AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Muhamet Kelmendi pallamut per Ai Ahmetin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Muhamet Kelmendi pallamut per Ai Ahmetin   Dim 27 Juil - 17:28


I nderuari z.Ali Ahmeti!
Shkruan: Prof. Dr . Muhamet Kelmendi

LETĖR E HAPUR

Jam shoku dhe ish miku i yt i hershėm, Muhamet Kelmendi.
Po te drejtohem me kete leter te hapur, me te cilen dua te te perkujtoj punen tone te perbashket ne radhet ilegale, si ne LPRSSHJ, pastaj ne LPRK, ne LPK dhe ne UCK, deri ne luften e fundit te UCK ne Maqedoni. Ne keto aktivitete kemi qene bashke nga vitet e 80. Se bashku me shoket tjere te idealit luftuam per liri dhe ceshtje kombetare.

Rruget tona u ndanė.

Filloi kjo ne mesin e vitit 1998 dhe vazhdoj deri sa u nenshkrua Marreveshja e Ohrit.
Brenda ketyre me pake se dy vite idealet shqiptare u shkelen. Dhe kjo u be duke I dhene perkrahje individeve te ndryshem, prej nga ceshtja pesoi ndryshime dhe aspirata historike u shklele nga grupi politik (Thaqi, Haliti dhe Syla etj.)qe mori UCK ne udheheqje dhe ate e demetoi perfundimisht.

Ti Ali e dine mendimin tim. Ai ishte edhe mendimi I yte dhe I LPK e UCK.
Te gjithe ishim per clirimin kombetar te popullit shqiptar te pushtuar nga sllavet e jugut. Dhe, per ate u luftua ne Kosove, ne Kosoven Lindore dhe ne viset shqiptare nen Maqedini. Tash ato ideale mbeten pa u realizuar.

Po per keto nuk po te shkruaj.

Eshte krejtesisht nje faktor tjeter qe me detyroj te shkruaj ty dhe vetem personalisht ty e disa ish shokeve te tjere ne ate pjese te kombit shqiptar nen Maqedoni.

Ka ca dite z. Ali qe zhvillohen demonstrata ne viset shqiptare nen Maqedoni.

U bene demonstrata ne Shkup dhe atje u rrahen e u maltretuan shqiptaret, ndersa ti si ish shoke i levizjes dhe luftes per clirimin kombetar nuk po reagon. Ju nuk reaguat as si parti politike shqiptare, si BDI? Per te kenaqur orekset shoveniste maqedone!

Nuk e mendoj kete pėr ty?

Unė pres analiza dhe reagim adekuate nga Ju!
Dhe Ju heshtet si parti dhe politikanė!

U denuan shqiptaret me burg te perjetshem dhe Ju heshtet!
Vazhdon dhuna e ndjekja shoveniste edhe ne Tetove dhe Ju heshtni!

Me vetedije apo pa te u bete dhunues ndaj shqiptareve.
Kjo nuk te nderon!

Une kam pritur dhe prese nga ti dhe shoket tane te idealeve revolucionare reagim adekuate me situaten e tashme. Dhe, te lutem, mos u ndaj nga populli se humb ashper si individ dhe si veprimtar. Trego se je ai Aliu I veprimtarise revolucionare dhe I sakrifices per liri te kombit.
Mos u meshef prapa BDI, apo ndonje ideje tjeter.
Populli po te dhunohet!

Tė lutem kujtoi demonstratat dhe reagimet tona ne ish-Jygosllavi?
Atehere ishim krahas tyre dhe ne ball te cdo aktiviteti?

Ku ke rėnė o miku I largte i vegjelise?!
A mos valle i ke "harruar"keto?!!!

Dhe, tash ke rene mu ne poziten e atyre qe u luftonin nga ne.

Te lutem largoju nga rruga e tillė!
Nuk tė duhet as ty dhe askujte tjeter koalucioni me sllavo-maqedonet per te dhunuar popullin tone atje.

Ju jeni nė ball te kombit per te mbrojtur interesat e tij, e jo me qenė bashkedhunues ndaj tij.

Per kete si more votat.
Ai t“i dha votat per te udhehequr ne idealet e veta.

Ktheju popullit dhe largoju nga i semuri shovenist Georgievski e georgievskat e tjere antishptar!

Kthehu te populli.
Ish-bashkeluftetari
I juaj
Muhamet Kelmendi
6.Korrik. 2014
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Muhamet Kelmendi pallamut per Ai Ahmetin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: