AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nipi i Isa Boletinit ishte tradhetar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nipi i Isa Boletinit ishte tradhetar   Sam 30 Aoû - 15:44

Hier, à 20:26 · J’aime · 2

Agim Hasani Para disa dite permendi Rama heqjen e Kufijeve Kosove/Shqiperi..shtrohet pyetja se pse nuk Loboj per Bashkimin Kombetare dje ne Berline, vend ma te preferuar sikur Berlini nuk do ket me !!
Hier, à 20:33 · Je n’aime plus · 2

Eduardo Luka Pyet erdoganin agim hasani ndoshta ai e din me mire ..po kosova kishte kryeministrin e saj o njeri atje ...rama vajti per rrugen bregdetare nga kroacia deri ne fund me greqine..kaq dmth kryesorja ....ku saliu berishovici se ate ka qef kallepi jjuaj si rugovista kosovarista qe jeni doni kosovve e nuk doni shqiperi e prape ger gerr tek qeveria shqiptare ...cfare doni ju se nuk po e kuptoj une si shqiptar i trashe e injorant qe jam?!bashkim.me shqiperine nul doni ...ngelet duke sha shqiptaret....por harron dicka qe ne nuk kemi probleme me identitetin ..e dime cfare jemi ...te mire te keq ne jemi shqiptare ..
Hier, à 20:36 · Modifié · J’aime

Sali Rexhaj Per bashkimin e Shqiptarve duhet te ndiqet rruga Gjermane e cila eshte shume mire e paraqitur ne nje liber te Helmut Schmid, ish kancelar i RFGj.
Gjermania u bashkua sepse:
1) Ishte deshira e te dy Gjermanive
2) Per nje bashkim te Gjermaneve perfituan perkrahjen e fuqive te medha dhe
3) Kunder ketij bashkimi nuk ishte asnje fqinje i tyre sepse i binden ata se bashkimi i Gjermaneve nuk behet kunder tyre dhe as nuk i rrezikon ata.
Formule tjeter per bashkimin e Shqiptarve nuk ka, pos asaj te Gjermanve.
Hier, à 20:42 · J’aime · 2

Agim Hasani Erdogani ishte i pari qe permendi Shqiperine e madhe, eshe tha se askujt nuk duhet ti pengoj...kurse Kryeministrat Shqipetare as doren njeri tjetrit nuk ua dhane, per shkak se mund te hidherohet Serbia..
Hier, à 20:44 · Je n’aime plus · 1

Eduardo Luka Ti je kosovar apo shqiptar?!kosovaristat e quajne turkun clirimtar e shqiptaret e quajne pusjtues ...keshtu qe nje turk neoosman si pushti erdogan ska lidhje me shqiptarine ..
Hier, à 21:14 · Modifié · J’aime

Sali Rexhaj Erdogani nuk e ka permende Shqiperine e madhe, por ai mendon se Shqiptaret te behen Turq dhe ti bashkangjiten Turqise.
Hier, à 21:22 · Modifié · J’aime · 2

Agim Hasani A thua bre. .pe ndegjojme Edi Ramen e po behemi Grek/Serb te gjithe,, krishteret e Shqiperise veq kane filluar ta zbatojne urdherin e Edvinit, njehere ftuan Popat Sllave ne Tirane per ti fyer Shqipetaret e Kosoves, edhe martesa e vajzave Krishtere me Serb eshte duke u zgjeruar ne ter Rajonin Shqipetare !!
Hier, à 21:30 · J’aime

Eduardo Luka A tu lodhen syte nga fotografia ime e profilit?!sjane vetem te krishtera ato vajza qe martohen me.sllave ..por edhe shumica jane muslimane ..pse nuk.i martoni ju bre te perveluarit e nacionalizmes islamike se persona si ty skane kurrfare lidhje me shqi...Voir plus
Hier, à 21:37 · J’aime · 1

Agim Hasani Kapni Armet njehere tiu shofim se sa Trima jeni...nje Lufte perjetova edhe aty pashe te Krishteret te cilet ne vend te pushkes ngriten Kryqat..te njejtat gjera perjetoj edhe Gjyshi im...Trimeria e juaj e maruar ne tel te qiftelise, po ashtu Historin e marur nga Vatikani nuk me tremb syrin dot jo !!??
Hier, à 21:50 · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Alp Vinca,po te djeg shume e verteta,Albinin e kam nen kontrolle,qdo levizje eshte e regjistruar!
Hier, à 22:12 · Je n’aime plus · 1

Alp Vinca Cka je ti Kujtim?! Agjent sekret?! Percjelles njerzish?! Mbi cfare baze percjelle aktivitete te njerzve?! Kush te autorizon te keshe qasje ne informata sic jane transaksionet financiare ne nje vend ku subjekti qe kryen transaksionin nuk eshte figure publike por thjeshte klient banke?!

Ti po rrene, ti po genjen! Ti je thejshte nje iluzionist e shpifes!
Hier, à 22:40 · Modifié · J’aime · 1

Rustem Remi Peja Alp Vinca, paske harruar se Kujtimi eshtë edhe i semure mendor!!!
Hier, à 23:13 · J’aime · 2

Meholli Behxhet Alp,Rrustem dhe Erleta e edhe te tjeret qe e llogaritni veten normal po ua shoh per te madhe me ken po merrni ky K.Kurti eshte nji rrenacak i pa skurpullt shpifes nji satrap i vertet ,Krejt keto i ben me nji qellim me mbulu orjentimin e tij seksual.Ky esht homoseksual ose peder ,Ika 43.vjet pa familje se knaqesin shpirtrore e gjen neper Banhofe,Ju propozoi me injorue ket pis.
23 h · J’aime · 2

Kujtim Kurti Alp Vinca,6 here ne vitin 2012 dhe 4 here ne vitin 2013 ka udhtuar bashke Albini me Faton Topallin ne relacionin Prishtine-Stamboll-Oslo,dhe te gjitha jane te registruar ne dogant e Kosoves
23 h · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Ma mire vazal i turqise se sa qen e zagar i shkinise.Fale TURQISE,sot shqiptaret qe ishin te debuar ne Bllace e shqiperi ua beren te pamunduren kethimin edhe nje here ne trojet e tyre.Rrofte populli turk dhe shqiptar.Vdekje shqipfolesave qe na tradhetuan me shekuj gjere me sot.
7 h · Modifié · J’aime · 1

Eduardo Luka Vdekje turqve te anadollit edhe kekyshave te tyre shqipfoles kopilave qe lan pas ..
7 h · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Fal Turqise,kosova ne vitin 1999 nuk u popullezue me serb te ikur nga kroacia.Si doni mirrne,por thone nje fjale ai qe te shpeton ja nxjerrin syt.Pa ndihmen e Turqise as sot kjo cope shqiperi nuk dot egizstonte.
7 h · J’aime

Eduardo Luka Kjo ben diferencen e kosovarit edhe shqiptRit ..ti je kosovar un jam shqiptar ....un e di kush esht turku e car ka ber e cfare po ben turku ..keshtu qe per ket gje as dua te hy ne debat ...se nuk ja vlen fare ..sme.intereson as turkia e as filoturkit ..kam qen shqiptar para ne mas turkis ...pervec shkaterrimit edhe ligesise percarjes edhe zhnderrimit te shqiptareve asnje gje skane bere turqit ...un flas si shqiptar ...per ket gje ka mijera e mijera fakte ....qe sja vlen ti permendesh ketu ..
7 h · J’aime · 1

Eduardo Luka Sme.ka shpetuar turku mua o njeri ..kam qen i zoti i vetes historikisht jam epiriot ..kaq mjafton per te mos me permendur mua turqine si shpetimtare ...personalizoji pak deklaratat fol ne emer tend e jo ne emr te shqiptareve ...
7 h · J’aime · 1

Eduardo Luka Turqia e filo turkit e prishen albanine ..e shkaterruan epirin e ndane ne dy pjese ..ja hoqen lavdine trimerise se fares sone krujes legjendare .....edhe petreles krenare ...
7 h · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Ata shqiptar Rilindas qe e shpallen pamvaresine shqiperise a kishin funksione ne porten e perandorise se osmanlive?Po mos ti kishte nxite turqia a mos valle paskan qen aq trima me ba shpalljen e pamvaresise se shqiperise ?Une me fakte po them se fale perfaqesuesve te Turqise qe ishin pjese te pergjimit te luftes,me 15 janar te vitit 1999 e ftuan OSCEN qe serbet po bejne masakra ne civil shqiptar.Fal ketyre tuqeve u be bombardimi mbi forcat serbe.Deshmitar eshte vete Wollkeri, Ban Ki Mooni,e Bill Clintoni.Nuk jemi ne shqiptaret qe vendosim mbi fatin tone e aq ma pakes ne vendime mbi fatin e popujve tjere.Per çdo popull behen per çdo pese vjet ekspertizat se a me roberue nje popull,apo me ja dhene vizen me tutje me jetue si qenje njerezore.Ata qe flasin me fjale te qajtoreve ,na kane prue gjere ketu ku jemi.
6 h · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Pos tradhetareve qe na coptuan e po na coptojne kerkush faje nuk na ka.Dhe fajet tona po ja lejne njeri tjetrit ,pastaj serbise dhe europes kinse kurve.
6 h · J’aime

Eduardo Luka Ku e di qr i ka shtyt turkia ata rilindas more njeri qe sdike asnje gjr ..rilindja kombetare zgjimi i ketij populli erdh prej arberesheve te italise e greqise ..qe u ngriten te luftonin turkunne te merrnin hak per krimet mbi faren tone ..por shuke turkofila e kelysha te turkise nuk shfrytezuan rastin e te kapnin armet e clirimit por nuk kerkonin ndarje nga turkia e shkonin bashke me turkun shtypnin kryenfritesit arvanite .....por teorikisht rilindja shqiptare erdhi prej arberesheve te italise edhe iluminatit frances ne mode ne ate kohe ...jo rastesisht te gjithe rilindasit frasherij kishin studiuar ne gjimnazin zoimea .e.janine ..edhe ismail qemali etj ...e jo ne vehanitllit e anadollit ..
6 h · J’aime · 1

Eduardo Luka Un sja le.njeri tjetrit e as evropes kurve ..se kur kemi qen ne lufte te drejte shume vullnetare nga evropa rreshtoheshin ne radhet e ushtrise arbere ...aot beni patriotin e askujt nuk ja vret veshin pes ne dite me tellall gjuha arabe qe na detyron me dhune ta degjojme ...gjuhe e eger e lige e pushtuesit gjakatar qe na ndau vlla me vlla e na beri hasem.te vetes tone ..e ti me flet akoma per turqine .....nejse je i lire te besosh cka te duash si person ose si kosovar ..ai shqiptar nuk te lejoj te leshosh deklarata te tilla...
6 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Rajmond Mondi Spaqi....
6 h · J’aime

Haxhi Kuçi Sa mire po e tregoni kete te vertete.Sami Frasheri ishte ai qe e beri standardizimin e gjihes turke,dhe sote e asaj dite kjo gjuhe flitet.Ismail Qemaili çfare funkicioni kishte ne porten e larte ?Pasi e shpalli pamvaresine,nga kush iku per ne Perugja te Italise dhe pse e Helmuan?Nga kush iku Noli,Fishta qe mu keta e paten shpallur pamvaresine e shqypnise.Djemt e Ismailit ja presekutoi Enveri,çka mendoni kesaj i thuhet shqiptari?
6 h · J’aime · 2

Eduardo Luka Pse u kthyen nga shqiperia ?! Sepse studian edhe kontaktuan rilindasit arbereshe ..kaq dmth ..edhe nipi isa boletinit te nadh ishte kriminel i rendomte qe leu duart me gjak shqiotari e u be bashkepunetor i pushtuesve ..edhe ta linim per hir te isa boletinit ?!
6 h · J’aime · 1

Eduardo Luka http://arkivamediatike.com/.../Masakren-e-4-shkurtit-1944...
6 h · J’aime
https://www.facebook.com/kujtim.kurti.9/posts/681336751960661?comment_id=683830895044580&offset=0&total_comments=380&notif_t=mentions_comment
Eduardo Luka Nga ferra mbin trendafili e nga trendafili mbij ferra ...nul.mburresh dot me koqet e babgjyshit ...
6 h · J’aime · 1

Eduardo Luka http://www.revistajava.al/.../4-shkurti-xhafer-deva...
6 h · J’aime · 1

Eduardo Luka Lista e tradhetareve edhe kekyshave te pushtuesve ..po keta njerez i sherbenin turqise serbise e cdo antishqiptari pustues tjeter ...njerez pa koqe ...
6 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Eduardo Luka,masakren e tivarit ku u masakruan 11.000 nacionalist nga Kosova e organizoje Enver Hoxha,Miladin Popovic,Dushan Mugosha,Nexhmije Hoxha,Ramiz Alija,pra ne mesin e tyre nuk kishte asnje organizator nga Kosova.
6 h · J’aime
Haxhi Kuçi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nipi i Isa Boletinit ishte tradhetar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: