AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shefqe Cakiqi per Isa Boletinin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shefqe Cakiqi per Isa Boletinin   Mer 23 Juil - 20:27

Mua mė vjen shumė  keq qė banorėt serb ende nuk e kanė  kuptuar se ėshtė nė interesin e tyre qė tė jenė dorė pėrdore me ne shqiptarėt , e jo tė ju nėnshtrohen dhe shėrbejn Turēve. Pikė e dobt e jona ėshtė : mungesa e armatimit.

Srbija e ka mbyll kufirin, ndėrsa „Shvabat“  tė cilėt na kanė premtue armėt, tash prapa shpinės tonė  nxisin Tuēit kundėr  nesh.“

Sa i pėrket  Abdyl Hamitit as qė mund tė bėhet fjalė pėr kthimin e tij nė fron.


FLAMURI KUQ E ZI, BASHKIMI KOMBTAR, JO-NEGOCIATA, KONSUMO PRODHIME VENDORE.... krejt propagandė pėr arritje nė pushtet !


Sabri Maxhuni-Novosella z. Shefqet, mund ta lexoni librin e Hasan Prishtines. I cili thote: JO PAMVARESI, POR AS AUTONIMI NUK GIXONTAE TE PERMENTE KUSH PREJ ISA BOLETINIT NE SHKUPIN E ĒLRUAR!!!
29 juin, 13:51 · J’aime

Shefqet Cakiqi-Llapashtica Po inderuar Baca Sabri ... edhe athere (si edhe sot) ka pas konflikte dhe konkurrenc mes prijsve tanė. Ne po ua marrim tė mirat , ato tė i afirmojm... momentet "e dobta" vetėm tė i njohim qė mos tė i perseritim...po jo tė i afirmojm! Ėshtė Kjo intervis...See More
29 juin, 13:56 · J’aime · 1
Shefqet Cakiqi-Llapashtica
22 juin
LERNE URĖN DHE BARRIKADAT !! TĖ UA JAPIM LIRINĖ TĖ BĖJNĖ ĒFARĖ TĖ DUAN ME TE !!

Kėto ditė ėshtė aktuale ura kryesore mbi lumin Ibėr, nė rrugėn kryesore qė qon pėr Serbi - nga veriu i Kosovės ! Ka edhe rrugė dhe ura tjera ansore, po kjo ėshtė bėrė aktuale ! Urat janė lidhje qė bashkojn brigjet dhe njerzit, nėse ata nuk duan - le ta mbyllin ! Nuk ka dashuri me zor, me dhunė !
..........................................................................................

quelques secondes
zotri i nderuar Shefqet Cakiqi pershendetje.Lexova ēdo shkrim qe keni postue ne fb e juaj,dhe nuk po ju kuptoj bash mire.Ju pasket  gjete edhe dokumenta nga arhivat serbe ne beograd,bravo patriot se vertete me hy ne arhivat serbe duhet me kone atdhetar i shquar.Ne qeten e vete Isa Boletini paska pase qetnik serb qe paska luftue me tirqi shqiptar.Edhe ne nje gazete ruse e perkthyer ne serbishte,Isa i paska lutur serbet qe te luftojne dore per dore me serb kundra turqise.A e dini se serbet ne trojet tona kan ardhe shume ma heret se turqit,dhe na kan masakrue edhe ma shume se turqit?A e din se serbet ne trojet tona kan krijue shtetin e tyre pa troje te tyre ?Ne fund ju e lavderoni aftesin e Isa Boletinit.Ndersa Sabri Novosella jua rikujton librin e Hasan Prishtines,ku Isa nuk paska lejua as me permend autonomin e shqiptareve.Ku e gjetet ate shkrim ne serbishte ku Isa paska thene se sulltan Sa i pėrket  Abdyl Hamitit as qė mund tė bėhet fjalė pėr kthimin e tij nė fron.Kurse e verteta ne librin e Hasan Prishtines thuhet se Isa nese nuk gaboi edhe Hasani kan luftue me ēlirue  kete sulltan nga burgu i selanikut.Tjeter;Isa Mustafen shume e kritikoni,dhe e shendrroni ne udbash,pajtohem me ju.Vrasja e Abedin Rexhes eshte bere ne dyluftim mes grupit te tij dhe grupit te Gani Gecit.Kur gjuhen dy grupe mes tyre,dihet se dikush dhe vritet.Tahir Meha,dihet se nuk ka dasht ti dorezon armet dhe ne rrethim qe ja beren serbet ai  nuk ka tolerue te dorezohet dhe eshte shkembye zjarr dhe dihet se me nje ushtri te teren nuk luftohet.Por dikushi ja ka ngarsye policin serbe.Rexhep Malen e Nuhi Berishen e kane nxitur te  Enverit qe te kacafyten me policin serbe.Ju lutemi ne kohen e viteve 1970 e kendej a keni qen ne kosove i punsuar?A keni qen antar i partise komuniste te jugosllavise?A dini te me tregoni se kush e vrau Ahmet Krasniqin?Pse e vrajten?Cili komandant i uēk es nuk ka qen epror i jugosllavise,apo polic ne sistemin jugosllave ?Ne fund edhe vetvendosja e Albin shkaut e mashtroi popullin me slloganin e tij serb;Jo prodhime serbe,jo negociata me serbin,e tani a na futi mire kungjin?Albini eshte i financuar nga serbia,qe permes patriotizmit te vjen ne pushtet,vone po ua rrok koka,shpejte po mashtroheni ne fjalet e buta.Po te kishte qen Albini kundra serbise,ata te gjalle nga burgu nuk e kishin lirue,pos e kan lirue si klyshin e tyre.Cilin shqiptar e ka burgosur serbia ?Vetem ata qe e kan ndegjue serbin.Ata shqiptar qe kan dashur te paraqiten patriota ne mesin e shqiptareve,se pari kan marr leje nga serbia,pastaj para shqiptareve e kan pasur te drejten te shiten patriota.Edhe ata shkrimtar shqiptar qe kan qen shpiuna serb,kan pasur te drejten me shkrue romane e poezi patriotike,apo me kendue kenge patriotike qe mi nxen atdhetaret dhe ja per ti bere  per vete serbia ,ne te kunderten,burg po por kur te lirohen mos mi vye as shoqerise as famijes se tij.Gjere ne vitin 1968 cila familje shqiptare ka pasur guximin e mbi portat e oborreve mos me venue flamurin jugosllave dhe ate serb.ēdo shqiptar krenohet duke britmue rrofte bashkimi e ēlirimi,por me veprue nga tere shqiptaria nuk dalin mbi 200 patriota.Por kur kryhet lufta te gjithe me vrape duke u mburur pa luftue e thene edhe une kam marr pjese ne lufte,vetem per ta marr fotelen..Nuk po u lodhi ma teper,.Naten e mire,pershendetje[/size]
.......................................................................................................

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shefqet Cakiqi ne ekonomik ska te drejte Romake !   Mer 23 Juil - 20:34

Shefqet Cakiqi-Llapashtica
S’abonner · 19 mai · Modifié

DUSHKU PĖR GOGLA !!

Akademiku-ekonomisti i Vetqeverisjes Socialiste Dr Isa Mustafa !!

Sa ishte nė Gjermani i paguar nga 3 % si arkatar i Bujar Bukoshit - Isa Mustafa u mundua ta pėrkthej Diplomėn Universitare nė Gjermani !! Hajde - i thanė - ... cilin Fakultet .... Fakulteti Ekonomik !! Cilat provime ... Ekonomia Politike 1 dhe 2 e Tihomir Vllashkaliēit , pastaj lėnda Ligji i Punės sė Bashkuar.... - Marksizmin e "Akademik" Hajrullah Hoxha... Materializmi Dialektik tė Predrag Vraninckit... pastaj lėnda Vetqeverisja Socialiste ... Politika e vendeve tė Painkuadruara... pastaj Mbrojtja 1 dhe 2... E drejta Romake....

Prej tė gjitha lėndve - vetėm "E drejta Romake" mund tė ishte kompatibil dhe tė krahasohej me lėndėn nė Gjimnazet Gjermani !!

I thanė : - ne nga Gjermania Lindore i kemi pas me mijra Akademik e Doktorra tė "shkencave" socialiste Sovjetike mbi Ekonominė Socialiste - Kolhozat dhe Kooprativat !!! po qė tė gjitha janė anuluar !!

Nuk ka Fakultet, Doktorratur e Akademik me pseudo shkencė dhe ekonomi socialiste !!

Vetėm nė Kosovė ende shitet DUSHKU PĖR GOGLA !!
J’aimeJ’aime · Partager

Zotri Shefqet Cakiqi,ne ekonomi nuk ka lend te se drejtes romake,por kjo lande ka qen ne juridik i ke perzire hesapet.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shefqe Cakiqi per Isa Boletinin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: