AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bajrush Morina,me falni ldk smi ka vjedhe votat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bajrush Morina,me falni ldk smi ka vjedhe votat   Ven 27 Juin - 3:13

E tėrheq deklaratėn time: Nuk mė janė vjedhur votat nga zyrtarėt e LDK-sė! Featured
Written by BOTA PRESS Thursday, 26 June 2014 17:47 font size decrease font size increase font size Print Email
Rate this item 1 2 3 4 5 (1 Vote)
E tėrheq deklaratėn time: Nuk mė janė vjedhur votat nga zyrtarėt e LDK-sė!
Shkruan Bajrush Morina

Mė nė fund foli KQZ-ja. U ‘hapėn kutitė” e votimit: doli rezultati i votimit tė 8 qershorit. U gėzuan ata qė fituan dhe natyrisht u dėshpėruan ata qė humbėn!
Nuk e kam pėr krekosje por ėshtė e vėrtetė se kam qenė i pari qė kam vėrejtur njė parregullsi nė procesin e numėrimit tė votave, madje qė tė dielėn nė mbrėmje vonė mė 8 qershor, por edhe tė nesėrmen mė 9 qershor.
Dhe e thashė, atė qė e ndjeja!
Por ēka ndodhi!?
I madh e i vogėl, miq e “armiq”, dashamirė e dashakqinj, me dhjetėra e qindra vetė mė kanė tėrhequr vėrejtjen, mė kanė thėnė troē nė sy, nė telefon e nė forma tė tjera tė komunikimit: Ke gabuar! Pse fole ashtu! Je ngutur shumė! Prit sa tė dalin rezultatet! T’u ka hidhėruar kryetari! E ke prish punėn krejt nė parti! Tash nuk tė marrin as pėr shofer nė Qeveri!
Kėto kanė qenė disa prej dhjetėra e dhjetėra vėrejtje qė i kam marrė nga rrethi i miqve tė mi, por edhe i familjarėve tė mi.
Pėr njė moment u mbėshteta pėr muri! E pranova “fajin!”! Thashė se u nguta! Fola para kohe! Fola pa vend! Edhe pse isha i sigurt nė njė fakt, kryetari (Isa Mustafa) nuk mė ka shprehur shenja tė hidhėrimit. Madje dy diė pas deklarimit tim, mė ftoi nė njė drekė “te Pishat!” Kalova rastėsisht dhe ai bashkė me Agimin e Lutėn mė ftuan edhe mua! Fort ma ka kojtė sallatėn dhe mishin e pjekur!
Por kam pasur edhe miq tė tjerė jo tė paktė qė mė kanė thėnė: Mirė ke bėrė qė ke folur! Gjėrat duhet tė thuhen haptas, jo tė flitet pas shpine!
Sot, kur doli rezultati pėrfundimtar i votimeve tė 8 qershorit po dėgjoj e po lexoj deklarime e ngushėllime tė shumta pėr humbjet e tyre. Po e shprehin mllefin e tyre pėr humbjen!
Sinqerisht unė po e ndjej veten sfidues nėse jo fitues!
Mu paskan shtuar edhe 1 mijė vota mė shumė! Mė dolėn me shumė se 5 mijė vota!
Pėr mė pak se 10 ditė fushatė, pa asnjė ditė pėrvojė tė fushatės zgjedhore, pa qenė nė asnjė strukturė tė hierarkisė sė LDK-sė, pa u shtryė me bėrrylla qė tė dal n’televizor sa mė afėr kryetarit Mustafa, pa vrapuar poshtė e pėrpjetė anembanė Kosovės qė tė ulem nė rendin e parė apo tė dytė, mundėsisht prapa kryetarit Mustafa, qė tė mė shohin “mileti” n’televizor afėr kryetarit, pa e bezdisur as edhe 5 minuta kryetarin Mustafa nė selinė e LDK-sė, pėrveē takimit informues se do tė jem pjesė e listės sė LDK-sė, pa e njohur asnjė komisionerė tė LDK-sė nė nivelin lokal apo qendror, pa asnjė euro buxhet personal pėr fushatė (falėnderoj miqtė e mi pėr pėrkrahje, Samiun, Hakiun, Hasanin etj) pa mundėsi qė tė marrė pjesė nė debate televizive (njėherė tė Jeta nė Kosovė debat pėr kulturėn pa kurrfarė informacionesh pėr sferėn e kulturės) dhe “i tretur” pothuaja nė fund tė listės sė kandidatėve tė LDK-sė, (prej gjithė tė tjerėve qė aderuan sė fundi nė LDK, unė u rendita nė vendin e 85-tė!) e them me plot sinqeritet, me plot bindje, me zemėr e gojėn plot krenari e falėnderime: Unė e kam fituar sfidėn e garės pėr deputet, kam marrė vota mė shumė se sa qė kam pritur!
Prandaj pėrveē se i falėnderoj 5018 votuesit e mi, tė gjithė votues tė LDK-sė, tė gjithė rugovistė me zemėr tė flaktė, unė nuk jam dėshpėruar me kėtė rezultat, nuk e pranoj fjalėn humbje!
Ndėrkaq duke i dėgjuar ankesat dhe dėshpėrimet e disa kandidatėve tė tjerė tė LDK-sė qė nuk fituan garėn, “pėr inat tė tyre” (pėr inat tė resė mė vdektė djali!), unė e tėrheq deklaratėn time tė mėhershme: Nuk mė janė vjedhur votat nga zyrtarėt e LDK-sė! U kėrkoj falje gjithė atyre miqve tė mi tė cilėt e kanė ndjerė veten “tė fyer” nga mllefi im i papėrmbajtur!
Kutitė e votimit janė hapur, tash gojėt duhet tė mbyllen!

Lexo 1072 times
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bajrush Morina,me falni ldk smi ka vjedhe votat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: