AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nait Hasani flet per Mehmet Locin njeri te udbes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nait Hasani flet per Mehmet Locin njeri te udbes   Mar 5 Aoū - 5:07

http://www.kosova.de/forum/showthread.php?t=18830&page=2

Nait Hasani thotė se meqė Mehmet Loci i di numrat, ai i di edhe se si kanė ndodhur vrasjet e ushtarėve tė UĒK'sė, pasi i ka komanduar spiunėt brenda Ushtrisė Ēlirimtare.

"Nuk ėshtė i vetmi Mehmet Loci. Ka shumė tė tillė. Derisa ai i numėron se vetėm gjatė luftės i ka pas 140 bashkėpunėtor tė vet ose spiujė nė UĒK, ai do tė thotė se ėshtė njeri qė i dinė gjėrat. Ai ka marrė pjesė edhe nė ato krime. Ai ka marrė pjesė edhe nė vrasjen e atyre ushtarėvedhe nė prita tė ushtarėve. Prandaj, derisa ai e di numrin 40, ai e di edhe se si kanė ndodhur vrasjet dhe torturat qė ju kanė bėrė njerėzve", ka thėnė Hasani, pėr Express, tė dielėn.

Hasani kishte bėrė Kallėzim Penal nė Prokurorinė vendore dhe atė tė EULEX'it, duke akuzuar UDB'ashėt prej vitit 1945 e deri nė fund tė vitet e 90-ta. Nė mesin e tyre edhe:

Fadil Hoxha, Sinan Hasani, Dushan Mugosha, Ali Shukriu, Rexhai Surroi, Imer Pula, Veli Deva, Xhevdet Hamza, Xhavit Nimani, Sahit Zatriqi, Mehmet Maliqi, Mehmet Shoshi, Jusuf Karakushi, Mahmut Bakalli, Azem Vllasi, Remzi Kolgeci, Rrahman Morina, Jusuf Zejnullahu, Hashim Rexhepi, Metė Kuēi, Mehmet Lumi, Hasan Mehmeti, Ibush Kllokoqi, Nazmi Mustafa, Xhemshit Gjuriqi, Hazėr Susuri, Nikė Lumezi, Miftar Jasiqi, Hilmi Zhitia, Rexhep Haxhimusa dhe Vesel Latifi, Hivzi Sylejmani, Bajram Tmava, Bajram Maraj, Mehmet Hoxha, Kolė Shiroka, Syrja Popovci, Kurtesh Salihu, Riza Sapunxhiu.

Pavarėsisht kėsaj, Hasani thotė se organet e drejtėsisė s'kanė bėrė asnjė hap.

"Asnjė veprim s'ėshtė ndėrramarrė prej momentit kur kam bėrė kallėzimin penal pėr njerėzit qė i kanė shėrbyer komunizmit", thotė Hasani.

Nait Hasani thotė se edhe tash ėshtė vėshtirė tė nxirret njė Ligj apo Rezolutė pasi UDB'ashėt janė nė institucionet mė tė rėndėsishme tė Shtetit, siē ėshtė Parlamenti dhe Qeveria.

" Ne ende po i amnistojmė, po i rehabilitojmė sepse kanė zėnė secilėn pore tė pushtetit. Ata boll mirė treguar se kemi UDB'ashė edhe nė Kuvendin e Kosovės, edhe nė Qeveri. Ata janė tė koncentruar nė Prokurori, nė Gjykata dhe nė Polici. Ligji pėr Lustracionin nuk ėshtė bėrė pėr shkak se kur ėshtė njė kėrkesė pėr rezolutė nė vitet 2006-2007 atėherė s'janė pajtuar ndėrkombėtarėt pėr shkak se me Ligjin e lustracionit shumė ish-funksionar, shumė gjykatės, shumė prokurorė nuk kishin tė drejtė tė punonin. Ai ligj nuk ka shansa me u ba pėr shkak se pozicionet e tilla janė tė forcuar tė ish-sistemit dhe UDB'ashėve".
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Nait Hasani flet per Mehmet Locin njeri te udbes   Mar 5 Aoū - 5:09


#42
Vjetėr 03.02.2014, 07:11:42
dr.rrumullaku dr.rrumullaku ėshtė jashtė linje
me pervojė

Anetar prej: 14.02.2012
Vendi: tu prishtina/kosovė
Postime: 930
Standard
kallaj osht me llokopendra me etiketu njerez,bile ata qe kane punu "live" kallaj osht me dite edhe qka kane punu...po ata beterat qe i kishum ne radhet tona bre bal qata lypin me jau ki nanen n'lule t'ballit... e ata kush mund ti zbuloj per veq kundershtareve tone dhe te tyre...

po dikush qaq din e qaq fol...

une jam denu 3 here edhe nuk jam pizhman pse jom denu,se kom punu nje pune te vogel ne sherbim te qeshtjes kombetare...kundershtaret e mi isha udbashet,nime me kane rrahur,nime me kane malltretuar(sjau baj hallall veq qata),se pse ata jane kane te rreshtuar me mbrojt nje sistem qe neve nuk ka ka pelqyer,smundemi me thane anej knej...

me naj ngjit te bamet snaj kane ngjit,se beli kemi punu me takat tonin kuner atij sistemi,qe ata e kane mbrojt,keshtu qe une mundem me i denoncu vetem per "rrahje" qe ma kane ba ata,se per tjerat jo,se nuk i bi pizhman punes teme balo...
__________________
Mos vjedh!

Qeveria nuk lejon konkurrencė...

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nait Hasani flet per Mehmet Locin njeri te udbes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: