AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lavdrim Muhaxhiri,as gje ma shume se uēk nuk jam ka luftoi,j

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lavdrim Muhaxhiri,as gje ma shume se uēk nuk jam ka luftoi,j   Dim 3 Aoū - 2:29Kete fotografi e ka pergaditur Kimete Berisha
Ne fotografi shifen kjarte dy koka njera mbi tjetren,veq hajvani nuk e kupton masken
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lavdrim Muhaxhiri,as gje ma shume se uēk nuk jam ka luftoi,j   Dim 3 Aoū - 3:09

Flet Lavdrim Muhaxheri: Nuk kam bėrė asgjė mė shumė se UĒK-ja, ju tregoj kush janė armiqtė e mi nė Kosovė


25 Vjeēari nga Kosova Lavdrim Muhaxheri ka thėnė nė njė intervistė pėrmes internetit se ēdokujt qė tradhton do t’ia pres kokėn.
Nė njė bisedė me Gazetėn Dita nė Tiranė, djaloshi qė ka ekzekutuar (prerė kokėn) dhe e ka shfaqur nė internet video, thotė se atė veprim e parasheh Kurani.

Ai shprehet se 19 vjeēari “ėshtė kapur si spiun dhe dispozita nė Kuran pėr atė qė tradhton muslimanėt ėshtė ekzekutimi.Ēdo kriminel dhe spiun i qeverisė sė malikit merr dėnimin e merituar. Mua mė akuzojnė se kam prerė kokėn e njė njeriu? Po nuk kam bėrė asgjė mė tepėr se ushtarėt e UĒK-sė nė kohėn e luftės. Fotot e kėtyre krimeve tė UĒK-sė i kam nxjerrė edhe nė Facebook-un tim me i pa e gjithė bota”, shprehet ai.
Ai rrėfen se edhe nė Kosovė e botė ka armiq. Ja cilėt janė sipas tij armiqtė:
“Enisi, Shefqeti, Gėzimi, Arifhikmeti, Gazeta Express, Shijat, Saudija, Kuvajti, Sahavatet, OKB, CNN, BBC, Assadi, Sissi, janė bashkuar me njė zė kundėr Hilafetit islamik nuk po e kuptojnė tė mjerėt qė Allahu i ndihmon muxhahedinat kundėr Shirkut e kutirit”, thotė Muhaxheri.


http://www.lajmeonline.eu/flet-lavdrim-muhaxheri-nuk-kam-bere-asgje-me-shume-se-uck-ja-ju-tregoj-kush-jane-armiqte-e-mi-ne-kosove/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Lavdrim Muhaxhiri,as gje ma shume se uēk nuk jam ka luftoi,j
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: