AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sherbimet sekrete,dhe veprimet e saja ne kosove e palestine

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sherbimet sekrete,dhe veprimet e saja ne kosove e palestine   Mar 12 Aoû - 9:05Sherbimet sekrete dhe veprimet e saja
Tere njerizit jemi nje qenje qe jane te lindur natyrshem ,shikuar historikishte.Por nje duhet ta dini se jemi te mbikqyrue nga nje shoqeri serkrete qe ndikone ne  njerezin ne secilen qoshe te tokes ,dhe vendos mbi fatin e çdo njeriut apo shoqeries.
Edhe ne qe jemi kundra monolimeve te pameshirshmeve apo kundra komploteve  e cila eshte prioritet  qe mbeshtetet prape ne fondet sekrete ,ku puna qendrone ne zgjerimin e saj ne ndikime.
Ne infiltrimet e saja,ne vend te invazimeve,permbysjeve,ne vend te zgjidhjeve te reja fiksime te ndryshme,dhe masakrime.
Sherbimet sekrete ,rekurtojne njerez te shume te profileve te ndryshme,sidomos ata qe e njohin mire gjuhen angleze dhe gjuhe te huaja te vedneve te lindjes se mesme dhe ate te lerget.I dergojne  keta edhe ne lufte kinse çlirimtare,por njerezit e atyre grupeve ne vendet e tyre jane te lidhur me  ata dhe ne vend te lirise,bejne masakra dhe nuk  duhet qe  tua kuptojne veprimet e tyre as njeri i gjalle.Ata qe  i kane kuptue duhet te vriten pa meshire qe mos te perhapen tutje veprimet e tyre ne opinjon.

Pjesa e dyte
Keta sherbime sekrete kan ndertesa te sotisfikuara,ushtrin dhe makinerin e saj me njerez interligjente dhe diplomat te shquar,e politikaj.

Veprimi dhe puna e ketyre eshte e meshefte dhe e pa zbuluar,me shekuj .Tani veprone me tutje,duke mos u marr vesh nepermjete gazetave apo mjeteve te informimit.
çdo gabim i sherbimeve sekrete varroset,jo te korigjohen,apo te preken nga dikushi!

Kundershtaret e kesaj shoqerie jane te heshtur ,dhe jo te shperblyer.
Hargjimet e mjeteve nuk permenden kurr.As nje sekret nuk behet ne pyetje nga kerkushi,as qe dihen nga vijne keto fonde.
Kjo dihet se eshte nje krim njerezor,por  nje gje e tille u duhet qe ta mbajne baraz peshen ne ballancin njerezor.Nga friga qe mos te çfaqet ndonje  epidemi ç'njerrrosje te njerezise.
Secili qytetar qe nuk i pergiget kesaj shoqeries,
Ata qe kerkojne zbulimin e kesaj shoqeries,kerkojne vdekje sa ma pare.
Ata qe mendojne ta informoi opinjonin njerezor,nuk arrijne gje pos dot mekemben nga tjeret duke i shendrruar ne tradhetar nepermjete informomit.Edhe pse jane te vertete e te drejte nuk dot kan perkrahje,nga individet e caktuar.
Edhe ata qe jane te lindur ti kuptojne keto sherbime sekrete nuk qojna  peshe te madhe,sepse munden ti kuroptojne ose ne te kunderten ti debojne nga shoqeria me ane te mjeteve te informimit,apo dizinfomacioneve.
Njerezit e tille qe i kuptojne keto sherbime sekrete mundohen qe ti dalin ne ndihme botes qe te mbretron liria dhe pavaresia,por veshtir eshte,sepse ka nevoje njerezia  keshtu.
çdo lufte, kryengritje,apo demostrat,ne krye te ketyre zgjidhen njerezit nga keto sherbime sekrete.Duke u nisur qe nga fillimi njerezor e gjere me sot.As lufterat e Romakeve,as e Ilireve,as e Napoleonit,as e Hitlerit,as e Kosoves , pa keto sherbime sekrete nuk kishte qen e mundur te fillonte nje lufte e tille.
Luften e kosoves dhe dy tjera i ka nise mu kjo agjentyre e sherbimeve sekrete ,sidomos "hipoteza e Henri Kisigjerit".Ku secili ish koùmandant i uçk es e ka ditur shume mire destinacionin e luftes.

Te gjithe ata qe u prijne demostratave,lufterave çlirimtare jane sherbye ne keto sherbime sekrete.Rastin e keni Tek Enver Hoxha ,duke organizue demostrata ne diten e flamurit.Edhe pse ishte sherbyes i fashizmit,ky ishte ne krye te demostrateve,e brugosen beshk me shoke,shoket pesonin burgosjet,vrasjet,ndersa Enveri ne fund lirohej.Keso raste keni ne kosove,ku demostratat i pervodhen kush mujti qe ta marri i pari flamurin.Pra te gjithe ishin te burgosur politik ishin bashkpuntor te udbes,dhe sherbimeve sekrete nderkombetare.Demostratat e 11 marsit te vitit 1981 filluan para planprogramit ,ne menyre instikte,si shkak i qimes qe me qelloi ne gjellen time,dhe ju mbeshtjellua puna e matrapazeve.Po ne çfare burgje dirgjeshin keta shpiuj? Duhet tu behen pyetje ketyre dhe tjeret qe pesuan vertete golgoten !

E pergaditi
Haxhi Latif Kuçi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sherbimet sekrete,dhe veprimet e saja ne kosove e palestine
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: