AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver Hoxha diktatori i 3 me radhe

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver Hoxha diktatori i 3 me radhe   Mer 2 Juil - 10:10

http://www.zeri.info/artikulli/29721/thaci-e-kadri-veseli-ndaluan-protestat-e-99-kur-ndahej-mitrovica-video-foto

Diktatorėt mė tė ēmendur nė botė, Enver Hoxha nė vend tė tretė
Publikuar: 27.06.2014 - 23:39
Komente (3) Publiko nė:

Nė Youtube ka marrė shume vizita njė klasifikim i diktatorėve tė tė gjitha kohėrave. Klasifikimi ėshtė bėrė nga njė televizion britanik i cili ka pėrmbledhur diktatorėt mė tė ēuditshėm nė botė.

Kriter pėr kėtė vlerėsim, janė veprat e tyre tė ēuditshme qė kanė kryer gjatė jetės sė tyre. Vendin e tretė nė kėtė klasifikim e zė Enver Hoxha ish diktatori ynė konunist.

Sipas tyre, veprimi mė i ēmendur i tij ėshtė ndėrtimi i 750 mijė bunkerėve, ndėrkohė qė popullsia ishte vetėm 3 milionė banorė. Edhe pas kaq kohėsh, Enver Hoxha vazhdon tė bėj tė flas pėr veten, me cmendurite e tij qė i kushtuan jo pak popullit tonė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hashim Thaēi, spiun i francezėve,bravo   Mer 2 Juil - 10:12BALLINA / DITARI / POLITIKĖ
Thaēi e Kadri Veseli ndaluan protestat e '99 kur ndahej Mitrovica (VIDEO + FOTO)
Artan M. Haraqija & Liridon Llapashtica
Publikuar: 26.03.2014 - 11:10
Komente (43) Publiko nė:

Besfort Video M1, para pak ditėsh ka publikuar njė video nė tė cilėn shihet se si forcat ushtarake franceze e dėrgojnė me veturė tė tyre nė Mitrovicė, Hashim Thaēin, pėr tė ndaluar protestėn e stafit tė Spitalit tė Mitrovicės qė donte tė shkonte nė vendin e tyre tė punės.Ky ėshtė njė nga momentet me tė cilėn edhe fillon ndarja e qytetit tė Mitrovicės.

Kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi, dėrgohet dhe kthehet me makinė nė tė cilėn shihet se shofer ishte njė ushtar francez.


Kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi largohet nga Mitrovica me veturė tė KFOR-it francez

I shoqėruar nga Kadri Veseli, atėkohė Shefi i Shėrbimit Informativ i Kosovės, tash nėnkryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi ju thoshte protestuesve qė tė besojnė te bashkėsia ndėrkombėtare. Sė bashku me ta ishte edhe Rrahman Rama, tash me gradėn e gjeneralit tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės.

Thaēi, i cili qė mė shumė se gjashtė vjet ėshtė kryeministėr i Kosovės, derisa tentonte tė qetėsonte protestėn, iu premtonte banorėve tė Mitrovicės se tė gjithė do tė kthehen nė shtėpitė e tyre.

Mė shumė se dhjetė vjet pas kėsaj proteste, Hashim Thaēi nė pozitėn e shefit tė qeverisė sė Kosovės, ka mė shumė sė njė vit qė negocion me Serbinė pėr ēėshtje tė brendshme tė Kosovės, pėrfshi edhe jo pak ēėshtje me veriun e vendit.


Kryeministri i Kosovės, Thaēi, shtrėngon duart me homologun serb, Ivica Daēiq

Stafi shqiptar i spitalit tė Mitrovicės vazhdon tė mos shkojė nė vendet e tyre tė punės, ndėrsa banorėt e Mitrovicės ende nuk kanė mundėsi tė kthehen nė shtėpitė e tyre.

Gjykatat nė veri tė kėtij qyteti vazhdojnė tė jenė “OFF LIMIT” pėr gjykatėsit shqiptarė gjithashtu.

Hashim Thaēi, spiun i francezėve?

Kohė mė parė, gazetari francez, Pierre Pean, autor i librit, “Kosova – lufta e drejtė, pėr njė shtet mafioz”, kishte deklaruar se kryetari i PDK-sė dhe shefi i qeverisė kosovare ėshtė trajnuar nga shėrbimi inteligjent francez.


Gazetari francez, Pierre Pean

Nė librin e tij Pean ka shkruar: “Shėrbimi inteligjent, duke vepruar nė mėnyrė tė fshehtė nga Ushtria e Francės, ka trajnuar anėtarė tė UĒK-sė, por duhet thėnė se inteligjenca ushtarake, ishte e orientuar pro Serbisė”

Shėrbimi i inteligjencės, sipas tij, ishte pėrgjegjės pėr Hashim Thaēin dhe kishte punuar pėr trajnimin e bashkėpunėtorėve tė tij.

“Nė tė njėjtėn kohė, stafi i Ushtrisė, nuk ishte nė tė njėjtėn linjė. Ata sikurse ka ndodhur tradicionalisht, ishin nė anėn e serbėve, gjė tė cilėn e dėshmoi edhe me respektimin e pėrpiktė tė marrėveshjes sė Kumanovės dhe implementimin neutral tė Rezolutės 1244 tė Kombeve tė Bashkuara”, thotė Pean./Zėri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enver Hoxha diktatori i 3 me radhe
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: