AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ali Ahemti me emer te

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ali Ahemti me emer te    Mar 16 Sep - 16:18

Leka I Madh
3 h

E keni harruar 'kontributin” e gazetės sė pėrditshme zvicerane “Le Matin” (30.09.02), qė shkruante se Ali Ahmeti ėshtė diagnostifikuar nė Zvicėr (1989-90) me sėmundjen “shizofreni paranoike”, dhe ka marrė nga 3000 franka nė muaj nga sigurimi invalidor i Lausannes.
Sipas kėsaj diagnoze, Ali Ahmeti ėshtė njeri i paparashikueshėm, atij i duket vetja mė i miri nė botė, nuk ia ndin atij pėr kurgjė hiē'!
Pėrveē qė zviceranėt thanė pėr tė se ėshtė shizofren, nė vitin 2010 edhe mediat nė Maqedoni, kanė publikuar dokumente sekrete qe tregojnė se kreu i BDI-sė, Ali Ahmeti ka qene spiun i Serbisė nė vitet ‘80-‘90.
Veprimtaria antishqiptare e Ali Ahmetit ėshtė shokuese! Nofka e tij ka qenė 'Ibar'
Ahmeti i ka quajtur dosjet dhe ata qė merren me to si njerėz histerikė, qė do tė kenė njė fund, por nuk ka thėnė se ēfarė fundi do tė ketė, tragjik, apo jo-tragjik. Ka thėnė se kush flet kundėr tij-ėshtė njeri i poshtėr!
Nuk ka pranuar tė hyjė thellė-thellė nė dosje e t’i pėrshkruaj ato, veē e ka zbuluar njė tė vėrtetė “alegorike”, diēka qė askujt nuk i ka shkuar mendja:
“Tani mė lejoni tė pėrgjigjem me pak alegori, ‘mbase shqiptarėt kishin qenė populli mė fatlum nė rajonin e Ballkanit, pasi vetė UDB-a ua kishte krijuar forcat e tyre tė UĒK-sė pėr pavarėsinė e Kosovės dhe luftėn pėr barazinė e shqiptarėve tė Maqedonisė'.
Ali Ahmeti e kishte zgjatur alegorinė deri aty sa kishte thėnė se 'Dikur UDB-ja paguante pėr t’i vrarė shqiptarėt, tani disa shqiptarė po e paguajnė UDB-nė qė shqiptarėt tė vriten mes vete”.
P.S. Tė ēmendurit gjithmonė janė 'tė pafajshėm'!
J’aimeJ’aime · · Partager
10 personnes aiment ēa.
2 partages

Kanii Beqiri Hahah athu kush po meret me ket tash,,,vetm nje pyetje mejau bo masi ali ahmeti qenka spiun qka i paska kuvendu serbis ndamja e kosovs kurse ky ali ahmet pothojn kosovaret ka qen inciator dhe themelus i uēks dhe pr ndarjen e kosovs nga serbia,,shtash sun pe analizoj ket athu pse kan inat shkruajn ket apo ndoshta jan bashkpuntort e dikuj tjetr
2 h · J’aime

Fatmir Alili Thojn ata te cilet jan bashkpuntor te udbes e jo Kosovart
1 h · J’aime

Balli Kombėtar Kosoven nuk e ka cliru ali muti por kosovart o njerz.ky ali smundet me ja prish grujevskit se ja qet dosjet e udb.ky mut asht gjithcka vetem shqiptar nuk esht.
32 min · J’aime

Haxhi Kuēi Po ku e shifni se kosova eshte e ēlirume?A jeni qarrue ne tru apo ne bythe?Veriu i Kosoves eshte i ndare e maruar.Sa komuna serbe neper kosove si shtet formuesa.Po klika e Aliut ne kosove e kan dhi punen e kosoves.Lufta per ēlirim ende nuk ka fillue per kete te jeni te bindur.Ne kete leter njoftim nuk konteston si Ali Ahmeti,por si Antiq Aleksander.Kjo fotografi nuk perputhet me ftyren e qenit Ali Ahmetit.I lumt keti patriotit qe e paska zbulue kete dokumente qe te njoftohet populli per mutat qe na paskan udhehequr luften e mutit.Kete jo me pushkatue,por duhet me ja regjur lekuren e me vdek bashk me femit e tij dhe farefisin e flliqur.,dhe bosat e tij kudo qe i jetojne neper trojet shqipetare.Nanen qeni shpiunave qe po na shiten patriota.
Ą l’instant · J’aime

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=805944076123494&set=a.590440874340483.1073741825.100001237275849&type=1&theater
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ali Ahemti me emer te
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: