AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bedri Islami me dy ftyresira

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bedri Islami me dy ftyresira   Mer 27 Aoū - 18:03

KUSH NĖ TĖ VĖRTETĖ ĖSHTĖ BEDRI ISLAMI
February 19, 2014 Kosova, Opinion No comments
Agim Gashi
Nga Agim Gashi

http://tribunashqiptare.net/?p=21292

Kėto ditė, spiuni i shitur tek agjenturat mė makabre pėr popullin shqiptar, Bedri Islami, pėrsėri del me pamfletet e tij marksiste-leniniste kunder popullatės qė do liri. Me metoda enveriane tė „Fletrrufeve“ tė kohės sė Enver Hoxhes, i paguar nga qarqe antikombėtare, Bedri Islami shpif me stilin e tij tė gjithmonshėm duke theksuar se mė 20 shkurt nė protestat e Tiranės do tė sulmojnė „bandat“ e LDK-sė.

I mjeri Bedri sa posht ka rėnė me shpifjet e tij prej spiuni.

Protestat jaė tė garantuara me ligj e me kushtetutė. Shqipėria ka mjaft shqiptar qė do tė dalin nė ato protsta, e fare sdo ta ketė nevojen e antarėve tė LDK-sė e as tė ndonjė simpatizanit tė PD.

Unė i them Bedriut tė mjerė, se shqiptarėt e Kosoves dhe viseve tjera etnike, do tė versulen drejt Shqipėrisė atėherė kur Shqipėria do tė rrezikohet nga armiqėt e jashtėm e jo pėr probleme tė brendshme politike, si keni veprue ju me bandat staliniste ndaj Kosovės dhe shqiptarėve jashtė kufijėve tė Shqipėriė.

Dihet botėrisht se nė zgjedhjet e vitit 2013, ju me bandat e juaja organizut mijėra kosovar tė varfėr e tė luhatur, qė pėr pak pushim nė brigjet e bregdetit shqiptar, tė votojnė me dokumente false pėr partinė socialiste apo si quhet ndryshe PPSH.

Pėr tė mos hyrė mė thellė nė detale, pėr kėtė burr tė lig e tė pa burr, i quajtur Bedri Islami, po sjellim disa fragmente nga shkrimet e ish mikut tė tij, Xhafer Leci i cili dikur moti e mbajti me buk e me mirėsi dhe qė i njejti ia ktheu poshtėrisht duke punuar kundėr miqėsisė por edhe kunder interesave kombėtare e sidomos tė mėrgatės shqiptare.

Do tė mėsoni mė sė miri se kush ėshtė vėrtet ky injorant, antikombėtar, harbut, intrigrant e pėrqarėsi mė i madh me porosi qė ka njohur ndonjėherė mėrgata shqiptare i quajtur Badri Islami, ish gazetaruci i “Zėrit tė Popullit” tė Patisė sė Punės, apo tė “partisė sė dhunės” nė Shqipėri,tė cilin e dėrguan komunistėt enverist tė Shqipėrisė nė Gjermani, qė ta pėrēaj Diasporen shqiptare, ēka edhe mjerishtė arriti jo vetėm ta pėrēaj, por me shpifjet dhe pėrqarjet qė i kryente me zell, arriti te vėllavėrasjet kundėr njeni tjetrit, nė luftė dhe paqe, krejt sipas skenarit tė porositur serbo-ruso/grek.
I ke gjak borgj shqiptarėve shoku Bedri!

Pėr tė interesuarit, mė gjėrsisht ju mund tė klikoni linket tė hapni shkrimet dhe tė lexoni ato.

https://it.groups.yahoo.com/neo/groups/albeuropa/conversations/topics/19703?threaded=1&var=1

Xhafer Leci : BEDRI ISLAMI PROFITERI I LUFTĖS OSE “SUSLLOVI” I LPK-sė..! Botuar 16/11/2002 – Trepēa.net

http://tribunashqiptare.albemigrant.com/lauka_2.php?prevnext=216

Postuar mė 29 June, 2007, 01:46:15

1152 lexime

Xhafer Leci: Bedri Tafa (Islami), njeriu i cili as njė kafe nuk e ka dhėnė pėr lirinė e Kosovės..!

Edhe pse mundėsitė financiare B. I. i ka pasur shumė tė mėdha pėr tė bėrė diēka pėr Kosovėn, ai gjithė herė duke u thirr nė emėr tė UĒK-sė, atė zė e lėshonte vetėm pėr tė pėrfituar sa mė shumė materialisht nė llogari tė interesave tė veta personale.

http://www.akllapi.net/t2875-xhafer-leci-dyfetyresia-politike-e-diversantit-bedri-islami

Xhafer Leci: DYFĖTYRĖSIA POLITIKE E DIVERSANTIT KOMUNIST BEDRI ISLAMI….!

Shpresojmė se ėshtė koha e duhur tė njifen spiujt e atdheut dhe kush punoi e punon kunder interesave kombėtare.

Ėshtė kulmi i idiotizmit kur shet atdhetari njė komunist, njė enverist-stalinist dhe njė mashtrues opinioni! Cili ishte ndryshimi nė mes tė Borbes, Tanjugut dhe ATSH e Zėrit tė Popullit?
Ti shpifraku Bedri Islami, nuk e ke dashtė Kosovėn asnjėherė.As ti personalisht dhe as Enveri me baden e tij. Ju Kosoven e keni dashtė vetėm pėr ta mbrojtur gryken e Prizrenit dhe tė Radikės, nga frika e ndonjė sulmi ruso-bullgar qė do ta dėbonte Enverin nga froni pėr ta vendos njė Enver tjeter! Po ta kishte dashtė Kosovėn Enver Hoxha, ai nuk do ta kishte izoluar Shqipėrinė, nuk do ta kishit rrethuar nga tri rradhe telash me gjemba e mija bunker betoni, nuk do tė kishit vrarė, varur e internuar shqiptar, nuk do ti kishit lėnė shqiptarėt nė skamje afrikane, nuk do tė kishit futur urrejtjen klasore dhe nuk do ta mbytnit zėrin e lirisė qė nė djep.
Cilit armik ia bėtė kėto tė kqija? Kujt pos shokut, mikut, fqinjit, bashkėfshatarit, bashkėqytetarit tuaj? E ju e paskit dashur Kosoven! O i mjerė, ju nuk i donit shqiptarėt brenda kufirit tė Shqipėrisė sė izoluar.Si pra ju lindi ajo dashuri pėr shqiptarėt jasht kufinjėve shqipatr?
Kurrė nuk e dashtėt Kosovėn e as Shqipėrinė! Mashtrues ishit e mashtrues mbetėt!
Personalisht ti, nuk e dashte as Pukėn tėnde. Kur nuk e dashte vendlindjen, si munde me e dashtė Kosovėn ti me gjithė aparaturėn propagandistike tė PPSH-sė! Kurren e kurrės!

Sa vrerin e volle e sa shpifjet i sajove kunder LDK-sė dhe liderit tė kombit Ibrahim Rugovės? Njė ditė duhet tė rrėfehesh se kush tė ka paguar.

Shumė tė ka durue Kosva more mjeran!


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bedri Islami me dy ftyresira
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: