AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi e tregon ftyren e vete tani,Bajram Kurtin e ha

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi e tregon ftyren e vete tani,Bajram Kurtin e ha   Mer 1 Oct - 16:46

Avdi Ibrahimi
25 mars · Modifié ·


Mė 12-13 Maj 1997 nė ora 1,10 nė fshatin Greikoc tė Suharekės me vetėiniciativėn e Kėshillit tė Pajtimit tė pėrbėrė nga Salaudin Braha vėllai i dėshmorėve Meriman e Lihe Braha, Skėnder Berisha vėllai i dėshmorit Xhemjali Berisha, si dhe veprimtarėt Riza Vata e Avdi Ibrahimi pas njė angazhimi dhe pėrpjekejeve tė parreshtura arrihet qė tė shtrihet dora e pajtimit nė mes familjes Zeqir I. Selimaj i cili ia fali plagėn familjes Zeqir M. Neziraj. Kjo familje po nėpėrmjet kėtij Kėshilli Pajtues ia falė plagėn Adem Selimajt po nga ky fshat.

Mė 15 Maj 1997 e botoi "Koha Ditore".
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi Ibrahimi e tregon ftyren e vete tani,Bajram Kurtin e ha
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: