AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fisnik Ismaili i kunderpergjigjet Qerim Kelmendit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fisnik Ismaili i kunderpergjigjet Qerim Kelmendit   Mer 23 Juil - 6:01

http://botasot.info/kosova/315603/fisnik-ismajli-i-pergjigjet-qerim-kelmendit-a-i-strehove-ne-shtepine-tende-vrasesit-e-smajl-hajdarajt/

Ismaili: Qerim ti strehove vrasėsit e deputetit Smajl Hajdari dhe vune nė kurthė Adrian Krasniqin
Bota Sot | 22.07.2014 12:31
Share on facebookShare on printShare on emailShare on twitterMore Sharing Services
7
Ismaili: Qerim ti strehove vrasėsit e deputetit Smajl Hajdari dhe vune nė kurthė Adrian Krasniqin
Qerim Kelmendi kundėrgoditet pas akuzave se babai i Fisnik Ismailit kishte miqėsi me Milosheviqin

Fisnik Ismajli ia ka kthyer pėrgjigjen Qerim Kelmendit I cili njė ditė mė parė kisthe lakuar emrin e babait tė tij pėr vepra tė ndryshme. Fisi I Vetėvendosjes ia kthen pėrgjgijen Qerim Kelmendit emri I tė cilit pėrmendet jo edhe aq pėr tė mirė nė zhvillimet gjatė luftės dhe pas saj nė Kosovėn dhe nė veēanti nė Dukajgin.

Fisnik Ismaili:

“Qerim Kelmendi, qe ta dhashė hapėsinėn me m'kthye pėrgjegjje edhe me debatue me mue duke shpifė pėr babain tim, po ta pėrfundoj shkurt:

Pėr ato qė po i thue pėr babain tim, Gazeta Express pat shkrue nė nėntor 2013, edhe ankesa ime pėr shpifje ėshtė pranue nga Kėshilli pėr Media tė Shkruara tė Kosovės (KMShK), edhe tash jam nė proces tė padisė, meqė e di se Gazeta Express, ashtu sikur edhe ti "trim", Qerim Kelmendi, nuk keni asnjė dėshmi. E njajta padi po pėrgatitet edhe pėr ty vetė.
Poashtu, shpife duke thanė se unė, kur ti paske qenė tuj e tregue "trimninė" tande pėr Kosovėn nė UĒK, pasna qenė shumė i ri pėr me e dijtė se ēka domethanė ajo luftė. Me pas dijtė ti diēka tė saktė pėr mue edhe familjen time, atėherė e kishe dijtė se unė kam qenė pjesėtar i UĒK-sė nė Betejėn e Koshares, Brigada 138 "Agim Ramadani", pėr tė cilėn e kam lanė familjen nė Londėr (tė birin, Viganin, atėherė 4 vjeē), pėr me e krye obligimin tim qytetar. Fotot e mia me uniformė, pėr dallim prej teje, janė tė pakta, sepse s'kam luftue pėr me i shpėrnda fotot e mia tė luftės edhe me e keqpėrdorė luftėn nė paqe, qysh ia ke ba ti.

Kam foto edhe me Rrustem Berishėn, e edhe me Anton Qunin, asokohe udhėheqės tė Brigadės, sot tė dytė sot Deputetė nė Kuvendin e Kosovės (LDK e AAK respektivisht), por s'e kam ndėrmend me i publikue. Ata ta dėshmojnė edhe pjesėmarrjen, edhe disciplinėn, edhe kontributin tim nė luftėn ēlirimtare.
Meqenėse unė nuk jam shpifės, posaēėrisht jo duke i gjykue tė tjerėt pėr familjet e tyne, nė asnjė menyrė nuk mundem me tė gjykue pėr gjanat qė mi thanė njerėzit pėr ty, e qė munden edhe mos me qenė tė vėrteta, por prapseprapė po ti listoj kėtu, qė ti me e dijtė se ēka po flitet pėr ty:

1. Si "trim" i UĒK-sė, po thojnė se ti ia ke ba kurthėn Adrian Krasniqit, i cili ka ra dėshmor, edhe pate ikė njė kohė nė Shqipėri.

2. Poashtu thojnė se ke vu nė kurthė edhe dėshmorė tė tjerė, qė janė vra pėr shkak tandin.

3. Ramushi tė paska ndjekė nga partia sepse tė ka konsiderue idiot mashkull, edhe strehėn e ke gjetė nė PDK, ku as asamblist nė Pejė nuk tė kanė pėrzgjedhė.

3. Vrasėsit e Smaj Hajdarajt, deputet i vramė pas lufte nė Pejė, po thojnė se i ke strehue disa javė nė shtėpinė tande, e pėr me e mbulue kėtė poshtėrsi, pate shkue nė varrim tė tij.

4. Njė anėtar i afėrt i familjes tande dyshohet tė ketė qenė vrasėsi i vėllazėnve Gėrvalla.

5. Tė akuzojnė pėr incest.

Kėto 5 gjanat qė i thashė ma naltė, Qerim, nė asnji mėnyrė s'po them se i ke ba ti, edhepse kėtė tė fundit edhe mundemi me e vėrtetue pak me dashtė, por kėto janė fjalėt qė plot njerėz mi thanė pėr ty, e s'mujta pa i nda me ty, veē me ta kujtue se, janė apo s'janė tė vėrteta, ti kurrė, amo kurrėn e kurrės s'mundesh me u krahasue me mue as pėr patriotizėm, as pėr atdhedashtuni, as pėr drejtėsi, as pėr moral, e ma sė paku pėr burrni.
Ēdo tentim vazhdimi debati kam me e shpėrfillė, e besoj qė tė shoh shpejt nė gjyq pėr shpifje”.

Pa pikė rrespekti pėr ty,
Fisnik Ismaili
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fisnik Ismaili i kunderpergjigjet Qerim Kelmendit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: