AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Beqir Bllakon nuk eshte dashur ta pushkatone Enver Hoxha

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Beqir Bllakon nuk eshte dashur ta pushkatone Enver Hoxha   Ven 26 Sep - 13:18

Beqir Ballukun nuk ka qenė dashur ta pushkatojė,shoku nė fjalė m'u drejtua: "Po pse thua ashtu,po Salėn qė e kurseu cfarė i doli?"Mbeta i shtanguar,ngase ashtu edhe ishte.Askush ma me zė tė ashpėr se Sala nuk tingėllonte: "
Muharrem Kosumi
21 septembre, 22:54 ·
Tė nderuar zotėrinj dhe zonja tė kėtij rrjeti social! Sonte nuk do t'shkruaj anekdotė,por do ta shtjelloj njė ngjarje reale.Tematika e ngjarjes pėrcepton karaktere njerėzish,qė varėsisht nga situatat jetike kanė aftėsinė e shndrrimeve.Kalkulimet e tyre sado tė afta prapėseprapė ngelin, ngase nė Botėn tonė, edhepse kalimtare, mė shumė ka gjėra reale sesa ireale.Nė njė qytet tonin takohem me njė profesoreshė nga Shqipėria ,e martuar nė Kosovė.Biseda e parė qė nisi filloi ta kritikojė Enverin.Nė fillim nuk reagova ngase mendoja se mos vallė i ka shkaktuar dėme nė familje.Mirėpo,dalėngadaė duke lėvizur gurėt hetova se nuk ka pėsuar familja e saj dhe pastaj paksa si me arrogancė i drejtohem:Zonjė e madhe(hetova se ėshtė e krishterė),Xhaxhain e kam dashur,mund tė mė cortosh,por besomėni se s'kam pasur tjetėr kėnd ta dua!Ajo:"Fillo akoma ta duash, askush nuk ju pengon!"Do filloj akoma ta dua,por nga ky kėndi i ditėve tė sotit do t'i thosha: "Xhaxhi,tė kam dasht dhe tė dua,por kėtu paske gabuar..".Dhe unė i pėrmend asaj rastet konkrete se pėr ku mendoja se ai ka gabuar.Dhe tani fitova rastin ta hudh nė terren tė rrėshqitshėm pasi ajo tha se e din se ka akoma mė shumė se qė dija unė.Unė qėllimisht i them asaj se ajo nuk ka c'tė dijė mė shumė se unė,kur ajo:"Si or thoni ashtu?Ku mund ju tė dini mė shumė nga unė kur unė kisha djalin e axhės nė kierarkinė mė tė lartė tė shikut?"Pasi ajo u shprallos e tėra si tha edhe vet,iu drejtova:Po si ori zonjė ashtu?Ju vet paskėshit qenė enverista dhe levėrdista.Mė besoni se edhe nė Kosovėn tonė mė tė ashpėrit kundrejt ish komunistave janė mu vetė komunistat.Me zonjėn i mbaruam bisedimet,por kur i tregova njėrit(koleg imi)dhe kur i thash se Beqir Ballukun nuk ka qenė dashur ta pushkatojė,shoku nė fjalė m'u drejtua: "Po pse thua ashtu,po Salėn qė e kurseu cfarė i doli?"Mbeta i shtanguar,ngase ashtu edhe ishte.Askush ma me zė tė ashpėr se Sala nuk tingėllonte: "Tė kuctė-tė kuctė!".E shoh tė udhės ta pėrfundoj kėtė rastėsi me njė pėrmbyllje:Ta qeverisish njė shtet nuk ėshtė leht.Nė tė gjitha vendet e tranzicionit(Pos nė Rumani ju e dini)se nė asnjė vend tjetėr kryetari nuk u ekzekutua,kurse nė Shqipėri e tėrhoqėn zvarrė trupėzimin e pashpirt tė tij.Do tė thotė se kur ėshtė nė pyetje brenda kombit bėjmė pothuajse cmos,ndėrsa kur ėshtė nė pyetje jashta rrethit kombėtar dijmė tė zbutemi.Nuk na sjell dobi(Po flas pėr Shqipėri)tė kthehemi nė tė kaluarėn pėr qėllime hakmarrėse.Ngas ato pastaj do t'vijnė duke na u pėrsėritur dhe ripėrsėritur.Falmėni pėr cdo gabim!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Beqir Bllakon nuk eshte dashur ta pushkatone Enver Hoxha
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: