
Naser Islami
aha pse ju a fo;et a
ne radio a
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:16
Haxhi Kuši
thuaj Hisnis qe sonte ta merr ne interviste Bajrush Ahmetin
po ne radio dhe meniherit shume nga Ilirida me pershendeten
Naser Islami
14/01/2014 20:16
Naser Islami
po qysh une nuk e pasna ditur
po ky kisniu a ka nojn radio a a po si qendron puna
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:17
Haxhi Kuši
tue bisedue me Hisnin mu lute qe te kyqem pa e ba mend
po ish me keta te radios
Naser Islami
14/01/2014 20:17
Naser Islami
mo breee po mire d eshum pra
koka ba mire
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:18
Haxhi Kuši
me ka lute edhe tjera diteve por pritojsh se i thash qe ma pare me Bajrushin ta beje nje interviste si deshmitar te demostratave
Naser Islami
14/01/2014 20:19
Naser Islami
po more pojon ai tho,m une vec a ndeg i
po si duklet ai po degjojka \
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:20
Haxhi Kuši
ppo eshte atdhetar i forte dhe nuk ja nin per asgje
Naser Islami
14/01/2014 20:20
Naser Islami
po mire fort
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:20
Haxhi Kuši
provoje fole se te pergjigjet
dhe thuaj qe ta thirre Bajrush Ahmetin se edhe telefonin e tij ja dhash sot ne dreke
Naser Islami
14/01/2014 20:21
Naser Islami
po une njeher ia pat dhene nje pershendetje, por ai nuk mu pergjeghj
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:21
Haxhi Kuši
ndoshta ka qen i nxanun se lajmrohet
Naser Islami
14/01/2014 20:21
Naser Islami
po mire por njeher duhet te shkoj ne shtepi
se nuk jam ne shtepi tku jam me njo tre musafir
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:22
Haxhi Kuši
ani de shko ne shtepi nese ske ngrere buke ha e pastaj hyne
Naser Islami
14/01/2014 20:22
Naser Islami
me kerkuan te dal pak e por sa te shkoj ne shtepi e provoj dhe i them
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:23
Haxhi Kuši
ani si te doni kur tju ipet mundesia
Naser Islami
14/01/2014 20:23
Naser Islami
po un tash njiher edhe pak duhet te rri me kta
sepsde me thirren a din e uun por sa te shkojne kta
se nuk rrine sum h
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:24
Haxhi Kuši
mire de mos e prish muhabetin me shok,kur ta perfundoni ateherit shko per shtepi
Naser Islami
14/01/2014 20:25
Naser Islami
po po se edhe mue nuk o kah me rrihet ktu
por po sa te shkojne menjeher e shkoj dhe hy prej shpije ne linje
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:26
Haxhi Kuši
Ani pra keshtu banja
Naser Islami
14/01/2014 20:27
Naser Islami
flm per mirekuptim Haxhi
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:27
Haxhi Kuši
ska perse kuptojm edhe ne
Naser Islami
14/01/2014 20:27
Naser Islami
tash po dal te ata se pak ktu ne laptop te kti gazdes hehe
ani pra kaloni mire
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:27
Haxhi Kuši
hajte se nuk ka kuptim
Naser Islami
14/01/2014 20:28
Naser Islami
flm tung
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:28
Haxhi Kuši
edhe ju klm tung
Naser Islami
14/01/2014 20:28
Naser Islami
flm
Haxhi Kuši
14/01/2014 20:29
Haxhi Kuši
flm edhe nga ju
15 janvier
Naser Islami
15/01/2014 00:36
Naser Islami
O Haxhi jame rraskapitur vetem kom hy pak te shoh cka ka ck a s ka se jam lodhe
se edhe ata ndjten deri para nje ore , dhe kur erdha pk te nana aty e kshtu jam lodh shum
deemek u vonova de
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:37
Haxhi Kuši
Hajte se je hala i ri,e je lodh,futja gjum e pusho ška me te thene
Naser Islami
15/01/2014 00:37
Naser Islami
hehehe
jo nuk ja i ri
heheh
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:37
Haxhi Kuši
Po pasi shkon ne qajtore je i ri
Naser Islami
15/01/2014 00:38
Naser Islami
por u lodha bre tere diten njeher e ne spital duke e ftografu e jo andej e kendej e qeshtu
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:38
Haxhi Kuši
po beje pakes shaka
Naser Islami
15/01/2014 00:39
Naser Islami
jo sonte nuk kisha shku por me erdhen do e kur e pane se nana ka pas problem pak ata me than hajde po dalim ne cajtore edhe qashu u dasht
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:39
Haxhi Kuši
ska te keqe
Naser Islami
15/01/2014 00:39
Naser Islami
po po po pak po m vje si keq qe smujta me fol me ate qe planifikuam por hajsde neser do tentojme te bejem ate
tash edh eme nje shok pak ta pyes dicka
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:40

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:47

Haxhi Kuši
e ke Hisnin,po shkruan me mua ndaq me shkrue shkruaj
Naser Islami
15/01/2014 00:41
Naser Islami
ma mir po e la per neser se nuk jam i fresket
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:41
Haxhi Kuši
si te doni,i tregova se ju ka thirr Naseri
Naser Islami
15/01/2014 00:42
Naser Islami
po mire
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:42
Haxhi Kuši
si te doni more
Naser Islami
15/01/2014 00:42
Naser Islami
ama po mendoj ma mire neser jam ma i fresket dhe do te flasim pak me gjate a din hehehe
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:43
Haxhi Kuši
edhe kete e kam lodhe tere diten sa i fresket mos ta nin
Naser Islami
15/01/2014 00:43
Naser Islami
hehehee a po a
eee ne cilin tonalitete i keni bo
o se gabova tre thash se me nji shok po bisedoj pak heheh
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:46
Haxhi Kuši
e ju kupton
Naser Islami
15/01/2014 00:47
Naser Islami
flm
Haxhi Kuši
15/01/2014 00:47
Haxhi Kuši
skp
18 janvier
Naser Islami
18/01/2014 16:24
Naser Islami
Si je Haxhi
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:07
Haxhi Kuši
o me falni se qe sa erdha
ire mire jemi Naser,ju si jeni?
Naser Islami
18/01/2014 17:08
Naser Islami
Mire Haxhi
si e keni kohen andej
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:09
Haxhi Kuši
mire si vrante po jo ftofte
Naser Islami
18/01/2014 17:09
Naser Islami
Edhe te ne ashtu
Po hyra pak e thash kadal ta pershendes Haxhiun pak se ... hehhehe
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:10
Haxhi Kuši
ani mire bane se hupe krejte por ska derte
Naser Islami
18/01/2014 17:10
Naser Islami
Jo hysha nganjehere por ti nuk ishe hehhe
se po jame me i zene
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:11
Haxhi Kuši
a ndoshta se kam pase do pune keto dite
me ška je i nxene
Naser Islami
18/01/2014 17:12
Naser Islami
o po njeher nana u rrexua, pastaj nje djale i dajes me ka vdek
dhe vijne njerez per te pame a po e din
te na qysh e kemi adet
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:13
Haxhi Kuši
oti u lafte shendoshe per djalin e dajes
zoti
Naser Islami
18/01/2014 17:13
Naser Islami
flm
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:13
Haxhi Kuši
a ka qen i ri?
Naser Islami
18/01/2014 17:15
Naser Islami
po njo 52 vjet
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:15
Haxhi Kuši
i ri paska qen,prej qkahit vdiq
Naser Islami
18/01/2014 17:15
Naser Islami
po kshtu Haxhi, prej dite nuk ishte i semure
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:16
Haxhi Kuši
me siguri nga infrakti
Naser Islami
18/01/2014 17:18
Naser Islami
po po ashtu, por thash qe nuk ishte i semure me pare,
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:19
Haxhi Kuši
Po kjo smundje eshte ba shkak i tensionit te gjendjes se mjerushme
Naser Islami
18/01/2014 17:20
Naser Islami
Po. Shum faktore ndikojne per tu bere kjo semundjre. Deri sa edhe ushqimi, edhe po te jete i kalorishem
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:21
Haxhi Kuši
po qeshtu eshte,ishalla zoti e ka que ne gjenet ate.
a ka lane femi
Naser Islami
18/01/2014 17:22
Naser Islami
jo
nuk kishte femije
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:22
Haxhi Kuši
av shume keq me vjen,i martum poa
Naser Islami
18/01/2014 17:23
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:23
Haxhi Kuši
e keq shume edhe per gruan e tij
ka dallim vdekja perj vdekjes,keq e ma keq
Naser Islami
18/01/2014 17:24
Naser Islami
po ashtu eshte por....
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:25
Haxhi Kuši
vllazni a ka tjere
Naser Islami
18/01/2014 17:27
Naser Islami
popo dy i ka
Haxhi Kuši
18/01/2014 17:28
Haxhi Kuši
apeta paska vellazni,ška me ba ishalla zoti ua len ment ne koke se veshtir vallahi shume
Naser Islami
18/01/2014 17:39
Naser Islami
po ashtu
19 janvier
Haxhi Kuši
19/01/2014 15:40
Haxhi Kuši
https://www.youtube.com/watch?v=HMA7Wedjzz4
https://www.youtube.com/watch?v=BDG7Mqz7aEA
https://www.youtube.com/watch?v=P7nAePTtQ-U
https://www.youtube.com/watch?v=DT-q3wb2zIM
https://www.youtube.com/watch?v=dbzihj3paSM
Lire la vidÚo
intervista me Z. Haxhi Kuši ne Albaradio pjesa 1/5
www.youtube.com
Naser Islami
19/01/2014 18:16
Naser Islami
Po pse nuk fole edhe per 81-shin
m doket keni harru qe e late mangut per 81-shin
Haxhi Kuši
19/01/2014 18:18
Haxhi Kuši
sepse deshta me lidhe me ngjarjet e para demostratave dhe e lam per tjeter dite,pr e kish kercnue dje Reshat Badallaj,pse ja kam permendur emrin e ketij qe mu ka shpifur kinse une e kam shetit Arkanin ne lufte
Ky qen Reshati paraqitet kinse eshte kundra Thaqit PDK,a me ta bene shoqeri msheftas
Une jam ma shume i interesuar qe deshmitari te flasi i pari
Sepse ky qen Reshati,po shpifet kinse une i kam organizue ato demostrata nga ana e serbeve
Haxhi Kuši
19/01/2014 18:26
Haxhi Kuši
Nese mundesh me nje emer tjeter ta karijoni nje fb tendin e ti hyni ne shoqeri me Reshat Badalen dhe ti parashtroni pyetje;Kur ne cilen dite e ka shetit Haxhi Kuši Arkanin ne lufte?Cilen femer e ka dhune ne lufte Haxhiu?Cilet shqiptar i ka masakrue Haxhiu ?A kane emra ato femrat e dhunuara?Dhe ata shqiptar te masakruar?Por ky ka shkrue ne gazeta qe i ka ne dore!Ky qen eshte i nxitur nga Avdi Ibrahimi me shkrue kundra meje.
Naser Islami
19/01/2014 18:27
Naser Islami
ok
20 janvier
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:33
Haxhi Kuši
Naser dej Reshat Badallaj e kishte kercnue alba radion e Kadriut ne zvicerr.Para pakes oreve e thirra Kadriun dhe me tha se mu ka kercnue shume
Naser Islami
20/01/2014 00:34
Naser Islami
kush osht ky far pisi bre nonen thit ho
po nuk ka cka i bon Kadriut ai
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:34
Haxhi Kuši
y eshte trekandeshi
ky
Me
Naser Islami
20/01/2014 00:35
Naser Islami
le ta lajmeroje ne polici thuj
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:35
Haxhi Kuši
Avdi Ibrahimin
Dhe Reshat Badallaj
Kryesori eshte Avdi Ibrahimi ,pra kryeudbashi i serbise
Naser Islami
20/01/2014 00:36
Naser Islami
cka punon tash ky avdiu
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:36
Haxhi Kuši
Kane lidhje me policin,se ish policet jane ne kosove
KY jetone ne prizren tani dhe punone ne KEK
Naser Islami
20/01/2014 00:37
Naser Islami
more le t plasin se nuk kan cka me ba
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:37
Haxhi Kuši
Si disqeri dhe Reshati e ka propozue per kryetar ne prizren WW
Dijne me kercnue njerezit,me mua sjau qet
E kam inqizue Kadriun ne kamer ška kemi ba biseda
Ky
pis
Naser Islami
20/01/2014 00:39
Naser Islami
po a
po mre de
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:39
Haxhi Kuši
kinse i qete shpiunat dhe udbashat dhe permes ketyre botimeve ja fyte edhe atdhetareve me kesi detyra eshte i porositur
Naser Islami
20/01/2014 00:40
Naser Islami
e pashe un ate qe e kishi ba intervisten
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:41
Haxhi Kuši
Une kurgja sju kam shpifur ketij qenit,pos i kam thene le ti gjene deshmitaret dhe ata qe i paskna vra ne lufte ,le ti qet emrat e atyre
aten,muain e vitin
daten,muain,dhe vitin
Naser Islami
20/01/2014 00:42
Naser Islami
po po e kuptova
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:42
Haxhi Kuši
Per kete i ka ardhe zhege qenit
Naser Islami
20/01/2014 00:42
Naser Islami
o ao doli tash ne publik ata tash nuk mujn me ba asgja hhrheheheh
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:43
Haxhi Kuši
Me duket se edhe pse kam qen i papergaditur shume mire e kam dhene intaervisten
Naser Islami
20/01/2014 00:44
Naser Islami
po po ma mire e jep njeri pa pergatit
hehehe
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:44
Haxhi Kuši
edhe demostratat i kam permendur,me qellim nuk e tregova,e kam lane me tjeter gazeta ne shqiperi kysmet
Naser Islami
20/01/2014 00:44
Naser Islami
njime mire e kishe ba
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:45
Haxhi Kuši
po kur je i drejte,ska ška mu pergadite ore shok
Naser Islami
20/01/2014 00:45
Naser Islami
po po ama edhe demostrtat duhesh sa ma shpejt me i qit
po de po se shihej se pa pergatitur
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:46
Haxhi Kuši
Po te thash lute Kadriun qe ta thirre Bajrushin sa ma shpejte se e kam dite qe kan me kercnue
Sepse ky Reshat qeni,ka shkrue se une i kam organizue demostratat nga ana e serbeve.A kerkund nuk kam shkrue qe demostratat kan qen te organizume
Naser Islami
20/01/2014 00:48
Naser Islami
po i pata thon une ama ai me tha se jame shum i zene per momentin se th e kam nje projekt e tha mbase ta kryej projektin
amba qe tash ju paskan kercnu
un me qene si a i i lajmeroj ne policii
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:49
Haxhi Kuši
Ia kerkova qe te ma jep numrin e telefonit te Reshatit,por ma mbylli,shume e kish kercnue
Naser Islami
20/01/2014 00:49
Naser Islami
po jo de sipas ngjarjes qe ka ndodhur po shihet se spontane kane qene
ev bre nonen thite ho
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:50
Haxhi Kuši
Po de spontane si shkak i qimes,per kete deshiroja qe ma pare tejep deklarate Bajrushi,por qe
Po une e percjelli ne šdo hape se ška shkruan dhe vend nuk le pa me permend mua,sepse ja kam shti dy kembet ne bythe
Naser Islami
20/01/2014 00:51
Naser Islami
hehehe
Haxhi Kuši
20/01/2014 00:53
Haxhi Kuši
Sherri u nise ne nje artikull te tij qe i kishte permendur tradhetaret
dhe i shkrova,ju keta udbasha qe i paraqitni i din edhe femija,a qe i ke ne qeveri nuk i tregoni
dhe i dogji kur i thash se kusheriri juaj Ymriu e ka marr per grua nxensen e vete
Ky me tha jo nxensen pr studenten e vete
Por ,Avdiu e ka mesue qe te me etiketon mua
a Avdiu me mua ka ba shoqeri disa vite,dite e nate duke me pergjue se me kane jam i shoqerueshem
Me kishte shfryteszue ,e une lopa nuk e kisha marr vesh
e
qe ška me ba
Parza mu ndal kompjuteri se di pse
Haxhi Kuši
20/01/2014 01:24
Haxhi Kuši
ška ike more
21 janvier
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:13
Haxhi Kuši
ška ike bre Naser,ška u ba?
Naser Islami
21/01/2014 20:16
Naser Islami
Po jo nuk ika por tani po du me ike hehehe
dri tash gjeth diten ne kompj.
vec mu kan lodh syte mahehehhe
po ani pak po bisedojna mbase hyre ti
Se nuk ishe deri tani
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:18
Haxhi Kuši
Kam qen dje musafir te do shok
para nje ore kam ardhe
Naser Islami
21/01/2014 20:18
Naser Islami
aaa po a po mire shum
po si ja kaluat
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:18
Haxhi Kuši
mire
Naser Islami
21/01/2014 20:18
Naser Islami
po mire fort
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:19
Haxhi Kuši
ška ta merr mendja me propozue Hisni Ismalin per kryetar te shkupit a bane
Naser Islami
21/01/2014 20:20
Naser Islami
Haxhi e di cka duhet, edhe cka eshst mire
por ketu te ne luhen lojera te llojllojta
un kam frige se vetem kandidohet dhe nuk merr vota, e kjo nuk esht mire per vet at, se i bie vlera . a din kur nuk merr vota pastaj edhe me dasht me tutje dicka me u kandidu nuk e perfillin se thone se jo se ky nuk merr vota sikur ateher
E kemi pas nje rast te njonjit ktu ne komunen tone u kandidua per kryetare komune dhe qe athehere ma nuk ka mujt askund me u perfille sepse shum pak vota mori , aty ketu .
se a e din qysh jon njerezit te ne .
Nese nuk kan interes qe ka perkrahes te shumte e lene ne vetmi heheh
megjithese nuk e di unesi te doni ju
por un kshtu e parashoh
se, un jam afer ktu e di cka veprohet
krejt lome u bo
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:25
Haxhi Kuši
Po de se ju jeni atje ne ngjarje dhe e dini situaten ma se mire
eq eshte i drejte dhe nuk frigohet
por ti po e dike ma se miri si po shkojken punet ka ana juve
kisha besue se dot ju kishte marr afer tij,kaq
Naser Islami
21/01/2014 20:30
Naser Islami
Por un nuk e kam a me merr afera jo,seune kur eshte kauza kombetare ne pyetje nuk shikoj interes personal, perkundrazi. Por un e thash nje vleresim qe simbas pervojes ketu per fat te keq kshtu shkojn punet. Un nuk e pelqej kete gjendje, por, un e thash se si qendron gjendja reale, fatekeqe.
Naser Islami
21/01/2014 20:30
Naser Islami
E kam pa se eshste trim
por ama ktu me llojlloj mashtrime edheme pare i blejen votat
Un e kam per Hisniun qe mos po kompremetohet helbete.
Se ktu po u komprementua njeriu mbetet ma nuk e fermat askush
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:32
Haxhi Kuši
Nuk e besoje qe kompromentohet
Naser Islami
21/01/2014 20:32
Naser Islami
Jo ai nuk komprimitohet ne fakt. Por njerezit ketu e zene si te kompremetuar,.
Megjithese ai le te kandidohet , asgja te keqe . bile mire
Ama e kam pa bre . Kur po shkruan shuum po ban gabime ne shkrim
e dicka kur ta shohhin njerezitr thone ashtu kshtu e tj.
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:34
Haxhi Kuši
po edhe une e kam pa,dhe i kam thene shkruaj ngadale se njerezit ti lexojne,por ka emocione shume
Naser Islami
21/01/2014 20:34

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:48

Naser Islami
Eeee po a pe shehun nuk i kam thene sepse me ka ardh zor me i thene
mire ti qe i ke thene
kur te shkruajje pa gabime dsduhet se njerezit thone lee more ky nuk po ditka me shkru e me u ba president
Un nuk them qe nuk din te shkruaj
por me siguri tastaturen nukmiun akoma me e perdore mire
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:36
Haxhi Kuši
Po profesor ne Fama eshte .per bese disa here ja kam heke verejten,ndoshta mu hidherojke.Mesiguri qe nuk dine me perdorue,mire e keni.
Naser Islami
21/01/2014 20:37
Naser Islami
Po aspak nuk ma merr mendja qe nuk din me shkru. Vetem te tastatura eshte puna
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:38
Haxhi Kuši
Po mesiguri edhe une mendoje keshtu.
Naser Islami
21/01/2014 20:39
Naser Islami
Ketu njerezit lypin q... krejt . Se per njie punesim te nje personi krejt i japin votat nuk e kan gajle a jane ne vije kombetare a jo. aspak nuk kupton ky popull
Se shqipetaret me mire eshte qe te gjitha votat tia japin nje shqipetarit qe ti regojme te tjereve se jemi ketu. Dhe edhe ata do te kene kujdese me teper ndaj neve.
qe sa vite ne e zgjedhim presidentin e maqedonise e per te na bombardu.
vetem ket te fundit nuk e kemi zgjedh ne ata vet e kan zgjedh
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:43
Haxhi Kuši
Shume mire me vend e keni,se nuk po dijna kan me zgjedhe .,por qysh me i shkatrrue kriminelet dhe tradhetaret ketu e kam.Duhet shume me mendue,se nuk i kemi mire punet.
Naser Islami
21/01/2014 20:43
Naser Islami
po po qashtu bash qashtu si thua ti e vertete.
e kame nje informate nuk e di a eshte e vertete por njeri nga BDI me tha se BDI eshte marre vesh me LSDM, per me e votu nje kandidat per president te perbashket
e a e sheh kjo bon dam shum
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:45
Haxhi Kuši
Na duhet me lujte nje loje shume te rande me shume ftyra qe me ua qprish mardhenjet me maqedonas
Naser Islami
21/01/2014 20:46
Naser Islami
Po po bre po te shohim ne keto zgjedhje fort jane zhgenjy populli por e bojn kta ndonje potez pozitiv afer zgjedhjeve, e per me e mashtru popullin a mua nuk mujn me me mashtru se per mua ne naten e bajramit nuk trashet kurbani.
duhet me pa s kujdes se keto qe po i themi krejt mujne i lexu maqedonet
se e kane ate paraturen per keto
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:48
Haxhi Kuši
po maqedonet basharishte bejne tane plane si me ja ba e na kerkund nuk jemi
Naser Islami
21/01/2014 20:50
Naser Islami
Shiqo, un e kame nje ndjenje se Amerika po don me e ruajt maqedonine ne teresi, se po e dine se edhe njo 15 vjet po thuhet se shqipetaret do tejene shumice ne maqedoni, e per te pas sa ma teper territore , ashtu mua po me tingellon . Se amerikane ve ju konvenon me pas sa ma teper territore shiqpetare ketu, se njeherpernnjeher aleatin me te forte e kane shqipetaret.
Naser Islami
21/01/2014 20:51
Naser Islami
Se amerikane i kan thene ketij Ali Ahmetit dil ti thuaj se ne e mbroojme maqedonine. nuk lejojme te coptohet
Se maqedonet jane te interesuar me e nda
por me e nda aty ku kane qefe ara
e neve ashtu nuk na konvenon
Ndoshta e kam gabim por kshtu po m doket
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:52
Haxhi Kuši
Mendone se nje ndarje nuk na konvenon,sipas amerikanve e kjo qenka po mendoni
darja le te behet pertej shkupit,ka ka troje shqiptare
Naser Islami
21/01/2014 20:53
Naser Islami
Po nuk pranojn maqedonet kshtu
Akademia e maqedonise e ka praqit nje harte njehere per me e nda ama diku gjysma e asjae qe na takon nuk na i jepshin
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:55
Haxhi Kuši
Por mos e kan me sherr amerikanet,se me ba ndoni trazire prape kane mundesi mi debue me shumice.E di ka qen permjet Arber Xhaferit mbas luftes nje emision ne rtk
Naser Islami
21/01/2014 20:55
Naser Islami
po amerikanet gjith ekan me sherr,
heheh
por vetem t mos e ken me sherr per neve hehhe
se mos vet per neve
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:56
Haxhi Kuši
Ma mire ndarje se e kam friken,mos po i debon popullin dhe i bijne nga bugaria
dhe shqiptaret kush e din ka i vervasin
Naser Islami
21/01/2014 20:57
Naser Islami
Jo amerika e ka zorin me Rusine, e per ato po shkon kadaldal se bashkimi patjeter ka me u ba
Haxhi Kuši
21/01/2014 20:58
Haxhi Kuši
amerika me dashte me ba bashkimin moti e kish perfundue dhe nuk e kish vete rusin
Naser Islami
21/01/2014 21:00
Naser Islami
Se nje gazetar serb doli ne nje emision direkt me disasa gazetare tjeredebatonin dhe ai serbi e nxorri nje dokument te nje mbledheje ketu ne ballkan qe ishte mbajtur ku ka marre pjese me kata te evropes edhe Hans Ditrih Gensher, Dhe ky gaazetari e lexonte ate dokumentinku ka thene Hansi, se tasani e tutje do ti permiresojme gabimet e meparshme qe i kemi bere ketu ne ballkan per shqipetaret ishte fjala. Dhe ai tha se do e publikoj ket dokument, por me duket iu kercnua dikush dhe nuk e publikoi.
Naser Islami
21/01/2014 21:01
Naser Islami
Amerika nuk i friigohet rusit fizzikisht. Por ata kane shume maredhenie te tjera atje ne lindje, dhe per ate nuk guxon me ia prishe fort rusit, se po ia perdore veton ne shume raste ne OKB. e AJO I KUSHTON SHUM SHTRENJT AMERIKES.
pSH. PER KOSOVEN JAN MARRE VESH ME RUSINE. QE AMERIKA TE LESHOJE PE NE gEORGJI. e rusia te leshoje pe per kosoven me serbine
merre me mend sa ka rreziku amrika per neve
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:02
Haxhi Kuši
ka sekret ,diška!
Naser Islami
21/01/2014 21:02
Naser Islami
Popo qeshtu ishte
ama amerika sa ti krryje ketudo pune perseri ia ben dallaveren rusit hehhe
cdo her ja bon kshtu
se edhe te Gerogia nuk ia len por mbase te kryhenb n ketu do pune
Krejjt tokat shqipetare kan me u bashku, ama amerikes nuk ja nin na a mujna me prit a jo ajo e con te veten
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:04
Haxhi Kuši
Mos eshte ne plan ndoni pergaditje e naj luftes me permasa boterore
e po zihet diška me shpejtesi
Naser Islami
21/01/2014 21:05
Naser Islami
Lufta me permasaboterore munde te krise atje ne ate trekendeshhin japoni kine e kto tjerat qe ishin fqinje aty.
por nuk mamerr mendja se guxojne sepse per te gjithe behet njejt keeq
amerika kur e sheh se nuk marrin vesh krejtve ja u fut atom
i shkaterrron
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:06
Haxhi Kuši
po qeshtu per bese ka me ja ba
Naser Islami
21/01/2014 21:07
Naser Islami
Se une ndoshta keto duken si fantazia por ama i kam lexu kto shum kun
Edhe me Korene atje eshte rrezik
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:07
Haxhi Kuši
shume mire i dike gjanat
Naser Islami
21/01/2014 21:08
Naser Islami
Haxhi Amerika sebep neve shqipetareve shum pune i ka leshu pe me rusin, kuptohet deri sa ti kryeje keto pune me neve ketu. e pastaj perseri vazhdon si me pare .
jo Haxhi nuk i di, po cka kam lexu dikudiku se me i dite hiq jo.
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:10
Haxhi Kuši
Po ška shkruhet ai qe i kupton nepermjet vargjet e din se ška do ndodhi.a ke lexue do shkrime ne gjuhen kroate;udbashet shqiptare ne iluminat
Naser Islami
21/01/2014 21:11
Naser Islami
Kaja belane Haxhi , Rreth mbi 2000 libra i kam te lexuara. Por nuk i maj nmen fort se vec tu lexu a din e shumica kan fluturu nga mendja hehehe, se tu e lexu tjetren .
jo nuk e kam lexu
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:11
Haxhi Kuši
ne gjuhen kroate e ke
Naser Islami
21/01/2014 21:11
Naser Islami
un kam lexu pak vec tjereve , cka m ka ra n dore kam lexu kaja punen hehehe,
do e lexoj. por te shohim tash ky i kroacise qe u zu qe e ka vra ate emigrantin kroat ateher kur u vrane vellezeerit Gervalla dhe Kadri Zeka. e ary parashihet qe te zbulohen shum gjana, se ai ishte i UDB-se.
Haxhi a bon me pushu bre pak se syte mo me lotojne a beson po per hater tend ndejta deri tash.
s egjith diten sot kam ndejt ne komp
qysh po thua ti
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:14
Haxhi Kuši
po pse jo Naser,veq pusho
pra naten e mire
Naser Islami
21/01/2014 21:14
Naser Islami
Eh shum flm qe me kuptove,
se bash kem tu bisedu mire porr, nuk po muj ma, se po mltojne syte
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:15
Haxhi Kuši
ishalla sjemi veq per sonte,naten e mire edhe nje here
Naser Islami
21/01/2014 21:16
Naser Islami
mire pra te flm qe biseduam , naten e mire po ndoshta edhe sonte bisedojna ,
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:16
Haxhi Kuši
Per sonte futja gjume
Naser Islami
21/01/2014 21:16
Naser Islami
heheheheh. tte shoh
ok tung pra Haxhi
Haxhi Kuši
21/01/2014 21:17
Haxhi Kuši
ani qysh ta shihni
tung
Naser Islami
21/01/2014 21:17
Naser Islami
po
tung
22 janvier
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:15
Haxhi Kuši
Jo luftetari si kerkone ndihma
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:15
Haxhi Kuši
Muhamed Kuka
23 dÚcembre 2013
Partager
69 personnes aiment ša.
40 partages
Muhamed Kuka nderim te nderuar jom me vllazerit idealit
23 dÚcembre 2013, 16:10 Ě 1
Muhamed Kuka Lirija kosoves e shtrenjt mos te lujn me xhakun deshmorve
26 dÚcembre 2013, 22:54
Muhamed Kuka Un muhamed kuka sod kerkoj shoket luftes tme dalin zot me duhet ndima shokve luftes thmijen ta shpetoj un nuk mundem mej dal zot mosha shendeti jo mir tash ikom 63 vjet ju lus shoket tme ndimoni tel plus377271843
26 dÚcembre 2013, 23:38
Muhamed Kuka Un apeloj tek shoket shoqet luftes me duhet ndihm urxhente per thmijen 12 vjeq ekom ne xhendje te rand ju lus tme ndimoni me jete financiare sherim jasht vendit zoti dhe ju muhamed kuka 12 qershori ferizaj 37744271843 julus
27 dÚcembre 2013, 20:25
Muhamed Kuka Te nderuar me ndimoni
27 dÚcembre 2013, 20:27
Muhamed Kuka Ata qe kon thmi edin qka esht thmija keta qeveritar nuk kon thmi sekon gajle at vdes thmija lus popullin ndimoni
27 dÚcembre 2013, 20:44
Xhelal Xhelal Mujaj ju baj apel te gjithve shqiptarve qiti ndimoni keti shokut te luftes per ket thmi na thrret ndergjegjeja kmbetare ikisha lut te gjiht bashk atdhetaret qijan ne boten ejashtme bizsmen intelektual egjith njerzit e vullnetit temir mbar kombetar ka ka sh...Voir plus
27 dÚcembre 2013, 21:03
Muhamed Kuka Flm shum i nderuar xhelal me duhet ndim urxhente
27 dÚcembre 2013, 21:07 Ě 1
Muhamed Kuka Lus vllazerit ne ne amerik bashk luftetaret qe xhinden ne bot tme ndimojn ta shpetoj thmijen qeverija kosoves nuk me ndimoj per thmijen as shoqata dje e ndala kryetarin shoqates e luta per ndim nuk me ndimoj tmer tmer
27 dÚcembre 2013, 21:25
Muhamed Kuka Ju lus perzemersisht me ndimoni
27 dÚcembre 2013, 21:27
Naser Vllasi Cobra Muhamed Kuka bon pak saber se shoku i jone nga lufta Nysret Popova Gjermanija ti ka dergu 100 ero une nestra i terheq, dhe ti dergoj permes Alban Sylaaj nga Sojeva. Mos bjer kaq posht bre burr se askush nuk ka vdek per buk po fajet i kan edhe aparatet qe nav kan bere sindrom ne gjak.
27 dÚcembre 2013, 23:06 Ě 1
Naser Islami
22/01/2014 18:20
Naser Islami
Eheeeeeeeee!!!!!!!!!! Mori qeveri e shpiunave padyshim ,
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:20
Haxhi Kuši
A e lexove se ška u ba me kete njeri
a u krenojke para dy javeve kur ja shajsha qeverin dhe shoket tradhetar
Naser Islami
22/01/2014 18:21
Naser Islami
heheheh aaa a po a. hehhehe.
eee po kshtudisa nuk ja u ka marre mendja se mundete jet kshtu prandaj kshtu
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:22
Haxhi Kuši
More me duket halla nuk i ka marr vesh se trum ish ne koke
Naser Islami
22/01/2014 18:23
Naser Islami
heheheheh. pode po
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:24
Haxhi Kuši
I tregova Hisnis
Qe Naseri ka mundesi me te ndihmue
por duhesh mi que leke Naserit,per mi qarros njerezit
Naser Islami
22/01/2014 18:25
Naser Islami
heheh. Jo jo nuk kam mundesi me i ndih,mue.
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:26
Haxhi Kuši
Qorrosi kane e shihni,kane e njeh jepju pare kush ka nevoje
Naser Islami
22/01/2014 18:26
Naser Islami
po ama une hiq nuk kam merak me marre lek hehehe. se gjithenje jam msu me dhene. hehehehe. e tash njime jam ne pozite te palakmueshme me leke. Por cka me ba
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:26
Haxhi Kuši
Pa lek nuk e hane kerkushi o Naser
A kujton pa lek mundesh sot mu ba kryetar?
Naser Islami
22/01/2014 18:27
Naser Islami
Jo jo po
Jo mue m vjen si perdhosje a din se gjithandej me iu dhen lek shumica i qesin votat, mirepo perseri kam frige se mujn shum me tradhetu, e qysh me i arsyetu pastaj leket. heheeh.
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:29
Haxhi Kuši
Po fajtor nuk mundesh mu kan,ška behet behet
Naser Islami
22/01/2014 18:31
Naser Islami
Jo une me pase leke me iu dhen ma shum seun qe i bindi nuk ka njeri. Por ama shum kam frige se disa mujn me thene po e kur te votojne nuk e bejne heheh.
ama ku i merr ky leket se
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:32
Haxhi Kuši
kam edhe ne shkup do kafiqa te medhaja,nuk jane bash te paq,por qellimi mi mashtrue e mi shti shqiptaret me votue e pastaj si ua merr mendja ju bashk me Hisnin banja qaren popullit,ka zhgunit ja ushkurit siq dini dhe banjau ,por mendoni mire,une per vete kurgja nuk fitoj.As qe me intereson funkcioni,pos merrne ne dore ju shqiptaret
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:32
Haxhi Kuši
Nese ska lek,ska ška me shpurdhe,Une nuk kam kushedi se šfare bugjeti.
Naser Islami
22/01/2014 18:33
Naser Islami
Po po more edhe un kam deshire ashtu, por sa do jete e realizueshme.
Po po de po qashtu se edhekta tjert japin lek , e di un
ata edhe mue me kan ofru lek. Por un bash ata qe me kan ofru nuk i kam votu. hehehehd
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:34
Haxhi Kuši
Keta tjeret kane lek shume,por ne duhet me propagande ta rrenojna se jane shume dhe te lidhur mes vedi.
Naser Islami
22/01/2014 18:34
Naser Islami
po po de po.
qashtu nuk mun me i konkuru elekke.
se ata kan vjedh ekan sa te duhen
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:35
Haxhi Kuši
Po jo tanve me u dhene lek se vertete ka qe refuzojne se ju ka ardhe shpirti te fyti dhe populli po kerkone liri e jo roberi se u ngope me kete
Naser Islami
22/01/2014 18:37
Naser Islami
po me pas lek mun shum me perparu, sepse kombinatorika eshte shume e mire 3dhe kandidati shqipetare, edhe leket, edhe kemi aresye per te propagantuar a dinn se, propagantojme per kandidat shqipetare,
un pile me krenari propagantoj
kur eshte ne pyetje shqipetari ndaj maqedonit
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:38
Haxhi Kuši
Ky po betohet se nuk frigohem nga vdekja nese vdesi per qeshtjen shqiptare
Naser Islami
22/01/2014 18:39
Naser Islami
popo ky qashtu po ngjet me qene, sipas paraqitjes se tije, edhe mua po me duket i tille, heheh
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:39
Haxhi Kuši
Po a eshte per ti besue,keshtu shume shqiptar me thojshin e si hypte qeshnin me mua ne fund
Naser Islami
22/01/2014 18:39
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:49

Naser Islami
ky ma lehte kishte munde me arrite nepermes partise , por pasi tefitonte, pastaj mos me i ndegju ata,
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:40
Haxhi Kuši
Edhe une jam me mendimin tend
por ky nuk done parti
Naser Islami
22/01/2014 18:41
Naser Islami
Po amakshtu shum veshtire eshtemefitu..
Ape din Bamir Topi si iu kundervu PD-se mbase e vune kryetare te njejtit. heheh. me duket kshtu ka qene mos gabofsha
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:41
Haxhi Kuši
duhet mu kane edhe vezhgues te forte ne votime se i vjedhin fletushkat,ose i mbushin kutit
Naser Islami
22/01/2014 18:42
Naser Islami
Bamir Topin Sala e beri kryetare, dhe ai u kthye kunder Salos
Se i pres do musafir vetem qe s kaan mbrri
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:44
Haxhi Kuši
dhet secilit qe vrapone me i premtue vend te punes,se nuk e hajne njerezit se jane mbush tane me sherr.PO me vden e ke ate qe e ngritish ta kethen brrylin,per kete duhet me shtrengue qe ne fillim dhe bisedat mi inqizue
TI mos i shkruaj kurgja Hisnis,se i kam thene qe te foli me juve.
Naser Islami
22/01/2014 18:48
Naser Islami
po ne zgjedhet e para parlamentare kur ishin ateher. mua me caktuan vezhgues ne nje vend te shkieve, dhe Un shlova atje, dhe duke bisedu me shkie, i nxorra 5 vota per partine shqipetare. edhe atyre shkieve aqe ju erdhi inate, sa qe me kan shetitur njo dy ore neper male, duke me thene mua se shum large eshte ajo zyra ku duhewt ti numrojme votat, e un iu thosha ani, kudo qofte un do te vi. e m kan malltretu njo dy ore te mira e u pata uritur eshume sa qe kembet nuk me mbajshin, por qashtu qendrova, e kure e pane qe nuk heq dore, kthyem aty afer dhe kishteqene zyra afer aty, por ata me kishin shetitur rreth zyres sikur njo 200 metra se u pate terru, un nuk e disha ku gjindemi bile.
Naser Islami
22/01/2014 18:50
Naser Islami
E kur e pane se nuk heq dore, kthyweem aty afer kishte qene, dhe i numruam votat, edhe ato 5 votat i regjistruan ne prcesverbal, edhe shkova ne vendin tim. kur po degjoj, te gjithe vezhguesit tjere e kishin braktisur vendevotimet shume para kohe dhe kishin shkuar neper shtepia, dhe as informata as kurgje.
Naser Islami
22/01/2014 18:51
Naser Islami
dhe besove ose jo. Te gjithe ata qe braaktisen vensdevotiumet jane neper puna te mira , ndersa un asnje anetare te familjes nuk e kame te punesuar hehhehehe
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:51
Haxhi Kuši
Duhet edhe nga nderkombetaret ti ftoni e ti mirrni me te mire e edhe mi ushqye se mundesi eshte qe te bejne edhe me dhune šdo gje serbet.
Leket per keto hesape vyn
Naser Islami
22/01/2014 18:52
Naser Islami
po
A e Lexove kete qete shkrujta haxhii.
se me kete dua te them se nuk u besohet njerezve,aqe sa duhet. prandaj un frigohem me i hy puneve qe nukmuj t garantoj, per te tjere se do e mbajne fjalen e dhene.
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:54
Haxhi Kuši
Po krejte e lexova,qe te kan shetit,rrotull,me te frigue.Po i nderuar po e di qe edhe tani kane mundesi me ua ba
Naser Islami
22/01/2014 18:55
Naser Islami
jo me me frigue, por mos po them une hajt more po shkoj selarg qenka se ata nuk kan mujt me me frigue see pane atase nuk munde te me frigonin ,
se atehere isha edhe me i ri.merre me mend para savitesh hehehe.
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:56
Haxhi Kuši
Serbet vetem kur e shohin se te ka hy friga munden me manipulue,por aferim te qofte.
Naser Islami
22/01/2014 18:56
Naser Islami
Haxhi un gjysmen e pasurise e kame humbur vetem psee kam mbajturfjalen e dhen. marreveshjen. bile shume njerez me thone budalle. hehhe
jo tash nuk jam aqe trim heheh. se tani nuk jame i forte sa isha me heret. hehehe
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:57
Haxhi Kuši
Dihet,perhere kerkujna sja ka dhane perendia
Tani neve na ka mbete vetem me fjalor nga pervoja qe ti mesojna te rinjet si me veprue,e mos mi perseritur gabimet
Naser Islami
22/01/2014 18:58
Naser Islami
mfal se me erdhen musafiret haxhi
Haxhi Kuši
22/01/2014 18:59
Haxhi Kuši
Ani naten e mire,mos ju lajmro hiq Hisnis a kuptove,se i kam shkrue krejte per ju,nese eshte i interesuar vertete le tju lajmrohet.
tung
23 janvier
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:45
Haxhi Kuši
a e ndegjove jou tyben me Avdi Ibrahimin,ma msheli telefonin dhelpna
Naser Islami
23/01/2014 00:45
Naser Islami
jo
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:46
Haxhi Kuši
ma poshte e keni
Naser Islami
23/01/2014 00:46
Naser Islami
ku qaty ku e ke me albaradio a ku se vetem e shperndava se un e kam ndegju
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:46
Haxhi Kuši
i https://www.youtube.com/watch?v=q5i5RlZUWsA
AVDI IBRAHIMI me Haxhi Kuši
www.youtube.com
il y a 7 minutes Ě Jĺaime Ě S
Lire la vidÚo
AVDI IBRAHIMI me Haxhi Kuši
www.youtube.com
Naser Islami
23/01/2014 00:46
Naser Islami
por ta degjjne edhe te jtere
po tash edegjoj
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:46
Haxhi Kuši
ani
Naser Islami
23/01/2014 00:48
Naser Islami
po e pashe hehehe
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:49
Haxhi Kuši
ka ik si qeni
Naser Islami
23/01/2014 00:49
Naser Islami
po de po
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:49
Haxhi Kuši
me mua ai nuk ka kaqik me fole
Naser Islami
23/01/2014 00:49
Naser Islami
po de poshihet pote ishte ne te drejt do fliste
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:50
Haxhi Kuši
etem me argumente une foli me rrena kurr jo
Naser Islami
23/01/2014 00:50
Naser Islami
op shihet po shihet
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:51
Haxhi Kuši
Neser e kam ndermend me paraqite Reshat Badalen qe mu ka shpifur qe kinse kam vra shqiptar e dhunue femra shqiptare
Ne gjygjin e Hages kysmet
Naser Islami
23/01/2014 00:52
Naser Islami
po nese eshte e vertete le te denoncoje ai ne gjyq ty .
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:52
Haxhi Kuši
Pa ja ngul nuk kam me lane,por kane me dale shume te zeza.
qesi neser se ška kam me fole me gjygjin e Hages
neser e sheh se ška kam me fole me gjygjin e Hages
Naser Islami
23/01/2014 00:55
Naser Islami
po de po .
Haxhi Kuši
23/01/2014 00:56
Haxhi Kuši
Me lane ne te tyren,me mbetet nje njolle qe kurr nuk e kam pasur une as baba e as babgjyshi.
EDhe me Kadrin e kam inqizimin qe dje e kam ba biseden
i ka thene se Haxhiut vetem magjup i kam thene
Naser Islami
23/01/2014 01:04
Naser Islami
po a
breeee
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:05
Haxhi Kuši
po e kam inqizue,por spo muj me gjete ne jou tybe
Naser Islami
23/01/2014 01:05
Naser Islami
mos ta paskan largu helbete
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:06
Haxhi Kuši
Nese e kan largue e qesi apeta e kam ne kamerShume e kishte kercnue dhe u frigonte vetem qe nuk qante.
Naser Islami
23/01/2014 01:08
Naser Islami
kush vetem nuk qante
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:09
Haxhi Kuši
Kadriu
Naser Islami
23/01/2014 01:10
Naser Islami
jo moreee
bash kam me e pyet
te shoh cka po thot
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:11
Haxhi Kuši
Vete e thuaj,ška te tha Reshat Badallaj se lexova ne fb e Haxhiut qe tu kish kercnue.
Kerkoja nr e telefonit ne fund e thuaj po kam deshire me ba do biseda me ate trimin e zhurit
Naser Islami
23/01/2014 01:13
Naser Islami
te lumte. por vetem edhe te falesh. mos e le te falmen per aske tjeter.
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:14
Haxhi Kuši
Jo o shok mos ta nin
Naser Islami
23/01/2014 01:16
Naser Islami
nuk qenka ne linje kadriu
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:17
Haxhi Kuši
ani kur te hyne mos u ngute se te largone me fjale te buta ne fillim
e i kish hy shume friga
a ne fillim i pata thene hej nese frigohesh nga kercnimet mos beni me mua intervista se ua prish rrenat e kesaj qeveries se kosoves se shume nga veprat e mija qe 33 vite kan kullote,dhe ka mundesi me tu kercnue
e tha
Une kerkujna si frigohem se ja mbushi gojen me barut dhe ja ekspolodoi gojen ,vetem zotit me tha i frigohem
Nese done ta qoje edhe kete qe kemi bisedue
Naser Islami
23/01/2014 01:20
Naser Islami
edhe mua pe pate the nuk e kam problem
nejse un do e pyes neser ckaasht puna
ta shoh cka po m thot mua
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:21
Haxhi Kuši
edhe juve qeshtu u paska thane,ška u ba tani
Naser Islami
23/01/2014 01:22
Naser Islami
e po ndoshta ka mendu se nuk do i kercnohet dikush hehehe
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:22
Haxhi Kuši
i kam thene nje dite perpara qe kan me kercnue
Naser Islami
23/01/2014 01:23
Naser Islami
po de poo e di e di m ke tregu
haxhi neve nuk na soset muhabeti hehhe deri ne mengjes,
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:23
Haxhi Kuši
a te kam thene edhe juve qe kane me kercnue dhe thuaj edhe Kadriut
Naser Islami
23/01/2014 01:23
Naser Islami
po me duhet te shoh dicka key be internet
po po
mua nuk m han palla pse m kercnon dikush kur jam drejt
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:24
Haxhi Kuši
Reshat Badallen djalin e migjes se Reshatit dhendrri im e ka tezak,a nuk e din qeni
Naser Islami
23/01/2014 01:24
Naser Islami
po a
po de po
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:25
Haxhi Kuši
po bre pisin e derrit,a vete ka hy me ngue Avdi Ibrahimin
Avdi Ibrahimi ky qen e ka mashtrue qe te me etiketon
e shpifet
se per Avdiun me vagona kam fakte te gjalla
dhe para disa diteve komandanti i Avdiut me tregoj ne mesazhe privat se Avdiu ne lufte eshte kyq mbas šlirimit me 12 qershor 1999
uzhdi Saramati
Ruzhdi Saramati
a e done me lexue
Naser Islami
23/01/2014 01:28
Naser Islami
po bon
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:28
Haxhi Kuši
mos i trego tjereve se ne gjygj me vyne
Naser Islami
23/01/2014 01:28
Naser Islami
jo
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:28
Haxhi Kuši
e mundet me mi shlye
Naser Islami
23/01/2014 01:29
Naser Islami
u bo
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:30
Haxhi Kuši
9 janvier 21:49
eh mor shoku haxhi se pari ju pershendes qe keni kontaktuar me mua,deshiroj te jeni shendosh e mir ju dhe familja juaj.Avdiun e kam njoft qe heret ne vitet e 90-ta,edhe sot kontaktoj me te.Une nuk kam pare asgje te keqe dhe nuk e di qe i ka hy therre ne kembe ndokujt nga Avdiu,por nese juve ju ka bere ndonje te keqe, un nuk jam hetues t'i hetoj njerezit qfar bejne ne punet e tyre private e personale.Ishte ai qe me 12 qeshor te vitit 1999 qe i thoshin perfundimi i luftes se UQK-se qe kjo date e gjeti me uniforme te UQK-se dhe me arme ne krah mu prane meje.Juve ju deshiroj shendet dhe familjes tuaj gjithashtu .Nuk e kam tradite te fyej njerez kur nuk i njof mire,se un jam per bashkimin e shqiptareve e jo per perqarjen e tyre.Deshiroj qe edhe ti te me perkrahesh ne kete mendim qe kam,dhe te beheemi shoke edhe me te mir sa qe jemi tash,atdheu na do te bashkuar e jo te perqare,per hater te atdheut e kombit tone shume gjera duhet t'i leme anash edhe nese na ndodh ndonje gje ne mes veti.Edhe nje here te falenderoj.Me shkruaj me shpesh.Me respekt R.Saramati.
10 janvier 00:47
Naser Islami
23/01/2014 01:33
Naser Islami
po e lexxova
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:34
Haxhi Kuši
Per hater te atdheut duhet mi harrue shume gjana,a qe me ka shif gjana qe nuk i kam bere ska dert per kete Ruzhdi Saramatin.A e kuptove edhe ti ?
Naser Islami
23/01/2014 01:34
Naser Islami
popo
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:35
Haxhi Kuši
Edhe pse ma ka flliqur ftyren me harrue une heheee
Naser Islami
23/01/2014 01:35
Naser Islami
jo kj o nuk harrohet
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:35
Haxhi Kuši
ma mire te me kishte shajte se qe mu ka shpife
Naser Islami
23/01/2014 01:35
Naser Islami
por ti duhet te shtiresh kin se vertete po i harron per hater te atedheut,
e pastaj ti befasosh
jo ma mire me ta pas vra krejt familjen se ato shpifje jane shum me te renda bile
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:38
Haxhi Kuši
Mire e ke dhe po i shkruaj;Per hater tendin po i harroje,por nese Avdiu shkruan ne gazeta qe per inati ju kam shpifur Haxhiut,dhe ma mire Avdiu te ma kishte vrare tere familjen se ata shpifje qe mi ka bere e nxire ftyren.
Naser Islami
23/01/2014 01:40
Naser Islami
po i thuaj me ma pas vra krejt familjen ndoshta ia kisha fale per hater te atedheut, por kjo nuk falet . por ja qe po i harroj keto nese aia shkruan ne gazete se pe r inate i kam shpifur ose gabim kisha qene qe kam thene, per te, dhe per hire te sinqeritetit te hAXIUT DUA TE RREFEHEM DHE TI KERKOJ FALJE QE PAQELLIM I KAME BERE SHPIFJE
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:41
Haxhi Kuši
a tje qesi keto fjalet e tua
Naser Islami
23/01/2014 01:41
Naser Islami
PO MORE
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:47
Haxhi Kuši
Pa kqyre a eshte ma mire se pakes e ndryshova
Naser Islami
23/01/2014 01:47
Naser Islami
OK
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:48
Haxhi Kuši
I nderuari Ruzhdi Saramati;Me ma pas vra krejt familjen ndoshta ia kisha fale per hater te atedheut, por kjo nuk falet . Por ja qe po i harroj keto nese ai,Avdiu shkruan ne gazete se per inate iu kam shpifur Haxhi Kušit,ose gabim kisha qene qe kam thene, qe Haxhiu ka shetit Arkanin neper vijat e frontit dhe kinse ka dhunue femra shqiptare. Per hire te sinqeritetit te HAXIUT DUA TE RREFEHEM DHE TI KERKOJ FALJE QE PAQELLIM I KAME BERE SHPIFJE.Keshtu do ma mbushi mendjen qe prape te jemi ne shoqeri sikurse kemi qen perpara,dhe kemi ngrere buke te njeri tjetri.
Naser Islami
23/01/2014 01:49
Naser Islami
PO , HJEHE ATE PER INATE.
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:50
Haxhi Kuši
me trego ška nuk kam thene
Naser Islami
23/01/2014 01:51
Naser Islami
GABIMISHT MA MIREE PRANON. MUNDE TE THOTE SE E KA THE DIKUSH ATEHERE DHE NUK E MBBAJE MENDSE KU SH E KA THENE SE ISHIM SHUM NJEREZ ATY DHE KSHTU UN KAME THENE , POR KJO NA DOLI GENJESHTER, DHE UN I DETYROHEM HAXHIUT PER TI KERKUAR PUBLIKISHT FALJE,
Haxhi Kuši
23/01/2014 01:52
Haxhi Kuši
merre krejte edhe nji here qite ne link dhe korigjoje se jam trullu me beso
Naser Islami
23/01/2014 02:05
Naser Islami
Inderuari Ruzhdi Saramati. Edhe po te ma kishte vrare mbare familjen Avdiu, per hater te atedheut ndoshta do t ia kisha falur. Ndersa kjo asnjehere nuk falet. Por ja qe me shtyri ajo idea yte qe me the se per hater te atedheut ti leme me jnjane te keqiat e te vazhdojme te jemi shoke edhe me te mire, Ja pra un po e ofroj nje kompromis,, se me zbute zemren, kur e permende hatrin e atedheut. Le te shkruaj ne gazete Avdiu, se . I detyrohem Haxhi Kuqit ti kerkoje falje, per shkak te nje thenie te cilen e kame thene per kohen gjate luftesse Kosoves, se Haxhi Kuqi, e ka shetitur Arkanin neper Kosove, dhe kane masakrruar shqipetare, dhe kane dhunuar femra shqipetare, e qe ne fakte keto na dolen jo te verteta, sepse ne ato kohe pa kohe, une pata ndegjuar njeri qe pati thene keshtu, ndersa aty pati qene nje numer i madhe njerezish qe shumica nuk dihej nga ishin, dhe mua me preku kjo thenie e atije personi te panjohur sepse nuk me shkoi mendja ta pyes kuhs eshte dhe nga vjen ,por ja ashtu spontanisht, dhe pas pake u shperndame, dhe pas pake ditesh kure mu kujtua ajo thenia,un duke menduar se qenka e vertete, e kam perseritur edhe un. Qe pase shum kohe duke i analizuar ngjarjet, kame ardhur ne perfundim se keto kane qene vetem shpifje per ndonje inate, sepse ne baze te analizave te mia shume kohe qe i kame bere, me del se me se paku eshte Hxhi Kuqi qe te bente nje gje te tille. Prandaj i kerkoj falje, per gabimin qe e kame bere, sepse un e kame perseritur thenien e tjeterkujte te nje personi te panjohur per mua, pra konsideroj me argument se kame bere nje gabim te forte ndaj z. Hxhi Kuqi.
Naser Islami
23/01/2014 02:06

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:50

Naser Islami
ma mer mendja se ktu nuk ka cka te shtohet
vetem a do pranoje ai ta beje kete kerkim falje me keto fjale un ia kame mundesuar edhe atije te dale nga kjo situate e palakmueshme per te. heheh
vetem kopjoe edhe dergoje origjinal kete
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:09
Haxhi Kuši
Po nuk ma merr mendja qe i lutet Avdiut,por do ja dergoje patjeter edhe ashtu e kam ndermend qe neser te dyte ti paraqesi ne gjygjin e Hages kush po ua rras,se nuk ka ketu as pajtim e as falje.
https://www.facebook.com/pages/Ruzhdi-Saramati/309707972503766?fref=ts
exo ketu se ška i kam shkrue dhe disa te tjere dhe nuk pergjigjet
lexo ketu
a mundesh me hape
Naser Islami
23/01/2014 02:11
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:11
Haxhi Kuši
lexo
dhe a me ja dergue keto shkrime
Naser Islami
23/01/2014 02:12
Naser Islami
po po
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:13
Haxhi Kuši
lexoi njherit dhe ja qoj ska problem
Naser Islami
23/01/2014 02:14
Naser Islami
ama per cilet shkrimee ke fjalen
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:15
Haxhi Kuši
ate qe ma dergove
lexo ma nalte qe ta kam dergue,fb e Ruzhdiut
Naser Islami
23/01/2014 02:15
Naser Islami
po po ate dergo se mire e kam bere.
kuptohet ate te fundit qee shkrova
ate me te gjaten
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:17
Haxhi Kuši
po dhe hyne ne fb e Ruzdhiut qe ta qova ma pare e lexo se ška i kam shkrue haptas dhe nuk pergjigjet
Naser Islami
23/01/2014 02:22
Naser Islami
nuk shoh dicka qe i ke dergu
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:23
Haxhi Kuši
https://www.facebook.com/pages/Ruzhdi-Saramati/309707972503766?fref=ts
NJERIU ă╦ KURR SU LODH N╦ SH╦RBIM
T╦ Q╦SHTJES SON╦ KOMBTARE
KOMANDANTI UăK-sŰ
RUZHDI SARAMATI
Naser Islami
23/01/2014 02:23
Naser Islami
po po de ktu hyra por nuk duket
mos e ka fshi i
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:24
Haxhi Kuši
šaktivizoje se e ka mshef ish i sames edhe ky
hapet
Naser Islami
23/01/2014 02:24
Naser Islami
aha po ate e pshe
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:25
Haxhi Kuši
ne anen e djathet e šaktivizon
Naser Islami
23/01/2014 02:25
Naser Islami
NJERIU ă╦ KURR SU LODH N╦ SH╦RBIM
T╦ Q╦SHTJES SON╦ KOMBTARE
KOMANDANTI UăK-sŰ
RUZHDI SARAMATI
a po kjo
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:25
Haxhi Kuši
po
ndrydhe commente
pastaj
8 comentar
perfundi
emrit tend
Naser Islami
23/01/2014 02:28
Naser Islami
nuk po t kuptoj
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:29
Haxhi Kuši
ndyrdhe se pari komento
pastaj
Naser Islami
23/01/2014 02:30
Naser Islami
nuk e kuptova kete fjalen ndyrdhe
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:30
Haxhi Kuši
ku e ke foton tende perfundi afishe les 8 persona
kliko
KLIKO
te komenti
pastaj perfundi fotos tende 8 personat
Naser Islami
23/01/2014 02:31
Naser Islami
ama a te faqeja ime a
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:32
Haxhi Kuši
te fb i Ruzhdi Saramatit
https://www.facebook.com/pages/Ruzhdi-Saramati/309707972503766?fref=ts
Naser Islami
23/01/2014 02:33
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:33
Haxhi Kuši
kliko koment
perfundi kliko
rubrika ku shkruhet perfundi kliko
dolen shkrimet
Naser Islami
23/01/2014 02:35
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:36
Haxhi Kuši
a i sheh ku i kemi lutur qe te thote haptas por refuzon
Naser Islami
23/01/2014 02:36
Naser Islami
p
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:37
Haxhi Kuši
eta qe i kane shkrue ketij,me thane se po iu frigojka Avdi Ibrahimit dhe eshte edhe ma i keq se Avdiu
keta
se di si me ka tregue qe Avdiu eshte kyq ne lufte me 12 qershor 1999,po quditna a se dine se i kam origjinal te fotokopjume smundet mi shly kurr
se Avdiu sa here me ka thene une qe ne fillim te luftes jam kyq e ti ke ik nga kosova dhe ateherit edhe mu shpif mbas
U kam pergjigjur ketyre dyve me fakte ju kam shkrue dhe kam shume mesazhe nga shume njerez te tjere ška me kan thene .
Naser Islami
23/01/2014 02:45
Naser Islami
po ky ruzhdiu ta paska pelqy komenti n e paredhe te dytin paska falenderu te gjithe
Haxhi Kuši
23/01/2014 02:47
Haxhi Kuši
Ne privat me ka shkrue a une i kerkova qe haptas le te deklarone ne fb e tij,por nuk e bene
a kush eshte me mend e kupton thenjen time se ška i kam shkrue Ruzhdiut
Ja kam bere me dije qe me ka tregue dyqysh Ruzhdiu
Naser Islami
23/01/2014 02:58
Naser Islami
po
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:00
Haxhi Kuši
una e Arkanit eshte imagjinate e Avdiut ky para luftes kur me taxin tim e kam que nje serb per Mushtishte,me provokonte gjate udhetimit.
puna
Naser Islami
23/01/2014 03:01
Naser Islami
kush te provokonte
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:01
Haxhi Kuši
Para luftes ka qen
erdhi te une dhe kerkoj qe ta qije per Mushtishte
he kur punon taxi nuk guxon me refuzue se kam bajte me pare
Kam bajt edhe njerez akademik te kosoves,e kerkujna si ka shkrue ne ball kush jane
he kur u nisem me ate serbin
bas meje jan nis edhe dy kerre
dhe ne rrugen per ne sopi me shpejtesi para meje edhe dy kerr
ruges me tha
ška po dojne shqiptaret?
Po i thash ška po doni ju edhe shqiptaret qashtu
Po ne ua kemi dhene shkollat shqiptareve
o ja bana ju ma keni dhane shkollen mua ne tru
Jo po Kosova eshte djepi serbise
se ja ban qysh djepi serbise
po shiqoi kishat e manastiret e bukuris serbe
une ja prita
PO kishat e manastiret kan qen tonat e ju i keni pervetsue
Ja bana a ka ma shume kisha e manastire apo Xhamija?
Jo ma teper ka Xhamija
teherit kosova qenka e turqise ose e arabise
A din ška eshte nese e doni kosoven qohunu e luftoni e mos u bani kurva me leh si qent dhe me keto fjale arritem ne mushtisht dhe ka zbrite e une jam kethye te vendi taxistave
Dhe meniherit ka ardhe Avdia si šdo dite he ku keve?
Eh Avdi qeshtu i tregova krejt si ka ndodhe me mua.Menihere me tha ,pasha zotin te paska hyp Arkani,dhe paske shpetue pa ta dhene ndoni plume ne koke.Une se pari here nga Avdiu e kam ndegjue falen Arkan
Naser Islami
23/01/2014 03:11
Naser Islami
po e pastaj
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:12
Haxhi Kuši
Kaq ka qen
Naser Islami
23/01/2014 03:12
Naser Islami
ahha po a
breeee
po pse ai me ty me ardh a nu ka pas kerr a cka u bo
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:13
Haxhi Kuši
Pastaj kur kam shkure shume here keto fjale,Avdiut i djegte kur i tregojsha se sherri yt Fatmir Lima nuk me ka marr ne lufte ai ja nisi te me shpifet
Kush
Naser Islami
23/01/2014 03:14
Naser Islami
ama a je edhe ti i sigurte qe ka qen earkani a jo se me siguri msandej e ke pa arkanin neper mjete te informimit a ta merr mendja qe vertete ka qene arkani a
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:15
Haxhi Kuši
une se di a ka qen Arkani,por Avdiu mua me tha pasha zotin ta paska que dikushi Arkanin me te vra
Ndoshta vete Avdiu ma ka que
Naser Islami
23/01/2014 03:15
Naser Islami
breeee, po ku e ka dit avdiu qe ka qene arkani
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:16
Haxhi Kuši
Avdiu i njeh tan serbet
sepse ne mbrojtjen popullore kish pas punue une kete nga Fatmir Lima dhe nje ushtar i Limes e kam ndegjue ne deberdelan
Naser Islami
23/01/2014 03:17
Naser Islami
aha
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:19
Haxhi Kuši
Si eshte vrare Adem Jashari une me taxi ma skam punue e kam thye firmen ne prani te te gjithe taxistave dhe u pata thene ma per neve nuk ka buk per taxi pasi me premtuan te gjithe taxistat kur e theva firmen,atyre u thash theni edhe ju e shkojm tju bashkohem ušk qeshnin me mua
20 taxista jane deshmitar
120 jo 20
Naser Islami
23/01/2014 03:21
Naser Islami
ahaaaa
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:21
Haxhi Kuši
dhe kerrin tim e pata shite Hamit Kryeziut,nje udbash qe me ngulem e kerkonte kerrin tim me ja shite
Une ma pa kerr kam qen
Naser Islami
23/01/2014 03:22
Naser Islami
ahaa
po haxhi shum interesante keto qe i thua, por koka bo tre e njezete ndersa mua me duhet te zgjohem heret e kshuqe pak gjum de
si mendon ti\
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:23
Haxhi Kuši
Po ky qen Hamiti,e Smail Kuši dhe njefare kapetani ka pas raste qe me dhune i kan que ka shtate polic qe ti voziti para luftes me thene njerezit qe Haxhia kan e shetit
Naser Islami
23/01/2014 03:24
Naser Islami
po a
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:24
Haxhi Kuši
do dite mall e kam pasur me que dike dikund me taxin tim,menihere me ndalshin policet dhe ua bejshin udhetareve ky eshte shpiun mos u vozitni dhe mi zbritshin udhetaret
šdo
Naser Islami
23/01/2014 03:25
Naser Islami
ama ata policet shqipetare a
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:25
Haxhi Kuši
Ka pas udhetar qe i kan shti ne polici dhe i kan pyetur se ška u kam fole une atyre
Jo shqiptar po serb
Naser Islami
23/01/2014 03:26
Naser Islami
aaa
e po nese ata kan then qe ti j eshpiun logjikisht duhet te jete e kunderta
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:27
Haxhi Kuši
Po vetem qen mu kane se kuptohet.Kur pata shkue te nje brice mi pre floket po sa jam ule me kan kap me shkam e que ne polici
dhe me tha Millan Shipka nje kasap dhe bashkpuntor me komandantet e ušk
A po shkon ne ušk dhe po kerkon me luftue kundra neve dhe mi vra spiunet dhe magjupet
o i thash nuk kam shkue
pse po na genjen
ma ka rrase gishtin ne goje dhe grushte me pergjaken
thirrne qelikun dhe le ti tregon ketij mutit a ka qen ne ušk
Mu ndal fryma
Naser Islami
23/01/2014 03:30
Naser Islami
po
joooo moreee
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:31
Haxhi Kuši
a keto fjale ja pata thene Fatmir Limes qe ju lutsha qe te me marri ne lufte e ti tregoj serbeve se kush eshte Haxhi Lata
Ka e diten per mua se ška kam fole me Limen
ur une dhe Lima ishim ne bisede
kur
Pastaj me tha qe karin tem te marrin me luftue kundra neve
Ti nese na jep besen qe nuk luftone kundra neve dhe nuk na vrasish spiunat e magjupet,qe tani te bejna komandant te uškes
je mij ushtar ti bejna dhe mi treguan teshat e amblemat e ušk
Mendet dojshin te me dalin
Naser Islami
23/01/2014 03:34
Naser Islami
bree bre bre breeee
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:34
Haxhi Kuši
nje mij ushtar se germat spo dalin
Naser Islami
23/01/2014 03:35
Naser Islami
po e kuptova
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:35
Haxhi Kuši
qeshtu si serbet edhe amerikanet me kan propozue pasha nje perendi qe e kam se nuk kam nevoj me rrejte
Naser Islami
23/01/2014 03:35
Naser Islami
po bre po
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:36
Haxhi Kuši
deshmitar eshte njefare Bashkim Krasniqi
Naser Islami
23/01/2014 03:36
Naser Islami
po teshat e UCK-se i ka prodhu JUMKO ne Presheve
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:36
Haxhi Kuši
me ty po e ceku se haptas e vrajne me dite
Naser Islami
23/01/2014 03:36
Naser Islami
e serbise ka qene fabrika
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:36
Haxhi Kuši
se di
po e dijshe ma mire se une
Naser Islami
23/01/2014 03:37
Naser Islami
po po se nje si ksuheri i joni ka bashkepunu me ate drejtorin e Jumkos ne presheve
Bile i paten zene, por ai drejtori ku e di ka dit me u gjete, se ata i kan qep vetem rrobet ne veti, e emblemat ne veti kshtu disi ka qene
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:38
Haxhi Kuši
O sguxojn njerzit me fole se krejt me shkie ušk ka bashkpunue.me nje bashkqytetar qe tani jeton ne shkup,ai e ka furnizue ušk me arme nga beogradi haptas prizrenin
Naser Islami
23/01/2014 03:39
Naser Islami
a ja din emrin kti shkupjanit
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:41
Haxhi Kuši
Po por mos gabo rastesisht te me qesish se me te kam marr shume informata,dhe sherrin ja sheh se ne maqedoni mesiguri per te mire nuk ka shkue me jetue,dhe kish ne shkup diskoteken e nates dhe nje kafe
sherrin keni me ja pare mbaje mend
une mundem me ti que krejte se ška kemi fole ama me ba me shkrue te thash se kish shok maqedonas
Naser Islami
23/01/2014 03:43
Naser Islami
jo vetem emrin bile me ia dit a din se ndohsta muj me i ba mire duke mos e dit cka eshte , e bile me e dit
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:43
Haxhi Kuši
EDhe per komandantat e ušk me ka tregue edhe per masakren e burgut te Dubraves se kush e ška dijne ma se mire,krejte me dredhira bre
Ani emrin ta japi por ke kujdes nese shkone me vizitue
Fatmir Kabashai
une para disa diteve e kam prijashtu gabim kam ba
ga fb im
Naser Islami
23/01/2014 03:45
Naser Islami
un kam kujdes e di un se c duhet vepru dhe si.
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:45
Haxhi Kuši
nga fb
E ka edhe nje vella nga baba Nijazi Kabashi eshte invalid qe e ka plagos nje kusheriri im qe ja pate grabite vajzen
ky edhe ma i rrezikshem eshte

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:51

Naser Islami
23/01/2014 03:46
Naser Islami
mire haxhi a bon bre pak gjum se koka bo shum vone e un kam me u zgju heret e e vazhdojna dikure neser
mo breee
a ne shkup e ka ate diskoteken a
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:47
Haxhi Kuši
Naten e mire e gjumin e rahatshem,por thell i kemi punet,me kesi muta as bashkim as liri kurr nuk kemi me pase
Po qashtu me ka thene
Naser Islami
23/01/2014 03:47
Naser Islami
aha
mire qysh po thu haxhi un kam me u zgju heret e koka ba mengjes hemen
heeheh
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:49
Haxhi Kuši
nese mundesh me ba nje fb tjeter se te njeh sepse je ne shoqri me mua
Naser Islami
23/01/2014 03:49
Naser Islami
ia baj qaren un mos ke dert
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:51
Haxhi Kuši
Dhe vete lirisht per mua e thuaji po i keq ish ,shpiun dhe vete lirishte se ška po thote.Apo thuaj qysh ta merr mendja me provue bre,se po me thote se kam punue per ušk rrofshin deshmoret sikurse shume tjere.Provokoje si di ti a per qe eshte i rrezikshem 100 per 100,Ky ka mundesi me te thene nuk me interson kurgja.
Haxhi Kuši
23/01/2014 03:53
Haxhi Kuši
Mu ngute jo se te difton meniherit e ti qone harambashat.Kujdes shume
Naser Islami
23/01/2014 03:55
Naser Islami
jo un s pari do e analizoj nuk bisedoj mete,
a flejm pak si thua
ku shkove bre
23 janvier
Haxhi Kuši
23/01/2014 20:07
Haxhi Kuši
O Naser jo nuk po me kundershtone me perkrahe Hisniun pasha besen po del rrakatel
Sot mu ka lajrmrue dhe me thote nese eshte njeri mi ndihmue ja siguroj nja 500 vota
Ma mire njeriu eshte mos mu ngute se e permut
Naser Islami
23/01/2014 22:33
Naser Islami
tung haxhi po e pasna lene hapur, heheh
ama jam lodhe se isha diku si large heheh jam lodhe e rraskapite me duhet te pushoj
25 janvier
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:15
Haxhi Kuši
Naser edhe une kam qen i nxanur me beso.Po si jeni me shendet,e nana a beri ma mire?A tu lajmrue Hiseni?Mua me thote beni publicitet sa te mundeni ,se di a tu ka pergjigj a jo
Hisniu a tu ka lajmrue
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:32
Haxhi Kuši
a je apo tjeter kush po e hape fb tend
se ika
Naser Islami
25/01/2014 01:48
Naser Islami
O po more Haxhi po nuk e kam pa qe m ke shkru
se her n tel tu fol eehr hyr e dile
ama nuk po folim shum se mjeku m tha mos lexi edhe mmos shkruaj ne monitor shum
hehe se i thash po m ltojn syt
e kur i tregova se ne komp po rri me ore
aav am e tha kuresesi se i prish syte hehehhhe
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:50
Haxhi Kuši
EDhe mua me lotojne,prej kompjuterit
Naser Islami
25/01/2014 01:50
Naser Islami
flm qe m ke pyet per nanen
ma mire eshtre eshte duke iu permiresu
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:50
Haxhi Kuši
shyqyre zotit
Naser Islami
25/01/2014 01:50
Naser Islami
ooo mos rri shum gjat se rezil mka ba mjku i syve sot isha
hehehe
flm
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:51
Haxhi Kuši
Po Hisnia paska dhene dorheqje per kryetar
Naser Islami
25/01/2014 01:51
Naser Islami
se thja duke lexu edhe koncentrohesh ehe drita e kompj eshtee rrezikshme
edhe rrezit tha monitori ev bre
po a pse
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:52
Haxhi Kuši
spo me pergjigjet,a une ne shkup kam pergadite me qindra vete per me votue as smu pergjigjete
a vetem njani ška me ka thene
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:53
Haxhi Kuši
Vetem nje mundem met tregue nuk muj shum por deri ne 500 Vota muj pa problem por mos harro Tezak nese asht edhe njeri qe duhet mej ndihmue,se un jam me nje Grup qe duhet edhe me ata meu konstatu e ater ska problem nese edhe ata jan per ket Zotriun. Per ma shum nuk kam qka met than. Tezak veten nje ta din se jam shum nxan me pun diqka por kur kam mundsi po hije ne rrjet dhe shof se qka kam ne post dhe pergjigjem kuj kam nevoj.
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:54
Haxhi Kuši
Shume i dobet šenka,ose e kane kercnue dikushi ?
A po mire ma ka rrase,bravo i qofte
Naser Islami
25/01/2014 01:54
Naser Islami
Nuk ma merr mendja se e kan kercnuu por kume e dit jo
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:55
Haxhi Kuši
Ose ka loze me mua,me ja dhene emrat e shokeve sikurse Avdi Ibrahimi
Naser Islami
25/01/2014 01:56
Naser Islami
Po ku meedit bre heehehh
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:56
Haxhi Kuši
Nuk me pergjigjet dje te tregova me tha bane propagande,kurgja tjeter
Naser Islami
25/01/2014 01:57
Naser Islami
per bese nuk p edi jo
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:57
Haxhi Kuši
Edhe ne zajas kam organizue njerez e Tetove dhe ku po mbesi tani une
Naser Islami
25/01/2014 01:58
Naser Islami
po nejse duhet t iu thuash se ka heqe dore edhe hajt nuk ke c ti besh
Haxhi Kuši
25/01/2014 01:59
Haxhi Kuši
Po por keshtu te bjen morali,bravo i qofte dhe te zajasit ma kerkonte emrin dhe ja tregova,keq kam ba
Naser Islami
25/01/2014 02:00
Naser Islami
Jooo moreee
aaaaa ahaa
e po ai duhet te te jape nje pergjijgje ty per kete c ka u be
bile se paku te sqaroje c eshte puna
Haxhi Kuši
25/01/2014 02:00
Haxhi Kuši
Nuk me pergjigjet fare
Naser Islami
25/01/2014 02:01
Naser Islami
eee po kshtu njeriu nganjeher tu ba mire ndoshta padashje ben keqe.
Haxhi Kuši
25/01/2014 02:01
Haxhi Kuši
Po de ne pozite te keqe me ka lane shume
Naser Islami
25/01/2014 02:05
Naser Islami
ani Hahi a e nderpresim se a beson se nuk po muj me lexu ma krejt nga dy shkronja zune me hme daleheehh
Haxhi Kuši
25/01/2014 02:06
Haxhi Kuši
naten e mire Naser e gjum te embel ška me fole ma teper
Naser Islami
25/01/2014 02:07
Naser Islami
Eh duhet te presesh edhe pak ndoshta do pergjigjet
po de po ani se folim neser perseri
vetem per syte e kam se kishim fol pse j o
ama tjera nate un deri ne tre e kater duke lexu edhe shkru hehehh, patjeter qe do kemipak problem heehehme syte,
Haxhi Kuši
25/01/2014 02:08
Haxhi Kuši
jo per bese po fleje se jam i lodhur shume.
Naser Islami
25/01/2014 02:09
Naser Islami
ok unn edhe pak po rri vetem te shoh cka ka cka ska e me lexu jo hehehe
Haxhi Kuši
25/01/2014 02:09
Haxhi Kuši
Ani juve ju deshiroje šdo te mire naten e mire
Naser Islami
25/01/2014 02:09
Naser Islami
flm gjithashtu e dhe juve naten e mire
27 janvier
Naser Islami
27/01/2014 16:08
Naser Islami
A mue m ka permend apo ndonje tjeter me emer e mbiemer te njejte
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:10
Haxhi Kuši
Nuk e di per beseška e ke ndegjue ti edhe une
Naser Islami
27/01/2014 16:39
Naser Islami
po edhe mua more me kishte permend naser islami heheheh
apo ka ndoshta noj naser islami tjeter
hehehe
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:40
Haxhi Kuši
ani de per te mire si mua
Naser Islami
27/01/2014 16:41
Naser Islami
ama ntuk mujtta me e kuptu a per te mire a per te keqe hehheh. po m ban edhe mue ndonje spiun hheheheh
jo po tutna po gabon e shum po gabojke
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:41
Haxhi Kuši
O na ka falenderue ne perkrahje
Naser Islami
27/01/2014 16:41
Naser Islami
edhe n shkrim edhe ne te folur
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:42
Haxhi Kuši
i kam thene mos gulsho shume se po gaboni shume
Naser Islami
27/01/2014 16:42
Naser Islami
po cka ishte bio me to ashtu
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:42
Haxhi Kuši
zavrak i gulfushem
me tha se e kishin kercnue,me tha se ka intervenue Reshat Badallaj tek organet e maqedonise dhe te Ali Ahmeti
Naser Islami
27/01/2014 16:44
Naser Islami
joo more
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:45
Haxhi Kuši
er bese qashtu me tregoje,beni pyetje edhe ju provije a po e tregon te verteten si me mua pa u hezetue bani pyetje mos ta ndin hiq
provoje
Naser Islami
27/01/2014 16:47
Naser Islami
More un i pashe do ne fb qe ky ka shkru s e i perkrahe kete bdi e ali ahmeti e te gjitha partite bile edhe disa prej maqedoneve i kishte lavdru un per ate u habita
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:48
Haxhi Kuši
e une ju pata tregue qe ta vertetojna me pyetje,se njerezit po behen bukla dhe mbase shpindes po na futin thoken me dy teha.Po a mundeni te me tregoni ku ka shkrue apo fole
thiken
Naser Islami
27/01/2014 16:50
Naser Islami
po them mos ia an shru te tjerert jame duje i kerhu por tanni nuk po muj me i gjete nese i gjeje ti tregoj
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:51

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:52

Haxhi Kuši
edhe une jam shume i dyshimt ne kete,sepse nje gjakovar para luftes me pate thene;Per me ua prish qerdhen si atdhetareve si tradhetareve duhet te paraqitesh shume ma i forte se ata duke ju betue se do te vdesish per ata.
Ky gjakovar sot eshte kryetari sindikates se kosoves,qe quhet Musli Lipoveci,nje njeri qe ka pase gjelltoren ne suhareke ,pra e sheh
Naser Islami
27/01/2014 16:53
Naser Islami
po depo , por te shohim njehe5r se nuk i dihet ne cfarerrethana i ka shru ky ato, uneu habita kure i pashe
Haxhi Kuši
27/01/2014 16:55
Haxhi Kuši
doshta e ka marr per detyre mi mbledhe atdhetaret e ma na qie nanen,por ja qi e ja shkerdhej,pa e zene se la,nese eshte kesi njeriu jja ndegjoni krismen shpejte,se tek e fundit me kete me ka shoqerue Hajrush Xhemaili
Vellau i deshmorit Muhaet Xhemaili qe e vrane ne gjilan mbas luftes se presheves
Muhamet
Hajrushi edhe per Naim Miftarin qe ka qen ne shikun e kosoves qe ka vra njerez me derektivat e shikut me tha se eshte kethye ne anen e drejtesise,por kur ja qova nje fotografi te disa ushtareve te ušk dhe e pyeta a ja dini emrat e ketyre ,me bllokoi ,
dreqi dreq ka me mbete gjere sa te ngordhi
27 janvier
Haxhi Kuši
27/01/2014 21:36
Haxhi Kuši
Naser o shok,Hisniun e kan qite nga binaret,dhe e ka humbe drejtpeshimin,se ka kercnime te shumta,spo di si ta qetsoj te shkretin.Veshtire e keni qe ne politike ta venoni nje shqiptar,spo di per bese se ška me te thene
je njeri nga shkupi me thote se ka vuajtur shume per qeshtjen shqiptare ka qen i izoluar per 8 vite dhe e kane smure.
Haxhi Kuši
27/01/2014 21:56
Haxhi Kuši
Na kane tradhetue shume o Naser,siq thone nje fjale me ka djeg qumshti e tani i fryej edhe hajranit,na ka marr teposhtja,se ku do te bijna vetem nje zot e dine.Na ka humb besa ne te gjithe,secili po na duket shpiun e tradhtar
28 janvier
Haxhi Kuši
28/01/2014 15:03
Haxhi Kuši
https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1622191_841826469176730_2042994633_n.jpg
1622191_841826469176730_2042994633_n.jpg
scontent-a.xx.fbcdn.net
29 janvier
Haxhi Kuši
29/01/2014 10:43
Haxhi Kuši
Naser shoku,ky fare Hisniu here me thote se e ka debue zeri mitrovices e mbrem me 28 janar kishte fole prape ne kete radio bashk me Hajrush Xhemailin,per bese spo di ška te theme,kujt ti besojna ?
31 janvier
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:38
Haxhi Kuši
Naser me erdhi rende kur me the se Hisniu ta ka permend emrin tend ne jou tybe,dhe u norvezova duke mendue se e ka per me te ba sherr,pastaj dhe e kuptova dhe e kam shly emerin tend.Ashtu une po mendoje e ma teper spo di se ška me te thene .
Naser Islami
31/01/2014 01:43
Naser Islami
PO NEJSE SKA AQE PROBLEM POR UN KAM DESHIRE KUR PERMENDET EMRI IM te dihet qarte se per se po permendet. Aty e kisha veshtire ta kuptoj , a per mire a per keq, pastaj thash a per mua behet fjale, apo per ndonje tjeter me emer e mbiemer te njejte ,
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:44
Haxhi Kuši
Ishte kinse ti qe e perkrahish Hisniun,por e kam shlye
emrin tend ku ta ka permendur
Naser Islami
31/01/2014 01:45
Naser Islami
po nejse por nese ka qene qe e kam perkrah nuk ka pas probl;em, por a beson se shum veshtie te uptohet ky kur shkrua dhe kur flet hehehe
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:46
Haxhi Kuši
dreqi si bjen ne fije a me te rrejta,jo vallahi
Naser Islami
31/01/2014 01:47
Naser Islami
jo jo e di qe nuk me genjene, por un vetem e pata cekur se more ky per mire a pe er keqe ma permendi emrin
se A DIN ATY ISHTE SITUATA E TILLE SE AI DISAA I CEKTE PER NEGATIVA E THASH MOS PASKA GABU HEEHEH SE E KAM KUPTU SE AI ME QELLIM NUK BEN GJERA TE TILLA
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:50
Haxhi Kuši
Djali tij me tha se nuk eshte mire ne mend.Por ky se di per bese.sa thote me kane hek te zerit te mitrovices e neser me thote hyne e inkuadrohu se kemi me fole.Nuk jam kyq i thash se pata musafir.Djali Hisnis mu lute tja heki bashk me Hajrushin,dhe ja hoqa.Dhe te nesermen me tha ti qenke tradhetar pse me mi shlye dhe me detyroj tja botoj dhe i thash qe ma sti heki
Naser Islami
31/01/2014 01:51
Naser Islami
CKA JE bre kah thue
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:51
Haxhi Kuši
Per bese qeshtu ka qen
Naser Islami
31/01/2014 01:51
Naser Islami
qysh djali i vet tha se nuk osht n rregull me men a
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:52
Haxhi Kuši
per bese po
Naser Islami
31/01/2014 01:52
Naser Islami
kuku po qysh moe ky ashtu
po ateher ne nuk po bojka me e perkrahur se ky vetem nma komprimiton ,
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:52
Haxhi Kuši
heheee
Naser Islami
31/01/2014 01:53
Naser Islami
se nese njerezit e rrethit te tije e njohin si te e tille si e ka paraqitur djali i tije ,ateher nuk besoj se do fitoje vota te mjaftueshemm
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:54
Haxhi Kuši
qeshtu ma ka pase ba Bahtir Hamza e une i kushtojsha poezi bile kinse per patriot dhe ne fund mu kercnue a po e hekish rexhep qosjen nga jou tybe a kam me ta marr ftyren dhe me qiti ne jou tybe dhe ška ska lane pa me etiketue
Naser Islami
31/01/2014 01:55
Naser Islami
po de po
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:55
Haxhi Kuši
dhe ne baze te ketij Bahti Hamzes ,ky Reshat Badallaj mu gjuajke ,ška mi me ba
Naser Islami
31/01/2014 01:55
Naser Islami
o ev bre
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:56
Haxhi Kuši
qasi gjestesh ka e sheh ne fund qysh ka me u na shpif,ma mire me bllokue
nuk eshte edhe bash qysh po thote djali tij,ky paraqitet me duket atdhetar per me na hy neve ne zemer e pastaj na rras mire
Naser Islami
31/01/2014 01:57
Naser Islami
po haxhi un isha musafir me heret dheneser me duhet te zgjohem heret kamme shku ne qytet per nje pune dhe nuk ma merr menja ma teeper se nuk muj te zgjohem heret.
hehehe. te shohim me tutje do vendosim si me ia ba.
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:58
Haxhi Kuši
ta presi edhe mendimin tend ,ška thuash ja bejna
Naser Islami
31/01/2014 01:59
Naser Islami
do shohim neser cka eshte duke reaguar si gjindet etj. e pastaj bashk vendosim
Haxhi Kuši
31/01/2014 01:59
Haxhi Kuši
Po ti me kane rrakatel e mi ba pyetje,qe ta shkruan nje biografi te veten,ose benji pyetje,Ne cilin vit ke qen ne sherbimin ushtarak ,pastaje kur je regjistrue ne ekonomik ne prishtine
Naser Islami
31/01/2014 02:00
Naser Islami
po do ia kerkoj nje biografi mbi veten te shohim c do te thote
bile do e pyes edhe per ty te shohim cka mendon
hAXHI SI THUA TI ME JA FUT PAK GJUM NESE NUK KEPER T E SHTU DIC
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:02
Haxhi Kuši
ky me ka perfolur qe edhe epror kishte qen ne ushtrin e jugosllavise a po me rrene se di.Ky po me thote une jam deshmitar i yti qe i ke nise demostratat,une se kam njohur kurr por po rrene
Naser Islami
31/01/2014 02:02
Naser Islami
SE KAM PER TU ZGJU HERET
KUKUUUUU
HEHEHEHE
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:02
Haxhi Kuši
ky eshte i zim me duke ne peshkve siq thone pleqet
Naser Islami
31/01/2014 02:03
Naser Islami
Po edhe un e kam degju more tu thene ashtu dhe un mendova paska qene edhe ky aty heheheh
ev ev ev
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:03
Haxhi Kuši
jo bre po rrene ska qen thote se te shkallet i kemi hudhur tanirat,po rrene shume
Naser Islami
31/01/2014 02:04
Naser Islami
av Haxhi nese nuk ke dic per te shtu se kam me u zgju heret , e neser kur t e ktheehm nga qyteti bisedojna
si thua ti
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:05
Haxhi Kuši
po pse jo e bejm me nate te mire e gjume te mire
Naser Islami
31/01/2014 02:05
Naser Islami
e po flm per mirekuptim
e vazhdojme neser kur kthehem
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:05
Haxhi Kuši
po si jo shoku
Naser Islami
31/01/2014 02:05

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:53

Naser Islami
po shum flm per biseden
ateher gjum te embel a
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:06
Haxhi Kuši
edhe prej juve flm shume e naten e mire edhe nje here
Naser Islami
31/01/2014 02:06
Naser Islami
flm
se beso se syte po me mbyllen se pata me ndejt edhe pak por se c mu flejka breee hehehe
te flm per mirekuptimin qe pate
neser inshAll-llah bisedojme
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:07
Haxhi Kuši
mos ja nxirr teneqes,te kuptoje mire bje e fli shoku im,kysmet prej zotit
Naser Islami
31/01/2014 02:08
Naser Islami
flm pra naaten e mire
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:08
Haxhi Kuši
edhe ma te mire e befshit
Naser Islami
31/01/2014 02:08
Naser Islami
flm gjithashtu
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:09
Haxhi Kuši
skp shoku
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:21
Haxhi Kuši
Kur te zgjohesh lexoi keto ška kemi shkrue ne privat me Hisniun
Haxhi Kuši
31/01/2014 02:21
Haxhi Kuši
27 dÚcembre 2013 00:00
Pershendetje zotri Hiseni,mire se vini ne fb tone.
29 dÚcembre 2013 22:05
flm ngaju
ska perse zotri
nuk kemi pas rym
nuk ka problem ju kuptoj
30 dÚcembre 2013 22:05
mirnjohje haxhi isha ne debat radiozeri imitrovuices
JU faleminderit Hisni,ani bash mire qe pasket qen ne debat me radiozerin e mitrovices.Per šfare ishte ishte debati ?Me falni dosti im Hisni se nuk kam qen ne fb tere diten.Ju pershendesi
31 dÚcembre 2013 14:51
haxhi teliuutemmiqesisht jepe nje komnetper aliahmetin
fund e krye eshte ber sherbetor inikolla pashiqit
PO i nderuar nuk e njohe personalisht kete njeri,pos e di qe ka punue ne maqiteve si mesues ne komunen time te suharekes.
ani shkrujese lai ahmeti ka punumesues ne suharek necilin vit
Shok e ka pasur Gafurr Elshanin,Shefki Muqen dhenderr i bajraktareve te suharekesitin e kam harrue por mesiguri ne kohen e titosvitin se germat spo me dalinta shikoj ne forumin tim i kam te gjitha shenimet nese mundem ta gjeje
ok mirnjohes
Ali Ahmetit nga Botusha, mŰsues nŰ MaqitevŰ,
http://forumi.shqiperia.com/threads/revolucioni-i-vitit-1981-krijoi-baz%C3%ABn-e-ushtris%C3%AB-%C3%A7lirimtare.26033/http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2388-ali-ahmetit-nga-botusha-mesues-ne-maqiteve?highlight=ali+ahmeti+mesues+ne+maqiteveO dosti Hisni ,dua tju beje nje pyetje shoqerore e vellazerore?A keni qen ish i burgosur politik per qeshtjen shqiptare ndonje here ?
po
Sa vjet,ne cilin vit,dhe ku e keni mbajte burgun ?Dhe a ju kane leshue nga burgu para afatit ?Apo e keni mbajte te terin ?
mekusht jamlargune belgjik
Pra nuk te pasken dergue me vuajte burgun,šenkeni denue pa prezencen e juaj ne gjykate a eshte keshtu ?
po ne sherbim ushtarka serbi valev
ma lesholinkun edhe njihet telaiut
Ne sherbimin ushtarak ju kan shqiptue denimin,apo mbasi e keni perfundue sherbimin ushtarak,dhe me tu leshue nga sherbimi ushtarak keni ik per ne belgjike?
gjat sherbimit 1983
Pra ju kane denue dhe nuk ju kane dergue me vuajte denimin me burg,por ju kane kushtezue qe te ikni nga atdheu:
po
Po me šfare qellimi ju kane detyrue qe te shkoni ne belgjike ?
ikammiqt nga kosova atje nga tugjevci
tash ikam dy vajza atje djalin neviennemaster
PO mire pse nuk ju denuan te gjygjit ushtarak ?Per šfare vepre armiqesore ju akuzuan ne sherbimin ushtarak ?
monstim humbje municioni ne logor
malesholinkun e ALiutedhe njiher
Po ta dergoi menjeherit dosti im por per humbje municioni nuk e besoj se ju keni qen mbikqyres,sepse eproret e medheje e kane pasur ne mbikqyrje municioninhttp://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2388-ali-ahmetit-nga-botusha-mesues-ne-maqiteve?highlight=ali+ahmeti+mesues+ne+maqiteve
Ali Ahmetit nga Botusha, mŰsues nŰ MaqitevŰ,
diskutime-shqiptare.fr-bb.com
http://forumi.shqiperia.com/threads/revolucioni-i-vitit-1981-krijoi-baz%C3%ABn-e-ushtris%C3%AB-%C3%A7lirimtare.26033/
Revolucioni i vitit 1981 krijoi bazŰn e ushtrisŰ šlirimtare
forumi.shqiperia.com
A mundeni te me tregonit cilet shqiptar i kane denue gjygjet e ish jugosllavise dhe me šfare qellimi?
unkamqen ne zonenkufitare me rumunin
A keni qen me grada si dhetar,apo vodnik spo di si shqiptohet shqip
po dhjetar
Dhe ju mesiguri keni qen te ngarkuar me magazinen e municionit a ka qen keshtu ?Apo vetem po sypozoje?
makan montu granicni vodi
A te kuptova se ta paskan montue.Po ju a iket per ne belgjik sa ishit ne sherbim uushtarak,apo te obliguen te ikni pasi te keni perfundue sherbimin ?
erdhene shtepi disadit melekje dhe ilegalist ulargova
melek ,nuk po e kuptoj kete fjale,dhe ilegalistet dmth kjo e Ali Ahmetit ,a eshte keshtu apo po gaboje ?
0meleje isha neshtepi
gjate sherbimit pra ke qen ne pushim ne shtepi ,keshtu eshte ?
po sa isha feju
Nga ilegalja cili te tha qe te ikni ne belgjike a ju kujtohet emri?
plafshic pero
Epror ushtarak eshte ky Plafshiq Pero ?Serb a po
gjka pires
serb kolonel
Po ška u tha qe te ikni,?
jo aj melejoj neshtepi temarchalallek mefamiljesema nuk kthehesh
ra te ka thene se po bere e erdhe ne sherbimin ushtarak,me nuk do kethehesh i gjalle ne shtepi keshtu po mendoj
do tembam gjithmonnesherbim
e sherbim te kujt te tha ?
ushtarak
ne sherbim te kujt te tha
per slavizmin
Dmth qe ju duhet te sherbeni ne ushtrin jugosllave,si epror,keshtu me duket a po jo ?
po epror
Dhe ,kush ku tha qe te ikni per ne belgjike ? Ma mire ua qete ?
ati vendosa vetme guxim mamir telargohemse teme pushaktoj serbio
Po ju ne fillim me thate se me than qe te iku ne belgjike,bile edhe ilegalet,ketu spo kuptoj shoku im?
kishte provokime tendryshem
Nga kush kishit provokime dosti im ?Mos u frigoheni si ka qen puna e atehershme,pa lek jemi duke fole si shoqi shqit.
obesom seme kthen mbrapa 2o ngjerje tronditese
momnetetevdekjes
kur tetakohemi do kuvendojm
Ishalla per te mire tokohemi se edhe une kam,pasur keso vuajtje ,bile edhe dhjeta here ma zi se juDisa here kane tentue te me vrasin,por fale zgjuaresise sime dhe forcen qe e kisha
miqesisht mekupto gjenerta
Por me se shumti nga shpiunet shqiptar,e sidomos nga njeri nga shkupi Idriz Idrizi qe kishte kry fakulltetin e shkencave politike ne Sarajeve.
semekan vra velan
Une ne sherbim kan qen ne vitin 1977 ,ne Kerqove
idriz
Kur ua kan vrere vellaun ne cilin vit?
pas vitit 85
Ku,si quhet vellau ?
sulejman varineka ne pozharevc
ne sherbim ushtarak ?
ekan arestu
si civil?
po
a ka qen ne pune apo udhetar?
ne hekurudh
Po bre serbet kan e kan gjete te urte i kane hyp si jenat i nohe shume mire,por pa ndihmen e ndonji shqiptarit nuk e besoj dote.
po ekanlajmeru seaj asht netren
shqiptaret
po kolaboracionist
dhe kan dhanurdherqe telikfidohetsepoqesemnmbetetne liri do na vras
keshtu kan pasur marveshje me serbet keta zagara tone qe i kemi shume dhe nuk di qysh mi likvidue zagarenjet e flliqet.Per me rrahur keso zagarenje nuk me mbete marak,a per ti vrare nuk me la Fatmir Lima dhe pike,Por ska faje Lima kam une faje qe u dola tutave te automatikeve dhe nuk i lejova ta vrasin disa fqinje te mi
jo nuk ban
avdi gashin nga dushanova ekamruajt mebuk mi plackiti 1oomij markla dhe me gjujti pas shpine
ška punone sot ky Avdi Gashi ?
fajdexhi pare mekamat
afer prizrenit
e kam motren ne dushanove afer shkolles fillore me tan hekurudhes tek Tefik Baftjari
enjofinn krejt ka edhe dy vlezer
baben jakan vra serbet per uzurpim shpie
Nuredin Gashin nga dushanova e kam pasur tezak qe e vrajten mbas luftes duke ja plaqkitur kafenen,a ky ka rreh polic serb dhe ka vrare qe šfare popull kemiNga eshte i dalun ne dushanove se si emer i njohur me duket
Error | Albforumi
forumi.shqiperia.com
5 fÚvrier
Haxhi Kuši
05/02/2014 00:53
Haxhi Kuši
a i lexove keto biseda me Hisniun
12 fÚvrier
Naser Islami
12/02/2014 15:08
Naser Islami
Tung Haxhi
si jeni si ja kaloni
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:09
Haxhi Kuši
Tung
Mire jemi mire
po ju si jeni?
Naser Islami
12/02/2014 15:09
Naser Islami
mire ka dashteZoti
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:09
Haxhi Kuši
ani shyqyr zotit qe jeni mire
Naser Islami
12/02/2014 15:10
Naser Islami
se nuk kam qene fort ne qasje shum nga pak kam hy
se isha i zenene gjate disa diteve
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:10
Haxhi Kuši
o mesiguri se keni pune tjera per jete
Naser Islami
12/02/2014 15:10
Naser Islami
kisha probl me nje sy
me pelciti nje kapilare hehhe
e deri sa u sherua
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:11
Haxhi Kuši
ani si jeni tani
Naser Islami
12/02/2014 15:11
Naser Islami
mire mire
por nuk guxoj shum te lexoj ne monitor heheheh
deri sa te kaloje edhe nje kohe
sepse me tha mjeku se e mundon
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:12
Haxhi Kuši
po kur ta sheh qe je lodhe nderprite
Naser Islami
12/02/2014 15:13
Naser Islami
por ku e morre kete interviste e atije Reshat Badalles
a bohet me kon e vertwete qe ai vete eshte rrefy kshtu a
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:14
Haxhi Kuši
Qysh ai po mi pergadite,u mesova nga Reshati.Kma bisedue ne nje artikull qe ka shkrue kundra meje.Por ky qen,largohet nga bisedat e thella se e ka mizen mbas veshit
kam bisedue
Naser Islami
12/02/2014 15:15
Naser Islami
po po ama kjo intervista me ekspresin a eshte e vertete a cka eshte pune
a ekkspresi ia ka ba keto pyetje apo...
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:16
Haxhi Kuši
Reshati e dine a eshte e vertete,dhe po e presi me hy me mua ne dialog.
Naser Islami
12/02/2014 15:17
Naser Islami
jo un te pyeta ty a je i sigurt qe ai vete iu eshte pergjigjiuur ketyre pyetjeve apo mos hlbete i ka ba naj kush tjeter
heheheh
se po mvjen e cuditshme kshtu me u rrefy ai vet
ndersa a nje ane paraqitet patriot
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:18
Haxhi Kuši
nuk ka qare pa i pranue te vertetat,se dy te verteta nuk munden me qen per kerkanin sot
Patriotizmi i tij eshte baraz me nje bagel sa te magarit.Reshati eshte mundue te mi hudhi mua te zezat e veta e ka ra ne grope vete
Naser Islami
12/02/2014 15:20
Naser Islami
Mire.
Po ama kjo demek e vertete qe eksprese ka pyetur dhe ky vet i eshte pergjgjur ketyre pyetjeve a po,.
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:21
Haxhi Kuši
Mesiguri se po
Naser Islami
12/02/2014 15:22
Naser Islami
e po a bon edhe un me e shpernda kete interviste
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:22
Haxhi Kuši
UDBASHET,per ti mbrojtur fliqesirat e veta sulmon atdhetaret qe masa mos tju besoj atdhetareve.Keto flliqesira i kam mesue nga Avdi Ibrahimi.
shperndai,se kam qef me hy ne dialog si burrat me zagarin e serbise e jo te iku si lagoj nga pyetjet.
Ftoje ne fb tend qe te bejm dialog per šdo shpifje qe mi ka bere dhe qe ja kam bere.Cili nga ne dy kemi argumente qe ka qen i lidhur me udben serbe?
e jo mi pergadite nga kuzhina e ti dhe e beogradit si Qosja.
Naser Islami
12/02/2014 15:27
Naser Islami
a e sheh kete qe e shperndava tani
Rubikon 2011 me Adriatik Kelmendin
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:29
Haxhi Kuši
Po e ka sulmue edhe kete duke e shajt bile kete dhe ata qe i kishte si musafir ne emisionin e tij njfare M.Locin.Muhamet Loci i ka be kalxim penal per shpifje me duket.
Dhe une ne gjygjin e hages,por haga me tha se ky nuk kishte lane njeri pa iu shpifur me gjana qe nuk egzistojne.I kam ie inqizuara bisedat me hagen.
Naser Islami
12/02/2014 15:30
Naser Islami
Mirepo a duhet te jete e vertete kjo qe rrefen ky me mustaqee me kocel ketu
de se ky edhe pse e permende ate thyerjen e pjatave, nuk e tha se kush munde te kete qene ai qe i theu pjatat a din
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:32
Haxhi Kuši
PO edhe haga mua ma pate dhene nje deshmi qe dhendrri i Reshatit ka qen i liruar nga burgu prej serbise me pergjue Adem Jasharin.Dhe Hisniu me tha se eshte vrare ne konflikt me grupin e Adem Jasharit ne vitin 1996.
Po tha se Naza u ka meshue pjatave.Naza ka qen duke punue ne menze e nuk ka qen studente.Po genjen se Naza ka qen e martume ne suharek per nje kusheri timin
Naser Islami
12/02/2014 15:33
Naser Islami
e po pse me genjy bre kshtu se
cudi me kta njerez
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:37
Haxhi Kuši
Ky hedepsez per ftyre nuk e ka gajle qe te shpifet,sepse detyre e kane qeshtu mi mposhte ata qe kane punue per qeshtjen e shqiptareve
ka ka ba ky qen per qeshtjen shqiptare vete more.
ška ka ba per qeshtjen shqiptare
Vete a kan emra e mbiemra ato femra shqiptare qe i paska dhunue ne lufte Haxhiu?
e cilin fshat e qytet?
Ne cilin vite te luftes?
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:32
Haxhi Kuši
A ke mundesi me kuptue kete fjali qe po ta dergoje
Ky person ŰshtŰ duke u pŰrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.
Naser
a je ne fb
Naser Islami
12/02/2014 16:35
Naser Islami
po po
nese eshte kshtu ateher vertete po sillet dicka
po po po isha duke bisedu me nje person dicka me rendesi
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:36
Haxhi Kuši
Ky person ŰshtŰ duke u pŰrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.kane e ndjekin keto sherbime
Naser Islami
12/02/2014 16:37
Naser Islami
eh kjo edhe me teper e ben te dyshimt ket njeri
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:39
Haxhi Kuši
Nese ty te pergjojne Cia FBI dhe sherbimet Antiserbe dhe antiruse.A je udbash apo ju kundra serbise e rusise
Naser Islami
12/02/2014 16:45
Naser Islami
jaaa. nese kshtu qendron UDB-ash e gjys bile
Ama qajo intervista a e ekspresit demek e vertete qe ai vet iu ka pegjigjur pyetjeve a
se po thom mos ia ika montu dikush
se dicka po mve cudi qysh ka mujt me tregu ai vet per veteveten ashtu qe rralle oseasnjeher nuk kam ndegju kshtu
Ani Haxhi m fale se pak e teprova une se kaqe nuk guxoj njeher me ndejt ne monior
e nese nuk ke me shtu dic, per t mire .
kalo mire
kontaktojme perseri
herave tjerea
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:50
Haxhi Kuši
po kysmet ishalla folim ,tung kaloni mire tung
Naser Islami
12/02/2014 16:50
Naser Islami
po flm edhe ju kalofshi mire ]
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:50
Haxhi Kuši
flm
25 fÚvrier
Haxhi Kuši
25/02/2014 01:40
Haxhi Kuši
Neser qe dialog jo te pastert me Reshat Badallen
Haxhi Kuši
25/02/2014 01:47
Haxhi Kuši
http://www.odyovi.com/kosovo/pristina/free-online-albanian-tv/watch-live/rtk-1-radio-televizioni-i-kosoves-1?fb_comment_id=fbc_214233242071028_918274_262822770545408#f32250c8fc
Hyn ketu dhe lexo se ška kemi shkrue,ky qen vetem i perserit gjerat,nuk ka pergjigje ndaj meje.,vete e vertetoni realitetin.Bile edhe nje femer qe baba i saj po me njifke nuk me kujtohet se kush qenka ai njeri qe šenka deshmitar tjeter i imi.
25 fÚvrier
Naser Islami
25/02/2014 09:50
Naser Islami
O Haxhi po un pasna pas dal e nuk e paskam pare ket eqe me ke shkru. Aniani po une me qellim e kam shpernda ate qe kadaldal e sheh edhe dikush e tu dal gjant tu dal edhe kuptohetr e verteta,
Naser Islami
25/02/2014 10:51
Naser Islami
Aty tingellon ti te keshe te drejte. Por duhet edhe me tej te shihet, sepse e vereje se ai nuk u pergjigjet pyetjeve te cilat ia shtron ti. Por pergjigjet me pyetje ndaj teje. Ai sepsri duhet ti pergjigjet pyetjeve tua, e pastaj le te akuzoje.
Haxhi, ajo lista e gjate qe jane te shenuar emrat e bashkepunetoreve te UDB-se a eshte e vertete a jo. Sepse aty figuron edhe emri yt, edh Bardhosh e Jusuf Gervalla etj.
Dyqysh u habita kur e oash ate listen me e mra
4 mars
Haxhi Kuši
04/03/2014 01:07
Haxhi Kuši
Ate liste e ka formue Bahtir Hamza,dhe ja ka dergue Reshat Badalles.I cili ne forum e ka botue si Dreni Drenova.Edhe ti edhe une keso listash mundemi me krijue.Por pa fakte keta kane shti edhe njerez atdhetar permes udbashave.Pra e kane keqperdorue listen e udbashave duke me shti mua dhe disa qe skan lidhje me udbashllak.Ketij Reshatit i vjen inati qe ja kam zbulue qe dhendrri i tij eshte lirue nga burgu prej serbeve me pergjue Adem Jasharin.Pra Mehe Uka nje udbash i madhe i cili ka lapidar ne beorad dhe bust ne mitrovice.Motra e tij Resmija ka qen ne grupin e Avdi Ibrahimit me njofen zjarri nr rendor 56.Po kush po ja shkerdhen nanen qenit te serbise ketij Reshat udbashit.Populli eshte i atille qe shume i besojne ketij ne rrenat e ketyre ,sepse edhe vete populli lyp qi nanen se šdo familje ka bashkpunue me serb naten e edhe diten.Popull tradhetar dhe i besojne edhe kur ia ngjesin epitetin edhe atdhetareve.
Haxhi Kuši
04/03/2014 01:09
Haxhi Kuši
Reshati nuk me pergjigjet sepse me mesimet e serbise pergadite se pari citate dhe ia botojne zagarit te serbise.Qellimi eshte qe tja zbehin atdhetareve imazhin.
te kam thene disa here shko ne suhareke dhe banju pyetje me rend se kush ka qen Haxhiu.Une qilem me šdo njeri qe ka koqe me dal ne mejdan me dialog.
11 mars
Naser Islami
11/03/2014 22:21
Naser Islami
Urime 33 vjetorin e thyerjes se pjates se pare ne menzen e studenteve ne prishtine me rastin e fillimit te demonstratave studentore spontanisht te 11 marsit te vitit 1981
Haxhi Kuši
11/03/2014 22:45
Haxhi Kuši
Falimenderit shok i nderuar Naser;jeni nga te paret nga te gjithe shqiptaret qe me pergezoni per nje qeshtje te randesishme.
12 mars
Naser Islami
12/03/2014 09:00
Naser Islami
Eh po kjo eshte nje histori padzshim
Se ai po thot se ti je bashkepunetor i udb-se heh
por veshtire sot me e dit se kush ne te vertete eshte bashkepunetori
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:03
Haxhi Kuši
Po Naser,por shume ka tradhetar,ketu po shihet se edhe Bajrush Ahmeti nuk me ka shkrue.Naser dihen dihen,ti i njef fqinet tend se cili ka bashkpunue me maqedonas,dihen.
Naser Islami
12/03/2014 09:03
Naser Islami
edhe po te kishe qene bashkepunetore kjo vepra duhet te permendet diku, sepse megjithate ka ndodhur, e lee ma qe nuk je i atille
po edhe mua gjithenje po me tingellon se ata munde te jene ata qe po te thone tz hehe.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:05
Haxhi Kuši
PO qe sa mire e tregove,kete ma shtine ne mend mire.Po edhe neqoftese paskna qen udbash,le te thone se Haxhiu i ka nise,e kerkund emrin tim,pos thone po genjen se nuk i ka nis Haxhiu por jo Naza jo filani,jo Hidajeti,e Ali Lajqi.
Naser Islami
12/03/2014 09:06
Naser Islami
Por un mendoj se dhashte Zoti qe te mos jjesh ti bashkepunetoore. Perndrzshe nese ke qene basshkepunetore Yoti te vrafte. E nese nuk ke qene , Yoti i vrafte ata te cilet te etiketojne
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:08
Haxhi Kuši
Naser kurr ne jeten time as shpiunave as serbeve nuk ua kam rrase karin.Me rrah jav kam qi nanen .Por ska shtepi qe nuk kan bashkpunue mbi gjysma e antareve te shpise me policin serbe.Per kete u vjen inati pse Haxhiu i vetem nuk bashkpunonte me serb.
Naser Islami
12/03/2014 09:08
Naser Islami
Si po e vereje un, del qe ata te ken qene bashkepunetore, por megjjithate me sakte e din ti edhe ata se cili ka te drejte.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:09
Haxhi Kuši
Avdi Ibrahimin ne shtepin time ma ka prue djali i migjes tim e kam cek shume here.
Une as te gjakut tim si bej te paq
Naser Islami
12/03/2014 09:10
Naser Islami
Emarre me mend Haxhi
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:11
Haxhi Kuši
Avdi Ibrahimin e njeh me rrenje,se une edhe perpara jam kan i hapur sikurse qe po shkruaj,se nuk jam kan frigacak,edhe ateherit kur policia serbe me ka lidhe per tela dhe jane rreshtue te me pushkatojne ,ju kam thene gjuni e nanen ua kajsha.
Naser Islami
12/03/2014 09:12
Naser Islami
po mendoj se poqe se do te kishe qene ti bashkkepuntor ti nuk do te para2qiteshe per ti thene keto gjana, por do te heshteshe
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:13
Haxhi Kuši
O Naser i kam lajmrue edhe ma heret por a nuk e ke ndegjue me kryetarin e prizrenit Ramadan Mujen katundarin e Reshat Badalles.se ška kemi bisedue.
Naser Islami
12/03/2014 09:14
Naser Islami
Ndersa ata po sa ke thene keto ngjarje , ata menjehere kan filluar per te reaguar, sepse ata ka qene dqashte qe qe me pare te rrefejne per ty, e jo po sa fillove me i qiite te vertetat ne shesh.
Po po e kamddegju
A se edhe pak te gjithe do te dalinne shesh
Haxhi a ben me te pershendet se mu dashka me shku deri me nje vend e mavone bisrdojna,
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:17
Haxhi Kuši
Me keta Avdi Ibrahimin qe 13 vite jemi duke u kacafyte,sidomos qe Fatmir Lima sherri tij ne lufte nuk me ka marr.E pastaj qe nja tri vjet ja ka nis edhe shoku i Avdiut Reshat Badallaj me shkrue kundra meje.Avdiu dhe Reshati me shoket e tyre me qellim i etiketojne atdhetaret kinse kan qen me serb duke shpiunue.Qellimi eshte qe ti nxisin te vriten me serb.
Naser Islami
12/03/2014 09:18
Naser Islami
Ashtu poo duket, sepo diktohen ne komentimet e tzre
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:19
Haxhi Kuši
Veshtir keta eshte ti dikton njeri,kane aftesi te madhe shkollen sofiste qe genjeshtrat ti shendrrojn si te verteta
Naser Islami
12/03/2014 09:19
Naser Islami
as pak nuk te pergjigjen ne pyetjet te cilat ua shtron ti, por krejt dicka duke te akuzuar, ata se pari duhet te iu pergjigjen pzetjeve tua, e pastaj le te akuzojne nes ekanne argumente,
Jo po te ju kem pran un e poo te ju shtrojja pzetje un her tz e her atzre, ma mer r mendja se do e ybuloje te vertetten
un bile edhe pakk me tutje e kame ndermend qe prej ketu te ju shtroj pzetje edhe tz edhe atzre, dhe do shohim se si do te pergjigjen dhe un do u a them troc cili ka te drweejte e cili jo .
Haxhi u vonova po dal se me duhet te shkoj diku e ma vone bisedojna
t pershendes
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:23
Haxhi Kuši
Po keta po mirren me shkrimet e mija,tek ajo poezi si qobani si intelektuali jane tradhetar qe kam shkrue,po me se e vertete eshte se ška kam shkrue.PO si te me pergjigjen,a e diktove qe Omeri,eshte vete Avdiu se edhe perpara kur ja kam qite ne gazete mesazhin qe ma ka que Gafurr Adili,ky ka shkue me disa i ka shkrue nese e paske lexue dhe iu kan kercnue Gafurr Adilit dhe kinse Gafurri iu paska kerkue falje.E tani ndryshe pakes ,se ketyre si u konvenone dhe e thone.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:31
Haxhi Kuši
Naser keta jane grupi i madhe ,ti nuk i njeh sa i njoh une ,as shqiptaret si njohin keta si une.Avdiu eshte kryeudbashi i tane shpiunave.Ne grupin e vete ka pasur edhe Besim Ndrecen nje vajze te dajes tim,motren e Reshat Badalles Resmije Badallen,Sanije Gecin motren e Sabit Gecit.Ky gruan e ka ka ana e Gjonajve ,ne kufi me shqiperin qe tan miqet e tij jan me serbi.Kam qen tek miqet e Avdiut disa here me Avdiun.Ky ,keta po benen te shtinen nje here ne shoqeri,ti me dal nga keta siq kam dal une kurr jo i gjalle.Per Nuhi Berishen vete Avdiu me ka thene;Une ja kam rras karin !Qysh e pata lute pashe zotin ja ke rrase karin?Po me tha,ne kur dojm me ja shti karin atdhetarit i thojme;Ti je shpiun,ti je ka na tradheton,gjere sa ta nxisim qe te kacafytet me policin serbe dhe ata e vrasin si qenin.Qellimi jone eshte qe kundershtaret e serbise mos te mbesin ne shoqerin tone.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:55
Haxhi Kuši
Per keta dy e shoket e ketyre qe shkruajn kundra meje ma rrofshin leshin e karit.Vete Omerin (Avdi Ibrahimin)Si e ftove Haxhiun me que Naser Goranin djalin e Selim Goranit ne shtepin e tij qe ishit pijav me policin serbe? Kurse kete dite i qova disa ne nje kafe ne Duhle dhe keta Naserin,Hamit Kryeziun e sidomos edhe Avdiu ka qen ,por se kam pare,Por kur hyra mbrenda ne kafe,keta me policin serbe kecejshin shoten dhe qiqekun.Une kam dal menjeherit,dhe kur kan ardhe ne suhareke keta polic me kan shti ne qababtoren e Sef Goranit dhe me kan rrahur e shti ne goje revolen,duke me thene kush po me shtine qe ti pergjoj njerezit.Naser Gorani eshte dhendrri i vajzes se dajes tim.Dhe ishte pijave Naser Gorani aq shume ne kafen qe e kishte te veten ne stacionin e autobusave e dale perjashta e que Avdi Ibrahimin te une qe ta qoje ne shtepin e ti.Erdhi Avdi Ibrahimi te taxi im dhe me thote pash zotin qoje ne shpi Naserin se mundet te vdesi,se e ke dhenderr te dajes tend,i keq por ju len keq.Mirepo i pash ata polic qe me malltretuan mbeshtetur per mure e a po e qoj a jo me revole ne duar,njeri Zllatiki e tjetri Sllavki,dhe nje tjetrit shqiptar nga ulqini sja di emrin.Po Avdi e qoj,dhe ketu e kam kuptue se Avdiu ka shume ftyra.Ne mbrojtjen popullore ne ate vend te punes ku ka punue Avdi Ibrahimi pata konkurue edhe une,sepse miku i dajes ,vellau i dhendrrit te dajes ne mbrojtjen popullore ka qen shef,Reshit Bytyqi,dhe komandant i imi ne sutjeske ne nje pune vullnetare.Dhe pse e pata mbrojt ketu flamurin ne vitin 1971 ky Reshit Bytyqi me komitetin krahinor me shpallen bandit te jugosllavise.Daja im Syla i kishte thene Reshitit mos e merr kete qen ne pune,pra vellau i nanes sime.Po me vjen rend me thene,por keshtu jan shqiptaret.Dhe Reshiti ne kete pune e pranone Avdi Ibahimin.Por ashtu keshtu mua edhe Fadil Hoxha kur me paten dergue keto vite ne zyren e tij me pate thene;Sa te jemi ne gjall ti qe e ke mbrojte ate flamur tonin,nga serbet,kurr lumturi ske me pase.Kurse kur vdiq Fadil Hoxha a nuk e shtinen qenin te ušk me nderime ma te medhaja o Naser kesi qen populli eshte shqiptaria.Tane shpiuna.Kur shkova me Avdiun me marr Naser Goranin,hajde dhenderr ja bana qohu e te qoj ne shtepi.Nuk ka besue qe e marri ,e ka kap koken me dy duar dhe me ka thene ;O Haxhi nuk kam ftyre ti te me ndihmon ,me falish pash zotin.Avdi Ibrahimi dhe une e kemi kap dhe shti ne kerr me zor se nuk donte duke bertit sa mundej o sme ka mbete ftyre ,me leni te vdesi ketu....
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:57
Haxhi Kuši
Naser ske nevoj te me shkruan se a kam qen nje sekond me serb apo me servilat e serbise.Me kan kam be shoqeri ne fillim me dilte atdhetar,por pa zgjate shume shpiun me brina.Hala nuk mujta me gjete nje shqiptar qe nuk ka hanger mut me serb.
Haxhi Kuši
12/03/2014 12:51
Haxhi Kuši
Keta dy nuk me pergjigjen se nuk kan argumente o Naser,pos pergadisin skeqe permjet slloganit te tyre qe jane mesue nga kuzhina serbe.
Naser Islami
12/03/2014 13:09
Naser Islami
Hajt se do te dale e verteta afer eshte ma koha
12 mars
Haxhi Kuši
12/03/2014 23:18
Haxhi Kuši
E verteta ka dal ne shesh o Naser,por nuk u pelqen se po dalin te gjithe tradhetar .
15 juin
Haxhi Kuši
15/06/2014 05:13
Haxhi Kuši
Naser a te ka dergue edhe ty Reshat Badallaj artikuj qe vete i ka shkrue kundra meje ?????Dhe ti tja beson shkrimet e tija me duket ke ra ne provim.Por ska dert qe na cofin magarenjet.Une jam ai qe kam qen dje pa ndryshue qimen,si zagaret..Hyne e shiqoje si u versulet Limes,Krasniqit e Ises.Dje e shante Thaqin sot e mbrone.Si e kuptoni,kush na eshte Reshat Badallaj.Ja ka dhene buken dhe qe.Si Avdiu eshte.Te jep buke e mbrapa sakic dhe te turret ty kinse ti i ke ra sakice mbrapa shpines.Hyni pakes ne fb e tij dhe e sheh zagarin .
16 juin
Naser Islami
16/06/2014 20:57
Naser Islami
Tung Haxhi Kuqi
Un nuk jame aqe mendjelehte
Haxhi Kuši
16/06/2014 20:57
Haxhi Kuši
Tung Naser si te kam
Naser Islami
16/06/2014 20:57
Naser Islami
Un ne fb shum pak kam qene i kyqyr koheve te fundit.
dhe nuk e paskam pa ate qeme ke thene nga ai Reshati
Vetem ai edhe nje tjeter me kan shklru qe te kem kujdes me ty heheh ,
ata me thonin qe te rrefuzoj nga miqesia ne fb, heheh,
por un u kam thene se ani un nuk do e rrefuzoj, sepse kam qef qe ta percjelli gjate komenteve te tija. qe sa me mire te njihem se valle , vertete eshte ai UDB-ash, apo ata te cilet po e quajne ate, UDB-ash,
u kame thene sepse ku ta di un se cili do te munde te ishte UDB-ash,
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:02
Haxhi Kuši
Po Naser per kete te bera pyetje,sepse shume shokeve te mi keshtu u kishin thene per mua
duke u dergue artikuj te tyre qe i kushin pergaditur vete e botue ne gazeten zeri kosoves i LPK
Po me randesi ua kam qite per ledine dhe para ca diteve shkruan kundra meje duke e falenderue Fatmir Limen e mbas dy diteve e shajten ne nane e kurve edhe Fatmir Limen
Ata jane pjella e serbise,ška te botojne duhet patjeter tju besojne krejte populli ndryshe te turren duke te thene se edhe ti je udbash
Naser Islami
16/06/2014 21:05
Naser Islami
Po dde po, O un u pata thene a bohhet me e pas tere Kosova vetem nje UDB-ash,
kjo u thash po me habit,
e pamundur me qene vetem Haxhi Kuqi UDB,
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:07
Haxhi Kuši
krejt grupin e tyre jam ka e zbuloj shume kishte ne ate grup bre qen nanat ua shkerdhefte.
paraqitu se je ka me pergjone dhe thuaju
a keni bre ju lutem ndonje argumente
Naser Islami
16/06/2014 21:08
Naser Islami
uthash por sidoqete jete, un mbaje rezerve per te gjithe, nuk munde ti besoj as kujt, sepse shpesh ndodhe qe UDB-ashi, bohet patriot, e patrioti UDB-ash, Prandaj u thash se un vetem me mendjen time do te gjykoj, vetem sipas argumenteve te shendosha.
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:09
Haxhi Kuši
Nese te thone se eshte shetit me Arkanin ,kerkojau datat,dhe ne cilin fshat e qytet i ka vra shqiptaret dhe cilet a kan emra e mbiemra
Naser Islami
16/06/2014 21:10
Naser Islami
pO JO BRE SEATA MUE MA NUK ME THONE ASGJA PER TY, SEPSE E KAN PA ATA SE ME MUA NUK MUJN ME MANIPULU HEHEH
SEPSE UN U THASH KU TA DI BRE VELLA , NDOSHTA UN JAM UDB-ashi, sot nuik munde ti besohet as kujte i thash hehhehe
demek jau qita temsil se bash ju eshte e mundur me qene UDB-asha hehhee
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:12
Haxhi Kuši
ah nanen atyre,po ata e marrin vesh a e hane rrenen e tyre si te vertete
te kercnohen bile i njohe mire,nese e shohin se ju frigohesh
banu qe ju tutesh banu aktor me ta
Me Bashkim Hoxhen jam qe disa dite duke fole me nje emer te nje shokut te tij po me tregone shume gjera per Reshatin e Avdiun,por me duket se ua ka frigen shumeee
Ani po me thote,ju me keni demtue,por jo me qellime te keqija.,une i kam harrue ato,sepse e kaluar ka qen.
shume u frigohet
Por ška qe nuk ishin duke fole qe nga lufta me keta,e ky mendojke se jam njeri nga keta
Naser Islami
16/06/2014 21:20
Naser Islami
eh po mire a mun me i rujt ato biseda
qe nese ka nevoje me ua qite ne shesh
hehehe
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:21
Haxhi Kuši
edhe nje tjeter shok te ketyre e kam zbulue duke me thene se artikujt ja pergadisi Bahtri Hamzes ne Kanada,.E mesiguri Bahtiri,ua dergon Avdiut dhe Reshatit.Keta kan lidhje me Albinin ,Azem Sylen,Nait Hasanin,Sabit Gecin dhe motren e tij Sanijen gruan e Sandokanit.
PO i kam ne mesazhe ,bisedat
Naser Islami
16/06/2014 21:21
Naser Islami
ee po mire
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:23
Haxhi Kuši
por jam hala ka beje biseda gjere sa tja mjeli trunin se šfare flliqesira na kane bere
Naser Islami
16/06/2014 21:24
Naser Islami
po po mire mire
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:24
Haxhi Kuši
Gafurr Adili me ka tregue per Avdiun qe eshte pis dhe Bashkim Hoxhen e ka qite ne prite gjate luftes,me tha Bashkimi kam shkrue per Avdiun por nuk mi botojne
Naser Islami
16/06/2014 21:25
Naser Islami
eeev breee !!!!!!!!!!
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:26
Haxhi Kuši
keto mesazhe ja kam botue i ke ne formunin tim Mu ka hidhnue Gafurri sepse Avdiu me aziz morinen e Koco Danon dhe Feradin Tafallarin e Nahitin i kan shkue ne tirane dhe e kane kercnue duke e shti qe ti kerkone falje Avdiut
Naser Islami
16/06/2014 21:27
Naser Islami
Jo moreee
!!!!!!!
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:28
Haxhi Kuši
o shoku ime une nuk pergadisi artikuj e mi botue dhe mi ba argumente siq jan mesue udbashet.Une sja kam qi nanen as shkaut as Avdiosave
Naser Islami
16/06/2014 21:29
Naser Islami
HEHEH
PO ME DUHET ME DAL NWE KAFE PAK ME TTHIRRKA NJONJI ME BISEDU PER NJE PUNE DICKA E NUK KA KUPTIM hAXI
Haxhi
se pasna gabu ne shkrim
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:30
Haxhi Kuši
shyqyr zotit qe nuk jam shkerdhye me policin e shkive e dine tane suhareka se kush kam qen gjere ne momentin qe e kam leshue suhareken me 16 janar te vitit 1999.
Naser Islami
16/06/2014 21:31
Naser Islami
po de po kjo esht eme rendesi
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:32
Haxhi Kuši
Po te kan keta vetem nje argument sa qimja e bythes,paskan pas me mi qit mendet,por le te lehin gjere sa tju vjen taksirati
Edhe per Ruzhdi Saramatin kan shkrue zi e terr dhe ua qova tan familjes se tyre se ška kan shkrue
vendredi
Haxhi Kuši
20/06/2014 15:47
Haxhi Kuši
https://www.youtube.com/watch?v=q5cFwV3wj1s
Lire la vidÚo
Ambasada e kosoves ne France (paris ) /l' Embassy of Kosovo in France (paris)
www.youtube.com
l' Embassy of Kosovo in France (paris) ambasada kosoves ne France paris ambassade kosovo amsasadori ambassadeur du politique politika thaši rugova prishtina ...
samedi
Haxhi Kuši
21/06/2014 16:32
Haxhi Kuši
https://www.facebook.com/pages/Xhevat-Kryeziu-n%C3%AB-sh%C3%ABrbim-t%C3%AB-Zotit-dhe-kombit/184565464906657?fref=ts
Choisissez un autocollant ou une Úmotic˘ne
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:54

Naser Islami
se nuk kam qene fort ne qasje shum nga pak kam hy
se isha i zenene gjate disa diteve
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:10
Haxhi Kuši
o mesiguri se keni pune tjera per jete
Naser Islami
12/02/2014 15:10
Naser Islami
kisha probl me nje sy
me pelciti nje kapilare hehhe
e deri sa u sherua
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:11
Haxhi Kuši
ani si jeni tani
Naser Islami
12/02/2014 15:11
Naser Islami
mire mire
por nuk guxoj shum te lexoj ne monitor heheheh
deri sa te kaloje edhe nje kohe
sepse me tha mjeku se e mundon
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:12
Haxhi Kuši
po kur ta sheh qe je lodhe nderprite
Naser Islami
12/02/2014 15:13
Naser Islami
por ku e morre kete interviste e atije Reshat Badalles
a bohet me kon e vertwete qe ai vete eshte rrefy kshtu a
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:14
Haxhi Kuši
Qysh ai po mi pergadite,u mesova nga Reshati.Kma bisedue ne nje artikull qe ka shkrue kundra meje.Por ky qen,largohet nga bisedat e thella se e ka mizen mbas veshit
kam bisedue
Naser Islami
12/02/2014 15:15
Naser Islami
po po ama kjo intervista me ekspresin a eshte e vertete a cka eshte pune
a ekkspresi ia ka ba keto pyetje apo...
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:16
Haxhi Kuši
Reshati e dine a eshte e vertete,dhe po e presi me hy me mua ne dialog.
Naser Islami
12/02/2014 15:17
Naser Islami
jo un te pyeta ty a je i sigurt qe ai vete iu eshte pergjigjiuur ketyre pyetjeve apo mos hlbete i ka ba naj kush tjeter
heheheh
se po mvjen e cuditshme kshtu me u rrefy ai vet
ndersa a nje ane paraqitet patriot
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:18
Haxhi Kuši
nuk ka qare pa i pranue te vertetat,se dy te verteta nuk munden me qen per kerkanin sot
Patriotizmi i tij eshte baraz me nje bagel sa te magarit.Reshati eshte mundue te mi hudhi mua te zezat e veta e ka ra ne grope vete
Naser Islami
12/02/2014 15:20
Naser Islami
Mire.
Po ama kjo demek e vertete qe eksprese ka pyetur dhe ky vet i eshte pergjgjur ketyre pyetjeve a po,.
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:21
Haxhi Kuši
Mesiguri se po
Naser Islami
12/02/2014 15:22
Naser Islami
e po a bon edhe un me e shpernda kete interviste
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:22
Haxhi Kuši
UDBASHET,per ti mbrojtur fliqesirat e veta sulmon atdhetaret qe masa mos tju besoj atdhetareve.Keto flliqesira i kam mesue nga Avdi Ibrahimi.
shperndai,se kam qef me hy ne dialog si burrat me zagarin e serbise e jo te iku si lagoj nga pyetjet.
Ftoje ne fb tend qe te bejm dialog per šdo shpifje qe mi ka bere dhe qe ja kam bere.Cili nga ne dy kemi argumente qe ka qen i lidhur me udben serbe?
e jo mi pergadite nga kuzhina e ti dhe e beogradit si Qosja.
Naser Islami
12/02/2014 15:27
Naser Islami
a e sheh kete qe e shperndava tani
Rubikon 2011 me Adriatik Kelmendin
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:29
Haxhi Kuši
Po e ka sulmue edhe kete duke e shajt bile kete dhe ata qe i kishte si musafir ne emisionin e tij njfare M.Locin.Muhamet Loci i ka be kalxim penal per shpifje me duket.
Dhe une ne gjygjin e hages,por haga me tha se ky nuk kishte lane njeri pa iu shpifur me gjana qe nuk egzistojne.I kam ie inqizuara bisedat me hagen.
Naser Islami
12/02/2014 15:30
Naser Islami
Mirepo a duhet te jete e vertete kjo qe rrefen ky me mustaqee me kocel ketu
de se ky edhe pse e permende ate thyerjen e pjatave, nuk e tha se kush munde te kete qene ai qe i theu pjatat a din
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:32
Haxhi Kuši
PO edhe haga mua ma pate dhene nje deshmi qe dhendrri i Reshatit ka qen i liruar nga burgu prej serbise me pergjue Adem Jasharin.Dhe Hisniu me tha se eshte vrare ne konflikt me grupin e Adem Jasharit ne vitin 1996.
Po tha se Naza u ka meshue pjatave.Naza ka qen duke punue ne menze e nuk ka qen studente.Po genjen se Naza ka qen e martume ne suharek per nje kusheri timin
Naser Islami
12/02/2014 15:33
Naser Islami
e po pse me genjy bre kshtu se
cudi me kta njerez
Haxhi Kuši
12/02/2014 15:37
Haxhi Kuši
Ky hedepsez per ftyre nuk e ka gajle qe te shpifet,sepse detyre e kane qeshtu mi mposhte ata qe kane punue per qeshtjen e shqiptareve
ka ka ba ky qen per qeshtjen shqiptare vete more.
ška ka ba per qeshtjen shqiptare
Vete a kan emra e mbiemra ato femra shqiptare qe i paska dhunue ne lufte Haxhiu?
e cilin fshat e qytet?
Ne cilin vite te luftes?
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:32
Haxhi Kuši
A ke mundesi me kuptue kete fjali qe po ta dergoje
Ky person ŰshtŰ duke u pŰrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.
Naser
a je ne fb
Naser Islami
12/02/2014 16:35
Naser Islami
po po
nese eshte kshtu ateher vertete po sillet dicka
po po po isha duke bisedu me nje person dicka me rendesi
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:36
Haxhi Kuši
Ky person ŰshtŰ duke u pŰrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.kane e ndjekin keto sherbime
Naser Islami
12/02/2014 16:37
Naser Islami
eh kjo edhe me teper e ben te dyshimt ket njeri
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:39
Haxhi Kuši
Nese ty te pergjojne Cia FBI dhe sherbimet Antiserbe dhe antiruse.A je udbash apo ju kundra serbise e rusise
Naser Islami
12/02/2014 16:45
Naser Islami
jaaa. nese kshtu qendron UDB-ash e gjys bile
Ama qajo intervista a e ekspresit demek e vertete qe ai vet iu ka pegjigjur pyetjeve a
se po thom mos ia ika montu dikush
se dicka po mve cudi qysh ka mujt me tregu ai vet per veteveten ashtu qe rralle oseasnjeher nuk kam ndegju kshtu
Ani Haxhi m fale se pak e teprova une se kaqe nuk guxoj njeher me ndejt ne monior
e nese nuk ke me shtu dic, per t mire .
kalo mire
kontaktojme perseri
herave tjerea
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:50
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naser Islami   Mar 24 Juin - 6:55

Haxhi Kuši
po kysmet ishalla folim ,tung kaloni mire tung
Naser Islami
12/02/2014 16:50
Naser Islami
po flm edhe ju kalofshi mire ]
Haxhi Kuši
12/02/2014 16:50
Haxhi Kuši
flm
25 fÚvrier
Haxhi Kuši
25/02/2014 01:40
Haxhi Kuši
Neser qe dialog jo te pastert me Reshat Badallen
Haxhi Kuši
25/02/2014 01:47
Haxhi Kuši
http://www.odyovi.com/kosovo/pristina/free-online-albanian-tv/watch-live/rtk-1-radio-televizioni-i-kosoves-1?fb_comment_id=fbc_214233242071028_918274_262822770545408#f32250c8fc
Hyn ketu dhe lexo se ška kemi shkrue,ky qen vetem i perserit gjerat,nuk ka pergjigje ndaj meje.,vete e vertetoni realitetin.Bile edhe nje femer qe baba i saj po me njifke nuk me kujtohet se kush qenka ai njeri qe šenka deshmitar tjeter i imi.
25 fÚvrier
Naser Islami
25/02/2014 09:50
Naser Islami
O Haxhi po un pasna pas dal e nuk e paskam pare ket eqe me ke shkru. Aniani po une me qellim e kam shpernda ate qe kadaldal e sheh edhe dikush e tu dal gjant tu dal edhe kuptohetr e verteta,
Naser Islami
25/02/2014 10:51
Naser Islami
Aty tingellon ti te keshe te drejte. Por duhet edhe me tej te shihet, sepse e vereje se ai nuk u pergjigjet pyetjeve te cilat ia shtron ti. Por pergjigjet me pyetje ndaj teje. Ai sepsri duhet ti pergjigjet pyetjeve tua, e pastaj le te akuzoje.
Haxhi, ajo lista e gjate qe jane te shenuar emrat e bashkepunetoreve te UDB-se a eshte e vertete a jo. Sepse aty figuron edhe emri yt, edh Bardhosh e Jusuf Gervalla etj.
Dyqysh u habita kur e oash ate listen me e mra
4 mars
Haxhi Kuši
04/03/2014 01:07
Haxhi Kuši
Ate liste e ka formue Bahtir Hamza,dhe ja ka dergue Reshat Badalles.I cili ne forum e ka botue si Dreni Drenova.Edhe ti edhe une keso listash mundemi me krijue.Por pa fakte keta kane shti edhe njerez atdhetar permes udbashave.Pra e kane keqperdorue listen e udbashave duke me shti mua dhe disa qe skan lidhje me udbashllak.Ketij Reshatit i vjen inati qe ja kam zbulue qe dhendrri i tij eshte lirue nga burgu prej serbeve me pergjue Adem Jasharin.Pra Mehe Uka nje udbash i madhe i cili ka lapidar ne beorad dhe bust ne mitrovice.Motra e tij Resmija ka qen ne grupin e Avdi Ibrahimit me njofen zjarri nr rendor 56.Po kush po ja shkerdhen nanen qenit te serbise ketij Reshat udbashit.Populli eshte i atille qe shume i besojne ketij ne rrenat e ketyre ,sepse edhe vete populli lyp qi nanen se šdo familje ka bashkpunue me serb naten e edhe diten.Popull tradhetar dhe i besojne edhe kur ia ngjesin epitetin edhe atdhetareve.
Haxhi Kuši
04/03/2014 01:09
Haxhi Kuši
Reshati nuk me pergjigjet sepse me mesimet e serbise pergadite se pari citate dhe ia botojne zagarit te serbise.Qellimi eshte qe tja zbehin atdhetareve imazhin.
te kam thene disa here shko ne suhareke dhe banju pyetje me rend se kush ka qen Haxhiu.Une qilem me šdo njeri qe ka koqe me dal ne mejdan me dialog.
11 mars
Naser Islami
11/03/2014 22:21
Naser Islami
Urime 33 vjetorin e thyerjes se pjates se pare ne menzen e studenteve ne prishtine me rastin e fillimit te demonstratave studentore spontanisht te 11 marsit te vitit 1981
Haxhi Kuši
11/03/2014 22:45
Haxhi Kuši
Falimenderit shok i nderuar Naser;jeni nga te paret nga te gjithe shqiptaret qe me pergezoni per nje qeshtje te randesishme.
12 mars
Naser Islami
12/03/2014 09:00
Naser Islami
Eh po kjo eshte nje histori padzshim
Se ai po thot se ti je bashkepunetor i udb-se heh
por veshtire sot me e dit se kush ne te vertete eshte bashkepunetori
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:03
Haxhi Kuši
Po Naser,por shume ka tradhetar,ketu po shihet se edhe Bajrush Ahmeti nuk me ka shkrue.Naser dihen dihen,ti i njef fqinet tend se cili ka bashkpunue me maqedonas,dihen.
Naser Islami
12/03/2014 09:03
Naser Islami
edhe po te kishe qene bashkepunetore kjo vepra duhet te permendet diku, sepse megjithate ka ndodhur, e lee ma qe nuk je i atille
po edhe mua gjithenje po me tingellon se ata munde te jene ata qe po te thone tz hehe.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:05
Haxhi Kuši
PO qe sa mire e tregove,kete ma shtine ne mend mire.Po edhe neqoftese paskna qen udbash,le te thone se Haxhiu i ka nise,e kerkund emrin tim,pos thone po genjen se nuk i ka nis Haxhiu por jo Naza jo filani,jo Hidajeti,e Ali Lajqi.
Naser Islami
12/03/2014 09:06
Naser Islami
Por un mendoj se dhashte Zoti qe te mos jjesh ti bashkepunetoore. Perndrzshe nese ke qene basshkepunetore Yoti te vrafte. E nese nuk ke qene , Yoti i vrafte ata te cilet te etiketojne
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:08
Haxhi Kuši
Naser kurr ne jeten time as shpiunave as serbeve nuk ua kam rrase karin.Me rrah jav kam qi nanen .Por ska shtepi qe nuk kan bashkpunue mbi gjysma e antareve te shpise me policin serbe.Per kete u vjen inati pse Haxhiu i vetem nuk bashkpunonte me serb.
Naser Islami
12/03/2014 09:08
Naser Islami
Si po e vereje un, del qe ata te ken qene bashkepunetore, por megjjithate me sakte e din ti edhe ata se cili ka te drejte.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:09
Haxhi Kuši
Avdi Ibrahimin ne shtepin time ma ka prue djali i migjes tim e kam cek shume here.
Une as te gjakut tim si bej te paq
Naser Islami
12/03/2014 09:10
Naser Islami
Emarre me mend Haxhi
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:11
Haxhi Kuši
Avdi Ibrahimin e njeh me rrenje,se une edhe perpara jam kan i hapur sikurse qe po shkruaj,se nuk jam kan frigacak,edhe ateherit kur policia serbe me ka lidhe per tela dhe jane rreshtue te me pushkatojne ,ju kam thene gjuni e nanen ua kajsha.
Naser Islami
12/03/2014 09:12
Naser Islami
po mendoj se poqe se do te kishe qene ti bashkkepuntor ti nuk do te para2qiteshe per ti thene keto gjana, por do te heshteshe
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:13
Haxhi Kuši
O Naser i kam lajmrue edhe ma heret por a nuk e ke ndegjue me kryetarin e prizrenit Ramadan Mujen katundarin e Reshat Badalles.se ška kemi bisedue.
Naser Islami
12/03/2014 09:14
Naser Islami
Ndersa ata po sa ke thene keto ngjarje , ata menjehere kan filluar per te reaguar, sepse ata ka qene dqashte qe qe me pare te rrefejne per ty, e jo po sa fillove me i qiite te vertetat ne shesh.
Po po e kamddegju
A se edhe pak te gjithe do te dalinne shesh
Haxhi a ben me te pershendet se mu dashka me shku deri me nje vend e mavone bisrdojna,
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:17
Haxhi Kuši
Me keta Avdi Ibrahimin qe 13 vite jemi duke u kacafyte,sidomos qe Fatmir Lima sherri tij ne lufte nuk me ka marr.E pastaj qe nja tri vjet ja ka nis edhe shoku i Avdiut Reshat Badallaj me shkrue kundra meje.Avdiu dhe Reshati me shoket e tyre me qellim i etiketojne atdhetaret kinse kan qen me serb duke shpiunue.Qellimi eshte qe ti nxisin te vriten me serb.
Naser Islami
12/03/2014 09:18
Naser Islami
Ashtu poo duket, sepo diktohen ne komentimet e tzre
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:19
Haxhi Kuši
Veshtir keta eshte ti dikton njeri,kane aftesi te madhe shkollen sofiste qe genjeshtrat ti shendrrojn si te verteta
Naser Islami
12/03/2014 09:19
Naser Islami
as pak nuk te pergjigjen ne pyetjet te cilat ua shtron ti, por krejt dicka duke te akuzuar, ata se pari duhet te iu pergjigjen pzetjeve tua, e pastaj le te akuzojne nes ekanne argumente,
Jo po te ju kem pran un e poo te ju shtrojja pzetje un her tz e her atzre, ma mer r mendja se do e ybuloje te vertetten
un bile edhe pakk me tutje e kame ndermend qe prej ketu te ju shtroj pzetje edhe tz edhe atzre, dhe do shohim se si do te pergjigjen dhe un do u a them troc cili ka te drweejte e cili jo .
Haxhi u vonova po dal se me duhet te shkoj diku e ma vone bisedojna
t pershendes
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:23
Haxhi Kuši
Po keta po mirren me shkrimet e mija,tek ajo poezi si qobani si intelektuali jane tradhetar qe kam shkrue,po me se e vertete eshte se ška kam shkrue.PO si te me pergjigjen,a e diktove qe Omeri,eshte vete Avdiu se edhe perpara kur ja kam qite ne gazete mesazhin qe ma ka que Gafurr Adili,ky ka shkue me disa i ka shkrue nese e paske lexue dhe iu kan kercnue Gafurr Adilit dhe kinse Gafurri iu paska kerkue falje.E tani ndryshe pakes ,se ketyre si u konvenone dhe e thone.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:31
Haxhi Kuši
Naser keta jane grupi i madhe ,ti nuk i njeh sa i njoh une ,as shqiptaret si njohin keta si une.Avdiu eshte kryeudbashi i tane shpiunave.Ne grupin e vete ka pasur edhe Besim Ndrecen nje vajze te dajes tim,motren e Reshat Badalles Resmije Badallen,Sanije Gecin motren e Sabit Gecit.Ky gruan e ka ka ana e Gjonajve ,ne kufi me shqiperin qe tan miqet e tij jan me serbi.Kam qen tek miqet e Avdiut disa here me Avdiun.Ky ,keta po benen te shtinen nje here ne shoqeri,ti me dal nga keta siq kam dal une kurr jo i gjalle.Per Nuhi Berishen vete Avdiu me ka thene;Une ja kam rras karin !Qysh e pata lute pashe zotin ja ke rrase karin?Po me tha,ne kur dojm me ja shti karin atdhetarit i thojme;Ti je shpiun,ti je ka na tradheton,gjere sa ta nxisim qe te kacafytet me policin serbe dhe ata e vrasin si qenin.Qellimi jone eshte qe kundershtaret e serbise mos te mbesin ne shoqerin tone.
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:55
Haxhi Kuši
Per keta dy e shoket e ketyre qe shkruajn kundra meje ma rrofshin leshin e karit.Vete Omerin (Avdi Ibrahimin)Si e ftove Haxhiun me que Naser Goranin djalin e Selim Goranit ne shtepin e tij qe ishit pijav me policin serbe? Kurse kete dite i qova disa ne nje kafe ne Duhle dhe keta Naserin,Hamit Kryeziun e sidomos edhe Avdiu ka qen ,por se kam pare,Por kur hyra mbrenda ne kafe,keta me policin serbe kecejshin shoten dhe qiqekun.Une kam dal menjeherit,dhe kur kan ardhe ne suhareke keta polic me kan shti ne qababtoren e Sef Goranit dhe me kan rrahur e shti ne goje revolen,duke me thene kush po me shtine qe ti pergjoj njerezit.Naser Gorani eshte dhendrri i vajzes se dajes tim.Dhe ishte pijave Naser Gorani aq shume ne kafen qe e kishte te veten ne stacionin e autobusave e dale perjashta e que Avdi Ibrahimin te une qe ta qoje ne shtepin e ti.Erdhi Avdi Ibrahimi te taxi im dhe me thote pash zotin qoje ne shpi Naserin se mundet te vdesi,se e ke dhenderr te dajes tend,i keq por ju len keq.Mirepo i pash ata polic qe me malltretuan mbeshtetur per mure e a po e qoj a jo me revole ne duar,njeri Zllatiki e tjetri Sllavki,dhe nje tjetrit shqiptar nga ulqini sja di emrin.Po Avdi e qoj,dhe ketu e kam kuptue se Avdiu ka shume ftyra.Ne mbrojtjen popullore ne ate vend te punes ku ka punue Avdi Ibrahimi pata konkurue edhe une,sepse miku i dajes ,vellau i dhendrrit te dajes ne mbrojtjen popullore ka qen shef,Reshit Bytyqi,dhe komandant i imi ne sutjeske ne nje pune vullnetare.Dhe pse e pata mbrojt ketu flamurin ne vitin 1971 ky Reshit Bytyqi me komitetin krahinor me shpallen bandit te jugosllavise.Daja im Syla i kishte thene Reshitit mos e merr kete qen ne pune,pra vellau i nanes sime.Po me vjen rend me thene,por keshtu jan shqiptaret.Dhe Reshiti ne kete pune e pranone Avdi Ibahimin.Por ashtu keshtu mua edhe Fadil Hoxha kur me paten dergue keto vite ne zyren e tij me pate thene;Sa te jemi ne gjall ti qe e ke mbrojte ate flamur tonin,nga serbet,kurr lumturi ske me pase.Kurse kur vdiq Fadil Hoxha a nuk e shtinen qenin te ušk me nderime ma te medhaja o Naser kesi qen populli eshte shqiptaria.Tane shpiuna.Kur shkova me Avdiun me marr Naser Goranin,hajde dhenderr ja bana qohu e te qoj ne shtepi.Nuk ka besue qe e marri ,e ka kap koken me dy duar dhe me ka thene ;O Haxhi nuk kam ftyre ti te me ndihmon ,me falish pash zotin.Avdi Ibrahimi dhe une e kemi kap dhe shti ne kerr me zor se nuk donte duke bertit sa mundej o sme ka mbete ftyre ,me leni te vdesi ketu....
Haxhi Kuši
12/03/2014 09:57
Haxhi Kuši
Naser ske nevoj te me shkruan se a kam qen nje sekond me serb apo me servilat e serbise.Me kan kam be shoqeri ne fillim me dilte atdhetar,por pa zgjate shume shpiun me brina.Hala nuk mujta me gjete nje shqiptar qe nuk ka hanger mut me serb.
Haxhi Kuši
12/03/2014 12:51
Haxhi Kuši
Keta dy nuk me pergjigjen se nuk kan argumente o Naser,pos pergadisin skeqe permjet slloganit te tyre qe jane mesue nga kuzhina serbe.
Naser Islami
12/03/2014 13:09
Naser Islami
Hajt se do te dale e verteta afer eshte ma koha
12 mars
Haxhi Kuši
12/03/2014 23:18
Haxhi Kuši
E verteta ka dal ne shesh o Naser,por nuk u pelqen se po dalin te gjithe tradhetar .
15 juin
Haxhi Kuši
15/06/2014 05:13
Haxhi Kuši
Naser a te ka dergue edhe ty Reshat Badallaj artikuj qe vete i ka shkrue kundra meje ?????Dhe ti tja beson shkrimet e tija me duket ke ra ne provim.Por ska dert qe na cofin magarenjet.Une jam ai qe kam qen dje pa ndryshue qimen,si zagaret..Hyne e shiqoje si u versulet Limes,Krasniqit e Ises.Dje e shante Thaqin sot e mbrone.Si e kuptoni,kush na eshte Reshat Badallaj.Ja ka dhene buken dhe qe.Si Avdiu eshte.Te jep buke e mbrapa sakic dhe te turret ty kinse ti i ke ra sakice mbrapa shpines.Hyni pakes ne fb e tij dhe e sheh zagarin .
16 juin
Naser Islami
16/06/2014 20:57
Naser Islami
Tung Haxhi Kuqi
Un nuk jame aqe mendjelehte
Haxhi Kuši
16/06/2014 20:57
Haxhi Kuši
Tung Naser si te kam
Naser Islami
16/06/2014 20:57
Naser Islami
Un ne fb shum pak kam qene i kyqyr koheve te fundit.
dhe nuk e paskam pa ate qeme ke thene nga ai Reshati
Vetem ai edhe nje tjeter me kan shklru qe te kem kujdes me ty heheh ,
ata me thonin qe te rrefuzoj nga miqesia ne fb, heheh,
por un u kam thene se ani un nuk do e rrefuzoj, sepse kam qef qe ta percjelli gjate komenteve te tija. qe sa me mire te njihem se valle , vertete eshte ai UDB-ash, apo ata te cilet po e quajne ate, UDB-ash,
u kame thene sepse ku ta di un se cili do te munde te ishte UDB-ash,
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:02
Haxhi Kuši
Po Naser per kete te bera pyetje,sepse shume shokeve te mi keshtu u kishin thene per mua
duke u dergue artikuj te tyre qe i kushin pergaditur vete e botue ne gazeten zeri kosoves i LPK
Po me randesi ua kam qite per ledine dhe para ca diteve shkruan kundra meje duke e falenderue Fatmir Limen e mbas dy diteve e shajten ne nane e kurve edhe Fatmir Limen
Ata jane pjella e serbise,ška te botojne duhet patjeter tju besojne krejte populli ndryshe te turren duke te thene se edhe ti je udbash
Naser Islami
16/06/2014 21:05
Naser Islami
Po dde po, O un u pata thene a bohhet me e pas tere Kosova vetem nje UDB-ash,
kjo u thash po me habit,
e pamundur me qene vetem Haxhi Kuqi UDB,
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:07
Haxhi Kuši
krejt grupin e tyre jam ka e zbuloj shume kishte ne ate grup bre qen nanat ua shkerdhefte.
paraqitu se je ka me pergjone dhe thuaju
a keni bre ju lutem ndonje argumente
Naser Islami
16/06/2014 21:08
Naser Islami
uthash por sidoqete jete, un mbaje rezerve per te gjithe, nuk munde ti besoj as kujt, sepse shpesh ndodhe qe UDB-ashi, bohet patriot, e patrioti UDB-ash, Prandaj u thash se un vetem me mendjen time do te gjykoj, vetem sipas argumenteve te shendosha.
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:09
Haxhi Kuši
Nese te thone se eshte shetit me Arkanin ,kerkojau datat,dhe ne cilin fshat e qytet i ka vra shqiptaret dhe cilet a kan emra e mbiemra
Naser Islami
16/06/2014 21:10
Naser Islami
pO JO BRE SEATA MUE MA NUK ME THONE ASGJA PER TY, SEPSE E KAN PA ATA SE ME MUA NUK MUJN ME MANIPULU HEHEH
SEPSE UN U THASH KU TA DI BRE VELLA , NDOSHTA UN JAM UDB-ashi, sot nuik munde ti besohet as kujte i thash hehhehe
demek jau qita temsil se bash ju eshte e mundur me qene UDB-asha hehhee
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:12
Haxhi Kuši
ah nanen atyre,po ata e marrin vesh a e hane rrenen e tyre si te vertete
te kercnohen bile i njohe mire,nese e shohin se ju frigohesh
banu qe ju tutesh banu aktor me ta
Me Bashkim Hoxhen jam qe disa dite duke fole me nje emer te nje shokut te tij po me tregone shume gjera per Reshatin e Avdiun,por me duket se ua ka frigen shumeee
Ani po me thote,ju me keni demtue,por jo me qellime te keqija.,une i kam harrue ato,sepse e kaluar ka qen.
shume u frigohet
Por ška qe nuk ishin duke fole qe nga lufta me keta,e ky mendojke se jam njeri nga keta
Naser Islami
16/06/2014 21:20
Naser Islami
eh po mire a mun me i rujt ato biseda
qe nese ka nevoje me ua qite ne shesh
hehehe
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:21
Haxhi Kuši
edhe nje tjeter shok te ketyre e kam zbulue duke me thene se artikujt ja pergadisi Bahtri Hamzes ne Kanada,.E mesiguri Bahtiri,ua dergon Avdiut dhe Reshatit.Keta kan lidhje me Albinin ,Azem Sylen,Nait Hasanin,Sabit Gecin dhe motren e tij Sanijen gruan e Sandokanit.
PO i kam ne mesazhe ,bisedat
Naser Islami
16/06/2014 21:21
Naser Islami
ee po mire
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:23
Haxhi Kuši
por jam hala ka beje biseda gjere sa tja mjeli trunin se šfare flliqesira na kane bere
Naser Islami
16/06/2014 21:24
Naser Islami
po po mire mire
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:24
Haxhi Kuši
Gafurr Adili me ka tregue per Avdiun qe eshte pis dhe Bashkim Hoxhen e ka qite ne prite gjate luftes,me tha Bashkimi kam shkrue per Avdiun por nuk mi botojne
Naser Islami
16/06/2014 21:25
Naser Islami
eeev breee !!!!!!!!!!
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:26
Haxhi Kuši
keto mesazhe ja kam botue i ke ne formunin tim Mu ka hidhnue Gafurri sepse Avdiu me aziz morinen e Koco Danon dhe Feradin Tafallarin e Nahitin i kan shkue ne tirane dhe e kane kercnue duke e shti qe ti kerkone falje Avdiut
Naser Islami
16/06/2014 21:27
Naser Islami
Jo moreee
!!!!!!!
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:28
Haxhi Kuši
o shoku ime une nuk pergadisi artikuj e mi botue dhe mi ba argumente siq jan mesue udbashet.Une sja kam qi nanen as shkaut as Avdiosave
Naser Islami
16/06/2014 21:29
Naser Islami
HEHEH
PO ME DUHET ME DAL NWE KAFE PAK ME TTHIRRKA NJONJI ME BISEDU PER NJE PUNE DICKA E NUK KA KUPTIM hAXI
Haxhi
se pasna gabu ne shkrim
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:30
Haxhi Kuši
shyqyr zotit qe nuk jam shkerdhye me policin e shkive e dine tane suhareka se kush kam qen gjere ne momentin qe e kam leshue suhareken me 16 janar te vitit 1999.
Naser Islami
16/06/2014 21:31
Naser Islami
po de po kjo esht eme rendesi
Haxhi Kuši
16/06/2014 21:32
Haxhi Kuši
Po te kan keta vetem nje argument sa qimja e bythes,paskan pas me mi qit mendet,por le te lehin gjere sa tju vjen taksirati
Edhe per Ruzhdi Saramatin kan shkrue zi e terr dhe ua qova tan familjes se tyre se ška kan shkrue
vendredi
Haxhi Kuši
20/06/2014 15:47
Haxhi Kuši
https://www.youtube.com/watch?v=q5cFwV3wj1s
Lire la vidÚo
Ambasada e kosoves ne France (paris ) /l' Embassy of Kosovo in France (paris)
www.youtube.com
l' Embassy of Kosovo in France (paris) ambasada kosoves ne France paris ambassade kosovo amsasadori ambassadeur du politique politika thaši rugova prishtina ...
samedi
Haxhi Kuši
21/06/2014 16:32
Haxhi Kuši
https://www.facebook.com/pages/Xhevat-Kryeziu-n%C3%AB-sh%C3%ABrbim-t%C3%AB-Zotit-dhe-kombit/184565464906657?fref=ts
Choisissez un autocollant ou une Úmotic˘ne
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisÚ
MessageSujet: Re: Naser Islami   

Revenir en haut Aller en bas
 
Naser Islami
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: