AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ibrahim Kelmendi,librin e kam shkrue qysh mu ka que

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ibrahim Kelmendi,librin e kam shkrue qysh mu ka que   Ven 4 Juil - 11:10

http://fr.scribd.com/doc/196138347/Fakte-per-Levizjen-e-Jusuf-Gervalles


203
Blakajn mė 21 janar 1981. Marrė nga Faridin Tafallari, Terror- Dhimbje-Qėndresė, Tiranė 1997, faqe 407)
-10. Pa pretendim pėr tė qenė tė vėrteta historike

Ibrahim Kelmendi
: "Ato (ngjarjet-shėn. i Xh. D.) janė paraqitur ashtu siē i kam pėrjetuar dhe siē i kam mbajtur mend,
pa pretendim pėr tė qenė tė vėrteta historike
."(kopertina e mbrapme e romanit Atentatet)..."romanin e kam shkruar sipas qejfit"."

Ibrahim Kelmendi
:
"Mirani mori frymė thellė pėr tė pritur reagimin. Kishte  frikė mos po e humbiste durimin, pasi ishte bindur se shtabi i UDB-sė qė kishte urdhėruar atentatet, tani kishte dhėnė urdhėr qė tė provokohej Mirani pėr tė bėrė ndonjė hata ndaj provokuesve.
–
Jo vetėm ti, por as ajo
kurva
, qė ju po i thoni Bule, nuk jeni tė dėshiruar tė qėndroni mė kėtu,
–
foli Xhafari. Tė gjithė tė pranishmit hapen sytė nė drejtim tė Xhafarit, pos Nuriut qė vazhdonte tė mbante
kokėn ulur, pothuajse midis kėmbėve
.
Sikur pjesėmarrėsit nuk po u zėnin besė veshėve ēfarė dėgjuan.
–
Pėrse ėshtė kurvė bashkėshortja e nderuar e Kadriut?

–
ia drejtoi Mirani Xhafarit,
duke ruajtur qetėsinė e jashtme, tė cilėn pėrbrenda pothuajse e kishte humbur. Sa s’po
eksplodonte.
–

Ajo kurvė e dėrguar nga UDB-ja
i ka qitur shokėt nė pritė,
–
u pėrgjigj Xhafari, qė  po ngjante me shumė nė njė kėrmė se sa nė njeri.
–
Pa na e zbėrthe edhe kėtė komplot, se si i keni sajuar detajet!?
–
Nuk jam kėtu para UDB-sė qė tė pėrgjigjem nė pyetjet e tua,
–
tha Xhafari.
–
Mor kriminel i dėrguar, do tė sqarosh apo do tė ta dredh qafėn si tė gjelit!?
–
e kėrcėnoi Mirani, i cili po shtrėngohej pėr t
’ia mbėrthyer fytin. Tashmė Mirani kishte  fituar siguri se pos ndėrhyrjes pėr t’i ndarė nuk do t’i hidheshin tė tjerėt.

–
Dihet,
–
nisi tė pėrgjigjet Xhafari, qė kishte humbur davanė,
–
Kadriu ka lėnė orarin
kur do t’i telefonojė kurvės sė tij
. Ajo ka informuar vrasėsit pėr orar dhe pastaj vrasėsit kanė zėnė pritė." (Atentatet, f. 363-364
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ibrahim Kelmendi,librin e kam shkrue qysh mu ka que
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: