AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ikja e Hitlerit sipas Euro Giuntit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ikja e Hitlerit sipas Euro Giuntit   Lun 18 Aoû - 8:15

Kemi arritur te hecim shkalleve te drujta,qe ishin te djegura,dhe ne kufome e djegura,e shikuam ne dhe mjeku i Hitlerit dhe u konstatue se nuk eshte Hitleri i vertete por tjeter.Ky njeri kishte flok te zeza dhe mustaqe te zeza.
Kjo ka ndodhur me 3 maj te vitit 1945 ne Berline.

Atehere ishte ne pyetje se ka u zhduk Hitleri ?
Ne luften e dyte boterore nacizmi gjerman plaqkiti europen ne nje vlere  maramendese mbi 100 miliarde dollar,shumicen e kesaje vleres e kishte ne ari.E tere kjo pasuri dergohej pertej oqeanit,ne zvicerr dhe ne vendet ku ne fillim e kishin perkrahur ato shtete neutrale,sidomos ne Argjentin.Kete e ka deklarue zevendesi i Hitlerit Martin Borman para vitit 1943.Ky e ka dite se Hitleri e ka humbe luften ne Rusi,keshtu qe Hitleri ka qen i pergaditur qe ne çdo moment te iku nga gjermania.Shume vite populli gjerman,kishte hyre ne mendime se si dot shkollohet populli,si dot e zhvillojne ekonomon,industrine,tregetin,dhe politiken e tyre
Per keta njerz ishin te interesuar pasaniket argjentinas tju dalin ne ndihme dhe ju ndihmuan ne ate kohe me shume te medhaja.
Hitleri ka ardhe ne argjentin 6 muaj pasi isha i punsuar aty.Para kesaj Mandaver me pate tregue se dot vjen nje njeri shume i randesishem ketu,vertete kur erdhi nje njeri,ne ftyren e tij e pashe se çenka nje njeri i afte,i cili kishte floke te zeza ne te thinjura,nje fetyre te zbehur pa mustaqe.Ketij njeriu te gjithe i benin nderime dhe respekte te papare,dhe mendoja se kush çenka ky njeri qe i bejne kaq respekte te madhe?Ketu ishte edhe Martin Borman,edhe ky kishte respektim nga te gjithe  te pranishmeve,dhe u perqafonte me  kete njeri.
Mandaver me pyet;e dini se kush eshte ky njeri?Jo ja bera.Me tregone se ky eshte Fireri!
Secila ore qe kalonte,fetyra e Firerit ndryshonte ,behej ma e fresket,por ne hecjet e tija  shikojsha nje depresion te papare.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ikja e Hitlerit sipas Euro Giuntit   Lun 18 Aoû - 10:36

Per here te pare tani po tregoje,se njerezit frigoheshin me fole per ate se çka shihshin.
Sepse ne argjentine kishte nacista ku edhe tani ka,te cilet kan qen duke perparue ,ende jane atje dhe kan me qen.
Sepse shume njerez atje kan mentalitet te nacizmit.
Historija na tregon se njeriu ma i merzitshem ne bote ka qen Hitleri,duke na tregue se kane bere vetevrasje  me bashkshorten e tij Even.Te varosur ne bunkerin e tyre .Ne vitin 1945 .Por ne tere argjentinen,ne dosjet e FBI as,shkrueshin tjera mendime.

Bariloqe ne Argjentine 1962
Nuk e kemi besuar qe keshtu dot perfundone.
Njerezia kishin harrue te kaluaren e Hitlerit,apo pjesen e tij te jetes .

Sipas librit te Simon Dunstan dhe Gerrard Wiliams

Me randesi eshte qe para vdekjes se Hitlerit erdhen familjaret dhe u pershendeten me te.
Askush nuk mundet te fajson qe nuk kan qen prezence.
Diktatori Argjentinas Huan
Hitleri dhe Pavliq ishin humbur sateshishte nga Mar de Plate ne shtator te vitit 1954.

Argjentin 1955 Buenos Aires
Sipas,Aracelli Mandezit
Alisiju Magnus nje femer gjermane ne fotelin e ferait
Me 13 shkurt te vitit 1962,vertetohet se frymarrja e Firerit nuk funksionon me sipas mjekut te tij.
Ndoshta fshamat e miliona shpirtrave ua kan marr jeten ne kete forme ma te shemtuar duke ia percjellur me dhimbje te medhaja.Te cilit shpirti tij dot perhet ne ferrin e papare.
Pod Bormanon dot jete tjeter njeri,gjermania e re po lind,dhe dot forcohet .

Kush eshte Uschi Hitler,çka e ka Hitlerin?Vahza e Hitlerit.

Tjetri thote se Hitleri ka vdek ne vitin 1987 na Argjentine

Dhendrri i Eva Braunit eshte SS gjenerali Herman FegelainRevenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ikja e Hitlerit sipas Euro Giuntit   Lun 18 Aoû - 10:58

Karmen Torentugvi e cila i ka sherbye Hitlerit dhe famijes se tij.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ikja e Hitlerit sipas Euro Giuntit   Lun 18 Aoû - 11:06

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ikja e Hitlerit sipas Euro Giuntit   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ikja e Hitlerit sipas Euro Giuntit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: