AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bajram Rexhepi,nuk kemi bythe me nderyre ne veri as ne jug,m

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bajram Rexhepi,nuk kemi bythe me nderyre ne veri as ne jug,m   Jeu 26 Juin - 12:47

http://gazetablic.com/shperthen-bajram-rexhepi-akuzon-pdk-ne-per-vjedhje-votash/


Shpėrthen Bajram Rexhepi, akuzon PDK-nė pėr vjedhje votash

Autori GAZETA BLIC 25.06.2014

bajram-rexhepi-04
Ministri i Punėve tė Brendshme, Bajram Rexhepi pranon se xhandamėria serbe ėshtė vizitore e shpeshtė e Kosovės. Duke e cilėsuar shtetin e Kosovės tė pafuqishėm pėr tė parandaluar m ai ka thėnė pėr Rubikon se ėshtė detyrė e KFOR-it qė ta ndalojė xhandamėrinė, e cila jo vetėm hyn, por edhe qėndron nė territorin e Kosovės.
“Xhandarmėria ndonjėherė jo vetėm qė hynė ileaglisht, po qėndron edhe nė territorin e Kosovės. Besoj qė ėshtė detyrė e KFOR-it tė merret me kėtė ēėshtje. Jam ministėr i brenshėm por na e dimė sa e kemi fuqinė”, ka thėnė Rexhepi.
Tė pafuqishėm Rexhepi e sheh heqjen e “Parkut tė Paqes”, tė cilėn e quan “Monstrum barrikadė”. Ai ēdo gjė e sheh tek Brukseli qė tė ndikojė tek Aleksandėr Vuqiq, pėr tėrheqjen e barrikdadės, edhepse sipas tij ajo mund tė hiqet pėr 24 orė, por mė vonė mund tė ketė pasoja, raporton KTV.
Rexhepi nuk arriti tė marrė votat pėr legjislaturėn e pestė, ndonėse thotė se votat e tij mund tė kenė avulluar gjatė rrugės. Ai ėshtė I bindur se qytetarėt e kanė votuar atė. Ai ka kritikuar strukturėn e partisė dhe individė tė caktuar qė kanė tentuar ta linēojnė politikisht, duke bėrė fushatė tė egėr kundėr tij.
“Ndoshta u kam penguar grupeve tė caktuara, sepse kudo qė kam qenė, kam larguar ndikimin nė tenderė dhe se ministrat janė munduar tė minimizojnė ndikimet in formale”, ka thėnė Rexhepi.
Sa I pėrket skandalit tė pasaportave, Rexhepi , ka thėnė kushdo qė ka keqpėrdorur paratė nė rastin e Natali Velijajt, do tė pėrgjigjet para ligjit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bajram Rexhepi,nuk kemi bythe me nderyre ne veri as ne jug,m
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: