AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes

Aller en bas 
Aller à la page : 1, 2  Suivant
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 13:59Dernière édition par Perparimi le Dim 12 Aoû - 8:14, édité 9 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:01

12/21/2005 - Fatmirit!
Posted by Anonymous  
Gjykata e Hagës të ka liruar se fund e maje është gjykatë politike,vetëm ruaju prej
gjykatës së popullit dhe gjykatës së zotit.Se atij që ja ke përvlu zemrën ai nuk rri rahat, herave të tjera do ti qesim në dritë të gjitha.
Link Permanent

http://www.afghan-web.com/ciriello/kosovo/operationangel/Image43.jpg

http://www.afghan-web.com/ciriello/kosovo/operationangel/Image131.jpg


Dernière édition par Perparimi le Sam 11 Aoû - 14:14, édité 4 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:02

12/23/2005 - Sinqeriteti i juaj nuk eshte ne nivel
Posted by Vedat Xhymshiti  
Pershendetje zt.Limaj une ju pershendes shum dhe me gezon fakti se tani me jeni i lire, por e kam nje gje e cila shum me bren dhe me vene dyshime te medha tek ty.
Pse?, ngase ne momentin kur arritet ne Kosove, me rastin e drejtimit te popullit, ku thate se Gjykata Nderkombetare e Hages e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster dhe nder me demokratiket.
Ketu une kam nje dyshim shum te madh ndaj teje qe ti nuk je hiq me i mire se keta politikanet qe jane brenda ketij sistemi te brishte e kunder interesave te vete popullit, pse ?, si thua ti?, a nuk paska qen H.Balaj luftetar i UÇK-se qe e theksuat ate nate se kinse haga e ka deshmuar pastertine e luftees se UÇK-se, perkundrazi zt.Limaj ju jeni i manipuluar nga nderkombetaret per qellimet e tyre politike, se po te kishit qen nje njeri ne te vertet kombetar dhe po te kishit qen i sinqert nuk mund t'ua thoshte goja e juaj se haga e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster.
nuk mund te thuhet se lufta ka qen e paster pasi luftetari i lirise eshte denuar me 13 vite burg. zoteri nuk eshte dashur ta lini popullin te festoj, por eshte dashur qe ate dite t'i organizoni po ata qe dolen per t'ju pritur dhe te protestosht bashke me popullin kunder vendimit te Hages vendim ky i cili eshte anim shume politik, e me kete rast nuk e keni deshmuar se jeni i sinqert ndaj popullit i cili ju don.


Me nderime!
Vedat Xhymshiti
Link Permanent  

12/23/2005 - Sinqeriteti i juaj nuk eshte ne nivel
Posted by Vedat Xhymshiti  
Pershendetje zt.Limaj une ju pershendes shum dhe me gezon fakti se tani me jeni i lire, por e kam nje gje e cila shum me bren dhe me vene dyshime te medha tek ty.
Pse?, ngase ne momentin kur arritet ne Kosove, me rastin e drejtimit te popullit, ku thate se Gjykata Nderkombetare e Hages e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster dhe nder me demokratiket.
Ketu une kam nje dyshim shum te madh ndaj teje qe ti nuk je hiq me i mire se keta politikanet qe jane brenda ketij sistemi te brishte e kunder interesave te vete popullit, pse ?, si thua ti?, a nuk paska qen H.Balaj luftetar i UÇK-se qe e theksuat ate nate se kinse haga e ka deshmuar pastertine e luftees se UÇK-se, perkundrazi zt.Limaj ju jeni i manipuluar nga nderkombetaret per qellimet e tyre politike, se po te kishit qen nje njeri ne te vertet kombetar dhe po te kishit qen i sinqert nuk mund t'ua thoshte goja e juaj se haga e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster.
nuk mund te thuhet se lufta ka qen e paster pasi luftetari i lirise eshte denuar me 13 vite burg. zoteri nuk eshte dashur ta lini popullin te festoj, por eshte dashur qe ate dite t'i organizoni po ata qe dolen per t'ju pritur dhe te protestosht bashke me popullin kunder vendimit te Hages vendim ky i cili eshte anim shume politik, e me kete rast nuk e keni deshmuar se jeni i sinqert ndaj popullit i cili ju don.


Me nderime!
Vedat Xhymshiti
Link Permanen
t[/color]


Dernière édition par Perparimi le Sam 28 Juin - 18:52, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:03

12/27/2005 - Gjykata e hagës !
Posted by Anonymous
Gjykata e Hagës është gjykatë politike! Komandanti lirohet,ushtari denohet me
trembdhjet vjet.Unë kam pas rastin me ndëgju përmes telavizionit,polici ka gabuar
në komunikacion në Bruksel kryeshefi i policisë ka dhënë dorëheqje.Pasi gjykata e Hagës qenka e pastër që e liroi Fatmir Limajn atëherë çka do të themi për
dënimin e ushtarit për trembdhjet vite si do ta kualifikojmë Hagën!
Link Permanent
Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:35, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:04

Haxhiu
................

12/31/2005 - çka kontribove per KOSOVEN TENDE
Posted by Anonymous
Nje pergjigje e kerkoje nga Fatmiri:Pse nuk me pranoi ne aradhen e tij ne Deberdelan ,me 06.qershor.1998 poeti,e dine,per ken eshte fjala§
Link PermanentDernière édition par le Sam 24 Fév - 17:03, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:04

1/3/2006 - tung te gjidhve
Posted by Anonymous
lej ato sene shokit se a edi historin tane deri ne katrasgysh. um fal qe po te dham. nashta je i paqt. po ka mu ngu nga nji her edhe armatimi. po ti pse nuk ke shku e me hi prej shqiprije.9 dit udh i kam ba deri ne zon te neredimes.Dernière édition par le Sam 24 Fév - 17:10, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:09

1/24/2006 - Haxhi Latif Kuçi
Posted by Anonymous
Qe me thuash se ndoshta jam i paq!Ti ketu me dukesh se je i dyshimt ne punen tim qe e kam kontribue per popullin shqiptar!
E qe thuash me njehe gjere ne katrasgjysh,ti po genjen,pse sepse une nuk e njohe fare katrasgjyshin se ku eshte i varrosur!E qe thuash ramet ju kane mungue,nuk eshte e vertete,per kete qe thuash!Sepse sa here qe tu kam lajmrue ne Deberdelan,ai njeri qe ka ardh me mua e ke pranue ne aradhen tende qeliku,e mua me thojshe eja pas nje jave,e keshtu me radhe,gjere sa ne fund mu kercnove duke e nxjerrur revolen e me thene mos te shtije mu bamur ne mua i dyshimt,bile edhe ne djalin e Hilmi Sali Kuçit gjere sa tu kundershtuan ,e te thene:se kujt po i thuash spiun!?Dhe Bala jashte kur e thirra Bajram Bekteshin qe te bisedoi,gjate asaje kohe me tha se ty nuk te marrim sepse kam ba shoqeri me nje spiun poet Avdi Ibrahimin.Kurse tani keta :Avdiu,punone si drejtor,e Bajrami qe me thonte ma mire mos u inkuadro ne UçK tani punone si komandant i TMK ne prizren!lavdi te qofte o Fatmir!
Po çfare te keqe te bera bre burr,kush i shtjeu policin ushtarake te UçK-es,t'me rrethoi ne Marali komune e Malisheves tek oda e sternipave te babes Hazir D.Olluri,ne mengjezin e dyte pas ardhjes se refugjateve te Rahovecit,duke mi tranue tere familjen,e kerkue qe t'me çarmatosni,po ate arme qe e kam blere nga UçK-ja !Dhe duke mu kercnue se nese beje ndoni kundersulm ndaj forcave serbe kane me'm likvidue?E me thene se kush jam une te organizoi ndoni mbrojtje,dhe kinse une po e dikna se serbet kane me hyre ne fshat!Sipas policise te UçK-es njeriu nuk duhet menduar me te keqen!?Ne te dalur nga oborri i keti Hazirit policia e UçK-es mi kishte qitur traktorin para dyrve,kamionin ma posht gjipin e policis te porta e vogel!
35 vjet i kontribova popullit te kosoves,pa kurfare tradhetie,dhe mu ju me eliten tende me detyruat ta leshoi Kosoven!
Haram u kofte mundi im,kurr drite mos pafte shqiptaria,sepse tere populli shqiptar me ka borgj,bile edhe ata qe nuk kane lindur!
Te lumt o Fatmire tye ,bashk me Rugoven dhe elitat e juaja,sepse ju jo qe nuk keni luftuar por po e mashtroni popullin gjere ne ate mase tue perdoruar forcen fizike e psiqike,per te mos u kundershtuar masa!!!!!!!!!!!!!
Link Permanent


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:36, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:09

1/24/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
po nese kishte qen lufta aq e pastert nuk kish shuk as kush ne HAG.Per ata qe kan ber krime ne luft ju lutem zotit se kurr nuk do te dalin prej HAGES.
Link Permanent


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:37, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:10

1/24/2006 - tung tung
Posted by Anonymous
me sa i lexova do shkresa ne ket forum u binda edhe une qe te jap mendimin tim!!
sa i perket zotri limes......me pelqen si njeri dhe qe ka qen ne hag nuk do thoja asgje....poooorrrr mos harroni se e verteta do te del her do kur ne shesh...qe kshtu nese ai do kishte diqka lidhje me akuzat qe ju kan bo......do te denohet si thash me nalt her do kur!!!
por eshte nje person shum i menqur dhe qe ja don me zemer kosoves se miren!!!

kaloni aq me bukur!!
Link Permanent


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:38, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:13

1/28/2006 - 1/28/2006 - Fatmiri çlirimtari juaje!?
Haxhiu
............
Posted by Anonymous
1/28/2006 - Fatmiri çlirimtari juaje!?
Postuar nga Anonymous
Qe thote dikush:Dreqi e hankt si eshte e mundur njeriu i paq me leshue kosoven?po u pyes?nga kush iku Ismajl Qemajli,Fan Noli,Gjergj Fishta,etj.dhe a nuk i quajten tradhetar?Tjetri qe thote se Fatmiri i ka lene pa buke tradhtaret ne kosove,d.m.th. nuk i paska vrare tradhtaret Fatmir Lima,keta çenkane gjalle ne kosove o te marr,o spiuna,pastaje Dona qe thote:shkau pse nuk denohet qe ka vrare shqiptar ,nuk denohet se e drejte e tije ka çene me i mbajte shqiptaret nere roberi!Dhe e drejta e Fatmirit te vret jo vetem shkije qe kane luftue kundra lirise e pavaresise se shqiptareve,por edhe e drejta e tij qe te vret edhe tradhtar me miliona sepse kerkush ne bote nuk i perkra spiunat,dhe nuk ka gjygje ne bote qe e denone dike per keso pushkatime.
une kur kam propozue me prue arme ne kosove nga shqiperia qe kam rrezikue jeten,patriotat si fatmiri me thonin se nese e bene kete kena me shkrue per tye qe je ka bashkpunone me serb,bre serbet ua qifshin nanen e tradhtareve,FatmirLima kur mi dergoi policin ushtarake t'me rrethoi ne marali,mu kercnuan se nese beje ndoni kundrasulem ndaj forcave serbe kane me'm shkatrrue dhe thirr tradhtar,dhe ku kane te drejte te me thone se une jam ne lidhje me serb?nese organizoi ndoni mbrojtje ne fshat kundra serbeve,a jeni ka me kuptoni apo po doni ta mbroni tradhetin o tradhtar te ndyre e shkau jau qift nanen sikur qe na keni shkerdhye edhe te vdekurit!Dhe se ne fillim fatmiri te gjithe ushtaret i ka pasur rugovasa,pastaje iku per ne Kleqke!Kam dergue ndihma te kryqit te kuq ku ne ate humanizem u vra dr.Shpetimi,e dine shume mire Maralija dhe ai paqarizi i pompes se benzines ,ne rrugen Dragobil Malisheve,kam prue ndihma edhe ne therande,dhe ato ndihma i shperndajshin shpiunat,dhe kur ia kerkova nje these milli me tha:shko te sllobodani te jepe mill!?dhe mu ky qen,kur e lavderoi ne telefone por me nje emer te huaje e kur i thash se zemren ma ke knaq kur i ke thene Haxhis shko te sllobadani merr mill?thote e ka lupe se ky ka punue ne krye vedi per kosove!Kur e pyesi a ka qen ku mut(per mua e pyesi) i lidhur me shkije,si shpiune?Me thote se ky nuk ka patur ndikim ne popullin shqiptar!Sepse serbet mua tye na kane besue sepse Haxhiu nuk i ka percjellur odat!A po e shifni kush jane tradhtaret,perkrahni sa te mundeni!E harrova tu tregoi se ky tradhetar quhet Muharrem Shaban Kuqi,nga suhareka,i cili bashk me Fadil Hoxhen,Reshit Bytyqin,kur e kam mbrojtur ne Sutjeske flamurin tuaj shqiptar me 1971 me paten quajtur tradhetar jugosllav.Ju lumt o shqiptar veq vazhdoni ti perbuzni njerzit qe e shkrin jeten per ju por ju jeni nje popull mbrapeshtan, dhe nuk dije çka tu them si kofshit jetofshit,dhe aq ju shperblefte bota,dhe njerezia e perendija.
Link Permanent

Link Permanent


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:38, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:14

1/28/2006 -
Haxhiu
..........

Pergjigje deshirone pranoje
Posted by Anonymous
1/28/2006 - Untitled Comment
Postuar nga Enveri
Njerezit si ju i kam lene ne Kosove duke ushtrue dhune mbi te pafajshmit?!Mbi martiret te cilet bredhin rrugeve qe kan lue prej mendeve,dhe kur tradhetari e quane dike tradhetar nuk paska zot,paska ngordhe edhe zoti se mu kane ky gjalle kish dite se çka me veprue ne tradhetar,sepse tradhtari dine me dredhe e zhdredhe ky eshte ne gjendje edhe mishin e babes se vete me hanger nga vorri per interese te bythes se tij,e jo per pavaresin e popullit!
E qe thuash vdekje tradhetareve te beogradit,OKB ketyre ishalla u vjen hakesh e ua qift nanen,se veq minutat jeni ka i pritni!Sepse mjafte na keni sundue bashk me serbet se ne çdo tank serbe ka patur nje serb e kater shipoveca OKB nuk hane mut por mut hajn njerezit qe tani mundohen mu mshtjelle si kinse patriota,kinse kane luftue,e dine mire fatmiri yt dhe ti se kush ka luftue e kush jo ,se mbasi me larguan ne Marali traktorat kamionat e gjipat e policise se UçK kur shkova ne Rashtane,kur ju luta qindra here me thane se ne tye nuk te pranoim se ti je budalla e na shtin me dhune me luftue me shkije e mos me te ngue ti na vrete neve!E dine mire Fatmiri kur i piskata nje ushtarit qe tja kryeje detyren ,Fatmiri me tha :se une nuk kam kurfare te drejte ti urdheroi ushtaret dhe me tha se ushtaret e mi le te punoin si te doijne,dhe si te dojne le te luftoijne!
E qe thuash Fatmirit i vyen ky sikur mua qe mos te me shkoi fytyra:Ti çenke zotri kur me patet rrethua ne Marali!Pse sepse po e dine pire kur u thash mos ma merrni fytyren,sepse 35 vjet kam punue per juve per kosoven e shqiptaris!Nje po ta them se edhe perendija me ardh e me'm thene te lutem populli yt po te perkra udhezoje ne rrugen e drejte ,kam mi thene rri ti ku je ma bese me ju nxen juve kurren e kurres!pose sepse me 1996 kur i pata thene Qosjes se ne kosove ka batalona me shpiuna e hodhi kapelen dhe mendonte se i ka studentet e fakulltetit perpara,dhe e dine mire Regjep Qosja kur deshti t'me shtin ta theje bustin e Vukut?E kur i thash eja edhe ti e veq rri prane meje me tha se palla e tije ishte kalemi,dhe busti mbet aty ku nuk e di me siguri uçk e ka dhie ne ta ?
Dhe nje po ta them se demostratat e 11.marsit ne menzen e studenteve une jam ai qe i kam nisur e jo Hidajeti e as Isufi e as Ali Lajqi,e dine mire Bajrushi,dhe e dine shume mire se kush me shpionoi ne ate kohe,dhe ata nxuren vende pune si ma mire e une si ne kohen e titos e te LDK e gjate luftes isha njeri i pa pershtatshem moralo politike,dhe kurr nuk munda ta ushtroi profesionin tim qe ato shkolla i kryva jo me shpionllak por me dituri dhe force!
Edhe para disa diteve fola me Kshilin Kombetar shqiptaro amerikan dhe ketu ne azil vetem qe kam punue per kosove femiun tim 12 vjeqar qe plote 5 vite ma kane smur psiqikisht se çka kane bere nje zot e dine dhe kur iu kerkova qe t'me ndihmion qe te iku nga ketu me tha :se jemi te nxene me pavaresin e kosoves?Po kur i thash se ne qe punuam per kosove a duhet gjithnje t'na vrasin e humbin faren? Ja nisi ,e te zgerdhihet me mua e kuptova se kush po u kujdeset,per pavaresin e kosoves duke genjye popullin e mjeruar e te shume vuajtur po nga komunistat shqiptar e qe u shendrruan pastaje ne LDK,ku keta e udhehoqen edhe luften dhe mu keta e nenshkruan ne Rambuje qe kosoven ta roberoin nere SERBI,por pa pelqimin e serbise!Pse ua them pa pelqimin e serbise,qe thuash ti o i marruar tradhtaret qe udhehiqen nga Biligradi§?
O vllazni qe keni mbetur te paket qe e doni popullin dhe pavaresin:SERBIJA eshte e lodhur dhe nuk ka deshire qe tu mbesi gjandar i perjetshem i shqiptareve,por shqiptaroviqet jane mesue qe bashk me serb ta mbajne popullin e vete,vetem per ti ruajtur kotlluqet e tyre dhe tua trashegoin femit e tyre skaverin e shqiptareve,dhe nje ta dini o njerez nuk eshte ne pyetje qe serbet e deshiroin kosoven?!por qeta ma lehte i ruajn vendet e punes dhe qysh pake pa ja nisur lufta i kishin nxenur vendet e punes,dhe populli prape mbeti sikur ne kohen e slobodanit,bile edhe ma keq!Pra nuk eshte puna qe serbet e kerkoin kosoven,sa per serb fleni deshen por ngq shqipofolsat qe po i adhuroni,!Dhe nese serbia e kundershton kete çka po kerkojn keta shipoveca,atehere serbet shendrrohen ne skllever!Ketu eshte priblemi!


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:38, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:17

Posted by Anonymous  
Pershendetje i nderuar Fatmir Limaij,ju pritem aq gjate qe te vini nga Haga e te na tregoni te verteten para popullit se si i shpetove denimit ne hage qe ke vra herojet ,shoket e tu?te kam pershendet me qellim qe tu nxjeerri fjale nga ata qe i ke ofendue ,rrahur e vrare te afermit e dikujt.Edhe keshtu hypet ne pozita,se kombit tone pa ua kalle mushknit,nuk mundesh mu bere kryetar,te lumt Fatmir ma i miri.Se ti je endrra jone per SHtet te Pamvarur dhe Sovran.,dhe nese ke vrare njerez qe kane dashur me ua nxene pozitat e tua mire ua ke bamur,sepse edhe Enver Hoxha i ka vra shoket e vete,edhe ne çdo shtet keshtu bajne.Mos lesho peje se je trim dhe mos prano fare krimet qe i ke ba ndaje atdheut.
SUKSESE o burr Fatmir Trimi..........
Link Permanent

kaqaniku (bern): 25-08-2011 20:57
LEXUES TENDERUAR LEXONE ME VËMENDJE DEKLARATEN E LIMAJT KUR THOT NESE DONI KOKEN TIME ATEHER SHOKET E MI LIRONI. KJO ESHTE NJE DEMAGOGJIJ E LIMAJT I CILI PRETENDON TE NXIRRET I PAFAJSHEM ME ARSYETIMIN SE GJAT KESAJ PERIUDHE KAM QEN NE SHQIPËRI. KJO DMTH SIPAS LIMAJT SE KRIME KA PAS NE ATE KOHE POR UNE SKAM QEN ATY KURSE PER SHOKET E VET QE KERKON TE LIROHEN KJO NEN KUPTON SE KETA I KAN BER KRIMET. ME NJE GURI MI VRA DY ZOGJ.
Gugi (Kosovë): 25-08-2011 20:00agrom salihu (FERIZAJ): 25-08-2011 15:54
fije te burrnise nuk ke pas tregu ne hage,e as tash,a ju kujtohet,kur ne cdo te 2ten fjale,veq thojke,HIRESI E NDERUAR HIRESI E NDERUAR,ME QENE AQ I FORT NUK JU BJEN NE DY GJUNJE KETYRE,PASTAJ THAI TA KA MONTU QKA PO LYP MA MA SHUM,ANI QFARE AVOKATI PIS KI TOM GASHIN,KU SPE MARRIN EDHE TA E ME JU BA BASHK,PARA SE MU KTHY PI HAGE SA THJESH E KE PASE SHTEPINE,SI TE GJITHE NE,PER 5 VJET, BANE ME SHPI ME BANESA ME LOKALE ME VETURA,PLUS BANESA PER DASHNORE,MAKINA PER MIQ NGA KETO PARE?
bashkimi (Kosove ): 25-08-2011 14:22
Kesaj here mire ta ka ngul Hashim Thaqi, ke pas gazu ne Hage mos u perqyrr se je "Hero"fadili (Kosove ): 25-08-2011 11:36
Boll me me patetizem e me fshhje pas patriotizmit , ti je ai njeri qe ke vra shqiptare vetem se nuk kane pranu me tu bere servil dhe nuk kane pasur pikpamje politike si ti. Ti Fatmir dhe shoket e tu si Tqi dhe SHIK keni persekutu , keni likuidu, keni shantazhu, keni vjedh vota, keni vjedh pare e keni qnjerzu nuse e vjaza shqiptare per kenasqsite tuaja seksuale dhe shtazarke duke mendu se ky ppul eshte kurbane dhe kosova eshte e juja se keni luftu perte dhe e shi8feni Kosoven si tirte per tu ngere , dhe pupullin e shifni si skeller , kushdo qe nuk pajotiohet me ju i vrani epr tradhatare. Vafsh en djall ti dhe tere krimminlet qe i kane duart me gjake dhe me hajani te popullit te Kosoves
Ademi (Skenderaj): 25-08-2011 11:08


Dernière édition par Perparimi le Mar 13 Juin - 17:22, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:19

1/29/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
Tu qifte nana edhe te vdekurit o Fatmir qe te livdova aq shume,por paskna gabue shume ne tye se çka po shkruajn disa keq per tye e paskan patyr pernjemend qe ti o shpiun koke i lidhur me SERB dhe a te pergaditi Haga dhe Rugova,per ndoni post qe ti frikon njerzit qe e kundershtoin LDK,apo PDK,si dy parti motra ,e ju qifte nana te dyjave,dhe tjerave parti qe po na kallet.
Link Permanent

1/29/2006 - Zotri Limaj
Posted by Anonymous
KUR U ARESTUAT PARA DY VITE ME SHUM I KE GEZUR DISA SHQIPTAR SE SERBET QE I KEMI PAS GJITHMON ARMIQ.
NGA NJE HER THEM MEMIR TE KISHE MOS LUFTURA SE QE LUFTU, EDINI PSE E THEM KET SEPSE SHUM MENDOJN QE JU JENI HAJNA HAJDUT E GJITHQKA TJETER. ´DISA TE UCK TE PAPERGJEGJSHEM I ZUN DISA PRONA EDHE ME FILLUNA TE BEJN TER UCK QE JAN HADUT E GJITHKA.
PER MU VETEM NJE FISHEK ME SHKREP KUNDER SERBEVE NE
LUFT ME MJAFTON ELERE MA ME RREZIKU EDHE JETEN ME KAQ TUNG PERSHENDETEJ:


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:41, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:20

1/29/2006 - MERGIMTARJA
Posted by Anonymous
MARRE,MARRE,MARRE,PER ATA QE JAN PARAQIT ANONIM E QE E KAN SHA NANEN E VET. KREJT SHKIJET E MAGJUPT QE KAN MBET SI JU, S,KA MUJT ME JU NXAN FATMIR LIMAJ ME JU LEKFIDU EDHE JUVE, SE KENI IK OSE NUK E KA DIT KU JENI MSHEF NE BIRUCAT O MAGJUPT E RRAMON MORINES DHE KENI PSHTU. DHE PO SHANI ME FJALORIN E RRAMON MORRINES ME FJAL BANALE E KSHTU SHQIPART NUK SHAJN ATA QE JAN NORMAL, E JO 35 VJET QE KE SHA NANA SHQIPARE POR EDHE 100 VJET ME PAS BA KET MUNDI KSHTU PER KOSOVEN JU FATMIRA SUN BAHENI, KTA NJERZ FATMIRI I KA JEK PREJ KOSOVE POR JU ZDI KA PASNI MBET. KREJT FATMIRA S´KENI MUJT MU BA , JU PASNI MENDU QE E ZAVENDSONI FATMIRIN, H.HYSENIN E TE TJERT JO JO KJO SMUN ME NDODH NESE NI DAMARR I RRE THAQIT , DHE QELIKUT KJO NUK EGZISTON NE SHTETIN E THAQIT DHE TE LIMES E SHOKVE TE TYRE . SE KTA JAN QE SUN I ZAVENDSON AS KUSH NE KOSOV KTA JAN LEGJENDA TE GJALLA PER POPULLIN SHQIPTAR . MOS SHKRUNI Q, QKA JAV KANA SE JU GJAN SHKA S,JAV KANA, E JUVE JU PASKA GJETQ KA JAV KA KAJT PER FATMIRIN JU PASKA HUP AJ IDIOTIZEM QE E KENI BA SHUM VITE NE KOSOV, PA U LEKFIDU.
MARRE JU QOFT. FATMIR LIMAJ MOSU LAGO NGA P, D, K, ja, SE SE DISA QE PASKAN PAS DESHIR MET ZAVENDSU S PASKE MRRI ME I LEKFIDU SI TJERT TRADHTART E SHQIPTARVE TE LUMT O TRIM O SKENDERBEU I DYT TI KE QEN DHE KI ME MBET LEGJEND TI JE SAKIC E MRET PER TRADHTART TE PERGZOJM TE DESHIROJM SHENDET TY PERSONALISHT KOMANDANT QELIKU DHE FAMILJES TANE E NGUSHT GJITHASHTU JET TE GJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTTTTTTTT


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:42, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:21

1/29/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
opa.kokan rrase shpijunat e hashimit me perly fatmirin. nese keshtu vazhdohet une do te tregoj se si thaci e ka qi nji plake.
.........................................................?????
Link Permanent


Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Déc - 15:43, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:22

HHHH
...............

1/30/2006 - Drenicakja
Posted by Anonymous
Pasha t'mumin alla po te kish luftue Fatmiri:Sot nuk i kishim punet buquk? Tani ma para e patem serbijen e tani ky Fatmir muti na pruni tane boten mbi neve,e tue na shkerdhye tulifare i ziu,edhe disa vjet nese vazhdon keshtu fara e jone po zhduket!Te lumt o Fatmir me daden,se une perskaj teje u martova me nje zezak!
Dhe liri ma te shishme kush lypt ta hankshin mutin kur e bane?
Link Permanent


Dernière édition par le Sam 10 Fév - 14:28, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:24

Kosovarja ESHTE e para SHQIPTARE qe ma ka flladitur shpirtin
FALEMINDRIT OJ MOTER!!!
...........................................................................................................
1/31/2006 - Kosovarja
Posted by Anonymous
BESOJ SE TE GJITH SHQIPTART E KAN PAS NI QELLIM DHE E KAN EDHE SOD, MIRPO KTO SHARJE KSHTU NUK NA QOJN KERKUN , UN PI KUPTOJ DISA QE PASKAN PERJETU TMERR, POR ME GJITH ATE ,KY ASHT MENDIMI IM , PERSONI QE E KISHTE CEK FMIEN E VET 12 VJEQAR ME PREKU SHUM NE SHPIRT MIRPO MOS INSISTO TE NDERMARRSH DIQKA SE KJO KAMU KTHY NE ATA QE E KAN BA EDHE PRAP KA MET ARDH GJYNA PI TYNE JAM E BINDUR SE KJO KA ME JU NDODH PO PERMBAJU DHE PAJTOV SE NE KEMI MU LUT PER AT FMI, KTO SENE DIHET KU TE QOJN SE EDHE ATA KAN FMIJ PO PRAP PI FMIVE PO ME VJEN KEQ QFAR PRIND PASKAN PAS DHE PER QKA PASKAN LUFTU ME I SMU FMIEN E ZOTI BAFT RAMET SE KJO ASHT NI KATASTROF PER TA EDHE AMEIKEN NETA ZAPOJN SE NUK JU VYN , MA MIR FUKARE E ME NDER I SHENDOSH . VEQ EDHE QETO SHARJE NE EMRA TE GJITHKUJ ASHT MARRE, SE KJO ASHT EDUKAT E ATYRE PRINDVE QE I KAN RRIT ME SHA E ME FOL Q, KA A MA BANALE DOBSI VLLEZRIT E MI NE NUK MUNDEMI MU BA SI ATA QA KAN BA ME FMI TAN OSE ME VLLEZRIT TAN JU KTHEFSHIN GJITHA KTO QA I KAN BA EDHE PA DYSHIM SE KAN ME JU KTHY VEQ EDHE QETA QE PASKAN SHA KSHTU NET MENDOJN PAK QKA KAN SHKRU E SHA NUK JA VLEN KJO KURGJA PRITNI SE DALIN NE SHESH TE GJITHA MOS VLONI SE PO JU KUPTOJ SE PASKIT PAS SHUM VUJTJE E MALLTRETIME PO I VUAJSHIN ATA QE I KAN BA . JU PERSHENDES VLEZRIT E KOMBIT TIM.
MOS SHANI MA JU LUTEM TA DIM KUSH Q KA PASKA QEN PERDRYSHE TE GJITH MENDOJM SE KTA Q KA PASKAN SHA KOKAN VET QASI SI QETA QA PASKAN BA TERR E T.ZI NE FMIT E VLEZRIV TE VET ; MA SHKURT NE SHQIPTAR JU LUTEM MOSNI KSHTU MOS TE SHAHENI KSHTU SE S, SASHT ARSYJE KJO SE ATA JAN PAJTU ME TE SHANE SE KAN GAJLE SIKUR ME JU DHAN TORTE ME HANGER .
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:25

1/31/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
oje kosovare me ba me te zan na kun pa te qi se kisha lane
Link Permanent

1/31/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
Mergimtare edhe ty te bashkangjitet urimi.
Link Permanent

1/31/2006 - po don me hup veten o komandant qeliku
Posted by drenicaku
valla bre fatmir nese eshte e vertet se po don mu da me gru ose nese je da me qat gru qe te priti deri sa u lirove prej hages e me marr qiken e komunistit djellzen boll marre te qoft edhe haram te qoft vota e jam
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:26

1/31/2006 - tung te gjuidhve po gjidh ashtu dhe rrencav
Posted by Anonymous
po ti qe dhu nga drenica pse po genjen po shkrun kot ti je nje qe nuk i vyn as trupit tan e leje ma ma shum se koke njeri koti
Link Permanent
HHH
...............

1/31/2006 - bosat drugarat
Posted by Anonymous
O Fatmir ata qe te kritikoin nuk munden mutin me na hanger?
po sa shqiptar thonin kur Fadil Hoxha del ne penzion kena me ja ba e me ja kethye,pastaj Babagjyshi i ri i yti Remzi Kolgecin sa veta i thojshin kena me vra se tane kosoven e roberoi ,ja hangren mutin shqiptaret,mos u merzit se ne jemi ushtri e madhe dhe me bamur e me na qitur prej taktit shpejte ua bina SERBET mbi koke e tani e shohin te Maces tane shqiptaret,Njomza eshte e embel ishalla ta lind nje djal e i gane babegjyshit,dhe dajve te Sonjes!
Link Permanent


Dernière édition par le Sam 10 Fév - 14:27, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:27

HHHH
1/31/2006 - CIKAQI
Posted by Anonymous
O Fatmir komandanti kena me ua ba qysh ja kemi ba dove ne Kleqke,ku i kane qikat ma te shishme,po e dine ku e kam fjalen,per keta qe po flasin si mutat,ah me det u bajshin roje e na majshin ne nishana bre nanen,Rrnofte TITO,Rugova e ti o ma i miri edhe ma shume se keta.
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:32

1/31/2006 - MERGIMTARJA
Posted by Anonymous
Fatmir o jarani jem te dua dhe kam deshire me ba makes sexi me ty?POpse po sepse tana vajzat sa ishte koha e shokut Sllobodan bajshin sex me policin serbe,bile te gjitha grat e shqiptareve qe i kane pasur burrat ne gyrbet,e sa vasha kane femi me shike?O Fatmir o fati im merre Djellzen se tane shqiptaret i kane babgjyshet kumari te kralit,dhe cili shqiptar ka mujt me hype ne pozita pa u kane i lidhun me serb(vellazer qe i kemi)Enver Hoxhen e hypi Miadini,Zogun mbretin tone Bellorust me kralin e serbise, Fadil Hoxhen TITO, Mark Krasniqi a e nenshkroi ne Prizren qe kosova te mbesi nere serbi,kush po ja hane karin edhe tye Millan Shipka,a e dine kur ja qojshe grat e Semetishtit ,me ba sex,per me ua leshue traktorin qe ja kishin nxane djalit me druna?Per mua mos ta nin tani jam mire dhe te deshiroi çdo te mire shpirt i BOSAVE te Shipkes!e Mishkit?a i hargjove qato pare qe ti dhane ne Rahavec me 20korrike 1998Hajt shpirt se te kane grumbullue kinse me te nxjerr nga burgu i Hages e te kane bamur padron,mos prano funkcione se keto pare qe ti kane grumbullue kane me ta ba ndoi sherr,se komunistat ta kane ba kulaqin,por mos e ha se kane me ta lene diagnozen qe kinse ke vdek prej infraktit!
Tung,tung Fatmir shpirti.
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:32

2/1/2006 - tung limaj
Posted by Anonymous
po kush esht ma te fortit e kosov rinja qe jan ma te fortit ne evrop......e jo sikur aj rugova krejt pleq qe e dojn jugosllavin
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:35

KUSH ESHTE KY GJENERAL NGA BAJA HAXHI?ne zvicer lopet i ka ruajte!
...........................................................

2/2/2006 - fshatari
Posted by Anonymous
more fatmir po me vjen shum mir qe keni kso far lavdataprej njerzve te cilet o i ke bler o jan psikopata .Sikur mos te kisha ngjoft mir si eoron ne gjep do te kisha then se zot a kam mundsi ta shof ket figur.Ne qytetin e zvicres ne MOUDON ke jetu disa vite ,adhurust e juaj jan shum psikopata po shum nalt u ngjite bravo te qof si mbrrine ketu . Kaq ti e kupton ket lavdat.Gjeneral hagji bajen lopt i ka rujt ne zvicer 8 vjet ska shkoll filloren e sot asht gjeneral,me vjen keq se gjeneral me ken duhet shkoll e jo me ardh prej lopeve tung e kupton ti kte mir .

Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:38

2/2/2006 - shqiponja e zeze
Posted by Anonymous
Majstor je majstor

Naime, dnevni list Politika, u upornoj borbi da objasni zasto Junaka No4 (Slobodana Milosevica) ne treba slati u Haag, vec mesecima razgovara s raznim kreaturama; svasta smo culi - da time unistavamo sopstveni suverenitet, da oni pederi u Haagu nemaju nikakvih dokaza, da je to politicki sud, da je to antisrpski sud, da ce sudenje Milosevicu biti, u stvari, sudenje vascelom narodu, da mu moramo suditi u Beogradu, imamo bolje sudije, nasi su zakoni ostriji, bolje da mu sudimo na srpskom nego na engleskom jeziku, ipak je on bio predsednik nase drzave tolike godine... sve smo culi, ali je samo Perisic (tip koji je slicna objasnjenja granatama slao po Mostaru tokom prvih meseci rata u Bosni) uspeo da konstruise sledece objasnjenje: Milosevica ne treba slati u Haag jer ce ga Haaski Tribunal osloboditi krivice, jer poznato je da je Milosevic godinama saradivao sa Amerikom i bio u americkoj sluzbi!

Kako se nitko nije setio da glasa za Perisica - kao za jednog od Mentalnih Heroja Danasnjice, ostace mi nejasno! Jer, Majstor jeste Majstor, cak i kad nije u uniformi!

Preuzeto iz "Ferala"

Zagreb, 29. maj
Kush ka çen ne Hage,ka lidhje si Sllobodani?
Link Permanent

2/2/2006 - ganiu
Posted by Anonymous
Sigurimi i fshehtë serb ishte në dijeni për veprimtarinë ushtarake të Adem e Hamëz Jasharit dhe njësive të tyre guerile që vepronin në Kosovë, sepse në njësitë e tyre, ishte futur me kohë, me detyra të posaçme, Rexhep Selimi, një argat i shkathët i LPK-së i cili merrte urdhëra dhe detyra nga Xhavit Haliti, Hashim Thaçi dhe të tjerë.

Rexhep Selimi, kjo dhelpër e shkathët e pararojës staliniste të LPK-së ishte i ngarkuar të kryente shumë detyra, por njëra ndër më kryesoret, ishte të bënte përçarjen në mes Adem Jasharit që ishte komandant i njësive guerile që vepronin në Drenicë dhe udhëheqësve ushtarakë të njësive guerile, që ishin nën komandën e tij. Sigurimi i Shqipërisë dhe UDB-ja jugosllave i kishin përfaqësuesit e tyre në udhëheqjen e ngushtë të LPK-së, prandaj edhe Nanosi, që ishte vënë në krye të Qeverisë së Shqipërisë nga bandat greke, stalinistët, rrugaçët e hajnat shqiptarë, e kishte të qartë se kush është më i përshtatshëmi për t'i kryer urdhërat e tij.

Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:40

2/4/2006 - flamur bajraktari
Posted by Anonymous
flamur bajraktari
kakav rugova takav fatmir lima,i dhander i Remzies po bahet ja putqit mutin fatmirit.?taqi a po nga drenica,a fatmiri nga baja e malisheves mos perzi mutin me shurre,se Fatmiri ka pi raki me Rugoven e Taqi me sllobodanin,presednik nase derzave? a kush a Agim Qeku,ministri jone serb;E mori siptar kuku per jue qe tane bota po ban seri qi po shpiononi per vllaznit e ju,nuk po din tan bota qka me ju ba ,a me ju farue tanve,se po frikohen mos pe flliqni njerzin.
A kush e po ka kosoven ne dor keta qe kan ponua me serba?Fatmire brate moj ne daj se,bices predsednik serpske derzave,srecno!
Link Permanent

2/4/2006 - Urime martesa
Posted by Anonymous
Fatmir Lima po martohet me Djellza Kolgecin urime edhe ishalla edhe 4 femije e te behen 8
Link Permanent

2/4/2006 - E more fat e fatzi
Posted by Anonymous
un fati nga theranda i pershendes te gjith shqiptaret ne mbar boten por veqanerisht e pershendes FATMIR LIMAJ .dhe dua te ju them se rrall burra ka si fatmiri ne shqiptari.Dhe harroi fatiziu me cek kur fatmir lima dehti me ba masakra ne therande para Rahovecit ne muajin e qershorit,tregoje edhe mbiemrin e fati i zi se edhe a ke bisedue ndoi here me fatmirin apo pordha po flete?
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes
Revenir en haut 
Page 1 sur 2Aller à la page : 1, 2  Suivant

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: