AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshati,Qosja si kurva ,tani edhe Albini

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshati,Qosja si kurva ,tani edhe Albini   Mar 24 Juin - 14:36

Profesor,u ngutėt me Vetėvendosjen!

Shkurt 25,ora 20:27,viti2014

Shpėrndaje me shokėt
👤nga Reshat Badallaj

Letėr e hapur pėr profesor Rexhep Qosja
Reshat BadallajReshat Badallaj
Shumė i nderuar profesor Qosja,
Vendosa tė shkruaj kėtė letėr tė hapur nė publik i vetėdijshem se nuk do tė ma merrni pėr tė keq. Pa i rėnė rrotull fjalės e qė tė mos lodhur lexuesin edhe Ju, mė lejoni qė t“iu jap shqetėsimet e mia si qytetar i kesaj toke. Ju profesor i nderuar,ditė mė parė, nė njė intervistė dhėnė kanalit Top Chanel,keni berė disa krahasime shumė me vend qė si thuhet nga anet tona, nė krahinen e Lumės, as topi nuk e luan. Ju lumtė!
Mirėpo, krahasimin e Levizjes Vetėvendosje me Organizaten terroriste “Agimi i Artė” mė ka shqetesuar tej mase dhe e pyeta veten:”Athua profesori i nderuar a ishte esull?”. Si mund te krahosohen kėta djem plot shpresė pėr vendin tonė. Ata po mundohen te ndalin kėtė katrahurė politike. Po mundohen ta ndalin hajnin qe e rjepin ēdo ditė hajnisht bandat tjera politike pa dallim…
Profesor i respektuar,
A nuk janė keta djem qė po mbrojne pasurinė e tokes e nentokes sė Kosovė nga hajdutet e partive politike (pa dallim),qe e hedhin ne pazar, a nuk janė keta djem qė po i mbrojn kufijtė nga pushtuesit?
Keta burra e burrenesha,profesor, po e mbrojne edhe gjakun e Deshmoreve te Kombit, qė e shkelen e po e perbuzin me dy kembet bastardet e sojit tė Rrahman Morines,Sinan Hasanit… e ndonje surrati tjeter qe deri dje ishin sahanėlepires tė Drazh Mihajlit….
Keta po e mbrojn nderin e kombin qė i ranė sakicė e hanxhar,spiunet e Rankoviēit, e klysheve te Haxhi Latif Kuēit, Arkanit,zhupanėve e vojvodeve…
Keta te Vetevendosjes po e luftojn varferine qe ka prekur mish e asht popullaten shqiptare ne Kosovė dhe per te mos e zgjatur me shumė nuk eshtė berė nami e kijameti se morren pjesė ne protesten kunder njefarė rektori tė Universiteti tė Prishtinės…
Profesor,
Pas rumuneve qė i benė shoshė me plumba, kjo eshtė vrasja e dytė e tyre. Ndaj, do tė ishte mirė qė t“i bini pishman dhe tė nderroni udhė…
Nuk jam anetar i kesaj partie, jo vetem kesaj,por, babė e babegjysh kurrė nuk kam qenė,sepse druhem shumė nga thenja e Gjergj Kastriotit-Skenderbeut, kur thoshte:”Ata qė ndrrojn fiset (part.), janė si ata gratė qė ulen nė prehrin e ēdo burri…”
Kėsaj letre te hapur ne publik,po i“a bashkangjes ketė shkrim shtesė, i organizates “Agimi i Artė”, historiku e veprimtaria neonaziste greke dhe se a krahasohet me VETĖVENDOSJEN.
Po ja nxen frymen Haxhi Latif Kuēi Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit sepse dhendrri tij Mehe Uken e zbuloi Haxhi Kuēi qe ka qen njeri i udbes se serbise.Plas Reshat Badalaj plas plas edhe Qosjen e  shendrrove ne kurve ,duke iu ulur ne preher si kurvat secilit burr..Tu paska pergjigjur dikush tjeter ne vendin tim.

http://gazetaora.com/profesoru-ngutet-vetevendosjen/


Derničre édition par Perparimi le Ven 27 Juin - 3:43, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshati,Qosja si kurva ,tani edhe Albini   Ven 27 Juin - 3:43

Mos e luaj bishtin, o Albin Kurti! 0
NGA RILINDJA MĖ 22/06/2014 · OPINION
Screen Shot 2014-06-22 at 12.13.26 PM
Nga- RESHAT BADALLAJ

Tungjatjeta Albin Kurti!

Para se te filloje kete letėr, qė ndoshta nuk do ta me marrni per te keq, po e bej nje prezentim, per dy arsye: E para, eshtė kulture ne boten e civilizuar dhe e dyta, secili njeri duhet ta kthej koken prapa dhe te pershkruaj rrugen qe ka kaluar gjate jetes. Pra, a kam te drejt morale t“i drejtohem Juve.
Jam RESHAT BADALLAJ nga Zhuri, krahina e Lumes. I burgosur politik disa here, bile se fundi me 1989, kur behem lufte ne Zhur, te marten e 28 marsit te ketij viti me duarte e mia i“a shtrova shtratin e vdekjes tre kushurinjeve te mi qe u vrane pabesisht, nga dora gjakatare serbiane dhe langojte e tyre. Si organizator i kesaj,protestave te Nentorit,vizites se minatoreve ne Trepce dhe pamfletit famoz, qe e botuan te gjitha gazetat serbiane me arrestuan tradhtisht nga zagaret serbiane qe nuhatnin ēdo skut,kerkonin denimin me vdekje, sipas nenit 114 lidhur me 139, mķ dhane tetė vjet,haps te rende,kerkohej denimi prej dhjete vjet deri me vdekje. Jam themelues dhe kryetar i Shoqates Atdhetare “Gryka e Lumės”, qe ishte ne binaret e UĒK-ES, ndihmoi me teper se gjysem milioni marka, i autorizuar nga Shtabi i Pergjithshem i Ushtrise Ēlirimtare te Kosoves dhe te asaj kombetare ne Maqedoni,me shkrim e me vulė,kam botuar kater libra, te pesten e kam perfunduar moti dhe pret driten…

I nderuari Albin Kurti,
Si qytetar i kesaj toke vendosa te shkruaj ketė leter te hapur me shprese se nuk do te ma merrni per te keq. Ndonese jemi miq, ne te dy nuk kemi luajtur me ashik bashke. I pari po ta hedhe dorashken nga shqetesimi per hallet e vatanit qe eshte nisur ne udhen e qorrsokakut. Nuk jam i lindur per te hapur sherre,largqofte dhe mos e be Zot!
Tere kohen jetoja me shqetesime se kush do te jenė ata qe do te flasin ne “emer te popullit” ne Kuvend. Njė nga nje lexoja emrat e kandidateve…
Ehu, Zot!
Po lideret e Partive politike jane hallakatur si eshtė mė zi. Nuk zgjedhin mjete fare per te ardhur ne pushtet. “Ra ky mort dhe u pam” shkruante Kadareja. Rane keto zgjedhje dhe u pane fytyrat bajate qe nuk lane gur e dru pa levizur per te blere votat nga populli fukara, qe u kishte prekur thika e hanxhari mish e asht.
Miliarderet, titiste,spiunet,udbashet dhe dreēi i mallkuar,dite e nate bredhnin fshat ne fshat,qytet ne qytet,mehalle ne mehalle per te vjedhur e mashtruar popullin e mjere…
Po e them publikisht, se edhe te une trokiten per te ndihmuar me autoritetin tim, se ke duhet votuar. Njehere e kam “henger”. Disa deputet me kollare e te pispilosur,para tri-kater vjetesh, vajten ne deren time te vellau, ne ora 23 te nates, per te bere ze se kush duhet te votohet dhe kur u bene deputet e harruan te miren. Ēka bene? Ecen udhes se thenjes:”Kur maxhupi behet pasha,nuk e njeh edhe baben e vet…” Te me falin ky komunitet,por ja qe nga anet tona thuhet keshtu.
Tani. Eh, tani, Ju pergjigja ne heshtje dhe fituan happy wheels hamamamin e Hyres. Do te bredhin rrugeve te qyteteve dhe kafeneve…
Per te mos kercyer degė me degė, lexova emrat e kandidateve te Vetevendosjes.Ēka me pa, per faqe te zeze!? Ne liste kishe futur;ish-titistet,pijanecet edhe me keq.titisto-Surroistet… Ehu, ruana Zot! Po a ishit esull more burre?
Doren ne zemer, NUK KA SHQIPTAR QE KA GJAK SHQIPTARI QE NUK E PERKRAH PROGRAMIN TUAJ (PERPOS LDK-ISTAVE). NUK PO FLAS PER ATA SHQIPFOLES QE E KANE GJAKUN UJĖ,PO FLAS PER ATA SHQIPTAR QE NDER DEJ KANĖ GJAKUN E ARBERIT. Po i numroj vetem tri:
E para, BASHKIMIN KOMBETAR
E dyta, FLAMURIN KUQEZI
E treta, marrja e pasurise pa djerse hajnave, qe deridje nuk kishin breke per te veshur, e brenda nates u bene miliardere e haram e paēin per jete te jeteve…!
I nderuar z.Albin Kurti,
Por kur lexova keta emra maskarenjesh,spiun,tradhtar,titist,SURROI-ist, qe kerkuan AUTONOMI PER KOSOVEN NE SERBI. Kur digjej shqiptari si derri ne prush,ata u putheshin me gjaksoret, e me Millosheviqin, qe kishte leshuar kosen e vdekjes ne kokat shqiptare nuk mund ta mbyllja gojen dhe te beja sehir si memec. Ju, futet keta emra maskarenjesh para te burgosurve politik.
Kush jane keta do te pyeste me te drejt ndonje lexues i pa informuar!?
Ylli Hoxha, ish-titist dhe Surroist, Mazllum Baraliu, Avni Zogiani, Ilir Deden. Ilirin e strehove me nje kulm me Fisnikun, qe deri dje u shane publikisht ne babe e ne nane,bile perdoren fjalorin me vulgar duke i quajtur bir kurve… Keta u radhiten para: Gani Krasniqit, epror i larte i USHTRISĖ ĒLIRIMTARE TE KOSOVES,I BURGOSUR POLITIK dhe PRIND I DESHMORIT TE KOMBIT,para burrit te familjes PLLANA,XHEMAJLIT,ME TRADITA TE MOĒME ATDHETARE DENBABADEN,EMRUSH XHEMAJLIT,I BURGOSUR POLITIK,HYDAJET HYSENIT EDHE PSE I NDRROI DERI ME TANI 500 PARTI, I BURGOSUR PIOLITIK…
Veton Surroi,djali i REXHAI SURROIT, ambasadorit jugosllave dhe puthadorė serbian, flitet se hyne e del naten nga zyra Juaj taman si ajo rrospija MATA HARI. Sido qe te jete, ai te dergoi me hile kopilin dhe sahanelepirsin e tij,Ylli Hoxhen, titistin.
Po ky Veton Surroi, publikisht e mohon LUFTEN E USHTRISĖ ĒLIRIMTARE TE KOSOVES. Dhe Ti more burre shtrengove pellemben e dores me te. Dhashte Zoti te mos jete keshtu. Po qe del se eshte e vertet, ZOTI TE MARROFTE!
Kohe me pare i shkrova leter te hapur kryeministrit te Kosoves, Hashim Thaēit, qe kiishte larguar atdhetaret dhe afroi spiunet,hajnat dhe udbashet. Letra beri buje te madhe dhe nje kohe te gjate ishte ne TOP LISTAT ME TE LEXUARA…
Personalisht isha ne mbledhje, ne Prizren,kur erdhi Hashimi, Fatmir Limaj,Enver Hoxha dhe…,erdhen si kryshk ne hotelin “Theranda” per te ndrequr Zafir Berishen dhe Ramadanin. Eh, me degjuar kete, qe ndoshta do ta postoj ne YOUTUBE hallakatesh nga turpi. Nuk po mundem vetem per nje arsye: se me vjen turp nga vetja qe isha aty. Me zi se kalamajte e perfaqe te zeze. As gabelicat nuk bejne ashtu…
Shih per kete, pas shpines sime ishte udbashi qe me kishte marrur ne pyetje e me thoshte:”…VETEM NJEHERE TE NA BEJE ME SY MILLOSHI E NISNA PER NE TIRANE MI SHKEL SHIPECAT…”
I nderuari Albin Kuri,
Ju kerkoni edhe …read morehttp://www.rilindja.info/mos-e-luaj-bishtin-o-albin-kurti-2/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshati,Qosja si kurva ,tani edhe Albini
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: