AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes

Aller en bas 
Aller à la page : Précédent  1, 2
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:43

2/7/2006 - P êr ty o Untitled Comment
Posted by Anonymous
Pse ti qe e mbron fatmirin nuk thuash:O popull qimna nanen se na jemi shpiuna qe ua kemi pie gjakune vlazerive tane shqiptar?
Sa veshtire çenka kur tradhetaret bahen heroje,dhe herojet i shpallin tradhetar?
O zot ku je ?Pse rri i pit sikur kur te nxen rakija?Leshoja vetetima e kalli apo na ndihmo e ti çfarosim me tane faren e tyre,se nuk po na lene me shijue driten?
Dhe keta tradhetar drites i thone terr,roberise _pavaresi!
Ngritunu o te drejte e luftini me çka keni luftoni keta qe na tradhetuan,dhe na thone :Lirin ua kemi prue?Keta o zot i madhe çenkan ma te keqinje se serbet,na sunduan,e po na sundoin,dhe fajin ua lene shkive?po martohen me qikat e tradhetareve,dhe po e tregoin se per çka kane luftue?Jo per popull por per ti shfrye epshet e tyre qe ua lane te paret e tyre ?O ju shqiptar nje here vdiset,pse nuk ngriteni ne kembe e te fitoni nga tradhetaret qe jane ne pushtet,dhe ata qe i perkrahin vriteni qe te tane dhe nese bajne e kaloin ne anen e juaje mos misheroni ,sepse ata prape ju genjejn,sekur qe na genjyen si gjat TITOS,RUGOVES(Sllobodanit) dhe gjate luftes,Rugova edhe pse e ka thene se uçkja eshte pjelle e serbise e ka dite se vete e ka krijue,me F.Aganin,por ne dieni me serb,dhe ja tani ku na lane ?

Kush e ndieni veten qe jeni duke perjetue roberin,ngritunu,mos pritni,!
fitoni e nxinjani vendet,pzitat,dhe vritni,se nuk ka ligj ne bote qe ju denon per njerez qe ju tradhetuan?

Vdekje tradhtareve ,liri per te roberuarit.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:44

2/8/2006 - QIJA NANEN
Posted by Anonymous
PO QIJA NANEN EDHE KETIJ SE NJE MUT ESHTE SI HASHIM THAQI .
LYP QI NANEN
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:44

2/8/2006 - Djellza Kolgeci & Fatmir Lima
Posted by Anonymous
Sipas disa informatve Djellza Kolgeci do te martohet me Fatmirin ne Hotel Viktori ne Prishtine dhe Mihrije Braha do te kendon per qiftin e pos martuar, pune e mire se fatmiri kurre ska jetuar me ish grune e vete viq ka shku ne katun kur u dashte me maru naj femije siq thonte ne Hage"" ooooooo burre" po ate gru ma ka gjete nona e kta te rene qiken e shpijunit e gjeta vete te gjorit ne kete tollovi jane femijet e fatmirit po qka kane me bo te shkretit duhen mu kthy ne katune se ne ate banesen prane ABC hin djellza tash.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:47

2/8/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
FRANCE SOIR ET LA SATIRE


LA SATIREhttp://atheologie.hautetfort.com/images/medium_0000mahomet11.jpg
FRANCE SOIR ET LA SATIRE


LA SATIRE

Charlotte a dégainé la première,

Charlotte a dégainé la première
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:47

Berbalia


2/8/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
hej ti qe ma shave nanan una jam qe e kam mrojt fatmir lime ti qe ke thon o zotku ti qe ke shkru masmeje unt ty kometgjet ku meta gjet numrin e kompjuterit edhe ja kerko falje publike ja pa ta qi at nana me te vra sku me lan une jam qaj qe kam than kush eshan UQK EDHE FATMIR LIMEN TI KE SHKRU MENI REN MAS MEJE MENDO QE UMKE SHA KU ME TE GJET TY UNE
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:48

2/8/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
TI QE KE SHKRU VDEKJE TRDHTARI LIRI TE ROBRUARVE PER TY SHKRUVA PARE MENDO MIR JA KERKO FALJE PUBLIKE

Link Permanent

2/8/2006 - A po don me dite
Posted by Anonymous
Qe une ta jepi numrin e qati qe ta ka shajt nonen a pe don se e njoh bukur mire shko qoje te pjetri
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:49

Per Djeleza Kolgecin


2/8/2006 - RESPEKT
Posted by Anonymous
ME NE SHQIPTARËT S ËSHTË SHAKA VLLA MUNDOHEMI TË FUTEMI EDHE ATY KU SE KEMI VENDIN,PO NËSE FATMIR LIMAJ KA VENDOSUR TË MARTOHET ME DIELLZA KOLGECIN ËSHTË MORE NJERËZ DICKA PERSONALE E TIJ ,SE A ËSHTË MIRË APO KEQ PËR TA LËNË GRUAN E DIN AI VET, EDHE SHKRUHET E THUHET VETEM E VETEM SE KEMI GJELOZI PËRNDRYSHE S DIJMË ASGJË S KEMI ARGUMENTE, JU LUTEM MUNDOHUNI TË SHKRUANI TË VËRTETA EDHE DICKA QE JU KENI PA ME SY E JO VETËM CKA KENI DËGJUAR.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:50

2/9/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
o shqip fols qaj qe ka shkru ma nalt lexone me ni referat te gjat e qe ka than se UQK esht pjell e shkaut paja qi at nan e moter e gru e mit ne tavan mose lavsha
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:51

2/10/2006 - Per qelikun
Posted by Anonymous
Pergjigje vetem per trimin dh mbrojtesin e fatmirit_ Anton Shala. Ch
fatmir ti shume na mbrove ne kohen e luftes
ti nuk i lejove t'na masakroin shkijet
te nuk lejove qe serbet te na deboi per shqiperi
per shqiperi u debuan vetem tradhetaret
dhe ma nuk u kethyen ne kosoven martire
ti o vella fatmir sot na prure pavaresin dhe tane shqipet po e gezoin
dhe ti ma vone do ta bashkone trullanin e shqiptareve
dhe sot populli po lulezon ka buke me hanger,ke rryme,ka uje
e ke punesue neper puna,lumturi ne çdo ane te kosoves
dhe a po e shofim apo jemi qorrue me pas çlirue nuk kane pasur nevoi t'na
shkerdhejn tana shtetet e dynjas!
dhe NATO po ju pyesi o qene se ju nuk e meritoni t'ju quaje shqiptar se dhe nuk jeni njerez,por serb!
nese dikush thote se uçkja e bani punen qe te intervenoi NATON,jo o te dalur fare ju vrafte e mira ime nato e perzuri makinerin serbe qe mos tu deboi,dhe tua baje te mundur kethimen neper shtepijat e juaja a jo edhe pavaresin!
Se me pas luftue uçka nuk ka pas nevoje me nderhye NATOJA,dhe uçka kishte marshue neper KOSOVEN time,por keta muta luftuan per pushtet,siq po thone edhe magjupte e tane botes,dhe duke plaqkit shtepit e vellezerve te vete!
E ju qe i mbroni edhe ju jeni ata qe keni vra shqiptar,keni plaqkit,keni dhunue motrat e juaja,e pa len gje te lige pa na ba!
Me ju nuk ka nevoi ta hargjoi fjalorin,se juve vetem plumi ua ndalon gojen dhe shpirtin qe e keni me mut dhe ndytesira!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 14:54

2/18/2006 - poeti i mjerimit
Posted by Anonymous
Qohunu vellezer se mbaruat
se tradhetaret na roberuan
na roberuan ,e n'aj thane
pavaresin e keni n'ta!

Qohunu vellazer se mbaruat
se shpiunat u pavaresuane
u pavarsuane e u qarten
nga shpina s'hiqen qafes

qohunu vellezer se mbaruat
roberi t're u kan gatue
ne kete gjendje u kan prue
qe ma lehte m'ju sundue

Iku shkjau u çliruam
tradhetaret mejihere na roberuan
na roberuan e na turren
t'uj na thene:ne u çliruam?!

KUKU per popullin tone!Qe prape mbeti ne roberi dhe i larteson tradhetaret ne heronje
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 15:04

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 15:05

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 15:05

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 15:06

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Sam 10 Fév - 15:07

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Ven 23 Fév - 1:06

LEXONI KETU mendime e disave per FATMIR LIMEN


www.takime.de/forum/viewtopic.php?t=165&postdays=0&postorder=asc&start=20" target="_blank" rel="nofollow">http://www.takime.de/index.htm?http&&&www.takime.de/forum/viewtopic.php?t=165&postdays=0&postorder=asc&start=20


florentina

Anëtar prej: 17.12.2002
Mesazhe: 631
Janë vlerësuar 517 hërë

Postuar: 19.02.03 15:00 Titulli i mesazhit:
--------------------------------------------------------------------------------
mbas qe e kan arrestuar luftetarin e liris e kisha kall edhe njer luften per se dyti
vetem ne qoft se nuk ka pas faj.........
e ne qof se ka pas faj e kisha erjep nga pak nga pak edhe pse ka qen luftetar i liris..

ne kosov duhet me nejt vetem me pushk ne krah si qabani me shtag se perndrishe nuk te lshon kush udhen po mu tranu.
_________________
A Heart Is Not To Play With A Heart Is Not A Toy But If You Want To Break It Give To A Boy..
...........................................................................................................
Rrugaqi

Anëtar prej: 20.12.2002
Mesazhe: 341
Janë vlerësuar 309 hërë
Vendbanimi: Ati ku lahet Adelina
Postuar: 20.02.03 11:09 Titulli i mesazhit:
--------------------------------------------------------------------------------
Pershendetje...

Hajt edhe un ti kthehem edhe nej her qesaj teme me disa fjal te shkruta...

Vall thuani se nuk e meriton nje ushtar i liris te shkoj ne gjyqin e HAGES...

Me thuani kur ishte koha luftes ne Kosov.. uçk hynte ne disa fshatra me popullsi shqiptare dhe hapte Kanale te qarkullimit te ushtareve ..apo vi te frontit (kall kasht) ,,,deri sa nuk mirrshin sulm serbo-sllavet...
Pasandej kur mirrshin sulm serbet per te hy ne fshat .. uçk i leshonte vijat e frontit .. dhe serbet beshin Masakrime masive m'bi popullin shqiptar ..
keta njerz a nuk e kan vendin per ne gjyqin e HAGES..
........................................................................................................
Gjygji i Hages nuk denon njerez qe vrasin popullin e vete!!!!!Dhe i shpalle permjet spiunave heronja dhe si çlirimtar!!Ku ku,kuku per shqiptaret!
politikologu


Anëtar prej: 30.01.2003
Mesazhe: 73
Janë vlerësuar 364 hërë

Postuar: 23.02.03 20:27 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

rrugaq tung

Fatmir Limaj dhe qlirimtaret e tjer nuk kan nevojet per lotet e tu .
Asnje njeri nuk eshte aq i marr dhe aq budalla sa mos ti arsyetoj poshtersit e veta.

Ju zoti karca keni te drejt per te menduar, por jo budallakisht .Vet deklarata jote se kam qajtur para RTKes tregon naivitetin tend.
Nuk kem nevoj per te qarat e tua dhe te tjerve qe jan te sojit te tend.

Ti eshte dashur te qeshesh.Sepse ti dhe ju serbofilet po ia arrini qellimeve tuaja. Ju qe formuat komisione sot zgerdhiheni para ekraneve televizive.
Ti je nje mjeran, i sojit te bardhyl ajeteve dhe bajrush morineve.
Ti ose nuk ke informata te mjaftueshme ose je duke shpifur .
Por une e di se ti je mjaft i informuar, prandaj ti je duke shpifur.
Ju jeni shembelltyre e deshtimit.
Veprat antikombetare dhe perqarse te shqiptarve te LDKes nuk mund ti lan as deti , as RRugaqi e as bardhyl ajeti.
Hej rrugaq per sot kaq ,
ti si duket nuk ke kapacitet mendor dhe intelektual per tu konfrontuar .
Une jam i gatshem per nje debat mes meje edhe teje por me argumente e fakte (e jo me fjale te Nasha BOrbesdhe komisioneve )
Ju lutem pergjigjmu
..................................................
Ky politikolog qenka ma i rrezikshem sepse mbron me çdo kusht tradhetin dhe njerezit qe e flasin te drejten i shendrron ne tradhetar!Po i shkolluari shqiptar eshte i shkolluar vetem per mbrapeshte.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
arsimiNumri i postimeve : 11
Registration date : 09/04/2008

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Lun 4 Mai - 20:20

ju per shendes drenicakja po thot diqka po sen spe kuptoj
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   Jeu 28 Sep - 17:02[size=36]Bashkëshortja e Fatmir Limajt: Nëntori qënka muaji jonë i tersit

Arlinda Balaj, bashkëshortja e kryetarit të NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka reaguar në faqen e saj në "Facebook", duke shkruar një kronologji të proceseve nëpër të cilat ka kaluar Fatmir Limaj.
[/size]
MADHËSIA E TEKSTIT
PERISKOPI.COM 29 TETOR 2016, 22:34 LAJME

Me poshtë keni statusin e plotë të saj:
Kronologji e proceseve te Fatmir Limaj
Si fillim ju lutem te ndani pak kohe t’i lexoni.E di qe eshte pak gjate,por mendojeni qe ne nuk i kaluam duke i lexuar per 5 minuta,por duke i perjetuar me vite te tera.
-Dy vite liri 2000-2002,askush si kemi shijuar.Per dy vite te gjithe ishim as ne toke,e as ne qiell,gje qe ishte normale kishim fituar gjene me te shtrenjte -Lirine.
Janar 2003 pas dy viteve liri ngritet aktakuza e pare ndaj Fatmir Limaj nga Tribunali i Hages.
Me 27 janar konfirmohet kjo aktakuz qe zgjat plote 3 vite,3 vite heqje lirie per Fatmirin.
Me 30 nentor 2005 shpallet i pafajshem.
Ne vitin 2007 partia te cilen ishte pjese e saj per here te pare fitoi zgjedhjet dhe Fatmiri merr postin e Ministrit te Trasportit,qe pa dyshim ishte ministri me i suksesshem i te gjitha koherave.
Nuk ka njeri qe kalon ne autostraden tone e qe nuk thote:”valla kem pshtu me kete autostrade”.
Spo futem ne te gjitha arritjet e tij gjate kohes sa ishte minister,nese nuk i keni kuptuar deri tani,nuk do t’i kuptoni kurre.
Ne vitin 2009 fillojne te zihen intrigat ne kuzhinat e njerzeve qe nuk mund t’ia pranoni sukseset.
Me 28 prill 2010 behet ajo bastisja e famshme qe te gjithe e mbani mend,sepse per gjera te kqija jemi shume te prirur t’i kujtojm.
Bastisja behet gjoja per keqperdorim dhe vjedhje te 80 milion eurove dhe per qudi para se te ndodh kjo ne mediat serbe ishte shkruar qe Limaj do te akuzohet per shumen e 80 milion eurove.Interesant si ata e dinin para se te ndodh rastii,vlersojeni vet….
Kjo me pas vazhdon me deklarata e shkrime bombastike,besoj edhe keto i kujtoni.Te gjitha ishin qdo dite ne gazeten Koha Ditore qe ishte nje mbeshtetese e madhe per demtim te imazhit te Fatmirit
Kjo ishte loja e tyre per te vazhduar me pas me akuza per krime lufte.
Kuptohet e pregaditen terenin mire
Kush do e perkrahe nje Komandant qe akuzohet se vjedhi 80 milion euro?
Por fatmirsisht nuk ju doli siq e menduan,populli asnjeher nuk e la Fatmirin pa perkrahje.
Me 25 korrik 2011 ngritet aktakuz ndaj Fatmirit dhe shokeve te tij per krime lufte,Rasti Kleçka.
Me 2 shtator 2011 konfirmohet dhe per 9 muaj vazhdon procesi gjyqesor.
Me 2 maj 2012 shpallen te pafajshem.
Vazhdon loja e radhes…
Me 16 nentor 2012 ngritet aktakuz per MTPT.
2010 bastisja ne fund te 2012 akuza..Interesant aaa…
3 vite hetim per gjithe ato prova qe kishin ne 2010
Vazhdon Kleçka…
Me 25 nentor 2012 kthehet ne rigjykim,dmth 10 dite pas akuzes per korrupsion,ku populli ende e kishte ne koke akuzen e korrupsionit.
Dhe leshohet urdher arrest ndaj Fatmirit,ku edhe burgoset para festes se 28 nentorit.
Gjithmone loja e njejte,fillimisht korrupsioni pastaj krimet e luftes.
Me 17 shtator 2013 per here te dyte shpallen te pafajshem
Çka tash?..Si t’ia bejme?Çfare te bejme?
Sigurisht per gjana te kqija problem me na nzan ngusht…
27 shkurt 2014 ngritet aktakuz per MTPT 2 ,tash jo vetem ndaj Fatmirit por edhe ndaj dy vellezerve te tij.Nje dite para themelimit te partis,çfare koincidence apo?..
Krejt familja te akuzuar…
Me 5 mars 2014 konfirmohet aktakuza per MTPT1
Me 6 mars 2014 hidhet poshte akuza per Demir e Florim Limaj
Kjo nuk ju dhezi-keq per ta…
Me 20 gusht 2015 rikthehet Kleçka per here te trete…
Me 15 maj 2016 perfundimisht shpallen te pafajshem nga Gjykata e Apelit me vendim te formes se prere.
MTPT vazhdon me lojra ende..
Dhe tani na del dhe rasti Bellanica me aktakuzen ma banale qe keni mujt me degju ndonjeher:
“Pse se ke parandalu nje vrasje qe ka ndodh gjate luftes”
Kush mund te flet ketu per drejtesi?
Kjo eshte presekutim,ndjekje kjo me gjithqka mund te kete lidhje veq me drejtesiii kurrreee.!
Ky nuk eshte shtet definitivisht..
Nentori qenka muaji jone i tersit…

http://periskopi.com/bashkeshortja-e-fatmir-limajt-nentori-qenka-muaji-jone-tersit/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vedat xhumshiti kundra Fatmir limes
Revenir en haut 
Page 2 sur 2Aller à la page : Précédent  1, 2

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: