AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 ja pse u vra Fehmi Agani

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: ja pse u vra Fehmi Agani   Mer 27 Aoū - 19:46


Kosova
KosovaShqipėriaMaqedoniaZgjedhjet 2014DiasporaKronikė e Zezė
A ishte tradhti vrasja e Fehmi Aganit!?
Bota Sot | 06.05.2014 17:38 • Nehat SHAQIRI

A ishte tradhti vrasja e Fehmi Aganit!?
Pse treni nė tė cilin ishte Fehmi Agani u rikthye nga Shkupi, pa lejuar tė zbrazej!?

Njė prej mistereve mė tė mėdha tė luftės ende nuk ėshtė zbardhur. Madje mė sė paku ėshtė zėnė nė gojė edhe nga mediat. Dilema qendrore ėshtė se nėse Fehmi Agani dhe treni nė tė cilin ishte duke udhėtuar me shqiptarėt e tjerė drejt Shkupit, pse u bllokua dhe nuk u lejua qė tė dilnin tė gjithė shqiptarėt e dėbuar, e veēmas Fehmi Agani, i cili ishte mė i rrezikuari.
Burime tė gazetės “Bota sot” 15 vjet pas flasin pėr njė komplot, nė tė cilin pėrveē ndikimit tė regjimit tė Milosheviqit, ishin tė pėrzier edhe figura politike shqiptare. Njėri prej tyre tashmė ka shkuar nga kjo jetė, ndoshta bashkė me mėkatin se pse nuk bėri gjėnė e duhur pėr ta shpėtuar akad.Fehmi Aganin, i cili konsiderohej si dora e djathtė e presidenti Rugova.
Profesor Agani ishte edhe bartės i organizimit ushtarak institucional. Ai kishte lidhje tė vazhdueshme me Sali Ēekajn, dhe me persona tė tjerė tė strukturės organizuese.http://botasot.info/kosova/295937/a-ishte-tradhti-vrasja-e-fehmi-aganit/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
ja pse u vra Fehmi Agani
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: