AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shpifjet e Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shpifjet e Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit   Lun 28 Juil - 4:29

Platforma per bashkim kombetar me shekuj eshte parashtruar nga tradhetaret,por per Bashkim Kombetar kurr gjere me tani nuk eshte luftue.As dhe nje shqiptar nuk thote se jemi kundra Bashkimit ,kurse me veprue ne kete drejtim ne gishta mundemi ti numrojme.Deshmor po i shpallin edhe shpiunat.Ata qe vdiqen per atdheu,u vrane ma se shumti nga shpiunat si para luftes si ne lufte dhe pas saj.Ata qe thone se ne jemi vendi i shqiponjave ,genjeshter e kulluar eshte,sepse shqiponja dykrenare eshte  simboli i Vatikanit ,simbol i masoneve .Qe ma pare e kane perdorue Romaket,bizantinet,gjermanet,ruset,serbet,francezet,egjiptasi,etjere shtete.Rilindaset kan qen te paguar nga fraksionet e ndryshme perendimore,me drejtim antikombetarDhe pavaresine shqiperise ,e kuptojme si te servuar nga te huajte,si nje mashtrim ne neve,qe hape rrugen e coptimeve ne vijim e siper.Siq po shihet edhe nga marsi.Avdi Ibrahimi me kritikone mua pse jam kundra luftes se Kosoves?Pse veriun e ndajten keta faqezinje ?Avdiu bashk me Reshat Badallen me kritikojne pse e kritikoje luften ne Iliride?Pse pas tere asaj lufte,shqiptaret e Ilirides i lan nen sllavomaqedonas?Keta me kritikojne pse e kritikoje luften e Luginen  e Presheves?Vetem pse theme se pas asaj lufte se pergjakur i lane shqiptaret e ketyre vendeve nen serbi?Reshat Badallaj deklarone ne fb e Kujtim Kurtit kinse profesori i ndjere Bajram Kurti ka vdekur nga kanceri.Kurse genjeshtra e dyte e Avdi Ibrahimit ku vete deklarone se i ndjeri Bajram paska vdekur sipas ekspertizes se mjekeve nga infrakti.Vetem ata qe nuk kan hund ,nuk e kuptojne se kush gjindet prapa skenave makabe.Ata munjat e serbise,sot na kercnojne si tigrat qe veprimtarin tone te na zbehin me ane te shpifjeve te tyre me ane te kuzhinave serbe.Politikanet,shkrimtaret e shteiti me ane te poezive te tyre poshteruese e mesojne popullin qe ta ndjekin vdekjen e deshmoreve,kurse vete mbeshtillen neper fustanat e grave.Neper trubullira,keta i vrasin atedhetaret.Cili shqiptar ka guxue me ba ērregullime ne popull pa marr ma se pari leje nga serbet qe te behet patriot para shqiptareve?Keta edhe te vrasin dhe te nesermen te vijne ne ngushllime!Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj,nga goja e tyre qesin fjale ushqyese,patriotike,por mbas shpines te ngulin thiken vdekjeprurese,sidomos perqares dhe shpifesa te pa skrupullte.Kur thone ne kemi punue per qeshtjen shqiptare,keta ta dini se kane qen tradhetar ordinera.Keta kur thone se ne kurr nuk kemi tradhetue,keta edhe me teper seq mendoni kan qen bashkpuntor te serbise.Keta kur premtojne,ta dini se ju kan mashtrue..

Reshat Badallaj ME 12 SHKURT 2011,vdic nga kanceri, BAJRAM KURTI, ku ishe ti ne kete date?
5 juillet, 13:08 · J’aime

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7

Ja nje deklarat e Avdi Ibrahimit;Genjeshtra te kulluara.

Pėr dr. prof. Ramadan Muja, Nait Hasani bile edhe unė Avdi Ibrahimi qenkemi “kriminel” kinse Naiti dhe Unė, e paskemi “helmuar” axhėn e Kujtimit; Bajram Kurtin kurse prof.dr. Ramadan Muja i paska mbuluar gjurmėt e “krimit” largqoftė kjo qė thotė ky derdimen pėr mua qė as nė ėndėrr nuk do ta pranoja tė bėjė as krimin mė tė vogėl pėr njerėzimin, e nė veēanti ndaj popullit tė shenjtėruar shqiptar, njėkohėsisht nuk po e marr nė mbrojtje as Thaēin, Veselin, Hasanin Mujėn e ndonjė tjetėr pėr shkak se secili nga ata kanė dinjitetin dhe personalitetin e tyre. Pastaj, shtroj pyetjen po si mundem me qenė Unė kundėr Vetėvendosjes?... kur jam njėri nga themeluesit e Lėvizjes Shqiptare pėr Vetėvendosje nė vitin 2002 sė bashku me Fatos Aliun, Abdyl Krasniqin babain e heroinės Xhevė Krasniqi Lladrovci, Naim Krasniqin, Mejdi Asllanin plakun e Emshirit tė Prishtinės, Islam Berishėn dėshmor, pjesmarrės i tri luftėra ēlirimtare e Ymer Krasniqin ndėrsa kėta deraē tė mjerė paskan bredhur derė mė derė pėr tė kėrkuar diēka pėr thashetheme, dėrdėllitje e gjepura mund tė dėgjoni nga ky grup i vockėl zemėr racistė e zemėr djajsh tė cilėt kujtojnė se litari drejtohet nė thes, kėta derėzinj i lėshojnė shumė ujė mullirit, flasin shumė dhe pa i peshuar gjėrat mire mbushin ujė me shosh. Qeshin dhe ofendojnė e shpifin edhe ujin e kulluar, nuk u pėlqen asgjė shqiptare, pėr kėtė vetėm ofendojnė, rrejnė e shpif sa here tu jepet rasti, thjesht ky grup shtiekeq nuk kėnaqen me asgjė tė mirė qė ka shqiptaria. Fillimisht kam menduar se ky grup i vockėl qė kanė humbur rrugėn nė oborr po i shpifin disa njerėz se kanė inate ndaj tyre, nė kėtė rast ndaj meje dhe Reshatit, vetėm pse ne me anė tė shkrimeve tona i kemi demaskuar dhe demantuar shpifjet dhe ofendimet qė i ka bėrė ky grup mbarė kombit shqiptar kėta zemėrdjajsh qė nuk kanė mend as sa njė bythė sorre, Por mė vonė kuptova se ky grup mjeranėsh shpifin e ofendojnė mbarėshqiptarėt. Ju duket uji nė gurmaz, janė shumė tė ligė, duken sė janė Ujk me brirė njerėz tė vrazhdė e ters, me tė cilėt nuk merresh dot veshė. Ky grup i vockėl zemėracistėsh e nisėn vallen kur pushojnė daullet, pra kur ka pushuar lufta ēlirimtare, ky grup i vockėl janė bėrė pavetėdijshėm apo edhe qėllimisht mercenar tė Serbisė! Qė nuk lėnė gjė pa share e ofenduar heronjtė e atdhetarėt shqiptar.

Hė! Haxhi Kuēi mos pafsh kurrė diell me sy!

Kujtimi nė komentin e tij qė ka apostrofuar Nait Hasanin dhe Avdi Ibrahimin e Ramadan Mujėn, si “kriminelė” qė para disa vitesh kinse e paskemi “helmuar” prof. Bajaram Kurtin. Kjo shpifje ilozioniste e tij mė bėri qė mė 7 korrik 2014 mbas dite tė shkojmė bashkė me Azix Morinėn, shokun tim tė idealeve tė pėrbashkėta kombėtare tė bisedojmė nė shtėpi te prindi i Kujtimit, Ali Kurti. Ai, mua personalisht mė njeh, afėrsisht qė 30 vite, me tė jam njohur nėpėrmjet veprimtarit tė madh tė ēėshtjes kombėtare shqiptare prof. Bajram Kurtin i cili para disa vitesh ka ndėrruar jetė, me tė cilin ishim bashkė nė vitet mė tė vėshtira qė kalonte kombi ynė shqiptar nga gjenocidistja jugosllavo–serbe, pėr mua dhe shoqėrinė time bacė Bajrami ka qenė udhėrrėfyesi e filozofi nė rrugėn e lirisė pėr bashkimin e trojeve shqiptare me shtetin amė SHQIPĖRINĖ! Pėr kėtė edhe e kam mbėshtetur fuqishėm nė ēdo kohė shpirtėrisht e materialisht Bacė Bajramin kur ka patur ai nevojė, kėtė mbase e din mė sė miri familja dhe vėllezėrit e Bacė Bajramit tė madh, por habitem si nuk paska njohuri pėr kėto Kujtimi?! Bacė Aliu dhe nėna e Kujtimit na bėnė mikpritje tė mire, pas pak ēastesh unė e hapa debatin duke i treguar se ēfarė ka shkruar nė koment nė murin e tij nė facebook.
Kujtimi, duke na quajtur Naitin, prof.dr. Mujėn dhe mua “kriminelė” pa as njė mbulesė argumentuese, kinse e paskemi “helmuar ne” prof Bajramin. Kur dėgjoi bacė Aliu kėtė gati u ēmend, po kjo ėshtė njė iluzion dhe vetė njollosje ndaj meje si prind dhe ndaj Bajramit tė ndjerė si axhė i Kujtimit, kėto janė vetėm sajesa tė shėrbimeve sekrete antishqiptare ruso-serbe, e pėr kėtė kur tė duash ju ofroj raportin mjekėsor dhe u jap edhe njė deklaratė me shkrim, se vėllai im Bajrami ka ndėrruar jetė nga njė sulm kardiak qė ka pasur nė zemėr.

Pėr kėtė po i pėrkujtoj shpifarakėve tė ndyrė e njerėzve tė sėmurė psiqikisht, se veprimtaria ime atdhetare mbarėshqiptare ėshtė e pastėr si kristali, dhe ndihem shumė krenar pėr kėtė punė, qė kam luftua me pendė e pushkė, armikun e kombit shqiptar pushtuesin jugosllav-serb, qė kanė bėrė gjenocid ndaj popullit shqiptar e kėshtu do tė jem gjithnjė kundėr ēdo armiku qė guxon ta nėnshtroj popullin shqiptar nė rrugėn e lirisė.

http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2457/mos-shpif-kujtim-e-mos-u-b-n-argat-i-derdimenit-haxhi-ku-i.html


Derničre édition par Perparimi le Lun 28 Juil - 4:33, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallaj;Bajram Kurti ka vdekur me 2011 nga kanceri   Lun 28 Juil - 4:32

Reshat Badallaj ME 12 SHKURT 2011,vdic nga kanceri, BAJRAM KURTI, ku ishe ti ne kete date?
5 juillet, 13:08 · J’aime

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shpifjet e Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: