AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush e vrau Aziz Zhlivoden ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush e vrau Aziz Zhlivoden ?   Sam 11 Oct - 15:55


Arber Gashi a partagé une photo de Press Independent.
Hier, ą 20:05
TRADHETIA E KOMUNISTEVE SHQIPTARE:

Nga: MEHMEDALI JASHARI

Nė Trojet e robėruara Shqiptare nė Kosovė e Ylliridė, dihet pastėr se partizanėt Shqiptarė kanė luftuar krahė pėr krahė me okupatorėt Sllav nė ēdo Qytet e Fshat tė Trojeve Shqiptare.
Lufta e tyne ishte kundėr Nacionalizmit Shqiptarė!
Le tė dalė njė historian me bindje komunistė ta vėrteton sa forca gjermane luftuan nė Drenicė e nė tė gjitha qytet e Kosovės?
Sa Gjermanė i vranė nė Kėrēovė, nė Gostivar nė Bllacė tė Iliridės, nė Dėrven tė shkupit?
Kudo masakronin vetėm Shqiptarė, digjnin shtėpia Shqiptarėsh nė ēdo Katund qė hynin Partizanėt famėkeq, mundonin familjet Shqiptare duke ju bėrė presion pėr burrat, djemt e tyre qė luftonin pėr kauzėn Kombėtare.
Mbas 44-45 nuk kishte kėmbė gjermani, nė trevat shqiptare kishte Shqiptar me Flamurė Kombėtar duke mbrojtur Shqipėrinė e Shqiptarėve, trojet e veta dhe nderin e tyre.
Ata qė sulmonin ishin Ushtria Titiste Cetniko-Serbo-Malazezo-Maqedono-Bullgare sėbashku me Partizanėt e Enver e Fadil Hoxhėve, kjo nuk do ndonjė filozofi pėr t'u spjeguar e shkruar drejt Historia.
Eshtė histori e hidhur qė e di ēdo shqiptar ,kjo nuk ėshtė propogandė e sajuar si bėnin dhe bėjnė Komunistėt.
Eshtė njė pėrjetim i hidhur qė vuajti populli Shqiptar nė trojet e veta nga pushtuesi dhe bashkė-puntorėt e tyre Partizanė e Brigadave tė Enver e Fadil Hoxhėve.
Kėtė tradhėti tė madhe qe i'u bė Shqipėrisė e shqiptarėve nė LDB, nga komunistėt e racės tonė ja kalon tė gjitha tradhėtive qė i janė bėrė Kombit Shqiptar nėpėr shekuj.
Pėr ēdo shqiptarė qė i thotė vetes Historian, e ka pėr detyrė sa Kombėtare dhe morale shpirtėrore, ta shkruajnė Historinė Kombėtare drejt ashtu si dėshmojnė dhe vuajtjet e Shqiptarėve.
Dėshmi janė varret masive kudo nė viset Shqiptare qė i bėrėn armiqt dhe Komunistėt Shqiptarė, duke filluar nga disa mė tė voglat qė nuk do asnjė Komunist shqiptarė t'i ndėgjojnė dhe t'i shėnojnė nė fletėn e Historisė!
Pa u pėrmendur atė varrin e madh masiv tė Tivarit famėkeq, duke filluar nga Kėrcova, 73 Shqiptarė tė vrarė pėr njė ditė duar lidhur dhe futur nė njė gropė, (sot njihet si gropa e Gėshtejės).
Monopoli i Duhanit nė Tetovė, masakra e Bllacės, e sa e sa masakra e varre masive shkaktuan nė Kosovė, Sllavėt dhe veglat e tyre Komuniste!
Press Independent
TRADHETIA E KOMUNISTEVE SHQIPTARE:

Nga: MEHMEDALI JASHARI

Nė Trojet e robėruara Shqiptare nė Kosovė e Ylliridė, dihet pastėr se partizanėt Shqiptarė kanė luftuar krahė pėr krahė me okupatorėt Sllav nė ēdo Qytet e Fshat tė Trojeve Shqiptare.
Lufta e tyne ishte kundėr Nacionalizmit Shqiptarė!
Le tė dalė njė historian me bindje komunistė ta vėrteton sa forca gjermane luftuan nė Drenicė e nė tė gjitha qytet e Kosovės?
Sa Gjermanė i vranė nė Kėrēovė, nė Gostivar nė Bllacė tė Iliridės, nė Dėrven tė shkupit?
Kudo masakronin vetėm Shqiptarė, digjnin shtėpia Shqiptarėsh nė ēdo Katund qė hynin Partizanėt famėkeq, mundonin familjet Shqiptare duke ju bėrė presion pėr burrat, djemt e tyre qė luftonin pėr kauzėn Kombėtare.
Mbas 44-45 nuk kishte kėmbė gjermani, nė trevat shqiptare kishte Shqiptar me Flamurė Kombėtar duke mbrojtur Shqipėrinė e Shqiptarėve, trojet e veta dhe nderin e tyre.
Ata qė sulmonin ishin Ushtria Titiste Cetniko-Serbo-Malazezo-Maqedono-Bullgare sėbashku me Partizanėt e Enver e Fadil Hoxhėve, kjo nuk do ndonjė filozofi pėr t'u spjeguar e shkruar drejt Historia.
Eshtė histori e hidhur qė e di ēdo shqiptar ,kjo nuk ėshtė propogandė e sajuar si bėnin dhe bėjnė Komunistėt.
Eshtė njė pėrjetim i hidhur qė vuajti populli Shqiptar nė trojet e veta nga pushtuesi dhe bashkė-puntorėt e tyre Partizanė e Brigadave tė Enver e Fadil Hoxhėve.
Kėtė tradhėti tė madhe qe i'u bė Shqipėrisė e shqiptarėve nė LDB, nga komunistėt e racės tonė ja kalon tė gjitha tradhėtive qė i janė bėrė Kombit Shqiptar nėpėr shekuj.
Pėr ēdo shqiptarė qė i thotė vetes Historian, e ka pėr detyrė sa Kombėtare dhe morale shpirtėrore, ta shkruajnė Historinė Kombėtare drejt ashtu si dėshmojnė dhe vuajtjet e Shqiptarėve.
Dėshmi janė varret masive kudo nė viset Shqiptare qė i bėrėn armiqt dhe Komunistėt Shqiptarė, duke filluar nga disa mė tė voglat qė nuk do asnjė Komunist shqiptarė t'i ndėgjojnė dhe t'i shėnojnė nė fletėn e Historisė!
Pa u pėrmendur atė varrin e madh masiv tė Tivarit famėkeq, duke filluar nga Kėrcova, 73 Shqiptarė tė vrarė pėr njė ditė duar lidhur dhe futur nė njė gropė, (sot njihet si gropa e Gėshtejės).
Monopoli i Duhanit nė Tetovė, masakra e Bllacės, e sa e sa masakra e varre masive shkaktuan nė Kosovė, Sllavėt dhe veglat e tyre Komuniste!

Je n’aime plusJe n’aime plus ·
Vous, Arber Gashi, Abdyl Mahmudi et 39 autres personnes aimez ēa.

Gezim Maloku Shqiptaret u vrane mes veti, se ashtu i Urdheronte Beogradi. Lufta e II Boterore, ne Shqiperi kaloi si rrebesh, por la pas nje Lufte Civile, qe filloi se pari kunder njerit tjetrit, se sa kunder okupatoreve. Italianet dhe Gjermanet ishin okupatore, me ...Voir plus
Hier, ą 21:06 · Je n’aime plus · 6

Haxhi Kuēi Ju lumt penda i nderuari Gezim Maloku.Po e tregoni vetem te verteten.
21 h · J’aime · 3

Emir Aliu Tradhetite na percjellin sikur hije ne shqiptareve. Historikisht spiunat dhe tradhetaret fituan me djallezite e tyre mbi te vertetit heroj mendjendritur shqiptare. Shumcia e herojve , luftetareve qe i shkaktuan humbje armiqeve te shqiptareve u prene ne bese nga vet ne shqiptaret drejtperdrejt apo terthorazi i vrame vet ne. kete duhet ta dime cdokush nga ne dhe ata qe posa te lindurit shqiptare. shqiptaret sot tradhetojme dhe kemi klasen politike anti kombetare. te gjitha keto sepse armiqet i kemi me te forte se ne. kombetarisht trurin ne vend nuk e kemi.
7 h · Je n’aime plus · 3

Haxhi Kuēi Ja keni dhene vulen me keto fjale.
6 h · J’aime · 2

Gezim Maloku Aziz Zhilivoden e kerkonte Serbia me e vra, me flori paguante. Azizin e vrau Sigurimi i Shtetit , UDB e Shqiperise, kuptohet me kerkese te serbise. Adm Ilazin, gjithashtu, Serbia e kerkonte, me flori, por ate e vrau shqiptari, e preu ne bese, ne buken e vet.
2 h · J’aime · 2

Burim Imeri Tė lumt
54 min · Je n’aime plus · 3

Mehmedali Jashari Bedri Pejanin BABUSHIN ua dorzuan vllezrive serrb,e sa tjere qe i vran me dore te vete disa ua dorzuan shkive!
27 min · Modifié · Je n’aime plus · 3

Mehmedali Jashari Baben e Shkrimtarit te squar Atedhetarit Bilall Xhaferi, e torturuan komunistat e Shqipris pastaj ua dorzuan grekereve, ata mbas shum torturave e hedhin nga nje kep, Te birin Bilallin e izoluan ,arriti tju shpeton zagarve sigurimit u arratis, e ndoqen deri ne ditet e fundit te jetes!
31 min · Je n’aime plus · 2

Arber Gashi Haxhi Kuēi, askush.
5 min · J’aime

Haxhi Kuēi Nje here u largue shkrimi po sa isha duke e lexue,nese ka pasur me shtue edhe diēka le te vazhdone me tutje historin se mjafte i kemi durue shpiunat tinzak.
Ą l’instant · J’aime
Haxhi Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush e vrau Aziz Zhlivoden ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: