AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Djali Demaqit,lute njerezit qe baben tja bejne kryetar te k

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Djali Demaqit,lute njerezit qe baben tja bejne kryetar te k   Sam 23 Aoū - 15:51

Djali i Adem Demaēit Besnik Prishtina i lutet kryemafiozit t'ia bėjė babain kryetar tė Kosovės (5)
22 avril 2014, 22:47
Isa Mulaj

Njeriu nuk ėshtė produkt i kulturės por i gjeneve, informatave dhe njohurive. Shumica e shqiptarėve tė Maqedonisė janė produkt i propagandės dhe dezinformimit

Se Demaēin e ka gėlltitur Ali Ahmeti me njė grusht para dhe e nxjerr si papagall tė leh, kėtė nuk mund ta vėjė nė dyshim as vetė Demaēi. Fushata kundėr Ilaz Halimit u zhvillua mė sė shumti nė televizionin Alsat-M. Aty Demaēi drejton akuza kundėr PDSh-sė pse ka nxjerrė kandiat pėr kryetar tė Maqedonisė, dhe i bėnė thirrje pa fije turpi kėsaj partie dhe shqiptarėve tė Maqedonisė qė tė veprojnė sipas diktatit tė Ali Ahmetit, pra tė bojkotojnė zgjedhjet. Alsati e titullon emisionin “Rruga e drejt”. Demaēin e krisur dhe tė rrokatur e quan “Nderi i kombit.” Demaēi nuk ka sy tė shoh se tė gjitha rrugėt e BDI-sė qojnė nė gojė tė s. maqedonėve, serbėve dhe bullgarėve. Kėtu e keni papagallin e Ali Ahmetit, Adem Demaēin duke bėrė agjitacion dhe propagandė kundėr shqiptare:
VIDEO 2: Shpifjet e Adem Demaēit: https://www.youtube.com/watch?v=3PvEop8oXEg
Demaēi mė tutje ishte pyetur rreth njė deklarate qė e kishte bėrė nė RTK, se kinse paska drejtuar njė kėrcėnim kundėr partive tė s. maqedonasve. Pėrgjigja e tij nė kėt pyetje ishte: "Mos tė mashtrohet askush se ne [kosovarėt] mund tė rrimė duarkryq se ēfarė bėhet me kėta shqiptarė sepse kėta shqiptarė, kur ishim ne ngushtė, na dhanė bukė, na strehuan, na ndihmuan.”

Po, ėshtė e vėrtetė se shqiptarėt e Maqedonisė na kanė strehuar dhe jap bukė gjatė luftės nė Kosovė, vetėm se Demaēi gabon shumė rėndė kur e pėrdorė shumėsin ku e pėrfshin edhe veten. Demaēit nė atė kohė i ka dhėnė bukė regjimi i Millosheviqit midis Prishtine. Vetė Demaēi shėtiste lirshėm gjatė luftės nė Kosovė dhe e bėnte kokrrėn e sefasė. Askush nuk e ngucte sepse ishte askushi. Tek e fundit, as regjimit nuk i ka bėrė pėrshtypje ta maltretoj apo deportoj njė budalla prej tė cilit nuk mund tė pritet asgjė pos llafeve tė vjetėruara dhe tė pakuptimta.

Edhe te Demaēi hasim nepotizėm pėr karrierė nė emėr tė patriotizmit. Besnik Prishtina ėshtė djali i tij me letėrnjoftimin Shqiptar (Adem) Demaēi. Ai i bėnte fushatė babait tė tij pėr pozitėn e kryetarit tė Kosovės. I dėrgon letėr publike tė hapur ish-ambasadorit amerikan nė Kosovė, Christopher Dell, ku e njofton se ai nė cilėsinė e ambasadorit do tė duhej t’ia zgjedhte babain (Ademin) kryetar tė Kosovės. E akuzon Dellin se ka qenė pengesa kryesore pse prindi i autorit Besnik Prishtina (Shqiptar Demaēit) nuk ėshtė zgjedhur kryetar. Ia lavdėron Besnik Prishtina babain e vet (Adem Demaēin) ambasadorit Dell nė kupė tė qiellit, duke i thėnė se ėshtė vlera mė e madhe e 15 milionė shqiptarėve nė botė (e ka dyfishuar numrin e shqiptarėve). E akuzon Dellin pse ia injoroj babain dhe e zgjodhi Atifete Jahjagėn, duke mos e ditur se Atifetja sė paku i ka bythėt e mira, e Demaēi nuk ka as mend! Ja ku ėshtė letra e tij:
http://www.albaniapress.com/lajme/15381/Leter-publike-Ambasadorit-te-SHBA-Christopher-Dell-ne-lidhje-me-deklaraten-per-marreveshjen-e-Brukselit-.html

Po t’i drejtohej ndonjė mafiozi tjetėr pak mė tė ndershėm se Delli, disi do tė isha pajtuar me djalin e Adem Demaēit, por vetė fakti se i ėshtė drejtuar personit tė huaj mė tė kritikuar dhe mė kontravers nė Kosovė, tregon se sa larg mund tė shkoj oportunizmi dhe llaskucėria e demaēizmit! Tek e fundit, Besnik Prishtina ka tė drejtė ta lavdėroj babain e tij sepse ėshtė i tij, por nuk ka aspak tė drejtė t’i quaj tradhėtarė tė gjithė ata qė e vėrtetojnė se koha e Adem Demaēit dhe mendimet e tij tė budallta prej vitit 1999 kanė perėnduar dhe vdekur, sepse po i dėmton shumė shqiptarėt. Ja ēka thotė Besnik Prishtina pėr babain e vet:
http://www.radiokosovaelire.com/marketing.php?nav=10,2&id=8656

-Vijon me nėntitullin: Nepotizmi nė pushtet, strukturat klanore dhe mafioze
tė BDI-sė
J’aimeJ’aime · · Partager
Enver Spahiu et 15 autres personnes aiment ēa.
3 partages

Bedri Gollaku Isa se di sa e njef djalin e Demaqit kjo qe e ke shkru sm,unet me kan e vertet hiq per djal te tina e kto tjerat qa i paske shkru si marr vesh hiq.
22 avril, 23:26 · J’aime

Isa Mulaj E din ai (djali i tij) me mire. Kur te duash e takojmi Shqiptar (Adem) Demacin, por nuk mund ta takojme kurre Besnik Prishtinen. Cudi qe nuk po merr vesh nga keto qe jane shkruar. Megjithate, eurodiplomatin qe e kritikon BDI-ne per bojkot dhe kercenime...Voir plus
Lire la vidéo
Demaēi: Thaēi ta tėrheq kandidatin pėr president
Veprimtari i shquar i ēėshtjes shqiptare dhe nderi i kombit Adem Demaēi edhe njė... Afficher la suite
22 avril, 23:32 · J’aime · 4

Jon Thaqi Te lumt Te lum Isa sepse vetem ti po na i hap syt keshtu kanihere sepse syt i kem po spo na bejn drit.Faleminderit shum.
23 avril, 08:36 · J’aime · 2

Bleron Baraliu Isa - si zakonisht, e verteta qendron diku ne mes. Me vjen keq por nese do te kishte ndonje vlere lexuese dhe kritike te shkrimeve tuaja ne kete teme, ato humbasin ne dozen e larte te sharllatanizmit, spekulimeve, dhe urrejtjes se ndertuar mbi kunder-...Voir plus
23 avril, 13:00 · J’aime · 1

Isa Mulaj Bleron, ka kaluar koha e Demacit. Ai eshte dashur moti t'i thote lamtumire politikes se na bani hore. Nuk mund te durohet me. Eshte bere vegel e mafiozeve te kulluar, sidomos e Ali Ahmetit, Ali t'poshtrit, Ali tradhtarit i cili bashk me Nikolla Gruevskin duhet te shkoj n'dreq t'mallkum dhe n't'nanes, krejt me BDI, me VMRO, edhe me ata qe jane aty: https://www.youtube.com/watch?v=bNaPLlIXnpk
Lire la vidéo
BEKIM FAZLIU KĖRCĖNON QEVERINĖ E MAQEDONISĖ
BEKIM FAZLIU KĖRCĖNON QEVERINĖ E MAQEDONISĖ
23 avril, 14:23 · J’aime · 6
Haxhi Kuēi

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Djali Demaqit,lute njerezit qe baben tja bejne kryetar te k   Sam 23 Aoū - 16:03

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Djali Demaqit,lute njerezit qe baben tja bejne kryetar te k
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: