AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Albinin do e gjuajm me vo te prishta,disa shok e paralajmroj

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Albinin do e gjuajm me vo te prishta,disa shok e paralajmroj   Jeu 11 Sep - 8:38

http://rtklive.com/?id=2&r=4129

14:55
11.09.2014
ISH BASHKĖPUNĖTORĖT: ALBIN DO TĖ GJUJMĖ ME VEZĖ TĖ PRISHURA
`Veē po e paralajmėroj Albin Kurtin qė ditėn qė shkon me negociu me Serbinė, bashkė me plot ish- aktivistė tė VV-sė, kemi me e gju me vo tė prishta`

Zėvendskryeministres Edita Tahiri i ishte dashur tė presė disa minuta nė aeroportin e Prishtinės, pasi qė kishte kryer konferencėn pėr media ku njoftonte publikun me procesin e dialogu teknik me Serbinė.

Ajo ishte paralajmėruar se jashtė objektit tė aeroportit ishin tė shpėrndarė aktivistė tė Vetėvendosjes, me ēanta tė mbushura me ve tė prishura e domate.

E kur kishte dalė qė tė hipte nė eskortėn e saj, Tahiri ishte gjuajtur me domate e ve. Veturės nė tė cilėn ajo po kthehej nga aeroporti nė qendėr tė Prishtinės i kishte plasur njė gomė.
Krejt kjo situatė mund tė pėrsėritet me tė parin e aktivistėve tė Vetėvendosjes, Albin Kurti, nėse ai do tė zavendėsojė Tahirin nė krye tė delegacionit teknik me Serbinė, sish ėshtė marrėveshja e nėnshkruar dje mes LDK-sė, AAK-sė, Nismės dhe Vetėvendosjes sė Kurtit. Pėr kėtė, Kurti ka marrė “kėrcėnimin” e parė, nga njė ish-bashkėpunėtor.

“Veē po e paralajmėroj Albin Kurtin qė ditėn qė shkon me negociu me Serbinė, bashkė me plot ish- aktivistė tė VV-sė, kemi me e gju me vo tė prishta”, ka shkruar nė profilin e tij nė
Facebook, Shkėlzen Gashi./koha/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Albinin do e gjuajm me vo te prishta,disa shok e paralajmroj
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: