AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pergjigje Reshat Badalles si dreni drenovas

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pergjigje Reshat Badalles si dreni drenovas   Mer 6 Aoū - 14:40

Shume ju kam lexue polemikat e juaja Reshat Badallaj dhe te Hxhi Kuēit.Per hire se nje vertetes qe jam mundue per ju dy te mirrem vendosa qe ta japi nje verzion te drejte qe populli te njoftohet me te verteten e shpifjeve.

Reshat Badallaj;
Ky gabel para luftės ishte vozitesi i kriminelit Zhelko Razhnjeteviqit-ARKANIT.
Pergjigje;
Ne cilin vit para luftes e keni pare Haxhi Kuēin qe e paska vozitur Arkanin,zotri Reshat Badallaj ?
..........................
Reshat Badallaj eshte vete Dreni Drenova;

Reshat Badallaj;
Si ka mundesi kosova tė jetė efektive me kėsi njerėz tė tipit Haxhi Kuēi qė vetėm shpifin e ofendojn kombin shqiptar.
Njė gabel, telefonon nepėr familjet shqiptare dhe mė pas i plason nė Youtube dhe telefonata anonime
Pergjigje;
ēfare te keqe i paska bere Haxhi Kuēi popullit shqiptar?ēfare ka te keqe qe i paska marr ne telefonata deshmitaret qe tja tregojne vuajtjet e Haxhi Kuēit?Ne ēfare arsye bazoheni Reshat Udbashi kinse Haxhiu ofendon kombin shqiptar?Ju Reshat Badallaj ne emer te hynores se uēk es i perbuzni,iu shpifeni patriotave siq me shpifesh mua e shume tjere qe do i permendi me poshte.Ti ne emer kinse te ēlirimtares vrave dhunove shqiptar e shqiptare.Dhe te gjitha flliqesirat e tu dhe te Avdiut mundoheni qe mua te mi hudhni,por kote do e keni ore zagaret e shkaut.

Reshat Badallaj
Nė vitin 1981, UDB-ja jugosllave e dergoi nė Prishtinė, pėr tė zbuluar organizatoret e Demonstratave dhe mbante nofken „maxhupi“
Pergjigje
Na tregoni zotri Reshat Badallaj(Dreni Drenova);ēka ka lidhje demostrata e 11 marsit te vitit 1981 mi zbulue  organizatoret e demostratave,Haxhi Kuēi?Keni qen ne dieni se dote ndodhin demostratat e 11 marsit te vitit 1981?Neqoftes Haxhi Kuēit i ka ndodhur qimja a e paska ditur Haxhiu qe dote i qellone qimja ne gjellen e tij?
Haxhi Kuēi deklarone se demostratat nuk kan lidhje me ndonje organizim te tille siq e pershkruani ju vete nga mendja juaja.Demostrata ne menyre istikte eshte nisur,nga depresioni i qimes.Pra nuk ka lidhje ketu organizim te demostratave ne menzen e studenteve.

Reshat Badallaj
Ky gabel, eshtė Haxhi Latif Kuēi. Per shpifje, rrena dhe gjera tė shumtuara, Avdi Ibrahimi, zevendkomandant i Ruzhdi Saramatit, ka ngritur padi penale nė gjykatė. Per trimėrinė e Ruzhdiut e Avdiut, me sė miri foli dite mė parė, gjeneral Kudusi Lame.
Pergjigje
Per ēfare shpifjesh e keni fjalen ndaj Haxhi Kuēit?Qe sa vite ke shkrua bashk me Avdi Ibrahimin se keni ngritut  padi penale kundra Haxhi Kuēit ?Po ta kishit bere nje gje te tille,interpoli do e kerkonte dhe hedhue para bankave gjygjesore.
Komandanti i Avdi Ibrahimit,siq kam lexue do mesazhe qe ja kishte dergue Haxhi Kuēit shkruhet;
Avdi Ibrahimi ne uēk ne brigaden e tij eshte kyqur siq thote populli pasi ka perfundue lufta,pra Avdi Ibrahimi eshte kyqur ne uēk me 12 qershor te vitit 1999.
Kurse Rajmonda Malecka i shkruan Haxhi Kuēit se Avdi Ibrahimi me ndihmen e eulexit e ka burgosur bashk me baben e saj nje vit ne burgun e shkupit.
Kurse Gafurr Adili i shkruan se Avdi Ibrahimi ka mundesi ti beje dem ēdo shokut,dhe per Avdiun ma mire e njef Bashkim Hoxha qe i ka bere atentat ne shtepin e tij duke ja hudhur bomben e plagosur mbrapa shpīndes.Edhe Xh.Krasniqi i shkruan Haxhi Kuēit se sherrin qe ja kam pare Avdiut edhe sot pasojat jam ka i barti.ēdo gje ne shpirtin e Avdiut mundet te gjindet,por gjak shqiptari nuk posedone Avdi Ibrahimi.

Reshat Badallaj
Njė familje shqiptare Sh. B. me luti shumė tė shkruaj per ketė tė paftyrė dhe tė pandergjegjshem, qė kohė mė parė e kishte shqetsuar njė grua me lloj-lloj fjalesh te nivelit me te ulet.
Pergjigje
Kjo femer qe ju paska nxitur qe ta etiketoni me shpifje Haxhi Kuēin eshte Shyhrete Behluli,sepse Haxhiu ka shkrue se burri i Shyhretes Luli  si ka dashur ta nxite drejtorin e Lotarise se Kosoves Murat Muratin qe ta debone nga puna kinse Haxhiu nuk e hape kisokun per dite.Dhe e lute drejtorin qe ta mer ne Lloto Lulin e Shyhretes.Kjo nuk eshte tradheti ndaj Haxhi Kuēit sipas jush.

Reshat Badallaj(Dreni)
Kur ishte nė Kosovė, me Mercedesin e tij ngjyrė portakalli nė tė mbyllur, e ka vozitur kriminelin boteror, Zhelko Razhnjatoviqin-Arkanin (pranon edhe vet). E ka vozitur me fudullek nė shumė feshatra te Kosoves e ne veqanti nė komunen e Suharekes. Qe mė vonė do tė ndodhė KASAPHANA. Gjaksoret serbo-ēetnik, benė hata duke vrarė e duke prerė shqiptarė. Vranė e prenė me sakicė e me hanxhar, dhunuan, plackiten…
Pergjigje
Genjeni kur tregoni se mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre portokalli.Tregoni daten kur e paska vozitur Arkanin Haxhiu?Mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre te verdhe e jo te portokallit.Te portokallit ka pasur tjeter kush emrin nuk dua tja permendi.Le te kujdesen ata qe deshirojne me gjete kete taxsit.
Neper cilat fshatra e paska shetitur Haxhiu Arkanin trego?
A kane emra e mbiemra ata njerez qe i paska masakrue Haxhiu me sakice e dhunue cilen femer shqiptare?
Mercedesin e verdhe Haxhiu ka ja ka shitur nje taxisitit,ka mesi i vitit 1998  vetem ne kembe  nese Haxhi Kuēi e paska shetit Arkanin.

Reshat Badallaj(Dreni)
kerkohet tė vehet para drejtesisė, ndoshta edhe lakun ne qafė. Njė fjalė e popullit thotė:“Qeni i keq, ta bjerė ujkun nė torishtė“…
Pergjigje
Reshat a ti e ke ndjersye qenin ne kosove apo Haxhiu?Njeri nga ju dyte duhet vertete te dilni para  gjygjit dhe te denoheni,dhe pse jo me lak ne fyte.Ti vete ke deklarue se ata shqiptar qe kane organizue demostrata kan qen te lidhur me udben serbe.Ti vete deklarone se ne zhur keni organizue demostrata.Pra po del se ke qen i lidhur me udben serbe.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ky langua mbante nofken „maxhupi“. Ne lokalet e UDB-es, klyshet serbianė:Zenel Celina dhe Latif Dulla, me thanė: „Prano qe ke qene pjesemarres i Demonstratave se kemi deshmitar maxhupin. Latif, zagari tha po e kemi Haxhi Laten“ Per te gjitha keto te zeza te keti gabeli do t“iu japim fakte te shkruara dhe t“i degjoni vete, sepse kurre nė jeten time nuk kam shkruar pa fakte, faksimile.
Pergjigje
Na trego se ēfare dite ishte kur Haxhiu ishte ne prezence si deshmitar i Zenel Celines e Latif Dulles?A e keni fjalen per 11 marsin te vitit 1981,apo tjeter date?
Nuk po mundemi tju kuptojm;here thua ne prishtine e kane que udba e serbise mi pergjue organizatoret e demonstratave e here dalish ne prizren.Si paska pasur mundesi qe Haxhiu ne te njeten kohe te gjindet edhe ne prizren edhe ne prishtine ?Ku i keni marr ato faksime origjinale oj koke laker?Ju vete i shkruani artikujt kundra Haxhiut dhe i beni si argumente.Keto shpifje i dijne vetem njerezit e serbise tja pergadisin shpifjet nje njeriut qe ka kontribue per qeshtjen madhore shqiptare.
Haxhiu ka shkrue ne shume artikuj qe gjate vitit 1998 ne suhareke ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Deshmitar eshte Malush Berisha ,Aziz Sjala dhe Selajdin F. e Dauti qe punonte ne kryqin e kuq nderkombetar.Ne Malisheve poashtu ne korrik 1998 nga pompa e benzines se Paqarizeve ne Dragobil ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Dhe te nesermene ju erdhen ndihmat shqiptareve te grumbulluar.Deshmitar Tahir Ulluri dhe Shyqa nje ushtar i uēk es.Per keto vepra e etiketoni Haxhiun udbash te serbise ,?I flliquri mundohet ti flliqi te tjetret qe kan moral te larte.


Reshat Badallaj(Dreni)
Shih per ketė, duke biseduar me z. Shefki Stublla, pa dijenin e tij, por degjoni me vemendje, ky gabel kerkon kinse ky e ka nisur demonstraten. Dhe merreni me mend se ēfarė imagjinatė tė pazhvilluar ka ky gabel, harron se si eshtė e mundur qe njė njeri te organizoje demonstratat dhe kurrė te mos burgoset te pakten njė shuplakė turirit tė mos i jepet, perkundrazi njė policė e puneson nė llotarin serbe, qe me vonė do te vjedh popullin ky hajn.
Pergjigje
Po a po te dhimbset shpiuni e udbashi Shefki Stublla kaq shume ty Reshat Badallaj,pse Haxhiu deshirone qe te verteten ta qesi ne drite ?Cili polic serb e paska punsue Haxhiun ne Llotarin e Kosoves?Ti me videon e Bahtir Hamzes  arsyetohesh.Kurse ne video me ate polic qe bisedon Haxhiu i tregone shume mire se si Mustaf Kolgeci ka dashur ti vjedh pare pa fitue fare.Por ti me Avdiun te verteten e shendrroni ne genjeshter me ndihmen e juaj sofiste.
Si eshte e mundur qe Haxhiu ti oraganizon demostratat e mos ti hyne as nje therr ne kembe,e mos ti meshojne nje shuplak ,apo pse nuk e burgosen?Haxhiu ka shkrue qindra here se nuk i ka organizue demostratat e 11 marsit te vitit 1981,por shkak ka qen qimja ne gjelle qe i ka qellue.Pse nuk e denuan Haxhiun?Nuk e denuan sepse si deshmi e kishte qimen,qe i kishte qelluar ne gjellen e tij.Kjo ka qen arsyerja pse Haxhiun nuk e kane denue e rrahur.Per kete dite te 11 marsit as dhe nje studente nuk eshte denuar,per tu denuar e hedhur ne bankat e te akuzuareve duhej te vnohet Haxhi Kuēi,sepse ky ishte nismetar i demostratave te kesaj dite.Por sa shume shqiptar u munduan qe 33 vite ti pervetsonin kinse kan organizue nje demostrata te tille.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ata burra qe kanė organizuar Demonstrat jane dergjur neper kazamatet serbosllave nga 1 deri nė 20 vjet burg,ore torongop! Ēdo mbremje, udbashet, Haxhi Kuēit, i“a ngrinin veshin duke i thenė:“Ēfarė ujė i ke dhenė magarit?“
Pergjigje
Sipas deklaratave tua Reshat Badallaj,jan denuar organizatoret e demostratave,qe para  popullit te shiten si te burgosur politike siq eshte edhe rasti juaj ne fjale.
Nje fjale qe e kisha lexue ne fb tend qe ua kishte shkrue Halit Elshani,ja po e lansoj ,sepse e kishit shly,pse e dini ju pse?

Me sa e njoh mire Haxhi Kuēin,afer as udbashat as shpiunat nuk kan pasur mundesi ti afrohen,e leji forat e tua a ja kane ngre veshet  se a i paska dhene magarit uje te ftofte apo te nxete?

Shume ju kam lexue polemikat e juaja Reshat Badallaj dhe te Hxhi Kuēit.Per hire se nje vertetes qe jam mundue per ju dy te mirrem vendosa qe ta japi nje verzion te drejte qe populli te njoftohet me te verteten e shpifjeve.

Reshat Badallaj;
Ky gabel para luftės ishte vozitesi i kriminelit Zhelko Razhnjeteviqit-ARKANIT.
Pergjigje;
Ne cilin vit para luftes e keni pare Haxhi Kuēin qe e paska vozitur Arkanin,zotri Reshat Badallaj ?
..........................
Reshat Badallaj eshte vete Dreni Drenova;

Reshat Badallaj;
Si ka mundesi kosova tė jetė efektive me kėsi njerėz tė tipit Haxhi Kuēi qė vetėm shpifin e ofendojn kombin shqiptar.
Njė gabel, telefonon nepėr familjet shqiptare dhe mė pas i plason nė Youtube dhe telefonata anonime
Pergjigje;
ēfare te keqe i paska bere Haxhi Kuēi popullit shqiptar?ēfare ka te keqe qe i paska marr ne telefonata deshmitaret qe tja tregojne vuajtjet e Haxhi Kuēit?

Reshat Badallaj
Nė vitin 1981, UDB-ja jugosllave e dergoi nė Prishtinė, pėr tė zbuluar organizatoret e Demonstratave dhe mbante nofken „maxhupi“
Pergjigje
Na tregoni zotri Reshat Badallaj(Dreni Drenova);ēka ka lidhje demostrata e 11 marsit te vitit 1981 mi zbulue  organizatoret e demostratave?Keni qen ne dieni se dote ndodhin demostratat e 11 marsit te vitit 1981?
Haxhi Kuēi deklarone se demostratat nuk kan lidhje me ndonje organizim te tille siq e pershkruani ju vete nga mendja juaja.

Reshat Badallaj
Ky gabel, eshtė Haxhi Latif Kuēi. Per shpifje, rrena dhe gjera tė shumtuara, Avdi Ibrahimi, zevendkomandant i Ruzhdi Saramatit, ka ngritur padi penale nė gjykatė. Per trimėrinė e Ruzhdiut e Avdiut, me sė miri foli dite mė parė, gjeneral Kudusi Lame.
Pergjigje
Per ēfare shpifjesh e keni fjalen ndaj Haxhi Kuēit?Qe sa vite ke shkrua bashk me Avdi Ibrahimin se keni ngritut  padi penale kundra Haxhi Kuēit ?Po ta kishit bere nje gje te tille,interpoli do e kerkonte dhe hedhue para bankave gjygjesore.
Komandanti i Avdi Ibrahimit,siq ka lexue do mesazhe qe ja kishte dergue Haxhi Kuēit shkruhet;
Avdi Ibrahimi ne uēk ne brigaden e tij eshte kyqur siq thote populli pasi ka perfundue lufta,pra Avdi Ibrahimi eshte kyqur ne uēk me 12 qershor te vitit 1999.
Kurse Rajmonda Malecka i shkruan Haxhi Kuēit se Avdi Ibrahimi me ndihmen e eulexit e ka burgosur bashk me baben e saj nje vit ne burgun e shkupit.
Kurse Gafurr Adili i shkruan se Avdi Ibrahimi ka mundesi ti beje dem ēdo shokut,dhe per Avdiun ma mire e njef Bashkim Hoxha qe i ka bere atentat ne shtepin e tij duke ja hudhur bomben e plagosur mbrapa shpīndes.Edhe Xh.Krasniqi i shkruan Haxhi Kuēit se sherrin qe ja kam pare Avdiut edhe sot pasojat jam ka i barti.

Reshat Badallaj
Njė familje shqiptare Sh. B. me luti shumė tė shkruaj per ketė tė paftyrė dhe tė pandergjegjshem, qė kohė mė parė e kishte shqetsuar njė grua me lloj-lloj fjalesh te nivelit me te ulet.
Pergjigje
Kjo femer qe ju paska nxitur qe ta etiketoni me shpifje Haxhi Kuēin eshte Shyhrete Behluli,sepse Haxhiu ka shkrue se burri i Shyhretes Luli  si ka dashur ta nxite drejtorin e Lootarise se Kosoves Murat Muratin qe ta debone nga puna kinse Haxhiu nuk e hape kisokun per dite.Dhe e lute drejtorin qe ta mer ne Lloto Lulin e Shyhretes.Kjo nuk eshte tradheti ndaj Haxhi Kuēit sipas jush.

Reshat Badallaj(Dreni)
Kur ishte nė Kosovė, me Mercedesin e tij ngjyrė portakalli nė tė mbyllur, e ka vozitur kriminelin boteror, Zhelko Razhnjatoviqin-Arkanin (pranon edhe vet). E ka vozitur me fudullek nė shumė feshatra te Kosoves e ne veqanti nė komunen e Suharekes. Qe mė vonė do tė ndodhė KASAPHANA. Gjaksoret serbo-ēetnik, benė hata duke vrarė e duke prerė shqiptarė. Vranė e prenė me sakicė e me hanxhar, dhunuan, plackiten…
Pergjigje
Genjeni qe tregoni se mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre portokalli.Tregoni daten kur e paska vozitur Arkanin Haxhiu?Mercedesi i Haxhiut ka pasur ngjyre te verdhe e jo te portokallit.Te portokallit ka pasur tjeter kush emrin nuk dua tja permendi.Le te kujdesen ata qe deshirojne me gjete kete taxsit.
Neper cilat fshatra e paska shetitur Haxhiu Arkanin trego?
A kane emra e mbiemra ata njerez qe i paska masakrue Haxhiu me sakice e dhunue cilen femer shqiptare?
Mercedesin e verdhe Haxhiu ka mesi i vitit 1998 e ka pas shitur dhe vetem ne kembe  nese Haxhi Kuēi e paska shetit Arkanin.

Reshat Badallaj(Dreni)
kerkohet tė vehet para drejtesisė, ndoshta edhe lakun ne qafė. Njė fjalė e popullit thotė:“Qeni i keq, ta bjerė ujkun nė torishtė“…
Pergjigje
Reshat a ti e ke ndjersye qenin ne kosove apo Haxhiu?Njeri nga ju dyte duhet vertete te dilni para  gjygjit dhe te denoheni,dhe pse jo me lak ne fyte.Ti vete ke deklarue se ata shqiptar qe kane organizue demostrata kan qen te lidhur me udben serbe.Ti vete deklarone se ne zhur keni organizue demostrata.Pra po del se ke qen me udben serbe.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ky langua mbante nofken „maxhupi“. Ne lokalet e UDB-es, klyshet serbianė:Zenel Celina dhe Latif Dulla, me thanė: „Prano qe ke qene pjesemarres i Demonstratave se kemi deshmitar maxhupin. Latif, zagari tha po e kemi Haxhi Laten“ Per te gjitha keto te zeza te keti gabeli do t“iu japim fakte te shkruara dhe t“i degjoni vete, sepse kurre nė jeten time nuk kam shkruar pa fakte, faksimile.
Pergjigje
Nuk po mundemi tju kuptojm;here thua ne prishtine e kane que udba e serbise mi pergjue organizatoret e demostratave e here dalish ne prizren.Si paska pasur mundesi qe Haxhiu ne te njeten kohe te gjindet edhe ne prizren edhe ne prishtine ?Ku i keni marr ato faksime origjinale oj koke laker?Ju vete i shkruani artikujt kundra Haxhiut dhe i beni si argumente.Keto shpifje i dijne vetem njerezit e serbise tja pergadisin shpifjet nje njeriut qe ka kontribue per qeshtjen madhore shqiptare.
Haxhiu ka shkrue ne shume artikuj qe gjate vitit 1998 ne suhareke ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Deshmitar eshte Malush Berisha dhe Selajdin F. e Dauti qe punonte ne kryqin e kuq nderkombetar.Ne Malisheve poashtu ne korrik 1998 nga pompa e benzines se Paqarizeve ne Dragobil ka ftue ndihmat e kryqit te kuq.Dhe te nesermene ju erdhen ndihmat shqiptareve te grumbulluar.Deshmitar Tahir Ulluri dhe Shyqa nje ushtar i uēk es.Per keto vepra e etiketoni Haxhiun udbash te serbise ,?I flliquri mundohet ti flliqi te tjetret qe kan moral te larte.


Reshat Badallaj(Dreni)
Shih per ketė, duke biseduar me z. Shefki Stublla, pa dijenin e tij, por degjoni me vemendje, ky gabel kerkon kinse ky e ka nisur demonstraten. Dhe merreni me mend se ēfarė imagjinatė tė pazhvilluar ka ky gabel, harron se si eshtė e mundur qe njė njeri te organizoje demonstratat dhe kurrė te mos burgoset te pakten njė shuplakė turirit tė mos i jepet, perkundrazi njė policė e puneson nė llotarin serbe, qe me vonė do te vjedh popullin ky hajn.
Pergjigje
Po a po te dhimbset shpiuni e udbashi Shefki Stublla kaq shume ty Reshat Badallaj,pse Haxhiu deshirone qe te verteten ta qesi ne drite ?Cili polic serb e paska punsue Haxhiun ne Llotarin e Kosoves?Ti me videon e Bahtir Hamzes  arsyetohesh.
Si eshte e mundur qe Haxhiu ti oraganizon demostratat e mos ti hyne as nje therr ne kembe,e mos ti meshojne nje shuplak ,apo pse nuk e burgosen?Haxhiu ka shkrue qindra here se nuk i ka organizue demostratat e 11 marsit te vitit 1981,por shkak ka qen qimja ne gjelle qe i ka qellue.Pse nuk e denuan Haxhiun?Nuk e denuan sepse deshmi e kishte qimen,qe i kishte qelluar ne gjellen e tij.Per kete dite te 11 marsit as dhe nje studente nuk eshte denuar,per tu denuar e hedhur ne bankat e te akuzuareve duhej te venohet Haxhi Kuēi,sepse ky ishte nismetar i demostratave te kesaj dite.Por sa shume shqiptar u munduan qe 33 vite ti pervetsonin kinse kan organizue nje demostrata te tille.

Reshat Badallaj(Dreni)
Ata burra qe kanė organizuar Demonstrat jane dergjur neper kazamatet serbosllave nga 1 deri nė 20 vjet burg,ore torongop! Ēdo mbremje, udbashet, Haxhi Kuēit, i“a ngrinin veshin duke i thenė:“Ēfarė ujė i ke dhenė magarit?“
Pergjigje
Me sa e njoh mire Haxhi Kuēin,afer as udbashat as shpiunat nuk kan pasur mundesi ti afrohen,e leji forat e tua a ja kane ngre veshet  se a i paska dhene magarit uje te ftofte apo te nxete?


Reshat Badallaj
Kur shpertheu lufta, Arkani e kerkoi Haxhi Kucken. Por, ky tani mundohet t“a hedh fajin, Ukė Bytyēit, i vrare, qe ai iį paska „futur“ ne mercedes. Uka, tani me nuk flet nga varri…
Pergjigje
Kerkund nuk e kam hasur qe ka shkrue diku Haxhi Kuēi se ne kerr ma ka shtie Uke Bytyqi ne kerr Arkanin,keto jane shpifjet e tua siq ja ke zanat qe ju ka persosur nana serbi tju shpifesh atdhetareve.


Reshat Badallaj
Ketė ZAGAR UĒK-JA KERKONTE PĖR TA GOZHDUAR SI KRISHTIN NĖ KRYQ. Pranon edhe vetė, e akuzon Fatmir Limen.Iku pa kthyerė koken prapa. Me ndihmen e Arkanit iku ne Francė. Nga Franca, ky spiun,shanė e mallkon kombin tonė, se komb shqiptarė nuk ka, se te gjithe shqiptaret duhet groposur dhe vrare per se gjalli, se te gjithė komandante e UCK-es, duhet lidhur per banderi (shtylle) dhe te gjithe duhet vrare qe luftuan kunder Arkanit, kumbaren e tij. Arkanin, e lavdron deri ne qiell dhe gjekundi asnje grimė fjale nuk e thotė kunder tij dhe merreni me mend para pak ditesh, thote:Nonen te tan shqiptarve. Keshtu shprehet ky ashkali…
Pergjigje
Haxhiu ka deklarue haptas se Avdi Ibrahimin e kerkonte uēk,qe tju tregone se ku i ka meshehur do arme Besim Ndrecaj,dhe te deklarohet qe ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987.Na tregoni Reshat;Si ja besoj kete vend te punes serbia Avdiut,kur Avdiu ka qen si i denuar ne vitin 1981 si iredentiste ne sherbimin ushtarak te jugosllavise?Mesigur Haxhi Kuēi ka thene nanen tane shqiptareve kush u beson shpiunllaqeve te juaja,shpifje pa kripe.Nuk ka si ta lavderon Arkanin,as ta shaje Haxhiu sepse ju e njifni ma se miri se Haxhiu,bashk me Avdiun qe jan taku ne Operacionin "Shigjeta"


Reshat Badallaj
Haxhi Kuci ne bisedė me Shefki Stubllen (degjoni me kujdes e cka bisedon vet nga goja e tij),
Pergjigje
Ketu e kerkone drejtesin Haxhi Kuqi

Reshat Badallaj
-Haxhi Kuci ne bisede telefonike me Akademik Rexhep Qosjen. Degjoni me kujdes sjelljet e keti gabeli,
Pergjigje
Edhe ne kete bisede e ka tregue te verteten se ēka ka ndodhur mes Qoqjes Dha Haxhiut.


Reshat Badallaj
-Haxhi Kuqi per kiosken (kinse ia kane thyere policia dhe degjoni se cka e premton dhe ku punon kinse ky gabel), -Haxhi kuci ne bisede telefonike me Mark Krasniqin, tani e ka shlyere, por kush e njeh mire internetin ndoshta ka mundesi ta gjej, -Haxhi Kuci ne telefon me Muharrem Sh. Kucin edhe kete e ka fshire tani,
Pergjigje
Kisoskun ja ka thye Skender Krasniqi,Basriu,e din rastin edhe vete policiM.Elshani .
Skender Krasniqi ish komandant i uēk es tani komandir policie.Dhe nese Haxhiu kerkon ta zbuloi te verteten sipas jush Haxhiu na qenka udbash !

Reshat Badallaj
Si paraqitet ne telefon me Bahtir Hamzen, por ne emer te t dr. Begzat Baliut, nje njeriu shume autoritetativ dhe PASTAJ ZBULOHET.
Me Bahtir Hamzen nuk ka fole kurr ne telefonata,pos kane  shkembye me muaj te tere,per tradhetaret e kosoves.
Ky siq i kam lexue disa biseda mes tyre;Bahtir Hamza i shkruan Haxhiut se Isuf Gervallen nuk e ka vrare udba,pos hasmit qe  i kane pasur hak.


Reshat Badallaj(Dreni)
Kush eshtė spiuni i UDB-es, qe fyen heroin e kombit, Mehė Ramė Uka ?
Pergjigje

Haxhiu nuk ka shkrue pa fakte siq shkruan ti Reshat.

Ja faktet e udbashave qe tregojne se Mehe Uka ka pasur pseodonimin "Marovac"
Lapidar ne beograd e bustin ne mitrovice.Haxhiu nuk shkruan nga theshethenjet si ti e Avdiu.
https://www.youtube.com/watch?v=q2UTbrPHrc8

http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=25722
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:04 AM ]
Po ti haptas e ke etiketue Qosjen si Kurve qe i ulet ne preher secilit mashkull.
Ja argumentet e gjalla;

http://gazetaora.com/profesoru-ngutet-vetevendosjen/

Ju Reshat Badallaj edhe Fatmir Limen e beret lavire bashk me Ramushin e Albinin
Ja argumentet
http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2318/do-t-luftoj-deri-n-vdekje-p-r-bashkimin-e-trojeve-shqiptare.htmlPer Qosjen qe ka adhurue titon ja argumente nga Agim Gashi
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2693-rexhep-qosja-per-titon-edhe-sot-e-done?highlight=kadri+mani+edhe+meha+dikur+ishte+udbash

Ju Reshat Badallaj i shpifeni vetes kinse Kadri Mani ju ka shpifur ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe gjeni hapsire qe tju shpifni Kadri Manit kinse i paska vrare ne nje podrum Rexhep Malen dhe Nuhi Berishen;Ja argumentet;

http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html


Reshat Badallaj(Dreni Drenova)
SPIUNI I UDBĖS SERBE

Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV

Pseodonimet e ketyre me poshte eshte vete Reshat Badallaj qe shkruan si ja done zemra;
Kalorsi
BYTYQI SEMETISHT
BYTYQI
Motra e nje deshmori
SAMADRAZHA
ZAJMI SAMADRAZHE
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
Pergjigje
Reshat Badallaj,a e sheh veten se ku ke arritur me keto shpifjet e tua?
Ne nje vend tjeter ndryshe i keni shkrue emrat e udbashave qe ti ka dergue vete Bahtir Hamza,qe i ka shkrue shkel e shko sikurse nje foshnje.Ja une po i qesi ata shkrimet e tua ku si shpiune udbash e ke paraqitur edhe ;Isuf Gervallen,Jo une siq e genjeni popullin.Mua me ka radhitur shoku ,juaj Bahtir Hamza,djalin e kusheririt tend Ridvan Badallen e shume atdhetar tjere.
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: Serbia ka organizuar gjenocid nė kosovė   Mon Jan 14, 2013 4:52 pm
Nė kuadėr tė kėtyre forcave tė errėta antishqiptare,pėr fat tė keq janė edhe njė grup i vogėl shqipfolėsish qė shkruajnė gjithqka zi e keq pėr kombin hyjnor shqiptar.Po sjellim dis aprej tyre pėr ju lexues tė nderuar tė Bashkimit kombėtar,po japim njė shkrim tė botuar nė "Zėri i Amerikės".

• Zeri amerikes
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

1. ADEMI IZET ALJI 12.07.1947. PESTOVE VUCITARENS
2. MAZICI HAJRIZ KOSOVSKA MITROVICA
3. AHMETI BAJRAM JUP. 15.11.1958.SAMIR VITINA
4. KASTRATI ISMET CHEF GJILAN
5. ALACI MURTEZAN BEHAJDIN.07.04.1963. PREZREN
6. RAMADANI ZIJADIN SHEF PRIZREN
7. ALIJAJ SELMAN JASHAR 28.12.1949. KOVRAGE ISTOK PEC
8. ALITI AMDI DZEVAT 08.12.1961.BALABAN PRISHTINA
9. AJAZI NAUSF LJUTFI CHEF
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
11. ARAPI MILJAIM DZEMAILJ 01.03.1956.GORNJA SLATINA VITINA
12. BUNJAKU ISA CHEF
13. ARIFAJ HAMDIJAJ MALIC. 1952. PECANE SUVA REKA
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
Shenim i plotėsuar:
(Haxhi (Latif) Kuēi (Krasniqi),nga Suhareka,ku edhe ka vendbanimin nė Rr.”Nėna Tereze”,pa nr.i lindur mė 18.08.1955, bir i fshatarit Latif (Ismajl) Krasniqi,(Kuēi)nga Janqishta komuna e Malishevės dhe Naxhije Sylaj nga fshati Sllapuzhan komuna e Suharekės.Gjat kohs sė luftės ka ikur fillimish nė Gjermani,pastaj ka ikur nė Francė ku e ka nderruar identitetin nė ashkali.)ky person provokan ofendon dhe shpif mbar kombin shqiptar ėshtė demaskuar publikisht nga Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,e shum tė tjerė.Ky nėpėr forume pėrdor lloj lloj emrash duke i keqpėrdorue ata pėr qellime tė veta destruktive dhe antishqiptare.Nė portalin Informativ Bashkimi Kombėtar ka disa pseudonime si pėrparmi,arbėri.fr,Haxhi Kuēi qė ėshtė emri i vėrtet i tij dhe sė fundmi ka nofkėn nė kėtė portal si sheqet,gjiti,detektivi e emra tjerė qė mė kohė do ti demaskojmė.Ky person ėshtė duke u pėrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.
15. ARIFI MYRTA ELEZ 01.04.1919. BATUSHA DJAKOVICA
16. SAHATCIU SEJFULAH CHEF DJAKOVICA
17. ARIFI SULA IDRIZ 09.04.1949.UGLJARE GNJILANE
18. KASTRATI ISMET CHEF
19. AVDULAHI SHIP ELVER 19.11.1955.SHURLANE GNJILANE
20. AVDULHI MUSA ZAHIDE 04.05.1956. MALISHEVO GNJILANE
21. AVDULAHU HASIPA SAMI 15.04.1960. SHURLANE GNJILANE
22. AVDJLI SHIQERI NAZIF 11.05.1955.PLESHINA UROSHEVAC
23. SHERIFI NEZIR 13.03.1964.GORNJA SLATINA VITINA
24. ZEKOLLI QAMIL BINCA VITINA
25. ZAPLLUZHA ADEM 1943 PRIZREN
26. AZEMI MUSLI MUSTAFA 28.12.1946. UGLJARE GNJILANE
27. BADALAJ ISTREF RIDVAN 15.01.1954. ZHUR PRIZRENI.
28. KOSHI ASTRIT CHEF
29. BAJRAKTARI MEHDI ABDULAH,10.05.PLESHINA FERIZJA,
30. SHERIFI NEZIR
31. BAJRAAKTARI AHMET BAICA GLLOGOVC
32. BAJRAKTARI VELIJA DIBARAN 1939 GLLOGOVC
33. RAMA AJAZI SANKOVAC GLLOGOVAC
34. BAJRAKTARI MUSA 1946 RADAFCI PEJE
35. BAJRAKTARI MURAT PEJA
36. BAJARAKTARI IDRIZI SABRIE 10 .12.1952. LIPA PEJE
37. ISUFAJ NERVUZ CHEF
38. ABAZ JUSUF HAJDINI .30.04.1959.GADISH GNJILANE
39. HYSNE FADILI FERIZJA,
40. ABDJLLAHI ASIM KADRI 12.05.1954. SHURLANE GJILANE
41. ADEMAJ RAHMON MALUSH 27.10.1952.PASHINO PEC
42. KURHASANI MALJUSH PEC
43. BAJRAMI BISLIMI ILJZA, 13.06.1943.DEVAJA VITI
44. KASTRATI ISAMET CHEF
45. BAJRAMI JET ISLAMI,DONJA KOROTAICA GLLOGOVC
46. SULJICI EMIN KISHNAREKA GLLOGOVAC
47. SULJA AZEM 04.05.1951.KISNAREKA GLLOGOVAC
48. BAJRAMI BAJRAM MURAT DONJA KOROTICA GLLOGOVC
49. ZENEL HOTI CHEF
50. BAJRAMAI KADRI RAMADANI,06.04.1958.ZHEGOVAC GNJILANE
51. KASTRATI ISMET
52. BALAJ FAZLI ZENELJ 08.11.1920.LAUSH SERBICA( SKENDRAJ)
53. BALIU BEGZAD DONJI MAKRESH GJILANE
54. HAMZA FADILJ,GORNJA KLINA KOSOVASKA MITROVICA ,CHEF
55. HADZOSAJI HALIL 16.11.1946. DJAKOVO
56. HASI LATIF GLLOGOVAC
57. ESMA JAUBELI, KOSOVSKA MITROVICA
58. BALAJ MUSA MEHEMET,15.01.1957.ISTINIC DECAN
59. BRUCI MEDJUN FLORI.29.06.1952.ISTINC DECANI
60. BECIRAJ DJELADIN CHEF PEJE
61. GERVALLA BARDHOSH 1951. DUBOVIKI DAECANI
62. GUNGA FAHERADIN PRISHTINA
63. BUNJKAU FERIZA SHEMSI 17.02.1953 DESIVOJCE KOSOVSKA KAMENICA
64. BASHA BAJARAM DJAFER 15.08.1949 VRANIC SUVA REKA
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
66. HADZIU MURSEL POKLEK GLLOGOVAC
67. HADZIU FAZLI POKLEK GLLOGOVAC
68. HADZI MUHADJERI 04.06.1967 KUSIRICI PEJE
69. BECA MADJUN SULJEJMAN 24.09.1957 MOLIC DJAKOVICA
70. SAHATCIU SEJFULAH CHEF
71. BEGA HALIT SHABAN 11.06.1964. JEZERCE FERIZJA
72. MALOKU SHABAN CHEF
73. SULJEJMAN HIVZI CHEF FERIZAJ
74. BEGISHOLLI BAJRAM AVDI 15.03.1935.MANASTIRCE FERIZJA
75. IBARHIM ADEMI
76. BEGU SHEFKI FAZLI 03.02.1951.VLAHINJA TITOVA MITROVICA
77. ASLANAJ BAHTI TITOVA MITROVICA
78. BEKA NEBIH HARUN 03.06.1957. GUSHEVAC TITIOVA MITROVICA
79. MAZHICI HAJRIZ CHEF
80. MISINI FADIL DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
81. BEGA HAJRUSH BEQIR 30.06.1964.SELO VAROSH FERIZJA
82. HISENI FADIL SHEF
83. BERISHA RAMADANI ZYMER 01.03.1959. MAJANCE PODUJEVO
84. KADRI OSMANI KOSOVSKA KAMENICA
85. KRASNIQI ADEM CHEF
86. KRASNIQI MUSTAFA SHABAN GLLOGOVAC
87. FETAHU HARADINI DAUT GLLOGOVAC
88. BERISHA VELIJE AMRUSH 08.09.1950 MALA HOCA ORAHOVAC
89. PECANI EMIN GORNJA KOROTICA KOMORANE
90. RAMA BEDZET CHEF
91. RAMADANI HAJDARI ARIF DONJA KOROTICA GLLOGAVC
92. RAMADANI DESTAN SASIVAR DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
93. BERISHA SAITA DESTAN 1920.GILUSHA PRIZREN
94. BERISHA AVDULJA HADZI 01.11.1960.PAPRACNE DECANI
95. HASKAJ MEHMET PEJE
96. BERISHA RAMADAN HALIL 11.04.1949.BUCE DRAGSH
97. DULAJ LATIF PRIZREN
98. BERISHA RAMADAN IMER 01.09.1957.MAJANCE PODUJEVO
99. LUMNIJE MEHMETI PODUJEV
100. OLLANI ALI PRISHTINA
101. RECICA JAKUP KOSOVO POLJE
102. RUSTEMI FEJZA RUSTEM GLLOGOVC
103. RRAHMON MORINA PEJE
104. GERVALLA JUSUF 01.10.1945. DUBOVIKI DECANI KOSOVO
105. BERISHA DAUTA JASHAR 17.05.1934.KPUZ KLINA
106. MICUNOVIC TOMISLAV
107. DJOKA BAJRMA GLLOGOVAC
108. DJAFOLLI GANI 25.11.1942. DREVOVAC PRISHTINA
109. BICAJ MUSTAFA ISMET 14.05.1958 VRELA ISTOK
110. BICAJ DZAVIT VRELA ISTAOK
111. BOGICI ISLAM, GLLOGOVAC
112. KURAHASANI MALJUSH CHEF PEJE
113. GASHI MURAT KOSOVO POLJE
114. GECI SHABAN 07.12.1935.RAGANA KOSOVSKA KAMENICA
115
116. GREICEVCI RIZHA STANKOVC GLLOGOVAC
117. BICI ABDULLAH BEHXHET 22.07.1950.GODISHNJAK PODUJEVO
118. TRUKOLLI OSMAN DUMOSH PODUJEVO
119. ISUFAJ NERVUZ PRISHTINA
120. BIRIINDJIKAJ RIFAT HYRA 15.11.1967.CUBRELJ SERBICA/SEKENDERAJ,
121. SLAMNIKU ASLAN CHEF PEJE
122. BITICI RAMADAN AZEM 25.02.1039.STUDENCAN SUVA REKA
123. SKENDERI ASLAN PRIZREN SHEF
124. BITICI AZIZ REDJEP 10.05.1924.LESHANE SUVA REKA
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
126. BITICI DJEMA SOFIJA 15.09.1934.KABASH PRIZREN
127. KRASNICI MARK 19.10.1920. PRIZREN
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
129. BLJAKAJ ZECA SADIK 18.07.1947. BEGOV LUKAVAC ISTOK
130. HASKAJ MEHMET PEJE SHEF
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
133. BOJKU MIFTARA BLJERIM 28.11.1960 ISTINIC DECANI
134. KURHASANI MALJUSH PEJE SHEF
135. BROCI HAJRULAH ZEKI 12.07.1929 PEJE
136. BUCOLI SOKOL ISO 07.01 .1941. RASHIC PEJE
137. MUHADJERI SHABAJDIN PEJE SHEF
138. BUJUPI DESTANA SHCIPE 21.02.1961. PEJE
139. AMRUSH ANDJELKO PEJE SHEF
140. KELMENDI IBARHIM. 23.06.1954.PEJE ( BASHKVRASES I UDBASHIT JUSUF GERVALLES )
141. BUNJAKU MUSTAFE HAVA 23.03.1953. GNJILANE
142. GECI RUSTEME 1950. ROGANA KOSOVSKA KAMANICA
143. TAFIL ZENA GLLOGOVAC SHEF
144. SADRIJA SADRI RIZAH, GLLOGOVAC
145. ZAPLUZHA ADEM 1943.PRIZREN
146. PACOLLI BEDJET PRISHTINA
147. PEVCELI NAZMI PRISHTINE
148. ZARICI NEZIR BAICA GLLOGOVAC
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК, KJO LIST ESHTE SHUME E GJATE

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MACEDONIA
1. ALIU ALI SHKUP
2. GJEGJ MARK KOLA.1935.SHKUP
3. ABDJULAJ DERVIS AMZA .15.10.KRANI RESANE MAKEDONIJA
4. RISTOVSKI VANGEL BITOLA
5. ADILJI FAIK JUSUF 08.07.1927 .KERANI RESEN
6. ALIJI DEMIRA NEVZAT 06.05.1934. GOELMA RECICA TETOVO MAKEDONIJA
7. GACOSKI MITKO CHEF
8. ANASTASOV CIRIL NENKO 28.05.1933.BISTAR BOSILEGRAD
9. NAUMOVSKI GLIOGOR SKOJE CHEF
10. 11. ASHIKU USNIJA TEFIK 11.01.1957.SERBICA KICEVO
12. BEDIU HAKI CHEF
13. AZEMI VELIJA JUSUF 1924. DOBROSHTE TETOVO
14. JONUZOVSKI ZIJA
15. JOVANOVSKI BOJANCE
16. BILALI GANI SHAIP 10.01.1945.CEGRANE GOSTIVAR
17. CEGRANI NAFI GOSTIVAR
18. JASHARI DZEMO CHEF
19. BOGDANOVSKI NASHKO DRAGAN 18.09.1929. KLECEVCE KUMANOVO
20. NIKOLOV TOMO SKOPJE SHEF

VALLEY OF THE ALBANIAN UDBA PRESEVO OF REPUBLIC SERBIA

1. AJDINI AJDIN BESNIK. 25.12.1961.ORAVICA PRESHEVO
2. ISMAJLJI MUSTAFA .07.03.1960.PRESHEVO
3. STOSHIC ZORAN CHEF LESKOVCU
4. ALIJAJ SHEMSI .13.05.1940.BUKOREVAC PRSHEVO
5. TODOROVIC STANOJLO
6. ALIMOVIC SHUKRI NASUF 09.08.1941.RAJNICE PRSHEVO
7. MILANOVIC STANKO
8. ANDREJEVIC MILAN RATOMIR .01.06.1944.LALINOVAC LEBANE
9. STANKOVIC MIROSLAV
10. BAJRAMI ZIMER MEFAIL 18.09.1960.PRIBOVCE BUJANOVAC
11. BECIRI NEVZAD IDRIZ 07.10.1945. ORAOVICA PRESHEVO

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MONTENEGRO

ALAJ DULJO MEHDI .23.12.1943.VLADIMIR ULCINJ
STOJOVIC BOZHIDAR CHEF
ALOVIC CAZIM CEMAL .11.11.1950.MARTICI BAR
AVDIU ALIJA DJULAVER 13. 04.1955.SUKOBIN ULCINJ
BEGOVIC STANOJE BRANKO 1922 DANILOGARD
BERISHAJ NIKA PJETER25.07.1951.PRIFTI GS TITOGRAD/PODGORICA
DJOKA OSMAN CHEF
BJELICA RADE STEVAN 1923 NIKSHIC
BULATOVIC ILIJA LJUBOMIR 11.03.1938. BAR
BULATOVIC RADOMIR UROSH 1920. GORNJE LIPOVO KOLASHIN
LJEVAKOVIC LEONARD TITOGARD

UDBA ALBANIA OF REPUBLIC OF ALBANIA

BERISHA UKA ISMET 14.03.1931.SELO CERT ALBANIJA
HADZIJA AJET TIRANA ALBANIJA
NAZIM BUSHI, BUSHAT SHKODER ALBANIJA,CICAGO
ENGJELL MUHEDIN SHEHU, 17.03.1962.TEPELENA,ALABNIJA,BELGJIK
KURHASANI MALJUSH CHEF PEJE


http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

A eshte ky regjister i perpiluar nga vete dora e Bahtir Hamzes o popull shqiptar?
Ruzhdi Saramati me tregone se me deklaratat e serbeve nuk duhet tju besojm,kur Haxhiu ja dergon nje leter nga deshmitaret serb ne Hage.Kurse e Reshat Badalles duhet te mirret e sakte.Edhe pse posedon jo nga serbet,por nga nje flliqesire  e ndyre e Bahtir Hamezes.
Ja nje titull qe ti Reshat Badallaj i shpifesh Ruzhdi Saramatit
http://kosovare.forumotion.com/t3363p600-lajmet-e-fundit-nga-kosova-prishtina

Ti Reshat Badallaj,thua  se ka pakes shqiptar tradhetar e shume ka qe ja dojne te miren kombit shqiptar.Ti je vertete manipulante dhe i shfrytezoni patriotet duke i shti neper rruget qorre,per ti arritur  ofertat e serbise.

Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit i premtove se do te vjen ne dialog Avdi Ibrahimi dhe Bashkim Hoxha,por nuk te erdhen.Kur te beri pyetje nje  shqiptar,ēka e ke Imri Badallen?Iu pergjigje se nuk e ke te konakut.Qudi,kurse me Haxhiun u ngatrrove kur te tha se Imriu ka qnjerezue nxense dhe ka marr per grua nxensen e tij.Ky djalosh na tregon se Imriu ,kusheriri yt,djal te migjes tend,por ti ndryshone ftyre si e shihni situaten.Ky djalosh na tregon se Imri Badallaj ka qnjerezue shume studente  per ti dhene nje note kaluese.Ka dhunue studente nga gjilani,ferizai shume bile,nga gjakova e peja.Sot keto studente jane nana dhe ēka ta merr mendja si ndjehen kur e shohin se ky prape ju jep mesim  rinise shqiptare.
Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit,Kujtimi ju akuzoi se e keni helmue bashk me Avdi Ibrahimin axhen e tij profesor Bajram Kurtin.Ju Reshat i treguat se nuk e keni helmue,pos ka vdek nga Kanceri i ndjeri,kurse Avdi Ibrahimi deklarone ndryshe kinse i ndjeri ka vdekur shkaku i nje infraktit i leshuar nga ekspertiza mjeksore ne prizren.Ketu shifen krimet e juaja qe nuk po mundeni ti beni bashk bisedat njesoj , ka zot.
Reshat Badallaj
Kur shpertheu lufta, Arkani e kerkoi Haxhi Kucken. Por, ky tani mundohet t“a hedh fajin, Ukė Bytyēit, i vrare, qe ai iį paska „futur“ ne mercedes. Uka, tani me nuk flet nga varri…
Pergjigje
Kerkund nuk e kam hasur qe ka shkrue diku Haxhi Kuēi se ne kerr ma ka shtie Uke Bytyqi ne kerr Arkanin,keto jane shpifjet e tua siq ja ke zanat qe ju ka persosur nana serbi tju shpifesh atdhetareve.


Reshat Badallaj
Ketė ZAGAR UĒK-JA KERKONTE PĖR TA GOZHDUAR SI KRISHTIN NĖ KRYQ. Pranon edhe vetė, e akuzon Fatmir Limen.Iku pa kthyerė koken prapa. Me ndihmen e Arkanit iku ne Francė. Nga Franca, ky spiun,shanė e mallkon kombin tonė, se komb shqiptarė nuk ka, se te gjithe shqiptaret duhet groposur dhe vrare per se gjalli, se te gjithė komandante e UCK-es, duhet lidhur per banderi (shtylle) dhe te gjithe duhet vrare qe luftuan kunder Arkanit, kumbaren e tij. Arkanin, e lavdron deri ne qiell dhe gjekundi asnje grimė fjale nuk e thotė kunder tij dhe merreni me mend para pak ditesh, thote:Nonen te tan shqiptarve. Keshtu shprehet ky ashkali…
Pergjigje
Haxhiu ka deklarue haptas se Avdi Ibrahimin e kerkonte uēk,qe tju tregone se ku i ka meshehur do arme Besim Ndrecaj,dhe te deklarohet qe ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987.Na tregoni Reshat;Si ja besoj kete vend te punes serbia Avdiut,kur Avdiu ka qen si i denuar ne vitin 1981 si iredentiste ne sherbimin ushtarak te jugosllavise?Mesigur Haxhi Kuēi ka thene nanen tane shqiptareve kush u beson shpiunllaqeve te juaja,shpifje pa kripe.Nuk ka si ta lavderon Arkanin,as ta shaje Haxhiu sepse ju e njifni ma se miri se Haxhiu,bashk me Avdiun qe jan taku ne Operacionin "Shigjeta"


Reshat Badallaj
Haxhi Kuci ne bisedė me Shefki Stubllen (degjoni me kujdes e cka bisedon vet nga goja e tij),
Pergjigje
Ketu e kerkone drejtesin Haxhi Kuqi

Reshat Badallaj
-Haxhi Kuci ne bisede telefonike me Akademik Rexhep Qosjen. Degjoni me kujdes sjelljet e keti gabeli,
Pergjigje
Edhe ne kete bisede e ka tregue te verteten se ēka ka ndodhur mes Qoqjes Dha Haxhiut.


Reshat Badallaj
-Haxhi Kuqi per kiosken (kinse ia kane thyere policia dhe degjoni se cka e premton dhe ku punon kinse ky gabel), -Haxhi kuci ne bisede telefonike me Mark Krasniqin, tani e ka shlyere, por kush e njeh mire internetin ndoshta ka mundesi ta gjej, -Haxhi Kuci ne telefon me Muharrem Sh. Kucin edhe kete e ka fshire tani,
Pergjigje
Kisoskun ja ka thye Skender Krasniqi,Basriu,e din rastin edhe vete policiM.Elshani .
Skender Krasniqi ish komandant i uēk es tani komandir policie.Dhe nese Haxhiu kerkon ta zbuloi te verteten sipas jush Haxhiu na qenka udbash !

Reshat Badallaj
Si paraqitet ne telefon me Bahtir Hamzen, por ne emer te t dr. Begzat Baliut, nje njeriu shume autoritetativ dhe PASTAJ ZBULOHET.
Me Bahtir Hamzen nuk ka fole kurr ne telefonata,pos kane  shkembye me muaj te tere,per tradhetaret e kosoves.
Ky siq i kam lexue disa biseda mes tyre;Bahtir Hamza i shkruan Haxhiut se Isuf Gervallen nuk e ka vrare udba,pos hasmit qe  i kane pasur hak.


Reshat Badallaj(Dreni)
Kush eshtė spiuni i UDB-es, qe fyen heroin e kombit, Mehė Ramė Uka ?
Pergjigje

Haxhiu nuk ka shkrue pa fakte siq shkruan ti Reshat.

Ja faktet e udbashave qe tregojne se Mehe Uka ka pasur pseodonimin "Marovac"
Lapidar ne beograd e bustin ne mitrovice.Haxhiu nuk shkruan nga theshethenjet si ti e Avdiu.
https://www.youtube.com/watch?v=q2UTbrPHrc8

http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=25722
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:04 AM ]
Po ti haptas e ke etiketue Qosjen si Kurve qe i ulet ne preher secilit mashkull.
Ja argumentet e gjalla;

http://gazetaora.com/profesoru-ngutet-vetevendosjen/

Ju Reshat Badallaj edhe Fatmir Limen e beret lavire bashk me Ramushin e Albinin
Ja argumentet
http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2318/do-t-luftoj-deri-n-vdekje-p-r-bashkimin-e-trojeve-shqiptare.htmlPer Qosjen qe ka adhurue titon ja argumente nga Agim Gashi
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2693-rexhep-qosja-per-titon-edhe-sot-e-done?highlight=kadri+mani+edhe+meha+dikur+ishte+udbash

Ju Reshat Badallaj i shpifeni vetes kinse Kadri Mani ju ka shpifur ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe gjeni hapsire qe tju shpifni Kadri Manit kinse i paska vrare ne nje podrum Rexhep Malen dhe Nuhi Berishen;Ja argumentet;

http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html


Reshat Badallaj(Dreni Drenova)
SPIUNI I UDBĖS SERBE

Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV

Pseodonimet e ketyre me poshte eshte vete Reshat Badallaj qe shkruan si ja done zemra;
Kalorsi
BYTYQI SEMETISHT
BYTYQI
Motra e nje deshmori
SAMADRAZHA
ZAJMI SAMADRAZHE
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
Pergjigje
Reshat Badallaj,a e sheh veten se ku ke arritur me keto shpifjet e tua?
Ne nje vend tjeter ndryshe i keni shkrue emrat e udbashave qe ti ka dergue vete Bahtir Hamza,qe i ka shkrue shkel e shko sikurse nje foshnje.Ja une po i qesi ata shkrimet e tua ku si shpiune udbash e ke paraqitur edhe ;Isuf Gervallen,Jo une siq e genjeni popullin.Mua me ka radhitur shoku ,juaj Bahtir Hamza,djalin e kusheririt tend Ridvan Badallen e shume atdhetar tjere.
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve: 52
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


MesazhTitulli: Re: Serbia ka organizuar gjenocid nė kosovė   Mon Jan 14, 2013 4:52 pm
Nė kuadėr tė kėtyre forcave tė errėta antishqiptare,pėr fat tė keq janė edhe njė grup i vogėl shqipfolėsish qė shkruajnė gjithqka zi e keq pėr kombin hyjnor shqiptar.Po sjellim dis aprej tyre pėr ju lexues tė nderuar tė Bashkimit kombėtar,po japim njė shkrim tė botuar nė "Zėri i Amerikės".

• Zeri amerikes
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

1. ADEMI IZET ALJI 12.07.1947. PESTOVE VUCITARENS
2. MAZICI HAJRIZ KOSOVSKA MITROVICA
3. AHMETI BAJRAM JUP. 15.11.1958.SAMIR VITINA
4. KASTRATI ISMET CHEF GJILAN
5. ALACI MURTEZAN BEHAJDIN.07.04.1963. PREZREN
6. RAMADANI ZIJADIN SHEF PRIZREN
7. ALIJAJ SELMAN JASHAR 28.12.1949. KOVRAGE ISTOK PEC
8. ALITI AMDI DZEVAT 08.12.1961.BALABAN PRISHTINA
9. AJAZI NAUSF LJUTFI CHEF
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
11. ARAPI MILJAIM DZEMAILJ 01.03.1956.GORNJA SLATINA VITINA
12. BUNJAKU ISA CHEF
13. ARIFAJ HAMDIJAJ MALIC. 1952. PECANE SUVA REKA
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
Shenim i plotėsuar:
(Haxhi (Latif) Kuēi (Krasniqi),nga Suhareka,ku edhe ka vendbanimin nė Rr.”Nėna Tereze”,pa nr.i lindur mė 18.08.1955, bir i fshatarit Latif (Ismajl) Krasniqi,(Kuēi)nga Janqishta komuna e Malishevės dhe Naxhije Sylaj nga fshati Sllapuzhan komuna e Suharekės.Gjat kohs sė luftės ka ikur fillimish nė Gjermani,pastaj ka ikur nė Francė ku e ka nderruar identitetin nė ashkali.)ky person provokan ofendon dhe shpif mbar kombin shqiptar ėshtė demaskuar publikisht nga Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,e shum tė tjerė.Ky nėpėr forume pėrdor lloj lloj emrash duke i keqpėrdorue ata pėr qellime tė veta destruktive dhe antishqiptare.Nė portalin Informativ Bashkimi Kombėtar ka disa pseudonime si pėrparmi,arbėri.fr,Haxhi Kuēi qė ėshtė emri i vėrtet i tij dhe sė fundmi ka nofkėn nė kėtė portal si sheqet,gjiti,detektivi e emra tjerė qė mė kohė do ti demaskojmė.Ky person ėshtė duke u pėrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.
15. ARIFI MYRTA ELEZ 01.04.1919. BATUSHA DJAKOVICA
16. SAHATCIU SEJFULAH CHEF DJAKOVICA
17. ARIFI SULA IDRIZ 09.04.1949.UGLJARE GNJILANE
18. KASTRATI ISMET CHEF
19. AVDULAHI SHIP ELVER 19.11.1955.SHURLANE GNJILANE
20. AVDULHI MUSA ZAHIDE 04.05.1956. MALISHEVO GNJILANE
21. AVDULAHU HASIPA SAMI 15.04.1960. SHURLANE GNJILANE
22. AVDJLI SHIQERI NAZIF 11.05.1955.PLESHINA UROSHEVAC
23. SHERIFI NEZIR 13.03.1964.GORNJA SLATINA VITINA
24. ZEKOLLI QAMIL BINCA VITINA
25. ZAPLLUZHA ADEM 1943 PRIZREN
26. AZEMI MUSLI MUSTAFA 28.12.1946. UGLJARE GNJILANE
27. BADALAJ ISTREF RIDVAN 15.01.1954. ZHUR PRIZRENI.
28. KOSHI ASTRIT CHEF
29. BAJRAKTARI MEHDI ABDULAH,10.05.PLESHINA FERIZJA,
30. SHERIFI NEZIR
31. BAJRAAKTARI AHMET BAICA GLLOGOVC
32. BAJRAKTARI VELIJA DIBARAN 1939 GLLOGOVC
33. RAMA AJAZI SANKOVAC GLLOGOVAC
34. BAJRAKTARI MUSA 1946 RADAFCI PEJE
35. BAJRAKTARI MURAT PEJA
36. BAJARAKTARI IDRIZI SABRIE 10 .12.1952. LIPA PEJE
37. ISUFAJ NERVUZ CHEF
38. ABAZ JUSUF HAJDINI .30.04.1959.GADISH GNJILANE
39. HYSNE FADILI FERIZJA,
40. ABDJLLAHI ASIM KADRI 12.05.1954. SHURLANE GJILANE
41. ADEMAJ RAHMON MALUSH 27.10.1952.PASHINO PEC
42. KURHASANI MALJUSH PEC
43. BAJRAMI BISLIMI ILJZA, 13.06.1943.DEVAJA VITI
44. KASTRATI ISAMET CHEF
45. BAJRAMI JET ISLAMI,DONJA KOROTAICA GLLOGOVC
46. SULJICI EMIN KISHNAREKA GLLOGOVAC
47. SULJA AZEM 04.05.1951.KISNAREKA GLLOGOVAC
48. BAJRAMI BAJRAM MURAT DONJA KOROTICA GLLOGOVC
49. ZENEL HOTI CHEF
50. BAJRAMAI KADRI RAMADANI,06.04.1958.ZHEGOVAC GNJILANE
51. KASTRATI ISMET
52. BALAJ FAZLI ZENELJ 08.11.1920.LAUSH SERBICA( SKENDRAJ)
53. BALIU BEGZAD DONJI MAKRESH GJILANE
54. HAMZA FADILJ,GORNJA KLINA KOSOVASKA MITROVICA ,CHEF
55. HADZOSAJI HALIL 16.11.1946. DJAKOVO
56. HASI LATIF GLLOGOVAC
57. ESMA JAUBELI, KOSOVSKA MITROVICA
58. BALAJ MUSA MEHEMET,15.01.1957.ISTINIC DECAN
59. BRUCI MEDJUN FLORI.29.06.1952.ISTINC DECANI
60. BECIRAJ DJELADIN CHEF PEJE
61. GERVALLA BARDHOSH 1951. DUBOVIKI DAECANI
62. GUNGA FAHERADIN PRISHTINA
63. BUNJKAU FERIZA SHEMSI 17.02.1953 DESIVOJCE KOSOVSKA KAMENICA
64. BASHA BAJARAM DJAFER 15.08.1949 VRANIC SUVA REKA
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
66. HADZIU MURSEL POKLEK GLLOGOVAC
67. HADZIU FAZLI POKLEK GLLOGOVAC
68. HADZI MUHADJERI 04.06.1967 KUSIRICI PEJE
69. BECA MADJUN SULJEJMAN 24.09.1957 MOLIC DJAKOVICA
70. SAHATCIU SEJFULAH CHEF
71. BEGA HALIT SHABAN 11.06.1964. JEZERCE FERIZJA
72. MALOKU SHABAN CHEF
73. SULJEJMAN HIVZI CHEF FERIZAJ
74. BEGISHOLLI BAJRAM AVDI 15.03.1935.MANASTIRCE FERIZJA
75. IBARHIM ADEMI
76. BEGU SHEFKI FAZLI 03.02.1951.VLAHINJA TITOVA MITROVICA
77. ASLANAJ BAHTI TITOVA MITROVICA
78. BEKA NEBIH HARUN 03.06.1957. GUSHEVAC TITIOVA MITROVICA
79. MAZHICI HAJRIZ CHEF
80. MISINI FADIL DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
81. BEGA HAJRUSH BEQIR 30.06.1964.SELO VAROSH FERIZJA
82. HISENI FADIL SHEF
83. BERISHA RAMADANI ZYMER 01.03.1959. MAJANCE PODUJEVO
84. KADRI OSMANI KOSOVSKA KAMENICA
85. KRASNIQI ADEM CHEF
86. KRASNIQI MUSTAFA SHABAN GLLOGOVAC
87. FETAHU HARADINI DAUT GLLOGOVAC
88. BERISHA VELIJE AMRUSH 08.09.1950 MALA HOCA ORAHOVAC
89. PECANI EMIN GORNJA KOROTICA KOMORANE
90. RAMA BEDZET CHEF
91. RAMADANI HAJDARI ARIF DONJA KOROTICA GLLOGAVC
92. RAMADANI DESTAN SASIVAR DONJA KOROTICA GLLOGOVAC
93. BERISHA SAITA DESTAN 1920.GILUSHA PRIZREN
94. BERISHA AVDULJA HADZI 01.11.1960.PAPRACNE DECANI
95. HASKAJ MEHMET PEJE
96. BERISHA RAMADAN HALIL 11.04.1949.BUCE DRAGSH
97. DULAJ LATIF PRIZREN
98. BERISHA RAMADAN IMER 01.09.1957.MAJANCE PODUJEVO
99. LUMNIJE MEHMETI PODUJEV
100. OLLANI ALI PRISHTINA
101. RECICA JAKUP KOSOVO POLJE
102. RUSTEMI FEJZA RUSTEM GLLOGOVC
103. RRAHMON MORINA PEJE
104. GERVALLA JUSUF 01.10.1945. DUBOVIKI DECANI KOSOVO
105. BERISHA DAUTA JASHAR 17.05.1934.KPUZ KLINA
106. MICUNOVIC TOMISLAV
107. DJOKA BAJRMA GLLOGOVAC
108. DJAFOLLI GANI 25.11.1942. DREVOVAC PRISHTINA
109. BICAJ MUSTAFA ISMET 14.05.1958 VRELA ISTOK
110. BICAJ DZAVIT VRELA ISTAOK
111. BOGICI ISLAM, GLLOGOVAC
112. KURAHASANI MALJUSH CHEF PEJE
113. GASHI MURAT KOSOVO POLJE
114. GECI SHABAN 07.12.1935.RAGANA KOSOVSKA KAMENICA
115
116. GREICEVCI RIZHA STANKOVC GLLOGOVAC
117. BICI ABDULLAH BEHXHET 22.07.1950.GODISHNJAK PODUJEVO
118. TRUKOLLI OSMAN DUMOSH PODUJEVO
119. ISUFAJ NERVUZ PRISHTINA
120. BIRIINDJIKAJ RIFAT HYRA 15.11.1967.CUBRELJ SERBICA/SEKENDERAJ,
121. SLAMNIKU ASLAN CHEF PEJE
122. BITICI RAMADAN AZEM 25.02.1039.STUDENCAN SUVA REKA
123. SKENDERI ASLAN PRIZREN SHEF
124. BITICI AZIZ REDJEP 10.05.1924.LESHANE SUVA REKA
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
126. BITICI DJEMA SOFIJA 15.09.1934.KABASH PRIZREN
127. KRASNICI MARK 19.10.1920. PRIZREN
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
129. BLJAKAJ ZECA SADIK 18.07.1947. BEGOV LUKAVAC ISTOK
130. HASKAJ MEHMET PEJE SHEF
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
133. BOJKU MIFTARA BLJERIM 28.11.1960 ISTINIC DECANI
134. KURHASANI MALJUSH PEJE SHEF
135. BROCI HAJRULAH ZEKI 12.07.1929 PEJE
136. BUCOLI SOKOL ISO 07.01 .1941. RASHIC PEJE
137. MUHADJERI SHABAJDIN PEJE SHEF
138. BUJUPI DESTANA SHCIPE 21.02.1961. PEJE
139. AMRUSH ANDJELKO PEJE SHEF
140. KELMENDI IBARHIM. 23.06.1954.PEJE ( BASHKVRASES I UDBASHIT JUSUF GERVALLES )
141. BUNJAKU MUSTAFE HAVA 23.03.1953. GNJILANE
142. GECI RUSTEME 1950. ROGANA KOSOVSKA KAMANICA
143. TAFIL ZENA GLLOGOVAC SHEF
144. SADRIJA SADRI RIZAH, GLLOGOVAC
145. ZAPLUZHA ADEM 1943.PRIZREN
146. PACOLLI BEDJET PRISHTINA
147. PEVCELI NAZMI PRISHTINE
148. ZARICI NEZIR BAICA GLLOGOVAC
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК, KJO LIST ESHTE SHUME E GJATE

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MACEDONIA
1. ALIU ALI SHKUP
2. GJEGJ MARK KOLA.1935.SHKUP
3. ABDJULAJ DERVIS AMZA .15.10.KRANI RESANE MAKEDONIJA
4. RISTOVSKI VANGEL BITOLA
5. ADILJI FAIK JUSUF 08.07.1927 .KERANI RESEN
6. ALIJI DEMIRA NEVZAT 06.05.1934. GOELMA RECICA TETOVO MAKEDONIJA
7. GACOSKI MITKO CHEF
8. ANASTASOV CIRIL NENKO 28.05.1933.BISTAR BOSILEGRAD
9. NAUMOVSKI GLIOGOR SKOJE CHEF
10. 11. ASHIKU USNIJA TEFIK 11.01.1957.SERBICA KICEVO
12. BEDIU HAKI CHEF
13. AZEMI VELIJA JUSUF 1924. DOBROSHTE TETOVO
14. JONUZOVSKI ZIJA
15. JOVANOVSKI BOJANCE
16. BILALI GANI SHAIP 10.01.1945.CEGRANE GOSTIVAR
17. CEGRANI NAFI GOSTIVAR
18. JASHARI DZEMO CHEF
19. BOGDANOVSKI NASHKO DRAGAN 18.09.1929. KLECEVCE KUMANOVO
20. NIKOLOV TOMO SKOPJE SHEF

VALLEY OF THE ALBANIAN UDBA PRESEVO OF REPUBLIC SERBIA

1. AJDINI AJDIN BESNIK. 25.12.1961.ORAVICA PRESHEVO
2. ISMAJLJI MUSTAFA .07.03.1960.PRESHEVO
3. STOSHIC ZORAN CHEF LESKOVCU
4. ALIJAJ SHEMSI .13.05.1940.BUKOREVAC PRSHEVO
5. TODOROVIC STANOJLO
6. ALIMOVIC SHUKRI NASUF 09.08.1941.RAJNICE PRSHEVO
7. MILANOVIC STANKO
8. ANDREJEVIC MILAN RATOMIR .01.06.1944.LALINOVAC LEBANE
9. STANKOVIC MIROSLAV
10. BAJRAMI ZIMER MEFAIL 18.09.1960.PRIBOVCE BUJANOVAC
11. BECIRI NEVZAD IDRIZ 07.10.1945. ORAOVICA PRESHEVO

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MONTENEGRO

ALAJ DULJO MEHDI .23.12.1943.VLADIMIR ULCINJ
STOJOVIC BOZHIDAR CHEF
ALOVIC CAZIM CEMAL .11.11.1950.MARTICI BAR
AVDIU ALIJA DJULAVER 13. 04.1955.SUKOBIN ULCINJ
BEGOVIC STANOJE BRANKO 1922 DANILOGARD
BERISHAJ NIKA PJETER25.07.1951.PRIFTI GS TITOGRAD/PODGORICA
DJOKA OSMAN CHEF
BJELICA RADE STEVAN 1923 NIKSHIC
BULATOVIC ILIJA LJUBOMIR 11.03.1938. BAR
BULATOVIC RADOMIR UROSH 1920. GORNJE LIPOVO KOLASHIN
LJEVAKOVIC LEONARD TITOGARD

UDBA ALBANIA OF REPUBLIC OF ALBANIA

BERISHA UKA ISMET 14.03.1931.SELO CERT ALBANIJA
HADZIJA AJET TIRANA ALBANIJA
NAZIM BUSHI, BUSHAT SHKODER ALBANIJA,CICAGO
ENGJELL MUHEDIN SHEHU, 17.03.1962.TEPELENA,ALABNIJA,BELGJIK
KURHASANI MALJUSH CHEF PEJE


http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

A eshte ky regjister i perpiluar nga vete dora e Bahtir Hamzes o popull shqiptar?
Ruzhdi Saramati me tregone se me deklaratat e serbeve nuk duhet tju besojm,kur Haxhiu ja dergon nje leter nga deshmitaret serb ne Hage.Kurse e Reshat Badalles duhet te mirret e sakte.Edhe pse posedon jo nga serbet,por nga nje flliqesire  e ndyre e Bahtir Hamezes.
Ja nje titull qe ti Reshat Badallaj i shpifesh Ruzhdi Saramatit
http://kosovare.forumotion.com/t3363p600-lajmet-e-fundit-nga-kosova-prishtina

Ti Reshat Badallaj,thua  se ka pakes shqiptar tradhetar e shume ka qe ja dojne te miren kombit shqiptar.Ti je vertete manipulante dhe i shfrytezoni patriotet duke i shti neper rruget qorre,per ti arritur  ofertat e serbise.

Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit i premtove se do te vjen ne dialog Avdi Ibrahimi dhe Bashkim Hoxha,por nuk te erdhen.Kur te beri pyetje nje  shqiptar,ēka e ke Imri Badallen?Iu pergjigje se nuk e ke te konakut.Qudi,kurse me Haxhiun u ngatrrove kur te tha se Imriu ka qnjerezue nxense dhe ka marr per grua nxensen e tij.Ky djalosh na tregon se Imriu ,kusheriri yt,djal te migjes tend,por ti ndryshone ftyre si e shihni situaten.Ky djalosh na tregon se Imri Badallaj ka qnjerezue shume studente  per ti dhene nje note kaluese.Ka dhunue studente nga gjilani,ferizai shume bile,nga gjakova e peja.Sot keto studente jane nana dhe ēka ta merr mendja si ndjehen kur e shohin se ky prape ju jep mesim  rinise shqiptare.
Ne fb e zotriut Kujtim Kurtit,Kujtimi ju akuzoi se e keni helmue bashk me Avdi Ibrahimin axhen e tij profesor Bajram Kurtin.Ju Reshat i treguat se nuk e keni helmue,pos ka vdek nga Kanceri i ndjeri,kurse Avdi Ibrahimi deklarone ndryshe kinse i ndjeri ka vdekur shkaku i nje infraktit i leshuar nga ekspertiza mjeksore ne prizren.Ketu shifen krimet e juaja qe nuk po mundeni ti beni bashk bisedat njesoj , ka zot.

Reshat Badallaj
Ju vete keni deklarue ne disa shkrimet e juaja keshtu;

Nga fondi "Vendlindja therret"qe keni grumbullue nje shume te madhe nga mergimtaret ne gjermani,vete deklaroni se 500 mi marka gjermane ja keni dhene Hazer Susurit,avokatit.Me kete deshmoni se ke bashkpunue me UDBASHET e serbise.Sepse Hazer Susuri eshte moti ne listen e udbes serbe.
Ti Reshat Badallaj duhet ti pergjigjesh popullit se ku ky Hazer Susuri i ka dergue keto mjete ?

Shkputur nga citati juaj Reshat Badallaj;

derguan Mr. Hazir Susurit, avokat), mbi 500.000 (Pesqindemije) marka gjermane Shtabit te

UCK-se, ne treven e Verrinit.

Nga Reshat Badallaj

- See more at: http://www.gazetakritika.net/Forumi/?itemid=5499#sthash.uEFEvph9.dpuf

Tjeter argument per ty Reshat Badallaj,qe e ke kercnue kandidatin per kryetar te shkupit Hisni Ismailin,qe tju perkrah juve qe te distancohet nga Haxhi Kuēi,ndryshe dote i shpifesh edhe ketij intelektualit si udbash.Jo vetem ketij njeriu,por ēdo shqiptarit i ke dergue letra qe nese nuk ju perkrah juve kur u deklaroni genjeshtra kinse Haxhiu ka qen njeri i serbise,nese nuk te perkrahin dote shkruani kundra atyre kinse kan qen servila te serbise.
Edhe Gjyles iu ke kercnue ,nese nuk te perkrah dote mirresh me te duke e shti ne kurthe si udbashe.
https://www.youtube.com/watch?v=fZNBMd68cuE


Derničre édition par Perparimi le Jeu 7 Aoū - 6:15, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Pergjigje Reshat Badalles si dreni drenovas   Mer 6 Aoū - 14:45

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush eshte Abdullah Prapashtica   Jeu 16 Mar - 11:20

Kujtim Kurti Abdullah Prapashtica qe je agjent i SHIK dhe AKI kjo dihet publikisht.

Ne cilin vite ka punuar Abdullah Prapashtica per sigurimin e Serbise ?
Abdullah Prapashtica,ti kurrė ne jeten tende nuk ke qene ne LPK,asnje antare dikurshem i LPK nuk e deshmon pranin tende aty.Kadar Naftal Qehaja Abdullah prapashticate thash nuk do te jep pergjigjie, sepse nuk ka, ai terhiqet se eshte dikush, nuk ka, prit prit por kurr nuk do te flas sepse nuk ka cl“ka te thote, ai del shan edhe ike, ka fitu shum me kete qendrim ne pune ne Prishtine, sepse njerzit e merrnin se ai din dicka ose eshte dikush

Kujtim Kurti Haxhi Kuēi kyēu ne debat te lutem,ti besoje ke hulumtuar me shume per UDB-shin Raif Gashi...!!

Enver Spahiu Ketu pergjegjesia shkon deri ne shtetin shqiptar dhe profiterat e Luftes ngase Raifi ka qene i rendesishem me Xhavit Halitin , Hashim Thaqin ,Azem Sylen etj dhe kompanin e tyre njerez te besuar gjate luftes . !!!!!!! KJo eshte vertete e quditshme apo jo ?


Enver Spahiu KUJTIM levizja ilegale e ka per detyre dhe obligim te i sqaroj edhe shume detale dhe pjese te i sqaroj te cilat per mendimin tim jane akoma te dyshimta . Per pyetjen ne fjale nuk mundem me te thene asgje ngase une Avdullahun nuk e njof personalisht dhe kurre skam pas lidhje me te . Nuk e dij rolin e tij . Eshte teme dhe pyetje te ciles nuk kam te drejte te i theme asgje Mirepo nje kam te drejte edhe publikisht ta theme ;grupi apo shoket e tyre e kane per detyre ta spjegojne rolin e Raif Gashit ! Sipas asaj qe une jam informuar Raif Gashi ka qendruar ne Prishtine,tek shokete e Avdullahut si dhe ne rethine te Prizrenit dhe me vone ka kaluar ne Shqiperi . Familja e Raifit ka qene ne bashkepunim me Supin e Therandes dhe te Prizrenit . Per disa shoke eshte akoma enigmatike se si e ka kaluar kufrin Raif Gashi ne ate kohe dhe si ka dale nga ai rethimi ate nate ku edhe une kam qene aty prezent !Ne jemi burgos dhe torturuar deri ne masen e lakuriq veten ne breke ! Kesaj pyetje : Raifi disa here ika ike kesaj pyetje te cilen ja kane bere ata qe i dine dhe i kane perjetuar keto gjera ! Habia eshte pse po heshtin edhe te tjeret per kete pune ?
Kujtim Kurti Si kuadro tė zgjedhur dhe me perspektivė tė propozuar nga SDB-ja e
Kosovės, ishin Abdullah Prapashtica dhe Sefer Seferaj. Qė tė dy kryen kurse
speciale pėr punė nė Shėrbimin e Sigurimit Sekret Diplomatik dhe vepronin
ne analet e zbulimit dhe kundėrzbulimit nė qarqet e emigracionit shqiptar
dhe ndaj CIA-s nė nivelin e SDB-sė Federative Jugosllave. Sefer Seferaj
ndėrkohė u emėrua diplomat nė Amerikė, ndėrsa Prapashtica mbeti nė
Beograd, qė mė vonė tė “ikė” nė Perėndim. Teksa qėndronte nė Amerikė,
Seferaj kaloi nė Kanada, ku kėrkoi azil politik me motivacionin, se ėshtė
“oficer i Sigurimit Shqiptar”!.
Me kėsi farė stili propozoheshin, pėrkatėsisht manipulohej me kuadrot
shqiptarė, siē ishte shembulli i viteve 1970-‘71, kur nga SDB-ja ishim tė
propozuar unė, Nafi Ēegrani, Neset Emini nga “Flaka e Vėllazėrimit” dhe
Menduh Ajdini nga TV Shkup, si oficer rezervė i pėrkrahur edhe nga KOS-i
Njėri prej nesh duhej tė shkonte si atashe pėr Shtypin, nė ambasadėn
jugosllave nė Tiranė, mirėpo, sipas formacionit tė Shėrbimit Sekret dhe
Diplomatik Jugosllav, arriti direktiva nga Fadil Hoxha dhe Mehmet Shoshi,
tė cilėt pėr atashe shtypi ne Tiranė kishin caktuar njė shqiptar tjetėr nga
Kosova, gjegjėsisht Shaban Hisenin.Toni Gojani Dushan Mugoshėn e ka vra kusheriri im.Atė qe i ka pėgllatė shqiptarėt sa ishte ne sherbimin operacional te OZN/s.Te tjerėt ja kan qu gratė ne shtrat.

13 h · Modifié · J’aime · 1
..
Abdullah Prapashtica Ketu po zhvillohet propaganda e porositur serbe kunder bojkotimeve te prodhimeve serbe qe i ka organizua LVV!!

Kujtim Kurti Burhan Klaiqi Pajazitti

Abdullah Prapashtica....

Intervisten e Albinit nga burgu i Pozharevcit e ka organizuar gruja e UDB-shit Rrahman Morina,pra Buba Morina-agjente e Sokolloviqit-ministrit te sigurimit te Serbis.

Rrahman Morina ishte bashkpuntor i ngushte me baben e Fisnik Ismailit,pra Muharrem Ismailin,qe bashke kan shitur nderrmarrjen prodhuse Kosovodrvo me vlere 420.000 DM,dhe disa prej ketyre mjeteve ja kan ndertuar villen e Adem Demaqit ne Sarand.

Intervista e Albinit ishte e organizuar nga UDB-ja,me qellim te mashtrimit te opinionit kosovare,per ta paraqitur Albinin si hero....
Buba Morina ka punuar per kryqin e kuq ne Beograd,dhe ka vizituar 8 here Albinin ne burgun e Pozheravcit.

Kujtim Kurti Abdullah Prapashtica

Edhe njehere kerkoj publikishte te sqaohet rasti i Raif Gashi! ! Ne te njeten kohe mundesishte te na informoj Avdullahu per Raifin dhe qendrimi i tij ne Prishtine tek Skenderi ne Breg te Diellit /shoke I Avdullah Prapashtices/ dhe tek Arif Hoxha ne Randobrav te Prizrenit . Dyshimi im eshte ;ne cilen menyre dhe si e ka kaluar kufirin Kosove Shqiperi RaifI ne ate kohe ? Ilegalisht apo ne percjellje te dikujt tjeter ? Dyshimet jane te medha ,duke filluar nga fvellau i tij i lidhur me dy SPB e te e asak kohe njera ne Therand dhe tjetra ne Prizren ! Siq kam thene edhe me larte Raifi vete kurre nuk ka shprehe gatishmeeri te i sqaroj keto detalje te vetat . Sipas disa bisedave te cilat une e i kam pas tanime koheve te fundit nje pjese te shokeve te cilet kane vepruar ne ate kohe e thone te njeten gje ,ai ju ike ballafaqimeve dhe takimeve me te gjithe Me duhet ta them ,te njeten gje e ka bere edhe me mua ne Tirane ! Me tha te therase pasdite ne telefon ! Sot e asaj dite nuk e kam takuar me Raif Gashin !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Pergjigje Reshat Badalles si dreni drenovas   

Revenir en haut Aller en bas
 
Pergjigje Reshat Badalles si dreni drenovas
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: