AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver Hoxha pioner i fashizmit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver Hoxha pioner i fashizmit   Lun 1 Sep - 10:57

http://gazetadielli.com/enver-hoxha-anetar-i-partise-fashiste/

Enver Hoxha, anėtar i Partisė Fashiste?

July 25th, 2013
85 56 0 1 0

Nga fondi personal “Nr.10. Enver Hoxha” nė AQSH, Vasfi Baruti sjell edhe njė foto interesante. Mes informacioneve ėshtė edhe njė e ashtuquajtur ‘triskė’ pėr tė marrė ushqime, qė Hoxha e kishte pėrfituar si anėtar i Partisė Fashiste me emrin Thanas Pano Josif, e lėshuar nga Federata Fashiste e Tiranės nė vitin 1942. Por studiuesi vėren se pas hulumtimeve ka kuptuar se dokumenti nuk ėshtė triskė pėr tė marrė ushqime (se ajo kishte tjetėr emėrtesė), por ėshtė tesera e anėtarit tė Partisė Fashiste e Enver Hoxhės, qė identifikohet nė tė me foton e tij, ndėrsa pėrdor emrin Thanas Pano Josif, qė mesa shihet ėshtė pseudonim i Hoxhės. Me sa kuptohet, tesera e Partisė Fashiste nga Enveri pėrdorej pėr siguri ilegaliteti, por tesera fashiste mund tė merrej vetėm individualisht me paraqitjen e tij nė zyrat e larta tė Partisė Fashiste nga dhe dalin shumė pikėpyetje serioze sipas Barutit, pėr marrėdhėnien e Enverit dhe lidhjet e tij me instanca tė larta fashiste. Enveri dhe Nexhmija kanė shkruar se fotografia e Enverit ishte shpėrndarė kudo nga organet fashiste dhe identifikohej me Enver Hoxha, por duket se ku ėshtė bėrė kjo teserė s’e kanė njohur…(Burimi:Gazeta Shqiptare)

Tags: anetar, Enver Hoxha, i Partise fashiste, Vasfi Baruti
- See more at: http://gazetadielli.com/enver-hoxha-anetar-i-partise-fashiste/#sthash.BG3QZXPv.dpuf
lelo says:
July 25, 2013 at 2:14 pm
ZOTI BARUTI SI HULUMTUES DHE STUDIUES TE CILIN NUK E NJOH FARE, LE TE EJNE MERRET ME PROBLEMET QE I BEJNE NDER SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE, TE MERRET ME AGJENTET E SOTEM TE POLITIKES SHQIPTARE NE SHERBIM TE SERBEVE DHE GREKEVE. ENVERI E MBYLLI ME PLOT NDER JETEN E TIJ SI UDHEHEQES I SHQIPERISE. EDHE NESE KA BERE NJE VEPRIM TE TILLE, ISHTE KOHA DHE MOSHA E TIJ E AI PERSERI LUFTOI KUNDER FASHIZMIT DHE CLIROI ATDHEUN QE JUVE ZOTI BARUTI E GEZONI SOT LIRINE. PUNA JUAJ NUK MUND TE NDERHYJ PERSA SHKRUAN, POR MOS U MERRNI SOT ME ENVERIN, BURRA ISHIN ATA QE KUR ISHTE GJALLE E KANE KUNDERSHTUAR PER PIKEPAMJET E TYRE..!

Reply
Didi says:
July 26, 2013 at 10:15 am
Sipas fjaleve te popullit, ne Shqiperi ka pasur plot fashiste shqiptare te cilet pasi e pane se nuk bene dot kariere ne partine fashiste(kapitulloi fashizmi), u konvertuan fare kollaj ne anetare te partise komuniste dhe bene kariere duke punuar si zyrtare madhore ne sigurimin komunist,drejtuesa ne degen e puneve te mbrendshme komuniste,si xhelate,prokurore,nuk lane gje te keqe pa ia bere popullit,e vodhen duke mbushur xhepet me florinj te tregetareve,e nxorren nga shtepite duke i drejtuar gryken e automatikut,e burgosen,pushkatuanpa gjyq dhe si shperblim sot gezojne ose gezuan sa qene gjalle “pensione per sherbime te vecanta.”

Reply
Viktor says:
July 26, 2013 at 11:49 am
Deri sa paten makarona, kafe e sheqer dhe Italiant rrishin ne kazerma ishte ma mire me qen fashist. Edhe Ramizi e kuptonte ket gja. Mbasi ra Italia dhe Badoglio trathtoj trupat italiane ne Balkan ishte ma mire me u ba me Anglezet dhe me Sllavet. Por kush luftoj per Shqipnine demokratike? Nuk asht ne mode ne Shqipni me e ba ket pytje. Ata qe e kan pergjegjen pushoin ne vorre te pa njoftuna.

Reply
blini says:
August 5, 2013 at 4:23 pm
S’na ēudit ky veprim i Hoxhes. A s’po i nderrojne partite edhe sot, si mbreti grate?! Randsi ka : ” Te jesh mire me vetvehten”. Kush qane hallet e te tjereve, hupe syte e ballit..

- See more at: http://gazetadielli.com/enver-hoxha-anetar-i-partise-fashiste/#sthash.BG3QZXPv.dpuf
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enver Hoxha pioner i fashizmit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: