AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Denny Hajro

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Denny Hajro   Mar 23 Sep - 15:56

http://www.radiokosovaelire.com/?nav=40%2C2&id=20946


....................................................................
Cili je ti mor kastravec Bardhyl Meta? A tė nderseu Isa Mustafa, ish komunisti i Lidhjes Komuniste Serbe, bartesi i Stafetes se satrapit antishqiptar,Josip Jozh Broz- Titos dhe miku i ngushtė i kryetradhtarit dhe dilerit te droges, Rrahman Morines? A di ti more kokekungull, qe Isa i zier ne kuzhinat e Beligradit, po e mban peng Kosoven duke e futur ne qorrsokak...
Si merr guximin te permendesh  edhe Jasharet, kur dihet boterisht qe ishe kunder luftes se lavdidhme tė UĒK-es. Dole e mate vetin ne kandar per kandidat,por nuk ta rrasi kush,si thuhet nga anet tona dhe pasi u kape ne siklet u dalldise. Turp!

Ditė mė parė, tellalli i Isa Mustafes, kryetarit tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, ish komunistit te Lidhjes Komuniste Serbe dhe bashkepunetori mė i ngushtė i tradhtarit tė kombit, drogerit, Rrahman Morina, doli i hallakatur taman si dallkauk dhe bertiti rruges si i qartur  duke kerkuar "mobilizim".
Bardhyl Meta, dihet boterisht per qendrimet kontraverse dhe shumė fyese kunder luftes se Ushtrisė Ēlirimtare te Kosoves, kunder gjuhes letrare shqipe, kunder te burgosurve politik, i ndersyer nga qarqet e ndryshme antishqiptare kerkoi "mobilizim", kunder vullnetit te popullit, qe votoi me voten e lire demokratike.
Kėtė fatė Bardhylin qe nuk e njeh lere fshati i tij ku i ka renė koka per tokė,por nuk e njeh as mehalla ku jeton,pa fije turpi kerkoi gjakderdhje ne Kosove. Ky torullak dhe sojesez, u kap ne siklet, sepse e futi veten te mas ne kandar, per deputet te Kuvendit te Kosoves. Mirepo, si thuhet nga anet tona, ne Zhur dhe fshatrat perreth aty rrotull:"Nuk ja rrasi kush", si kanditat i Lidhjes Demokratike te Kosoves, nuk i mori votat e mu per ketė u dalldis.
Isa Mustafa, e nderseu ketė matrapaz per te vjellur vrerė kunder votes e popullit. Dhe, ky kastravec dhe kokė kungull del mbi sovranin dhe kerkon mobilizim.
-Mobilizim.Kunder kuj?
Mendoni se shqiptaret janė aq kokėtrash dhe te hane krimbin ne karremin e lidhur serbian.Kurren e kurres.Askush nuk ta var. Po kush je ti more kokeshkret te kerkon mobilizim dhe te vjene pas teje! Ehu, mjeri ai qe nuk i“a di hallen vetes!
Perse e mashtron veten dhe shitesh si i madh, o hajvan! Cili je ti o kastraves qe kerkon mobilizim?
Dhe, merreni me mend, pa fije turpi, Bardhyl Meta, kasneci i Isait, qe dikur mbante duke shetitur dore me dore Stafeten e satrapit dhe diktatorit te pameshirshem antishqiptar,JOSIP JOZH BROZ TITOS, merre guximin dhe mermend protestat e minatoreve te "Trepēes".
Ehu, po perse nuk te erdhi turp, more kokekungull. Po ti ku ishe ne kete kohė fol ku ishe?
Mo ZOT me keq! I ka ra radha Bardhyl Metes, te permend edhe JASHARET. Po, perse nuk shkrep ndonje rrufe ne pike te dites e te godas ne kaptinen kungull kete mashkull (joburre), Bardhyl ēingenen! Po a e din se nuk ke nje pikė gjak shqiptari nder dej, e ti te permendesh Jasharet! Po ke harruar more sojsez se ke qene publikisht kunder luftes se UĒK-es. Mendon se populli harron, a?
Dhe krejt ne fund,per t“i mos i renč me tej shkrimit rrotull, po te pyes: A keni qene esull kur kerkove "Mobilizim"? Perse kerkon, kunder kujt dhe ne emer te kujt? Ketė mund te kerkon vetem ne emer te Adelines. A more vesh tani? Mora thuaj dhe pikė.
Kersaj radhe kaq nga unė, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI, Zhur,Krahina e Lumės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Denny Hajro
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: