AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shpifjet e Avdi Ibrahimit ndaj meje dhe Kujtim Kurtit

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14977
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shpifjet e Avdi Ibrahimit ndaj meje dhe Kujtim Kurtit   Dim 27 Juil - 17:11

MOS SHPIF KUJTIM E MOS U BĖNĖ ARGAT I DERDIMENIT HAXHI KUĒI

Reagim ndaj njė grupi tė vockėl shpifėsish qė po e njollosin e vrasin vetėn e tyre!

Ka kohė qė nė Rrjetin Social ne Facebook njė grup i vockėl shpifarakėsh me komentet e tyre aspak tė argumentuara shpifin kundėr personave qė kanė merita e emėr tė mire prej atdhetarėsh tė dėshmuar, si nė aspektin patriotik, kulturor, poashtu edhe edukativ kombėtar shqiptar. T“u tregojmė kėtij grupi tė vockėl bastardėsh se shpifje do tė thotė fjalė tė rreme, trillime, gjėra tė paqena, qė thuhen pėr ti pėrlyer dikujt emrin e mire qė ka, ose pėr ti ngarkuar njė faj qė nuk e ka bėrė, thjeshtė pėr tė njollosur diēka. Kėtyre njerėzve qė shpifin gjėra tė paqena nė zhargonin popullor u thuhet, ndryshe edhe shpifės tė poshtėr, qė pėrgatisin gjellė tė shpifur, andaj shpifja dėnohet me ligj.
Patrioti i mirėfilltė i rrugės sė lirisė pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar Reshat Badallaj, ky bashkėidealist imi, Para ca ditėsh mė njoftoi, pėr komentin e shkruar nė Rrjetin Social Facebook qė Kujtimi mė 2 korrik 2014 paska hapur njė debat publik ndaj Reshat Badallajt dhe Haxhi L. Kuēit: “ Kujtim Kurti Enver Spahiu,axha ime i ndjere Bajram Kurti, ėshtė helmuar me dt.14 shkurt 2010 nga Nait Hasani dhe Avdi Ibrahimi. Axha im ka qene mbėshtetės i Albin Kurtit,dhe kėtyre krimimelėve nuk ju ka konvenuar njė dominim i VV nė Prizren, prandaj e kanė helmuar. Kuptohet se kėta kriminelė natėn te vrasin dhe ditėn te qajnė,dhe pėr kėtė tė bėjnė hero mbasi qė tė vrasin pas shpine, kėshtu bėri edhe krimineli Ramadan Muja qė mbajti mbledhje komorative nė shtėpinė e kulturės nė Prizren, pėr "nder" tė Bajram Kurtit, nė fakt pėr t“i humbur gjurmėt e vrasjes me helmim,ashtu siē kanė bėrė edhe kundra, shume patriotėve tė tjerė.” Ky koment tejet shpifarak ėshtė bėrė vit mė pare nga Haxhi Kuēi dhe ėshtė publikuar nė portalin e tij dizinformativ “diskutime antishqiptare” ndėrsa Kujtimi vetėm e ka bartur si koment nė murin e tij nė fb. duke e vė emrin e tij, por qė nuk e ka dhėnė burimin e kėtij komenti dizinformues, pėr kėtė nuk u habita fare pėr rrenat qė thotė, nuk u beson mė askush rrenave tė tij, pėrpos dy a tre vetėsh qė ka mundur Haxhiu ti fus nė lojėn e tij dizinformuese e shpifarake tė mashtrimit, psikopati qė e ka vendin nė ēmendin Haxhi Kuēka, qė po ja kujtoj atė thėnien popullore, djalli nuk ka asnjė dele dhe shet lesh.

Mė ka rastisur tė lexoj nė portale, forume dhe nė gazeta tė ndryshme ditore e sidomos nė rubrikat ku komentohet shkrimi i autorit, shpifje nga mė tė ndryshme dhe gjėra krejtėsisht tė paqena pėr grupe e individ qė njihen si njerėz mė emėr tė mire nė vendet ku ata jetojnė e punojnė. Me thėnė tė drejtėn kėto fjalė tė kota, gjepura e dėrdėllitje tė tipave shpifarak mė janė bėrė tė neveritshme, bile edhe emrat e tyre me i pėrmend po mė rrok krupa, e njė nga ata emra shpifarakėsh mė nė zė ėshtė vetė Haxhi Kuēi ku e kam demantuar me dhjetėra herė, me shkrimet e mia tė bėra publike kundėr kėtij shitjakeqi e shpifaraku tė ndyrė qė gjithēka qė ka thėnė e qė ka pėr tė thėnė nė tė ardhmen nė komente e mesazhet e tija qoftė nė portalin e tij personal dizinformativ nė “diskutime antishqiptare” nė komentet e portaleve e gazetave ditore si dhe nė ato nė Rrjetin Social Facebook, ku ėshtė munduar mė tė gjitha mėnyrat tė njollosė figurėn time tė pastėr shqiptare, tė gjitha ato shpifje ja kam demantuar duke i treguar se 100% janė rrena tė pastra dhe nuk ka asnjė argument, por vetėm shpif, rrenė mashtron kė mundet shtinė ata qė i gjen me naivitet, pra ky skizofren e psikopat nuk ka tė ndalur po provon vazhdimisht tė sajojė ngjarje tė paqena dhe tejet shpifarake ku unė personalisht i kam ngrit padi penale pėr shpifje nė Prokurorin e Prizrenit, ky shpirtkeq nxjerr inatin kundėr gjithė atyre njerėzve qė nuk janė nė njė mendje me tė. Mė vjen keq pėr ata njerėz qė bien nė rrjetin e tij tė shpifjeve. Kėta janė njė grup i vockėl palaēosh janė bėrė shkaktar tė grindjeve me disa lexues dhe janė bėrė armiq kryesor tė shpifjeve tė lloj-lloj gjėrash pėr UĒK-nė, Ushtrinė Ēlirimtare Kombėtare nė Maqedoni dhe Ushtrinė Ēlirimtare pėr Preshevė-Medvegj e Bujanoc, si dhe kundėr historisė sė lavdishme tė kombit shqiptar nė pėrgjithėsi.

Kėta njerėz shpifarakėsh tė kapur pėr degėsh shkruajnė gjepura, dėrdėllitje ky grup i vockėl shtiracakėsh qė shtiren me disa fytyra, edhe pse nuk dine tė shkruajnė por shkarravisin e pėrshkėllijnė kot sė koti letrėn e bardhė me atė ngjyrėn e tyre tė zezė, kinse kėtyre shpirtdjajve po u dhimbset shumė ”shqiptaria” e nė anėn tjetėr janė bėrė vegėl qorre e Haxhi Kuēit i cili jep mesazhe se gjithė shqiptarėt pėr sė gjalli do ti varroste me njė gropė, se gjithė komandantėt e tė tri luftėrave ēlirimtare janė tradhtar dhe sė tė gjithė pa dallim duhen vrarė, se Skėnderbeu na qenka “serb” se legjenda e gjallė Adem Demaēi, na qenka “kroat” ja kėtyre ditėve nė facebook si shprehet pėr Ukshin Hotin ky derdimen faqezi:
Sujet: Dialog per Erleta Hotin vetėvendosja;Nė fb e Kujtim Kurti Mar 27 Mai - 1:28 “Haxhi Kuēi Tek e fundit unė Haxhi Kuēi i masim edhe me Ukshinin herdhet se cili nga ne dy apo me cilin do shqiptar i qesim veprat atdhetare se cili ka dhėne ma shume pėr qeshtjen kombetare. As te qimet e mija as nje shqiptar nuk ka shanca te arrine .E bytha jote nese nuk me njeh mos gelltini per ku nuk duhet.2h.Modifié.J’aime”

Sipas tyre, vėllezėrit Jusuf e Bardhosh Gėravalla nuk qenkan heronj tanė kombėtar, se paskan “punuar pėr interesa tė UDB-sė” se Hashim Thaēi ėshtė “kriminel” ja njė postim i tij nė FB: “Kujtim Kurti Qershor 18 Albin Kurti, nuk po e kritikon dhe as nuk po e pershendet,largimin e barrikadave nga ura e Ibrit! Keshtu,po na tregon se po mbetet vetem nje vegel qorre e kriminelit Hashim Thaqi... dhe vazhdon tutje: Kujtim Kurti Korrik 8 Sa shume po gezohem, qe do ta shof Hashim thaqin, ne burgun e DUBRAVES..... “

Pėr Kadri Veselin po nė fb. thotė se ėshtė “vrasės” Kujtim Kurti Qershor 17 Misioni i EULEX-it,i cili qe 6 vite dirigjohet nga SHIK i Kadri Veselit,ka dalur sot ne media me nje komunikat mashtruse per opinionin,se ata jane duke e monituruar vrasjen e Elvis Pistes. Si mundet te moniturohet vrasja e Elvis Pistes,kur EULEX nuk ka qene ne vendin e ngjarjes kur eshte vrare Elvisi me dt.15 qeshor 2014,e mbi te gjitha nuk ka raportin e ballistikes dhe mjeksis ligjore qe nuk eshte ber ndaj Elvis Pistes nga prukororia dhe policia e Kosoves. Ndersa populli budall dhe injorantat e PDK ndezin qirinje qdo dite dhe nate, pa hulumtuar autoret e atentatit ndaj Elvisit,nga dora e zeze e kriminelit Kadri Veseli.
No comment”
Pėr dr. prof. Ramadan Muja, Nait Hasani bile edhe unė Avdi Ibrahimi qenkemi “kriminel” kinse Naiti dhe Unė, e paskemi “helmuar” axhėn e Kujtimit; Bajram Kurtin kurse prof.dr. Ramadan Muja i paska mbuluar gjurmėt e “krimit” largqoftė kjo qė thotė ky derdimen pėr mua qė as nė ėndėrr nuk do ta pranoja tė bėjė as krimin mė tė vogėl pėr njerėzimin, e nė veēanti ndaj popullit tė shenjtėruar shqiptar, njėkohėsisht nuk po e marr nė mbrojtje as Thaēin, Veselin, Hasanin Mujėn e ndonjė tjetėr pėr shkak se secili nga ata kanė dinjitetin dhe personalitetin e tyre. Pastaj, shtroj pyetjen po si mundem me qenė Unė kundėr Vetėvendosjes?... kur jam njėri nga themeluesit e Lėvizjes Shqiptare pėr Vetėvendosje nė vitin 2002 sė bashku me Fatos Aliun, Abdyl Krasniqin babain e heroinės Xhevė Krasniqi Lladrovci, Naim Krasniqin, Mejdi Asllanin plakun e Emshirit tė Prishtinės, Islam Berishėn dėshmor, pjesmarrės i tri luftėra ēlirimtare e Ymer Krasniqin ndėrsa kėta deraē tė mjerė paskan bredhur derė mė derė pėr tė kėrkuar diēka pėr thashetheme, dėrdėllitje e gjepura mund tė dėgjoni nga ky grup i vockėl zemėr racistė e zemėr djajsh tė cilėt kujtojnė se litari drejtohet nė thes, kėta derėzinj i lėshojnė shumė ujė mullirit, flasin shumė dhe pa i peshuar gjėrat mire mbushin ujė me shosh. Qeshin dhe ofendojnė e shpifin edhe ujin e kulluar, nuk u pėlqen asgjė shqiptare, pėr kėtė vetėm ofendojnė, rrejnė e shpif sa here tu jepet rasti, thjesht ky grup shtiekeq nuk kėnaqen me asgjė tė mirė qė ka shqiptaria. Fillimisht kam menduar se ky grup i vockėl qė kanė humbur rrugėn nė oborr po i shpifin disa njerėz se kanė inate ndaj tyre, nė kėtė rast ndaj meje dhe Reshatit, vetėm pse ne me anė tė shkrimeve tona i kemi demaskuar dhe demantuar shpifjet dhe ofendimet qė i ka bėrė ky grup mbarė kombit shqiptar kėta zemėrdjajsh qė nuk kanė mend as sa njė bythė sorre, Por mė vonė kuptova se ky grup mjeranėsh shpifin e ofendojnė mbarėshqiptarėt. Ju duket uji nė gurmaz, janė shumė tė ligė, duken sė janė Ujk me brirė njerėz tė vrazhdė e ters, me tė cilėt nuk merresh dot veshė. Ky grup i vockėl zemėracistėsh e nisėn vallen kur pushojnė daullet, pra kur ka pushuar lufta ēlirimtare, ky grup i vockėl janė bėrė pavetėdijshėm apo edhe qėllimisht mercenar tė Serbisė! Qė nuk lėnė gjė pa share e ofenduar heronjtė e atdhetarėt shqiptar.

Hė! Haxhi Kuēi mos pafsh kurrė diell me sy!

Kujtimi nė komentin e tij qė ka apostrofuar Nait Hasanin dhe Avdi Ibrahimin e Ramadan Mujėn, si “kriminelė” qė para disa vitesh kinse e paskemi “helmuar” prof. Bajaram Kurtin. Kjo shpifje ilozioniste e tij mė bėri qė mė 7 korrik 2014 mbas dite tė shkojmė bashkė me Azix Morinėn, shokun tim tė idealeve tė pėrbashkėta kombėtare tė bisedojmė nė shtėpi te prindi i Kujtimit, Ali Kurti. Ai, mua personalisht mė njeh, afėrsisht qė 30 vite, me tė jam njohur nėpėrmjet veprimtarit tė madh tė ēėshtjes kombėtare shqiptare prof. Bajram Kurtin i cili para disa vitesh ka ndėrruar jetė, me tė cilin ishim bashkė nė vitet mė tė vėshtira qė kalonte kombi ynė shqiptar nga gjenocidistja jugosllavo–serbe, pėr mua dhe shoqėrinė time bacė Bajrami ka qenė udhėrrėfyesi e filozofi nė rrugėn e lirisė pėr bashkimin e trojeve shqiptare me shtetin amė SHQIPĖRINĖ! Pėr kėtė edhe e kam mbėshtetur fuqishėm nė ēdo kohė shpirtėrisht e materialisht Bacė Bajramin kur ka patur ai nevojė, kėtė mbase e din mė sė miri familja dhe vėllezėrit e Bacė Bajramit tė madh, por habitem si nuk paska njohuri pėr kėto Kujtimi?! Bacė Aliu dhe nėna e Kujtimit na bėnė mikpritje tė mire, pas pak ēastesh unė e hapa debatin duke i treguar se ēfarė ka shkruar nė koment nė murin e tij nė facebook.
Kujtimi, duke na quajtur Naitin, prof.dr. Mujėn dhe mua “kriminelė” pa as njė mbulesė argumentuese, kinse e paskemi “helmuar ne” prof Bajramin. Kur dėgjoi bacė Aliu kėtė gati u ēmend, po kjo ėshtė njė iluzion dhe vetė njollosje ndaj meje si prind dhe ndaj Bajramit tė ndjerė si axhė i Kujtimit, kėto janė vetėm sajesa tė shėrbimeve sekrete antishqiptare ruso-serbe, e pėr kėtė kur tė duash ju ofroj raportin mjekėsor dhe u jap edhe njė deklaratė me shkrim, se vėllai im Bajrami ka ndėrruar jetė nga njė sulm kardiak qė ka pasur nė zemėr.

Pėr kėtė po i pėrkujtoj shpifarakėve tė ndyrė e njerėzve tė sėmurė psiqikisht, se veprimtaria ime atdhetare mbarėshqiptare ėshtė e pastėr si kristali, dhe ndihem shumė krenar pėr kėtė punė, qė kam luftua me pendė e pushkė, armikun e kombit shqiptar pushtuesin jugosllav-serb, qė kanė bėrė gjenocid ndaj popullit shqiptar e kėshtu do tė jem gjithnjė kundėr ēdo armiku qė guxon ta nėnshtroj popullin shqiptar nė rrugėn e lirisė.

Komentet e tuaja janė shpifje e rrena tė papara, nėse ke, prova e argumente pėr mua ēka pret pse nuk shkon tė ngrit akuzė nė Prokurori, dhe unė jam tejet i gatshėm tė pėrgjigjem para ligjit pėr “ēdo tė keqe qė i kam bėrė kushdoqoftė ai njeri” ēoftė ky edhe njėfarė Kujtim Kurti e Haxhi Kuēka… Njėkohėsisht jam i gatshėm nė ēdo kohė te pėrballem me ēdo njeri kushdoqoftė ai si nėpėrmjet ligjit, poashtu edhe nėpėr mjet “kanunit.” Asnjėherė ne jetėn time nuk kam marrė pjesė nė asnjė proces gjyqėsor si dėshmitar, akuzues apo i akuzuar tek te huajt apo tek pushtuesi ynė shekullor jugosllavo-serb, apo ne UNMIK a EULEX, kjo kurrė dhe pėr asnjė ēmim nuk ka ndodhur as qe ka pėr tė ndodhur as edhe njėherė nė jetėn time tė pėson dikush nga shqiptaret ndonjė te keqe qoftė edhe me te vogėl nga ana ime. Pėr kėtė jam i gatshėm dhe i hapur tė pėrballem me drejtėsinė nė ēdo kohė me secilin kundėrshtarė timin. Por edhe mė i gatshėm jam me e mbrojt dinjitetin tim tė pastėr prej shqiptari nė ēdo mėnyrė qė e kėrkon kundėrshtari im, pėr ēėshtje personale qė ka tė bėjė me mua personalisht.

Tradhtarėt, trutharėt, mercenarėt, renegatėt, morrat e horrat, e djeshėm titosto–rankoviqisto-millosheviqian, po edhe kėta tė sotmit, me rrenat, shpifjet, mashtrimet, e tyre satanike dhe tė mykura skajshmėrisht, kanė iluzione pėrrallisėse dhe janė si ajo macja e zezė qė nuk mund ta kalojnė as pragun familjar, e lėre mė tė atij shoqėror, tė atyre njerėzve qė kanė dy pare mend nė kokė, se shpifjet e panumėrta ndaj gjithė botės shqiptare dhe asaj mbarėnjerėzore tė thėna nga Haxhi Kuēka si beson askush, pra tė besosh nė rrenat e shpifjet e kėsaj maceje tė zezė ėshtė njė vetė njollosje e njė vetėvrasje edhe pėr vetė Kujtimin!

P.S. Ja raportėt e mia tė shėndosha dhe atdhetare me Prof. Bajram Kurtin janė tė ngahershme.


Pergjigje;
Avdi Ibrahimi ti je nje shpifes ordiner dhe mjeshter i ndyr i shpifjeve.Ti ore qen kur thua se e ke perkrahur profesor Bajram Kurtin ,ti e ke shfrytezue me mjeshtri dhe dhune siq ma ke bere edhe mua disa vite me radhe.Pse genjene kur thua se e ke perkrahur moralishte e financiarishte?Ti mua perhere me ke shtie qe ta ndihmoi me gjera ushqimore dhe marka duke i dhene.Kam edhe deshmitar qe i kam ndihmue,por edhe ti i dine mire keto.Ti je vete argati serbo ruseve ku ne mes shqiponjes dykrenare i ke venue tri shqiponjat e rusise se re.Pse genjene se Profesori ka pasur kriz kardiak,mos genje o i poshter.Djali tij me ka tregue se baba vdiq pa pasur gje.Ti kujt don ti shesish genjeshtra ?Popullit?A erdhe tek taxitat dhe mu lute qe te ndihmoi per ta gjetur Besim Ndrecen qe e kishte vrare policin ne vendin e punes ne Shiroke?Reshat Badallaj me shpifet ,kinse une paskam gishte ne kete akte .Une e paskna nxitur Besimin ta vrasi ate polic!!Dhe une me ty e paskemi vrare Besimin nga helikopteri!!!!Kam mesazhe te shumta nga shoket e tu te luftes se ēka u ke bere,nese ke be kalxim penal pse nuk me marrin te interpolit dhe te dalim ne banken e te akuzuareve ?Rrenat e tua nuk kan te ndalura qe jeni mesuar te na u shpifeni neve qe nuk kemi lidhje me keto krime qe na montoni .Pse nuk e tregoni rastin kur me morre nga shtepia ime qe te qoje ne Krushe tek motra jote me pa a mos ju ka vrare ndonje antar i familjes se motres tende?Mallkar qofsh per mote.Pse nuk e tregon rastin kur te erdhe ne shtepin tende kur tu luta qe ti shkojm Adem Jasharit ne ndihme kur ishte rrethue nga forcat e medha qetnile?Pse kur me mirreshe tek vendi i taxistave qe tju bashkangjitemi demostratave me krih tu me shtyjshe ne drejtim te policeve serb qe te me kindapojne mua?Pse nuk e tregoni rastin kur i pajtuat hasmerit ndermjet Gilancit dhe Grejkovcit ,kur erdhe me Bajram Kurtin,Riza Vaten e Liman Gashin ,ne shtepine time,qe tju bashkomen ne pajtim ?Kur e pashe Liman Gashin a te thash jo se me na pa njerezit thone edhe keta qenkan me serb.A me tregove se nashte,le te kujtojne shqiptaret shpiunat qe edhe na jemi me serb.Pis ;bene kallxim penal jo tek prokurori kosoves,por tek prokurori nderkombetar i Hages,se kurr nuk ta kam pasur frigen as qe ta kam edhe tani,se e vertete eshte krejte se ēka jam ka e them haptas para opinjonit shqiptar.Tjeter kur keni shkue ne podujev ne nje pamje te nje atdhetarit,emri nuk po me kujtohet,ti bashk me Bajram Kurtin e Riza Vaten keta dyte i kane rrahur keq e ty ne vend shpines karrikave.Vete keta dy me kan tregue ne odat e tyre.Bajram Kurti ka vdekur,kurse Riza Vata eshte gjalle dhe mundem ti them ndere sy pa kurrefare frige,po qe se ti dot i kercnone sidoqofte.Rastin qe sherri yt ne lufte nuk me ka marr Fatmir Lima qe i ke ditur se ku i ka meshehur do arme Besimi dhe qe ke pas punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke gjate vitit 1984 gjere ne vitin 1987 edhe per kete te kane kerkue.Te kam ardhe ne shtepin tende bashk me Aziz Morinen dhe ju kam rpue ne shtepin time nen hijen e arres dhe ti tregova te gjitha ,dhe tu luta qe te vjen ne shtabin e Limes dhe te arsyetohesh me te,ti ia bere Azizit,ti ke hanger mute dhe duhet te shkone ne deberdelan qe te demantone.As ti as ai nuk erdhi edhe pse te tha se po shkoje.Pos me ndali ne reshatne dhe me tha me ata bandita nuk kam deshire te takohem.

Haxhi Latif Kuēi

http://www.albaniapress.com/lajme/19805/ATA-QE-FITUAN-BETEJEN.html

http://www.albaniapress.com/lajme/19750/LIRIA-ESHTE-E-TE-GJITHEVE.html.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shpifjet e Avdi Ibrahimit ndaj meje dhe Kujtim Kurtit
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: