AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dreni Drenova=Reshat Badallaj;Sali Berisha tradhtar Botim

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dreni Drenova=Reshat Badallaj;Sali Berisha tradhtar Botim   Mar 5 Aoū - 5:06

Code:
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Sat Dec 29, 2012 1:31 pm
Pėr tė qenė efektive kosova e pavarur,duhet tė luftohen antishqiptarėt,pra nuk mjafton tė bėsh luftė kundėr armikut tė jashtėm,sepse armiku i mbrenshėm ėshtė edhe mė i rrezikshėm se ai qė tė lufton jashtė atdheut.Shkrimi i mėposhtėm tregon mė sė miri se armiku i mbrendshėm mund tė arrijė pėrmes dredhirave nė krye tė shtetit,dhe ta dėmtoj shtetin skajshmėrisht nėse shqiptarėt nuk i hapin sytė.

"PENICILINA" PUNĖTOR I UDB-SĖ

Shkruan: A.D.

Sali Berisha ėshtė njė agjent i vėrtetuar i UDB-sė qė ka hartuar strategjinė e shkatėrrimit tė kombit shqiptar dhe po e bėn atė realitet. Ai ka kohė qė ėshtė bėrė emisar i Serbisė sė bashku me disa bashkėpunėtor tė tij. Ai po e mban situatėn destruktive dhe gjerndjen e tensionuar nė Shqipėri, pėr tė sabotuar pavarėsinė e Kosovės dhe zgjidhjen e cėshtjes came dhe pronave tė shqiptarėve nė tėrėsi.

Kush ėshtė Sali Berisha: Nė tė kaluarėn e herėshme familja e tij ėshtė shkėputur nga zonat e Detit Kaspik nė Rusi, , tė cilėt kanė emigruar gjatė shekullit te 19- te Atėherė shumė aradha u larguan nga Rusia duke u dyndur nė Evropė, e sidomos nė Serbi Mė pas shumica e tyre u zhvendosėn nė Francė. Kėtu ka filluar edhe lidhja e ngushtė midis shtetit Serb dhe Francės nė dėm tė kombit shqiptar. Nuk ėshtė e rastit qė shumė rrugė nė Francė kanė emra tė gjeneralėve serbė, ashtu sikurse edhe nė ish Jugosllavi, nė parkun e madh tė quajtur Kalimidan nė Beograd , ndodhet njė statujė qė pėrfaqėson njė nėnė ku ėshtė shkruar: Ta duam Francėn si nėnėn tonė.

http://kosovare.forumotion.com/t4035-sa-efektive-eshte-kosova-e-pavarurdetektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2114
Age: 34
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Thu Jan 03, 2013 8:54 pm
qetu ta pranoje se ke sjelle nje shkrim te vertete
Sala eshte dhenderr serb dhe shkaterron shqiperine dhe shqiptaret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 10:31 am
Prandaj ne shqiptarėt duhet tė punojmė shumė pėr atdhe,nė mėnyrė qė ti largojmė nga pushteti tė gjithė ata udhėheqėsa qė nuk punojnė sa duhet pėr komb e atdhe.E jo vetėm tė kritikojmė e tė ankohemi se atdheu ėshtė nė hall me antishqiptarėt.Po pėr fat tė mirė ata qė nuk e duan kombin dhe atdheun shqiptar janė tė paktė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2114
Age: 34
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 10:56 am
ne po thojm qe ujku ti po thu qe ferkemi
ne po kritikojme shqiptaret tradhtare ata qe tradhtun UCK-ne ti po thu duhet ti luftojme tradhtaret se pak kena atdhetare e knej prap thua se atdhetare jan te pakte .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 4:11 pm
Lexoe mirė dhe kuptoje mire detektiv.Po tham se antishqiptar janė tė paktė ndėrsa ata qe e duan atdheun dhe shqiptarinė janė tė shumtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2114
Age: 34
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 04, 2013 5:50 pm
une po them qe se antishqiptare jane shume e jan pak ata qe e duan atdheun dhe vetveten.
kjo u vertetue me luften e uck-se ku 1% e perkrahen
e pas lufte na u ba krejt kosova uck...
pyete Adem Demaqin e shume patriot qe kontribuan per uck-ne
edhe neve qe ndihmuam dhe perkrahem.
kjo eshte e verteta ,pyet ata qe organizuan uck-ne....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Mon Jan 14, 2013 11:05 am
Si ka mundesi kosova tė jetė efektive me kėsi njerėz tė tipit Haxhi Kuēi qė vetėm shpifin e ofendojn kombin shqiptar.po e sjelli njė shrkrim pėr ju lexues tė bashkimit dhe gjykoni se kėsi njerėz janė jashtėqitja e kombit.

Gazetari tashmė i njohur pėr lexuesin Reshat Badallaj po e demaskon publikisht fenomenin shpifje tė tipit Haxhi gabeli.

12 Janar, 2013 | Publikuar nė kategorinė: Opinion |
Shqiptarė, kujdes me kė flisni nė telefon!


Reshat Badallaj
Njė gabel, telefonon nepėr familjet shqiptare dhe mė pas i plason nė Youtube dhe telefonata anonime
Ky gabel para luftės ishte vozitesi i kriminelit Zhelko Razhnjeteviqit-ARKANIT

Cergashi paraqitet me emėra tė huaj dhe ndryshon zėrin, duke thenė se ėshtė; doktor,poet,gjinekolog,minator,kinse punon nė OKB, OSB-e, nė Den Hagė dhe ka me i punėsuar lartė

Nė vitin 1981, UDB-ja jugosllave e dergoi nė Prishtinė, pėr tė zbuluar organizatoret e Demonstratave dhe mbante nofken „maxhupi“

Mė mirė eshtė femrat mos t“i lexojnė ca shkarravina tė fjalorit gabelesh

Ky gabel, qė dikur ishte shqiptar,pranon se ka ndryshuar kombin ne shenje perbuzje,fyen te gjitha portalet shqiptare duke i sharė: ***** taneve

Cilat janė faktet?

Tė nderuar bashkėatdhetarė,

Me kėtė shkrim po i“u drejtohem Juve, qė t“iu vė nė dijeni sepse ėshtė ngritur njė lugat gabel nga varret dhe shqetson shumė familje shqiptare me telefonata duke ndrruar zerin si rrospie (me falni pėr kėtė shprehje), me lloj-lloj emrash dhe pa dijenin dhe urdherin Tuaj i plason ne Youtube dhe ne telefonata anonime. Shumė njerzė ka prerė nė besė, kinse merrė nė interevistė dhe mė pas i shtrembron si te do vetė…

Ky gabel, eshtė Haxhi Latif Kuēi. Per shpifje, rrena dhe gjera tė shumtuara, Avdi Ibrahimi, zevendkomandant i Ruzhdi Saramatit, ka ngritur padi penale nė gjykatė. Per trimėrinė e Ruzhdiut e Avdiut, me sė miri foli dite mė parė, gjeneral Kudusi Lame. Ky gabel thotė se eshtė ashkali.

Njė familje shqiptare Sh. B. me luti shumė tė shkruaj per ketė tė paftyrė dhe tė pandergjegjshem, qė kohė mė parė e kishte shqetsuar njė grua me lloj-lloj fjalesh te nivelit me te ulet. Se nga i siguron numrat e telefonit ky gabel tregon vet qe me poshtė do t“ia japim faktet. Ky maxhup, telefonon nė tė gjithė globin.

Kur ishte nė Kosovė, me Mercedesin e tij ngjyrė portakalli nė tė mbyllur, e ka vozitur kriminelin boteror, Zhelko Razhnjatoviqin-Arkanin (pranon edhe vet). E ka vozitur me fudullek nė shumė feshatra te Kosoves e ne veqanti nė komunen e Suharekes. Qe mė vonė do tė ndodhė KASAPHANA. Gjaksoret serbo-ēetnik, benė hata duke vrarė e duke prerė shqiptarė. Vranė e prenė me sakicė e me hanxhar, dhunuan, plackiten…

Shih pėr kėtė, populli i kesaj ane, me shumė tė drejt, i“a vuri emerin; Haxhi zeza, Haxhi Kuēka, Haxhi hajni, Haxhi gabeli, Haxhi Arkani. Beri shumė zullum pa gjynah ne kombin tonė dhe mu per ketė kerkohet tė vehet para drejtesisė, ndoshta edhe lakun ne qafė. Njė fjalė e popullit thotė:“Qeni i keq, ta bjerė ujkun nė torishtė“…

Tashmė dihet botėrisht, se Latif Dulla, udbash famekeq, ne Sigurimin Shtetror, ne Prizren, Haxhi Kuēken, e dergon si langua per te nuhatur ferkemin e organizatoreve te Demonstratave Revulucionare, qe benė kthesė tė madhe historike dhe qė dridhen themelet e Jugosllavisė sė asaj kohe.

Ky langua mbante nofken „maxhupi“. Ne lokalet e UDB-es, klyshet serbianė:Zenel Celina dhe Latif Dulla, me thanė: „Prano qe ke qene pjesemarres i Demonstratave se kemi deshmitar maxhupin. Latif, zagari tha po e kemi Haxhi Laten“ Per te gjitha keto te zeza te keti gabeli do t“iu japim fakte te shkruara dhe t“i degjoni vete, sepse kurre nė jeten time nuk kam shkruar pa fakte, faksimile. Ėshtė dicka tjeter qe eshtė e hidhur por e vertetė. Mirė do tė ishte te mos e shikojn femijet sepse trishtohen nga ky gabel, flokėpalarė e i pakrehur me njė dialekt trishtues.

Shih per ketė, duke biseduar me z. Shefki Stublla, pa dijenin e tij, por degjoni me vemendje, ky gabel kerkon kinse ky e ka nisur demonstraten. Dhe merreni me mend se ēfarė imagjinatė tė pazhvilluar ka ky gabel, harron se si eshtė e mundur qe njė njeri te organizoje demonstratat dhe kurrė te mos burgoset te pakten njė shuplakė turirit tė mos i jepet, perkundrazi njė policė e puneson nė llotarin serbe, qe me vonė do te vjedh popullin ky hajn.

Ata burra qe kanė organizuar Demonstrat jane dergjur neper kazamatet serbosllave nga 1 deri nė 20 vjet burg,ore torongop! Ēdo mbremje, udbashet, Haxhi Kuēit, i“a ngrinin veshin duke i thenė:“Ēfarė ujė i ke dhenė magarit?“ Spiunazhi i keti gabeli, kishte dhenė shumė fryt. Shumė shqiptarė kishte prur buzėvarrit dhe tenton pa fije turpi popullit tonė tenton t“i hedhur pluhur syve ne pikė tė dites. Kishte degjuar edhe frymarrjen e atdhetareve, qe kishin nisur vallen e lirisė.

Kur shpertheu lufta, Arkani e kerkoi Haxhi Kucken. Por, ky tani mundohet t“a hedh fajin, Ukė Bytyēit, i vrare, qe ai iį paska „futur“ ne mercedes. Uka, tani me nuk flet nga varri…

Ushtia Ēlirimtare e Kosoves (UĒK-ja), kur i beri MĖRCINĖ PĖR KORBA, falangat serbo-ēetnike, mercenaret rus dhe zagaret e tyre i“a mbathen me kater kembet. Ketė ZAGAR UĒK-JA KERKONTE PĖR TA GOZHDUAR SI KRISHTIN NĖ KRYQ. Pranon edhe vetė, e akuzon Fatmir Limen.Iku pa kthyerė koken prapa. Me ndihmen e Arkanit iku ne Francė. Nga Franca, ky spiun,shanė e mallkon kombin tonė, se komb shqiptarė nuk ka, se te gjithe shqiptaret duhet groposur dhe vrare per se gjalli, se te gjithė komandante e UCK-es, duhet lidhur per banderi (shtylle) dhe te gjithe duhet vrare qe luftuan kunder Arkanit, kumbaren e tij. Arkanin, e lavdron deri ne qiell dhe gjekundi asnje grimė fjale nuk e thotė kunder tij dhe merreni me mend para pak ditesh, thote:Nonen te tan shqiptarve. Keshtu shprehet ky ashkali…

Ne shumė portale shqiptare, paraqitet me 100 emra. Me te kuptuar kete, askush nuk e boton asnje shkarravinė te tij dhe thote: Edhe BB-sija u be si gazetat shqiptare,pastaj shanė nonen te taneve dhe e ze vetin te madh si patrioti Jusuf Gervalla, por, nuk di te shkruaj as emerin e ti e shkruan jo Jusuf po Isuf…


Dokument
Tė nderuar bashkėatdhetarė!

Shumė kujdes, keni se kuj i pergjigjeni ne telefon, thash me larte se paraqitet ne shumė emera anonim, ndryshon zerin taman si rrospie (me falni per kete shprehje), pastaj pa pelqimin dhe dijenin Tuaj i plason ne YUOTUBE, NE TELEFONATA ANONIME dhe sipas deshires se tij ne forme interviste i shkarravit duke i prerė nė BESĖ. Pranon se edhe vellau i tij eshtė distancuar.

CILAT JANĖ FAKTET QĖ SHKRUAM ?

Shikoni keto VIDEO NE YOTUBE:

-UDBA Jugosllave Haxhi Kuqi me (q),

-Haxhi Kuci ne bisedė me Shefki Stubllen (degjoni me kujdes e cka bisedon vet nga goja e tij),

-Haxhi Kuci ne bisede telefonike me Akademik Rexhep Qosjen. Degjoni me kujdes sjelljet e keti gabeli,

-Haxhi Kuqi per kiosken (kinse ia kane thyere policia dhe degjoni se cka e premton dhe ku punon kinse ky gabel), -Haxhi kuci ne bisede telefonike me Mark Krasniqin, tani e ka shlyere, por kush e njeh mire internetin ndoshta ka mundesi ta gjej, -Haxhi Kuci ne telefon me Muharrem Sh. Kucin edhe kete e ka fshire tani,

Si paraqitet ne telefon me Bahtir Hamzen, por ne emer te t dr. Begzat Baliut, nje njeriu shume autoritetativ dhe PASTAJ ZBULOHET. Kerkoni ne google. Por, eshte e ndaluar te lexojn femrat se eshte fjalor teper banal.
Ēka mund te lexoni per fytyren e e vertete tė keti njeriu tė pa edukatė: Replika me Avi Ibrahimin,

Shkrimet nga RESHAT BADALLAJ: HAXHI KUĒI, QENI I ARKANIT LEH NGA FRANCA,
Ēka biseduan rruges per ne Gjilan, krimineli Arkan dhe gabeli Haxhi Kuēi dhe
Kush eshtė spiuni i UDB-es, qe fyen heroin e kombit, Mehė Ramė Uka ?
Ketu do t“i gjeni shkarravinat origjinale te tij se kerkon vrasjen e te gjithe shqiptareve dhe fjalorin banal…

Me shumė respekt, RESHAT BADALLAJ/GazetaDitore.com


Dokument
Shpėrndaje
Facebook61
Twitter2
Google +1
LinkedIn
Email
Print


8 komente pėr Shqiptarė, kujdes me kė flisni nė telefon!

Shefqeti
13 Janar, 2013 nė 2:18 pm
Haxhi Kuci ashte e vertet qe ka qene spiun i udbashit Lati Dulla po ky dite e nate nuk u nda udbashi e polici serb Zllatki e Shipka.

Reply
Shefqeti
13 Janar, 2013 nė 12:17 pm
Ju falemnderit zotni Badallaj per kete informate por ne e njohim qe moti kete Haxhi Kuqken. Ky pis me pas ftyre nuk i dergoi Ceces, gruas se Arkanit ngushllime kur e vrane edhe tash e ka shlyere. Haxhi kuqken e kane kerkuar edhete fshatit Tene se e ka dergua atje Arkanin dhe ne shitore tha se ky eshte trimi qe ka me zgjedh problemin e Kosoves. Pse nuk kthehet ky gabel ne Kosove po shane pi atje. Zoti asht i madh thuhet se nje djal Allahi ja ka ba sakat.

Reply
B. Janqist
12 Janar, 2013 nė 2:51 pm
Per te zezat qe ja ka bo popullit shqiptar dhe ti marre neper goje popullin Zoti e ka denuar. E di vete se cka ka te semur dhe ky klysh shkau del neper portale Perparimi selimi e lme 100 emna e kush nuk ja boton se shpif e rrene pa fakti.

Reply
BERISHA
12 Janar, 2013 nė 2:25 pm
Shume fakte. Nuk ka mundesi askush te reagoj veqese dikush prej i natit mund te thote diqka. Se i lexova dhe i ndegjova te gjitha. Po keti gabeli Haxhi Kucka Kosova buk i ka dhane e frymen ja zofte ishalla o i madhi Zot

Reply
BERISHA
12 Janar, 2013 nė 2:14 pm
E lexova shkrimin zotni Badallaj shume faliminderit, ky qenka gabel i flliqte po me siguri e ka familjen me kesi kultur. Ky maxhup Haxhi Kucka qenka edhe me diolog me ate hamzen po kesi fjalor gabelesh ala nuk kam lexuar. Turp per kete zagarin e shkaut. Po qysh po thojka ky gabel iiiiiii daj une i siguroj telefonat e kryetareve e le mo tonin. Ky qenka pis i Arkan shkavit

Reply
Nje nga Suhareka- Gashi
12 Janar, 2013 nė 12:17 pm
Redaksi e nderueme dhe ti zotni gazetar faliminderit po na e njohim kete pis po sun po e zem se ne dyshojm se na ka thirre ne telefon se une i di ku i kemi varros shqiptaret dhe u zgerdhike si qen. Te posta e ka pas kioskin kret qetnikt rrishin aty. Edhe njeher faliminderit se ika, tash sa me tregoj G.

Reply
GEZIMI
12 Janar, 2013 nė 11:59 am
Maxhupi nuk thote ne bised informative po bisede informatike ani po thote poeeeeeet

Reply
GEZIMI
12 Janar, 2013 nė 11:57 am
Faliminderit zotni Reshat Badallaj per kete shkrim e per kete informate. Une dola ne qytet e me te thane te drejten jam ne internet kafe. I shikova videot e keti maxhupi e robt se qka po bajka gerdin e qka paska ba ky pis po si paska ardh marre me fol e me u interesua me serbin i burgos shqiptaret. Perni me kona pis po mire qe po tregojka vet se u kane shpiun hiq pa i thane kerkush. Manej e lexova shkrimintend te Mehe Uka dhe aty e pash vete cka po thojka per shqiptaret me vra ku po shkruajka haxhi kuqi minatori po qfar fjalori tkedq paska ky pis nime si maxhup. Po ku qindet ky maxhup. M e at hamzen shum fjalorin e keq e paska. Faliminerit pi teje Reshat se je burre i forte e i mire. Une punoj me Gazmenin e Zhurit e po tregon per ty se qfar patriota jeni po edhe dkumentin e lexova. A ka familje ky maxhupi po due me dijt. Te fala nga Gezimi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2114
Age: 34
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Tue Jan 15, 2013 1:28 pm
po keshtu thojne edhe per reshatin Albinin Thaqin Ramushin Adem jasharin per shume patriot tjere
Do vjen dita qe nje dite do te verifikohen te gjithe se kushe qka ka qene
a ka luftue per popull a per interesa personale
a ka qen patriot a shpijun kete do ta vertetone koha
Duhet nje komision i pamvarur experte te formohet dhe te verifikon secilin punen e tije para lufte kushe qka ka qene dhe ne lufte kushe qka ka qene pse ka hy ne uck per me shpijunue apo per me luftue shkaun
do te vjen dita shume shpejte,mos u bani merak hiq..
ma e keqja eshte se disa deri ne fillim te ofensives se madhe te uck-se ishin me Milloshin e perj friges se po fiton uck ju bashkangjiten a andej prap dhashin lajmet policise serbe se ku gjindet uck-ja dhe kushe eshte ne uck po ata sote po na shiten patriota jan kyq ne politik neper parti Polici fsk e ne shume vende kyqe.
Ne kohen e Milloshit ne pushtet e ne kete kohe ne pushtet po ata te paftyre
do ju vjen dita qe te paftyre jan kane dhe kane me mbet i njef populli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ĖSHTĖ KOSOVA E PAVARUR?   Fri Jan 25, 2013 2:00 pm
Me kėsi gabeli si Haxhi Kuēi bashkėpunėtor i Arkanit shqiptarėt kudo ndodhen duhet tė distancohen dhe ta denojnė kėtė spiun serb.

Fillim » Opinion » Ja kush ėshtė klyshi i Arkanit, Haxhi Kuēi, spiuni i UDB-sė dhe tradhtari i kombit
23 Janar, 2013 | Publikuar nė kategorinė: Opinion |
Ja kush ėshtė klyshi i Arkanit, Haxhi Kuēi, spiuni i UDB-sė dhe tradhtari i kombit


Reshat Badallaj
* Pėr Ju lexues te nderuar, krejt ne fund fare, kemi pergaditur keto fakte te ilustruara me VIDEO
* Shikim tė kendshem
* Kėshtu behet polemika, me fakte e jo me sharje e fyerje
Kemi shkruar disa herė me fakte pėr Haxhi Kuēin, klyshin e Kriminelit me renome botėrore, Zhelko Razhnjeteviq-Arkanit, qe therri e preu shqiptaret e pafajshem dhe me vonė benė gosti me def e me violinė. Kemi shkruar per klyshin e Arkanit, gabelin Haxhi Kuēi, se si ka qenė spiun i devotshem i UDB-ės serbe, qė ka spiunuar kunder shqiptareve, duke i burgosur me deklarata te rrejshme, duke e degjuar edhe frymarrejen e atdhetareve, qe kishin nisur vallen e lirisė, kunder bandave dhe gjaksoreve serbianė dhe mercenareve, zagareve dhe langojeve te tyre.

Haxhi Kuēi, vepronte fshehurazi kunder kombit tonė, duke i ra me sakicė prapa kurrizit shqiptareve te pafajshem. Ngulte thellė hanxharin nė kurrizin, qe prekte mish e asht. Duke menduar se kurrė nuk do tė zbulohet. Por, argati i keti gabeli, daton shume heret, qe nga viti 1981, me shperthimin e Demonstratave Revulucionare, qe tronditen themelet Jugosllavisė se qenit plak- TITOS.

Ky zagar serbian, Haxhi Kuēi, i perket komunitetit ashkali,kishte marre detyrė mbi detyrat nga UDB-ja serbe, pėr tė nuhatur ferkemit te organizatoreve te Demonstratave. Dhe vertetė dha fryt sherbimi i keti gabeli. Shumė shqiptarė morri ne qafė deshmuar rrejshem…

Kur shperthen lufta e Ushtrisė Ēlirimtare te Kosoves (UĒK-ės), e udhehequr nga Komandanti Legjendar, ADEM JASHARI, Serbia nga dy spiunė qe kishte nė Ballkan, 800 sosh ishin vetem ne KOSOVĖ. Nder ta ishte edhe gabeli, HAXHI KUĒI. Per sherbimet besnike te Serbisė i shperlblyer disa herė, UDB-a dhe KOS-i, troket ne deren e tij. Beogradi, ne Kosovė dergon kriminelet me gjaksor per te prerė e therė shqiptaret. Nga keta banda te rrezikshme, merrnin pjesė jetim serbiane, qe nuk dinin se cka eshtė dhembja, drogirash, te liruar nga burgu i CZ-ės. Ketyre bandave u printe ZHELKO RAZHNJETOVIQ-ARKANI, djali i nje ushtaraku famekeq, qe ishte ndarė nga gruaja e tij dhe qe e kishin perzen Arkanin, si hajn. Arkani, ne Evropė kerkohej ne cdo shtet per hajni, dhunime, drogė…

Arkani, formon grupin gjaksor “TIGRAT”, qe bente pjesė edhe Frenki qe prente koka femijesh duke thithur tamblin nga krahrori i nenes. Prente dhe therte pa kthyerė koken prapa. Ky kriminel kerkoi mikun e ti,ashkaliun Haxhi Kuēi. Ky gabel, kishte nje veturė “Mercedes”, ngjyrė portokalli pak ne te mbyllur. Nuk la vend pa shetitur Arkanin edhe ate me fedulluk duke thenė se tani “nuk guxon askush me me nguc”. Ne shumė fshatra u bė kasaphana. E kishte derguar se ku janė me aktiv Shtabet e UĒK-ės…

Por, kur kriminelet, gjaksoret serbian te Knjaz Mihajlit, Sveti Saves,Car Lazarit, Karaxhorxheviqit,Drazh Mihalit, Car Dushanit, Car Mihajlovit rus, iken nga pushket e hekurit te Adem Jasharit dhe burrave dhe burėrneshave te UCK-es, bashkė me ta iku me bisht nder vegė edhe zagari i tyre, Haxhi Kuēi…

Haxhi Kuci qe njihet si Haxhi Kucka, akoma kerkon vdekjen e te gjithe shqiptareve, duke shar e mallkuar,vetem e vetem e perzun Arkanin e Serbinė gjakatare, kerkon vrasjen e te gjithe atyre qe kanė marrur pjese ne UCK…

Dhe ne fund fare, per te bindur tere opnion tonė shqiptar, kemi lenė ketė BAKLLAVA:

VLERSONE JU DUKE JU LENĖ NĖ SHOQERI ME KETO VIDEO:

Ky ėshtė fytyra e vertetė e Haxhi Kuēit
Haxhi Kuēi, i derguar nga UDBA SERBE
Degjoni me vemendje, trillimet se si e premton “dajen”, degjoni me vemendje dhe vlersone…
Degjoni kulturen e gabelit se sillet me Akademikun dhe si thotė vete ky gabel,SE IKA NGA SHQIPTARET

SPIUNI I UDBĖS SERBE

Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUĒI, si spiun i UDB-ės
ĒKA THOTĖ HAXHI SPIUNI PĖR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMĖ RĖNDĖ? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturė gabelesh. Qellimisht e vura per nė fund ketė BAKLLAVA. Kam thenė se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKĖ DUHET TĖ KENI FAKTE DHE NE FUND RUANE NJĖ PLUMB PĖR DERRIN…

Ne presim se cfarė faktesh do te najep gabeli dhe klyshi i Arkanit, kunder popullit tim, perndryshe, polemikes i humb interesimi.

Tė gjithė lexueseve tė GAZETES DITORE,

PERSHENDETJE SHQIPTARISHT NGA UNĖ, RESHAT BADALLAJ

23 kallnor 2013

Shpėrndaje
Facebook189
Twitter3
Google +1
LinkedIn
Email
Print
27 komente pėr Ja kush ėshtė klyshi i Arkanit, Haxhi Kuēi, spiuni i UDB-sė dhe tradhtari i kombit

Kalorsi
24 Janar, 2013 nė 8:07 pm
E more Haxhi muti per ty kemi shum fakte o qen bir qeni. Ti je ai qe i ke marr ne qaf Familjen Berisha ti ju ku tregu ku duhet me prek. Po te them publikusht le ta din te gjith opinioni kam mu fliju per ty qofsha gjall. Do te behem AVNI RRUSTEM per ty. Se tradhtaret e kombit vetem ne Paris vriten. Ne emer te popullit shum shpejt do te jesh i vdekur.

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
BYTYQI SEMETISHT
24 Janar, 2013 nė 7:25 pm
ASNJERI NE TELEFON NUK E KA DIT SE KY SHPIUNI I INQIZON DHE I QET NE YUTUB PO KY I KATTRRADHTUE SE TRADHTAR ESHTE KU DI GABELI SE CKA ESHTE BESA SHQIPZTARE. KU DALLON GABELI DHE SHQIPTARI MU PA KON SHQIPTARI MOTI E KISH VRA VETIN E GABELI NUK KA GAJLE: Ju lutna shum gazetes ditore mos te leshoj as komente te keti maxhupi se kemi marre vesh me 1100 emna para qitet e lavdron vetin. Naten e mire burra nga inernet kafeja se u knaq me ket shkrim. Bravo gazetarui badallaj se ja ket robt me pa vra shume ma leht u kan per ket per kete maxhup se cka lexova e cka pash. EJ MORE ZOTI MADH KANCER QOJ QIA AT FAMILJE

Vlerėsoje komentin: 4 1

Reply
BYTYQI SEMETISHT
24 Janar, 2013 nė 7:19 pm
PASHI FAMILJEN KQYRNE QFAR FACE TE GABELIT

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
BYTYQI
24 Janar, 2013 nė 7:17 pm
ky gabeli ja shk. shqiptaret fam.po kerkon vdekjen e shqiptareve e serbeve jo dhe qfare none gabelice e paska rrit ku thote te gjithe shqiptaret te mi pin fenet e mia e jo serbet, shkijet familjen jarebi

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
BYTYQI
24 Janar, 2013 nė 7:14 pm
I ndegjova te gjitha videot ky gabel shpiun nuk ka dileme se ka qen spiun por te Stublla mendoj se dy studentat e pare i kane treguar shefki stublles kujdes se üerjashta po te pret ni spiun per ate me siguri nuk e ka pranuar, kurse te dajavet qe paska qen milic i serbise i ikte bisedave kete haxhi maxhupi me zlatkin e shipken kushe di se sa deme i kane bo kambit shqiptar. Kam lexue se u ngit padi penale sa me pare eshte mire me sjelle kap para drejtesise se ky ashte ma i zi se deshmitari x

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
HAXHJI KUQI
24 Janar, 2013 nė 6:49 pm
VALLA JUVE SHIPTARVE ME JU NI MU SI ME PSHUR NUJ SE SDIHED KURXHO KAN THON MOS MUJSH SHKAUT MSHOJ MAXHUPIT

Vlerėsoje komentin: 2 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:20 pm
o xhevati i zhurit e di qe ju jeni zhurjanet burra vellai jem u kan ne burg me reshatin e tregon se ma burre ska pas. Per ket haxhi qenin asnje shyptar i mir po qysh pi thot ati drejtori jam ni poet magarithift. Pashni allahin keqyrne qe asnj shiptar nuk i kapelqye shkrimet e keti qeni

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:17 pm
pashni allahin kqyrne se qfar ftyr tgabelit paska po te treshtojka maxhupi dreqit. Zoti asht i madh o gabel mbaje mend po ishala niher zoti ty lofsh pi menve qe ket poplli me kesh me ty more dreq

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:13 pm
qeki qeni kona qe thirr ne telefon neper shpija te hallkut e mandej po ja ipka serbis e zoti ta faroft faren e fisin e mor qen se cka paske bo duhet me var vetin

Vlerėsoje komentin: 5 0

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 nė 2:12 pm
Reshat Badallajn e kam mik ne facebook dhe i lexoj shkrimet e tina rregullisht, por tani u qudita me ket shkrim te fuqishem me kete spiun e i lumi allah ja faroft edhe familjen shume qen kona kon e e ja theft zoti qafen. Hup more pis nga kjo bote

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
SAMADRAZHA
24 Janar, 2013 nė 1:57 pm
NIME QENI PO PERMENKA SOKOLOVIQIN SHIPKEN E NI GAZET TE SERBIJES: pO KY QEN E SHPIUN SE QFAR TRADHTARI A E SHIKUET SE QFAR MUHABETI ZE POSHTER KY QEN BAJKE: jA PASKA Q::: FA;ILJEN ZOTI KETI MAGARI QYSH ME ZBULUEE KU BANON KY SAKT

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
ZAJMI SAMADRAZHE
24 Janar, 2013 nė 1:52 pm
ju zhurjanet jeni kon gjithmon e keni me u kon. O Reshat brovo bre burr te koft e halllall buken qe e hane. E ke mashtrue mir ket hajvan ja qite krypen e prune te uji dhe tap zingjirin qaf si ku ta lidhish qenin. Po ku mundet me shty me ty shpiuni ti ja jipshe faktet shpiuni rrejke e shpifke se kurgjo e mir se pilqejke per shiptaret. ALLAH EKBER

Vlerėsoje komentin: 4 1

Reply
ZAJMI SAMADRAZHE
24 Janar, 2013 nė 1:49 pm
A QEN BIR QENI E HAXHI PISI PO TA KAM NIJE ZONIN SI SHPIUN SE EDHE TE NA E KE PRU aRKANI E ZOTI TE ARDH HAKUT: a MORE PISI KEQ. Po e ndegjova se cka ke fol dhe cka ke shkrue kunder shqiptareve. Plumin hak pas kokes.

Vlerėsoje komentin: 4 1

Reply
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
24 Janar, 2013 nė 12:44 pm
rrnofsh o burr zhurjani te kemi hero per se gjalli krenohemi me ty menderime gjeavat ademaj krefeld ke pershndetje edhe nga klubi dardanija krefeld .

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
RESHAT BADALLAJ
24 Janar, 2013 nė 12:38 pm
Shumė tė nderuar lexues tė gazetes “Gazetaditore”, Luteni shumė qė neqoftese komentoni t“iu permbaheni keshillave si shkruan nga redakesia. Tė komentoni lidhur me temėn e assesi me sharje dhe fyerje,po as qe te me lavdroni. Falemnderit tė gjithė miqeve e mikeshave per perkrahjen, qe me shkruani nė adresen time. Vetem per ca orė u pelqye ky shkrim nga nje numer i madh. Ju kerkoj te falur se ndoshta e kam tepruar pak, por me besoni se isha i detyruar, ju kam permbajtur elementeve te kultures shqiptare. Falemnderit edhe redakesisė se ishte shume zemergjere nga ana jonė edhe pse i dha hapsire nje njeriu qe kurre nuk dha asnje deshmi dhe i njohur ne shume portale si banal. Poqese provon ky njeri vetem edhe gjysem fjale nga goja nga ana ime da ta merre pergjigjen e merituar, natyrisht me fakte. Kemi fakte per njemije faqe, perndryshe me kete shkrim te fundit, neqoftese kupton eshte dorzuar dhe te merremi me shkrime tjera interesante… Edhe njehere Falemnderit nga ana ime per perkrahjen e madhe qe percolla se prine shume larg me pelqime nga shkrimet e kolegeve te mi qe i respektoj tejmase… Me shumė respekt. RESHAT BADALLAJ 24 kallnor 2013 ora 14 pa nje cerek

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
24 Janar, 2013 nė 12:36 pm
au zot bre a vendas me tu ftof jeta po qfar bish mashkulli ky agjija valla reshat te kam than qe ky m*** ka qenne zhur mebeson tash e more vendas ku asht qeverija kosoves ne te shkojn ne franc ta vrajn si asan pash toptanin he zoti ja theft gjymtyret e trupit ,jazzek valla.

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
KUĒI
24 Janar, 2013 nė 10:39 am
Po vet spa ske lan gjo ne ftyr tokes pa fol keq per shqiptaret e pis po kqyr qysh te zbulojn hallku. Ti ke qillue hajvan se normal shkrimet e tua me rrena si ne klas te pare askush nuk ti boton po nashta ky gazetari ka thane leshoja se une e nreqi dhe ja se cka te boni. Me kallxuen te benafi se qysh po rren ti spiunazhen po tradhtin po tash edhe rrenat e shpifjet. Me familjen teme skini kurgjo mo

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
I KUĒI
24 Janar, 2013 nė 10:34 am
O HAXHI TA p***** FTYREN PO KU E KENDRUE KOMBIN E JU BO MAXHUP PO TE LUTNA NRROE EDHE MBIEMNIN SE NA MORRE FTYREN E PIS: aTHER KU I BONE DO PARE QE TI IPKE SERBIA AS QE NA NJIFSHE SI KOJSHI: kUR KALOJSHA KA KIOSKI E BAJSHE VETIN SE SPO MSHEH: a PO SHEH SE ZOTI ASHTE I MADH QYSHE KE BO E TANI HIQE VEQ SE NA MORRE FTYREN NA MORRE

Vlerėsoje komentin: 6 1

Reply
I KUĒI
24 Janar, 2013 nė 10:30 am
jU NJOHTOJM OPINIONI I GJERE SE SI HAXHI KUCI NUK ASHTE I FAMILJES SONE. KY ARDH ME MBIEMEN KRASNIQI DHE TE NA E KA MARRE MBIEMNIN KUCI. ASGJE NUK KEMI TE PERBASHKET ME KET FAQEZI QE NA PERLEU EDHE MBIEMNIN: sA I PERKET KETI GAZETAR KY LE TA KRJ PUNEN E VET VEQ SE JU BETONA SI KY PIS ASHT I ARDHUR NE SUHAREKE

Vlerėsoje komentin: 6 1

Reply
Agi
24 Janar, 2013 nė 10:07 am
perveq fakteve a degjuat se qfare pisi vet qe fol ne video. Po si ka ardh marre bre maxhupin e familjes. Ma pis gabel nuk kam pa. ani ky po permend sakkicen tash te ka ra sakica e ta ka q… at fam sakica e Selman Kadrise e qeni qenit

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Agimi
24 Janar, 2013 nė 10:04 am
Ja shikoni se cka do me thane gazetari me pervoje. Tak te zezat e qenit serb haxhi kuqkes,tak dokumenti, tak shpinazhi i qenit arkanit tak video. Haxhi kucka me rrena e shpifje e lexova nje shkrim te keti reshat zhurit se paska me ja qit tash kulturen e fjalet banale e manej rrenat e shpifjet e keti qeni

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Agimi
24 Janar, 2013 nė 9:59 am
Shkrimin e lexova me shume vemendje cdo shkrim te keti gazetari te Reshat Badallajt i lexoj. Doren ne zemer shkrim ma lomplet ne jeten time nuk me ka ra me lexue. Ky qen gabel shka shume te zeza paska bo e po bajka kunder kombit tone. Ky duket si qen me vdek shpiun i flliqt qenka kon. Ky Reshati ashte nje patriot i madh pak i mllefosur se ka hjek keta qen po ky burr nuk po lufton vetem per veti po per kret ne qe ti nxerrim ne drit shpiunat serb, Nuk ka donji asi te Avdi Ises te Os kukes ose ndoni Avni rrustem

Vlerėsoje komentin: 6 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 nė 9:44 am
Burra shqiptare pare nuk kam se mi pas ni miljon euro i kishim bo rrush e kumblla pi qefit kunder qenit te serbise. Po akoma nuk poska marr vesh dhe i lyp krejt mi vra shqiptaret dhe komb shqiptar nuk paska. Ather a ka komb gabel. O i madhi zot mos ja merr shpirtin se ni her shqiptaret ta ngrehim zhag neper rruget e suharekes qe ta shohin popilli se ni spiun ne Palestine e vrane e mandej e ngren e lidhen me mottor per marre te zez. Ta pshursha xhenazen.

Vlerėsoje komentin: 3 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 nė 9:38 am
Personalisht e kam njohur ket gabel spiun te udbes pyetne se ku e ka Momon dhe Jasharin gabelt te gjimnazi qe kane banue. Ja ka shk… nonen UCK-ja, se keta spiunonin per serbin. Haxhi kucka ishte shef i gabelve dhe e mirrke momon e jasharin at gabelin qe e majke fetin si bokser keta gabel kan ecur per at dyjo. E more qeni zi boll me me rrena.

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 nė 9:34 am
O RESHAT TI RROFHA B::: SE GOP NONE JE. Une kam thane ne shume komente se Reshat Badallaj eshte hero i gjalle i Kosoves. Se reshat badallaj asht i pushkes e i pendes dhe nder gazetaret hulumtues me te zot ne Kosove. Nrase nuk eshte keshtu le ta gjen dikush ndonje tjeter. Cka ka me thane mo ky gabel tani pas ketyre fakteve kjo eshte polemike e jo i ke thane me ka thane pallavra Gabeli i udbes Haxhi kucka mundohet me bo “ANALIZA” te shkrimet e reshatit po maxhupi i arkanit ashte i vogel per keto pune. Reshat Badallaj cka te do shpirti nje dhurat qe e demantove ket zagar serb Tash mbetet faji te kjo gazete nrase boto shkarravin te keti shpiuni maxhup pa fakte

Vlerėsoje komentin: 7 1

Reply
MORINA
24 Janar, 2013 nė 9:16 am
BURRE MAXHUP MA TE POSHTER NUK KAM PA SE SI KERKON GABELI ME I MYT KET SHQIPTARET A NE TE ZOFSHIN SHQIPTARET NIHER TA NREQIM SAMARIN E MAGARI I MAXHUPES

Vlerėsoje komentin: 4 0

Reply
MORINA
24 Janar, 2013 nė 9:13 am
E more pis e qen i serbies se ke mendue se nuk te zbulon UCK-ja ti ke qen tradhtari i kombit e spiuni i serbijes. Videon e pare e pas po mbyllet nga ni here. Po shijhen dallaveret e tua e spiunazhi yt e qene ne te paren video UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI E PANDEJ SA DALLAVERET I PASKE BO E QEN: SI STA KA ARDH TURP ME THANE SHQIPTARET TE PIN FENET E MIA: sHQIPTARET TA SH: FAMILJEN E MAXHUPIT E PIS

Vlerėsoje komentin: 5 1

Reply
Komentoni

Emri
Komenti
Heqje e pėrgjegjėsisė:Ndalohen tė gjitha shkrimet dhe komentet qė pėrmbajnė gjuhė diskriminuese, denigruese, tė urrejtjes apo tė nxitjes sė veprimeve kriminale. Gazeta Ditore rezervon tė drejtėn e publikimit ose jo tė shkrimeve dhe komenteve. Pėrmbatja e komenteve nė asnjė mėnyrė nuk mund tė konsiderohet si pasqyrim i pikėpamjeve tė redaksisė.


Derničre édition par Perparimi le Sam 9 Aoū - 9:57, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dreni Drenova=Reshat Badallaj;Sali Berisha tradhtar Botim   Mar 5 Aoū - 8:34

Shume ju kam lexue polemikat e juaja Reshat Badallaj dhe te Hxhi Kuēit.Per hire se nje vertetes qe jam mundue per ju dy te mirrem vendosa qe ta japi nje verzion te drejte qe populli te njoftohet me te verteten e shpifjeve.

Reshat Badallaj;
Ky gabel para luftės ishte vozitesi i kriminelit Zhelko Razhnjeteviqit-ARKANIT.
Pergjigje;
Ne cilin vit para luftes e keni pare Haxhi Kuēin qe e paska vozitur Arkanin,zotri Reshat Badallaj ?
..........................
Reshat Badallaj eshte vete Dreni Drenova;

Reshat Badallaj;
Si ka mundesi kosova tė jetė efektive me kėsi njerėz tė tipit Haxhi Kuēi qė vetėm shpifin e ofendojn kombin shqiptar.
Njė gabel, telefonon nepėr familjet shqiptare dhe mė pas i plason nė Youtube dhe telefonata anonime
Pergjigje;
ēfare te keqe i paska bere Haxhi Kuēi popullit shqiptar?ēfare ka te keqe qe i paska marr ne telefonata deshmitaret qe tja tregojne vuajtjet e Haxhi Kuēit?

Reshat Badallaj
Nė vitin 1981, UDB-ja jugosllave e dergoi nė Prishtinė, pėr tė zbuluar organizatoret e Demonstratave dhe mbante nofken „maxhupi“
Pergjigje
Na tregoni zotri Reshat Badallaj(Dreni Drenova);ēka ka lidhje demostrata e 11 marsit te vitit 1981 mi zbulue  organizatoret e demostratave?Keni qen ne dieni se dote ndodhin demostratat e 11 marsit te vitit 1981?
Haxhi Kuēi deklarone se demostratat nuk kan lidhje me ndonje organizim te tille siq e pershkruani ju vete nga mendja juaja.

Reshat Badallaj
Ky gabel, eshtė Haxhi Latif Kuēi. Per shpifje, rrena dhe gjera tė shumtuara, Avdi Ibrahimi, zevendkomandant i Ruzhdi Saramatit, ka ngritur padi penale nė gjykatė. Per trimėrinė e Ruzhdiut e Avdiut, me sė miri foli dite mė parė, gjeneral Kudusi Lame.
Pergjigje
Per ēfare shpifjesh e keni fjalen ndaj Haxhi Kuēit?Qe sa vite ke shkrua bashk me Avdi Ibrahimin se keni ngritut  padi penale kundra Haxhi Kuēit ?Po ta kishit bere nje gje te tille,interpoli do e kerkonte dhe hedhue para bankave gjygjesore.
Komandanti i Avdi Ibrahimit,siq kam lexue do mesazhe qe ja kishte dergue Haxhi Kuēit shkruhet;
Avdi Ibrahimi ne uēk ne brigaden e tij eshte kyqur siq thote populli pasi ka perfundue lufta,pra Avdi Ibrahimi eshte kyqur ne uēk me 12 qershor te vitit 1999.
Kurse Rajmonda Malecka i shkruan Haxhi Kuēit se Avdi Ibrahimi me ndihmen e eulexit e ka burgosur bashk me baben e saj nje vit ne burgun e shkupit.
Kurse Gafurr Adili i shkruan se Avdi Ibrahimi ka mundesi ti beje dem ēdo shokut,dhe per Avdiun ma mire e njef Bashkim Hoxha qe i ka bere atentat ne shtepin e tij duke ja hudhur bomben e plagosur mbrapa shpīndes.Edhe Xh.Krasniqi i shkruan Haxhi Kuēit se sherrin qe ja kam pare Avdiut edhe sot pasojat jam ka i barti.ēdo gje ne shpirtin e Avdiut mundet te gjindet,por gjak shqiptari nuk posedone Avdi Ibrahimi.

Reshat Badallaj
Njė familje shqiptare Sh. B. me luti shumė tė shkruaj per ketė tė paftyrė dhe tė pandergjegjshem, qė kohė mė parė e kishte shqetsuar njė grua me lloj-lloj fjalesh te nivelit me te ulet.
Pergjigje
Kjo femer qe ju paska nxitur qe ta etiketoni me shpifje Haxhi Kuēin eshte Shyhrete Behluli,sepse Haxhiu ka shkrue se burri i Shyhretes Luli  si ka dashur ta nxite drejtorin e Lotarise se Kosoves Murat Muratin qe ta debone nga puna kinse Haxhiu nuk e hape kisokun per dite.Dhe e lute drejtorin qe ta mer ne Lloto Lulin e Shyhretes.Kjo nuk eshte tradheti ndaj Haxhi Kuēit sipas jush.

Reshat Badallaj(Dreni)
Kur ishte nė Kosovė, me Mercedesin e tij ngjyrė portakalli nė tė mbyllur, e ka vozitur kriminelin boteror, Zhelko Razhnjatoviqin-Arkanin (pranon edhe vet). E ka vozitur me fudullek nė shumė feshatra te Kosoves e ne veqanti nė komunen e Suharekes. Qe mė vonė do tė ndodhė KASAPHANA. Gjaksoret serbo-ēetnik, benė hata duke vrarė e duke prerė shqiptarė. Vranė e prenė me sakicė e me hanxhar, dhunuan, plackiten…
Pergjigje
Genjeni kur tregoni se mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre portokalli.Tregoni daten kur e paska vozitur Arkanin Haxhiu?Mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre te verdhe e jo te portokallit.Te portokallit ka pasur tjeter kush emrin nuk dua tja permendi.Le te kujdesen ata qe deshirojne me gjete kete taxsit.
Neper cilat fshatra e paska shetitur Haxhiu Arkanin trego?
A kane emra e mbiemra ata njerez qe i paska masakrue Haxhiu me sakice e dhunue cilen femer shqiptare?
Mercedesin e verdhe Haxhiu ka ja ka shitur nje taxisitit,ka mesi i vitit 1998  vetem ne kembe  nese Haxhi Kuēi e paska shetit Arkanin.

Reshat Badallaj(Dreni)
kerkohet tė vehet para drejtesisė, ndoshta edhe lakun ne qafė. Njė fjalė e popullit thotė:“Qeni i keq, ta bjerė ujkun nė torishtė“…
Pergjigje
Reshat a ti e ke ndjersye qenin ne kosove apo Haxhiu?Njeri nga ju dyte duhet vertete te dilni para  gjygjit dhe te denoheni,dhe pse jo me lak ne fyte.Ti vete ke deklarue se ata shqiptar qe kane organizue demostrata kan qen te lidhur me udben serbe.Ti vete deklarone se ne zhur keni organizue demostrata.Pra po del se ke qen i lidhur me udben serbe.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ky langua mbante nofken „maxhupi“. Ne lokalet e UDB-es, klyshet serbianė:Zenel Celina dhe Latif Dulla, me thanė: „Prano qe ke qene pjesemarres i Demonstratave se kemi deshmitar maxhupin. Latif, zagari tha po e kemi Haxhi Laten“ Per te gjitha keto te zeza te keti gabeli do t“iu japim fakte te shkruara dhe t“i degjoni vete, sepse kurre nė jeten time nuk kam shkruar pa fakte, faksimile.
Pergjigje
Na trego se ēfare dite ishte kur Haxhiu ishte ne prezence si deshmitar i Zenel Celines e Latif Dulles?A e keni fjalen per 11 marsin te vitit 1981,apo tjeter date?
Nuk po mundemi tju kuptojm;here thua ne prishtine e kane que udba e serbise mi pergjue organizatoret e demonstratave e here dalish ne prizren.Si paska pasur mundesi qe Haxhiu ne te njeten kohe te gjindet edhe ne prizren edhe ne prishtine ?Ku i keni marr ato faksime origjinale oj koke laker?Ju vete i shkruani artikujt kundra Haxhiut dhe i beni si argumente.Keto shpifje i dijne vetem njerezit e serbise tja pergadisin shpifjet nje njeriut qe ka kontribue per qeshtjen madhore shqiptare.
Haxhiu ka shkrue ne shume artikuj qe gjate vitit 1998 ne suhareke ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Deshmitar eshte Malush Berisha ,Aziz Sjala dhe Selajdin F. e Dauti qe punonte ne kryqin e kuq nderkombetar.Ne Malisheve poashtu ne korrik 1998 nga pompa e benzines se Paqarizeve ne Dragobil ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Dhe te nesermene ju erdhen ndihmat shqiptareve te grumbulluar.Deshmitar Tahir Ulluri dhe Shyqa nje ushtar i uēk es.Per keto vepra e etiketoni Haxhiun udbash te serbise ,?I flliquri mundohet ti flliqi te tjetret qe kan moral te larte.


Reshat Badallaj(Dreni)
Shih per ketė, duke biseduar me z. Shefki Stublla, pa dijenin e tij, por degjoni me vemendje, ky gabel kerkon kinse ky e ka nisur demonstraten. Dhe merreni me mend se ēfarė imagjinatė tė pazhvilluar ka ky gabel, harron se si eshtė e mundur qe njė njeri te organizoje demonstratat dhe kurrė te mos burgoset te pakten njė shuplakė turirit tė mos i jepet, perkundrazi njė policė e puneson nė llotarin serbe, qe me vonė do te vjedh popullin ky hajn.
Pergjigje
Po a po te dhimbset shpiuni e udbashi Shefki Stublla kaq shume ty Reshat Badallaj,pse Haxhiu deshirone qe te verteten ta qesi ne drite ?Cili polic serb e paska punsue Haxhiun ne Llotarin e Kosoves?Ti me videon e Bahtir Hamzes  arsyetohesh.Kurse ne video me ate polic qe bisedon Haxhiu i tregone shume mire se si Mustaf Kolgeci ka dashur ti vjedh pare pa fitue fare.Por ti me Avdiun te verteten e shendrroni ne genjeshter me ndihmen e juaj sofiste.
Si eshte e mundur qe Haxhiu ti oraganizon demostratat e mos ti hyne as nje therr ne kembe,e mos ti meshojne nje shuplak ,apo pse nuk e burgosen?Haxhiu ka shkrue qindra here se nuk i ka organizue demostratat e 11 marsit te vitit 1981,por shkak ka qen qimja ne gjelle qe i ka qellue.Pse nuk e denuan Haxhiun?Nuk e denuan sepse si deshmi e kishte qimen,qe i kishte qelluar ne gjellen e tij.Kjo ka qen arsyerja pse Haxhiun nuk e kane denue e rrahur.Per kete dite te 11 marsit as dhe nje studente nuk eshte denuar,per tu denuar e hedhur ne bankat e te akuzuareve duhej te vnohet Haxhi Kuēi,sepse ky ishte nismetar i demostratave te kesaj dite.Por sa shume shqiptar u munduan qe 33 vite ti pervetsonin kinse kan organizue nje demostrata te tille.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ata burra qe kanė organizuar Demonstrat jane dergjur neper kazamatet serbosllave nga 1 deri nė 20 vjet burg,ore torongop! Ēdo mbremje, udbashet, Haxhi Kuēit, i“a ngrinin veshin duke i thenė:“Ēfarė ujė i ke dhenė magarit?“
Pergjigje
Sipas deklaratave tua Reshat Badallaj,jan denuar organizatoret e demostratave,qe para  popullit te shiten si te burgosur politike siq eshte edhe rasti juaj ne fjale.
Nje fjale qe e kisha lexue ne fb tend qe ua kishte shkrue Halit Elshani,ja po e lansoj ,sepse e kishit shly,pse e dini ju pse?

Me sa e njoh mire Haxhi Kuēin,afer as udbashat as shpiunat nuk kan pasur mundesi ti afrohen,e leji forat e tua a ja kane ngre veshet  se a i paska dhene magarit uje te ftofte apo te nxete?

Shume ju kam lexue polemikat e juaja Reshat Badallaj dhe te Hxhi Kuēit.Per hire se nje vertetes qe jam mundue per ju dy te mirrem vendosa qe ta japi nje verzion te drejte qe populli te njoftohet me te verteten e shpifjeve.

Reshat Badallaj;
Ky gabel para luftės ishte vozitesi i kriminelit Zhelko Razhnjeteviqit-ARKANIT.
Pergjigje;
Ne cilin vit para luftes e keni pare Haxhi Kuēin qe e paska vozitur Arkanin,zotri Reshat Badallaj ?
..........................
Reshat Badallaj eshte vete Dreni Drenova;

Reshat Badallaj;
Si ka mundesi kosova tė jetė efektive me kėsi njerėz tė tipit Haxhi Kuēi qė vetėm shpifin e ofendojn kombin shqiptar.
Njė gabel, telefonon nepėr familjet shqiptare dhe mė pas i plason nė Youtube dhe telefonata anonime
Pergjigje;
ēfare te keqe i paska bere Haxhi Kuēi popullit shqiptar?ēfare ka te keqe qe i paska marr ne telefonata deshmitaret qe tja tregojne vuajtjet e Haxhi Kuēit?

Reshat Badallaj
Nė vitin 1981, UDB-ja jugosllave e dergoi nė Prishtinė, pėr tė zbuluar organizatoret e Demonstratave dhe mbante nofken „maxhupi“
Pergjigje
Na tregoni zotri Reshat Badallaj(Dreni Drenova);ēka ka lidhje demostrata e 11 marsit te vitit 1981 mi zbulue  organizatoret e demostratave?Keni qen ne dieni se dote ndodhin demostratat e 11 marsit te vitit 1981?
Haxhi Kuēi deklarone se demostratat nuk kan lidhje me ndonje organizim te tille siq e pershkruani ju vete nga mendja juaja.

Reshat Badallaj
Ky gabel, eshtė Haxhi Latif Kuēi. Per shpifje, rrena dhe gjera tė shumtuara, Avdi Ibrahimi, zevendkomandant i Ruzhdi Saramatit, ka ngritur padi penale nė gjykatė. Per trimėrinė e Ruzhdiut e Avdiut, me sė miri foli dite mė parė, gjeneral Kudusi Lame.
Pergjigje
Per ēfare shpifjesh e keni fjalen ndaj Haxhi Kuēit?Qe sa vite ke shkrua bashk me Avdi Ibrahimin se keni ngritut  padi penale kundra Haxhi Kuēit ?Po ta kishit bere nje gje te tille,interpoli do e kerkonte dhe hedhue para bankave gjygjesore.
Komandanti i Avdi Ibrahimit,siq ka lexue do mesazhe qe ja kishte dergue Haxhi Kuēit shkruhet;
Avdi Ibrahimi ne uēk ne brigaden e tij eshte kyqur siq thote populli pasi ka perfundue lufta,pra Avdi Ibrahimi eshte kyqur ne uēk me 12 qershor te vitit 1999.
Kurse Rajmonda Malecka i shkruan Haxhi Kuēit se Avdi Ibrahimi me ndihmen e eulexit e ka burgosur bashk me baben e saj nje vit ne burgun e shkupit.
Kurse Gafurr Adili i shkruan se Avdi Ibrahimi ka mundesi ti beje dem ēdo shokut,dhe per Avdiun ma mire e njef Bashkim Hoxha qe i ka bere atentat ne shtepin e tij duke ja hudhur bomben e plagosur mbrapa shpīndes.Edhe Xh.Krasniqi i shkruan Haxhi Kuēit se sherrin qe ja kam pare Avdiut edhe sot pasojat jam ka i barti.

Reshat Badallaj
Njė familje shqiptare Sh. B. me luti shumė tė shkruaj per ketė tė paftyrė dhe tė pandergjegjshem, qė kohė mė parė e kishte shqetsuar njė grua me lloj-lloj fjalesh te nivelit me te ulet.
Pergjigje
Kjo femer qe ju paska nxitur qe ta etiketoni me shpifje Haxhi Kuēin eshte Shyhrete Behluli,sepse Haxhiu ka shkrue se burri i Shyhretes Luli  si ka dashur ta nxite drejtorin e Lootarise se Kosoves Murat Muratin qe ta debone nga puna kinse Haxhiu nuk e hape kisokun per dite.Dhe e lute drejtorin qe ta mer ne Lloto Lulin e Shyhretes.Kjo nuk eshte tradheti ndaj Haxhi Kuēit sipas jush.

Reshat Badallaj(Dreni)
Kur ishte nė Kosovė, me Mercedesin e tij ngjyrė portakalli nė tė mbyllur, e ka vozitur kriminelin boteror, Zhelko Razhnjatoviqin-Arkanin (pranon edhe vet). E ka vozitur me fudullek nė shumė feshatra te Kosoves e ne veqanti nė komunen e Suharekes. Qe mė vonė do tė ndodhė KASAPHANA. Gjaksoret serbo-ēetnik, benė hata duke vrarė e duke prerė shqiptarė. Vranė e prenė me sakicė e me hanxhar, dhunuan, plackiten…
Pergjigje
Genjeni qe tregoni se mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre portokalli.Tregoni daten kur e paska vozitur Arkanin Haxhiu?Mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre te verdhe e jo te portokallit.Te portokallit ka pasur tjeter kush emrin nuk dua tja permendi.Le te kujdesen ata qe deshirojne me gjete kete taxsit.
Neper cilat fshatra e paska shetitur Haxhiu Arkanin trego?
A kane emra e mbiemra ata njerez qe i paska masakrue Haxhiu me sakice e dhunue cilen femer shqiptare?
Mercedesin e verdhe Haxhiu ka mesi i vitit 1998 e ka pas shitur dhe vetem ne kembe  nese Haxhi Kuēi e paska shetit Arkanin.

Reshat Badallaj(Dreni)
kerkohet tė vehet para drejtesisė, ndoshta edhe lakun ne qafė. Njė fjalė e popullit thotė:“Qeni i keq, ta bjerė ujkun nė torishtė“…
Pergjigje
Reshat a ti e ke ndjersye qenin ne kosove apo Haxhiu?Njeri nga ju dyte duhet vertete te dilni para  gjygjit dhe te denoheni,dhe pse jo me lak ne fyte.Ti vete ke deklarue se ata shqiptar qe kane organizue demostrata kan qen te lidhur me udben serbe.Ti vete deklarone se ne zhur keni organizue demostrata.Pra po del se ke qen me udben serbe.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ky langua mbante nofken „maxhupi“. Ne lokalet e UDB-es, klyshet serbianė:Zenel Celina dhe Latif Dulla, me thanė: „Prano qe ke qene pjesemarres i Demonstratave se kemi deshmitar maxhupin. Latif, zagari tha po e kemi Haxhi Laten“ Per te gjitha keto te zeza te keti gabeli do t“iu japim fakte te shkruara dhe t“i degjoni vete, sepse kurre nė jeten time nuk kam shkruar pa fakte, faksimile.
Pergjigje
Nuk po mundemi tju kuptojm;here thua ne prishtine e kane que udba e serbise mi pergjue organizatoret e demostratave e here dalish ne prizren.Si paska pasur mundesi qe Haxhiu ne te njeten kohe te gjindet edhe ne prizren edhe ne prishtine ?Ku i keni marr ato faksime origjinale oj koke laker?Ju vete i shkruani artikujt kundra Haxhiut dhe i beni si argumente.Keto shpifje i dijne vetem njerezit e serbise tja pergadisin shpifjet nje njeriut qe ka kontribue per qeshtjen madhore shqiptare.
Haxhiu ka shkrue ne shume artikuj qe gjate vitit 1998 ne suhareke ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Deshmitar eshte Malush Berisha dhe Selajdin F. e Dauti qe punonte ne kryqin e kuq nderkombetar.Ne Malisheve poashtu ne korrik 1998 nga pompa e benzines se Paqarizeve ne Dragobil ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Dhe te nesermene ju erdhen ndihmat shqiptareve te grumbulluar.Deshmitar Tahir Ulluri dhe Shyqa nje ushtar i uēk es.Per keto vepra e etiketoni Haxhiun udbash te serbise ,?I flliquri mundohet ti flliqi te tjetret qe kan moral te larte.


Reshat Badallaj(Dreni)
Shih per ketė, duke biseduar me z. Shefki Stublla, pa dijenin e tij, por degjoni me vemendje, ky gabel kerkon kinse ky e ka nisur demonstraten. Dhe merreni me mend se ēfarė imagjinatė tė pazhvilluar ka ky gabel, harron se si eshtė e mundur qe njė njeri te organizoje demonstratat dhe kurrė te mos burgoset te pakten njė shuplakė turirit tė mos i jepet, perkundrazi njė policė e puneson nė llotarin serbe, qe me vonė do te vjedh popullin ky hajn.
Pergjigje
Po a po te dhimbset shpiuni e udbashi Shefki Stublla kaq shume ty Reshat Badallaj,pse Haxhiu deshirone qe te verteten ta qesi ne drite ?Cili polic serb e paska punsue Haxhiun ne Llotarin e Kosoves?Ti me videon e Bahtir Hamzes  arsyetohesh.
Si eshte e mundur qe Haxhiu ti oraganizon demostratat e mos ti hyne as nje therr ne kembe,e mos ti meshojne nje shuplak ,apo pse nuk e burgosen?Haxhiu ka shkrue qindra here se nuk i ka organizue demostratat e 11 marsit te vitit 1981,por shkak ka qen qimja ne gjelle qe i ka qellue.Pse nuk e denuan Haxhiun?Nuk e denuan sepse deshmi e kishte qimen,qe i kishte qelluar ne gjellen e tij.Per kete dite te 11 marsit as dhe nje studente nuk eshte denuar,per tu denuar e hedhur ne bankat e te akuzuareve duhej te venohet Haxhi Kuēi,sepse ky ishte nismetar i demostratave te kesaj dite.Por sa shume shqiptar u munduan qe 33 vite ti pervetsonin kinse kan organizue nje demostrata te tille.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ata burra qe kanė organizuar Demonstrat jane dergjur neper kazamatet serbosllave nga 1 deri nė 20 vjet burg,ore torongop! Ēdo mbremje, udbashet, Haxhi Kuēit, i“a ngrinin veshin duke i thenė:“Ēfarė ujė i ke dhenė magarit?“
Pergjigje
Me sa e njoh mire Haxhi Kuēin,afer as udbashat as shpiunat nuk kan pasur mundesi ti afrohen,e leji forat e tua a ja kane ngre veshet  se a i paska dhene magarit uje te ftofte apo te nxete?


Reshat Badallaj
Kur shpertheu lufta, Arkani e kerkoi Haxhi Kucken. Por, ky tani mundohet t“a hedh fajin, Ukė Bytyēit, i vrare, qe ai iį paska „futur“ ne mercedes. Uka, tani me nuk flet nga varri…
Pergjigje
Kerkund nuk e kam hasur qe ka shkrue diku Haxhi Kuēi se ne kerr ma ka shtie Uke Bytyqi ne kerr Arkanin,keto jane shpifjet e tua siq ja ke zanat qe ju ka persosur nana serbi tju shpifesh atdhetareve.


Reshat Badallaj
Ketė ZAGAR UĒK-JA KERKONTE PĖR TA GOZHDUAR SI KRISHTIN NĖ KRYQ. Pranon edhe vetė, e akuzon Fatmir Limen.Iku pa kthyerė koken prapa. Me ndihmen e Arkanit iku ne Francė. Nga Franca, ky spiun,shanė e mallkon kombin tonė, se komb shqiptarė nuk ka, se te gjithe shqiptaret duhet groposur dhe vrare per se gjalli, se te gjithė komandante e UCK-es, duhet lidhur per banderi (shtylle) dhe te gjithe duhet vrare qe luftuan kunder Arkanit, kumbaren e tij. Arkanin, e lavdron deri ne qiell dhe gjekundi asnje grimė fjale nuk e thotė kunder tij dhe merreni me mend para pak ditesh, thote:Nonen te tan shqiptarve. Keshtu shprehet ky ashkali…
Pergjigje
Haxhiu ka deklarue haptas se Avdi Ibrahimin e kerkonte uēk,qe tju tregone se ku i ka meshehur do arme Besim Ndrecaj,dhe te deklarohet qe ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987.Na tregoni Reshat;Si ja besoj kete vend te punes serbia Avdiut,kur Avdiu ka qen si i denuar ne vitin 1981 si iredentiste ne sherbimin ushtarak te jugosllavise?Mesigur Haxhi Kuēi ka thene nanen tane shqiptareve kush u beson shpiunllaqeve te juaja,shpifje pa kripe.Nuk ka si ta lavderon Arkanin,as ta shaje Haxhiu sepse ju e njifni ma se miri se Haxhiu,bashk me Avdiun qe jan taku ne Operacionin "Shigjeta"


Reshat Badallaj
Haxhi Kuci ne bisedė me Shefki Stubllen (degjoni me kujdes e cka bisedon vet nga goja e tij),
Pergjigje
Ketu e kerkone drejtesin Haxhi Kuqi

Reshat Badallaj
-Haxhi Kuci ne bisede telefonike me Akademik Rexhep Qosjen. Degjoni me kujdes sjelljet e keti gabeli,
Pergjigje
Edhe ne kete bisede e ka tregue te verteten se ēka ka ndodhur mes Qoqjes Dha Haxhiut.


Reshat Badallaj
-Haxhi Kuqi per kiosken (kinse ia kane thyere policia dhe degjoni se cka e premton dhe ku punon kinse ky gabel), -Haxhi kuci ne bisede telefonike me Mark Krasniqin, tani e ka shlyere, por kush e njeh mire internetin ndoshta ka mundesi ta gjej, -Haxhi Kuci ne telefon me Muharrem Sh. Kucin edhe kete e ka fshire tani,
Pergjigje
Kisoskun ja ka thye Skender Krasniqi,Basriu,e din rastin edhe vete policiM.Elshani .
Skender Krasniqi ish komandant i uēk es tani komandir policie.Dhe nese Haxhiu kerkon ta zbuloi te verteten sipas jush Haxhiu na qenka udbash !

Reshat Badallaj
Si paraqitet ne telefon me Bahtir Hamzen, por ne emer te t dr. Begzat Baliut, nje njeriu shume autoritetativ dhe PASTAJ ZBULOHET.
Me Bahtir Hamzen nuk ka fole kurr ne telefonata,pos kane  shkembye me muaj te tere,per tradhetaret e kosoves.
Ky siq i kam lexue disa biseda mes tyre;Bahtir Hamza i shkruan Haxhiut se Isuf Gervallen nuk e ka vrare udba,pos hasmit qe  i kane pasur hak.


Reshat Badallaj(Dreni)
Kush eshtė spiuni i UDB-es, qe fyen heroin e kombit, Mehė Ramė Uka ?
Pergjigje

Haxhiu nuk ka shkrue pa fakte siq shkruan ti Reshat.

Ja faktet e udbashave qe tregojne se Mehe Uka ka pasur pseodonimin "Marovac"
Lapidar ne beograd e bustin ne mitrovice.Haxhiu nuk shkruan nga theshethenjet si ti e Avdiu.
https://www.youtube.com/watch?v=q2UTbrPHrc8

http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=25722
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:04 AM ]
Po ti haptas e ke etiketue Qosjen si Kurve qe i ulet ne preher secilit mashkull.
Ja argumentet e gjalla;

http://gazetaora.com/profesoru-ngutet-vetevendosjen/

Ju Reshat Badallaj edhe Fatmir Limen e beret lavire bashk me Ramushin e Albinin
Ja argumentet
http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2318/do-t-luftoj-deri-n-vdekje-p-r-bashkimin-e-trojeve-shqiptare.htmlPer Qosjen qe ka adhurue titon ja argumente nga Agim Gashi
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2693-rexhep-qosja-per-titon-edhe-sot-e-done?highlight=kadri+mani+edhe+meha+dikur+ishte+udbash

Ju Reshat Badallaj i shpifeni vetes kinse Kadri Mani ju ka shpifur ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe gjeni hapsire qe tju shpifni Kadri Manit kinse i paska vrare ne nje podrum Rexhep Malen dhe Nuhi Berishen;Ja argumentet;

http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html


Reshat Badallaj(Dreni Drenova)
SPIUNI I UDBĖS SERBE

Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV

Pseodonimet e ketyre me poshte eshte vete Reshat Badallaj qe shkruan si ja done zemra;
Kalorsi
BYTYQI SEMETISHT
BYTYQI
Motra e nje deshmori
SAMADRAZHA
ZAJMI SAMADRAZHE
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
Pergjigje
Reshat Badallaj,a e sheh veten se ku ke arritur me keto shpifjet e tua?
Ne nje vend tjeter ndryshe i keni shkrue emrat e udbashave qe ti ka dergue vete Bahtir Hamza,qe i ka shkrue shkel e shko sikurse nje foshnje.Ja une po i qesi ata shkrimet e tua ku si shpiune udbash e ke paraqitur edhe ;Isuf Gervallen,Jo une siq e genjeni popullin.Mua me ka radhitur shoku ,juaj Bahtir Hamza,djalin e kusheririt tend Ridvan Badallen e shume atdhetar tjere.
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: Serbia ka organizuar gjenocid nė kosovė   Mon Jan 14, 2013 4:52 pm
Nė kuadėr tė kėtyre forcave tė errėta antishqiptare,pėr fat tė keq janė edhe njė grup i vogėl shqipfolėsish qė shkruajnė gjithqka zi e keq pėr kombin hyjnor shqiptar.Po sjellim dis aprej tyre pėr ju lexues tė nderuar tė Bashkimit kombėtar,po japim njė shkrim tė botuar nė "Zėri i Amerikės".

• Zeri amerikes
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

1. ADEMI IZET ALJI 12.07.1947. PESTOVE VUCITARENS
2. MAZICI HAJRIZ KOSOVSKA MITROVICA
3. AHMETI BAJRAM JUP. 15.11.1958.SAMIR VITINA
4. KASTRATI ISMET CHEF GJILAN
5. ALACI MURTEZAN BEHAJDIN.07.04.1963. PREZREN
6. RAMADANI ZIJADIN SHEF PRIZREN
7. ALIJAJ SELMAN JASHAR 28.12.1949. KOVRAGE ISTOK PEC
8. ALITI AMDI DZEVAT 08.12.1961.BALABAN PRISHTINA
9. AJAZI NAUSF LJUTFI CHEF
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
11. ARAPI MILJAIM DZEMAILJ 01.03.1956.GORNJA SLATINA VITINA
12. BUNJAKU ISA CHEF
13. ARIFAJ HAMDIJAJ MALIC. 1952. PECANE SUVA REKA
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
Shenim i plotėsuar:
(Haxhi (Latif) Kuēi (Krasniqi),nga Suhareka,ku edhe ka vendbanimin nė Rr.”Nėna Tereze”,pa nr.i lindur mė 18.08.1955, bir i fshatarit Latif (Ismajl) Krasniqi,(Kuēi)nga Janqishta komuna e Malishevės dhe Naxhije Sylaj nga fshati Sllapuzhan komuna e Suharekės.Gjat kohs sė luftės ka ikur fillimish nė Gjermani,pastaj ka ikur nė Francė ku e ka nderruar identitetin nė ashkali.)ky person provokan ofendon dhe shpif mbar kombin shqiptar ėshtė demaskuar publikisht nga Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,e shum tė tjerė.Ky nėpėr forume pėrdor lloj lloj emrash duke i keqpėrdorue ata pėr qellime tė veta destruktive dhe antishqiptare.Nė portalin Informativ Bashkimi Kombėtar ka disa pseudonime si pėrparmi,arbėri.fr,Haxhi Kuēi qė ėshtė emri i vėrtet i tij dhe sė fundmi ka nofkėn nė kėtė portal si sheqet,gjiti,detektivi e emra tjerė qė mė kohė do ti demaskojmė.Ky person ėshtė duke u pėrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.
15. ARIFI MYRTA ELEZ 01.04.1919. BATUSHA DJAKOVICA
16. SAHATCIU SEJFULAH CHEF DJAKOVICA
17. ARIFI SULA IDRIZ 09.04.1949.UGLJARE GNJILANE
18. KASTRATI ISMET CHEF
19. AVDULAHI SHIP ELVER 19.11.1955.SHURLANE GNJILANE
20. AVDULHI MUSA ZAHIDE 04.05.1956. MALISHEVO GNJILANE
21. AVDULAHU HASIPA SAMI 15.04.1960. SHURLANE GNJILANE
22. AVDJLI SHIQERI NAZIF 11.05.1955.PLESHINA UROSHEVAC
23. SHERIFI NEZIR 13.03.1964.GORNJA SLATINA VITINA
24. ZEKOLLI QAMIL BINCA VITINA
25. ZAPLLUZHA ADEM 1943 PRIZREN
26. AZEMI MUSLI MUSTAFA 28.12.1946. UGLJARE GNJILANE
27. BADALAJ ISTREF RIDVAN 15.01.1954. ZHUR PRIZRENI.
28. KOSHI ASTRIT CHEF
29. BAJRAKTARI MEHDI ABDULAH,10.05.PLESHINA FERIZJA,
30. SHERIFI NEZIR
31. BAJRAAKTARI AHMET BAICA GLLOGOVC
32. BAJRAKTARI VELIJA DIBARAN 1939 GLLOGOVC
33. RAMA AJAZI SANKOVAC GLLOGOVAC
34. BAJRAKTARI MUSA 1946 RADAFCI PEJE
35. BAJRAKTARI MURAT PEJA
36. BAJARAKTARI IDRIZI SABRIE 10 .12.1952. LIPA PEJE
37. ISUFAJ NERVUZ CHEF
38. ABAZ JUSUF HAJDINI .30.04.1959.GADISH GNJILANE
39. HYSNE FADILI FERIZJA,
40. ABDJLLAHI ASIM KADRI 12.05.1954. SHURLANE GJILANE
41. ADEMAJ RAHMON MALUSH 27.10.1952.PASHINO PEC
42. KURHASANI MALJUSH PEC
43. BAJRAMI BISLIMI ILJZA, 13.06.1943.DEVAJA VITI
44. KASTRATI ISAMET CHEF
45. BAJRAMI JET ISLAMI,DONJA KOROTAICA GLLOGOVC
46. SULJICI EMIN KISHNAREKA GLLOGOVAC
47. SULJA AZEM 04.05.1951.KISNAREKA GLLOGOVAC
48. BAJRAMI BAJRAM MURAT DONJA KOROTICA GLLOGOVC
49. ZENEL HOTI CHEF
50. BAJRAMAI KADRI RAMADANI,06.04.1958.ZHEGOVAC GNJILANE
51. KASTRATI ISMET
52. BALAJ FAZLI ZENELJ 08.11.1920.LAUSH SERBICA( SKENDRAJ)
53. BALIU BEGZAD DONJI MAKRESH GJILANE
54. HAMZA FADILJ,GORNJA KLINA KOSOVASKA MITROVICA ,CHEF
55. HADZOSAJI HALIL 16.11.1946. DJAKOVO
56. HASI LATIF GLLOGOVAC
57. ESMA JAUBELI, KOSOVSKA MITROVICA
58. BALAJ MUSA MEHEMET,15.01.1957.ISTINIC DECAN
59. BRUCI MEDJUN FLORI.29.06.1952.ISTINC DECANI
60. BECIRAJ DJELADIN CHEF PEJE
61. GERVALLA BARDHOSH 1951. DUBOVIKI DAECANI
62. GUNGA FAHERADIN PRISHTINA
63. BUNJKAU FERIZA SHEMSI 17.02.1953 DESIVOJCE KOSOVSKA KAMENICA
64. BASHA BAJARAM DJAFER 15.08.1949 VRANIC SUVA REKA
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
66. HADZIU MURSEL POKLEK GLLOGOVAC
67. HADZIU FAZLI POKLEK GLLOGOVAC
68. HADZI MUHADJERI 04.06.1967 KUSIRICI PEJE
69. BECA MADJUN SULJEJMAN 24.09.1957 MOLIC DJAKOVICA
70. SAHATCIU SEJFULAH CHEF
71. BEGA HALIT SHABAN 11.06.1964. JEZERCE FERIZJA
72. MALOKU SHABAN CHEF
73. SULJEJMAN HIVZI CHEF FERIZAJ
74. BEGISHOLLI BAJRAM AVDI 15.03.1935.MANASTIRCE FERIZJA
75. IBARHIM ADEMI
76. BEGU SHEFKI FAZLI 03.02.1951.VLAHINJA TITOVA MITROVICA
77. ASLANAJ BAHTI TITOVA MITROVICA
78. BEKA NEBIH HARUN 03.06.1957. GUSHEVAC TITIOVA MITROVICA
79. MAZHICI HAJRIZ CHEF
80. MISINI FADIL DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
81. BEGA HAJRUSH BEQIR 30.06.1964.SELO VAROSH FERIZJA
82. HISENI FADIL SHEF
83. BERISHA RAMADANI ZYMER 01.03.1959. MAJANCE PODUJEVO
84. KADRI OSMANI KOSOVSKA KAMENICA
85. KRASNIQI ADEM CHEF
86. KRASNIQI MUSTAFA SHABAN GLLOGOVAC
87. FETAHU HARADINI DAUT GLLOGOVAC
88. BERISHA VELIJE AMRUSH 08.09.1950 MALA HOCA ORAHOVAC
89. PECANI EMIN GORNJA KOROTICA KOMORANE
90. RAMA BEDZET CHEF
91. RAMADANI HAJDARI ARIF DONJA KOROTICA GLLOGAVC
92. RAMADANI DESTAN SASIVAR DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
93. BERISHA SAITA DESTAN 1920.GILUSHA PRIZREN
94. BERISHA AVDULJA HADZI 01.11.1960.PAPRACNE DECANI
95. HASKAJ MEHMET PEJE
96. BERISHA RAMADAN HALIL 11.04.1949.BUCE DRAGSH
97. DULAJ LATIF PRIZREN
98. BERISHA RAMADAN IMER 01.09.1957.MAJANCE PODUJEVO
99. LUMNIJE MEHMETI PODUJEV
100. OLLANI ALI PRISHTINA
101. RECICA JAKUP KOSOVO POLJE
102. RUSTEMI FEJZA RUSTEM GLLOGOVC
103. RRAHMON MORINA PEJE
104. GERVALLA JUSUF 01.10.1945. DUBOVIKI DECANI KOSOVO
105. BERISHA DAUTA JASHAR 17.05.1934.KPUZ KLINA
106. MICUNOVIC TOMISLAV
107. DJOKA BAJRMA GLLOGOVAC
108. DJAFOLLI GANI 25.11.1942. DREVOVAC PRISHTINA
109. BICAJ MUSTAFA ISMET 14.05.1958 VRELA ISTOK
110. BICAJ DZAVIT VRELA ISTAOK
111. BOGICI ISLAM, GLLOGOVAC
112. KURAHASANI MALJUSH CHEF PEJE
113. GASHI MURAT KOSOVO POLJE
114. GECI SHABAN 07.12.1935.RAGANA KOSOVSKA KAMENICA
115
116. GREICEVCI RIZHA STANKOVC GLLOGOVAC
117. BICI ABDULLAH BEHXHET 22.07.1950.GODISHNJAK PODUJEVO
118. TRUKOLLI OSMAN DUMOSH PODUJEVO
119. ISUFAJ NERVUZ PRISHTINA
120. BIRIINDJIKAJ RIFAT HYRA 15.11.1967.CUBRELJ SERBICA/SEKENDERAJ,
121. SLAMNIKU ASLAN CHEF PEJE
122. BITICI RAMADAN AZEM 25.02.1039.STUDENCAN SUVA REKA
123. SKENDERI ASLAN PRIZREN SHEF
124. BITICI AZIZ REDJEP 10.05.1924.LESHANE SUVA REKA
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
126. BITICI DJEMA SOFIJA 15.09.1934.KABASH PRIZREN
127. KRASNICI MARK 19.10.1920. PRIZREN
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
129. BLJAKAJ ZECA SADIK 18.07.1947. BEGOV LUKAVAC ISTOK
130. HASKAJ MEHMET PEJE SHEF
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
133. BOJKU MIFTARA BLJERIM 28.11.1960 ISTINIC DECANI
134. KURHASANI MALJUSH PEJE SHEF
135. BROCI HAJRULAH ZEKI 12.07.1929 PEJE
136. BUCOLI SOKOL ISO 07.01 .1941. RASHIC PEJE
137. MUHADJERI SHABAJDIN PEJE SHEF
138. BUJUPI DESTANA SHCIPE 21.02.1961. PEJE
139. AMRUSH ANDJELKO PEJE SHEF
140. KELMENDI IBARHIM. 23.06.1954.PEJE ( BASHKVRASES I UDBASHIT JUSUF GERVALLES )
141. BUNJAKU MUSTAFE HAVA 23.03.1953. GNJILANE
142. GECI RUSTEME 1950. ROGANA KOSOVSKA KAMANICA
143. TAFIL ZENA GLLOGOVAC SHEF
144. SADRIJA SADRI RIZAH, GLLOGOVAC
145. ZAPLUZHA ADEM 1943.PRIZREN
146. PACOLLI BEDJET PRISHTINA
147. PEVCELI NAZMI PRISHTINE
148. ZARICI NEZIR BAICA GLLOGOVAC
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК, KJO LIST ESHTE SHUME E GJATE

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MACEDONIA
1. ALIU ALI SHKUP
2. GJEGJ MARK KOLA.1935.SHKUP
3. ABDJULAJ DERVIS AMZA .15.10.KRANI RESANE MAKEDONIJA
4. RISTOVSKI VANGEL BITOLA
5. ADILJI FAIK JUSUF 08.07.1927 .KERANI RESEN
6. ALIJI DEMIRA NEVZAT 06.05.1934. GOELMA RECICA TETOVO MAKEDONIJA
7. GACOSKI MITKO CHEF
8. ANASTASOV CIRIL NENKO 28.05.1933.BISTAR BOSILEGRAD
9. NAUMOVSKI GLIOGOR SKOJE CHEF
10. 11. ASHIKU USNIJA TEFIK 11.01.1957.SERBICA KICEVO
12. BEDIU HAKI CHEF
13. AZEMI VELIJA JUSUF 1924. DOBROSHTE TETOVO
14. JONUZOVSKI ZIJA
15. JOVANOVSKI BOJANCE
16. BILALI GANI SHAIP 10.01.1945.CEGRANE GOSTIVAR
17. CEGRANI NAFI GOSTIVAR
18. JASHARI DZEMO CHEF
19. BOGDANOVSKI NASHKO DRAGAN 18.09.1929. KLECEVCE KUMANOVO
20. NIKOLOV TOMO SKOPJE SHEF

VALLEY OF THE ALBANIAN UDBA PRESEVO OF REPUBLIC SERBIA

1. AJDINI AJDIN BESNIK. 25.12.1961.ORAVICA PRESHEVO
2. ISMAJLJI MUSTAFA .07.03.1960.PRESHEVO
3. STOSHIC ZORAN CHEF LESKOVCU
4. ALIJAJ SHEMSI .13.05.1940.BUKOREVAC PRSHEVO
5. TODOROVIC STANOJLO
6. ALIMOVIC SHUKRI NASUF 09.08.1941.RAJNICE PRSHEVO
7. MILANOVIC STANKO
8. ANDREJEVIC MILAN RATOMIR .01.06.1944.LALINOVAC LEBANE
9. STANKOVIC MIROSLAV
10. BAJRAMI ZIMER MEFAIL 18.09.1960.PRIBOVCE BUJANOVAC
11. BECIRI NEVZAD IDRIZ 07.10.1945. ORAOVICA PRESHEVO

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MONTENEGRO

ALAJ DULJO MEHDI .23.12.1943.VLADIMIR ULCINJ
STOJOVIC BOZHIDAR CHEF
ALOVIC CAZIM CEMAL .11.11.1950.MARTICI BAR
AVDIU ALIJA DJULAVER 13. 04.1955.SUKOBIN ULCINJ
BEGOVIC STANOJE BRANKO 1922 DANILOGARD
BERISHAJ NIKA PJETER25.07.1951.PRIFTI GS TITOGRAD/PODGORICA
DJOKA OSMAN CHEF
BJELICA RADE STEVAN 1923 NIKSHIC
BULATOVIC ILIJA LJUBOMIR 11.03.1938. BAR
BULATOVIC RADOMIR UROSH 1920. GORNJE LIPOVO KOLASHIN
LJEVAKOVIC LEONARD TITOGARD

UDBA ALBANIA OF REPUBLIC OF ALBANIA

BERISHA UKA ISMET 14.03.1931.SELO CERT ALBANIJA
HADZIJA AJET TIRANA ALBANIJA
NAZIM BUSHI, BUSHAT SHKODER ALBANIJA,CICAGO
ENGJELL MUHEDIN SHEHU, 17.03.1962.TEPELENA,ALABNIJA,BELGJIK
KURHASANI MALJUSH CHEF PEJE


http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

A eshte ky regjister i perpiluar nga vete dora e Bahtir Hamzes o popull shqiptar?
Ruzhdi Saramati me tregone se me deklaratat e serbeve nuk duhet tju besojm,kur Haxhiu ja dergon nje leter nga deshmitaret serb ne Hage.Kurse e Reshat Badalles duhet te mirret e sakte.Edhe pse posedon jo nga serbet,por nga nje flliqesire  e ndyre e Bahtir Hamezes.
Ja nje titull qe ti Reshat Badallaj i shpifesh Ruzhdi Saramatit
http://kosovare.forumotion.com/t3363p600-lajmet-e-fundit-nga-kosova-prishtina

Ti Reshat Badallaj,thua  se ka pakes shqiptar tradhetar e shume ka qe ja dojne te miren kombit shqiptar.Ti je vertete manipulante dhe i shfrytezoni patriotet duke i shti neper rruget qorre,per ti arritur  ofertat e serbise.

Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit i premtove se do te vjen ne dialog Avdi Ibrahimi dhe Bashkim Hoxha,por nuk te erdhen.Kur te beri pyetje nje  shqiptar,ēka e ke Imri Badallen?Iu pergjigje se nuk e ke te konakut.Qudi,kurse me Haxhiun u ngatrrove kur te tha se Imriu ka qnjerezue nxense dhe ka marr per grua nxensen e tij.Ky djalosh na tregon se Imriu ,kusheriri yt,djal te migjes tend,por ti ndryshone ftyre si e shihni situaten.Ky djalosh na tregon se Imri Badallaj ka qnjerezue shume studente  per ti dhene nje note kaluese.Ka dhunue studente nga gjilani,ferizai shume bile,nga gjakova e peja.Sot keto studente jane nana dhe ēka ta merr mendja si ndjehen kur e shohin se ky prape ju jep mesim  rinise shqiptare.
Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit,Kujtimi ju akuzoi se e keni helmue bashk me Avdi Ibrahimin axhen e tij profesor Bajram Kurtin.Ju Reshat i treguat se nuk e keni helmue,pos ka vdek nga Kanceri i ndjeri,kurse Avdi Ibrahimi deklarone ndryshe kinse i ndjeri ka vdekur shkaku i nje infraktit i leshuar nga ekspertiza mjeksore ne prizren.Ketu shifen krimet e juaja qe nuk po mundeni ti beni bashk bisedat njesoj , ka zot.
Reshat Badallaj
Kur shpertheu lufta, Arkani e kerkoi Haxhi Kucken. Por, ky tani mundohet t“a hedh fajin, Ukė Bytyēit, i vrare, qe ai iį paska „futur“ ne mercedes. Uka, tani me nuk flet nga varri…
Pergjigje
Kerkund nuk e kam hasur qe ka shkrue diku Haxhi Kuēi se ne kerr ma ka shtie Uke Bytyqi ne kerr Arkanin,keto jane shpifjet e tua siq ja ke zanat qe ju ka persosur nana serbi tju shpifesh atdhetareve.


Reshat Badallaj
Ketė ZAGAR UĒK-JA KERKONTE PĖR TA GOZHDUAR SI KRISHTIN NĖ KRYQ. Pranon edhe vetė, e akuzon Fatmir Limen.Iku pa kthyerė koken prapa. Me ndihmen e Arkanit iku ne Francė. Nga Franca, ky spiun,shanė e mallkon kombin tonė, se komb shqiptarė nuk ka, se te gjithe shqiptaret duhet groposur dhe vrare per se gjalli, se te gjithė komandante e UCK-es, duhet lidhur per banderi (shtylle) dhe te gjithe duhet vrare qe luftuan kunder Arkanit, kumbaren e tij. Arkanin, e lavdron deri ne qiell dhe gjekundi asnje grimė fjale nuk e thotė kunder tij dhe merreni me mend para pak ditesh, thote:Nonen te tan shqiptarve. Keshtu shprehet ky ashkali…
Pergjigje
Haxhiu ka deklarue haptas se Avdi Ibrahimin e kerkonte uēk,qe tju tregone se ku i ka meshehur do arme Besim Ndrecaj,dhe te deklarohet qe ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987.Na tregoni Reshat;Si ja besoj kete vend te punes serbia Avdiut,kur Avdiu ka qen si i denuar ne vitin 1981 si iredentiste ne sherbimin ushtarak te jugosllavise?Mesigur Haxhi Kuēi ka thene nanen tane shqiptareve kush u beson shpiunllaqeve te juaja,shpifje pa kripe.Nuk ka si ta lavderon Arkanin,as ta shaje Haxhiu sepse ju e njifni ma se miri se Haxhiu,bashk me Avdiun qe jan taku ne Operacionin "Shigjeta"


Reshat Badallaj
Haxhi Kuci ne bisedė me Shefki Stubllen (degjoni me kujdes e cka bisedon vet nga goja e tij),
Pergjigje
Ketu e kerkone drejtesin Haxhi Kuqi

Reshat Badallaj
-Haxhi Kuci ne bisede telefonike me Akademik Rexhep Qosjen. Degjoni me kujdes sjelljet e keti gabeli,
Pergjigje
Edhe ne kete bisede e ka tregue te verteten se ēka ka ndodhur mes Qoqjes Dha Haxhiut.


Reshat Badallaj
-Haxhi Kuqi per kiosken (kinse ia kane thyere policia dhe degjoni se cka e premton dhe ku punon kinse ky gabel), -Haxhi kuci ne bisede telefonike me Mark Krasniqin, tani e ka shlyere, por kush e njeh mire internetin ndoshta ka mundesi ta gjej, -Haxhi Kuci ne telefon me Muharrem Sh. Kucin edhe kete e ka fshire tani,
Pergjigje
Kisoskun ja ka thye Skender Krasniqi,Basriu,e din rastin edhe vete policiM.Elshani .
Skender Krasniqi ish komandant i uēk es tani komandir policie.Dhe nese Haxhiu kerkon ta zbuloi te verteten sipas jush Haxhiu na qenka udbash !

Reshat Badallaj
Si paraqitet ne telefon me Bahtir Hamzen, por ne emer te t dr. Begzat Baliut, nje njeriu shume autoritetativ dhe PASTAJ ZBULOHET.
Me Bahtir Hamzen nuk ka fole kurr ne telefonata,pos kane  shkembye me muaj te tere,per tradhetaret e kosoves.
Ky siq i kam lexue disa biseda mes tyre;Bahtir Hamza i shkruan Haxhiut se Isuf Gervallen nuk e ka vrare udba,pos hasmit qe  i kane pasur hak.


Reshat Badallaj(Dreni)
Kush eshtė spiuni i UDB-es, qe fyen heroin e kombit, Mehė Ramė Uka ?
Pergjigje

Haxhiu nuk ka shkrue pa fakte siq shkruan ti Reshat.

Ja faktet e udbashave qe tregojne se Mehe Uka ka pasur pseodonimin "Marovac"
Lapidar ne beograd e bustin ne mitrovice.Haxhiu nuk shkruan nga theshethenjet si ti e Avdiu.
https://www.youtube.com/watch?v=q2UTbrPHrc8

http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=25722
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:04 AM ]
Po ti haptas e ke etiketue Qosjen si Kurve qe i ulet ne preher secilit mashkull.
Ja argumentet e gjalla;

http://gazetaora.com/profesoru-ngutet-vetevendosjen/

Ju Reshat Badallaj edhe Fatmir Limen e beret lavire bashk me Ramushin e Albinin
Ja argumentet
http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2318/do-t-luftoj-deri-n-vdekje-p-r-bashkimin-e-trojeve-shqiptare.htmlPer Qosjen qe ka adhurue titon ja argumente nga Agim Gashi
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2693-rexhep-qosja-per-titon-edhe-sot-e-done?highlight=kadri+mani+edhe+meha+dikur+ishte+udbash

Ju Reshat Badallaj i shpifeni vetes kinse Kadri Mani ju ka shpifur ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe gjeni hapsire qe tju shpifni Kadri Manit kinse i paska vrare ne nje podrum Rexhep Malen dhe Nuhi Berishen;Ja argumentet;

http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html


Reshat Badallaj(Dreni Drenova)
SPIUNI I UDBĖS SERBE

Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV

Pseodonimet e ketyre me poshte eshte vete Reshat Badallaj qe shkruan si ja done zemra;
Kalorsi
BYTYQI SEMETISHT
BYTYQI
Motra e nje deshmori
SAMADRAZHA
ZAJMI SAMADRAZHE
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
Pergjigje
Reshat Badallaj,a e sheh veten se ku ke arritur me keto shpifjet e tua?
Ne nje vend tjeter ndryshe i keni shkrue emrat e udbashave qe ti ka dergue vete Bahtir Hamza,qe i ka shkrue shkel e shko sikurse nje foshnje.Ja une po i qesi ata shkrimet e tua ku si shpiune udbash e ke paraqitur edhe ;Isuf Gervallen,Jo une siq e genjeni popullin.Mua me ka radhitur shoku ,juaj Bahtir Hamza,djalin e kusheririt tend Ridvan Badallen e shume atdhetar tjere.
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: Serbia ka organizuar gjenocid nė kosovė   Mon Jan 14, 2013 4:52 pm
Nė kuadėr tė kėtyre forcave tė errėta antishqiptare,pėr fat tė keq janė edhe njė grup i vogėl shqipfolėsish qė shkruajnė gjithqka zi e keq pėr kombin hyjnor shqiptar.Po sjellim dis aprej tyre pėr ju lexues tė nderuar tė Bashkimit kombėtar,po japim njė shkrim tė botuar nė "Zėri i Amerikės".

• Zeri amerikes
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

1. ADEMI IZET ALJI 12.07.1947. PESTOVE VUCITARENS
2. MAZICI HAJRIZ KOSOVSKA MITROVICA
3. AHMETI BAJRAM JUP. 15.11.1958.SAMIR VITINA
4. KASTRATI ISMET CHEF GJILAN
5. ALACI MURTEZAN BEHAJDIN.07.04.1963. PREZREN
6. RAMADANI ZIJADIN SHEF PRIZREN
7. ALIJAJ SELMAN JASHAR 28.12.1949. KOVRAGE ISTOK PEC
8. ALITI AMDI DZEVAT 08.12.1961.BALABAN PRISHTINA
9. AJAZI NAUSF LJUTFI CHEF
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
11. ARAPI MILJAIM DZEMAILJ 01.03.1956.GORNJA SLATINA VITINA
12. BUNJAKU ISA CHEF
13. ARIFAJ HAMDIJAJ MALIC. 1952. PECANE SUVA REKA
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
Shenim i plotėsuar:
(Haxhi (Latif) Kuēi (Krasniqi),nga Suhareka,ku edhe ka vendbanimin nė Rr.”Nėna Tereze”,pa nr.i lindur mė 18.08.1955, bir i fshatarit Latif (Ismajl) Krasniqi,(Kuēi)nga Janqishta komuna e Malishevės dhe Naxhije Sylaj nga fshati Sllapuzhan komuna e Suharekės.Gjat kohs sė luftės ka ikur fillimish nė Gjermani,pastaj ka ikur nė Francė ku e ka nderruar identitetin nė ashkali.)ky person provokan ofendon dhe shpif mbar kombin shqiptar ėshtė demaskuar publikisht nga Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,e shum tė tjerė.Ky nėpėr forume pėrdor lloj lloj emrash duke i keqpėrdorue ata pėr qellime tė veta destruktive dhe antishqiptare.Nė portalin Informativ Bashkimi Kombėtar ka disa pseudonime si pėrparmi,arbėri.fr,Haxhi Kuēi qė ėshtė emri i vėrtet i tij dhe sė fundmi ka nofkėn nė kėtė portal si sheqet,gjiti,detektivi e emra tjerė qė mė kohė do ti demaskojmė.Ky person ėshtė duke u pėrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.
15. ARIFI MYRTA ELEZ 01.04.1919. BATUSHA DJAKOVICA
16. SAHATCIU SEJFULAH CHEF DJAKOVICA
17. ARIFI SULA IDRIZ 09.04.1949.UGLJARE GNJILANE
18. KASTRATI ISMET CHEF
19. AVDULAHI SHIP ELVER 19.11.1955.SHURLANE GNJILANE
20. AVDULHI MUSA ZAHIDE 04.05.1956. MALISHEVO GNJILANE
21. AVDULAHU HASIPA SAMI 15.04.1960. SHURLANE GNJILANE
22. AVDJLI SHIQERI NAZIF 11.05.1955.PLESHINA UROSHEVAC
23. SHERIFI NEZIR 13.03.1964.GORNJA SLATINA VITINA
24. ZEKOLLI QAMIL BINCA VITINA
25. ZAPLLUZHA ADEM 1943 PRIZREN
26. AZEMI MUSLI MUSTAFA 28.12.1946. UGLJARE GNJILANE
27. BADALAJ ISTREF RIDVAN 15.01.1954. ZHUR PRIZRENI.
28. KOSHI ASTRIT CHEF
29. BAJRAKTARI MEHDI ABDULAH,10.05.PLESHINA FERIZJA,
30. SHERIFI NEZIR
31. BAJRAAKTARI AHMET BAICA GLLOGOVC
32. BAJRAKTARI VELIJA DIBARAN 1939 GLLOGOVC
33. RAMA AJAZI SANKOVAC GLLOGOVAC
34. BAJRAKTARI MUSA 1946 RADAFCI PEJE
35. BAJRAKTARI MURAT PEJA
36. BAJARAKTARI IDRIZI SABRIE 10 .12.1952. LIPA PEJE
37. ISUFAJ NERVUZ CHEF
38. ABAZ JUSUF HAJDINI .30.04.1959.GADISH GNJILANE
39. HYSNE FADILI FERIZJA,
40. ABDJLLAHI ASIM KADRI 12.05.1954. SHURLANE GJILANE
41. ADEMAJ RAHMON MALUSH 27.10.1952.PASHINO PEC
42. KURHASANI MALJUSH PEC
43. BAJRAMI BISLIMI ILJZA, 13.06.1943.DEVAJA VITI
44. KASTRATI ISAMET CHEF
45. BAJRAMI JET ISLAMI,DONJA KOROTAICA GLLOGOVC
46. SULJICI EMIN KISHNAREKA GLLOGOVAC
47. SULJA AZEM 04.05.1951.KISNAREKA GLLOGOVAC
48. BAJRAMI BAJRAM MURAT DONJA KOROTICA GLLOGOVC
49. ZENEL HOTI CHEF
50. BAJRAMAI KADRI RAMADANI,06.04.1958.ZHEGOVAC GNJILANE
51. KASTRATI ISMET
52. BALAJ FAZLI ZENELJ 08.11.1920.LAUSH SERBICA( SKENDRAJ)
53. BALIU BEGZAD DONJI MAKRESH GJILANE
54. HAMZA FADILJ,GORNJA KLINA KOSOVASKA MITROVICA ,CHEF
55. HADZOSAJI HALIL 16.11.1946. DJAKOVO
56. HASI LATIF GLLOGOVAC
57. ESMA JAUBELI, KOSOVSKA MITROVICA
58. BALAJ MUSA MEHEMET,15.01.1957.ISTINIC DECAN
59. BRUCI MEDJUN FLORI.29.06.1952.ISTINC DECANI
60. BECIRAJ DJELADIN CHEF PEJE
61. GERVALLA BARDHOSH 1951. DUBOVIKI DAECANI
62. GUNGA FAHERADIN PRISHTINA
63. BUNJKAU FERIZA SHEMSI 17.02.1953 DESIVOJCE KOSOVSKA KAMENICA
64. BASHA BAJARAM DJAFER 15.08.1949 VRANIC SUVA REKA
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
66. HADZIU MURSEL POKLEK GLLOGOVAC
67. HADZIU FAZLI POKLEK GLLOGOVAC
68. HADZI MUHADJERI 04.06.1967 KUSIRICI PEJE
69. BECA MADJUN SULJEJMAN 24.09.1957 MOLIC DJAKOVICA
70. SAHATCIU SEJFULAH CHEF
71. BEGA HALIT SHABAN 11.06.1964. JEZERCE FERIZJA
72. MALOKU SHABAN CHEF
73. SULJEJMAN HIVZI CHEF FERIZAJ
74. BEGISHOLLI BAJRAM AVDI 15.03.1935.MANASTIRCE FERIZJA
75. IBARHIM ADEMI
76. BEGU SHEFKI FAZLI 03.02.1951.VLAHINJA TITOVA MITROVICA
77. ASLANAJ BAHTI TITOVA MITROVICA
78. BEKA NEBIH HARUN 03.06.1957. GUSHEVAC TITIOVA MITROVICA
79. MAZHICI HAJRIZ CHEF
80. MISINI FADIL DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
81. BEGA HAJRUSH BEQIR 30.06.1964.SELO VAROSH FERIZJA
82. HISENI FADIL SHEF
83. BERISHA RAMADANI ZYMER 01.03.1959. MAJANCE PODUJEVO
84. KADRI OSMANI KOSOVSKA KAMENICA
85. KRASNIQI ADEM CHEF
86. KRASNIQI MUSTAFA SHABAN GLLOGOVAC
87. FETAHU HARADINI DAUT GLLOGOVAC
88. BERISHA VELIJE AMRUSH 08.09.1950 MALA HOCA ORAHOVAC
89. PECANI EMIN GORNJA KOROTICA KOMORANE
90. RAMA BEDZET CHEF
91. RAMADANI HAJDARI ARIF DONJA KOROTICA GLLOGAVC
92. RAMADANI DESTAN SASIVAR DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
93. BERISHA SAITA DESTAN 1920.GILUSHA PRIZREN
94. BERISHA AVDULJA HADZI 01.11.1960.PAPRACNE DECANI
95. HASKAJ MEHMET PEJE
96. BERISHA RAMADAN HALIL 11.04.1949.BUCE DRAGSH
97. DULAJ LATIF PRIZREN
98. BERISHA RAMADAN IMER 01.09.1957.MAJANCE PODUJEVO
99. LUMNIJE MEHMETI PODUJEV
100. OLLANI ALI PRISHTINA
101. RECICA JAKUP KOSOVO POLJE
102. RUSTEMI FEJZA RUSTEM GLLOGOVC
103. RRAHMON MORINA PEJE
104. GERVALLA JUSUF 01.10.1945. DUBOVIKI DECANI KOSOVO
105. BERISHA DAUTA JASHAR 17.05.1934.KPUZ KLINA
106. MICUNOVIC TOMISLAV
107. DJOKA BAJRMA GLLOGOVAC
108. DJAFOLLI GANI 25.11.1942. DREVOVAC PRISHTINA
109. BICAJ MUSTAFA ISMET 14.05.1958 VRELA ISTOK
110. BICAJ DZAVIT VRELA ISTAOK
111. BOGICI ISLAM, GLLOGOVAC
112. KURAHASANI MALJUSH CHEF PEJE
113. GASHI MURAT KOSOVO POLJE
114. GECI SHABAN 07.12.1935.RAGANA KOSOVSKA KAMENICA
115
116. GREICEVCI RIZHA STANKOVC GLLOGOVAC
117. BICI ABDULLAH BEHXHET 22.07.1950.GODISHNJAK PODUJEVO
118. TRUKOLLI OSMAN DUMOSH PODUJEVO
119. ISUFAJ NERVUZ PRISHTINA
120. BIRIINDJIKAJ RIFAT HYRA 15.11.1967.CUBRELJ SERBICA/SEKENDERAJ,
121. SLAMNIKU ASLAN CHEF PEJE
122. BITICI RAMADAN AZEM 25.02.1039.STUDENCAN SUVA REKA
123. SKENDERI ASLAN PRIZREN SHEF
124. BITICI AZIZ REDJEP 10.05.1924.LESHANE SUVA REKA
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
126. BITICI DJEMA SOFIJA 15.09.1934.KABASH PRIZREN
127. KRASNICI MARK 19.10.1920. PRIZREN
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
129. BLJAKAJ ZECA SADIK 18.07.1947. BEGOV LUKAVAC ISTOK
130. HASKAJ MEHMET PEJE SHEF
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
133. BOJKU MIFTARA BLJERIM 28.11.1960 ISTINIC DECANI
134. KURHASANI MALJUSH PEJE SHEF
135. BROCI HAJRULAH ZEKI 12.07.1929 PEJE
136. BUCOLI SOKOL ISO 07.01 .1941. RASHIC PEJE
137. MUHADJERI SHABAJDIN PEJE SHEF
138. BUJUPI DESTANA SHCIPE 21.02.1961. PEJE
139. AMRUSH ANDJELKO PEJE SHEF
140. KELMENDI IBARHIM. 23.06.1954.PEJE ( BASHKVRASES I UDBASHIT JUSUF GERVALLES )
141. BUNJAKU MUSTAFE HAVA 23.03.1953. GNJILANE
142. GECI RUSTEME 1950. ROGANA KOSOVSKA KAMANICA
143. TAFIL ZENA GLLOGOVAC SHEF
144. SADRIJA SADRI RIZAH, GLLOGOVAC
145. ZAPLUZHA ADEM 1943.PRIZREN
146. PACOLLI BEDJET PRISHTINA
147. PEVCELI NAZMI PRISHTINE
148. ZARICI NEZIR BAICA GLLOGOVAC
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК, KJO LIST ESHTE SHUME E GJATE

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MACEDONIA
1. ALIU ALI SHKUP
2. GJEGJ MARK KOLA.1935.SHKUP
3. ABDJULAJ DERVIS AMZA .15.10.KRANI RESANE MAKEDONIJA
4. RISTOVSKI VANGEL BITOLA
5. ADILJI FAIK JUSUF 08.07.1927 .KERANI RESEN
6. ALIJI DEMIRA NEVZAT 06.05.1934. GOELMA RECICA TETOVO MAKEDONIJA
7. GACOSKI MITKO CHEF
8. ANASTASOV CIRIL NENKO 28.05.1933.BISTAR BOSILEGRAD
9. NAUMOVSKI GLIOGOR SKOJE CHEF
10. 11. ASHIKU USNIJA TEFIK 11.01.1957.SERBICA KICEVO
12. BEDIU HAKI CHEF
13. AZEMI VELIJA JUSUF 1924. DOBROSHTE TETOVO
14. JONUZOVSKI ZIJA
15. JOVANOVSKI BOJANCE
16. BILALI GANI SHAIP 10.01.1945.CEGRANE GOSTIVAR
17. CEGRANI NAFI GOSTIVAR
18. JASHARI DZEMO CHEF
19. BOGDANOVSKI NASHKO DRAGAN 18.09.1929. KLECEVCE KUMANOVO
20. NIKOLOV TOMO SKOPJE SHEF

VALLEY OF THE ALBANIAN UDBA PRESEVO OF REPUBLIC SERBIA

1. AJDINI AJDIN BESNIK. 25.12.1961.ORAVICA PRESHEVO
2. ISMAJLJI MUSTAFA .07.03.1960.PRESHEVO
3. STOSHIC ZORAN CHEF LESKOVCU
4. ALIJAJ SHEMSI .13.05.1940.BUKOREVAC PRSHEVO
5. TODOROVIC STANOJLO
6. ALIMOVIC SHUKRI NASUF 09.08.1941.RAJNICE PRSHEVO
7. MILANOVIC STANKO
8. ANDREJEVIC MILAN RATOMIR .01.06.1944.LALINOVAC LEBANE
9. STANKOVIC MIROSLAV
10. BAJRAMI ZIMER MEFAIL 18.09.1960.PRIBOVCE BUJANOVAC
11. BECIRI NEVZAD IDRIZ 07.10.1945. ORAOVICA PRESHEVO

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MONTENEGRO

ALAJ DULJO MEHDI .23.12.1943.VLADIMIR ULCINJ
STOJOVIC BOZHIDAR CHEF
ALOVIC CAZIM CEMAL .11.11.1950.MARTICI BAR
AVDIU ALIJA DJULAVER 13. 04.1955.SUKOBIN ULCINJ
BEGOVIC STANOJE BRANKO 1922 DANILOGARD
BERISHAJ NIKA PJETER25.07.1951.PRIFTI GS TITOGRAD/PODGORICA
DJOKA OSMAN CHEF
BJELICA RADE STEVAN 1923 NIKSHIC
BULATOVIC ILIJA LJUBOMIR 11.03.1938. BAR
BULATOVIC RADOMIR UROSH 1920. GORNJE LIPOVO KOLASHIN
LJEVAKOVIC LEONARD TITOGARD

UDBA ALBANIA OF REPUBLIC OF ALBANIA

BERISHA UKA ISMET 14.03.1931.SELO CERT ALBANIJA
HADZIJA AJET TIRANA ALBANIJA
NAZIM BUSHI, BUSHAT SHKODER ALBANIJA,CICAGO
ENGJELL MUHEDIN SHEHU, 17.03.1962.TEPELENA,ALABNIJA,BELGJIK
KURHASANI MALJUSH CHEF PEJE


http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

A eshte ky regjister i perpiluar nga vete dora e Bahtir Hamzes o popull shqiptar?
Ruzhdi Saramati me tregone se me deklaratat e serbeve nuk duhet tju besojm,kur Haxhiu ja dergon nje leter nga deshmitaret serb ne Hage.Kurse e Reshat Badalles duhet te mirret e sakte.Edhe pse posedon jo nga serbet,por nga nje flliqesire  e ndyre e Bahtir Hamezes.
Ja nje titull qe ti Reshat Badallaj i shpifesh Ruzhdi Saramatit
http://kosovare.forumotion.com/t3363p600-lajmet-e-fundit-nga-kosova-prishtina

Ti Reshat Badallaj,thua  se ka pakes shqiptar tradhetar e shume ka qe ja dojne te miren kombit shqiptar.Ti je vertete manipulante dhe i shfrytezoni patriotet duke i shti neper rruget qorre,per ti arritur  ofertat e serbise.

Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit i premtove se do te vjen ne dialog Avdi Ibrahimi dhe Bashkim Hoxha,por nuk te erdhen.Kur te beri pyetje nje  shqiptar,ēka e ke Imri Badallen?Iu pergjigje se nuk e ke te konakut.Qudi,kurse me Haxhiun u ngatrrove kur te tha se Imriu ka qnjerezue nxense dhe ka marr per grua nxensen e tij.Ky djalosh na tregon se Imriu ,kusheriri yt,djal te migjes tend,por ti ndryshone ftyre si e shihni situaten.Ky djalosh na tregon se Imri Badallaj ka qnjerezue shume studente  per ti dhene nje note kaluese.Ka dhunue studente nga gjilani,ferizai shume bile,nga gjakova e peja.Sot keto studente jane nana dhe ēka ta merr mendja si ndjehen kur e shohin se ky prape ju jep mesim  rinise shqiptare.
Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit,Kujtimi ju akuzoi se e keni helmue bashk me Avdi Ibrahimin axhen e tij profesor Bajram Kurtin.Ju Reshat i treguat se nuk e keni helmue,pos ka vdek nga Kanceri i ndjeri,kurse Avdi Ibrahimi deklarone ndryshe kinse i ndjeri ka vdekur shkaku i nje infraktit i leshuar nga ekspertiza mjeksore ne prizren.Ketu shifen krimet e juaja qe nuk po mundeni ti beni bashk bisedat njesoj , ka zot.

Reshat Badallaj
Ju vete keni deklarue ne disa shkrimet e juaja keshtu;

Nga fondi "Vendlindja therret"qe keni grumbullue nje shume te madhe nga mergimtaret ne gjermani,vete deklaroni se 500 mi marka gjermane ja keni dhene Hazer Susurit,avokatit.Me kete deshmoni se ke bashkpunue me UDBASHET e serbise.Sepse Hazer Susuri eshte moti ne listen e udbes serbe.
Ti Reshat Badallaj duhet ti pergjigjesh popullit se ku ky Hazer Susuri i ka dergue keto mjete ?

Shkputur nga citati juaj Reshat Badallaj;

derguan Mr. Hazir Susurit, avokat), mbi 500.000 (Pesqindemije) marka gjermane Shtabit te

UCK-se, ne treven e Verrinit.

Nga Reshat Badallaj
- See more at: http://www.gazetakritika.net/Forumi/?itemid=5499#sthash.uEFEvph9.dpuf
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dreni Drenova=Reshat Badallaj;Sali Berisha tradhtar Botim
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: