AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pergjigje Ibrahim Kelmendit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pergjigje Ibrahim Kelmendit   Sam 5 Juil - 4:59

Zotri Ibrahim Kelmendi mos shtjelloni siq shtjellon ne librin e tij shoku juaj Feradin Tafallari,kinse ju ilegalja i kishit pergaditur ato demonstrata nga diaspordha.Genjeshtrave te juaja dhe shokeve te jaj nuk po u dihet fundi.Ju jo ne kete raste,por shoket e tu jane duke u mundue qe te mi vjedhin meritat e mija,siq ja ka zakon çdo shqiptar.Ne ato qaste ne demonstrim,nuk ka pasur ma shume se shtate studente qe jane sherbye me ushqime.Dhe nuk ka qen gjelle fasuli,por gjelle pire,pra kesaj i thuhet shperfitje.Ju zotri Ibrahimi thone keshtu;I kam meshue pjatave dhe ka hypur mbi tavoline dhe ka bertitur qe ti bashkohen ne proteste kunder tyre.As kjo genjeshter nuk pine uje.Pos une kam bertitur qeni nanen ketyre komunistave,qe po dojne te na helmosin.Dhe ne fund kush nuk na bashkohet eshte tradhetar.Ali Lajqi nese nuk harroi,nese ka pasur te nesermen do tesha te zeza te gjithe studentet bertitshin ky eshte shpiun dhe e kemi ndreq mire ,nese ka qen ky me tesha te zeza?I cili; u paraqiste si kaskader duke bere sallta ne mesin ton.Nuk ka lidhje me arrestime kete dite vetem se po mundohen mi vjedhe keto demonstrata.Per tu arrestue kete dite duhej mua te me arrestonin e aske tjeter,dhe mos llomotitni he zoti u shperblefte ishalla.Ju po e njifni ate student qe i paska meshue edhe pjatave si shakak i gjelles se ftohur,dhe kinse paska pasur rreshte te gjate????Gje qe eshte krejte genjeshter e kullume,se nuk ka pasur kurrefar rreshti te gjate ne ato qaste,pos nja pese studenta dike pritur ne rreshte e as nje ma shume e as ma pakes.Pse?Sepse ende nuk ishte koha e dhenjes se ushqimit.Pra tregone edhe emrin dhe mbiemrin e atij studentit qe i paska meshue atyre pjatave zotri I.K..Pastaj po ,sa vinte e shtohej numri i studentave te cilet pa hezetim thejshin çka kishin perpara tyre..Pse ju djege,edhe ateherit kur une ua permendi njeriun qe ai ma kishte pare qimen ne gjellen time?Juve as deshmitaret nuk u bejne pune,pos duke mu shpifur nga ma te poshteruarat,e duke u mundue qe bajrakun tja jepni ndonje udbashit te juaj.Nuk eshte i vetmi ky deshmitar,ka edhe tjere qe kan emra e mbiemra,por edhe drejtori qe te nesermen na ka marr ne bisede ne zyren e tij i din mire kujt i ka qellue qimja.

Ju zotri I.K. keni qen organizator i grupit te juaja per nje Kosove Republike ne kuader te jugosllavise.
Me pershendetje revolucionare,vellaznim bashkim.Une jo keshtu si kjo LPK,pos kosova shtet dhe bashkim,njeren nga keto une ja arrita qellimit e kursesi ju jo as tjeter shqiptar.Une nuk jam marr me e plaqkitur diasporen,une i krysha punet vete e jo me mijera mi vidheshit veprat e mija.
Kete mund ta deshmojne nderkombetaret e nuk kam mbetyr ne berllogjet e tradhetareve qe te perkrahem.


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pergjigje Ibrahim Kelmendit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: