AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog me Milaim Zeken

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog me Milaim Zeken   Mer 13 Aoū - 2:13

Lundi 15:26
[ltr]
Nasim po te pergjigjem mbasi te dyte jemi nga Drenica. E para, Haxhiu nuk e di fare kush eshte. E dyta une jam ra ne burg me 1981. Mbas 18 viteve jam kthy ne lufte, kur gati te gjithe kane ike. E treta: me kunja nuk flitet me mu. Ai me tha mos kam qendru ne qAti? Ma mire ashte ai me tregu per vete se ku ka qendru. Per kete e kam fshi...
[/ltr]
il y a 15 heures
[ltr]Milaim,pasi ne dy jemi nga Drenica,duhet ta tregojm te verteten.Nuk ka qen edhe kushedi ēfare provokimi nga ana e Haxhiut,pse te prekemi nga ajo fjale?Pa thumba po flasim Milaim;Ju e dim qe keni qen ne burg ne vitin 1981.Por per ēfare arsye keni qen ne burg Milaim?Per cilen date te ketij jeni ngarkue me veper penale ?A keni qen te ngarkuar per daten e 11 marsit,apo tjeter date ?Milaim,Haxhiun e kam lexue e percjellur ne ēdo shkrim qe ka shkrue kudo ēofte.Haxhiu ka bere biseda me secilin ish te burgosur politike,keni lexue nuk e di per ju Milaim.Kam bisedue me Haxhiun,menjeherit kur ne fb tend ua dergoi nje foto te Avdi Ibrahimit,dhe i bera pyetje ēka ka lidhje kjo foto e AKSH,dhe ne mes kesaj foto qendronte Avdi Ibrahimi?Haxhiu me tha;Se Milaim Zeka e ka pas bere kete inqizim kur u paraqite ne skene per here te pare me maska AKSH dhe me tregone se duke e shikue kete inqizim ia kishte pare foton e Avdi Ibrahimit dhe e kishte nxjerr kete foto.Haxhiu me duket se ju pat bere pyetje;A eshte e vertete Milaim qe ju e keni bere kete inqizim te AKSH?Dhe ne fillim te asaj fotografie qe i kishin que mbrapa kokes civilet shqiptar duart nga ana e policise serbe,kur ju beri pyetje Haxhiu,kush e ka bere kete foto?Ju ne fillim i treguat se nje ushtar e ka bere ga ana e mbrapme e barakes.Nuk dua tja japi krahun as Haxhiut as juve ,pos te tregohet realiteti,sipas shkrimeve qe i shikoja ne fb e juaj.Pse nuk e beni nje interviste me Haxhiun dhe tja parashtroni te gjitha pyetjet se ku ka qen ne kohen e demostratave dhe ne kohen e luftes?Nese i frigoheni se vertetes qe mos te triomfoi ne mesin e shqiptareve kjo eshte tjeter muhabet.
[/ltr]
il y a 14 heures
[ltr]
Du me ta ba nje pyetje: a njeh Ramadan shalen, rifat birinxhikun, dostan bujupin, izet zeken, elmi zeken, kadri topallin?
[/ltr]
[ltr]
Kurr nuk jam kah e kuptoj foton me Aksh? As qe e di kush jan ata?
[/ltr]
[ltr]
A sa per intervista jane shefat e mi qe vendosin
[/ltr]
[ltr]
Edhe lexo edhe njihere prej fillimit cka kam shkru. Foton me mu ne mes ushtareve e ka bere nje ushtar
[/ltr]
il y a quelques secondes
[ltr]E njohe mire edhe Myrvete Dreshen,Ramadanin e tjeret,.Milaim ju pyta ne cilin vjet jeni denua,per cilen dite ,dhe per ēka?Shume mire Milaim po ju beje pyetje.
[/ltr]
[ltr]
Pyete Myrveten
[/ltr]
[ltr]
Edhe le bre Nasim kete muhabet se nuk me pelqejne llafet patriotike
[/ltr]
[ltr]
Nese kam qene, kam qene per vete
[/ltr]
[ltr]
Jo mu shite patriot
[/ltr]
[ltr]Po pse me pyet Myrveten Milaim,a jeni ju Myrevetja ?Nuk ka lidhje shitja e patriotizmit.Por po na intereson per ēka jeni denue?ēka bane kundra shkaut ?
[/ltr]

Fin de la conversation


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Milaim Zeken   Mer 13 Aoū - 11:50

Ende pa i mbushur 18 pranvera Milaim Zeka dėnohet me burg pėr shkak tė pjesėmarrjes nė demonstratat e prillit 1981. Si gjimnazist Zeka ishte inkuadruar nė organizatėn marksiste-leniniste si quheshin atėherė dhe atė nė organizatėn e Hydajet Hysenit. Nė organizatė futet me tė vetmin ideal qė shqiptarėt tė fitojnė lirinė dhe tė dejtėn pėr vetvendosje, pa ditur mirė se kush ishte as Marksi e as Lenini!…Arratisja nga ish Jugosllavia do tė ndodhė nė muajin shkurt 1982. S“pari do tė kalojė nė Itali e pastaj nė Austri. Pa pasaportė, pa pare. Nėpėr mot tė keq, terrene tė vėshtira, kėmbė, maleve. Pėr ndihmėn qė i kishin dhėnė pėr arratisje tė detyruar Milaimi s“lė asnjėherė pa falėnderuar kusheririn e tij Izet Zekėn dhe Kadri Topallin, tė cilėt edhe disa tjerėve ua kanė shpėtuar jetėn nga ndjekjet e UDB-ės. Nga Austria pastaj zhvendoset pėr njė kohė nė Paris prej nga mė vonė ikė nė Gjermani ku menjėherė bashkėpunon me veprimtarin e njohur Xhafer Shatri.
-Nė Suedi kam ardhė nė nėntor tė vitit 1983 pas qėndrimit tim njė vit nė Austri, Francė dhe nė Gjermani. Natėn e parė nė Stokholm e kam kaluar te njė shqiptar i Turqisė, tė cilin e quanim Baci Shyqė, njė burrė tepėr i mirė. Pas lajmrimit nė policinė suedeze pėrkthyes e kam pas Faruk Berishėn nga Peja, i cili mė ka njoftuar me Sani Lipėn, 
Nė vitin 1987 bėhet anėtar i Komitetit Suedez tė Helsinkit, Frank Orton, nė njė gjykim politik nė Pejė. Orton ishte vėzhguesi i parė ndėrkombėtar nė njė gjyq politik nė Kosovė, atėherė nė vititn 1986, nė gjyqin e zhvilluar nė Pejė kundėr Ramadan Shalės, Salih Kabashit, Rifat Birinxhikut, Destan Bujupit, etj.

 Ky lloj angazhimi bėri qė autoritetet e atėhershme nė Shqipėri t“ia ndalojnė hyrjen deri mė 1990 ose thėnė pak mė ndryshe deri nė natėn kur Ismail Kadare u largua nga Shqipėria dhe kėrkoi azil nė Francė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Milaim Zeken   Mer 13 Aoū - 16:02


 • Conversation démarrée lundi


 • 11/08/2014 15:26


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Nasim po te pergjigjem mbasi te dyte jemi nga Drenica. E para, Haxhiu nuk e di fare kush eshte. E dyta une jam ra ne burg me 1981. Mbas 18 viteve jam kthy ne lufte, kur gati te gjithe kane ike. E treta: me kunja nuk flitet me mu. Ai me tha mos kam qendru ne qAti? Ma mire ashte ai me tregu per vete se ku ka qendru. Per kete e kam fshi...
  [/ltr]
 • mardi


 • 12/08/2014 18:12


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Milaim,pasi ne dy jemi nga Drenica,duhet ta tregojm te verteten.Nuk ka qen edhe kushedi ēfare provokimi nga ana e Haxhiut,pse te prekemi nga ajo fjale?Pa thumba po flasim Milaim;Ju e dim qe keni qen ne burg ne vitin 1981.Por per ēfare arsye keni qen ne burg Milaim?Per cilen date te ketij jeni ngarkue me veper penale ?A keni qen te ngarkuar per daten e 11 marsit,apo tjeter date ?Milaim,Haxhiun e kam lexue e percjellur ne ēdo shkrim qe ka shkrue kudo ēofte.Haxhiu ka bere biseda me secilin ish te burgosur politike,keni lexue nuk e di per ju Milaim.Kam bisedue me Haxhiun,menjeherit kur ne fb tend ua dergoi nje foto te Avdi Ibrahimit,dhe i bera pyetje ēka ka lidhje kjo foto e AKSH,dhe ne mes kesaj foto qendronte Avdi Ibrahimi?Haxhiu me tha;Se Milaim Zeka e ka pas bere kete inqizim kur u paraqite ne skene per here te pare me maska AKSH dhe me tregone se duke e shikue kete inqizim ia kishte pare foton e Avdi Ibrahimit dhe e kishte nxjerr kete foto.Haxhiu me duket se ju pat bere pyetje;A eshte e vertete Milaim qe ju e keni bere kete inqizim te AKSH?Dhe ne fillim te asaj fotografie qe i kishin que mbrapa kokes civilet shqiptar duart nga ana e policise serbe,kur ju beri pyetje Haxhiu,kush e ka bere kete foto?Ju ne fillim i treguat se nje ushtar e ka bere ga ana e mbrapme e barakes.Nuk dua tja japi krahun as Haxhiut as juve ,pos te tregohet realiteti,sipas shkrimeve qe i shikoja ne fb e juaj.Pse nuk e beni nje interviste me Haxhiun dhe tja parashtroni te gjitha pyetjet se ku ka qen ne kohen e demostratave dhe ne kohen e luftes?Nese i frigoheni se vertetes qe mos te triomfoi ne mesin e shqiptareve kjo eshte tjeter muhabet.
  [/ltr]

 • 12/08/2014 19:47


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Du me ta ba nje pyetje: a njeh Ramadan shalen, rifat birinxhikun, dostan bujupin, izet zeken, elmi zeken, kadri topallin?
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr nuk jam kah e kuptoj foton me Aksh? As qe e di kush jan ata?
  [/ltr]


  [ltr]
  A sa per intervista jane shefat e mi qe vendosin
  [/ltr]

 • 12/08/2014 20:02


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Edhe lexo edhe njihere prej fillimit cka kam shkru. Foton me mu ne mes ushtareve e ka bere nje ushtar
  [/ltr]
 • Aujourd’hui


 • 10:06


  Nasim Gashi

  [ltr]
  E njohe mire edhe Myrvete Dreshen,Ramadanin e tjeret,.Milaim ju pyta ne cilin vjet jeni denua,per cilen dite ,dhe per ēka?Shume mire Milaim po ju beje pyetje.
  [/ltr]

 • 10:07


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Pyete Myrveten
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe le bre Nasim kete muhabet se nuk me pelqejne llafet patriotike
  [/ltr]


  [ltr]
  Nese kam qene, kam qene per vete
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo mu shite patriot
  [/ltr]

 • 10:09


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Po pse me pyet Myrveten Milaim,a jeni ju Myrevetja ?Nuk ka lidhje shitja e patriotizmit.Por po na intereson per ēka jeni denue?ēka bane kundra shkaut ?
  [/ltr]

 • 10:16


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Milaim a ke veprue per veti qe ke qen ne burg apo per popull?Nese kam qen,kam qen per vete!
  [/ltr]

 • 10:16


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Per vete
  [/ltr]

 • 10:17


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Bravo e tregove te verteten.I pari nga tan ish te burgosurit politik
  [/ltr]


  [ltr]
  Per ēfare ju ngarkuan gjygjetaret?
  [/ltr]

 • 10:51


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Nese me jep ndonje penzion te burgut te tregoj
  [/ltr]


  [ltr]
  Perndryshe Hydajet Hyseni i ka shenimet
  [/ltr]

 • 13:30


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Po nuk jam Milaim Kariq banka qe tju paguaj penzione te burgosurve,duhet nga serbia ti kerkoni penzionet siq ka pas mar edhe Idriz Seferi penzion nga krali i serbise.Mos me tregoni per ēka keni qen i burgosur,pos me tregoni per cilen date te atij viti jeni ngarkue per veper penale si iredentist shqiptar ?I kam bere pyetje Hidajet,por nuk fole fare !Nga kush frigoheni tani kur serbin nuk e keni ne kosove ?Duhet ta dine populli te verteten e ish te burgosurve .
  [/ltr]

 • 13:32


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Zbuloje ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Ke plot udbash qe te ndihmojne
  [/ltr]


  [ltr]
  Ata qe na kane burgos edhe sot na njollosin
  [/ltr]

 • 13:34


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Po kam qef me ndegjue te verteten nga ju Milaim,per ēfare aktiviteti jeni denuar per qeshtjen madhore shqiptare.Mos u prek burr.
  Nuk po na interesojne udbashat,por aktiviteti juaj si te burgosur qe keni qen.
  [/ltr]


  [ltr]
  Kjo heshtje e juaja Milaim,tregone se diēka nuk eshte ne rregulle me juve!

  ēka beret qe ju burgosen serbet,dhe udbashet shqipetar ?Me dy fjale o burr mundeni me tregue rastin e juaj.
  [/ltr]

 • 13:47


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Nuk ka udbash qe mundet me ua njullosur veprimtarin neqoftese e keni te pasterte.Sidomos juve qe i keni mjetet e informimit ne dore dhe mundeni haptas tua demantoni thesh e thenjet e udbashave,permes emisionit te juaj.
  [/ltr]

 • 14:31


  Milaim Zeka

  [ltr]
  Une jam organizator dhe udheheqes e demostratave te Glligovcit me 2 priil 1981. Bashke me Enver Dugollin
  [/ltr]


  [ltr]
  Me 16 prill jam burgos
  [/ltr]


  [ltr]
  Klm
  [/ltr]


  [ltr]
  Te fala
  [/ltr]
 • Aujourd’hui


 • 20:05


  Nasim Gashi

  [ltr]
  Na vjen shume mire qe po e lajmroni nje veper atdhetare,si organizator e udheheqes i demostratave te dy prillit te vitit 1981 ne Gllogovc(Drenas).

  Me 16 prill 1981 jeni burgosur ,sa vjete ju denuan?Dhe sa vjet i mbajtet burg,?A e mbajtet burgun te terin?
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Milaim Zeken   Mer 13 Aoū - 16:17


Kush eshte ai deshmitari qe ke deklarue se Jakup Krasniqi me gershenje ja ka pre floket dhe buzen?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Dialog me Milaim Zeken   

Revenir en haut Aller en bas
 
Dialog me Milaim Zeken
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: