AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sabit Zejnullahu: E di kush qėndron pas vrasjes sė Hakif ...

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sabit Zejnullahu: E di kush qėndron pas vrasjes sė Hakif ...   Ven 10 Oct - 16:21

Sabit Zejnullahu: E di kush qėndron pas vrasjes sė Hakif ...
www.telegrafi.com/.../sabit-zejnullahu-e-di-kush-qen...
Traduire cette page
2 oct. 2014 - Ai bėn me gisht drejt Nait Hasanit dhe Bislim Zogajt, tė dy zyrtarė tė lartė tė ... Babai i Hakifit thotė se Nait Hasani e Bislim Zogaj, pas arrestimit tė tyre, ... Hasani nuk ka pranuar tė flas publikisht por thotė se ėshtė i njohur pėr ..508
Share
4
Tweet
0
Share

Sabit Zejnullahu, babai i dėshmorit Hakif Zejnullahu, thotė se e di se kush qėndron pas vrasjes sė djalit tė tij, Zahir Pajazitit dhe Edmond Hoxhės
Ai bėn me gisht drejt Nait Hasanit dhe Bislim Zogajt, tė dy zyrtarė tė lartė tė PDK-sė dhe ish pjesėtarė tė UĒK-sė.

Sabiti 76 vjeēar thotė se mban pėrgjegjėsi pėr fjalėt qė thotė dhe rrėfen versionin e tij pėr ngjarjen.

Sipas tij, pas disa aksioneve kundėr forcave serbe tė organizuara nga Zejnullahu dhe Pajaziti me bashkėpunėtorė, aparati i atėhershėm serb ishte vėrsulur t’i gjejė ata. Babai i Hakifit thotė se Nait Hasani e Bislim Zogaj, pas arrestimit tė tyre, ua japin forcave serbe tė dhėnat me tė cilat pas disa ditėve vriten Zejnullahu, Pajaziti dhe Hoxha.

I pyetur se pse ka vendosur tė flas tash pėr kėto akuza, thotė se disa herė ka dhėnė deklarata, mirėpo ato nuk janė bėrė publike. Thotė se dėshmi nuk i ka dhėnė organeve tė rendit, meqė thotė se kėto organe udhėhiqen nga njerėzit qė i cilėson si vrasės tė djalit tė tij.

Hasani nuk ka pranuar tė flas publikisht por thotė se ėshtė i njohur pėr kėto akuza dhe se pėr kėto ėshtė sqaruar me babain e Hakifit.

Nė anėn tjetėr, Bislim Zogaj, thotė se nuk beson se kėto akuza po i bėn babai i Hakifit, pėr tė cilin thotė se ka respekt tė madh. Akuzat nuk i pranon meqė shton se kurrė nuk do tė pranonte t’i vėnte nė kurth miqve tė luftės. Ndėrsa, shton se akuzat janė prodhim i UDB-sė qė vazhdon t’i luftojė figurat e UĒK-sė.

Pėr mė shumė, shikojeni videon. /KTV/Telegrafi/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sabit Zejnullahu: E di kush qėndron pas vrasjes sė Hakif ...
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: