AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ja deshmitari ška tregon per Imri Badallen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ja deshmitari ška tregon per Imri Badallen   Jeu 25 Sep - 6:13

Conversation dÚmarrÚe 5 juillet
Haxhi Kuši
05/07/2014 13:02
Haxhi Kuši
zotri ju lutemi,per šfare arsye i beret pyetje Reshati a eshte kusheri i Imri Badalles?Po ju tregoj ; po kusheri e ka,por i djeg dhe nuk ka guxim me tu pergjigjur.Une profesor e kam pasur ne normale ne vitet e 1971 gjere ne vitet 1975
A e kuptove se kam te konakut!I djege zuza.
5 juillet
Selim Gashi
05/07/2014 21:15
Selim Gashi
Une e pyeta ate me je qellim tjeter!
Imrin e kam pas prof. ne UP, dhe qysh atehere nuk kam pas raporte te mira me te...shkurt pa dorza nuk ka qen burr i mir-kuptohet sipas bindjes time, une kam pyet edhe te tjer qe me kan then se eshte i aferm i tij, por disi si me rrotulla mu pergjigj, por eshte qeshtje e tij...zotni kalofshi mir. Ju FLM.
6 juillet
Haxhi Kuši
06/07/2014 01:06
Haxhi Kuši
Une profesor Imrin e kam pasur 5 vite ne normale ne prizren prej vitit 1971 gjere ne vitin 1975,ka šnjerzue vajzat e klases,si Ymrije Beqen,Drita Jrasniqin nga dushanova.Dhe ka marr per grua nxensen e vete i pata shkrue diku Reshatit dhe i kcej kandari pse kusherin e tij e kesha dhe qe nga ajo dite ja nisi te me shpifet nga ma te zezat qe mi ka pergaditur dhe kudo qe shkruaj me shpifet duke pergaditur artikuj vete e lanso kinse si te verteta.Por ky qen ka qen udbashi kryesor pasta e kam kuptue sepse dhendrri i tij Mehe Uka kishte qen i lidhur me udben dhe e gjeta nje vendim te hages me vul dhe e kam kalle per se gjali.Ky ka gishte me nje Avdi IBrahimin ne helmimin e profesor Bajram Kurtit i cili ka punue pa buke qe ti pajtoje gjaqet ndermjet shqiptareve.Keta jan tipa te poshter qe i vrasin atdhetaret dhe diten i vajtojne dhe u mbajne pervjetore bre zoti nanen ketyre.Reshati me thote pse une po shkruaj per Imrin dhe nuk e ka marr nxensen e vete ,por studenten e vete.Juve a e pave se si ju pergjigje;Nuk e kam te konakut tim;I dogje mos po shkruan diška keq dhe nuk e prnoi te fisit te tij,rrotullan ka i bjen ma mire.A djel te migjes e ka Imrin.Edhe shpiun ka qen Imria ne normale iantar komunist bash me Pelevan Zhurin.Drejtor ne normale.ška dini shkruaj se qeni poshter eshte kjo fare qe na ka shkerdhye nanen tan shqiptareve.Ky ka gishte edhe ne vrasjen e Ahmet Krasniqit ,Behadin Allaqit ,Ismet Jasharin komandat kumanoven e shume vrasje tjera qe ska kufi .EDhe Adem Jasharin dhendrri i ketij Meha ka gishte bashk me motren e Reshat Badalles,Ky eshte dhelper e poshter lyp qi nanen dhe fare e fise.Se te lodha naten e mire
6 juillet
Selim Gashi
06/07/2014 07:41
Selim Gashi
Miremengjesi z.Haxhi!
Une per keso gjera ia prashrtova pyetjet se a eshte ifamiljes se tij, por ma dredhoi se une kam informata se ai eshte i gjakut te tij, po nejse....
Ne janar te 77 saktesisht me 17 me fruan ne SPB ne Prishtine, me preteks se qka po zuhet ne kadedren e gjuhes dhe letersise shqipe, une nuk kisha informata per ato gjera por prej te gjithave me pyeten per raportet me profa, aty e kuptova se nqka eshte ne pyetje, biledirekt me pyeten per Imrin, aune me imirin i kam pas punet keq dhe ate per shkak te femrave, dhe ne kishim informata se ai eshte bashkpunetor i udes, dhe aty mu dha nje sinjal se mundem te me perjashtojn nga proqesi i mesimit ne UP. Nje e di se cilat femta i ka keqperdor dhe sot jane ne Ferizaj, Peje e Istog, por ato sot heshtin sepse kane krijue famile dhe keto gjera shkojn shum nfadal. Une jam nga Gjilani dhe po te them se njeri ma teposhter si krijes njerezore skam has. Mbetesh i nderuar zotri Haxhi!
Selim Gashi
06/07/2014 07:44
Selim Gashi
Besa harrova me te thene se shume raporter te miraka pas ne at kohe e dhe me Ali Lajšin qe eshte n AAK dikur ka qen ne LDK, besa edhe ketij ju ka pas ktye zuza me femra por nuk kapas sukses, dhe me imrin i kan pas pipat me nje vend. KLM ne kete vikend!
6 juillet
Haxhi Kuši
06/07/2014 12:53
Haxhi Kuši
Shume mire ju kam kuptue dosti im,se ška me keni thene per Imrin,Une Reshat udbashit ja kam cekur emrat e femrave haptas qe le ta din populli moralin e Badallave qe paraqiten atdhemutafa.Duhet vete ato femra nga peja e nga gjakova me dhene deklarat,sepse edhe ata burrat e tyre e dijn mire se jan te šnjerezuarar,qasi muta jane si Imriu.Si ju, ishalla zoti ju bekone,por ketyre duhet jo me emer tendin,por krijone nje tjeter fb dhe qija nanen qitja krejte per ledine e mbyllja bythen e gojes Reshatit se edhe ma i poshter se Imriu eshte .Si ti gjeje ti dergoj se si me eshte turre ne mua kur ia permedna qe Imria ka qen i pa moralshem.A e pave se si ti ti rrotulloi fjalet nuk eshte i konakut tim.Per inati qitja emrat e atrye femrave haptas qe le te njoftohet sado pakes populli se dot na qihet nana ,prape qeta kane mu vesh ušk dhe ne ška kemi mbete kan me na rep ma zi se shkau.Me duket jeni ka me kuptoni dosti jem.Shok dhe cimer e kam pase Bajrush Ahmetin,eshte deshmitar qe ne gjelle ma ka pare qimen dhe e din qe une i kam nise demostratat,,nuk dojn as nje gazete me thirre a ka qen keshtu nje e vertete,Cilin gazetar e kam lute,bile me pague nuk po dojne,po tuten.Mbasi je nga Gilani vete keshtu ne privat.Ka plote qe 33 vite nuk jemi takue qe nga ajo dite qe kemi demostrue ne menze qe nga 11 marsi 1981.Deshta me ta lidhe ,Reshatin a e sheh si me shpifet shpiun,kinse kam qen deshmitar qe ky i ka nise demostratat,qysh te shpifet shpiuni.Keta jane te gaqem qe njeriut patriot tja dhin ftyren.A ja lexove ato vertetime qe vete i ka pergadit me gazetar ateherit qe ti shfrytezon per sot.Ali Lajqi ,vinte ne demostrata me do tesha te zeza dhe bente sallta kinse jam i forte.Disa bertiten ky eshte shpiun,a ka qen poshte konvikteve ,se mu kan mbeshtjell shume ngjarje kam perjetue.Me nje shipke ja kam pase fute dhe mbeti pere dheu dhe pastaj tane studentet me shqelma.Mbrem qenit ja dergova nje mesazhe por nuk me pergjigjet fare Ali qeni.Mi vodhen dhe po me shpifen udbash,ja kush po na shiten patriota..Kam shkrue me qindra here per ngjarjet dhe vuajtjet e mija,por nuk po mi marrin kerkund qe kan qen te verteta.Zotit me ka mbete ti mbeshtetem.Prame folem me disa shok ne amerike e ne europe per gjendjen e maqedonise,me thane hajde po e nisim,por te shqiperise kan dojne e veshin me luftue dhe na likvidojne.Kurr ma keq nuk i ka pasur punet ky popullli jone.Ka me hanger prape populli e ata mu shite si šlirimtar.Ju pershendesi dosti im,,ishalla zoti ju mbrone ku duhet edhe ju ti kushtoni veemendje mbrojtes tende dhe familjes ne pergjithesi.Edhe nese kyqeni ne lufte duhet te pataqitesh kinse je i dashtuni i tyre ndryshe te hekin qafen.U mesova nga Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,Aziz Morina,Ramadan Muja,Nait Hasani,gruaja e sandokanit Sanije Geci e AdemDemaqi se kush nau paskan shit si atedhetar.Edhe pse jam ne moshe,jam ne gjendje me luftue per popullin tone,por na duhet edhe menquria se si ti heqim qafe keta e me armiq serb e greko bugar nuk e kemi veshtire.Se ndoshta ju lodha diten e mire kaloni qaste te mire.ška keni per te me pyetur lirishte me tregoni.Kam bisedue edhe me Rajmonda Malecken,me tregoj se Avdi Ibrahimi e kishte shti ne burg mbas luftes si nje luftetare ,dhe me tha e jam ka e pergadisi nje libere dhe krejt te zezat e luftes dot i shkruaj.
Selim Gashi
06/07/2014 13:08
Selim Gashi
Mu kujtua ne vitin 1978 apo 78? nuk me kujtohet fort data Ali Lajqi e lexonte ne ligjerata librin e Enver Hoshes TITISTEt dhe mburrej me ate por me ta thene te drejten askush sju afronte...ne nje moment prof Gani Luboteni e hetoi dhe ja mori librin ne duar dhe i tha:Do ta kuptosh kush ka qen (per Enverin) por ndoshta behet vone, me nje fjale Aliu shum eshte shitur patriot, por une sa njof per qato vite s'vlen as sa nje pull, ndoshta e kam gabim por e kam te drejten time. Per ato femra qe i ka keqperdor Imriu smundem tju ndihmoi pasi ato tash jane ne mosh, kan nipa e mbesa, dhe eshte tragjike sot ato te ballafaqohen me ata tipa. Jo nuk do merrem me ato gjera por vetm nje lloj informate se une nuk jam i atij kalibri, dhe per demostratat 11 marsit kam qen ushtar ne Osiek dhe shum pak gjera die, por ne mesin e tyre qe kane prie kane qen dore e zgjatur e pushtetit jugosllav me shipfolsa.Kalofsh mir!
Selim Gashi
06/07/2014 13:10
Selim Gashi
1977 apo 78 (nalt ishtegabim ne shkrim) S.G.
Haxhi Kuši
06/07/2014 13:47
Haxhi Kuši
Ali Lajqi ka qen shpiun ne demonstrata gjate tere kohes,dhe sot shitet atedhetar siq po shiten edhe shumeee te tjere.Mi trego mua une ja qesi ja shkerdhej nanen mire,pa as nje marre,se na kan lodhe ne shpirt.Mbas meje qe i nisa demostratat,udba serbe i shtini argatet e vete qe ta marrin ne kontrille situaten,dhe pervetsuan šdo nime te tyre kinse ata i kan organizue qe ta mashtrojne masen.Dhe vertete ja kan dale mire fitores.
Selim Gashi
06/07/2014 13:52
Selim Gashi
NE NJE MOMENT PATA REPLIKA ME MENTOR THAQIN PER ALIUN THE SHUM E MBROJI DHE MBI TE GJITHA THA SE KSI BURRI NUK KA PEJA, DHE THA SE ME TA KA PUNUAR, KUR I THASH PSE SHKOI TE AAK SDI QKAME THEN SE AI ESHTE NE AAK POR ME ZEMER ESHTE LDK, DHE ATY E KUPTOVA SE KU ESHTE PUNA E ALIUT, PER NE GJIALANASI E GJENERATE KA QEN I PA VLERE.
Haxhi Kuši
06/07/2014 15:44
Haxhi Kuši
Nje ta dini shume mire,se ai njeri qe luan vende here andej e here kendej,ai eshte i pergaditur nga kuzhinat serbe se si mi lujte potezat e tradhetise.Ali Lajqin e kemi rrehe ,kur vinte afer sudentave me do tesha te zeza dhe rrotullohej duke na provokue tanve.
Vu : 6 juillet
i
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ja deshmitari ška tregon per Imri Badallen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: