AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Foto e gjyshit Rugova Ibrahimit ,rrust Rugova nenkolonel

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Foto e gjyshit Rugova Ibrahimit ,rrust Rugova nenkolonel   Jeu 11 Sep - 8:46

Kjo Fotografi ėshtė realizuar nė vitin 1943, nė kufirin Rugovė-Mal i zi
Ushtria e Zhuk Haxhis, pėrkrah ti ishte major kapiten dhe nėnkolonel Rrust Rugova (gjyshi i presidentit I.Rugova).
Kėtu shihen disa Rugovas siq janė:
Syl Nikqi, Smajl Malaj, Cuf (Sokol) Lajqi, Ujkan Kurtbogaj, Shaban (Rrust) Rugova etj Kėtė foto pėr herė tė par e ka botuar nė gazeten Rilindja Rrustem Rugova , Ndersa Binak Rugova e ka perpunu nė Ram.
Pėr kėtė foto e falenderojm: Liridon Rugova
By AdM – Kushtra


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Foto e gjyshit Rugova Ibrahimit ,rrust Rugova nenkolonel   Jeu 11 Sep - 8:47

Po del familja e Rugoves me pele per dore bashkpuntore e serbise
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Foto e gjyshit Rugova Ibrahimit ,rrust Rugova nenkolonel
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: