AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rusia po e nis luften e trete

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rusia po e nis luften e trete   Sam 20 Sep - 14:47

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rusia po e nis luften e trete   Sam 20 Sep - 14:48

Rusia po e nis Luftėn e Tretė Botėrore? (FOTO LAJM)
BY ADMIN · SEPTEMBER 19, 2014144539

Mediat botėrore shkruajnė se presidenti i Rusisė, Vladimir Putin gjatė njė bisede private ka kėrcėnuar se do ta pushtojė Poloninė, Rumaninė dhe tre shtetet balltike.

Kėrcėnimi mėsohet ti jetė bėrė presidentit tė Ukrainės, Petro Poroshenko.

Putin i ka thėnė Poroshenkos se mund ti pushotjė pėr jo mė shumė se tre ditė Vilniusin, Talinin, Rigėn, Varshavėn dhe Bukureshtin.

Nėse biseda ėshtė bėrė me tė vėrtetė, kjo ėshtė e para herė qė Rusia kėrcėnon njė vend anėtar tė BE-sė ose NATO-s.

Kjo, pasi ėshtė e shkruar ndėrkombėatrisht se nėse kėrcėnohet njė shtet i NATO-s, tė gjitha tė tjerat e ndihmojnė atė.

Ēdo kėrcėnim ndaj Letonisė, Polonisė, Liutuanisė dhe Rumanisė praktikisht do tė thotė kėrcėnim pėr njė luftė tė re Botėrore.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rusia po e nis luften e trete
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: