AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sherone diabetin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sherone diabetin   Sam 20 Sep - 12:53

Sherone DIABETIN

Njė kurė e cila pėrdoret pėr 40 ditė, e realizuar me anė tė lėngut tė qepės, ndihmon nė shėrimin e sėmundjes sė diabetit. Pėr kėtė na shėrben njė kokėr qepė, e ku do tė pėrdorim lėngun e saj. Njė kokėr qepė e ndarė nė 4 pjesė, hidhet nė njė gotė tė mbushur me ujė ēezme. Mė pas mbulohet me kapak dhe lihet 8-10 orė nė njė vend tė errėt. Nė mengjes uji kullohet nga qepa dhe pihet esėll. Pirja duhet tė zgjasė jo mė tepėr se 10 minuta. Kjo kure duhet tė vazhdojė pėr 40 ditė pa ndėrprerje. Kėtė recetė, mjekėt e keshillojnė pėr balancimin e sheqerit nė gjak tek diabetiket. . Ky lėng lufton ērregullimet nė shikim e njekohesisht nė njė masė parazitėt nė aparatin tretės dhe nė zorrė, si edhe mjaft semundje tė tjera.

Artikulli u shpėrnda me sukses!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sherone diabetin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: