AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Recep Tayyip Erdogan,po te ishte Muhamedi as ,ēka dot na tho

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Recep Tayyip Erdogan,po te ishte Muhamedi as ,ēka dot na tho   Lun 21 Juil - 3:06

​Erdogan: Sikur tė ishte Muhamedi nė mesin tonė, ēka do tė na thoshte (Video)
​Erdogan: Sikur tė ishte Muhamedi nė mesin tonė, ēka do tė na thoshte (Video) 067

GAZETAEXPRESS E diel, 20 Korrik 2014 22:08 Nėpėr rrjetet sociale, po shpėrndahet njė fjalim i kryeministrit turk pėr gjendjen nė Gaza. Ai fajėson tė gjithė botėn myslimane pėr kėtė gjendje, mbanė njė fjalim emocional por harron tė tregoj se ēka ka bėrė ai pėr Gazėn?
Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka mbajtur njė fjalim rrėnqethės nė lidhje me “qėndrimin ulur” tė botės islame pėr atė qė po ndodhė nė Gaza, megjithėse deri tani, as ai nuk ka ndėrmarrė diēka nė lidhje me kėtė ēėshtje.

“Bota po heshtė, fakteqėsisht edhe bota islame po heshtė. Po pyes, ku ėshtė bota islame. Pse po heshtė bota islame. Pse themi se po heshte Perėndimi kur ne po heshtim vetė. Tė gjithė e dimė qė nė Palestinė po vriten fėmijė. E dimė qė po ekzekutohen njerėzit, vėllezėrit tanė”, ka thėnė Erdogan, nė njė fjalim qė ėshtė postuar nga Mesazhi.com, e qė duket tė jetė duke e mbajtur para krerėve myslimanė nė Turqi.

Videoja e Erdoganit, ėshtė pėrcjellur edhe me njė muzikė, ku ai paraqitet si njė lider i madh i myslimanėve.

“Gjaku i vėllezėrve tanė duhet tė ndėrpritet urgjentisht. Sikur tė ishte Muhamedi a.s nė mesin tonė, ēka do tė na kishte thėnė? “, thotė veē tjerash Erdogan nė fjalim.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Recep Tayyip Erdogan,po te ishte Muhamedi as ,ēka dot na tho   Lun 21 Juil - 3:19

ēenka i afte dhe revolucionar,per ta nisur ne ēdo kohe revolucionin dhe luften fetare,pa dallim nga Paskall Millo,kur thoshte ti ulim inatet per hire te vellazerve kosovar qe po na masakrone serbia.Nje vendim nje qendrim qe ta shpetojm kombin (bythen)jo popullin.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Recep Tayyip Erdogan,po te ishte Muhamedi as ,ēka dot na tho
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: