AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete   Dim 20 Juil - 4:26

https://www.facebook.com/enver.spahiu1/posts/705467166167752?comment_id=706497379398064&offset=0&total_comments=61&notif_t=share_reply

Conversation démarrée 29 mai
Bajram Hoti
29/05/2014 08:10
Bajram Hoti
Shume mutin pe han bre...edhe ne ty te njohim...Do vije dita o kopuk
Haxhi Kuēi
29/05/2014 08:23
Haxhi Kuēi
Po ēka po ha mut bre qen i flliqet,ēka te lendova na trego e shkruaj haptas nese je i pastert nga kush po frigohesh.Per ēfare dite e ke fjalen.Kopukllakun mbaje per vete.Fole ku  e mizen?
Haxhi Kuēi
29/05/2014 08:33
Haxhi Kuēi
shkruaj se po te presi.
Bajram Hoti
29/05/2014 09:39
Bajram Hoti
pidhu qen i arkanit
Bajram Hoti
29/05/2014 09:58
Bajram Hoti
ti ja rrofsh koqet avdi ibrahimit
ai zv komandant e ti dezertore
qepe se na kelbe me  rrena
Haxhi Kuēi
29/05/2014 12:53
Haxhi Kuēi
Ja rrofsh karin Avdi Ibrahimit,ti nuk e ke ma shume se une Avdiun shok.Pidhu e ta shtifte qeni ne bire.Ti ma se pari nik din ēka dmth fjala dezertor !Dezertor eshte ai qe ik nga fronit,une skam qen le uēk.Une kam thene vetem te verteten dhe e verteta ua ka qelbosur shpirtin se me qelbesira nuk jetohet.
Bajram Hoti
29/05/2014 12:54
Bajram Hoti
Udbash Kurre ske qen edhe msheli bethen me lesh
Envoyé depuis un mobile
Choisissez un autocollant ou une émoticōne

https://www.facebook.com/messages/1418201623


Derničre édition par Perparimi le Dim 20 Juil - 5:51, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete   Dim 20 Juil - 4:51


Enver Spahiu
18 juillet, 12:45 ·
HALIL MATOSHI ESHTE BERE PLLUGE PER NJE SEGMENT TE CAKTUAR TE POLITIKES NE KOSOVE !

Stalinistėt s’duan tė ndėrrohen – ata rėndom bien
Pakkujt i bėri pėrshtypje HTH, kur po thoshte gjatė fushatės parazgjedhore se “nuk mund t’ua besojė Kosovėn duarve tė pasigurta”. Derisa “shefi i shefave” tė PDK-sė – siē e cilėsonte HTH nė aferėn...
KOHA.NET
J’aimeJ’aime ·  · Partager
9 personnes aiment ēa.

Bajram Hoti A edhe te ka titist po man ymyd a..aahahahahhaha ku je katalldis o Enver!
18 juillet, 12:52 · J’aime

Enver Spahiu Pse ty Hashimi po te duket se nuk rrjedhe nga ideologjia e neotitizmit a? Po mendon se Pdk nuk eshte parti e sharlataneve te klanit titist Bajram ?
18 juillet, 12:57 · J’aime

Enver Spahiu Bajram seriozishte e kam ma rasyeto nese dine dhe mundeshe qe Pdk nuk eshte parti neotitiste ! Une them se ajo tani eshte nje parti titiste sikur LDK ja !
18 juillet, 13:07 · J’aime

Ahmet Sadiku HALIL MAT(UF)OSHI ? E ZOTERON SHKINISHTEN DHE I KUPTON SHKIET !
18 juillet, 14:30 · J’aime · 1

Enver Spahiu Bajram dhe Ahmet kur ta pranoni se Pdk eshte parti titiste deri atehere nuk keni te drejte ta kritikoni kerkend
18 juillet, 16:11 · J’aime

Bajram Hoti Kur titistat kritikojn qka te them,ti veq titistat i pelqen,si ..Surroin Matoshin etj!
18 juillet, 17:34 · J’aime

Enver Spahiu Pyetja eshte shume e thjeshte ;aka titizem ne Pdk ?
18 juillet, 17:35 · J’aime

Bajram Hoti Ta dhash pergjegjjen!
18 juillet, 17:36 · J’aime

Enver Spahiu Ti po i personalizon gjerat ,Titizmin e Pdks po mundoheshe te ma personalizon mua ndersa vtes te mos ja pranon ate karakteristike te Pdks se !
18 juillet, 17:38 · J’aime

Fehmi Dibrani Halil zeza Matoshi eshte jugosllavisti me i shemtuar dhe jane ne gare me Isa Mustafen se cili jane shka me i madh se tjetri? Perfundimisht qe te dy jane shkie ne mendesine e tyre,por flasin dhe shkarravisin ngapak shqip,por hiq me mire se vellau i tyre ideologjik Oliver Ivanoviqi!?
18 juillet, 17:42 · J’aime

Enver Spahiu Fehmi na thuaj edhe ndonje fjale per Hashimin dhe Pdk se per keta po e dime se kush jane ! Edhe ty po te pyes a eshte titist Hashimi dhe aka titizem ne Pdk ?
18 juillet, 17:50 · J’aime

Fadil Shyti SOT, SYTĖ E MI ME LOT!

(FSK-ja, e Kosovės, me plisa tė bardhė, vėrtet mrekulli,...Voir plus
Hier, ą 02:02 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Te gjithe e dijne mire te verteten,por ata qe i njohin,ua kane frigen qe ta tregojne haptas,se kush ēka ka qen dje dhe sot.Pos permes mesazheve private na tregojne se ky,ai ,ajo filane kane qen bashkpuntor e antikombetar shqiptar.Po ti grumbulloi te gj...Voir plus

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
1 h · J’aime · Supprimer l’aperēu

Bajram Hoti Kjo Foto eshte kur u mbajt demonstrata me 1992 ne DHJETOR,ktu nuk eshte kryesia e LDK se por eshte nje takim me Disa lahpera te Rugoves qe nuk deshironin me perkrahe demonstraten,une aty vet kam qene.Muje Rugova ka ndernjetsus...O ti shoferi i Arkanit!
48 min · Modifié · J’aime

Haxhi Kuēi O Bajram Hoti,a ma ke mbajte evidencen qe paskam qen shoferi i Arkanit?
47 min · J’aime

Bajram Hoti Po shoket tuaj e dine te gjithe!
46 min · J’aime

Haxhi Kuēi Shpiunat,nuk kan tjeter qellim,pos me ja ngjite bishtin patriotit.Po cilt shoket e mi ?Udbashave u besoni????
45 min · J’aime

Bajram Hoti Po Enver Spahiu eshte ka e korit vehten shume qe mban tipa si ti e Kujtim Kurti ne FB.
44 min · J’aime

Haxhi Kuēi Po cilt jan ata shoket e mi qe te paskan tregue qe paskna qen shoferi i Arkanit ?Ti je shok i udbashit Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles.Tjeter kundershtar sh shpifes nuk kam o hajvanat.
42 min · J’aime

Bajram Hoti A te dogji a...hec se me ty nuk debatoj!
40 min · J’aime

commentaires précédents

Bajram Hoti Ta dhash pergjegjjen!
18 juillet, 17:36 · J’aime

Enver Spahiu Ti po i personalizon gjerat ,Titizmin e Pdks po mundoheshe te ma personalizon mua ndersa vtes te mos ja pranon ate karakteristike te Pdks se !
18 juillet, 17:38 · J’aime

Fehmi Dibrani Halil zeza Matoshi eshte jugosllavisti me i shemtuar dhe jane ne gare me Isa Mustafen se cili jane shka me i madh se tjetri? Perfundimisht qe te dy jane shkie ne mendesine e tyre,por flasin dhe shkarravisin ngapak shqip,por hiq me mire se vellau i tyre ideologjik Oliver Ivanoviqi!?
18 juillet, 17:42 · J’aime

Enver Spahiu Fehmi na thuaj edhe ndonje fjale per Hashimin dhe Pdk se per keta po e dime se kush jane ! Edhe ty po te pyes a eshte titist Hashimi dhe aka titizem ne Pdk ?
18 juillet, 17:50 · J’aime

Fadil Shyti SOT, SYTĖ E MI ME LOT!

(FSK-ja, e Kosovės, me plisa tė bardhė, vėrtet mrekulli,...Voir plus
Hier, ą 02:02 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Te gjithe e dijne mire te verteten,por ata qe i njohin,ua kane frigen qe ta tregojne haptas,se kush ēka ka qen dje dhe sot.Pos permes mesazheve private na tregojne se ky,ai ,ajo filane kane qen bashkpuntor e antikombetar shqiptar.Po ti grumbulloi te gjithe atdhetaret,nuk po me dalin mbi 20 shqiptar te paqe ne teresi,nga 10 milione sa jemi !!!!!!Per Thaqin,nuk ju dha pergjigje,pos permes poezise. Thaqi,ne skenderjaj me dhune ja ka marr vendin e kryetarit Derguti.https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/.../10441165...

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
1 h · J’aime · Supprimer l’aperēu

Bajram Hoti Kjo Foto eshte kur u mbajt demonstrata me 1992 ne DHJETOR,ktu nuk eshte kryesia e LDK se por eshte nje takim me Disa lahpera te Rugoves qe nuk deshironin me perkrahe demonstraten,une aty vet kam qene.Muje Rugova ka ndernjetsus...O ti shoferi i Arkanit!
1 h · Modifié · J’aime

Haxhi Kuēi O Bajram Hoti,a ma ke mbajte evidencen qe paskam qen shoferi i Arkanit?
1 h · J’aime

Bajram Hoti Po shoket tuaj e dine te gjithe!
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Shpiunat,nuk kan tjeter qellim,pos me ja ngjite bishtin patriotit.Po cilt shoket e mi ?Udbashave u besoni????
1 h · J’aime

Bajram Hoti Po Enver Spahiu eshte ka e korit vehten shume qe mban tipa si ti e Kujtim Kurti ne FB.
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Po cilt jan ata shoket e mi qe te paskan tregue qe paskna qen shoferi i Arkanit ?Ti je shok i udbashit Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles.Tjeter kundershtar sh shpifes nuk kam o hajvanat.
1 h · J’aime

Bajram Hoti A te dogji a...hec se me ty nuk debatoj!
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi More lope.A ka shkure per Thaqin vellau i Ismet Jasharit,;Pra Murat Jashari se Hashim THaqi eshte vozitur me Arkani gjate luftes,dhe kan dhunue femra.A ka dal nga kosova me ndihmen e Arkanit THaqi ?Jo tuli peshkut,jo kote e keni mua te mi ngjitni
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Nuk debatone se je tradhetar,e tradhetin mbaje per vete bashk me bosat e tu.
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Me te thene se Hashim Thaqi,Avdi Ibrahimi jane shoket e mi ,ti lopo me ke thene se tani nuk ke lidhje me udben serbe.A po te djege tani?Apo nese deshiron po ta botoje ēka me ke shkrue ne private.
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi A ta botoje mesazhin tend,te terin.Kur te tregova se Avdi Ibrahimin e dua ma teper se ti !!!!!!!!!
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi A me the, tani je i mire ,dhe nuk ke lidhje me udben !!A ta botoje,apo botoje ti vete trimi qe me je.A mendoni se vetem ju dini lojerat e qyqeve,nga qiftat si ju u mesuam edhe ne.
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Ja Bajram Hoti,si te zbulova;Le te lexojne te tjeret se kush eshte shpiun e tradhetar?Une apo ti o Bajram Hoti.Sepse Avdi Ibrahimin e ke mik.Dhe ma i mire nuk del.
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Conversation démarrée 29 mai
Bajram Hoti
29/05/2014 08:10
Bajram Hoti
Shume mutin pe han bre...edhe ne ty te njohim...Do vije dita o kopuk
Haxhi Kuēi
29/05/2014 08:23
Haxhi Kuēi
Po ēka po ha mut bre qen i flliqet,ēka te lendova na trego e shkruaj haptas nese je i pastert nga kush po frigohesh.Per ēfare dite e ke fjalen.Kopukllakun mbaje per vete.Fole ku e mizen?
Haxhi Kuēi
29/05/2014 08:33
Haxhi Kuēi
shkruaj se po te presi.
Bajram Hoti
29/05/2014 09:39
Bajram Hoti
pidhu qen i arkanit
Bajram Hoti
29/05/2014 09:58
Bajram Hoti
ti ja rrofsh koqet avdi ibrahimit
ai zv komandant e ti dezertore
qepe se na kelbe me rrena
Haxhi Kuēi
29/05/2014 12:53
Haxhi Kuēi
Ja rrofsh karin Avdi Ibrahimit,ti nuk e ke ma shume se une Avdiun shok.Pidhu e ta shtifte qeni ne bire.Ti ma se pari nik din ēka dmth fjala dezertor !Dezertor eshte ai qe ik nga fronit,une skam qen le uēk.Une kam thene vetem te verteten dhe e verteta ua ka qelbosur shpirtin se me qelbesira nuk jetohet.
Bajram Hoti
29/05/2014 12:54
Bajram Hoti
Udbash Kurre ske qen edhe msheli bethen me lesh
Envoyé depuis un mobile
Choisissez un autocollant ou une émoticōne
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi A e sheh qe te gjitheve ju kam shti ne koqe o Bajram Muti .
59 min · J’aime

Bajram Hoti Hahaha hahaha hahaha msoju me lexu msoju!
56 min · J’aime

Bajram Hoti Une me ty publikisht nuk flliqi me goje,flm.Klm.
55 min · J’aime

Haxhi Kuēi Mos more,,a po doni te na mesoni,edhe si te lexojme? ti vete shkruan ,vete e ēvlereson veten,vertete kopim qenke.,a mallo morgen.
55 min · Modifié · J’aime

Haxhi Kuēi Po a mendon se une ja kam nisur i pari te shkembeje biseda ?Kqyr se ēfare majmun enveristi,e Millosheviqi na qenke
54 min · J’aime

Bajram Hoti Po jam Enverist dhe jam krenar,Milloshin ju kemi lan juve,edhe boll mo se krejt botes i ke hy ne nerva.
51 min · J’aime

Haxhi Kuēi Kuku po enveri ne pushtet erdhi me ndihmen e shkiveEnveri i vrau kokat atedhetare,qasi muti je.E une Milloshit ,ja kam rras NATON dhe ua debova Milloshin nga Kosova.Ua dhiva kumarit me shkije,por mos harroni se edhe ju se keni gate...Sa per pushken e Avdi IBrahimit,ende Milloshi ishte ne Kosove.Ska dallim Enveri nga Milloshi ,kete deshta me ta thene,se jeni kan dhe jeni vellazni
48 min · J’aime

Bajram Hoti O ti kastravec,ti as sa bolja e A.Ibrahimit sje...une pres qe Enver Spahiu ti largoje komentet banale tuajat,e flm qe ti na paske pru NATO ne Ks...por me sa e di juve Milloshi ju dergoi ne Itali me Helikopter!
36 min · J’aime

Haxhi Kuēi O Bajram Hoti,ti je dhendrri i Avdiut.A te kujtohet kur ju paten masakrue shkijet ne ofanziven e pare 1998,kur me mercedesin time ,i miku yt Avdi Ibrahimi ,me erdhi ne shtepin time dhe mu lute qe tju vizitojme,a mos ju kan masakrue.A ishte me neve edhe Arkani ?Ti Bajram je deshmitar,dhe trego.Zoti ishalla ju shperblefte.Une rreziko jeten per Avdiun e ai te me shpifet mua per gjerat qe kurr nuk i kisha paramendue.
36 min · J’aime

Haxhi Kuēi Bajram Hoti O ti kastravec,ti as sa bolja e A.Ibrahimit sje...une pres qe Enver Spahiu ti largoje komentet banale tuajat,e flm qe ti na paske pru NATO ne Ks...por me sa e di juve Milloshi ju dergoi ne Itali me Helikopter!
1 min · J’aime.Me Rugoven paskna qen ne helikopter,ta humba busollen hahaaaa
34 min · J’aime

Bajram Hoti Hahaha,e kam shok,e kam Bac,e kam Vlla e kam Komandant,e kam udherrefyes,e kam mik por jo ne ate forme.flej flej
33 min · J’aime

Bajram Hoti Kuku Po psikopati qe qenke!
33 min · J’aime

Haxhi Kuēi Pse nuk pergjigjesh qe je dhendrri i Avdi Ibrahimit
32 min · J’aime

Haxhi Kuēi Psikopat jam vertete
32 min · J’aime

Haxhi Kuēi TRegoje gjithe biseden qe e kishim ne oborrin e juaj.Ne vitin 1998.Avdiu,ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Mos genje qe ka qen komandant.Ateherit mua me paska genjye komandanti Ruzhdi Saramati.
22 min · J’aime

Bajram Hoti O ti spektatori i luftes,mshele mo,se asgje sdin as ti as shumekushi qe sot pretendojne.Tregom per foton qe e publikove,une ta dhash pergjejgen,pse mundohi veq te kqija me perhap,apo jeni te lindur te tille!
19 min · J’aime

Haxhi Kuēi Avdiu,miku juaj ne prite te serbeve ma ka qite mua,dhe Bashkim Hoxhen e R M..Me argumente e fakte te gjalla.
19 min · J’aime

Haxhi Kuēi Perjetimet e mija i kam shkrue,mes meje dhe Avdi Ibrahimit.Sa pźr Thaqin,i kam marr nga shkrimet e M.Jasharit.A deshironi tju qesi faktet,e Murat Jasharit ?
17 min · J’aime

Bajram Hoti Kur na paske mar pjese ne lufte ti bre,edhe tekstin nalt te botuar mire e paske ndreq e perpunu...ku mbeti ajo pjesa qe me the se une skame marre pjes ene lufte dhe skame se si te jem dezertore?
17 min · J’aime

Bajram Hoti Qka ki mem kallxu qe edhe Thaqin edhe Muratin i njohe ma mire se ti,kush je ti bre ...askushi!
16 min · J’aime

Bajram Hoti Arrritja me e madhe e jotja ka mund te jete te jesh ushtar nen komanden e A.Ibrahimit,edhe ate e ke humbe,tash llomotit!
15 min · J’aime

Haxhi Kuēi Po .Kosova nuk eshte shtete,pos mjerimi i popullitēka po don ti ma teper?ēka me te thene ma teper.Po te kishite luftue Avdiu,nuk e kishte lane veriun nen serb
15 min · J’aime

Haxhi Kuēi Pse nen komanden e Avdiut?Avdiun e kerkonte Fatmir Lima me burgos e me que ne Kleqke.Pyete Limen dhe Bajram Bekteshin e shume ushtar tjere qe ishin prezence,ne Deberdelane.
13 min · J’aime

Bajram Hoti A pomundohesh me nxjerr informata,hhahah zanatin e vjeter s eharron,,jojo k akalu koha e atyne hajvanave,paske mbet i vetem.E sa per veriun,ti the qe e ke pru NATO n e pse spo mujsh me kry edhe qat pune ta dime per nder,thjesh me bashku Mitrovicen,ne skemi mujt hajt ju bane!
11 min · J’aime

Haxhi Kuēi Avdiun me qindra here e kam lutur si vellaun qe ti bashkangjitemi Limes.E kam lutur qe ti shkojm ne ndihme Adem Jasharit,por Avdiu qeshte.
11 min · J’aime

Haxhi Kuēi Une me ua bashkue Mitrovicen dhe ju mi marr meritat prape qe hamamin po ua bashkoje.
10 min · J’aime

Bajram Hoti U kry me ty,si ske pas lidhje me asgje,dezertore je kon si Blerim Kuqi,zanat e keni ju!Me ty mo skomentoj per 100 vjet,se e di kush te ka shti me nxjerr naj informate,por jojo ka kalu ajo kohe mo!Klm dhe kurr mos ta njefsha zerin!
10 min · J’aime

Bajram Hoti Rroft populli i paster Shqiptare,Lavdi deshmoreve te kombit...poshte tradhtaret!
8 min · J’aime

Haxhi Kuēi Per ēfare informate me paskan nxitur me nxjerr nga ti?Me Blerimin kurrefare lidhje as fisnore as gjeni nuk kemi.Tek e fundit une jam rreje e Bajram Currave.Rrofte populli i paster me gjene shqiptari,e vdekje tradhetareve edhe une pajtohem me kete thenjen tende.Por ti e ke sa me lare mute me shurre.Sepse Avdiu ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke qe nga viti 1984 gjere ne vititn 1987,.Dhe si ja besoje serbia kete vend te punes,pasi Avdiu siq deklarone se ne vititn 1981 paska qen i denuar ne sherbimin ushtarak si iredentiste?
5 min · Modifié · J’aime

Haxhi Kuēi Per Avdiun se shpejti eshte ka del ne botim libri i luftes,dhe e sheh se ēka flitet ne shkrimet e librit.Emrin e autorit nuk po ja permendi,pos ke per tu habitur ti dhe shume shqiptar qe i keni genjye gjere ne fyte.
2 min · J’aime
Haxhi Kuēi


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete   Dim 20 Juil - 5:39

Haxhi Kuēi SI DESHI TĖ ORGANIZOJĖ ‘GRUSHTET PARTIAK’ HASHIM THAQI NĖ KRYESINĖ E FORUMIT RINOR TĖ LDK-sė NĖ SKĖNDERAJ

Adem Dėrguti ishte kryetar i Forumit Rinor tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Skėnderaj. Para se tė shkonin nė Shqipėri, kemi bėrė ushtrimet e para tė gjuajtjeve nė malin e fshatit tonė – Llaushė, tė organizuar nga Adem Dėrguti, ku kanė marrė pjesė Sahit Jashari, Ramush Thaqi dhe tė gjithė anėtarėt e Kėshillit Qėndror tė Forumit tė LDK-sė. Mirėpo, menjėherė pas shkuarjes sė tyre nė Shqipėri, kishin filluar shantazhet pėr ta larguar Adem Dėrgutin nga pozita e tij – kryetar i Forumit Rinor i LDK-sė nė Skėnderaj.

Gjatė asaj kohe kur Ademi (Dėrguti) ishte nė Shqipėri, nė njė mbledhje tė Forumit Rinor, nė tetor – nėntor tė vitit 1991, ku kishte marrė pjesė edhe Hashim Thaēi, me disa anėtarė tjerė tė forumit, si Gani Koci, anėtar i kooptuar nė Kryesinė e Lidhjes Demokratike tė Kosovės - Dega nė Skėnderaj, dhe Hilmi Zeka. Kėta tė tre e kishin «shkarkuar» Adem Dėrgutin, pa Kuvend, nga posti i Kryetarit tė Forumit Rinor dhe nė vend tė tij ishte «emruar» Hashim Thaēin, me pretekstin se Adem Dėrguti e kishte lėshuar Kosovėn dhe kishte ikur nė Perėndim.

Kjo tė jep tė kuptosh se tė pėrmendurit nuk e dinin fare se ku gjendeshin Adem Jashari dhe Adem Dėrguti. Nė mbledhjen tjetėr, nė lokalet e LDK-sė nė Skėnderaj, nė muajin tetor tė vitit 1991, ku merrte pjesė i tėrė Kėshilli Qėndror dhe Kryesia e Forumit, nė tė cilėn isha edhe unė, njėzėri kundėrshtuam Hashim Thaēin dhe dy tė tjerėt pėr veprimin e tyre duke theksuar se «Adem Dėrgutin ka tė drejtė ta shkarkojė vetėm Kuvendi i Forumit Rinor. Dhe ky Kuvend i mbajtur disa kohė mė parė – Dega e LDK-sė nė Skėnderaj Turiēevc, ku kishin marrė pjesė delegatėt e 52 fshatrave tė komunės sė Skėnderjat kishte vendosur ndėrkohė pėr kėtė pėrbėrje tė Kryesisė: Adem Dėrguti – kryetar, Afrim Kabashi, Hanife Kerolli, Sabit Rreci, Bahtir Kastrati, Ramė Rreci, Rafet Ismajli, Rifat Mėziu, Muharrem Zabeli, Pajazit Isufi, Avdyl Imeri, Ismet Veseli dhe unė (anėtarė kryesie).

E tregova kėtė ngjarje pėr tė thėnė se udhėheqėsi i ardhshėm i UĒK-sė, i emėruari apo i vetėemėruari, Hashim Thaēi, as nuk kishte lidhje se ekzistonin pėrpjekje pėr tė krijuar ushtrinė e ardhshme tė Kosovės.

Nė vazhdim po e botoj pjesėrisht letrėn e Adem Dėrgutit, tė dėrguar nė muajin shkrut tė vitit 2001.
7 min · J’aime

Haxhi Kuēi FAXIMILI

I nderuari zotėri Gani Geci,

Duke tė dėshiruar shėndet dhe tė mira nė jetė, me respekt tė posaqėm tė pėrshėndes nė realizimin e librit “Lufta pa Maska”. Shpreh simpatinė time tė thellė me aktivitetin tuaj tė guximshėm, nė luftė dhe pas luftės.

Pa hyrė nė detaje, kam admirim nė ty dhe pse jo, mė gėzon fakti qė njė kohė u njohėm, bėmė pak aktivitet sė bashku dhe mund tė them se po bėhesh trashėgimtar i mirėfilltė i familjes qė i takon dhe i njė populli qė duhet ta meriton.

Kėto organizime, si nė Shqipėri, Maqedoni dhe Zvicėr bėhėshin me pėrgjegjėsi tė Imer Berishės dhe vėllezėrve tė tij, ose lidhjeve qė ai i kishte me njerėz tė besuar.

Prandaj e ndaj mendimin se Imer Berisha (atėherė banonte nė periferi tė Zürich-ut), pikėrisht nė banesen e tij bėheshin organizimet. Aty pėr herė tė parė janė takuar nė shtator tė vitit 1991, musafirė sė bashku, Ibrahim Rugova dhe Adem Jashari. Ky takim i “rastėsishėm” do tė jetė shumė vendimtar qė mė vonė Adem Jashari tė pėrkushtohet me forcė nė realizimin e lirisė sė Kosovės deri nė fund. Kėto gjėra i di mė mirė Imer Berisha dhe vėllau i tij Zymeri.

Ndėrsa zotėri Salih ēeku, (respekt pėr zotėri Ēekun), do tė realizojė hyrjen dhe futjen e armėve nė Kosovė, i pari nė formėn e organizuar.
E tėrė ngjarja ndodhė prej 1 ose 2 nėntori tė vitit 1991.

Nga Mitrovica kanė qenė kėta djem:

Ramadan Begu,
Ilmi Peci,
Lutfi Jonuzi,
Nazmi Bajrami,
Ymer Ymeri,
Zejnullah Voca,
Ejup Murseli,
Shaim Behrami
dhe Beqir (nuk ja dij mbiemrin).

Ndėrsa nga Skėnderaj ishin kėta djem:

Adem Jashari,
Murat Jashari,
Sahit Jashari,
Ilaz Kodra,
Fadil Kodra,
Avni Zymeri,
Avni Behrami,
Shaqir (nuk ja dij mbiemrin),
Jakup Nura
dhe unė Adem Dėrguti.
3 min · J’aime

Haxhi Kuēi Ja Hashim Thaqi qe bente shetitje me Arkanin e jo une joooo.Lexoni ngadale dhe e shihni kush paska bere shetitje ne lufte.Dhe kush paska masakrue shqiptar e dhunue femra shqiptare ?http://shqipmedia.com/.../murat-jashari-1-443-pyetje-per.../

Murat Jashari, 1.443 pyetje pėr Hashim Thaēin | Shqipmedia
shqipmedia.com
Vėllai i Ismet Jasharit, komandant “Kumanova”, Murat Jashari, pėrmes njė letre publike, ia ka parashtruar 1.443 pyetje kryeministrit tė Kosovės Hashim Thaēin.
1 min · J’aime · Supprimer l’aperēu
Haxhi Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete   Dim 20 Juil - 5:51


Bajram Hoti A fort po te djeg bre,keq te kane demasku.....edhe pse sdashta me shkru mo,hahaha hahaha
10 min · J’aime

Haxhi Kuēi ēka me paskan demaskue?Eu po Dhi qe qenke.
9 min · J’aime

Haxhi Kuēi Une jam ai qe tere jugosllavin ua shkatrrova dhe ua humba mardhenjet serbo shpiunave shqiptar.Ua kam qite per lendine plluqkat.
8 min · J’aime

Haxhi Kuēi Banu burr e na trego se ēka patem bisedue ne oborrin e juaj,ne Krushe ne vitin 1998,kur serbet ju paten masakrue.disa fshatar,dhe qe na tregojshe se si ishit meshef ne reke dhe ne qatija njani qe na tregojshe ti jo une as Avdi Ibrahimi.?A mendon se kam harrue.Merre veten ne force dhe tregoju shqiptareve.Kete tradheti qe ma beri Avdiu qe tju vizitojm,ma paska bere me qellim qe serbet te me likvidojne,asgje tjeter jo.
2 min · J’aime
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete   

Revenir en haut Aller en bas
 
Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: