AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badallaj e Avdi Ibrahimi i japin informata Demaqit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallaj e Avdi Ibrahimi i japin informata Demaqit   Mar 16 Sep - 9:10

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/1505798722984710?notif_t=like


Haxhi Kuēi
27 juin · Modifié ·
Adem Demaqi,merr informata nga Avdi Ibrahimi,bashk me Reshat Budallen,nje udbash i rryer
...................................................................
http://www.botapress.info/index.php/opinione/item/233-mark-krasniqi-u-p%C3%ABrgjigjet-qosjes-dema%C3%A7it-ngjeloshit-e-kkrasniqit
Mark Krasniqi;unė paskam qenė njė nga nėnshkruesit e rezolutės sė Prizrenit mė 1945 pėr bashkimin e Kosovės me Serbinė, bile paskam kundėrshtuar propozimin e Kardelit e tė Bakariqit pėr Kosovėn Republikė,
.......................................................
I nderuari Mark Krasniqi
Keto fjale qe ti paska thene Adem Demaqi,nuk jane fjalet e Demaqit,por jane fjalet e Avdi IBrahimit qe ja ka transmetue zotriut Adem Demaqi.Pse ?;Edhe mua ky flliqan ma ka pase tregue nje dokumente qe emri dhe mbiemri juaj figuronte qe e keni nenshkrue ate akte ne ate vit qe Kosova te mbesi nen ambrellen e serbise.Edhe une e kam pasur nje fotokopi,qe ma ka pase bere vete Avdiu ne qendren zejtare.A keni qen ai Mark Krasniqi nuk e di sepse edhe me ju kam bisedue permjet telefonit dhe ende e kam inqizimin ,ku ju me tregoni se eshte tjeter Mark Krasniqi.Por me duket se serbet ma kane djege biblioteken ashtu me thone fqinjet.Avdi Ibrahimi ;Kur u pate bere masakra ne Rahovec,erdhi ne shtepin time dhe mu lute qe te shkojme tek Aziz Morina ne Reshatane,qe mos ju ka ndodhur gje e keqe,dhe rruges me tregone se pasha zotin Demaqi ja nxorri hakun e Fadil Vokrrit qe Rahovecjanet e kishin pas rrahur ne nje ndeshje ne Rahovec,.Dhe Demaqi u kishte pase thene se keni me pague shtrejte mbane mend.Po kete muaj nese nuk gaboi,Demaqi kishte ardhe ne Suhareke tek Murat Berisha ,keshtu qe tek une e kishte que Riza Vaten me vella dhe Avdi Ibrahimin qe une ne kohen e luftes ,mendoni njerez me mend qe une ta ta krijoi partin "Republikane".U thash zoti ftyren ja marrofte,ne vend qe te me ftone ne fronte ai kerkone qe une te krijoi parti,per ēfare arsye keshtu?Te betohem se keshtu kane qene bisedat ndermjet meje dhe ketyre qe ua permenda emrat
.Pushka top ju befte se as shkaut nuk ju kam pase frigue e as udbashave nuk e kam ndermend tjua kam frigen ,me njofin mire,ne rts shkofshin se me kan kalle e pervelue ma shume se shkijet .Kush e shtinte Millan Shipken te me malltretonte dhe te me pren me thike ne faqe?Avdi Ibrahimi apo komandanti i uēkes qe kam dyshime shume ku populli e perkrah me te madhe.Le ta kapin Millan Shipken e te dalim ne gjykim te hapur ky qetnik ka mi tregue emrat e te gjithe atrye qe kane bashkpunue me kete kasap,ku edhe vete kane prere shqiptar te pafajshem, e dhunue femra te shqiptareve te ndershem.Per ēfare aktiviteti eshte denuar Adem Demaqi a bene dikush me tregue?A ka luftue kundra serbeve?Apo vetem pse e ka shkrue ne burg ",romanin Gjarperinjet e gjakut" ?Asgje ky roman nuk ka lidhje kundra serbeve .
Ai Demaqi pat qenė arrestuar mė 1958, sepse kishte kritikuar dėbimin pėr
nė Turqi tė dhjetra mijėra shqiptarėve tė Jugosllavisė, pėr arsye gjoja
se ata ishin turq. Mė 1964 ai u dėnua edhe me pesėmbėdhjetė vjet burg tė tjerė pėr gjoja
organizimin e njė lėvizjeje kombėtare ēlirimtare nė Kosovė e pėr shpėrndarje traktesh
studentore me kritika ndaj sistemit politik jugosllav. Mė 1976, ai u dėnua pėrsėri nga njė gjyq
i rremė me pesėmbėdhjetė vjet burg, ku ndenji deri mė 1990 si njė nga disidentėt politikė mė
tė shquar tė Jugosllavisė.
Ėshtė mjaft interesante se Gjarpinjet e gjakut nuk ka tė bėjė drejtpėrdrejt me kauzėn
politike tė Demaēit, as me problemet e dilemės politike nė Kosovė. Ai merret me problemin
'tjetėr' shqetėsues pėr shqiptarėt e Kosovės: gjakmarrjen. Ai ėshtė njė botim nė kohėn e
duhur, jo vetėm pėr njohjen e autorit dhe rolit politik tė vazhdueshėm tė tij nė Kosovė, por
edhe pėr fushatėn e tanishme pėr t'i dhėnė fund kasaphanės sė pakuptimtė tė gjakmarrjes. Ata
qė mund tė kenė kujtuar se gjakmarrja, e cila nė fillim tė shekullit shkurtonte njė ndėr dhjetė
meshkujt e krahinave tė tėra nė Shqipėrinė e Veriut, nuk ishte gjė tjetėr veēse njė relikė e
ēuditshme e sė kaluarės, do tė befasoheshin po tė mėsonin se ajo mbahet ende gjallė pėr
bukuri nė Kosovė. Duke shfrytėzuar ndjenjat e tanishme pėr bashkim e solidaritet tė
shqiptarėve tė Kosovės pėrballė kėmbėnguljes sė egėr tė serbėve pėr tė sunduar me ēdo ēmim
kėtė krahinė tė varfėr, si dhe pėrballė shkeljeve tė tilla tė tė drejtave tė njeriut tė papara nė
Evropė qė nga rėnia e Ēausheskut, nė Kosovė u ngrite mė 1990 njė komitet me intelektualė
kosovarė, i cili me manifestime publike plot skena dramatike e me pjesėmarrje masive, ka
mundur tė pajtojė mė se nėntėqind raste gjakmarrjeje, pėrfshirė edhe disa ndėr shqiptaroamerikanė tė SHBA-sė.
Titulli i veprės ėshtė marrė nga njė alegori pėr tre gjarpėrinj gjigandė ngjyrash tė
ndryshme, qė iu sulėn tre vetėve ne trupin e tyre,;Njė turkut, rajes sė tij dhe njė shqiptarit, tė cilėt,ishin ne nje udhėtim pėr
tė kėrkuar fatin e tyre.Hynė pėr tė kaluar natėn nė njė shpellė tė madhe ku banonte njė plak. Rane me fjete, posa i mori gjumi i
errėsirė , gjarpėri i verdhėi mbėshtillet rreth qafės sė turkut dhe i pickon mu ne ball.
Gjarpėri i dytė i zi mbėshtillet rreth kėmbės sė rajes dhe ia pickon shputėn. Gjarpėri me ngjyrė tė gjakut (prej kėtu vjen titulli) mbėshtillet nė dorėn e djathtė tė shqiptarit dhe e pickon nė gisht.
I zoti i shpellės u shpjegone fatin e secilit,pradmth e secilit qe kishin pare endrren:
Turkut i kish pas thanė: "Ty t'ka pickue gjarpni i sefasė! Ti ke per te be sefa sa t'eshtė jeta. Ty ta ka shkrue Perendia veē me ndejtė kambėkryq e me sunue Ballkanin!" Rajės i kish pas thanė: "Ty t'ka kafshue gjarperi i vimit. Ti ke me punue e me vye sa tė jenė jeta! Ty taka shkrue Perenia me u zgjue me knojsit e parė e me ra ma i mrami prej tanėve!"
Shyptarit i kish pa thanė: "Ty t'ka pickue gjarperi i gjakut. Ti ke me e vrā vllaun tan e vllau yt ka me t'vrā ty e s'kanė me t'u da gjaqet sa t'jenė jeta! Ty ta ka shkrue Perenia gjak me pi
e gjak me vjellė!"
Gjarpintė e gjakut, e botuar dhe e shitur nėn banak nė Kosovė.Duke perfitue pare te majme ėshtė njė rrėfim
pasionant pėr njė konflikt brezash,qe na la truqia ne trashegim.Ne kohen e luftes neper Prishtine shetiste me nje autoperlonte dhe bertiste mos ikni e serbet as qe e prekshin dhe kinse paska qen trim 100 metra i gjate e me tesha te qelikta.......
Zotri Mark Krasniqi,nuk ka shqiptar qe nuk ka ngrer ashiqare e tinza ne sofer me serb.Jo qe serbet i kane ftue me dhune,pos ua ka kajt me jetue duke shpiunue njeri tjetrin.A eshte ky Adem qe ne fillim Fadil Hoxhen e quajti tradhetar,e ne nje emision per temen e Isuf Gervalles,Fadilin e beri hero.
A eshte ky Demaqi,qe mbas luftes e beri pajtimin ndermjet Hysen Terpezes dhe Fadilit?
A eshte ky Demaq qe haptas deklarone se i kam hy kesaj punes qe sot te jetoje ne parajse ?Dmth,se paska bashkpunue me serb.As nje shqiptar serbia nuk e ka denue pa ja dhene besen qe nuk do te punoi kundra serbise.Kete po e tregoje nga pervoja ime,duke me thene pa u be me neve ti ne ty me te burgos jo,sepse kur te dalish nga burgu ti behesh emer me fame dhe pasurohesh.Kete nuk e kam ditur,por me rikujtohen gjerat e kaluara.
Ndoshta paskna gabue pse nuk bashkpunova me serb,sepse shqiptaret e adhuronin ma se tepermi ate njeri qe ua nxjerr syt,kurse ai qe paska punue e shpetue shqiptaret qenka tradhetar.
Haxhi Latif Kuēi
perparimi@hotmail.fr
ose
ne fb haxhi kuēi

Mark Krasniqi u pėrgjigjet Qosjes, Demaēit, N.Gjeloshit e K.Krasniqit
Shkruan Mark Krasniqi Para sė gjithash dėshiroj tė them se nuk mė pėlqen tė merrem me reagime ndaj shkrimeve kundėr meje tė njerėzve anonim tė nivel...
BOTAPRESS.INFO
J’aimeJ’aime · · Partager
Hajruš Džemailji, Bajrush Morina, Iliri Otr Elshani et 3 autres personnes aiment ēa.

Haxhi Kuēi I nderuari publike ;Per ta njohur Mark Krasniqin me teper e kam biseden e prof dr.Kajtaz Rreces me dhjetra ore ne kaseta.I cili i ndjeri e tregone edhe qellimin e pajtimeve te gjaqeve,pse u nise ky emision,dhe nga kush ?Tregone se si me Kolen kane pire...Voir plus
27 juin, 03:01 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Ndoshta ka qen frigacak Ibrahim Rugove,sepse ka qen ne duarte e solldateskes serbe dhe une kishe me veprue ndoshta si ai.Dhe jo vetem une por ēdo shqiptar se kemi qene mes dy zjarreve,se pari nga serbet,a se dyti nga shpiunat tinzak siq ishte Dmeqi me ...Voir plus
27 juin, 03:14 · Modifié · J’aime · 1

Reshat Badallaj · 13 amis en commun
https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg
Lire la vidéo
Bahtir Hamza njeri i trillimeve
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer...Afficher la suite
27 juin, 11:19 · J’aime · Supprimer l’aperēu

Haxhi Kuēi Oj goje vagine jep pyetje i pari,te japi pergjigje
27 juin, 11:23 · J’aime

Reshat Badallaj · 13 amis en commun
Ja kush eshte qeni i Arkanit dhe spiuni u UDB-es,Haxhi Latif KUĒI: kETE QENE TE ZI TE aRKANIT E DERGOI udb-JA PER TE SPIUNUAR STUDENTET: pOR KY QEN I ZI SERB E KA NJE TE MIRE SE E PRANON SE KA QENE SPIUN SERB;KU THOTE.:Ka biseduar me haxhi KUCKEN ZORAN...Voir plus
27 juin, 11:43 · J’aime

Haxhi Kuēi Tani Reshat zagari e ka humbur edhe drejte shkrimin e tij,dhe dje e shante Rexhep Qosjen,pse ka fole kundra Albinit e sot Reshati fole vete kundra Albinit.Paska rreshqite Reshati nga truni tij me hesap.Letėr e hapur per Albin Kurtin, kryetarin e Vetėve...Voir plus
27 juin, 12:06 · J’aime

Haxhi Kuēi Tja botoje se ky qen i serbise i hek.Reshat Badallaj · 11 amis en commun
Ja kush eshte qeni i Arkanit dhe spiuni u UDB-es,Haxhi Latif KUĒI: kETE QENE TE ZI TE aRKANIT E DERGOI udb-JA PER TE SPIUNUAR STUDENTET: pOR KY QEN I ZI SERB E KA NJE TE MIRE SE E...Voir plus
27 juin, 12:07 · J’aime

Haxhi Kuēi Ooooooo ooo oo o Reshat une ua kam shkekerdhavur shpinen atyre qe kane shpiunue dike si ne demostrata si ne ēdo vend.Thone nje fjale mos e vete se tregone vete.Hahaaaaaaaaaaa ma ke que pasha zotin .....Dhendrri yt Meha udbash,dhe eshte varer me grupin...Voir plus
27 juin, 12:20 · Modifié · J’aime

Haxhi Kuēi Posh zotin kqyrne Bashkim Hoxhen si i hyne ne bythe Reshatit ?Kurse Reshati e thirre vellaqko.Me kete Reshati e shendrrone Bashkim Hoxhen ne vllaqko.
27 juin, 12:16 · J’aime

Haxhi Kuēi Edhe klysh i Drazhes paskna qen!I quditur je ne keso skenare te stilizuar nga kuzhina e beligradit.Na trego pis kush ke misit qe motra jote Resmije Badallica te martohet me Arkan Mehe Uken?
27 juin, 12:23 · J’aime

Haxhi Kuēi https://www.facebook.com/reshat.badallaj?fref=ts
27 juin, 12:25 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Halit Elshani Te gjith ata njerez qe kan desht me u marr me ēeshtjen shqiptare,fillimisht kan marr dore te armiqet tan e ma pastaj na u kan bere atdhetar!
27 juin, 12:25 · J’aime

Haxhi Kuēi Ne fb tend munden ta lexojne kete thenje ,ku vete ja beni laik,me kete e pranoni qe keni qen udbash i flliqur
27 juin, 12:26 · J’aime

Haxhi Kuēi Ja paska hek shkrimet e Halit Elshani se i djege zuza e pisafte e Reshat Badalles njeriu ma i besuari i udbes serbe.
27 juin, 12:39 · J’aime

Haxhi Kuēi Per Lumnije Rakaj (Badallaj) Shkruan Reshat Badallaj ..
Personalisht dhe familjarisht i uroj suksese Lumn.Lumnija ,motra jote o Reshat zeza ka qen kryetare e us ne prizren ne kohen e Miloshit.A ua merr mendja se kjo pa marr dore ne supin e prizrenit ka mujt mu ba kryekaruce e unionit studentor ?
27 juin, 12:40 · J’aime

Meti Genev Ha reshat budallaj gjithmon ka qen me serbi por sod serbija ka ber miqasi mat fort me reshat budallen po kaja nanen tish i mir nuk ish budall reshati npush nta
27 juin, 12:42 · Modifié · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Une ne Normale kesh nxenes i shkelqyshem dhe as kryetar as te punsohem ne profesionin tim dhe me thua se diplomen e paskam pasur fallco hahaaaaa,a ka arkiva shkolla e Normales ne prizren ?Ne Gjakove SHNP e kam perfundue me sukses me noten mesatare mb...Voir plus
27 juin, 12:48 · Modifié · J’aime

Haxhi Kuēi Nje fale nuk do ta harroje te mbretereshes Donika Gervalla;Te merresh me biseda me Reshat Budallen dhe Bahtir Hamzen eshte mekate me humbur kohen.I nderuari Met ju pergezoi per mendimin e juaj qe e tregoni ndaj nje udbashit qe merr urdhera nga kuzhina e beogradit ky zagar qe shitet para kombit si atedhetar me bateria te sosura.I cili vetvetiu po bjen ne koshin e tij.
27 juin, 12:56 · J’aime

Haxhi Kuēi Ky Reshat merr neper goje gruan e vete qe nuk e meritone nje gje te tille,sepse eshte nga dera e nje famijes me ndere.Eshte mundue qe edhe vajzen e vete ta ēnjerezoi qe tani eshte distancue edhe ajo e shkreta qe jetone ne Amerike.Ne zhur serbeve ua ka...Voir plus
27 juin, 13:04 · J’aime

Meti Genev Ha budalles nuk i duhet as shkolla
27 juin, 15:00 · Modifié · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Reshat shpiunit ja kam trazue krymat,,Nuk i zihet vendi vend ka me lujte prej mendjes pasha nje zot.
30 juin, 21:05 · J’aime

Meti Genev Ha haxhi kuqi mir poe njofshe ket reshat budallen
30 juin, 21:08 · Modifié · Je n’aime plus · 1

Meti Genev Ha po ket krejt serbija e njf ket figur
30 juin, 21:08 · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Ky ne gjermani ne Hanover serbet e kan nxite me formue nje shoqate me emrin "Gryka e Lumes"Me nje qellim qe ti zbuloj atdhetaret dhe ti shtine nen sqetullen serbe.Se kam njohur perpara,pos Xhon Badallen nje kusheri te Reshatit e njo si patriot dhe k...Voir plus

oi38.tinypic.com
oi38.tinypic.com
30 juin, 21:11 · J’aime · Supprimer l’aperēu

Haxhi Kuēi Ky eshte ne gjendje edhe jeten edhe femit mi flijue per nanen e tij serbi.
30 juin, 21:12 · J’aime

Meti Genev Ha kam histori moti koh per ket reshat budallen edeh femin e vet e pret per serbi qasi tipi ka qen ne kohen e millosheviqit dhe ne kohet e arkanit ka qen shum bashkpuntor i fort me ta
30 juin, 21:16 · Je n’aime plus · 1

Meti Genev Ha besa ka pas mardhenje tmira me sheshelin ne kohen e serbis reasht budallen asni poli se ka ndal ne kosov se ishte bashkputntori i serbis
30 juin, 21:16 · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Po ky me Avdiun mundohen mua te mi hudhin te zezat e tyre
30 juin, 21:17 · J’aime

Meti Genev Ha po pleqt kan then berllogun tend mos ja qit dikujt ne ftyr po mbaje per shnetin tend edhe ky mutin e vet po kshyr me ja qit dikujt kurse nuk po nalet vet me henger
30 juin, 21:18 · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Mesiguri pasi ky dhe Avdiu i permendin shume here keto emra te serbeve.
30 juin, 21:18 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Keta dy po mundohen me ja qite Haxhi Kuēit berllogin e vete,por nuk po u shitet.
30 juin, 21:20 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Ju ka hi friga ne bythe,qe kane shkrue per luften e flliqet te tyre.Sepse eshte ka pergaditet nje roman per luften se si ka qen.Ketyre po u djege tani si mi shlye ato shkrime.Keta dyte ate njeri qe e lavderojne,mbrapa shpines varrin ja pergadisin.Siq i kan shti neper burgje shoket e luftes.
30 juin, 21:23 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Ku eshte Kujtim Kurti ka po lexone ?
30 juin, 21:25 · J’aime · 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Badallaj e Avdi Ibrahimi i japin informata Demaqit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: