AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 vojvodet e rugoves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: vojvodet e rugoves   Ven 4 Juil - 11:27

Ē'do tė thotė fjala v o j v o d ė ?
Vojvodė ėshtė gradė ushtarake nė mbretėrit serbe e malazeze. Kėtė fjalė do ta gjejmė tė sqaruar nė "ilustrovana politika" tė Beogradit. Por pėr ēudi, kur klika serbomadhe ka ndėrmarrė fushatė histerike kundra "nacionalizmit romantik" shqiptar, si nuk u bie fjala vojvodė nė sy, qė nuk ka tė bėj vetėm me nacionalizmin serb. Pėr kėtė nuk kanė frikė as gazetari shovenist Zec as vojvoda Ramė, qė e pėrdorin me krenari. "... Vojvoda rugovas, shkruan "ilustrovana politika" (mė 26.05.81), ėshtė pėrfaqėsuesi i tanishėm "lozės" (serbisht: loza), e cila qė nga kohėrat turke ruan qetėsinė dhe paprekshmėrinė e Patriarkanės...) Siē na del, vojvodėt kanė qenė rojė e rendit, ndėrsa vojvodėt e familjes Nikēi (nga Shtupeēi i Madh, fshat i Rugovės) kanė qenė rojė besnike e Patriarkanės, tė ndėrtuar nga Dushani, pėr ta pėrjetėsuar robėrinė e "stara Serbisė" (siē e quajnė shovenistėt Kosovėn.)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
vojvodet e rugoves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: