AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi per Shaban Brahen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi per Shaban Brahen   Mar 23 Sep - 18:17

http://www.kosovarimedia.com/index.php/perkujtime/18963-shaban-braha-emer-qe-nuk-harrohet.html?fb_comment_id=fbc_1427965087420500_1516108518606156_1516108518606156#f240926128

Haxhi Kuši Ě Top Commenter Ě Fakulteti juridik
Sume personalitete i paske njohur zotri Avdi Ibrahimi.Te lumte penda per artikullin qe ja paske kushtue ketij atdhetarit te shquar.Se vertete une nga shkrimet e tua e njoha.Po more Avdi Ibrahimi;Pse nuk i shkrove sa ishte gjalle ky patriot,por mbas vdekjes.Kush te pagoi per kete artikull aq te stepature me nje stil kaq te stilizuar?Po pse per aktivitetin tim nuk ke deshire me shkrue?Pos me garnituren tende turresh ne mua duke mi shpifur gjerat qe nuk i kam pasur fare,keto i dini edhe ju ma se miri.Qofsh faqe bardhe,ishalla femit e ty nuk te ngjajne.Ne fund Avdi Ibrahimi,mua mu shpife me ma te zezat qe i fabrikoi shpirti yt,pa fakte e pa argumente ,bashk me shokun tend Reshat Badallen.Pse edhe ketij patriotit nuk iu shpife si mua e ti thua se ka vrare shqiptar e dhunue femra shqiptare gjate luftes?Zoti ta marrofte ftyren.Kalemi yt eshte perplote helem vdekje prures.Dora jote šdo gje qe shkruan,duhet me ju kuptue ne formen e iracionales.
Reply Ě Like Ě 2 Ě Unfollow Post Ě September 21 at 4:11pm

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi per Shaban Brahen   Mer 24 Sep - 5:06

Haxhi Kuši
áResha Badallaj dhe Avdi Ibrahimi jane kryemajmunat e krimit mbi popullin shqiptar

Reshat Badallaj eshte nje shpiun,edhe ma i poshter se Avdi Ibrahimi ,e kam lujtur prej mendeve ,;Por me argumente kam me ja shkatrrue árroten e nanes mbajeni mend.Ai jo qe áka qen shpiun,por kla vra shume atdhetar,Ka gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit bashke me Avdi Ibrahimin e Adem Demaqin.Kan gishte ne vrasjen e Behadin Allaqit,kan gishte ne plagosjen e Bashkim Krasniqit,ka gishte ne dhunimin dhe burgosjen e luftares Rajmonda Maleckes.Te gjitha keto me fakte te ketyre individeve ne fjale,Ku disa nga keta jane ne jete dhe me kan shkrue ška u kane bere.Pastaje Xh .Krasniqi edhe ky qe po digjet neper burgje me ka shkrue shume per Avdi Ibrahimin se ška i ka bere,jeten ja ka shkatrrue.

Ky qen Reshat Badallaj,vetshpifet vetes,duke i thene Kadri Manit ,une e Demaqi nuk kemi gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit
Por me tutje áshkone ky udbash i serbise duke iu shpifur áKadri Manit duke i thene se áKadri Mani ka gishte ne vrasjen e Rexhem Males dhe Nuhi Berishes kinse i paska vra ne nje podrum te prishtines.
Kirminelat mos i beni pyetje se vete kallxojn duke e refuzue krimin

http://ina-online.net/kosova/11567.html

Kurse e vertete qendron diku tjeter tek drugari i Reshhat Badalles,Avdi Ibrahimi,icili ne shtepin e vete dhe time disa here me ka thene se Nuhi Berishen ne e kemi shti te vritet me serb se ai sot kishte me qen gjalle.Po si áe perbeve pashe zoten Avdi?;Po neve me ba me na shpetue nga dora,kemi fjale qe te qesim prej mendeve dhe te bejm me pranue se je shpiun pa qen fare!!!!!!!Kukuku,pash zotin si ja ke ba Avdi me trego?Po i kam thene duke iu kercnue,se ti je spiun,ti po na spionon neve dhe shoket.....Nuhi Berisha mu perbejke qe nuk eshte duke na siunue,por une nuk ju ndalesha áme keto fjale,gjere sa ne fund ma beri e sheh bre Avdi Ibrahimi se kushe eshte Nuhi Berisha.Sipas deklarates se velaut te Ismet Jasharit,M.Jasharit ,Nuhi Berisha,kete nate ka qen musafir tek Kadri Mani,por kur e bera pyetje a ka mundesi mi vra Kadri Mani ?Jo me shkruajti M.Jashari,ata pastaj pas disa oreve jan perleshur me policin ne prishtine.I kisha bere pyetje edhe nje here Murat Jasharit ,pasi e paska dite kush te kush paskan qen kete dy pra Rexhep Mala e Nuhi Berisha tek Kadri Mani ,ky patriote duhet me dite áa ka pase musafire edhe te tjere ne oden e Kadri Manit.A ka qen edhe Avdi Ibrahimi??????

Per te gjitha akuzat dhe shpifjet qe mi bene Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi ndaj meje kinse une e paskna shetit Arkanin me kerr neper vijat e frontit duke masakrue shqiptar e dhunue femra shqiptare,keta dyte duhet te japin data te sakta se ne cilen dite muaj e vite i paskna bere keto flliqesira?
A kan emra e mbiemra keta njerez?
Me Avdi Ibrahimin gjere me 15 janar 1999 ,as dita e nata nuk na ka ndare.Ne kohen e luftes sidomos masakrat e para ne reken e keqe qe u beren kemi qen ne oden e Riza Vates dhe Rame Vates.Kur hyri brenda Rame Vata si rrufeja, bertiti;Qohunu burra se shkau po masakron shqiptar ne anen e gjakoves.Riza dhe Avdiu ja beren ulu ulu e merr fryme.
Tjeter ne kohen e luftes kur e rrethuan Adem Jasharin,kam shkue ne oden e Avdi Ibrahimit dhe i kam kerkue qe ti shkojna ne ndihme.Por ky me tha nese tu ka merzite jeta urdhero e shko vete.Kur e masakruan ne oden e vete e kishte postue fotografin e madhe te Adem Jasharin sa muri,dhe i thash;Zoti ftyren ta marrofte,tani e qesish fotografin e Ademit?Shuj ,shuj le te kujtojne ata qe me vijne ne ode me thene se paska qen shok i imi!!!!!
Ne kohen e luftes ka ardhe bashk me te ndjerin Bajram Kurtin e kan fjete ne shtepine time dhe kemi shkue edhe tek Bajram Kurti beshk me Avdi Ibrahimin.
Tjeter ne kohen e luftes mbas masakres se Rahovecit ábashk me Aziz Morinen kemi shkue ne oden e vellaut te tij tek Afrim morina, ka qen 20 korriku i vitit 1998,dhe e dine mire keta vellazni se me šfare provokime ja nisen ndaj meje; Fadil Suka e Ruzhdi Kuši,dhe si ju pergjigja atyre.
Ne kohen kur u beren masakrat e para ne krushe me ka marr nga shtepia ime Avdi Ibrahimi qe te shkojme tek motra e tij qe te merr vesh ma teper per fatin e tyre.Kemi shkue neper lumej gjere sa kemi arritur ne Krushe.E dine edhe miku tij Bajram Hoti,por ju djege me deklarue kete te vertete.
Kur sulmoi serbia fshatrat e suharekes ,fshataret ishin ardhe ne qender te suharekes dhe Malush Berisha mu lute qe ti ftoje ndihmat e kryqit te kuq ,ku pa pertes kam shkue ne shitoren e Aziz Shales ku dhe ja kam bere pagesen per telefon,dhe te nesermen erdhen ndihmat dhe i quam tek Zenel Shala.Te nesermen ja kam kerkuar nje thes mill Muharrem Shaban Kušit ,por ai me tha shko te jep Milloshi.Pas kesaj thenjes se ketij koministit ákam shkue áne shitoren e Gafurr Elshanit ,i cili ne ato momente i kishte shtruar do pako e mbi to kishte shtruar raki e menze duke bere dolli áme policet serb . Ja kerkova disa thas me mill ti bleje ,po mu ka kercnue duke me thene;dil per jashta i poshter.Jam mpir dhe jam zbrazur mbrapa duke mendue se dot i shtine qeni qe te me vrasin dhe kam dal perjashta si vetetima.Ja kush ka qen Gafurr Elshani nje antar i lart i LPK es?

Rasti sa isha i strehuar ne Marali tek sternipat e babes;
Isha duke fjetur ne keto ditet e korrikut te vitit 1998,dhe ne oret e mengjezit,vjen e me zgjon nga gjumi Haziri duke me thene se diška perjashta po behet piskam?Jam zgjuar shpejte dhe kur dolem ška me pare,bertasin grat burrat,femit,ku zeri i tyre ndergjoheje gjere ne kupen e qiellit.Disa bertasin kuku ma kane vrare tere familjen tjetri prnderit,tjetra femit,tjetra me kan dhunue,tjetri mi kane gjuajte ne ápuse familjen.Ishte nje trishtim i pa pare,sa tronditese aq rrenqethes nga keto britma.
Nuk dijshim se me kan me bisedue,por ju afruam njerit dhe u pershendetem me te dhe e pyesim se ška u ba bre burr?O vella serbet na kan sulmue e te ušk es fare nuk na kane dale ne ndihme,kan ike qe te gjithe si ja kan nise me sulmue serbet.Pa e zgjate me teper ja nje ushtar i cili rrethe qafes kishte nje pale dylbu,dhe po na afrohet drejte neve dhe me te arritur u pershendet.Dhe na tregon se si nje ushtar serb ja kishte dhurue dylbit qe mos ta vrasin. Mi dha dhe iku pa ja krye salepinPo ja prita une pastaj shkoi ai ushtar serb,keshtu?Dihet ma beri.Pastaj na tregon se ánanen ja kemi kajte i kemi vrare njeqinde polic serb e ushtar te tyre.Ky burr nga Rahoveci ja priti,po ju njeqind e ata me mijera duke na masakrue e dhunue e plaqkitur me rend e ju fare nuk na dolet ne ndihme,ku je ti,o trim ja beri,pse nuk gjindesh ne Rahovec?Sheh Mehudinin ne teqe ákrejte ái kan masakrue ku ishe ti me shok?Te kam pare ty duke i vra shoket e tu mbrapa shpines.Nuk eshte emundur qe ti vrasi shoket e vete siq po tregoni ju o njeri si eshte e mundur?U perbente ne zot se vete e kam pare.Une nese ka qen keshtu vertete zoti i vrafte,dhe u nda nga ne ky ushtar me dylbi rrethe qafes.
Ky burr i Rahovecit ma bene ;e njofte kush ke ai?Jo per bese nuk e njofta.Nuk po me intereson bile ndaq me dite se kush ke.Ji ai ke komandant Kleqka.Nuk kam ndegjue pasha zotin ja bera.Pasha zoten e kam pare duke vra ushtar te vete nga mbrapa,dhe po te kishte luftue kundra serbeve ish kan ne rahovec e jo me neve ketu?Nuk di ška te them me beso .Kete burr kerkuam qe ta strehojm ne shtepin e Tahirit,bashk me ter familjen e tij qe te pushonine. Dhe disa familje tjera nisen ti pranojne, secili sipas mundesive te tyre qe te strehohen e te pushojne nga traumat.
Erdhi dhe nata,ku ne oret e fundit nga lodha,rame te flejme.Por ne oret e mengjezit ende pa zgedhire drita vjen áne deren e odes dhe troket Dalip Olluri,duke me thene se daje po te thirrin do njerez perjashta?
U vesha dhe si dola nga oda u pershendeta me ata dhe pa nje me pyeten ;A je ti Haxhi Kuši?Po ua bera.Ti duhesh ta merr automatikun tend dhe te vish me neve ne shtabin e Malisheves.Per šfare arsye ua prita?E din ti ma se mire se per šfare arsye?
Jo i thash nuk di gje ,pa me tregue nuk kam se ška me kerkue ne shtabin e juaj.Diqka mu pershperiste ne vesh bisedat e djehit dhe me shkoi mendja pse pse o i pa fat i ndegjova ato biseda diq e mire ketu nuk do te me ndodhi.
Ti i poshter po e keqperdoron armen qe e ke?Si po e kqeperdoroi armen time,kush ju ka tregue?Jo nuk po e keqperdoroni armen,por po flisni keq per ušk en?Kujt bre i kam thene keq per ušken?Jo kerkujt si ke thene keq per ušken,por arma jote po na vyne neve se sonte dojna prape me sulmue Rahovecin?Armen kujt sja japi,pos kur te šlirohet kosova po,a nese doni ta sulmoni Rahovecin edhe une vije me juve.Jo ti nuk ke nevoj se kemi burra sa te duash,por arma jote po na vyne.A pasket mbete ,ne artmen time,apo diku tjeter e keni?Sa per Arme shkoni ne shtepin e Cen Deskut dhe e ka nje dhome me arme te ndryshme,me mijera.Jo spo na vyne arma jote,por ti kush mutin je qe ke organizue me do te rinje se nese vijne kesajde serbet me mbrojte popullatene civile?

Ne Marali sa isha me femi ne korrik te vitit 1998 forcat serbe kishin bere masakra ne Rahovec dhe ápas dy áditeve me Tahir Ollurin kemi shkue ne Dragobil ne pompen e benzines se Paqarizeve ku kerkova telefonin qe ti ftoje ndihmat e kryqit te kuq,dhe te nesermen erdhen por duke u vrar mjeku Shpetim Robaj dhe ishte plagosur vajza e shokut tim Selajtin Fazliut.Shyqeri Olluri dhe nje ushtar ma pruren nje these mill,une e refuzove se kisha,por ata ma gjuajten e me thane tuat jan se ti i ke ftue keto ndihma e meritin ma shume.
Me 15 janar te vitit 1999 ne shtepin time ishin duke banue perfaqesuesit e OSCES dhe kete dite u vonuan vone ,dhe kur erdhen áme kerrin e blinduar duke dal nga kerri me thane se serbet kan bere masakra ne civil dhe lotet rrjedhe i u shkonin.Ja edhe emrat e ketyre;Ihsan Ikasay dhe Mehemt.Kan hyre brenda darka e iftarit ishte shtrue qysh heret,edhe pse u ulen as dy kafshata nuk i ngenen kerkuan qaj ku ua shtrova dhe me tha Ihsani,te juajt nuk po luftojne,por provokojn e po ikin dhe serbet po zbrazen ne civil.Po i thash me kallashe nuk luftohet kundra tanksave.Po leji keto pash zotin o mik ja bera.Me tha;a ke deshire qe ta ftooj OSCEN qe ta bombardon serbin?Jam ngritur ne kemb dhe e kam perqafue si jo ja bera a ke mundesi.Po me tha por a ke mundesi me shkue te fqiu me ja kerkue telefonin se me radio lidhje po utem mos po na pergjojne serbet.Jam que e kam trokite ne shtepin e fqiut Jashar Shala ,kur ja kerkova telefonin se per šfare arsye ma refuzoi,dhe u ketheve ne shtepi dhe i tregova se nuk i bene telefoni.Ka hy ne nje koridor e ka marr radio lidhjen dhe ka fole per disa minuta te tere dhe pasi e perfundoi hyri brenda dhe me perqafoi ta plotsova deshiren,ti qysh te mundesh neser te dalish nga kosova se je ne rrezik si nga serbet si nga shiunat shqiptar.Me 16 janar e bera te mundur permes telefonit te Azizit apo Zenelit nuk me kujtohet.Ku e morra ne lidhje dhendrrn e dhendrrit tim ,qe kisha ndegjue se ai qet pertej kosoves njerez me pare dhe ram takort qe prej nje shume 26000marka te me qesi per ne gjermani.Ky jo qe nuk na qiti,por na rrasi ne nje kamion friz ku plani ishte qe te na vrasnin 49 shqiptar nga gjakova,dernica e ferizai.Ku te gjitheve ua posedoj edhe emrat e mbiemrat.Jam detyrue qe edhe nje here ta beje pagesen nje qekut qe te dalim per ne gjermani po me te njejtin qmim afersishte.Mbasi perfundoi lufta,kete Liman Elshanin ne Prizren ne Kosovatranse e kishin bere Drejtor gjeneral.Ja kush paska qen ušk eja,kan e paskan pasur áargat áte tyre dhe si i paskan shperblye kriminelet.

Saiperkete Arkanit,Reshat Badallaj nuk la kand pa e flliqur,thote kinse Isa Mustafa ka bashkpunue me Arkanin,tjetri Armendi;Adelina Ismaili.Pastaj Murat Jashari per bosat e Hashim Thaqit dhe vete Hashimin e paska mbrojtur e qite pertej kufirit.Zot mazamakeq per kete popull.
Dhendrri i Reshat Badalles,Mehe Uka sipas do deshmive ne Hage,paska qen lirue nga burgu me Demaqin qe ti pergjone se kush po e pergadit ušk-en?Dhe per detyre qe ta pergjone Adem Jasharin.Dhe sipas ádeklarates se Hisni Ismailit Meha ka ra ne lufte mes grupit te Adem Jasharit te grupit te tje ne shkembim zjarri.
Ky dhe perkrahesit e ketij me shpifen pse ti a duhet tju beson ška tregojne serbet?Kurse vete Reshat Badalla qe permes Bahtir Hamzes qe ja pergadite nje lifte me do shkrime áqe as femiu shtete vjeqar nuk kishte me bere as shkarravina here latinishte e here qirilice,dhe Reshat Badallaj me shpifje arsytohet bile me nje pseodonim si Dreni Drenova ne forumin BK.Reshat Badallaj i shkepute disa emra,me qellim sepse ne ate liste Bahtir Hamza ja kishte shkrue edhe nje kusheri te Reshat Badalles,Ridvan Badallen,Behadin Allaqin mua e shume atdhetar si Jusuf Gervallen.
http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

Ja dhendrri i Reshat Badalles ,Mehe Uka udbash me pseodonimin Marovac.

http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3254-dreni-drenovareshat-badallajsali-berisha-tradhtar-botim?highlight=reshat+badallaj+si+dreni+drenova


Reshati edhe Tahir Zemen e paska ndjek qe paska shkue neper pufa,mesiguri edhe ky dilingji ka shkue pasi paska bere shoqeri me te.
http://radiokosovaelire.com/?nav=40%2C2&id=5491&fb_action_ids=602095509864560&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.UznRs2v2E8o.like

Reshat Badallaj krismat e Avdi Ibrahimit e debuan serbin nga Kosova!!!Kurse komandanti Ruzhdi Saramati e thote krejte te kunderten ndaj Avdi Ibrahimit;Avdi Ibrahimi ne ušk me eshte kyqur mbas perfundimit te luftes,pra me 12 qershor te vitit 1999.Cili po genjen a komandanti i Avdi Ibrahimit Ruzhdi Saramati,apo Reshat Qen Badallaj nje zgar serbi.
Shpifnumu dite e nate e nohe veten ore zagaret e serbit,fabrikoni shifje se ja keni zanat,e me mua nuk dot ua qete kurrr.

http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2318/do-t-luftoj-deri-n-vdekje-p-r-bashkimin-e-trojeve-shqiptare.html


Per Qosjen qe ka adhurue titon ja argumente nga Agim Gashi
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2693-rexhep-qosja-per-titon-edhe-sot-e-done?highlight=kadri+mani+edhe+meha+dikur+ishte+udbash

Haxhi Latif Kuši
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi per Shaban Brahen   Jeu 25 Sep - 6:03

Reshat Badalla kundra Kujtim Kurtit

http://mitrovicali.com/?p=8087
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi per Shaban Brahen   Ven 26 Sep - 10:33

Reshat Badallaj,i paska organizue demostratat e 11 marsit 1981
Aziz Morina keshtu po deklarone
Xune šeta keshtu
Musli Musliu keshtu
Ali Lajqi keshtu
Gani Koši keshtu
zot krejt i paskan organizue demostratat


http://botasot.info/diaspora/131650/nenes-nuk-i-doli-shpirti-pa-e-pare-djalin/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisÚ
MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi per Shaban Brahen   

Revenir en haut Aller en bas
 
Avdi Ibrahimi per Shaban Brahen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: