AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shiku n ma vrau vellaun ????

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shiku n ma vrau vellaun ????   Dim 20 Juil - 17:27


DrMarie Kodra Emin Doda • 2 ditė me parė
Po Vellau im ishte shume i ngusht me Komandant Kumanoven bash sikurse vllezer,e keta horrat e Shikut te LPK-es Hashim Thaci Xhavit Haliti Azem Syla Adem Grabovci jane munduar ti armiqsojn me veti Vllaun me Komandant Kumanoven por nuk ja kane arritur.Pastaj pasiqe mu vra vllau kane shpalle lajmin se Komandant Kumanova e ka vra vllaun.Une i kam hipur Avionit dhe kame shkuar ne Kosove pastaj tek familja e Komandante Kumanoves dhe ne funde Kusheriri im tha se Komandant Kumanova ne ate dite qe eshte vrar vllau ishte tek kusheriri im.Hulimtova shume dhe e gjeta se vllaun ne tradhti e kane vrar Shiku i Hashim Thacit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com Online
Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 10541
Registration date: 30/04/2006


MesazhTitulli: Re: dMarie Kodra Emin Doda ,vellaun ma vrau shiku jo k kumanova   Today at 0:43 Pėrgjigju me kuotė Modifiko/fshije kėtė mesazh Fshije kėtė mesazh Shiko IP e shkruesit
Learti DrMarie Kodra • 2 ditė me parė
Ti po e akuzon Thaqin pa fakte se eshte kriminel. Une po te tregoj se rastesisht kemi qen ne te njejtin fluturim, komplet familja Limaj ka qen ne business class.

osmani Learti • njė ditė me parė
jo Leart ne mes kisha shkruar edhe emrin e Kodres se kisha domethenje per te dyt,kodra ėshtė njė tjeter shkrues.
Jam takord me ty se ne rrjete sociale nu zgjidhen problemet por qe te jesh i bindur s keto gjera egzistojn,e sa per deshmi perderisa ka sistem diktatorial ėshtė e pa mundur te deshmojn njerzt te cilet me padurim po presin mundesin per te deshmuar njė dit,do ti vie koha edhe ketyre gjėrave.sa per Drenicen me vjen mir se ėshtė zhvilluar se edhe un i takoj kesaj zone,por se qdo kriminalitet i organizuar ka formen dhe kontrollin ne zonat ku i mbajn.prandaj dhe kjo verteton se kush na ka ne dor,te mjert ne!

osmani i Prekazėsi i Mėrguar • 8 orė me parė
e shof qe pėr tu kuptuar drejt duhet shkruar e thėn gjėrat mė troq siq thot populli,jam takort se gjithqka nukė ėshtė zih,por une kam cekur se historia jon me shekuj ka data te shkruara qe kalon luftra apo trazira me permasa shkatruse se paku qdo 1.dekat.prandaj po ta spjegoj kjo do te thot se ne shqiptaret, ndrtojm shpejt dhe shkatrrojm shpejt,por qe populli nderton udhėheqsit qe ne zgjedhim shkatrrojn,per arsye se ne zgjedhim emocionalisht pėrdhunė tė njėri tjetrit,dhe duke harruar se zgjedhim te njejtit njerz qe na demtoj qdo dit dhe menjėher pas dites se zgjedhjėve i shajm deri ne zgjedhjet tjera dhe prap votojm te njetit dhe te njejtit na manipulojn si te duan ata,dhe si rezultat na vien qod 1.dekad pushtim pas pushtimi ,duke na djegur ,pėrdhunuar e duke na vrar si eshtė duke ndodhur me shekuj me historin ton.por me duket se shqiptaret jan mėsuar, qe pas periudhes se ilirve te jen ne njė pozit jete te till.dhe fajin nuk e kan pushtuesit por e ka populli qe perkrah mu ata njerz qe lindin kriminel veprojn dhunshum ,qeshin dhunshum dhe at vetem ndaj popullit te vet,se din mir se kur duhen qeshtje te mdha te zgjidhen me guxim e te drejt njerzore,populli yn ne ket pik kyqe ka qen i pa ditur dhe po vazhdon me te njejtin avaz,per ata qe jan lindur kriminel dhe nuk njofin asgjė me rendėsi per popullin e tyre,shansi eshtė perfekt.pra ky eshtė realiteti.nga 99-e deri sot 2014 kalkulo sa koh eshtė dhe shif se ne cilen pik te rrezikut jemi sot se paku si kosovė,dhe shqiptart ne maqedoni e lugin.pra koha do ta vėrtetoj.
Pra ne nuk duhet ta prasim gjithmon kohen e se keqes por at duhet ta stopojm vet ne ,qe brezate ardhshum kur te shofin historin me ne fund te thojnė qė brezi qe shfrytzoi mundesin per te qen identitet shqiptar i perhershum dhe i respektuar nga popujt tjer,ishte brezi i shekullit 21.

osmani i Prekazėsi i Mėrguar • njė ditė me parė
mu per te mbrojtu gjakune atyre qe luftuan pa hile e dhan jeten dhe shkrin pasurite tyre per liri te denjė e dinjitet dhe ran viktim e ketyre qe ne ditet e sodit po na qojn ne humner,nuk desha ti permendi 3 ri shkronjat e emrit te ushtris sė luftes,pasi qe ato tri shkronja i morren me vete ne varr deshmoret e denj e poj mbajn sot invalidet e luftes qe nuk rrespektohen aspak nga keta kriminel,qe jemi takord shum nga ne se kan ber vepra kriminale si ne luf dhe pas lufte,keta jan nje numer shum i vogel por qe kan vue popullin ne kom dhe per at po them te zgjohemi nga koma e tyre per te zgjidhur fatin ton se amaneti i deshmorve me shekuj nuk ishte qe te jem ne ket gjendje e te jemi gjithmon ne piken zerro qe qdo brez qe lind ne kosovė te perjetoj se paku ne jeten e ti njė luft,se prej se shkruan njerzimi histori se paku shqiptart kan perjetuar qdo 1 dekad apo qdo 15 vjet luftra apo trazira ne permasa te mdha me dhimbje e vuajtje.prandaj tani informacioni dhe shkollimi ne ditet e sotme eshtė me shpejtesi te barabart me te gjitha shtetet tjera ne bot,dhe nuk kemi arsye mė qe te ju lejm brezave ne te ardhmen qe te luftojn per te njeta gjera siq jemi duke luftuar me shekuj te tėr.

osmani i Prekazėsi i Mėrguar • njė ditė me parė
I nderuar Prekazi ndoshta disa gjera nga njė kėnd munt ti shofim edhe si trilluese pasi qe mund te prekin shum edhe ne hapsira me te mdha,po dua te them njė gjė perveq qe kam then at me par se jan vrar njerz ne at form dhe nga ato motive,por qe nuk do te thot se thaqi apo dikush tjeter vrau me doren e ti fizikisht,por e dim mir qe vrasjet ne gjith boten kur ka lufta per pushtete e qellime te caktuara jan te organizuara dhe vriten me porosi.
Me ketė rast dua dhe te ju informoj se menjėher pas lufte kam qen perkthyes ne gjuhen gjermane per disa institucione nderkombetare dhe mbrenda 3 muajve jam larguar vetem nga arsya se nuk kam mundur ti rezistoj historive te popullit te moshave me te ndryshme te te dy gjinive,ku kam intervistuar e perkthyer mbi 5000 histori te luftes dhe mjerisht mbi 80% tregonin vujtjet dhe dhunimet nga udhėheqės te Luftes mos ti shkruaj germat se me dhemb shpirti kur me kujtohen kto histori ,nga vet keta njerz qe pas lufte kosoven e okupuan me te njetein avaz kriminal.besoj qe opinjoni me kupton me gjersisht se nuk dua te shkruaj fakte te tjera permes rrjeteve sociale,se mund ta demtojm edhe me shum vendin ton te mjerueshem.
Vetem njė gjė mund te na shpėtoj si shqiptar.TE ZGJOHEMI NGA KOMA qe na ka kapluar dhe te dallojm realisht te mirin dhe te keqin dhe te kem forz te perballim secili prej nesh.


osmani Learti • 2 ditė me parė
Zotni Learti Kodra ka shum te drejt kur thot se kan bėr vrasje keta njerz te Pdk-s,por qe edhe te tjeret qe nuk i takojn sot Pdk-s e qe ishin ne Pdk-kan bėr te njejtat gjera,kodra po e tregon vetem rastin e vet dhe asgje tjeter qe unė i besoj shum,arsyja pse i besoj ėshtė se vedi i par qe krijoi shtabin Komandant Kumanova-Ismeti,ishte shtepia ime dhe kafshaten e par te bukes dhe ujin qe piu ishin nga djersa e ime qe po dergoja nga mėrgimi dhe keta ushtar sherbeheshin per herė te par nga prindrit dhe vllau e motrat e mia dhe bashkėfshatar te mi.askujt nukė i besoj mė shum se familjes sime dhe bashkėfshatarve te mi,prandaj te jeni te sigurt se kur flitet per hashimin,xh.halitin,a.sylen e shum shok te tyre ėshtė shumė e vertet qe kan bėr krime mbi shqiptar dhe ate mbi njerz te pa fajshėm.Populli di mė shumė sa sa mendoni ju njerz qe skeni perjetuar te vertetat por perkrahjen e ketyre njerzeve e beni sy mbyllur pa dashur te ja dini se kush jan .
Ka njerz qe jan vrar nga Hashim thaqi ne luft e pas lufte,ka njerz qe do te deshmojn njė dit se si ka vrar rrjeti hashimit e shokve te ti ne luft njerz qe kan shkue nga mergimi ne luft,dhe vetem pse skan qen takort me veprimet e thaqit se qfar ka bėr ne luft jan vrar,dhe thaqi me njerz te tij kan bėr dashuri me lavire serrbe nėpėr bunkere te luftes.
Ka edhe njer te gjall qe do te deshmojn njė dit se po kata Hashimi e shumė shokė te ti kan likujduar njerz vetėm pse kan qen kundershtar te disa veprimeve te tyre.
Sa per dije vetem njė taktik e tyre:Dil sonte je ne roje i kan vra pas shpine dhe i kan shpallur heroj,pra kjo ishte vetem njė taktik ke kishin bėr keta te panjerz,qe sot ja kurr duhet te ndeshkohen,per ndryshe secilin nga ne do ta prek kriminaliteti i tyre edhe at deri ne palc.Prandaj Drenic Mbushni kokat me mendje e jo eufori Eufori.se fundi i fundi qmimin e paguajm populli ne se kta prap din si te sillen si ne luf ashtu dhe ne liri per ta mbajtur kontrollin kriminal,prandaj kėt shans duhet shfrytzuar qe te marrin denimin e merituar,se si thojn te paret njėher vjen vera kah dera.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com Online
Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 10541
Registration date: 30/04/2006


MesazhTitulli: Re: dMarie Kodra Emin Doda ,vellaun ma vrau shiku jo k kumanova   Today at 0:47 Pėrgjigju me kuotė Modifiko/fshije kėtė mesazh Fshije kėtė mesazh Shiko IP e shkruesit
Vraniqi: Ishalla mbėrrijmė me ja kthy borxhin PDK-sė

DrMarie Kodra • 3 orė me parė
Lufta e UCK-es ishte pere clirimin e vendit dhe Bashkimin e Trojeve Shqiptare.Pra pere Bashkim Kombetare,shume Komandante e Ushtare te UCK-es dhane rane heroikisht me fjalen e fundit ne goje,,Rrofte Republika e Kosoves...Rrofte Bashkimi Kombetare.Pere kete e dhame Betimin te gjithe.Pra per Bashkim Kombetare filloi UCK-ja jo Albin Kurti.E ti me thua mua qka te pengon Bashkimi Kombetare leri ato prralla te lutem...Se po te ishte vertete Albin Kurti pere Bashkim Kombtare nuk do ta refuzonte Uniformen e UCK-es por ju kishte bashkangjiture si Studentat tjere dhe Djemt e Vashat tjera dhe ishte betuar para Flamurit Kombetare.Une nuk i besoi Albin Kurtit e ju jeni sipatizer i tij eshte e drejte e juaja...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com Online
Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 10541
Registration date: 30/04/2006


MesazhTitulli: Re: dMarie Kodra Emin Doda ,vellaun ma vrau shiku jo k kumanova   Today at 1:23 Pėrgjigju me kuotė Modifiko/fshije kėtė mesazh Fshije kėtė mesazh Shiko IP e shkruesit
4 • Pėrgjigju•Shpėrndaje ›

Fotografia
alban tetova • 12 orė me parė
o qerim kelmendi pse hike kur e vran adrian krasniqin pse se more kufome por e lae ndor te policis e ike pse spo tregon edhe per ali ametin qe asht shpiun mos ban dalime
10 • Pėrgjigju•Shpėrndaje ›


strellci • 12 orė me parė
Pasi qe paske qenė njeriu mė i afert i Heronjėve na trego se si u vran dhe kush i vrau keta dy heronj tė qmuar te kombit tonė? Dhe ku ishe ti kur keta te dyu vranė? Ka zėra qe thonė se jeni ju te uqk-s qė i qitet ne pritė keta dy heronj?!

strellci • 12 orė me parė
Pasi qe paske qenė njeriu mė i afert i Heronjėve na trego se si u vran dhe kush i vrau keta dy heronj tė qmuar te kombit tonė? Dhe ku ishe ti kur keta te dyu vranė? Ka zėra qe thonė se jeni ju te uqk-s qė i qitet ne pritė keta dy heronj?!

Ali Ramadani • 8 orė me parė
mos te nxitohemi sepse ky Qermi Kelmendi me vllezerit t e tij jane te gjith demagoga stalinist enverist me at filozofi ideologjike jetojn qe moti,,kta kan siklete,,sepse deri tani ishin te mbrojtur nga pushtetaret e shikut qe ishin nje numer i mire ne institucionet,,,dhe tani aj shef se ata nuk do jen me ne Institucione udheheqese dhe tentojn te bindin opinjonin me deklarime te rrejeshme,,ne emer te kujt ky flet per Muharrem Ismailit,,ishe guvernator ne Banken e kosoves,,kishte dhe mandate tjera si ekspert ekonomik,,i cili gjat nje dite nga bugjeti i kosoves ndante nga 4 deri 5 milion dollar per hargjime publike ditore ne Kosoven Autonome,,,Djali I tij Fisniku jeton ne rrugen Agim Ramadani,,ne apartman te babes se vet,,me prinderit dhe nga natyra dhe temperamenti duket temperament,,,por ne shpirt ndihet shum Shqiptar i aresimuar,,,etjera etjera e ti Qerim behu gati me Ibrahimin per gjykime te mekateve....

HASANI • 4 orė me parė
TREGONA O QENEFo Qerim Kelmendi, I FLLIQT QYSH E VRAVE SMAJL HAJDARIN


Vlora pejani • njė orė me parė
luje luje qerim kelmendi po ti sje askushi pos nj hajn qe ne aksionin e par ne kliqin te lugut te leshanit ski dit me e mbajt automatikin dhe te ka rae nga dora dhe shokun mate ngusht e keni lan vetun te vdekur dhe jeni ik si qet pa qit aste nji fishek.po ti ke vjedh dhe ke adaptue lokale te shoqeris pejane ne qender te pejes.ti duhesh me u denue nga arganet per veprimtari te uzurpimit ti ske lidhje me patriotizem he mazamakeq
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shiku n ma vrau vellaun ????
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: