AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shpallja e RI nga Komandant Hamdi Ndrecaj me 15.06.2014

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shpallja e RI nga Komandant Hamdi Ndrecaj me 15.06.2014   Mer 3 Sep - 10:31

rtages
Avec Nusret Elmaz Kaloshi, Baki Sulejmani, Sazan Papraniku et Fadil Ismajl Emerllahu.
Bardh Bardhi hajde perhajer
1 septembre, 22:43 · J’aime · 2

Gezim Hadribeaj foto te bukura
1 septembre, 22:46 · J’aime · 1

Ruzhdi Xhaxhi Qeberia emergjente e ilirides si ajo dikur b.bukoshit,mali digjet plaka krehet
1 septembre, 22:56 · J’aime

Ruzhdi Xhaxhi Qeveria duhet te rin ne mes te popullit
1 septembre, 22:56 · J’aime

Hamdi Ndrecaj Panteri POMR RUZDI SIPASE TEJE KU PORRIKAN KETA NEBALL TE PROTESTAVE ..DHE NEMES TE POPULLIT ATY TEJESH I SIGURT ,,
1 septembre, 22:58 · J’aime · 2

Ruzhdi Xhaxhi Po zotri hamdiu ne ball te protestave po krejt ka fundi
1 septembre, 23:01 · J’aime · 1

Liridon Zajazi julumte
1 septembre, 23:01 · J’aime · 1

Ruzhdi Xhaxhi Un ju uroj suksese dhe jam i gatshem per gjithcka me krejt shoqerin por vec shum kujdes
1 septembre, 23:02 · J’aime · 1

Hamdi Ndrecaj Panteri JAM NE NGJARJE ruzhdi nat dit ,po punojm pa undal kurr ,per finalizimin e ..R.I PRANDAJ POTE THEM ME PERGJITHESI TEPLOT ,,
1 septembre, 23:03 · J’aime · 1

Hamdi Ndrecaj Panteri RRUGA ME ESIGURT ESHTE RRUGA E SYQELESISE ,, HAP PAS HAPI
1 septembre, 23:04 · J’aime · 3

Liridon Zajazi Ruzhdi ashte mbajte nje Referendum potekujtohet vitet 1991-92,ti duash te thuash juflm burra ejo teshtishe pyga qesiham me
1 septembre, 23:05 · J’aime · 3

Ruzhdi Xhaxhi Shum e drejt
1 septembre, 23:05 · J’aime · 2

Liridon Zajazi epraa?qekaseki tekjarte athua keta burra kann dale ketu per hajgare?egzofsh dhe ti r e ilirides
1 septembre, 23:06 · J’aime · 2

Ruzhdi Xhaxhi Zoteri liridon me ke keqkuptu sa i perket ksaj pune
1 septembre, 23:06 · J’aime · 1

Liridon Zajazi ateher kerkoj falje po ti thua si qeverij a ebukoshit,po pse'ishte ne ekzile mosemshum beni diqka,heu Burr tebashkohemi
1 septembre, 23:07 · J’aime

Ruzhdi Xhaxhi Jam nje nga nenshkrusit e dokumentit per formimin e kuvendit te Ilirides
1 septembre, 23:08 · J’aime

Liridon Zajazi perfundoj me rreplika,zot daleshim faqebarrdhe
1 septembre, 23:08 · J’aime · 1

Ruzhdi Xhaxhi Flm
1 septembre, 23:09 · J’aime

Liridon Zajazi epo pra emajtke meen,dhe un jam ne Referendum votuam per ilirid jo per macedoni tepeshurme mefal ne shprehje megjithate kam respekte perfundoj rreplikat fun kalofshimire
1 septembre, 23:09 · J’aime · 1

Ruzhdi Xhaxhi Shihemi e diskutojm
1 septembre, 23:10 · J’aime · 1

Liridon Zajazi kurtedush
1 septembre, 23:12 · J’aime · 2

Hamdi Ndrecaj Panteri RUZDHI HESHTJA IME 12 VJEQARE SISHTE EKOT ,TELUTEM ..PROVUAM NE VITIN 2002 , TANI ESHTE FINALJA
1 septembre, 23:13 · J’aime · 3

Dardan Laēi Na ruajt Perendia nga kto mediat me kto filma serial nga armiku e pastaj tjerat gjera  qofshi te bekuar ju te gjithe atdhetaret e luftetare per Atdhe po per tber nje stet apo per tndar nje stet duhet kujdes nga brendesia e rrethit apo jam gabim te nderuar
1 septembre, 23:17 · J’aime · 1

Ruzhdi Xhaxhi Ishalla e presim me gjith shpyrt
1 septembre, 23:17 · J’aime · 1

Ruzhdi Xhaxhi Dardan pikerisht per ket kam komentuar
1 septembre, 23:18 · J’aime · 2

Dardan Laēi Desa dhe nje gje te stoj qe si nje ushtri GRI per Atdhe te mos ofendohet fjala Makedhoni sepse este fisi Ilir e do is me mire te behej nje ustri me nje emer per tere token Yllire dhe te ruhet historia me mire por jo te ofendohen fjalet e vjetra Ilire si Makedhonia, si Epirus, si Thrakia, e si tjera edhe pse armiku i ka huazuar nga neve dhe me historin tone mbijeton, dhe ne jemi ato qe mundemi ti zhdukim e ta kthejme historin t one e ta ruajme e ta bejme token astu sic duam astu sic est falur nga Perendia. Me sendet e gezime te gjith juve, e mos harroni Camerine
1 septembre, 23:26 · J’aime

Hamdi Ndrecaj Panteri r qeshtjet e medha te kombit .nuk pyetet bredesi e kalbur nga brenda pa nje klas politike e deshtuar KOMBETARISHT ,,por pyeten ata eq idhan te drejt atedhe atreve me referendum per R.I.. TUNG NGA KOMANDANT PANTERI HAMDI NDRECAJ .ISH B ,112 M. ALIU. TANI ..KORDINATR I GRI,, JKALONI MIR
1 septembre, 23:26 · J’aime · 1

Hamdi Ndrecaj Panteri DARDAN .. REPEKT PERJU POR GJERSA SHQIPERIA KA NJE ARMAT ,KOSOVA KA NJE USHTRI ..RRETHANAT DHE FORCA NUK NA LEJONE QE ..TE VEPROJM SI NJETRUP I VETEM .RI.nuk ehte zghidhja me e knaqeshme per kombin.por me e favoshmja per kohen telutem ....
1 septembre, 23:30 · J’aime · 3

Sazan Papraniku ...per te hedhur ne drite se REPUBLIKA e ILIRIDES asht REALITET. Cdo veprim jashte INSTITUCIONEVE te Republikes ILIRIDA asht cenim i se drejtes se shqiptareve per vetvendosje ne te sotmen FYROM.
Hier, ą 00:18 · J’aime · 5

Hamdi Ndrecaj Panteri atedheu ka zot
Hier, ą 08:13 · J’aime · 1

Kuq Zi Shqiptar O Hamdi Shqiptareve Ne Maqedoni nuk ju duhet Lufta qe te pasurohet dikush me vjen keq qe po te them po ty nuk ke interes kombetar ty ke interes personal per ta permisu gjendjen tende Financiare dhe nese mendon se me ksi lloj metodash do arrish dicka me...Voir plus
Hier, ą 11:38 · J’aime

Arben Llalla Sa herė do e shpallni Republikėn e Iliridės? Mesa di unė ajo ėshtė shpallur disa herė sepse presidentė keni Nevzatin , kryministėr Bakiun, ministėr tė brednshėm Sazanin etj. Jemi bė pėr Humore interneti. Mė vjen keq se dikush po ju merr nė qafė.
Hier, ą 12:12 · J’aime

Haxhi Kuēi Arben ata qe e kane shpallur Republiken e Ilirides,po bejen aleance me qeverin e Kliro Gligorovit.Kur behet shapllja duhet dhe te mbrohet gjere ne fund gjere sa ajo ta arrine efektin e saj ne De Jure dhe ne De Fakte.ēdo cope e coptuar e ndonjerit trollit te nje shtetit , ata popuj kane te drejten e Referendumit ta shprehin deshiren e tyre qe te mbesin nen roberi,apo ta mevetesojne veten si shtet,ose ti bashkohen shtetit ame.Kjo eshte e drejte sipas normave nderkombetare .Qdo populli i roberuar ka te drejte dy here ti kerkone nderkombetraishte keto te dejtat e tija,te treten here te shakave na presin pantollanet nderkombetaret.Me norma nderkombetare nuk eshte e ndaluar shpallja e pamvaresise se Ilirides apo bashkim me nanen shqiperi.Ishalla eshte e pergaditur platforma e perfundimit me njerez jurista e epror ushtarak.Sa per epror eshte vete atdhetari i shqur Zotri Hamdi Ndrecaj me nje eksperience te madhe.Nuk jane fajtor as sllavet as europa,pos fajtor jane servilat e sllavit ,qe na morren ne qafe me shekuj te tere.Qobani i poshter ua thene qafen deleve te tija.Koha po na afrohet,populli duhet te jete vigjilence ne diten madheshtore te 15 shtatorit te ketij vitit te begatshem,o vdekje o ēlirim definitiv i trojeve tona.Gjendja e shqiptareve ne Iliride nuk eshte ka permirsohet,pos dita dites edhe ma e mjerume.Ishalla kemi perkrahjen kete dite madheshtore nga amerika dhe turqia kjo eshte ma me randesi per ne shqiptaret.Zoti e bekofte GRI ne krye me Komandantin Hamdi Ndrecen dhe shoket e tij te idealit.Pa e kerkue ate qe e deshironi,kerkush nuk ju thote qe merre ne tepsi !Edhe me ata qe shiten atdhetar ka ligje.......
Hier, ą 14:04 · Modifié · J’aime · 4

Fadil Taga Mi piace.
Voir la traduction
Hier, ą 17:25 · J’aime

Arben Llalla Z.Haxhi! Nevzati shkojė, smund tė flasi pėr patriotizėm, kur bėnė pazare me Aliun qė dhėndri ti bėhet deputet, ministėr, blla. blla, gjendjen nė Maqedoni e njoh shumė mirė. Komandant do shpēallesha edhe unė nga Tirana, por ja qė jetoj nė Tetovė... gjėrat e tjera i kupton.
22 h · J’aime

Sazan Papraniku ...Beni do te te arrestoj ne FB. Ne LIRI PUNO per SHTETIN e RI te SHBSH, nese mundesh! Uthulla sasht pjese e mjaltit .
22 h · J’aime

Arben Llalla Ua kam lėmė juve Sazan tė Luftoni, shumė shpejtė ndryshon qėndrime. Unė si Lab gjysmėl opinge qė jam , i trembem Luftės, bile jam i pari qė e dorėzojė armėn, tju shoh juve nė ballė, mė shumė po rpishni murin e shtėpisė suaj se sa po ndėrtoni. Ēfarė u bė me Radikėn andej nga Dibra?Po me ... e di vetė ti...
22 h · J’aime · 1

Sazan Papraniku Radika asht pjes e humbur se pari nga Shqipnia prej Enhorrit deri sot e neser. Po sikur o Ben ste kam pare qe te rrokullishesh ndonje gur per Radiken, e une per CAMERIN tende (dhe timen) bera 600...Km rruge prej NAMYR-it (Bruksel) deri ne Den HAG (holande) per te protestuar per CAMERINE se bashku me CAMET (Lulzim Sherifi ,nje nga organizatoret) dhe ILIRIDASIT e mi. A kuptove tani
21 h · Je n’aime plus · 1

Arben Llalla Aman o Sazan trimi shyqyr qė paske rrokullisur gurė pėr Ēamėrinė, do tjut hem tė shapllin Qytetar Nderi. Unė jam shumė, shumė i vogėl pėr ty.
21 h · J’aime

Sazan Papraniku ...besoj se edhe ky debat ne publik i kesaj forme nuk tregon qellim te mire. Por, megjithate UNE i takoj DIBRES 'MADHE dhe KAM rrokullise shume gurre per Shqipnine, CAMERINE, KOSOVEN dhe vendin tim. TI e ke rradhen te rrokullisish ne CAMERI e SHQIPNI, ne ILIRIDA jam une me ata qe jane si une e ma shume se UNE! Pik(.)
21 h · Je n’aime plus · 2

Nobel Manastirli Edhe une i bashkangjitem kesaj dollie
20 h · Je n’aime plus · 2

Arben Llalla Kur shqiptari tė heqi UNIN nga vetvetja atėhere do ketė suksese, ndryshe vazhdojmė tė gėnjejmė vetveten me skizofreni tė pafundėve. RROFTĖ GJENERAL SAZANI QĖ KA LUFTUAR KUDO, POR E MBAN TĖ FSHEHTĖ KALLASHIN EDHE UNIFORMĖN.
19 h · Modifié · J’aime · 2

Sazan Papraniku STOP-ARBEN me kesi komentesh qe largojne besueshmerine . Kur dikuj i besohet e shpallet pabesueshmeri ,athere kush dhe kujt ti besohet. Leri fjalet e kallashit e uniformes, krejt kjo eshte tek lufta POLITIKE per ILIRIDEN sepse asaj une (ishnja pergjegj...Voir plus
1 h · J’aime

Arben Llalla Ai deputeti, Dhendri i Presidentit do kaloj me Iliriden apo do qendroj tek DUI? Kjo eshte pyetja...po, po Sazan ke luftuar ti me thane edhe mua, bile me gulinov ne dore, hallall ate helikopterin ti e rrezove...kuptohet nė endren e mengjezit.
1 h · J’aime · 1

Nobel Manastirli Sazanin e njoh qe nga koha e viteve 81shit e kendej. nuk ka thene kurr se vetja i begeniset atij. Por, ceshte e cuditshme kjo qe reagimi i juaj vjen rrufeshem e papritmas, ska per se tu dhembi dhemballa ore ti Lala. Apo ske ca mas p[er te matur genjeshtrine se andej pertej kufirit zyrtar ty te njihnin ndryshe o Lalaman. kam shum te flas, po tani sdo them gje se ti po behesh biber ne te gjitha gjellat si duket dhe ua prish shijen. Edhe mua me ke bere qeder bashke me at shoq jotin nga ajo far pjerdhe INFO PLUS. Me thane andej kufirit qe segziston se ti goxha ke nje bagazh te qene, ama po me Greaqine. Thengjill i fshehur. Per ke punon ti o njeri shpallu njehere se po e fut hunden atje ku sta merr.
1 h · J’aime · 1

Arben Llalla Mė duket ti je ky? Unė mė duket i kam ende...
Photo de Arben Llalla.
1 h · J’aime

Sazan Papraniku ...mbaji se je i ALIUT dhe jo i imi !
1 h · J’aime

Arben Llalla Mos fut hundėt i leshi i Manastirit se tė njoh mirė.
1 h · J’aime · 1

Nobel Manastirli Ore lecka greqije i ke keto se po ti leshova ato te ushtrise andej kufirit jonatyral do ta thone ne sy.
1 h · J’aime

Arben Llalla Rroftė Ali Baba me 40 hajdutė, kėshilltar i tij ishe nė Zhup...
1 h · J’aime · 1

Arben Llalla Hajde e gjete Nusen andej nga Turqia... apo nga Suedia...edi ti...
1 h · J’aime

Nobel Manastirli O tradhetari . Te mbajne sherbimet Greke ty ketu
1 h · J’aime

Arben Llalla Po, po patriotė jeni ju qė keni bėrė ushtrinė nė kohėn e Titos.
1 h · J’aime · 1

Sazan Papraniku STOP rpovokimeve dhe fyerjeve se do te fshihen!
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Ore mbyll gojen mos lih shum se sjam ne Suedi po mos me detyro te luaj rrolin e Avni Rrustemit
1 h · J’aime

Arben Llalla Kur ju bllokohet truri juve kėndej fjalėn e parė keni TRADHĖTAR
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Se shum gjkera di per shum njerz sisha kot ne perendim
1 h · J’aime

Arben Llalla OF FO AVNIU ESHTE KATUNDARI IM LEXO PAK HISTORINE
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Syla me tha cdo gje per ty ne Tirane hajt se te dim ty
1 h · J’aime

Arben Llalla Tregoj Sazan kėtij qė kėrkonte nuse nėpėr Turqi se nipi kujt jam.
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Sazani e din nusen time dhe ti kerkon plum se je be shenjester e mire tradhetare
1 h · J’aime · 1

Arben Llalla Stela pėrkthehet shqip YLL
1 h · J’aime

Sazan Papraniku STOP !
1 h · J’aime

Arben Llalla Sazan ai i Sllatinės ėshtė shoku im
1 h · J’aime

Arben Llalla edi ti kush, ai qė ju dha kafe tė hėnėn
1 h · J’aime

Sazan Papraniku STOP!
1 h · J’aime

Nobel Manastirli lere se e bllokova qenin le te leh
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Me njeh kombi im se cfar biri jam une
1 h · J’aime · 1

Nobel Manastirli kurse nusen time ma dergut ju ne Turqi me INFO PLUSIN
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Stela Skenderaj iku nga ju
1 h · J’aime · 1

Nobel Manastirli Te prishur
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Gjak gjarperi
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Mendoni se do ua harroj ate aq shpejt
1 h · J’aime · 1

Nobel Manastirli Shkatrrus
1 h · J’aime

Nobel Manastirli Mbase na ndate, por sna keni zhduk fare. Nje dit do ta kuptoje se ka gabuar dhe do kthehet Stela ime. Sepse drejtesija fiton cdo here.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shpallja e RI nga Komandant Hamdi Ndrecaj me 15.06.2014
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: