AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Leter kryetarit te Turqise zotriut Tayyip Erdogan

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Leter kryetarit te Turqise zotriut Tayyip Erdogan   Dim 7 Sep - 6:46

https://www.facebook.com/RecepTayyipErdogan/photos/a.10152428500068577.1073742447.344704883576/10152428501198577/?type=1&theater


I nderuari Kryetar i shtetit te Turqise Zotri Tayyip Erdogan,se pari pranoni pershendetjet e mija dhe bekimin nga Perendia.Po u shkruaj ne gjuhen shqipe,sepse shume pakes e foli gjuhen turqishte;Sa ma shkurt dua tju them disa fjale;Fale perfaqesuesve te OSCES qe ishin nga Turqia,e qe banojshin ne shtepin time, keta;Ihsan Aksai dhe Mehmeti nga Ankaraja.Me 15 janar te vitit 1999 per shkak te masakres qe u be po kete dite ne Raqak,lajmruan OSCEN qe te behet sa ma pare intervenimi mbi caqet serbe.Qellimi kryesor i ketyre bijve te juaj ishte qe serbet mos te masakrojne me teper popullin shqiptar.Po kete nate mu luten qe ta leshoi Kosoven....Dhe te nesermen ne mengjez kam marr rugen e mergimit me familjen time.Uroj qe populli i turqise te jetoje ne paqe e lumturi ne krye me ju Zotri Kryetar Tayyip Erdogan.Perendia ishalla i shperblen ata dy perfaqesuesit e juaj,qe ua hoqen sagjin popullit te Kosoves dhe nuk u be ma shume masaker siq e kishin ne plane qetniket serb.Ka nevoje qe RTT ti merr ne ndonje interviste keta dy patriota te njerezise dhe ta tregojne nje te vertete te ndodhur dikuri para 15 viteve.Sinqerishte nga Haxhi Latif Kuēi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Leter kryetarit te Turqise zotriut Tayyip Erdogan   Dim 7 Sep - 12:36

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Leter kryetarit te Turqise zotriut Tayyip Erdogan   Dim 7 Sep - 12:43https://www.facebook.com/muhamed.kuka.7?fref=ts

- SH P E R N D A J E -

Tė nderuar vėllezer dhe motra nga tė gjitha trojet shqiptare duke mos i harruar edhe shqiptarėt nė mėrgim.Unė Muhamed Kuka vėlla deshmori, ushtar i lirisė: Isha njė nga aktivistet e shumtė qė vepronim nė Amerikė.
Me shperthim e luftės nė Kosovė i lash tė gjitha,duke ju pergjigj zerit tė atdheut duke ju bashkangjit luftes sė UĒK-sė.
Asnjhere sdo e kisha mendu qė nė Liri ,punėt do mė vinin nė kėtė gjendje.
Sot jam i papunė jetoj me njė astistenc sociale dhe kam vajzen 12 vjeqare qė vuan nga semundja e Epilepsis,ndersa pėr ta mjeku kushton.
Edhe pse e kam tė rend tė kėrkoj lemosh krenaria s'po mė lejon, po kėtė krenari ma humb vajza kur e shoh nė kėtė gjendje .Andaj lus tė gjithe njerzit e vullnetit tė mirė, ata tė cilet kan mundesi pėr tė me ndihmuar le tė drejtohen nė kėtė nr tė gjirollogaris 1504001002610406 raiffesen bank dhe nr tel +37744271843 sinqerisht ushtari i batalionit Atlantiku, Muhamed Kuka.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Leter kryetarit te Turqise zotriut Tayyip Erdogan   

Revenir en haut Aller en bas
 
Leter kryetarit te Turqise zotriut Tayyip Erdogan
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: